iUilkliiiiil I HlfiiiMlC. Ai GEMEENTE MIDDELBURG lilHiiii Inzamelen Klein Chemisch Afval Vergaderdata raadscommissies 4 Seinhuis alsnog naar Goes Werken Veersesingel Inburgeringscertificaten uitgereikt! Vergunningaanvragen voor het rooien van bomen Connexxion busdiensten wijzigt dienstregeling Middelburg Werkzaamheden Schroeweg Eerste kunst- en cultuurroute Automatische incasso gemeentelijke gecombineerde aanslag Woensdag 31 januari 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Soms zit het mee, soms zit het te gen. De aangekondigde verplaat sing van het seinhuis aan de Ka- naalweg kon vorige week niet doorgaan. Dit omdat het beton met de hijsogen niet goed was uit gehard. Een herkansing volgt vannacht. Alsnog wordt het elf meter hoge seinhuis in een bin nenvaartschip gezet en naar Goes gevaren. In verband met de veiligheid wordt de Kanaalweg tussen 21.00 en 06.00 uur afgesloten voor alle ver keer. Dit gebeurt ter plaatse van de Shell, aan twee zijden, en ter plaat se van het P&R-terrein bij het sta tion. Dansschool Janvier blijft be reikbaar. Voorwaarschuwingen wor den neergezet bij de Stationsbrug en op de kruising Kleverskerkse- weg /Nieuwlandseweg en voor het viaduct Nieuwlandseweg /Waldam- meweg. Omleidingen zijn als volgt: Nieuwlandseweg-Torenweg- Schroeweg en vice versa. In Goes gaat de stichting Stoomtrein Goes Borsele het seinhuis op ter mijn gebruiken in het spoorwegmu seum. Voor dat museum in het Goe- se stationsgebied worden onderde len uit het hele land aangesleept. Zo zal de kap van Utrecht Centraal ook naar Goes komen. Uiteindelijk zal de SGB de dienstregeling van haar treinen uitbreiden. Er zal op den duur ook worden gereden op Mid delburg en Vlissingen. Het gedeelte van Veersesingel tus sen de Zacharias Jansenstraat en de Koepoortbrug krijgt vanaf 12 februari een nieuwe bestrating. Het werk wordt uitgevoerd door firma Van der Straaten uit Hans- weert. Men voert het werk in drie fases uit. De zijde van de Zacharias Jansen straat wordt als eerste onder han den genomen. Onder de rijbaan wordt een puinfundering aange bracht en hel asfalttrottoir aan de waterzijde wordt verwijderd en vervangen door een trottoir van be- tontegels. Het ligt in de verwach ting dat de werken een vijftal we ken zullen duren. Weersomstandig heden kunnen de duur van de wer ken beïnvloeden. Voor de uitvoering van de werk zaamheden zal de straat voor het verkeer moeten worden afgesloten. Toegang tot de woningen in de straat zal te voet mogelijk blijven. Het ongemak dat de werkzaamhe den met zich meebrengen zal tot een minimum beperkt worden. In dien u verdere informatie wenst kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van de dienst Stadsbeheer, bereikbaar onder tele foonnummer 675 333. Hij is ook belast met het dagelijks toezicht. Tenslotte worden bewoners ver zocht het huisvuil op die plaats aan te bieden waar de huisvuilauto op normale wijze kan komen. Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 5 februari tot en met zondag 11 februari 2001 Maandag Varkensvlees, tuinbonen, kriel aardappeltjes. Dinsdag Slavink in jus met kapucijners en stukjes aardappelen. Woensdag Witlofschotel met. stukjes ham, aardappelpuree. Donderdag Kipfilet, bloemkool, aardappe len met peterselie. Vrijdag Visfilet met kruidensaus, erw ten, wortelen, aardappelen. Zaterdag Nasigoreng met kipsaleh. Zondag Wat de pot schaft. In aanwezigheid van gezinsleden, docenten en begeleiders ontvin gen vorige week 42 nieuwkomers een inburgeringscertificaat. Deze feestelijke gebeurtenis vond plaats in de Burgerzaal van het Middelburgse Stadhuis. In het kader van de Wet Inburgering Nieuwkomers zijn gemeenten ver plicht nieuwkomers een inburge- ringsprogramma aan te bieden. On der nieuwkomers worden alle men sen verstaan die van buiten de EU komen en een verblijfsvergunning hebben. Het inburgeringsprogram- ma houdt in dat de deelnemers