Statenvergadering Zeelanddebat Provincie Zeeland Beschermen helpt. Helpt u mee? 4 Woensdag 31 januari 2001 FAAM/VLISSINGER 5 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 5/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Regiobijeenkomst De Zeelandwijzer, het Internetde- bat, themabijeenkomsten en be zoek aan de regiobijeenkomsten zijn mogelijkheden om ideeën over de toekomst van Zeeland kenbaar te maken. Deze openba re bijeenkomsten staan in het teken van het Zeelanddebat, maar zijn ook bedoeld om regio nale zaken te bespreken. De eer ste regiobijeenkomst was op 16 januari in Terneuzen, de tweede op 24 januari in Goes. De laatste regiobijeenkomst, voor de regio Walcheren, wordt op 31 januari 2001 gehouden in de burgerzaal van het stadhuis van Vlissingen. De aanvangstijd is 19.30 uur, gespreksleider is de heer J.C.Th, van der Doef. Activiteiten De Zeelandtrailer staat op zaterdag 3 februari van 10.30 tot 15.00 uur in Vlissingen op de Boulevard bij de Zeevaart school. Van 10.30 uur tot 13.00 uur zijn de heren A.J.G. Poppe- laars, I. Ovaa, C.P. Polderman en C. van Beveren aanwezig. Vanaf 13.00 uur zijn mevrouw C. Kos ter, de heer G.R.J. van Heuke- lom, mevrouw C. Stuurwold- Vermeer en de heer G.H. Bos man aanwezig. Op 10 februari is het de beurt aan Goes. De trailer staat dan op de Oostwal van 11.00 uur tot 15.00 uur. Stichting Het Klaverblad Zeeland/WAO Platform organi seert op 7 februari een debat over de WAO in de Vroone te Kapelle. Deze bijeenkomst vindt plaats in het kader van het Zee landdebat. In het ochtendgedeelte komt de WAO problematiek in 2001 aan de orde. 's-Middags richt het pro gramma zich op de WAO in 2030. Aan de hand van een lezing, gericht op de toekomst en aan de hand van stellingen kun nen de aanwezigen in kleine groe pen in discussie gaan over de toekomstvisie met betrekking tot de WAO. Stichting Het Klaverblad Zeeland/WAO Platform maakt van de gegevens van deze dag een bundeling. Deze impressie over de visie op de toekomst van de WAO wordt aangeboden aan de Provincie. Tijdens de slotbijeen komst van het Zeelanddebat, op 17 februari in Kamperland, zal het Klaverblad ook aanwezig zijn om een toelichting te geven op deze impressie. De toekomst van de zorg in Zeeland is het thema van het debat dat Scoop organiseert om vanuit de zorg bouwstenen te leveren voor het Zeelanddebat. De resultaten worden als agenda voor de toekomst van de zorg gepresenteerd, met enkele con crete richtlijnen voor uitvoering. Debatleider is prof.dr. A.J.P. Schrijvers, hoogleraar algemene gezondheidszorg, verbonden aan het Universitair Medisch Centrum Utrecht. Hij staat bekend om zijn doorbrekende stellingname en zal de deelnemers uitdagen hun mening te geven. Dat gebeurt aan de hand van stellingen over onder andere centralisatie/decen tralisatie, schaalvergroting, priva tisering en solidariteit, mantel zorg, arbeid en zorg. Voorbeelden van vragen in het debat 'De toekomst van de zorg in Zeeland': Wat is nodig aan zorgverlening in de komende decennia? Voor een hartoperatie naar Belgie? Mag je mantelzorg weigeren? Moet je zelf thuiszorg op maat inhuren? Deelname van uit zorginstellingen, patiënten-/ consumentenorganisaties en gebruikers is verzekerd. Iedere inwoner van Zeeland is potentieel gebruiker en is daarom van harte welkom om mee te praten over de toekomst van de zorg in Zeeland. Het debat wordt gehouden op 14 februari 2001 in de Scoopera, Achter de Houttuinen 8, Middel burg. De zaal is om 19.00 uur open, het debat begint om 15.30 uur. Informatie: Scoop, Corry Verburg- Abrahamse: 0118-682574 of Jan Franse, hoofd sector Zorg: 0118-682570. Vrijdag 9 februari, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten (PS) van Zeeland. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune van de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg. Zeelandwijzer De nota Zeeland in discussie en de Zeelandwijzer kunnen worden aangevraagd bij het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118-631400. £-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur. De Zeelandwijzer is ook te vinden op de website van het Zeeland-debat, www.zeelanddebat.nl Het eerste voorstel dat bespro ken wordt is de inrichting van de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land. Deze stichting wordt ge vormd door samenvoeging van de Stichting Monumentenwacht Zeeland, het Bureau Provinciaal Museumconsulent, de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland en het Provinciaal Archeologisch Centrum Zeeland. De realisering van een stichting cultureel.erfgoed is als beleids voornemen opgenomen in het beleidsprogramma 1999-2003. De stichting moet een centrale plaats innemen in het krachten veld van het Zeeuws cultureel erf goed. Het is de bedoeling dat de stichting een eerste aanspreek punt wordt en zich ontwikkelt tot een kenniscentrum op haar ge bied. Het hoofddoel van de stich ting is het bevorderen van activi teiten die gericht zijn op behoud, beheer, toegankelijkheid en ont sluiting van het cultureel erfgoed. Voor de inkomsten is de stichting voornamelijk aangewezen op sub sidies van het Rijk en de provin cie. Voor 2001 wordt van de pro vincie een bijdrage van bijna twee miljoen gulden verwacht. Zeeuwse Schaapskudde De stichting Zeeuwse Schaaps kudde heeft verzocht om een hogere subsidie. De inkomsten lopen terug als gevolg van lage prijzen van de schapen en lam meren.De stijging van de kosten zit voornamelijk in de salariskos ten van de herders. Op diverse manieren wordt gewerkt aan het verbeteren van de financiële positie. De gemeente Borsele en Natuurmonumenten hebben hun bijdrage reeds verhoogd. Gedeputeerde Staten (GS) zijn van mening dat de schaapskudde een 'bovenregionale' functie heeft op het gebied van natuurbeheer, educatie en toerisme. Momenteel wordt nog gesubsidieerd op basis van de loonkosten van de herders tot een maximaal bedrag van 35.100,- per jaar (begro ting 2000). Voor dit jaar wordt 15.000,- extra uitgetrokken. Voor de ko mende jaren stellen GS voor de subsidie te baseren op het exploi tatietekort zodat de stichting wat meer ruimte krijgt voor eigen invulling. Muskusratten De bestrijding van muskusratten is door de provincie gedelegeerd aan de waterschappen. Het dage lijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft verzocht om een aanvulling op de tot nu toe verstrekte subsidie voor de uitvoering van de bestrijding. Om Officiële Mededelingen «m SiSSSSB Diversen Zeegroente snijden natuurmonument Oosterschelde Van dinsdag 6 t/m vrijdag 9 fe bruari 2001 verstrekken gemeen ten, gelegen aan-de Oosterschel de, zolang de voorraad strekt, aanvraagformulieren voor een seizoensontheffing voor het snij den van zeegroente in het natuur monument "Oosterschelde-buiten- dijks". Een toelichting en een kaart van de schorgebieden waar met een ontheffing zeegroente gesneden mag worden zit bij het aanvraag formulier. Er worden maximaal 300 onthef fingen verleend. 'Informatie kan worden ingewon- 'nen via tel. 0118-631988, dhr. H.S. Zandstra van de directie Ruimte, Milieu en Water. Voorontwerp Landschapsveror dening Zeeland 2001, intrekking/wijziging aantal artikelen van de Provinciale milieu verordening Zeeland Gedeputeerde staten hebben op 23 januari 2001 het voorontwerp vastgesteld van de Landschaps verordening Zeeland 2001 alsme de de intrekking/wijziging van een aantal artikelen van de Pro vinciale milieuverordening Zee land. Om juridisch technische redenen wordt de regeling uit de Provin ciale milieuverordening Zeeland met betrekking tot de borden ver vangen door een landschapsver ordening. Inhoudelijk treden er nauwelijks veranderingen op. De belangrijkste wijzigingen in de voorontwerp- Landschapsverordening Zeeland 2001 ten opzichte van de Provin ciale milieuverordening Zeeland zijn: Naast borden, vlaggen en span doeken zijn nu overige objecten expliciet aan de verordening toe bij alle openbare Zeeuwse biblio theken tijdens de openingsuren. Een ieder kan tot en met 28 fe bruari 2001 schriftelijk of mon deling op de inhoud van het voorontwerp reageren bij gede puteerde staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middel burg (0118-631726, 0118- 631171 of 0118-631101). de vrijstelling voor borden