GEMEENTE MIDDELBURG li MlfifltidhiiiiiilmllfliJiJK Unieke verplaatsing seinhuis Schaatsplezier in de Mortiere Vergaderdata raadscommissies 4 llilimiill Fietsstallingen overdekt Parkeren aan de Kousteensedijk Automatische incasso gemeen telijke gecombineerde aanslag Zuidsingel huist maximaal 100 bewoners tot uiterlijk 1 juli AMA's te gast in gemeentehuis Middelburg krijgt een nieuwe dienstregeling op 28 januari 2001 Oud papier Sportpark Veersepoort in ontwikkeling Woensdag 24 januari 2001 FAAM/VLISSINGER 3 I 'ww Week 4 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Bij de bushalles aan de Sandberg- laan en de Leliendaalscweg zijn in 1999 bij wijze van proef een aanlal fietsklemmen geplaatst. Sindsdien is het aantal reizigers dal met de fiets naar de bushalte komt duide lijk toegenomen. De gemeente wil nu deze fietsparkeerplaatsen over kappen. Met deze serviceverbete ring hoopt de gemeente dat nog meer inwoners gebruik gaan maken van het openbaar vervoer. Fietsen kunnen straks niet alleen 'normaal' worden weggezet, maar ook over dekt. De gebogen overkappingen waarvoor is gekozen, zijn zodanig dat hel mogelijk is om de fiets extra tegen diefstal te kunnen beveiligen. Klachtennummer vliegveld Midden-Zeeland Vliegveld Midden-Zeeland is gele gen nabij het recreatiegebied Oran jeplaat en camping "De Witte Raaf'. Een gevolg van de ligging en het gebruik van hel terrein is dat er geluidhinder kan optreden voor om wonenden en aanwezige recreanten. Klachten over het vliegverkeer van het vliegveld kunnen telefonisch worden ingediend bij de haven dienst van het vliegveld, klachtente lefoon: (0113)-670018. De haven dienst draagt zorg voor ontvangst, registratie en beantwoording van de klacht. Daarnaast worden de inge diende klachten doorgegeven aan de Commissie 28 Luchtvaartwet. Schriftelijke klachten kunnen wor den doorgegeven aan het secretari aat van de commissie 28, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hel se cretariaat zal voor een juiste beant woording van de klacht altijd terug koppelen naar de havenmeester van het vliegveld. Mensen die met de auto naar Middelburg komen en een bezoek brengen aan het centrum, kunnen daar niet altijd een parkeerplaats vinden. Een prima plek is de par keergarage aan de Kousteense dijk. Daar is bijna altijd plek om uw auto te parkeren. De parkeergarage aan de Kousteen sedijk is op twee minuten loopaf stand van de winkelstraten in het centrum. Bovendien is de garage vlakbij de uitvalswegen gelegen. De openingstijden van de garage zijn dagelijks van 08.00 tot 23.00 uur. Het tarief in de parkeergarage is goedkoper dan bij een parkeerauto maat of -meter in het centrum van de stad. Tot 18.00 uur dient betaald te worden in de garage (op donder dagavond tot 21.00 uur). Er kan be taald worden met Chipper en Chip knip. Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 29 janu ari lot en mei 4 februari zondag 2001 Maandag Varkensschnitzel 'cordon bleu', bloemkool, gestampte aardap pelen. Dinsdag Gesneden rundvlees in pikante saus, sperziebonen, aardappe len. Woensdag Zuurkool met rookworst. Donderdag Blokjes kalkoen in kerriesaus met vruchten en groenterijst. Vrijdag Visschotel (vis, broccoli, wortel, bloemkool) en aardappelen. Zaterdag Bamigoreng met kipsateh. Zondag Wat de pot schaft. Herbestemming spoormuseum Goes Het laatste uur voor het seinhuis in Middelburg heeft geslagen. Vannacht wordt het gebouw in zijn geheel in het ruim van een binnenvaartschip getakeld waar na het naar Goes wordt gevaren. De stichting Stoom trein Goes Borsele wil het seinhuis op termijn zijn oorspronkelijke functie teruggeven in het spoorweg museum dat zij