Koudekerke heeft weer een handwerkwinkel 1 1 Als minuten uren duren Kloeg verhuisd naar de St. Jacobspassage CarLife voegt winkel en inbouwstation samen Groeneveld Opticiens Nfl- flat: ktyt W J Middelburg, Lange Delft 24.Tel. (0118) 612 083. Viissingen, Walstraat 97.Tel. (0118) 415 051. Woensdag 31 januari 2001 FAAM/VLISSINGER 11 Attractieve ansichtkaart Waterland Neeltje Jans, Miniatuur Walcheren, Het Arsenaal en VVV Vakanties Zeeland (de boekingscentrale van het Bureau voor Toerisme Zeeland) introduceerden onlangs de 'Attractieve Ansichtkaart', ledereen die zijn vakantie boekt bij VVV Vakanties Zeeland ontvangt bij zijn reispapieren de 'Attractieve Ansicht kaart'. Het is een verrassingspakket met een aantal gratis an sichtkaarten en kortingscoupons voor de drie attracties. De va kantieganger kan de gratis ansichtkaarten toesturen aan familie of vrienden. Wie de algemene kaart opstuurt naar VVV Vakan ties Zeeland wordt lid van 'De vrienden van de drie Zeeuwse dagattracties' en maakt bovendien kans op het winnen van een gratis vakantie in Zeeland. Winnaar La Vaca's kerstkaartenwedstrijd Carta Hubregtse rechtsvan La Vaca Kreatief maakt Maartje Lu- dekuse blij met tweehonderdvijftig piek. foto: Jaap Wolterbeek Maartje Ludekuse uit Middelburg is de gelukkige winnares van de jaarlijkse kerstkaartenwedstrijd van La Vaca Kreatief. Haar ei gentijdse knalroze kersthanger werd als meest originele creatie gekozen uit de ruim honderd inzendingen. Vorige week ontving zij in de winkel in de Middelburgse Herenstraat de hoofdprijs, een waardebon van tweehonderdvijftig gulden. Naast de hoofd prijs zijn er ook nog tien troostprijzen uitgereikt, de troostprijzen bestonden uit waardebonnen van vijfentwintig gulden. Geld terug actie bij Toon's Rijwielshop Toon's Rijwielshop houdt de komende periode een geld-terug actie. Wie nu een nieuwe fiets koopt bij Toon's Rijwielshop kan later het volledige aankoopbedrag terugontvangen. Een fiets van je dromen helemaal voor niets. Aan de actie zijn geen be paalde modellen gekoppeld er kan dus een fiets gekozen wor den uit de hele collectie, voorwaarde is wel de prijs van de fiets minimaal 500 gulden is. Per 'adres' mag er voor maximaal 10.000 gulden aan fietsen gekocht worden. Door te voldoen aan een aantal voorwaarden, zoals het afsluiten van een bepaalde verzekering voor de fiets en het op het juiste moment insturen van de aankoopbescheiden krijgt de koper recht op volledige re stitutie van het aankoopbedrag. Als aan alle voorwaarden vol daan is krijgt de consument na vijf jaar het volledige aankoop bedrag op zijn rekening teruggestort. Toon's Rijwielshop Win kelcentrum Papegaaienburg 18-20 in Viissingen. Thames Travel verwerft Cottage Connections De Vlissingse reisorganisatie Thames Travel, gespecialiseerd in reizen naar het Verenigd Koninkrijk en Ierland heeft de Britse or ganisatie Cottage Connections overgenomen. Cottage Connec tions is een van de toonaangevende organisatie op het gebied van benmiddeling in vakantiewoningen op de Britse eilanden. Door het verwerven van Cottage Connections vergroot Thames Travel haar marktaandeel op de Nederlandse markt voor reizen naar de Britse eilanden aanzienlijk. Sinds 1997 biedt Thames Travel haar producten aan op internet, sinds kort zijn op de site www.thamestravel.nl ook alle cottages te vinden en kan er di rect via internet geboekt worden. Geen internet? Loop dan even binnen bij het reisbureau aan het Stadhuisplein 14 in Viissin gen. Nagels Zo verhuisd naar Middelburg Sinds kort kunnen