t.b.v. de verkoop van agrari sche producten is verruimd. Tot slot is de bevoegdheid die in de Provinciale milieuveror dening Zeeland aan gedepu teerde staten was gegeven om de vrijstellingen uit te breiden geschrapt. Het voorontwerp ligt van 1 febru ari 2001 tot en met 28 februari 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Groenewoud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P. Carol, tel: 0118-631101) bij de gemeen tesecretarieën van alle Zeeuwse gemeenten op werkda gen tijdens de openingsuren en Verkeer en Vervoer Bekendmaking Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat zij op 23 januari 2001 de dienstrege ling 2001 heeft vastgesteld van alle buslijnen die conneXXion binnen de provin ciegrenzen van Zeeland uit voert alsmede de volgende provinciegrensoverschrij- dende interlokale buslijnen: - lijn 104 traject Vlissingen - Ouddorp v.v. - lijn 131 Middelharms - Zierikzee v.v. - lijn 133 traject Westenschou- wen - Oude Tonge v.v. - Interliner lijn 395 Rotterdam - Renesse v.v. Deze dienstregeling gaat in op 28 januari 2001 en beslaat de periode uiterlijk tot en met 31 december 2001. De vastgestelde dienstregeling van conneXXion ligt vanaf 31 januari 2001 tot en met 13 maart 2001 ter inzage op het bureau voorlichting van de provin cie Zeeland, Abdij 9, te Middel burg, op werkdagen van 9.30- 12.30 uur en van 13.30-16.30 uur (telefoon 0118-631400). Voor het inzien van de dienst regeling buiten kantooruren, het krijgen van een mondelinge toe lichting of het kopiëren van de ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer C. Lin- denberg (telefoon 0118-631616) of de heer F. Chervet (telefoon 0118-631644). Op aanvraag bij hen wordt u een folder toegezon den met betrekking tot de be zwaar- en beroepsmogelijkheden tegen dit besluit. Op grond van de Wet personen vervoer juncto de algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen de beslissingen binnen zes weken na de dag waarop dit is bekendgemaakt bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift neemt u ten minste op: - uw naam; - uw adres; - de datum; - tegen welke beslissing u be zwaren maakt en waarom; - uw handtekening. Gelijktijdig met of na indiening van het bezwaarschrift kunt u, bij een spoedeisend belang, een ver zoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een zodanig verzoek dient te worden gericht tot de Voorzitter van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven, Postbus 20021, 2500 EA Den Haag. In verband met de behandeling van het ver zoek om voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven. Omtrent de hoogte daarvan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen krijgt u na indiening van het verzoek bericht van de grif fier van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. Milieu Vergunningen V.O.F. van Zweeden Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen van de heer A.C. van Zwee den, namens V.O.F. van Zweeden te Middelburg om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlakte wateren voor het demonteren en restaureren van Porsches en het verkopen van tweedehands Porsches aan de Elektraweg 9 te Middelburg. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het dagelijks bestuur van het water schap Zeeuwse Eilanden hebben de vergunningen verleend met voorschriften ter bescherming van het milieu. De vergunningen liggen van 1 fe bruari 2001 tot en met 14 maart ervaringen opnieuw worden beke ken. De commissie staat los van de al dan niet verplicht in te stel len onafhankelijke rekenkamer. Aanpassing formatie Door allerlei veranderingen van taken en uitbreiding van werk zaamheden, onder andere op het vlak van de Zeelandpromotie, zijn er een aantal wijzigingen in de personeelsformatie. Per saldo gaat het om uitbreiding met vier volledige banen, waarvan een incidenteel. De Staten worden gevraagd in te stemmen met de wijzigingen en de wijze waarop de financiering plaats vindt. Informatie De volledige agenda en bijbeho rende stukken van de vergade ring van Provinciale Staten liggen ter inzage bij het Informatiecen trum van de provincie Zeeland. Informatie