Wie mooi wil zijn wordt verwend Pateer strijkt neer in Domburg De MalleMolen draait Fietsplus wordt Fietswereld T T T - Kweken en zaaien Woensdag 7 februari 2001 FAAM/VLISSINGER 11 door Inge Adriaansen Marion Dees opende vandaag haar nieuwe Beauty Salon 'Marinise' in de Aletta Ja- cobslaan 34 in Vlissingen. Na zeven jaar in Zeeuws-Vlaanderen haar eigen salon te heb ben gehad kwam Marion onlangs naar Vlissin gen. Ook aan deze kant van het water wilde zij graag haar beroep blijven uitoefenen en om meteen van slag te kunnen gaan en een nieu we klantenkring op te bouwen besloot zij van uit huis te gaan werken. Eén van de slaapka mers werd ingericht als beautysalon en doet beslist niet onder voor een 'echte' salon. Alle benodigde apparatuur is aanwezig van manicu reset tot cosmethionapparaat. Marion volgde twee opleidin gen voor schoonheidsspecia liste, een visagie-opleiding en diverse bijscholingscursus sen. Dat zij twee keer het vol ledige opleidingstraject inging zegt veel over haar ambities en leergierigheid. Na een pau ze om voor de 'kleintjes' te zorgen wilde zij niet zonder meer terug het vak in. Tijden veranderen en ontwikkelingen volgen elkaar in een rap tem po op. Dus besloot zij op nieuw naar school te gaan en dit keer niet in Nederland maar in Brugge. „In België is de opleiding veel uitgebreider en meer op de praktijk gericht, er is heel veel aandacht voor massage en bijvoorbeeld ook busteverzorging. Ik heb daar veel nieuwe dingen geleerd", vertelt Marion. De afgelopen jaren heeft de Overkantse veel ervaring opgedaan in de we reld van uiterlijke verzorging, schoonheid en, jawel toch ook wel een beetje het wereldje van luxe. Want zo zien, on danks dat de drempel al wel veel lager is geworden, veel mensen een bezoek aan de schoonheidsspecialiste toch nog steeds: luxe verwennerij. Marion beaamt de verwenne rij, maar voegt daaraan toe dat het beslist geen overbodi ge luxe is om je gelaat en li chaam goed te verzorgen. „Wie goed voor zichzelf zorgt voelt zich ook goed, dat is ge woon een gegeven", stelt Ma rion. „Iemand met een ver zorgd uiterlijk is zelfverzeker der dan iemand met allerlei oneffenheden. En een goede verzorging kan het verval niet stoppen maar wel vertragen. Rimpels zijn overigens hele maal' niet erg hoor, dat hoort bij het ouder worden, maar onverzorgd hoeft niet, op geen enkele leeftijd." Shiatsumassage Volgens Marion heeft schoon heid minder te maken met knap zijn dan men in het alge meen denkt. ledereen heeft mooie en minder mooie trek ken. Door jezelf goed te ver zorgen en met een goede ma- ke-up kun je die mooie trek ken accentueren en de minder fraaie camoufleren. Een ander pluspunt van een schoon heidsbehandeling is dat ook het innerlijk tot rust komt, vooral als je er nog een mas sage aan toevoegt. En dat is in deze drukke tijd denk ik he lemaal niet verkeerd." Naast de gezichtsbehandeling kun nen zowel dames als heren ook terecht voor lichaamsver zorging. En onder die noemer valt dan weer een heel scala massages, peelings en li chaamspakkingen. Bij de pak kingen kan gekozen worden tussen een algenpakking of een pakking met essentiële oliën. De lichaamspakking met dode zeemud blijkt vooral heilzaam bij psoriasis en ec zeem. De massages variëren van ontspanningsmassages, therapeutische massage met essentiële olie, tot de Chinese Shiatsumassage, een vorm van drukpuntmassage. Ma rion verlaat meer dan eens in haar behandelingsmethoden hpt traditionele pad. Etheri sche oliën spelen in haar sa lon een belangrijke rol en worden op verschillende ma nieren gebruikt bij massages, maar ook door inhalatie. Gouden lepels Wat toch wel weer even heel sterk de associatie met het luxe glamourleventje oproept is de goudenlepelmassage. En ach ja als je jezelf dan toch verwent, of goed verzorgt zo men wil, is soms alleen het beste goed genoeg. Een