aterstand ITVERKOOP UITVER ■KORTING I Het waterschap komt bepaalt de koers De Schipper M' - t iwm^ Kilometers water worden op de kaart gezet Districtsbijeenkomsten in februari I NIEUW ARNEMUIDEN ITVERKOOP UITVER P UITVERKOOP UITVERKOOP UITV OPRUIMING Hoe GROOT is EUROPA PARKET? AutobedrijfJoosse BuIïA De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden v - SSgF ~-;g. -/«*C Foto's Rudy Visser. Het waterschap is begin januari begonnen met het opmeten van circa 3.400 km aan waterlopen en de daarbijbehorende water werken. De gegevens die worden verkre gen. worden in een speciaal computerpro gramma verwerkt, het Geografisch Infor matiesysteem (GIS). Zo ontstaat er een digitaal bestand dat volledig inzicht kan geven in de gehele waterhuishouding tot en met de kleinste details. Deze omvang rijke klus, die Europees is aanbesteed, wordt uitgevoerd door Geomij uit Posterhoit in combinatie met Globe uit Zandhoven (België) en iV-Infra uit Papen- drecht. De bedrijven hebben zich gebun deld. omdat de grootte van het project een dusdanige organisatie vergt dat her moeilijk door één bedrijf uit te voeren is. Planning De meetwerkzaamheden zijn begin januari begonnen op Duiveland. De planning is dat men daar half mei klaar is. Vorige week werd een start gemaakt op Sint Philipsland en Zuid-Beveland (met uitzon dering van het gebied van de aanpas singsinrichting Borsele). De gegevens van deze gebieden zullen respectievelijk begin juni en eind november in kaart zijn ge bracht. Op Noord Beveland wordt eind februari een start gemaakt. Hier verwacht men begin juli klaar te zijn. Al deze gebie den moeten uiterlijk in december 2001 in kaart zijn gebracht. De gebieden Walche ren, Schouwen, Tholen en het gebied van de aanpassingsinrichting Borsele moeten begin 2003 klaar zijn. Het kan regelmatig voorkomen dat u de landmeters in genoemde gebieden op het land ziet lopen om hun metingen te ver richten. Voor vragen over de uitvoering van het project kunt u terecht bij de pro jectbegeleiders: de heer M. de Feiter 01 13-241387 namens de sector Water beheer of de heer W.A.P. Rijn 0113- 241321 namens de afdeling Cartografie ^Hydrografie. Het doel van deze gegevensverzameling is om de waterbeheersing - één van de hoofdtaken van Zeeuwse Eilanden - ver der te verbeteren. In de loop der tijd kan er een heleboel veranderen in het stelsel van de waterlopen. Over de jaren heen kunnen waterlopen versmallen doordat de beplanting de overhand neemt of door sli- baanwas en dit komt de doorstroming niet ten goede. Om het integraal waterbeheer te optimaliseren is het van belang om zoveel mogelijk informatie te hebben over de waterlopen. Zo worden naast de breedte en diepte ook dwarsprofielen, rietkragen, betuining. slibaanwas en taluds allemaal in kaart gebracht. Voorloper Met het opstellen van dit systeem is waterschap Zeeuwse Eilanden voor water beheer één van de voorlopers op dit gebied. Alle gegevens zijn belangrijk voor beleidsmakers, planvormers en voor medewerkers van beheer en onderhoud. Naast optimalisatie van het integraal waterbeheer, kunnen de gegevens worden gebruikt om onderhoud op maat uit te voeren. De gegevens kunnen ook uitwij zen of er bijvoorbeeld ergens buizen lig gen, die worden gebruikt voor illegale lozingen en of er illegale wijzigingen aan het waterlopenstelse! zijn uitgevoerd. Bestuur en medewerkers van het water schap vinden het belangrijk te weten wat er in de regio leeft. Vandaar wordt ook dit jaar per werkdistrict een bijeen komst gehouden, waar het waterschap vertelt wat er bij u in de buurt aan waterschapswerk gebeurt en waar u volop de gelegenheid hebt uw vragen te stellen. Deze keer gaat dijkgraaf