les sen in de Nederlandse taal, maat schappijleer en beroepenoriënlatie volgen. Bij de uitreiking komen de deelne mers één voor één naar voren om hun certificaat in ontvangst te ne men. Lerares Liesbeth Ponse staat trots naar de mensen te kijken. Zij geeft aan het ROC Nederlandse les aan hooggeschoolde nieuwkomers. "Ik ben ongelooflijk trots op deze mensen. Ga er maar aan staan: je komt uit een land met een andere taal en binnen een jaar kun je je in Wethouder Van Dijk-Stumi overhandigt de inburgeringscertificaten. (F. Viergever) dankzij deze cursus spreek ik goed Nederlands en weet hoe Nederland in elkaar zit." Van de 102 geplaatste inburgeraars hebben 42 personen het traject doorlopen. Aan deze mensen werd het certificaat uitgereikt. De overige deelnemers ronden hun traject in de loop van 2001 af. het Nederlands uitdrukken. Knap hoor." Met een tevreden glimlach op haar gezicht en met het certificaat in de hand gaat een Turkse deelneemster weer op haar plek zitten. "Ik vond de cursus niet zo heel moeilijk, maar wel noodzakelijk. Ik wil graag in Middelburg blijven wonen en In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiame- ter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per lokatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Dunning en vervanging bomenbe- stand van gemeentelijke groenvoor zieningen. In verband met het ver beteren van groeiomstandigheden of groenstructuur is dc gemeente voornemens het bomenbestand langs de navolgende wegen uit te dunnen of te vervangen: Meiveldpad; drie wilgen vervan gen door vijf wilgen. Rustenburgplantsoen; drie perenbo men twee appelbomen, elf popu lieren, een kastanje en een kersen boom vervangen door acht beuken. Schroeweg; acht platanen, twaalf populieren en zes iepen vervan gen door elf platanen. Speelplaats Deurloo/Wielingen, veertien linden vervangen door veertien elzen. Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118- 675312 De belangrijkste wijzigingen staan vermeld in onderstaand schema: ConneXXion werkt sinds afgelopen zondag in Middelburg met een nieuwe dienstregeling. De wijzigingen zijn aan zienlijk, daarom brengt conneXXion een speciale dienstregelingfolder uit. Deze folder is onder meer verkrijgbaar bij de chauffeur op de bus. De invoering van de nieuwe dienstregeling gebeurt met toestemming van de provincie Zeeland, de op drachtgever voor het openbaar vervoer in Middelburg. Wijk Centrum Vlissingen Domburg Schouwen-Duiveland 't Zand 56 56 of 104 56, overstap Koestraat op lijn 52 104 Stromenwijk 58 58 58, overstap Koestraat op lijn 52 104 Griffioen 52 52, overstap Koestraat op lijn 52 of 58 52 104 Klarenbeek 53 53, overstap Loskade op lijn 57 53 104 DauWendaele 56 56 56, overstap bij Loskade op 53 56, overstap Langevieleweg op lijn 104 Erasmuswijk/ Magistraatwijk/ Reijershove 57 57 57, overstap bij Loskade op 53 57, overstap Langevieleweg op lijn 104 Welke bus komt er in welke wijk? Informatie voor de reiziger Voor de reiziger is informatie over de aanpassingen in de dienstrege ling te verkrijgen op de volgende manieren: In de bussen en bij de verkoop punten van conneXXion is een uitgebreide folder verkrijgbaar (Van de website www.connexxion.nl kan een overzicht van alle wijzigingen en de dienstregelingtabellcn worden afgehaald Bij conneXXion klantenservice op telefoonnummer 0900 - 2666 399 Er reizen steeds minder reizigers met de bus, de inkomsten van con neXXion zijn daardoor veel lager dan was verwacht. Tevens zijn de Wijk Lijn Bijzonderheid 't Zand 56,104 Nieuw is dat lijn 56 via het centrum en station naar de wijk Dauwendaele rijdt Stromenwijk 58 Lijn 58 rijdt via het centrum en station door naar Middelburg Zuid en Oost-Souburg Griffioen 52 Deze lijn rijdt 1 maal per uur Klarenbeek 53 Deze lijn rijdt 1 maal per uur Dauwendaele 56 Deze lijn rijdt via Koudekerke naar Vlissingen. Ook kunt u bij de halte Middelburg Nieuwe