C S B I N E C I T Y Geen Piet, maar Pizza! dé uitgaanskrant [por rflfden zeeland Hij weet wat zij willen Zo vader zo zoon in 'Resources humaines' CHUTTERSHOF EEST Chinese droom van Ang Lee Valentijnsactie Muzikale wereldreis in Yerseke Manon Meijs en Jet Janssen in CineConcert F I IL M W E E K WHAT WOMEN première WANT AL| CROUCHING TIGERS HIDDEN DRAGON 12 jr VERTICAL LIMIT 12jr PAY IT FORWARD 12jrj ART OF WAR 16 jr BILLY ELLIOT AL) BABY BLUE 16 jr CASTAWAY 12 jr THE WATCHER 16 jr! UNBREAKABLE 16 jr KABOUTER PLOP MARIKEN AL DINOSAUR AL SNEAK PREVIEW RESSOURCES HUMAINES F I L M W E E K LAVEUVE DE SAINT.-PIERRE FIGHT CLUB HIMALAYA AUDITION F I L M W E E K THE LUZHIN DEFENCE Woensdag 7 februari 2001 FAAM/VLISSiNGER 13 VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 8 februari t/m woensdag 14 februari Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur l Mel Gibson als macho die door een stroomstoot toegang krijgt tot de gedachtes van vrouwen L_J BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (;Stpm) Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur spectaculaire Chinese zwaardvechtersfilm Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur jonge bergsporter riskeert zijn leven om zijn zus te redden. Dagelijks 16.15 19.00 uur Zaterdag 16.15 19.00 24.00 uur film met Kevin Spacy en Helen Hunt Het leven van de succesvolle reclamema ker Nick Marshall (Mel Gibson) draait om geld, meiden en drank. Meer is er toch niet in dit leven? Na een ongelukje blijkt hij ineens te kunnen horen wat vrouwen denken! Macho Nick misbruikt zijn geheime wapen maximaal en de vrouwen liggen aan zijn voeten. Als hij zijn concurrente Darcy met haar eigen gedachten pro beert te verslaan en haar daarnaast erg aardig begint te vinden beginnen de problemen. Hij kan haar toch niet vertellen dat hij alles hoort wat zij denkt? Mel Gibson in What Women Want Dagelijks 21.45 uur de wereldvrede wordt bedreigd door een aanslag De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 14 van dit blad. Dagelijks *13.45 16.15 *bol 19.00 uur Een mijnwerkerszoon op balletles Dagelijks 16.15 uur Een schijnbaar gelukkig huwelijk in een zinderende zomer Dagelijks 13.45 19.00 22.00 uur na vier jaar op een onbewoond eiland besluit Tom Hanks een poging te wagen naar huis te keren. Donderdag, vrijdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Zaterdag 21.45 24.00 uur FBI-agent James Spader wordt achtervolgd door seriemoordenaar Keanu Reeves Bruce Willis en Samual L. Jackson in de spannende film van M. Night Shyamalan Dagelijks 13.45 uur AL) nieuwe en spannende avonturen van kabouter Plop en zijn vrienden Dagelijks 13.45 uur een weesmeisje wordt opgevoed door een oude kluizenaar Dagelijks 13.45 16.15 uur (Nederlandse versie) meest geavanceerde visuele spektakel uit de Walt Disneyis Studiois ooit Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de echte liefhebber Woensdag 19.00 uur fabrieksarbeider projecteert al zijn ambities op zijn zoon Donderdag 19.00 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Woensdag 20.00 uur romantische verfilming van het verhaal van Claude Faraldo over een ter dood veroordeelde man Donderdag 21.15 uur Moviezone: film met Brad Pitt en Edward Norton Vrijdag 19.30 uur Zondag 14.00 20.00 uur spectaculaire film over de traditionele Tibetaanse handelstocht door de Himalaya Zaterdag 22.00 uur Maandag 20.00 uur Dinsdag 19.30 uur een ijzersterke horrorfilm, waarin de zoektocht naar geluk en liefde leidt naar een gruwelijke finale. Donderdag en dinsdag 20.30 uur onstuimige relatie tussen schaakgrootmeester Luzhin en Natalia In het decor van een fabriek speelt een familiedrama. Een fabrieksarbeider projecteert al zijn ambities op zijn zoon: deze moet ook een respectabel lid van het fabriekskader worden. Hiermee wil hij zijn eigen sociale revan che bewerkstelligen: zijn zoon moet wor den wat hij zelf niet worden kon. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 19.00 uur Dagelijks 21.45 uur Crouching Tiger, Hidden Dragon Crouching tiger, hidden dragon is een film over het China dat alleen bestaan heeft in de fantasie van regisseur Ang Lee. In een combinatie van verhalen over romantiek en waaghalzerij met Hong-Kong karatefilms zet Ang Lee een beeld neer van de hoogste Chinese kunstvorm. Hij schetst in dit adembenemende spektakelstuk een beeld van de geheime Oosterse vechtkunsten, zoals die in de loop der tijd zijn overgeleverd in de grote Taoïstische scholen van oefening en filosofie. Lovers die op Valentijnsavond, (14 febru ari) een filmpje pikken, krijgen na afloop van de film in het Cinecafé een glaasje champagne aangeboden. Sneak Preview: iedere maandag om 21.45 uur Sneak Pre views bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassings film bekijken. Binnenkort verwacht: 'Bedazzled' en 'Ik ook van jou'. Muziekvereniging Mozart uit Yerseke houdt zaterdag 17 februari weer haar jaarlijkse uitvoering in partycentrum De Zaete. Omdat de leden door de bank genomen nog al reislustig zijn is dit jaar gekozen voor het thema 'Musicrui- se'. Zo kan een muzikale wereldreis gemaakt worden. Instrumentaal concert in NH Kerk Kapelle s Organist Klaas Jan Mulder en dwarsfluitist Kees Alers geven zaterdag 10 februari een concert in de Nederlands Hervormde Kerk in Kapelle. Tenorsolist Johan Baay zingt daarbij een aantal I solo's. De opbrengst van de collectie die er gehouden wordt is voor het project Zeeland helpt Straatkinderen Ethiopië. Aan- vang 19.30 uur. g Tweede Scratch Messiah Zeeland Zestig instrumentalisten en tweehonderdveertig zangers zullen zaterdag 17 februari in de Vlissingse St. Jacobskerk Handels be roemde oratorium uitvoeren. Uit het grote aantal deelnemers kan worden geconcludeerd dat er voor de Scratch Messiah een enorme belangstelling bestaat. De Scratchformule houdt in dat de deelnemers vanuit het niets beginnen en samen tot een klin kend resultaat komen. De amateur-musici en koorleden hebben een maand de tijd gehad om thuis hun partijen in te studeren. Op de dag van het optreden moet de dirigent solisten, koor en orkest tot een eenheid smeden. Dit stelt hoge eisen aan de diri gent, hij moet een eersteklas inspirator zijn en feilloos aanvoe len wat de mensen aankunnen. Net als vorig is het Jules van Hessen die de zangers en instrumentalisten overdag klaar- stoomt voor het concert van diezelfde avond. De solisten zijn: sopraan Melanie Greve, alt José Scholte, tenor André Post en bariton Mare Pantus. Het concert begint om 19.30 uur, de toe gangsprijs is 15 gulden, 12,50 voor pashouders. Laagland speelt De Vuurdoop Theater Het Laagland speelt woensdag 14 februari de voorstel ling De Vuurdoop in 't Beest in Goes. Een Indiaans meisje kreeg bij haar geboorte de naam 'Zwakke-die-het-niet-haalt'. Haar tweelingbroer kreeg de naam 'Machtig-geboren' omdat hij vol gens een voorspelling voorbestemd was een groot leider te worden. Maar hij stierf als kleine jongen. Het meisje wil haar stam ervan overtuigen dat zij en niet haar overleden broer voorbestemd is tot grote daden en leiderschap. Ze vindt echter geen gehoor bij de stamleden omdat ze 'maar' een meisje is. Koppig van woede verlaat ze haar dorp voor een barre tocht om te bewijzen dat ze is wie ze zegt te zijn. Als ze na veel avon turen en strijd haar woede en arrogantie leert los te laten en haar geldingsdrang opgeeft, kan ze een ware leider worden. De Vuurdoop is de uitwerking van het verhaal dat Diane Matchek (uit Amerika) schreef toen ze negen jaar was. De voorstelling