mas sage met echte gouden lepels die gevuld zijn met warm of koud water. Al trillend active ren zij de zenuwbanen onder roofdier woestijn in Afrika etmaal snack boom vrucht kip vuurpijl 1 T bejaard gerief 4 treurspel Griekse godin jongen woonschip oorhanger projectiel strelen T 8 kogelbaan vogel keer 2 vijand schap T verkeers plein familielid hand gewricht Griekse godin specerij voet gewricht l rekening hengel snoer gewicht 3 stremsel onfatsoen lijk loofboom l T 7 persoonlijk vnw. kledingstuk 6 op deze manier 5 klein vertrek l fris www.puzzelland.com Stuur uw oplossing vöör woensdag 14 februari naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 21 februari be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 24 januari luidt: 'Transportwagens'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar E.A. de Bad uit Oost-Souburg. de huid. Om de inmiddels ge opende poriën weer netjes te laten sluiten wordt de massa ge afgesloten met een heuse ijskegelmassage. Alleen al de prachtig gestileerde vormge ving en kleur van de lepels en ijskegels geven de behande ling een extra luxueus tintje. Iets minder glamour maar niet minder bijzonder is de behandeling met het cosme- thermionapparaat. Hierbij wordt door middel van warm te en, schrik niet het kan écht geen kwaad volgens Marion, lichte stroomstootjes een werkzame stof in de diepere lagen van de huid gebracht. Wie helemaal goed voor de dag wil komen en geen mis kopen meer wil begaan kan een kleuranalyse laten doen. Met behulp van gekleurde sjaals zoekt Marion uit welke kleuren het beste bij iemand passen. Nadat is vastgesteld of iemand een koud of warm type is, ogen en pigment wij zen dat uit, volgt een passen de make-up en krijgt de klant een persoonlijk kleuren pas poort mee. Wie niet keer op keer haar haarkleur verandert, afwisselend gekleurde lenzen draagt en zich aan het etiket warm of koud houdt, kan met het paspoort gegarandeerd Steeds meer mannen brengen een bezoek aan de schoonheidsspecialiste om hun huid te laten verzorgen. foto: Jaap Wolterbeek verantwoord gaan shoppen. Foute kleuren qua kleding en make-up behoren dan tot het verleden. Speciaal ter gelegenheid van de opening geldt er de hele maand februari een kennisma kingsaanbieding. Een klassie ke gelaatsverzorging van 1,5 uur met massage en epileren kost deze maand geen vijfen zeventig maar vijfenzestig gul den. Ook is het mogelijk om helemaal gratis en vrijblijvend een huidanalyse te laten ma ken. Een afspraak maken kan telefonisch op nummer 06- 53747381. Ivrijdag door een kleine honderd belangstel lenden het glas geheven op de opening van het nieuwe kantoor van Arthur Pateer, Partner in O.G. Hoewel Pateer beslist geen nieuwkomer is in de Zeeuwse Makelaardij heeft zijn kantoor in Domburg wel degelijk iets vernieuwends. Het oogt namelijk niet als een makelaarskan toor. De open doorkijk suggereert een winkele talage en de grote leestafel met allerhande branchegerichte lectuur doet eerder denken aan een 'warme keukentafel' dan aan een plaats waar zakelijke transacties plaatsvinden. Tot voor kort hield Pateer kan toor aan huis aan de Middel burgse Kinderdijk. "Het kan toor aan ons woonhuis aan de Middelburgse Kinderdijk werd te klein en de kust heeft altijd al getrokken", verklaart Pateer, die het nieuwe kan toor samen met zijn vrouw Claudia gaat bemannen, de verhuizing. „Ik heb altijd al een oogje op Domburg gehad omdat het gewoon een prach tige kustplaats is en ik het nog van vroeger toen ik Dom burg werkte ken. En ja, onze specialiteit is recreatief onroe rend goed, dus waar zit je dan beter dan hier." Pateer weet heel goed hoe de woning markt in elkaar zit. Bogend op zijn jarenlange ervaring in zo wel recreatief onroerend goed als gewoon onroerend goed en zijn Zeeuwse nuch terheid heeft hij geen enkele twijfel over de bestaansrech ten