haven overstappen op lijn 58 naar de Stromenwijk en Vlissingen Erasmuswijk/ Magistraatwijk/ Reijershove 57 Nieuw is dal lijn 57 na de halte Middelburg Loskade verder rijdt als lijn 58. Deze lijn rijdt via het centrum en de Stromenwijk door naar Vlissingen. Als u in Vlissingen of het centrum op lijn 58 stapt, dan rijdt de bus na de Loskade verder als lijn 57 naar de Erasmuswijk, Magistraatwijk en Reijershove. U kunt op de Loskade overstappen op lijn 52 naar de Griffioen of lijn 53 naar Klarenbeek. kosten van conneXXion gestegen door onder meer de hoge dieselprij- zen. ConneXXion was daardoor ge dwongen om te bezuinigen. Dit ge beurt door de bussen en chauffeurs nog efficiënter in te zetten en door een aantal ritten of lijnen te schrap pen. Het gaat hierbij vooral om zwakke lijnen of ritten, zodat het aantal reizigers dat gedupeerd wordt gering is. De vergaderingen van de gemeenteraad van Middelburg worden voorafgegaan door vergaderingen van de vaste Raadscommissies van Advies en Bijstand. Normaalgesproken beginnen de vergaderingen om 19.30 uur en vinden ze plaats in de Burgerzaal van het stadhuis. Deze vergaderingen zijn openbaar en kunnen door iedere geïnteresseerde vanaf de publieke tribune worden bijgewoond. In Middelburg zijn vijf commissies actief, namelijk: ABZ: Algemene en Bestuurlijke Zaken; WPOM: Welzijn, Personeel, Onderwijs en Milieu; CORT: Cultuur, Ouderenbeleid, Recreatie en Toerisme; ESI: Economische Zaken, Sociale Zaken en Infrastructuur; VRSF: Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening. Financiën. Sport, De vergaderingen voor 2001 zijn gepland op de volgen de data: Datm Raadsvergadering Commisie ABZ Commissie WPOM Commisie CORT Commissie ESI Commissie VRSF Portefeuille Burgers Van Dijk-Sturm Visser Luitwieler Bruinooge Secretaris Mw. Beije 0118-675434 Mw. de Nooijer 0118-675531 Mw. dc Nooijer 0118-675531 Dhr. de Wolf 0118-675304 Mw. Vermast 0118-675289 19 febr. 06 febr. 07 febr. 08 febr. 12 febr. 13 febr. 19 maart 06 maart 07 maart 08 maart 12 maart 13 maart 23 april 10 april 11 april 12 april 18 april 17 april 21 mei 08 mei 09 mei 10 mei 16 mei 15 mei 25 juni 12 juni 13 juni 14 juni 18 juni 19 juni 27 aug. 14 aug. 15 aug. 16 aug. 20 aug. 21 aug. 24 sept. 11 sept. 12 sept. 13 sept. 17 sept. 18 sept. 22 okt. 09 okt. (16.00 uur) 10 okt. 11 okt. 08 okt. 16 okt. 05 nov. (begroting) 09 okt. (16.00 uur) 10 okt. 11 okt. 08 okt. 23 okt. 19 nov. 06 nov. 07 nov. 08 nov. 12 nov. 13 nov. 17 dec. 04 dec. 12 dec. 06 dec. 10 dec. 11 dec. Spreekrecht Tijdens de vergaderingen van de raadscommissies kunt u gebruik maken van het spreekrecht. In eerste instantie krijgt iedereen tijdens commissievergaderingen de kans om zich maximaal 5 minuten lang uit te spreken over één van de agendapunten. Vervolgens krijgt men de ge legenheid om na de opmerkingen van de commissiele den en de portefeuillehouder nogmaals te spreken gedu rende maximaal 3 minuten. Het spreekrecht dient voor de vergadering te worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. Namen en telefoonnummers van desbetreffende secretarissen slaan in bovenstaande label vermeld. De Schroeweg krijgt uitvoegstroken en een doorsteek in de middenberm. FotoRuben O reel) Boxen voor een beter milieu Het inzamelen van afval heeft in Nederland hoge pri oriteit. Om de straten schoon te houden, maar ook om het milieu te beschermen. Vandaar dat we afval gescheiden inzamelen. Het gaat dan om gft-afval, res tafval en klein chemisch afval (kca). Wat betreft het inzamelen van kca gelden vanaf 1 januari jongstle den aangepaste regels. Gescheiden inzamelen van klein chemisch afval heeft veel voordelen. Hel hergebruik van de materialen spaart het milieu. Maar ook worden risico's voorkomen bij de inzame ling van het afval. Stel je voor dat kca in een vuilniszak wordt gestopt. Dan loopt de vuilnisman die die zak optilt een zeker risico. Door het kca niet