exploiteert. In het stationsgebied staal de komen de jaren veel te gebeuren. In hel ge bied komen kantoren, ontspannings mogelijkheden en een openbaar ver voer knooppunt voor Walcheren. Om alle plannen te realiseren wordt het gebied aan het Kanaal heringe richt. De Kanaalwcg komt meer te gen het spoor te liggen. Daarom moet het seinhuis verdwijnen van de huidige locatie. Gelukkig hoeft hel gebouw niet gesloopt. De gemeente investeert samen met de stichting Stoomtrein Goes Borsele (SGB) in het behoud van het spraakmakende seinhuis. Samen zorgen zij voor de verplaatsing van het seinhuis naar het Goese stationsgebied. Om de klus te klaren heeft de aan nemer hel seinhuis ingepakt met be ton. Daarin worden hijsogen beves tigt. In de nacht van 24 op 25 janu ari wordt het seinhuis verplaatst. In verband met de veiligheid en de werkzaamheden is de Kanaalweg woensdagavond tussen 21.00 en 06.00 uur gesloten voor het verkeer. Met wegomleidingcn worden auto mobilisten en fietsers omgeleid. Een nacht later wordt het seinhuis in Goes weer aan wal gebracht. De SGB ontwikkelt een spoorwegmu seum in het stationsgebied. Daar voor worden uit het hele land on derdelen van de spoorgeschiedenis verzameld en naar Goes gebracht. Zo gaan onder meer de kap van Utrecht Centraal en het seinhuis uit Middelburg naar Goes. Al met al krijgt Zeeland de komende jaren er een toeristische topattractie bij. De gemeente Middelburg is blij dat zij daar een bijdrage aan kan leveren. Binnenkort valt bij u de brief met machtigingskaart 'automatische incasso gemeentelijke belastingen' in de brievenbus. In deze brief wordt u gewezen op de automatische incasso van de gemeentelijke gecombi neerde aanslag. In het kort komt het hier op neer. Vanaf 2001 wordt u de mogelijk heid geboden om de betaling van de gemeentelijke gecombineerde aan slag te spreiden door de gemeente te machtigen tot automatische in casso. Het voordcel is dat u in acht termijnen kunt betalen. Het enige wat u hoeft te doen, is de groene machtigingskaart invullen, 'ondertekenen en opsturen. Wij zor gen ervoor dat de jaarlijkse gecom bineerde aanslag in acht termijnen wordt afgeschreven van uw bank- of girorekening. Dit is voor u een stuk gemakkelijker. Als u geen machtiging afgeeft dan moet u de belastingaanslag in twee termijnen betalen. Indien de aanslag meer be draagt dan 2.500,moet de aan slag worden betaald in één termijn. Wilt u gebruik maken van de auto matische incasso, stuur dan de toe gezonden groene kaart terug. Als u dat doet voor 15 februari 2001 wordt de automatische incasso op uw ge combineerde aanslag in 2001 ver werkt. Voor meer informatie over de automatische incasso kunt u contact opnemen met de medewerk(sl)ers van de sectie belastingen, telefoon nummers 675473 of 675478. Een aantal van de asielzoekers die nu in de asielzoe kerscentrum Zuidsingel verblijven, kan tot uiterlijk 1 juli aanstaande in de voormalige Berghuiskazerne blijven. Daarna starten de werkzaamheden om op deze locatie een prachtig nieuwe schouwburg aan te leggen. Volgens de planning kan die in 2005 in ge bruik worden genomen. De afspraak met de COA (Centrale Opvang Asielzoekers) was dat alle asielzoekers per 1 februari zouden verblijven in het nieuwe asielzoe kerscentrum op het terrein van de stichting Arduin. Maar de COA heeft de woon-units voor het nieu we centrum nog niet. Daarom kan een deel van de asielzoekers toch in de kazerne aan de Zuidsingel blij ven met een maximumaantal van honderd. De COA moet zich hou den aan de uiterste sluitingsdatum van de Zuidsingels van 1 juli of zo veel eerder als mogelijk. Honderd alleenstaande minderjarige asiel zoekers - de zogenoemde