W.A. Gosselaar in op de tariefontwikkeling van het waterschap in verleden en toekomst. Ook de omslag gebouwd en de woz- waarde komen daarbij aan de orde. Vervolgens vertelt gebiedsgezworene J. Mol in grote lijnen over het werk dat het waterschap in uw omgeving uitvoert of binnenkort gaat uitvoeren. Hij spreekt ook, voor zover van toepassing, over de rol van het waterschap bij herinrichting van gebieden. Daarna is het woord aan u: u kunt reageren op beide sprekers, maar ook alles vragen wat u weten wilt over andere waterschapsonderwerpen. Ook de districtshoofden zijn aanwezig om zonodig op uw vragen en opmerkin gen in te gaan. De districtsbijeenkomsten beginnen om 19.30 uur en zijn op vier plaatsen in het waterschapsgebied: Schouwen-Duiveland Donderdag 8 februari: De Putmeet. Ingridstraat 32 te Scharendijke: o.l.v. M. van der Wekken Walcheren en Noord-Beveland Maandag 12 februari: De Zandput. Zandput 5 te Serooskerke-, o.l.v. D. Vos Zuid-Beveland Dinsdag 13 februari: Ons Dorpshuis. Berghoekstraat 3 te Krujningen: o.l.v. M. Sinke Tholen en Sint Philipsland Maandag 19 februari: De Meulvliet. Zoekweg 8 te Tholen: o.l.v. j.M. Aarnoudse Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u terecht bij afdeling Communicatie: Danielle Laing (eindred.) (0113- 241368) of Sandra Minneboo (0113- 241422). e-mail: communicatie@wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (0113)241000 telefax (0113)227528 WOONCENTRUM Van Cittersweg 2a, 4341 RC Arnemuiden Tel. 01 18 603075 Openingstijden: Dinsdag t/m donderdag 09.30 - 17.30 uur Vrijdag, koopavond 09.30 - 21.00 uur Zaterdag 09.30 - 17.00 uur Zondag en maandag gesloten. GARAGES, BERGINGEN, SCHUTTINGEN EN PAARDENSTALLEN U weet natuurlijk dat Europa Parket het grootste en meest vooruitstrevende parketbedrijf van Europa is. Zij heeft eigen fabrieken in Nederland en Duitsland. Behalve het plaatsen van kwaliteitsvloeren, levert zij ook zeer voordelig parket voor de Doe 't zeiver in de betere kwaliteit. In verband met de opening van een nieuwe vestiging in Wormeveer bieden wij u het volgende aan: Grenen Abdij Planken 22 mm Maple brede massieve Planken 22 mm In onze toonkamers bieden wij u de keus uit meer dan 200 mogelijk heden. Vestigingen in Barneveid, Bieiswijk, Boxtel, Drachten, Dordrecht Neede, Nieuw Vennep, Utrecht Roosendaal en Wormerveer. www.europaparket.nl De nieuwe Ford Mondeo bepaalt de koers. Door, zijn on gekend ruime interieur, uitermate luxueuze uitrusting met o.a. standaard airconditioning en ongekende rijkwaliteiten. En met het unieke Intelligent Protection System bepaalt de Ford Mondeo ook de koers als het gaat om de modernste veiligheids technieken. Dit elektronische 'brein' is gekoppeld aan sensoren rond de gehele auto. De uiterst geavanceerde veiligheidsvoorzieningen, waaronder 2 smart airbags voor, 2 zij-airbags en.2 curtain airbags, kunnen in milliseconden geactiveerd worden. Tevens is de nieuwe Ford Mondeo uitgerust met Electronic Brakeforce Distribution als aanvulling op ABS. Hiermee wordt de per wiel uitgeoefende remkracht geoptimaliseerd. Alles bij elkaar is de nieuwe Ford Mondeo een welover wogen investering die zich direct terugbetaalt. In rijgenot, comfort en uitstraling. Wie deze fraaie manier van beleggen nu van dichtbij wil zien, zet vandaag nog koers naar de Ford Dealer. De nieuwe Ford Mondeo is er al vanaf f 48,495,-. de nieuwe fordmondeo bepaalt de koers Gildeweg 20, 4383 NK Vlissingen. Telefoon 0118 - 4194 20. Oude Rijksweg 60, 4339 BD Nieuw- en St. Joosland. Telefoon 0118 - 6014 43. Kies voor mooie prefab Ook dubbelwandige bouw. Met degelijke rabatdelen. Vlijmscherpe' prijzen. SYSTEEMBOUW^/

de Faam | 2001 | | pagina 18