kan ook worden ver kregen via de website van de provincie, www.zeeland.nl Bevolkingscijfers 2000 met name in Zeeuwsch-Vlaan- deren de populatieomvang terug te dringen is het aantal bestrij ders uitgebreid. Dat heeft tot gevolg dat de loonkosten even eens gestegen zijn. Aangezien de provincie verantwoordelijk blijft voor de bestrijding van muskus ratten vinden GS dat de extra kosten met geheel voor rekening van het waterschap moeten komen. Zij stellen voor een een malige bijdrage van een half mil joen gulden toe te kennen voor de periode 1999-2003. Commissie van Onderzoek De in te stellen commissie zal zich bezig houden met het onder zoek van de jaarstukken en onderzoek naar de prestaties en effecten van het provinciale beleid. In de commissie zijn alle fracties vertegenwoordigd. Voorlopig worden geen leden van buiten Provinciale Staten be noemd. De wenselijkheid van externe leden zal na opgedane Zeeland heeft er vorig jaar 3.009 inwoners bij gekregen. Het totaal aantal inwoners per 1 januari 2001 komt daarmee op 374.875: 185.710 mannen en 189.165 vrouwen. Dat blijkt uit de voorlopige cijfers, zoals de zeventien gemeenten die aan de provincie hebben verstrekt. De grootste groei komt door het vestigingsoverschot: er kwamen 2.314 mensen meer in Zeeland wonen dan er vertrokken. Het geboor teoverschot ligt op 695. In totaal werden 4.369 kinderen geboren: 2.246 jongetjes en 2.123 meisjes. Er overleden 3.674 mensen: 1.858 mannen en 1.816 vrouwen. Schouwen-Duiveland is de gemeente met het grootste vestigingsover schot: 504. Als Walcheren als één regio wordt bezien is daar de groei het grootst; het vestigingsoverschot komt er op 732. Een aantal gemeenten, waaronder Terneuzen, kreeg te maken met een vertrekoverschot. In Terneuzen vertrokken 94 personen meer dan er kwamen wonen. De daling in het inwonertal moet onder meer worden verklaard doordat de asielzoekers niet bij de tellingen worden betrok ken. Middelburg heeft het grootste aantal inwoners van Zeeland: 45.437; Sluis-Aardenburg het kleinste: 6.561. Commissievergadering De commissie 28 Luchtvaartwet vergadert op vrijdag 2 februari in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Aanvang 09.45 uur. Op de agenda staan de kostenverantwoording begroting 2000, het jaarverslag van de commissie, stand van zaken min 3 bkl operatie, wijziging instellingsbesluit commissie 28, behandeling van ingeko men/uitgaande brieven en mededelingen vliegveldbestuur. De volledige agenda en bijbehorende stukken van de commissie liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland,nl. Het informatiecen trum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De vergadering van Provinciale Planologische Commissie welke gepland was op 1 februari a.s., gaat niet door. 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het gemeentehuis van Mid delburg, dienst stadsontwik keling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur en bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Hein- straat 77 te Goes, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113- 241268) van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning(en) kunnen tot en met 15 maart 2001 tegen de vergun ningen) beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning(en) worden op 16 maart 2001 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich- ing en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). DE GOEDE VOORNEMENS VAN Be FIT IN 2001 50+ circuittraining weerbaarheidscursussen voor vrouwen nieuwe cursus voor meisjes van ca. 10 tot 13 jaar (6 lessen) start 8 februari Tai-Bo contact Diverse massagemogelijkheden door gediplomeerd masseur. Nieuw in 2001: SPAARKAART 10 massages 11e GRATIS Zoals gebruikelijk ook fitness, diverse bodytrainin gen, Tai-Bo e.d. SPORT en FITNESS Domburgsch Schuitvlot 23 Middelburg tel.0118-633193 Ruime openingstijden V Vogelbescherming F Ja, ik geef de vogels een cadeau en krijg er zelf ook één =-ï| Voor 40,-per jaar (65- 2 maanden gratis het tijdschrift VOGELS 27,50) bent. u al lid en ontvangt u elke welkomstcadeau, de Zakgids Vogels

de Faam | 2001 | | pagina 5