ama's - worden per 1 februari wel uitge- plaatst naar hel AZC Stromenwijk. De gemeente heeft toestemming ge geven voor het langer open houden van hel AZC aan de Zuidsingel na uitvoerig overleg en beraad. Om wonenden van het AZC zijn direct betrokken bij het besluit. Foto Frank Viergever De gemeente Middelburg kreeg woensdagmorgen 17 januari een groep ama's (alleenstaande min derjarige asielzoekers) met hun leraar staatsin richting van het onderwijs-instroomproject Mo lenwater op bezoek. Zo'n 12 jongens en meisjes van rond de 17 jaar van allerlei nationaliteiten verzamelden zich in de Trouwzaal van het oude Stadhuis. De bijeenkomst begon met een rondleiding langs de dienstverle nende instanties Burgerzaken en de afdeling Communicatie. Dat zijn toch de instanties waar je als burger het eerst mee te maken krijgt. Leo Slager, hoofd van de afdeling Bur gerzaken, legde uit waarvoor je als inwoner van de gemeente op zijn afdeling moet zijn: inschrijven in het GBA, uittreksels voor bijvoor beeld examens, reisdocumenten, rij bewijzen, maar ook als je wilt trou wen. Op de afdeling Communicatie vertelde Ria Krusc de jongeren wel ke soort informatie bij haar afdeling verkregen kan worden. Dit bleek heel veel te zijn: over bijna alles wat zich in de gemeente afspeelt kun je met je vragen terecht. Weer terug in de Trouwzaal was daar wethouder van Dijk-Sturm. Op school hadden de leerlingen geleerd hoe het gemeentebestuur in elkaar steekt en dal burgers inspraak kun nen hebben. Dit konden ze nu in de praktijk brengen door vragen te stellen. De meeste jongeren hadden 1 of meerdere vragen voorbereid. Som mige vragen hadden een algemeen staatskundig karakter, zoals: "kun je met een verblijfsvergunning stemmen?" Andere vragen waren wat meer persoonlijker. Een leer ling vertelde bijvoorbeeld dal hij elke donderdag in zijn woonplaats Burgh Haamslede moest stempe len bij de vreemdelingendienst en dat hij daarvoor wekelijks een les op het Molenwater verzuimde. Hel was een interessante kennismaking tussen de ama's en de gemeente en zal naar alle waarschijnlijkheid een vervolg krijgen met nieuwe klassen. De Mortiere was tijdens de vorst- dagen van vorige week een van de weinige plekken in Middelburg waar geschaatst kon worden. De vele regen van de maanden ervoor was deels blijven liggen en vormde op de voormalige landbouwgron den aan de Torenweg een kleine ijsbaan. Vele Middelburgers maak ten dan ook gebruik van deze unie ke mogelijkheid en bonden de ij zers voor het eerst in de nieuwe eeuw onder. Met een aantal jaar zullen taferelen zoals op de afgebeelde foto in de Mortiere niet meer vaak voorko men. De gronden worden ontwik keld tot een modern bedrijvenpark en er komen ook woningen en re creatiemogelijkheden. Het eerste bedrijf dat zich heeft ge vestigd in de Mortiere, is CARe Schadeservice. Foto: Frank Viergever www.middetburg.ni ConneXXion voert op 28 januari a.s. in Middelburg een nieuwe dienstregeling in. De wijzigingen zijn aanzienlijk, daarom brengt conneXXion een speciale dienst regelingfolder uit. Deze folder is onder meer verkrijgbaar bij de chauffeur op de bus. De invoering van de nieuwe dienstregeling gebeurt met toe stemming van de provincie Zee land, de opdrachtgever voor het openbaar vervoer in Mid delburg. Informatie voor de reiziger Voor de reiziger is informatie over de aanpassingen in de dienstrege ling te verkrijgen op de volgende manieren: - In de bussen en bij de verkoop punten van conneXXion is een uitgebreide folder verkrijgbaar. - Van de website www.con- nexxion.nl kan een overzicht van alle wijzigingen en de dienstre- gelingtabellcn worden afgehaald. - Bij conneXXion