bezoekers van schoonheidssalon Marleen Josephine in Middelburg ook bij de nagelspecialiste terecht. Margriet Seijner heeft haar werkruimte in haar woning in Oost- Souburg verruild voor een werkplekje in de salon aan de Lange Noordstraat 27 in Middelburg. IJstijd bij Holland International aarde dan alleen die tijdsspan ne, maar dit is niet altijd even precies in woorden en dog ma's te vangen. In de huidige periode van ontkerkelijking en vervlakking is er een generatie die opgegroeid is met een sterk religieus besef, maar met steeds minder houvast voor dit besef. Steeds meer mensen vinden hun heil niet meer bij de traditionele levensbeschou wingen maar willen zich even goed niet overgeven aan de hedendaagse vervlakking van de maatschappij. „Deze men sen kennen de rituelen en symbolen nog, voor hen be staan de grote, religie-overstij gende bijbelverhalen nog. De ze mensen willen hieraan, bij het afscheid nemen, inhoud geven. Hierbij wil ik behulp zaam zijn", legt Van den Aars- sen uit. Religie-overstijgend Vanuit zijn zeer brede en rijke geestelijke achtergrond is de Middelburgse uitvaartbegelei- der in staat om „woorden en beelden te geven aan de religi euze en 'het aardse onstijgen- de' gevoelens" van de nabe staanden. Vanuit voorgesprek ken met de familie en vrienden van de overledene schrijft hij toespraken en voert hij desge wenst aan het graf of bij de cre matie het woord. Ook tijdens nagesprekken met de achterge blevenen, als de omgeving al weer vindt dat het verdriet voorbij moet zijn, kan hij troost en steun bieden. Van den Aars- sen wordt gesteund in het idee, dat wat hij biedt voorziet Omschrijving: de woorden van de tweede kolom worden ge vormd door de letters van het woord in de eerste kolom plus één; de woorden van de derde kolom worden gevormd door de letters van de woorden in de tweede kolom plus één. Na juiste oplossing leest u in de aangegeven verticale kolom de naam van een spel. 1 slotwoord - begroten - wijze; 2 Europeaan - oorzaak - horizon; 3 gevaarlijk - gering - metaal; 4 paar - meubelstuk - afsluiter (mv.); 5 treffend - gereed - wederkerig voornaamwoord; 6 soort teken - valse plooi - hard grijpen; 7 onzeker - kooplust (hand.) - hachelijke toestand; 8 bakmengsel - schermwapen - griezelig mens; 9 tweetal - kerkelijk hoogfeest - manier va., fijnmaken; 10 dapper - graan - zoon van een edelman; 11 omlaag - neerslag - op een zekere plaats; 12 overblijfsel - flink - eerbiedwaardige grijsaard; 13 hoofdtelwoord - openbaar vervoermiddel - inwo nend; 14 vrucht - krachtig - vogel; 15 schoorsteenzwart - schaak stuk - naaisel losmaken. Stuur uw oplossing voor woensdag 7 februari naar de redactie van de FaamA/lissinger, Postbus 18, 4380 AA in Viissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 14 februari be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 17 januari luidt: 'Passagiersschip'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar R.G. Hamer uit Mid delburg. Bij het overlijden van een dierbare is er veel leed. Met zijn kundigheid neemt de begrafenisonder nemer gelukkig veel praktische ongemakken van de schouders van de nabestaanden. Maar ook stelt hij de vraag of er tijdens de begrafenis nog 'gespro ken moet worden'. Willen de nabestaanden in de geest van de overledene een dominee, een priester of een humanist de uitvaart laten begeleiden? Of is er behoefte aan iemand die op een minder traditionele maar wel persoonlijke manier woorden kan geven aan wat er is tussen hemel en aarde? Na jaren als vrijwilliger hier voor gevraagd én