bij het normale restafval te stop pen, maar in de chemo-box, worden die risico's geminimaliseerd. Op de vergadering van het Afval Overleg Orgaan in september 2000 is besloten dat het in Nederland mo gelijk moet zijn tot 90 van het KCA gescheiden in te zamelen. Nu is dal nog 60 Om dit doel te be reiken is onder andere de KCA-lijst aangepast. Daarop staan alle pro ducten die als u ze gewoon weg gooit slecht zijn voor het milieu. De inzamellijst KCA is ingekort. Dal komt omdat de technieken van afvalverbranding steeds verder ver beteren. In de nieuwste ovens is dc temperatuur zo hoog dat de schade lijke sloffen worden vernietigd en de reinigingsinstallaties zuiveren de rookgassen. Deze producten staan op de nieuwe lijst: Huishoudelijk: Batterijen, spaarlampen en ener giezuinige lampen, tl-buizen, vloeibare gootsteenonlstopper, lampenolie. petroleum, bestrij dingsmiddelen, insecticiden. Medicijnkastje: Medicijnen, kwikthermometers, injectienaalden. Doc-het-zelf: Verf, lak, beits en houtverduurza- mingsmiddelen. Bij het verven gebruikte producten als terpenti ne, thinner, verfafbijtmiddel. ver dunner, kwastreiniger-ontharder en wasbenzine. Hobby: Fotofixeer, foto-ontwikkelaar, ets- vloeistoffen zoals salpeterzuur of zwavelzuur, zoutzuur. Vervoer: Accu's, benzine, motorolie, remo- lie, olie, oliefilters Milieuvriendelijk en toch KCA? Enkele producten op de KCA-lijst staan bekend als milieuvriendelijk (spaarlampen, tl-lampen). Toch mo gen ze niet in de afvalbak. Ze kunnen namelijk breken en dan komt het zeer giftige fluorescen tiepoeder vrij. Ook oplaadbare bat terijen en verf op waterbasis dragen bij aan een beter milieu, maar ze bevatten wel zware metalen. Denk aan de vuilnisman Vuilnismannen lopen risico's, om dat zij zich kunnen prikken aan ge bruikte injectiemiddelen. Zij kun nen ook in aanraking komen met gevaarlijke stoffen uit gebroken TL- lampen en spaarlampen of met ge vaarlijke vloeistoffen. Gescheiden inzameling dient dus ook de veiligheid van de vuilnis man. Vandaar ook dat flessen met gevaarlijke vloeistoffen apart moe ten worden ingezameld. Hergebruik Door de KCA-lijst is het mogelijk het KCA te hergebruiken. Zo wordt metaal en glas uit batterijen, accu's en lampen hergebruikt. Van foto- ontwikkelaar-en fixeer wordt het waardevolle zilver opnieuw ge bruikten ook olie wordt weer als brandstof gebruikt. Op de inzamellijst voor KCA staan alleen die producten die thuis regelmatig worden gebruikt. Iedereen herkent ze dan ook. Er zijn ook schadelijke producten die thuis door slechts weinig mensen worden gebruikt. Denk aan koel vloeistof of vloeibare toner. Volg dan uw gezond verstand. Ga voor zichtig met die producten om voor uw eigen veiligheid en gezond heid. Lever ook deze producten gescheiden in. Voor meer informatie over KCA of het inzamelen van afval in Middelburg kunt u bellen met de infolijn van Stadsreiniging, tel. 675 322. Voor het KCA kunt u ook bellen met Milieu Centraal 0900-1719 (30 cent per minuut) of het minis terie van VROM op 070-3395050. Internet: www.minvrom.nl en www.aoo.nl Chemisch afval in uw milieubox In het kader van de plannen van het Stationsgebied wordt de Schroeweg aangepast. Het verkeer kan straks het P&R-terrein achter het station veel beter bereiken dan nu het geval is. De ongeveer 200 par keerplaatsen kunnen zo optimaal worden benut De wegwerkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit hel aanleggen van uitvoegstroken en een doorsteek in de middenberm van de Schroeweg. Verkeer vanaf de Schroebrug rich ting "P&R" terrein, vanaf de Sta- tenlaan richting Veldzigt kan straks gebruik maken van deze doorsteek. Daarom worden ook stoplichten aangelegd. Ook komt er een uit- voegstrook bedoeld voor het ver keer vanaf de Schroebrug richting Veldzigt. De toegangsweg naar het "P&R" terrein zal ook opnieuw worden aangelegd met aan beide zijden voet- en rijwielpaden. De