klantenservice op telefoonnummer 0900 - 2666 399. Er reizen steeds minder reizigers met de bus, de inkomsten van con neXXion zijn daardoor veel lager dan was verwacht. Tevens zijn de kosten van conneXXion gestegen door onder meer de hoge dieselprij- zen. ConneXXion was daardoor ge dwongen om te bezuinigen. Dit ge beurt door de bussen en chauffeurs nog efficiënter in te zetten en door een aantal ritten of lijnen te schrap pen. Het gaat hierbij vooral om zwakke lijnen of ritten, zodat hel aantal reizigers dat gedupeerd wordt gering is. De vergaderingen van de gemeenteraad van Middelburg worden voorafgegaan door vergaderingen van de vaste Raadscommissies van Advies en Bijstand. Nor maalgesproken beginnen de vergaderingen om 19.30 uur en vinden ze plaats in de Burgerzaal van het stadhuis. Deze vergaderingen zijn openbaar en kunnen door iedere geïnteresseerde vanaf de publieke tribune worden bijgewoond. In Middelburg zijn vijf commissies actief, namelijk: ABZ: Algemene en Bestuurlijke Zaken; WPOM: Welzijn, Personeel, Onderwijs en Milieu; CORT: Cultuur, Ouderenbeleid, Recreatie en Toerisme; ESI: Economische Zaken. Sociale Zaken en Infrastructuur; VRSF: Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Sport, Financiën. De vergaderingen voor 2001 zijn gepland op de volgen de data: Datm Raadsvergadering Commisie ABZ Commissie WPOM Commisie CORT Commissie ESI Commissie VRSF Portefeuille Burgers Van Dijk-Sturm Visser Luitwielcr Bruinooge Secretaris Mw. Beije 0118-675434 Mw. de Nooijcr 0118-675531 Mw. de Nooijer 0118-675531 Dhr. de Wolf 0118-675304 Mw. Vermast 0118-675289 22 jan 09 jan. 10 jan. 11 jan. 15 jan. 16 jan. 19 febr. 06 febr. 07 febr. 08 febr. 12 febr. 13 febr. 19 maart 06 maart 07 maart 08 maart 12 maart 13 maart 23 april 10 april 1 1 april 12 april 18 april 17 april 21 mei 08 mei 09 mei 10 mei 16 mei 15 mei 25 juni 12 juni 13 juni 14 juni 18 juni 19 juni 27 aug. 14 aug. 15 aug. 16 aug. 20 aug. 21 aug. 24 sept. 11 sept. 12 sept. 13 sept. 17 sept. 18 sept. 22 okt. 09 okt. 16.00 uur) 10 okt. 11 okt. 08 okt. 16 okt. 05 nov. (begroting) 09 okt. (16.00 uur) 10 okt. 11 okt. 08 okt. 23 okt. 19 nov. 06 nov. 07 nov. 08 nov. 12 nov. 13 nov. 17 dec. 04 dec; 12 dec. 06 dec. 10 dcc. 11 dec. Het oud papier van bewoners die aan de Noordweg en in Sint-Laurens wo nen wordt op zaterdag 27 januari door Korfbalvereniging ONDO opgehaald. Deze mensen moeten hun papier voor 08.30 uur buiten zetten. In welke wijk en op welke datum het oud papier in ge heel Middelburg wordt opgehaald staat op de oud pa- picrkalender aangegeven. In de loop van 2001 wordt een nieuwe oud papierka lender in Middelburg verspreid. Tot verschijning van deze kalender blijft de huidige ophaalregeling ge handhaafd. De noordkant van Middelburg is de afgelopen jaren uitgebreid met de aanleg van de Veersepoort, fase 1De komende jaren wordt de parkwijk stap voor stap afgemaakt. De interna tionaal beroemde architect Hertzber ger heeft in zijn ontwerp verschillen de huizentypen, veel groen en water bij elkaar gevoegd. De parkwijk die zo ontstaat maakt van de Veerse poort één van de mooiste plekken van Middelburg om te wonen. Bij de parkwijk wordt ook een nieuw, modern sportpark ontwik kelt. Op deze luchtfoto van 12 janu ari jongstleden is goed te zien dat de werkzaamheden vorderen. Vanaf 1 augustus 2001 worden de sport velden in gebruik genomen. De voetbalvereniging Middelburg (eerst Middelburg en Zeelandia) en de MZVC (Middelburgse Zaterdag Voetbal Club) vinden er hun thuis basis. De velden, de tribunes en de kleedkamers zijn allemaal spikspl internieuw! Luchtfoto: P. Buteijn Het seinhuis Frank Viergever

de Faam | 2001 | | pagina 3