daarvoor gewaardeerd te zijn, heeft de Middelburger Ted van den Aarssen besloten dit laatste beroepsmatig te gaan doen.Ted van den Aarssen heeft al een deel van het leven achter zich. In deze jaren heeft hij veel van het leven gezien en daar over nagedacht. Hij heeft jarenlang de wereld zeeën bevaren bij de marine en de koopvaardij, maar ook heeft hij theologie gestudeerd. „Als lid van de werkgroep uit- vaartbegeleiding van het Hu manistisch Verbond begeleid de ik al jaren uitvaarten", ver telt Van den Aarssen. „Maar in die jaren ben ik meer mezelf geworden en het leven ruimer gaan ervaren dan de periode tussen geboorte en overlijden. Er is meer tussen hemel en Uitvaartbegeleider Ted van den Aarssen. foto: Frank Husslage door Inge Adriaansen Koudekerke is één van de dorpen waar nog steeds de meeste voorzieningen bewaard zijn gebleven. De bewoners hoeven in principe voor de eerste levensbehoeften en wat aange naam vertier het dorp niet af. Alleen op creatief gebied was er al enkele jaren niets meer. Voor een strengetje borduurzijde van 2,10 gulden moest men naar Middelburg of Viissingen. Elia Janssen dichtte met haar handwerkshop aan de Brouwerijstraat dit hiaat in de markt. Crea's, knutselaars en handwerksters vinden bij Elia alles wat zij nodig hebben voor hun hobby. En wat er niet is, dat wordt gewoon besteld. Elia Janssen is zelf een echte handwerkfanaat. Al haar hele leven lang is zij altijd wel iets aan het maken. En als klein meisje droomde ze er al van om ooit een eigen handwerk- winkeltje te hebben. Die droom werd onlangs werkelijk^ heid. Dat Elia daarvoor eerst in een gedeeltelijk arbeidsongeschikt heidsproces terecht moest ko men had zij als kleine uk na tuurlijk niet kunnen voorzien. Tot twee jaar geleden had Elia gewoon een baan buitenshuis, helaas kreeg zij gezondheids klachten: een vorm van reuma. Het werken voor een baas werd tijdens de 'slechte dagen' steeds moeilijker. Een WAO- procedure volgde. ,',Toen ik ge deeltelijk afgekeurd werd ben ik gaan nadenken over wat ik nog wel zou kunnen. Stil zitten is namelijk helemaal niets voor mij", vertelt Elia met de spon tane lach van een echte door zetter. „Handwerken is m'n lust en m'n leven, dus daar wilde ik iets mee gaan doen. En tja, als je eigen baas bent kun je ook zelf je werk indelen en de tij den bepalen, dat is wel zo han dig als je toch soms je beper kingen hebt. Zo is het idee 'ont staan om mijn hobby tot mijn werk te maken. Ik ben begon nen met een winkeltje achter mijn woonhuis aan de Dis- Hef wordt een vrolijke zomer met de breigarens van Elia Janssen. hoekseweg, dat was in mei vo rig jaar. En sinds december zit ik nu hier, in een echte winkel op de hoek van het mooie dorpsplein." In 'De handwerk shop' is, de naam verraadt het al, van alles en nog wat te koop om mee te handwerken of knutselen. De pas binnenge komen zomer breigarens zor gen met hun roze, paarse en felblauwe kleuren voor een vrolijke hoek in de winkel. Wat het dit voorjaar helemaal wordt zijn volgens Elia de ge breide hemdjes en spencers van glanzen bandjesgaren. Dat is mooi, want het zijn, ogen schijnlijk althans, makkelijke patroontjes en héle dikke naal- foto: Jaap Wolterbeek den, dus lekker snel klaar en supermodieus. Sierprikken Elia volgt de trends op de voet en zorgt er voor dat zij steeds de nieuwste spullen in huis heeft. Elia: „Ja je moet in deze branche wel steeds met iets niets komen want anders wordt handwerken natuurlijk dood saai. En ik vind het heerlijk om nieuwigheden op te pikken. Binnenkort is de