wonin gen en de bedrijven evenals het "P&R" terrein aan de Segeerssingel zullen bereikbaar blijven voor het verkeer. De routering van de fietser zal enigszins wijzigen. De fietser vanaf de Schroebrug richting de Buiten- rustslraat moet de Schroeweg over steken ter plaatse van de nieuwe toegangsweg naar het "P&R" ter rein en niet ter hoogte van de Oude Vlissingseweg zoals nu. Voor eventuele vragen om inlichtin gen kunt u zich richten tot de dienst Stadsontwikkeling afdeling Nieuwe Werken en Verkeer van de gemeen te tel. 0118-675258 oï bij dhr. W. Rosie tel. 06 - 5383 7367 van het ingenieursbureau Witteveen en Bos, die het werk namens de gemeente zal begeleiden. Voor het derde jaar start de Kunst- Cultuurroute Middel burg. Zondag 4 februari tussen 13.00 uur en 17.00 uur kan men terecht bij galeries, ateliers, musea, antiquariaten, kunstuitleen en andere winkels en instellingen op het gebied van kunst en cultuur in de historische binnenstad. In samenhang met deze manifestatie vinden onder de titel ANALYSE MIDDELBURG, bijzondere activiteiten plaats. Al ruim een jaar geleden is de Rot terdamse kunstenaar Rini Biemans door gevraagd het thema voor deze maand vorm te geven. Samen met een aantal kunstenaars uit Middel burg heeft hij een analyse in woord en beeld van Middelburg gemaakt. Deze analyse wordt samen met de videofilm over de Kunst- Cul tuurroute Middelburg, gemaakt voor Rotterdam TV, gepresenteerd in het nieuwe pand van Galerie "T" aan de Vismarkt. Ook heeft Lia Hector van deze galerie een aantal kunstenaars gevraagd om na te den ken over een sculptuur langs de kaai. Dit project wordt eveneens gepresenteerd In deze galerie. In de tijdelijke salon voor heden daagse kunst aan de Nieuwe Haven heeft de Middelburgse kunstenaar Ramon dc Nenny een speciale "analyse-installatie" ingericht. Een andere presentatie is te zien in het atelier van Gerdi Zwaan aan de Schuitvlotstraal. Onder de titel "Middelburg-Mcchelen-Manen blussers" legt zij een link tussen Middelburg en haar geboortestad Mechelen, De poëziegroep van de Kunst- Cultuurroute zal om 14.30 u. bij Juul Kortckaas, Brak- straat 5. een aantal hekel- en lof dichten op Middelburg voordragen. In de Boekenbeurs aan de Turfkaai is een expositie te zien over de ont wikkeling van de stad Middelburg aan de hand van oude stadsplatte gronden vanaf de 15e eeuw tot he den en gravures van stadsbeelden uit de 18e en 19e eeuw. In de Direc tiekamer/De Drvkkeriy aan de Markt is een bijzondere overzicht stentoonstelling van de in Middel burg geboren kunstenares Estella den Boer. Binnenkort valt bij u de brief met machtigingskaart 'automatische in casso gemeentelijke belastingen' in de brievenbus. In deze brief wordt u gewezen op de automatische incasso van de gemeentelijke gecombi neerde aanslag. In het kort komt hel hier op neer. Vanaf 2001 wordt u de mogelijk heid geboden om de betaling van de gemeentelijke gecombineerde aan slag te spreiden door de gemeente te machtigen tot automatische in casso. Het voordeel is dat u in acht termijnen kunt betalen. Hel enige wat u hoeft te doen, is de groene machtigingskaart invul len, ondertekenen en opsturen. Wij zorgen ervoor dat de jaarlijkse ge combineerde aanslag in acht ter mijnen wordt afgeschreven van uw bank- of girorekening. Dit is voor u een stuk gemakkelijker. Als u geen machtiging afgeeft dan moet u de belastingaanslag in twee ter mijnen betalen. Indien de aanslag meer bedraagt dan 2.500,- moet de aanslag worden betaald in één termijn. Wilt u gebruik maken van de auto matische incasso, stuur dan de toe gezonden groene kaart terug. Als u dal doet voor 15 februari 2001 wordt de automatische incasso op uw gecombineerde aanslag in 2001 verwerkt. Voor meer informatie over de auto matische incasso kunt u contact op nemen met de medewerk(st)ers van de sectie belastingen, telefoonnum mers 675473 of 675478.

de Faam | 2001 | | pagina 3