van de vastgoedbusiness. „Er is nog steeds vraag naar koopwoningen en ook het tweede huis in Zeeland staat met name bij Duitsers nog steeds hoog op het verlang lijstje. Ik geloof zeker nog wel in een goede toekomst ten aanzien van eigen woningbe- zit."Door één Duitse toeriste werd Pateer al tijdens de ope ningsvoorbereidingen harte lijk welkom geheten. De vrouw stapte binnen en ver telde dat ze erg blij was dat er nu eindelijk eens een kantoor was waar woningzoekenden terechtkunnen. De Duitse liep al enige tijd rond met het idee om in Domburg een tweede woning te kopen, maar wist niet waar zij daarvoor moest zijn. Door louter toeval pas seerde zij op een van haar wandelingetjes het splinter nieuwe kantoor van Pateer. „Tja dat is heel illustrerend voor de vraag die leeft", lacht Pateer. Maar niet-alleen Duit sers behoren tot de doelgroep van Pateer. Evenzogoed richt hij zich op de regionale bevol king en projecten en daarbij beperkt hij zich niet alleen tot aan- en verkoopbemiddeling. Eigenlijk kan men bij Pateer voor alles terecht wat te ma ken heeft met het kopen of verkopen van een huis, van zoeken van een woning of ko per, tot taxatie en financie ring. Een bijzondere poot is de projectbegeleiding, waar bij Pateer desgewenst op treedt als projectleider en de Gecertificeerd maatwerk Opleidingen en trainingen werden vroeger door instituten ver zorgd die kant en klare pakketten op de plank hadden staan. Scholing had vaak iets weg van een algemeen recept tegen meerdere kwalen. Een moderne organisatie richt zich echter op de toekomst en kan concreet aangeven wat nodig is om die toe komst te realiseren. Op deze leest zijn de cursussen en trainin gen die Competence Training Coaching verzorgt geschoeid. Een cursus is geen kookboekrecept meer, geen medicijn van een alleswetende consultant. Traning en caoching is echt ad vieswerk geworden: samen denken, samen doen en implemen teren. Met Competence Training Coaching als de tijdelijke participant in een veranderingsproces. Dit specifieke proces van dienstverlening is binnen Competence Training Coaching de laatste jaren uitgebouwd tot een herkenbare attitude. Met de certificering naar de nieuwe norm ISO 9001:2000, kan Compe tence Training Coaching terecht zeggen dat zij gecertificeerd maatwerk bieden. Valentijnsgedicht van Veronica.nl Veronica heeft alles om jouw geliefde, minnaar, vriend, buur vrouw of partner de liefde te verklaren. Via de speciale website, www.veronica.nl/winterparadijs, is het mogelijk om op ludieke en zeer coole manier jouw liefde te verrassen. Op de website staan kant en klare Valentijnsgedichten en Valentijnskaarten die kunnen worden voorzien van een geheel eigen, persoonlijk ka rakter. Uiteraard worden de kaarten en gedichten pas 14 febru ari aan de (geheime) geliefden verstuurd. De bezoeker van de site heeft de keuze of hij anoniem wil blijven of niet. En, er kan ook gekozen worden voor een 'spanningsopbouwend' mailtje. De geliefde wordt dan nog voor Valentijn verrast met een mail tje waarin wordt aangekondigd dat er iets spannends gaat ge beuren met Valentijn. In de Domburgse Noordstraat werd afgelopen v Sneeuwvlokken verwelkomen Arthur Pateer in Domburg. foto: Jaap Wolterbeek verkoop van nieuwbouwplan- nen coördineert. Evenals vele collega's worstelt ook Pateer zo nu en dan met het gladde imago van de ma kelaar en vastgoedadviseur. Hij onderkent de hardnekkige stigmatisering ten aanzien van het werkterrein. „Ik ben me bewust van het wantrou wen en probeer dat ook te doorbreken", vertelt Pateer. Ik durf in alle oprechtheid te zeggen dat wij alleen op basis van eerlijkheid en respect voor de klant zaken doen. Eer lijkheid staat boven alles bij ons. Door de strot duwen is niet mijn stijl. Bij een huis ko pen gaat het om meer dan een stapel stenen. Er komt van alles bij kijken en niet in de