wordt gespeeld door twee sjamanen/acteurs en een actrice en is bedoeld voor kinderen vanaf negen jaar. Aanvang 15 uur. Joop en Joepie in Nisse Manon Meijs (viool) en Jet Janssen (piano) spelen zondagmorgen 11 februari in het theatercafé van Cine City aan de Vlissingse Spuikom. Zij vertol ken de sonate KV 302 van W.A. Mozart, de sonate in G Groot nr. 10 opus 96 en de C. Franck Sonate in A Groot. Manon Meijs heeft gestudeerd bij Viktor Liberman aan het Utrechts conservatorium waarna ze haar studie ver volgde aan het Maastrichts conservatorium. Niet alleen het hoofdorkest, maar ook de aparte onderde len laten tijdens de uitvoering van zich horen. De blokfluit- groep onder leiding van Erik Kousemaker, het leerlingenor kest en de fanfare onder lei ding van Cathy Kotoun en de slagwerkgroep onder leiding van Arno Muller spelen be kende muziekstukken als Pe anut Time, El Bimbo, Air&Ca- lypso, Antillilana, Samba Queen en The Winding River. Aan de uitvoering is nog een ludieke wedstrijd verbonden. Door een wedstrijdstrookje in 1 te leveren bij Echte Bakker Fi- lius aan het Kerkplein kan een aantal mensen een VIP-arran- i gement winnen: ze worden thuis opgehaald, nemen plaats aan de 'kapiteinstafel' en zullen de hele avond als gast behandeld worden. De jaarlijkse uitvoering van Mo zart begint om 19.30 uur. Na deelname aan diverse ge renommeerde concoursen is ze thans concertmeester bij het promenadeorkest. Jet Janssen studeerde ook aan het Maastrichts conserva torium en speelt momenteel onder andere in de Doelen in Rotterdam en in het Concert gebouw in Amsterdam. Het concert begint om 11.30 uur, vanaf 11 uur wordt er koffie geschonken en parallel aan het concert draait er een kin derfilm in CineCity. De kaarten, a 15 gulden, zijn verkrijgbaar bij VVV/ANWB en CineCity te Vlissingen en De Drvkkery te Middelburg. Tele fonische reservering op 416662. Muziekvereniging Mozart vierde vorig jaar het 75-jarig bestaan. De Oranjevereniging Arnemuiden houdt vrijdag 9 februari een toneelavond. Toneelgezelschap 'Tot leringhe ende vermaeck' uit Veere speelt deze avond de klucht "Geen Piet, maar Pizza". De to neelavond vindt plaats in verenigingsgebouw 'de Ar- ne' in de Rademacherstraat 32 in Arnemuiden. De voorstelling begint 20 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Kaarten kosten 2,50 gulden voor leden van de Oranjevereniging, niet leden betalen 5 gulden. Gezelligheid staat vanaf het prille begin voorop bij 'Tot leringhe ende vermaeck'. Op de foto het gezelschap anno 1970 in 'De nieuwe veearts'. Het verhaal speelt zich af in een luxueuze wijk in de stad waar Piet en Bep samen een pizzeria runnen. Hiervoor heb ben zij destijds geld geleend van zus Riet, die momenteel een langdurige vakantie viert in Griekenland. Als het ondernemersduo de hoofdprijs in de loterij wint besluiten zij de zaak op te knappen. Dit tot groot onge noegen van de buren, want deze omhooggevallen bewo ners zien de pizzeria liever ge sloten. Tijdens de verbouwing komt zus Riet langs die uiteraard niets van de geldprijs mag weten, want de lening is nog niet terugbetaald. Riet en Piet kunnen sowieso al niet met el kaar over weg en het geheim dat tussen hen in staat maakt de verhouding er niet beter op. Spelers gezocht De Veerse toneelvereniging heeft al heel wat kluchten en blijspelen op haar conto staan. Sinds 1963 spelen verschillen de generaties in het, zoals zij het zelf noemen, gezelligheids toneel. Daarmee wordt waar schijnlijk ook het succes ver klaard van het gezelschap, ze spelen stuk voor stuk vooral voor de lol en dat is te zien en te horen in de toneelstukken die zij neerzetten. Anita Mam- paey-Breel, dochter van grondlegger van destijds Joost Breel, is één van de jongste spelers van dit mo ment. „We