Zeelanddebat rk Palthe "Stel dat mfjn kind 'Cs Provincie Zeeland S Officiële Mededelingen t>x vAet GEEF EEN KIND DE KANS VAN ZIJN LEVEN Woensdag 7 februari 2001 FAAM/VLISSINGER Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 6/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Jongeren presenteren eigen kijk op toekomst provincie Op 16 februari presenteren tien groepen Zeeuwse jongeren hun kijk op de toekomst van de provincie in het kader van het Zeelanddebat. Het evenement kreeg als titel Cry Wolf en wordt gehouden in het Arsenaaltheater in Vlissingen. De ontvangst is om 19.00 uur. De presentaties beginnen om 19.30 uur. Tijdens Cry Wolf geven groepen jongeren hun kijk op de ontwik kelingen tijdens korte presentaties aan Statenleden en leden van Gedeputeerde Staten. Voor de avond worden ook jeugd werkers en andere geïnteresseerden uitgenodigd. De groepen jongeren zijn o.a. afkomstig van de Hogescholen Zeeland en Brabant, Zeeuws Agrarisch-Jongeren'Kontakten Muziekschool Middelburg-; Zij besteden aandacht aan onder meer werkgelegenheid, bereikbaarheid, milieu en vrije tijdbesteding. De avond wordt afgesloten met de finale van een debatwed strijd voor middelbare scholieren. De winnaar van dit debat doet automatisch mee aan de landelijke voorronde van Op weg naar het Lagerhuis, een televisieprogramma van de VARA. De avond wordt gepresenteerd door Erik Holm, bekend van Muis Leeuw en jongerenprogramma's van Omroep Zeeland. Toegangsbewijzen Belangstellenden kunnen een toegangsbewijs aanvragen bij de administratie van het jongerendeel van het Zeelanddebat, tel. 0118-631318 of e-mail: r.breedveld@zeeland.nl Meer informatie over dit programma staat op de website, www.zeelanddebat.nl Stremming Zeelandbrug De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 12 op dinsdag 13 februari van middernacht tot vijf uur in de ochtend voor alle verkeer gestremd. Tijdens de stremming moeten nog afrondende werkzaamhe den worden uitgevoerd als ge volg van de reconstructie van de brug vorig jaar. Het gaat onder meer om verlichting en scheepvaartbebording. Het verkeer wordt via de weg over de stormvloedkering omgeleid. Alleen de hulpdien sten kunnen in spoedeisende gevallen worden toegelaten op de brug. Bij ongunstige weersomstan digheden wordt het werk ver schoven naar de volgende nacht: van dinsdag 13 op woensdag 14 februari. De tij den blijven gelijk. Uitgangspunt voor het 'Zeelanddebat' is een Discussienota waarin de trends zijn aangegeven die mede inhoud zullen geven aan de toekomst van Zeeland. De uitkomsten van het debat worden gepresenteerd tijdens de slotmanifestatie op 17 februari in Kamperland. In beroep Op 13 februari 2001 zal de adviescommissie bezwaarschrif ten van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belanghebbenden in het provin ciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: Om 14:45 uur wordt het be zwaarschrift van Totalfina Neder land BV te Rijswijk, vertegenwoor digd door Houthoff Buruma, behandeld tegen' een besluit van GS van 6 september 2000 inza ke de vaststelling van het raam- saneringsplan Stationsgebied Middelburg. Aansluitend wordt het bezwaar schrift van Autoservice Leo van Liere BV te Middelburg, vertegen woordigd door Boogaard Advo caten, behandeld. Het bedrijf heeft bezwaar gemaakt tegen een besluit van GS van 12 okto ber 2000 inzake de vaststelling van deelsaneringsplannen voor het Stationsgebied Middelburg. Om 15:30 uur wordt het be zwaarschrift van de heer H.L. de Jonge te Borssele behandeld tegen een besluit van GS van 25 augustus 2000 inzake de vast stelling van een hogere grens waarde voor de woningen aan de Korte Noordweg 2 te Borssele. Om 16:00 uur wordt het be zwaarschrift van de heer A. van de Vijver te Zierikzee behandeld tegen een besluit van GS van 28 september 2000 inzake de instel ling van een inhaalverbod op de provinciale weg Goes-Zierikzee (N)256), gedeelte Zeelandbrug- Zierikzee. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, tele foonnummer 0118-631377. De toekomst van Zeeland is de laatste maanden uitgebreid be sproken. Veel inwoners hebben hun mening kenbaar gemaakt door het invullen van de Zeeland- wijzer, deelname aan regiobijeen komsten, discussieavonden, een bezoek aan de Zeelandtrailer of via Internet. De verzameling van gegevens moet leiden tot een Strategische Toekomstvisie voor Zeeland. Het is de bedoeling dat Provinciale Staten die visie de komende zomer zullen vaststellen. De resultaten van opinies en cij fermateriaal zal worden gepre senteerd op een slotmanifestatie. Stellingen Dan zal duidelijk zijn hoe er in Zeeland gedacht wordt over het zelfstandig blijven van de enige HBO van Zeeland. Ook de provincie als bestuurs laag tussen rijk en gemeenten ontkomt niet aan een kritische blik. Een van de stellingen in de Zeelandwijzer gaat over de vraag of de provincie niet te klein is om in Europa een krachtige eigen positie te kunnen innemen. Moet het niet groter en dan in samen werking met bijvoorbeeld de regio Rotterdam. Het meer rekening houden met de natuurlijke gesteldheid van het landschap en van het waterpeil heeft gevolgen. Het betekent bij voorbeeld accepteren dat je niet overal huizen kunt bouwen en dat laaggelegen delen van Zeeland alleen geschikt zijn als weidege bied. Op de slotmanifestatie zullen diverse groepen deelnemers aan een belangrijke plaats ingeruimd voor gedachtewisseling met de Statenleden. Op die manier zijn ook de resultaten van deze bij eenkomst een waardevolle bijdra ge voor de strategische visie. De presentatie is die middag in han den van Victor Deconinck. De slotmanifestatie wordt gehouden in de studio's van Zeelandnet te Kamperland en begint om 12.30 uur. Het einde van de bijeen komst is gepland om 17.00 uur. Aanmelden Wie de slotmanifestatie bij wil wonen is van harte welkom. U kunt zich hiervoor aanmelden bij het projectsecretariaat, tel. 0118-631294 of via e-mail, c.balje@zeeland.nl. Aanmelden kan tot 10 februari aanstaande. Zeelandtrailer De Zeelandtrailer staat op 10 februari in Goes op de Oostwal van 11.00 uur tot 15.00 uur. Voor het debat is dit de laatste halte. De volgende Statenleden zijn daar in wisselende samenstelling aanwezig: de heer J.J. van Ginkel, de heer G.L.C.M. de Kok, mevrouw M.B. de Koster, mevrouw G. van den Ouden-Zwart, mevrouw H.A. Pol derman-Martin en de heer H. van Waveren. het debat, hun visie presenteren. Hoewel het slotdebat in zicht is, staat de discussie met stil. Door SCOOP wordt een debat georganiseerd over De toe komst van de zorg in Zeeland. De bedoeling is om vanuit de zorg bouwstenen te leveren voor de Strate-gische Visie. Debatleider is prof.dr. A.J.P. Schrijvers, hoog-leraar algemene gezondheidszorg, verbonden aan het Umver-sitair Medisch Centrum Utrecht. Hij staat bekend om zijn doorbrekende stellingname en zal de deelnemers uitdagen hun mening te geven. Dat gebeurt aan de hand van stellingen over onder andere centralisatie/decen tralisatie, schaalvergroting, priva tisering en solidariteit, mantel zorg, arbeid en zorg. Voorbeelden van vragen in het debat 'De toekomst van de zorg in Zeeland': Wat is nodig aan zorgverlening in de komende decennia? Voor een hartoperatie naar België? Mag je mantelzorg weigeren? Moet je zelf thuiszorg op maat inhuren? Iedere inwoner van Zeeland is potentieel gebrui ker en is daarom van harte wel kom om mee te praten over de toekomst van de zorg in Zeeland. Het debat wordt gehouden op 14 februari 2001 in de Scoopera, Achter de Houttuinen 8, Middel burg. De zaal is om 19.00 uur open, het debat begint om 19.30 uur. Informatie: Scoop, Corry Verburg- Abrahamse: 0118-682574 of Jan Franse, hoofd sector Zorg: 0118-682570 Slotmanifestatie Tijdens de slotmanifestatie wordt Provinciale Onderwijsraad De afdeling Basis- en Speciaal onderwijs (BOSO) van de Provin ciale Onderwijsraad vergadert op woensdag 14 februari om 14.00 uur in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De vergadering is openbaar. In het kader van GGD- aangelegenheden zal worden gesproken over het schoolonder zoek van negenjarigen. Verder zal een inleiding worden gehou den over veranderingen in het speciaal onderwijs. De afdeling Voortgezet onderwijs-Volwas- seneneducatie (VO-VE) vergadert 15 februari om 14.00 uur in het provinciehuis. Op de agenda staan onder meer de nieuwe samenstelling van de POR, het provinciaal integraal eindadvies VMO/SVO 2001 en het project techniek. De volledige agenda's en bijbehorende stukken komen ter inzage te liggen bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118- 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 13,30 uur tot 16.30 uur. Vergadering Provinciale Staten Vrijdag 9 februari, aanvang 10.00 uur, is er een vergadering van Provinciale Staten. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar en wordt gehouden in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg. De agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het infor matiecentrum van de provincie. De stukken zijn ook te raadplegen via de website van de provincie, www.zeeland.nl (vergadersche- ma&agenda). Milieu Ontwerp-vergunning Gebr. Bonelier Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning als bedoeld in artikel 4.3.6.2 van de Provinciale Milieuverordening Zeeland voor het gebruik van een mobiele puinbreker in de pro vincie Zeeland. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 9 februari tot en met 8 maart 2001 bij alle gemeenten in Zeeland op de gebruikelijke wijze ter in zage en bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 en desgevraagd buiten kantooruren. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 9 maart 2001 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 2 maart 2001 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631769). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor nadere informatie over het inzien bij gemeenten en buiten kantooruren, mon delinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot J. Provoost, (tel. 0118-631769). Ontgronding aanleg Nieuwlandhaven Gedeputeerde staten van Zeeland willen de door Zeeland Seaports te Vlissingen aangevraagde ver gunning ingevolge de Ontgron- dingenwet voor het uitvoeren van ontgrondingswerkzaamheden ten behoeve van het aanleggen van de Nieuwlandhaven in het havengebied Vlissingen-Oost, ver lenen met voorschriften ter be scherming van de bij de ont gronding betrokken belangen. De aanvraag, de ontwerp-beschik- king en de overige stukken liggen van 8 februari tot en met 8 maart 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, alsmede in het gemeentehuis van Vlissingen, Stadhuisplein 2 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15 uur en (na telefonische afspraak 0118487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Na 8 maart 2001 tot einde be roepstermijn liggen de stukken op genoemde plaatsen ter inzage op werkdagen tijdens kantoor- Tot en met 8 maart 2001 kan een ieder gemotiveerde be denkingen tegen de ontwerp-be- schikking indienen bij gedepu teerde staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kun nen verzoeken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode over de ontwerp-beschikking van ge dachten wil wisselen of mon deling bedenkingen wil inbren gen, kan een telefonische af spraak maken (0118-631786). De aanvrager wordt in de gele genheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken, kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118-631786). Besluit accepteren melding Sealake Terminal BV/Maral BV te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de meld ing Wet milieubeheer van WÊtÊÊUUKUBBBmmaam Sealake Terminal BV/Maral BV te Middelburg voor de vervanging van een drietal kachels door luchtdrogers en het plaatsen van een tweetal drogers. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 14 maart 2001 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 14 maart 2001 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie RMW, Postbus 165 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voor lopige voorziening vragen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). STOMERIJEN e O*** je goed als nieuw bij Palthe s actie loopt van 8 februari tot en met 24 februari 2001 en is uitsluitend geldig in onderstaande filialen en de daarop aangesloten depots. Palthe Stomerij Middelburg Segeersstraat 33, tel. (0118) 61 20 80 Palthe Stomerij Goes Voorstad 65, tel. (0113) 21 59 92 ook zo ziek en uitgehongerd was.Violet Falkenburg vraagt uw aandacht voor hulpouders voor kinderen in de derde wereld. Tienduizenden Nederlanders steunen reeds een "eigen" kind in de derde wereld via een klein maandelijks bedrag. INTERNA TIONAAL^P CHRISTELIJK STEUNFONDS Word hulpouder. Helpen heeft wèl zin! Mede dankzij u gaan kinderen naar school en verbeteren hun omstandigheden. Velen vinden uiteindelijk een baan, voorzien in eigen onderhoud. Zij hadden tóch nog geluk. U correspondeert, kunt desgewenst op bezoek. ibf; Postbus 2480,1200 CL Hilversum Tel.: (035) 628 49 84 Fax:(035)623 7610 E-mail: ics@euronet.nl Giro70730 V»*

de Faam | 2001 | | pagina 7