vakbeurs, daar kom ik vast wel weer iets te gen." Helemaal nieuw en pas over komen waaien uit Amerika zijn de borduurpakketten waar bij alleen de accenten worden ingeborduurd, de rest van het plaatje is opgeschilderd. En hierop zijn weer allerlei varian ten te bedenken als het bordu ren met fonkelende kraaltjes. Herontdekt door de volwassen creafreak is het sierprikken. Na tuurlijk niet met een stompe dikke prikpen, maar met een vlijmscherp dun naaldje. De minuscule uitgeprikte kunst werkjes zijn bedoeld om wens kaarten mee te decoreren en zo een persoonlijke noot aan de kaart toe te voegen. Voor de kleine kinderen is er een speci aal hoekje in de winkel inge richt met allerlei knutselspulle- tjes als klei, verf en prikkaarten met stompe prikpennen. Heel erg actueel zijn de Rozengeur- vellen, waarvan heerlijk geu rende Valentijnskaarten ge maakt kunnen worden. De handwerkshop is maandag tot en met vrijdag geopend van 13 tot 17.30 uur en zaterdags van 10 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur. Ook is 'de handwerkshop' via internet te bezoeken op www.handwerkshop.nl. in een vraag vanuit de samen leving. „Vanuit mijn beroep heb ik veel te maken met de uitvaartondernemers. Ze re ageren positief op wat ik de mensen kan bieden: het was duidelijk een vraag vanuit de samenleving waarop ze nu makkelijker een antwoord kun nen geven." Behalve via de meeste Walcherse en Zuid-Be- velandse uitvaartondernemers is Ted van den Aarssen te be reiken via telefoon 06- 51331523. Geen koffietijd maar ijstijd bij Holland International. foto: Jaap Wolterbeek Bij reisbureau Holland International in de Middelburgse Lange- viele lijkt het al een beetje zomer. Ondanks dat velen van ons nog op avontuur gaan richting de sneeuw loopt het bij Holland International storm met de zomerboekingen. Warme verre oor den zijn razend populair bij de vakantieminnende Zeeuwen. Om de boeker alvast een beetje in de stemming te laten komen richtten de medewerkers van h.et reisbureau een tropische hoek in met ijskraam, ledereen die nu een reis boekt wordt getrak teerd op een heerlijk ijsje. ment moet je ophouden met praten en beginnen met doen. Voorlopig staat de planning voor 2004, we zullen zien. Aan de andere kant zul je mij niet horen zeggen dat wij daar ver keerd zaten. We hebben er al tijd prima verkocht en we zijn in Zeeland op de lijst van Lot to-verkooppunten nummer drie en in de Zuidwesthoek staan we van de vierhonderd adressen op de achtentwintig ste plaats. Allemaal op die zo genaamde verkeerde plek. Maar het ziet er natuurlijk niet uit hè, dichtgetimmerde pan den naast je. Gelukkig trekken de meeste toeristen zich er niets van aan en daar moeten we het toch voor een groot deel van hebben." Klompen Die toeristen, vooral Duitsers en Belgen, komen dan vooral af op de klompen in alle soor ten en maten en de artikelen van Delfts blauw en in minde re maten op de verschillende schelpen en stukken koraal. In tegenstelling tot wat je zou denken worden die klompen door de toeristen ook echt ge bruikt rondom het huis. Ook Zeeuwen komen bij Kloeg wel hun, onbewerkte, klompen ko pen. „Dat is met souvenirs ei genlijk ook zo", vertelt Kloeg. „Natuurlijk verkopen we echt veel in het seizoen, maar wie familie heeft in Canada of Nieuw-Zeeland neemt meest al ook iets echt Hollands mee. Vandaar dat hier wel mensen komen tot uit Bergen op Zoom aan toe. Want zoveel échte souvenirzaken zijn er niet, althans niet met zo'n enorm assortiment als wij hebben. Bij de Zeeuwse sie raden zijn er zelfs juweliers