laatste plaats gevoel. Wo nen en woonomgeving zijn toch wezenlijk bepalende fac toren in het leefgenot. Daar om vind ik laagdrempeligheid heel belangrijk. Mensen zijn hier van harte welkom voor een vrijblijvend oriënterend gesprek. Dan kijken we samen naar mogelijkheden, wensen en mogelijke belemmeringen. Vaak is het zo dat mensen je pas benaderen als zij al iets op het oog hebben en dan ontstaat er toch een zekere druk. Objectiviteit en vooral tijd is dan niet meer aanwezig en niet zelden mondt dat uit in teleurstellingen. Mijn over tuiging is dat dat voor nie mand bevredigend is." In het verlengde van zijn denkwijze en bedrijfsfilosofie richtte Pa teer ook zijn kantoor in. Trans parant en met 'eerlijke' na tuurlijke materialen en kleu ren. Van buitenaf kan men zo naar binnen kijken en een maal binnen verrast het war me houten meubilair en de huiskamersfeer de bezoeker. Zelfs de spreekkamer ademt een sfeer van huiselijkheid en rust uit. Het 'kom maar bin nen' effect is heel bewust aan gebracht in de kantoorruimte. Pateer wil af van de kille stijve zakelijkheid die open commu nicatie vaak in de weg staat. Zonder popularisme slaat hij met de inrichting van zijn kan toor en zijn persoonlijke bena deringswijze richting klanten een brug tussen de wederzijd se belangen. Paul en Ria van Limbergen van fietsenspeciaalzaak 'Fietswereld' gaan niet alleen op de fiets met de voetjes van de vloer. Als echte dansliefhebbers sponsoren zij ook dit jaar weer de Team Match. foto: Jaap Wolterbeek De fietsbezitter stelt tegenwoordig strenge ei sen. Het zal misschien verbazen, maar Fiets wereld Dauwendaele zegt dit gegeven alleen maar toe te juichen. In de wetenschap dat een fiets meer is dan zomaar een vervoermiddel, dus méér dan slechts een frame, twee wielen, een zadel en een stuur, stellen zij advies, informatie en uitleg voorop. Met de overgang naar de nieu we organisatie 'Fietswereld' hoopt Paul van Limbergen van het voormalig 'Fietsplus' zijn klanten nog beter van dienst te kunnen zijn. De fietsbezitter van vandaag is kritisch geworden. Stelt eisen aan comfort en erkent de verfijnde techniek, de hoogwaardige materialen. Logisch dat hij dan ook optimaal geadviseerd wil worden. Dus door vakmensen. Die méér kunnen dan alleen een band plakken. Die ook kleine reparaties serieus nemen. Die het juiste materiaal adviseren. Die de klant niet met een peperdure racefiets naar huis sturen, als hij alleen maar komt kijken naar een wat goedkopere sportfiets. Die geen ander frame aanraden, als blijkt dat het zadel slechts bijgesteld moet worden. Tegenwoordig kunnen de kritische fietsliefhebbers terecht bij vakmensen, die allemaal dezelfde naam hebben: Fietswereld. Paul van Limbergen weet dat hij voor een klant, die een nieuwe fiets komt aanschaffen, méér dan een kwartiertje moet uittrekken. „Dat kan ook niet anders, want de keuzemogelijkheden zijn enorm toegenomen. Omdat wij tegenwoordig om meerdere redenen de fiets pakken. Niet alleen om naar het werk te gaan, maar ook voor dat fiets tochtje op zo'n zachte zomeravond. Of wanneer om je eens heerlijk uit te leven op ruwer terrein. In al die gevallen is de mo derne fietser even kritisch als die wielrenners op snelle racefiet sen van licht en hoogwaardig materiaal." Fietswereld Dauwen daele ziet er nauwlettend op toe dat zijn klanten alleen het aller beste krijgen. Eerlijk gezegd is dat ook niet zo moeilijk, omdat er bij Fietswereld alleen vakmensen werken die de fiets in hun hart gesloten hebben. De tijd nemen en-objectief adviseren, zijn de verplichte basisprincipes van de Middelburgse Fietswereld. Of het nu gaat over een zadeldek, een pedaal, een kinderfiets of een mountainbike. Heddy Lester zong het in 1977 al en nog steeds blijkt het een waarheid: In de malle molen van het leven draai je allemaal je eigen rondje mee. Of het een