hebben een hele gezellige vereniging", vertelt Anita. „We spelen echt voor de lol. Het is onderling dan ook altijd hartstikke leuk. Wat wel jammer is is dat we moei lijk jonge aanwas krijgen en ook mannen zijn er eigenlijk te weinig. De gemiddelde leeftijd van de spelers ligt op 45 jaar en dat maakt de rolverdeling altijd wel wat complex. Zelf speel ik bijvoorbeeld heel vaak de dochter des huizes, omdat ik een van de jongste ben." Desondanks weet het gezel schap toch ieder jaar met haar toneelstukken voor de nodige humor te zorgen. Wie zin heeft om het toneelgezelschap te versterken wordt van harte uitgenodigd zich aan te mel den bij Anita Mampaey, tel. 0113-371734. Joop en Joepie in 't Durpshuus in Nisse. Joop en Joepie brengen zaterdag 10 februari een uniek show programma voor kinderen in 't Durpshuus in Nisse. Het duo goochelt, vouwt ballonnen, jongleert en laat kinderen daarbij meedoen. Het eind van de voorstelling herbergt een swingende muzikale finale. Aanvang 14 uur. Oranje Vereniging Meliskerke presenteert klucht Vijf dames en vijf heren van de Toneelvereniging Serooskerke brengen vrijdag 16 februari de klucht 'Dan liever de plomp in'. De uitvoering maakt onderdeel uit van de jaarvergadering van de Oranje Vereniging in het verenigingsgebouw 'Ons Huis' aan de Burgemeester Adelaarstraat 26 in Meliskerke en begint om 20.30 uur. In de pauzes tussen de bedrijven is er een rad van avontuur met leuke prijzen. De toegang voor leden en kinderen tot 16 jaar is gratis, niet-leden betalen vijf gulden per persoon. Coma Club The Killing Family in De Piek The Killing Family is een project van Ro, bekend van Gotcha!, Ro The Paradise Funk en Raggende Mannen. De muziek van The Killing Family heeft weinig te doen met funk. Zelf hebben ze het maar dubdrum'nbassmetal genoemd. Ze treden zaterdag 10 februari op in De Piek vanaf 22 uur. Entree is 10 gulden, met passen 7,50 gulden. Het Piekcafé is geopend vanaf 21 uur. Eendracht Maakt Macht in Kruiningen Koninklijke Harmonie Eendracht Maakt Macht geeft zaterdag 10 februari de jaarlijkse uitvoering in Ons Dorpshuis in Kruiningen. De harmonie, slagwerkgroep en het jeugdorkest brengen een programma rond het thema 'theater'. Bekende muziekwerken als Elisabeth The Musical, Fanfare de la Peri, Tina Turner en Air Poétique passeren de revue. Daarnaast is er een speciaal optre den van Eva Wolfs op piano, Anne Luteijn op viool en Marieke Michielsen met zang. Zij laten bekende musicalwerken horen. Aanvang 20 uur, toegang gratis. Bespeling Compton Theaterorgel De Engelse organist Nicolas Martin bespeelt zaterdag 10 febru ari vanaf 20 uur het Compton Theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Nicolas Martin is de vaste organist bij 'Turners' Musical Merry Go Round', een Engels pretpark met een Wurlitzer theaterorgel. Hij heeft een groot aantal cd's op zijn naam staan en hij speelt puur populaire muziek. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar en kosten 12,50 gulden, kinderen onder 16 jaar onder begeleiding hebben gratis toegang. In de voorverkoop bij Muziekcentrum Middelburg zijn de toegangs kaarten verkrijgbaar voor 10 gulden. De Hemel en de adder onder het gras Helmert Woudenberg vertelt in Vestzak 99 in Vlissingen over Adam, Eva en het eeuwige leven. Hij vertelt dat Eva niet uit Adams' rib geschapen werd maar dat Adam in tweeën gesple ten werd door zijn woedende schepper en zo man én vrouw werd. Woudenberg laat zien dat we eeuwenlang om de tuin ge leid zijn met een verhaal over een slang in de boom waarin niet verteld werd over de levensgrote adder onder het gras. De voorstelling is 9 februari om 20.15 uur en de toegangsprijs is 22,50 gulden of 17,50 gulden. Kaartverkoop bij de VVV/ANWB,

de Faam | 2001 | | pagina 13