die naar ons doorverwijzen. Die beginnen niet aan al die ringetjes." Ruimte voor het antiek en de munten is er niet in de St. Jacobsstraat. Nu al worden de vitrines bij elke nieuwe zending van de ene kant naar de andere kant ver huisd. Dat zal nog wel even doorgaan tot alles echt binnen is. De laatste tijd heeft Kloeg matig ingekocht, want zegt hij: „Wat je niet hebt staan hoefje ook niet te verhuizen." Dat is een waarheid als een koe, en wie dat beest een warm hart toedraagt kan bij Kloeg zelfs een stropdas met koeien kopen. Gratis Groeneveld Perfect Kaart bij aankoop van een bril. Na vijftien jaar in de Vlissingse Walstraat ge vestigd te zijn geweest heeft Gerard Kloeg sinds kort een deel van het assortiment ver huisd naar de St. Jacobspassage. In het voor malige reisbureau hebben de souvenirs een plekje gevonden en vindt de verkoop plaats van tabakswaren en deelnameformulieren van de Lotto. De antiquiteiten en de munten hou den nog even het vertrouwde adres. Uiterlijk tot juni, dan sluit voor Kloeg het 'Walstraat- Zuid'-boek definitief. Voor Kloeg, die de zaak samen runt met zijn vrouw Jannie en sinds oktober vorig jaar ook met zoon Mike, is de proble matiek rond het geplaagde deel van de Walstraat meer dan bekend. „Er wordt al tien jaar gepraat; telkens door an dere mensen, maar verder verandert er niets", zegt hij. „Viissingen wil misschien wel iets maar op een bepaald mo- Gerard en Jannie Kloeg in de St. Jacobspassage. foto: Jaap Wolterbeek (advertentie) Na jaren gevestigd geweest te zijn aan het Vlis singse Bellamypark is de firma CarLife ver huisd naar een nieuwe en beter bereikbare loca tie aan de Vlissingse Industrieweg. Op deze nieu we locatie is de ruim opgezette winkel gecombi neerd met het inbouwstation dat voorheen in de Middelburgse Braakmanstraat gevestigd was. Het bedrijf van de broers Marco en Paul Schout is nu te vinden tussen tal van andere autobedrijven. „Aan het Bellamypark waren we niet altijd even goed be reikbaar voor automobilis ten", vertelt Marco Schout. „Het was vaak 'rondjes rijden' voordat een parkeerplaats ge vonden was. Bij het nieuwe pand aan de Industrieweg be staat dit probleem niet meer." De klanten van CarLife kunnen nu voor de deur parkeren. In dien nodig kunnen ze de auto ook binnen wegzetten, want het inbouwstation is aan de winkel vast gebouwd. „Onze klanten kunnen de accessoires die ze gekocht hebben meteen deskundig in hun auto in laten bouwen" legt Marco Schout uit. „Niet alleen de klanten die hun autotoebehoren bij ons kochten komen in ons in bouwstation terecht, ook de naburige garagehouders we ten ons te vinden. Het inbou wen van zaken in een moder ne auto is tegenwoordig echt specialistenwerk. Met alle elektronica in de hedendaagse auto's moet je echt verstand van specialistische zaken hebben. De collega-autobe drijven laten inbouwwerk daarom graag aan ons over." De helft van de nieuwe Car- Marco en Paul Schout zijn dik aan de Industrieweg. Life winkel is ingeruimd voor de elektronica die in een com plete auto vandaag de dag niet mag ontbreken. In een stijlvol ingericht deel van de zaak zijn de geluidsinstalla ties, boosters, subwoofers en navigatiesystemen overzichte lijk uitgestald. Door deze op- tevreden met hun nieuwe locatie stelling kunnen klanten hun geluidsapparatuur op maat samenstellen. Daarbij kunnen wij desgewenst de confectie- apparatuur nog op de speciale wensen van de veeleisende klant 'tunen', zodat deze met een perfect klinkende audio- installatie weg kan rijden."

de Faam | 2001 | | pagina 11