plezierige rit is hangt af van veel factoren, deels beïnvloedbaar en deels door wat ons simpelweg overkomt. Horeca- man pur sang Frank de Vos vindt dat het beïn vloedbare deel van onze levensweg zo aange naam mogelijk moet zijn en daar hoort vol doende ontspanning, plezier en muziek bij. Ook als je de schoolbanken of het studentenle ven ontgroeid bent. Met zijn nieuwe café 'de Mal leMolen' aan Plein 1940 in Middelburg breekt Frank de Vos met de ingekapselde idee dat de oudere jongere thuis bij het gezin op de bank hoort, of zich omwille van zijn leef tijd maar beter niet meer al te publiekelijk in het uitgaansle ven kan storten. „Onzin", vindt De Vos. „Juist de vijfentwintigplusser heeft er naast zijn drukke baan, ge zin en de sociale verplichtin gen af en toe behoefte aan om eens lekker de deur uit te gaan. De moeilijkheid is alleen dat er in Zeeland nauwelijks in die behoefte voorzien wordt en dus lijkt het alsof de vraag er niet is. Tot nu toe waren er in Middel burg hooguit twee cafés waar mensen tussen de 25 en pak weg 40 jaar terechtkunnen, maar dat zijn dan weer Rock- cafés en daar moet je van houden natuurlijk. In 'de Mal leMolen' worden de zoge naamde danceclassics ge draaid en ook wel nieuwe mu ziek, maar absoluut geen hou se of R&B. Gewoon lekkere muziek die wij herkennen en waar je op kunt dansen." Dan sen is overigens geen must in 'de MalleMolen' het mag, maar het café is ook een pri ma plek om lekker bij te klet sen en te genieten van een goed glas wijn of een feestelij ke cocktail. Donkere hoeken zijn er niet in het café, wel knusse lichte ruimtes. Onze leeftijdscate gorie, en hiermee bedoelt de 35-jarige Café-eigenaar de vijf entwintigplussers, vrijt niet meer in donkerë hoekjes, dat doen we wel thuis. En daar komt bij dat de dames zich niet voor niets zo mooi ma ken", weet de goedlachse De Vos. Het interieur houdt het midden tussen een modern grand-café en een jaren ze ventig disco. De enorme chro men theaterlampen lijken de bezoeker in de spotlights te willen zetten en de rustieke gemetselde bar doet heel huiselijk aan. „Ik wil dat men sen zich hier prettig voelen, in een ongedwongen sfeer ge nieten van een lekker muziekje en een goede service. Want dat is ook het verschil met een jongerencafé, naast de muziek zijn ook de wensen van de ou de jongere ten aanzien van service anders. Wij hebben Als het aan Frank de Vos (tap) voor jou. een hele uitgebreide dranken kaart en er wordt ook geoberd zodat je gewoon lekker kan blijven zitten als je dat wil. We schenken ook een knappe champagne en daarvoor moet je je natuurlijk niet eerst door de mensenmassa moeten wurmen, die moet lekker bij je aan tafel geschonken wor den." Ideeën heeft De Vos zat, zo denkt hij erover om nostalgi sche avonden te gaan organi seren waarbij de door de klan ten meegebrachte singles en ligt draait de Mallemolen ook foto: Jaap Wolterbeek Ip's gedraaid worden. Maar ook wil hij in de nabije toe komst zijn gasten ook regel matig op bandjes gaan trakte ren. Overdag gaat hij binnen kort een kleine lunchkaart in voeren waarop met name no- nonse broodjes, pizza's en pastas komen te staan. De MalleMolen is van woensdag tot en met zaterdag van 11 tot 02.00 uur geopend en op koopzondagen van 13 tot 20 uur. Hoewel het een 25+ café is zijn ook mensen vanaf 21 jaar van harte welkom. Intratuin Koude- kerke geeft zater dag 10 februari een demonstratie kwe ken en zaaien. De medewerkers laten stap voor stap zien hoe zaaien in zijn werk gaat en hoe zaaigoed onder houden moet worden. Ook worden suggesties gegeven over het inrich ten van een tuin met zaai goed: wordt het een bloe mentuin, een kruidentuin of een combinatie van di verse zaden? De demon stratie bij Intratuin aan de Galgeweg 5 in Koudeker- ke is van 10.30 uur tot 16 uur en is gratis toeganke lijk.

de Faam | 2001 | | pagina 11