I N E C T¥ EST dé uitgaanskrant Bruce Willis overleeft als eenling een ramp Sneak Preview Moord en achterdocht in Drowning Mona Avontuurlijke ridders in Kwadendamme Daar Hoorden Zij Engelen Zingen Howard Komproe in Vlissingen CHUTTERSHOF zeeland Nieuwjaarsconcert 'Ons Genoegen' UNBREAKABLE 16 jr AJAX: DAAR HOORDEN ZIJ ENGELEN ZINGEN AL DROWNING MONA 16 jr FAMILY «li AL 6THDAY 16 jr MEET THE PARENTS AL KABOUTER PLOP AL MARIKEN AL CHARLIE'S ANGELS 12 jr THE GRINCH (Nederiandse wersiel AL WHAT LIES BENEATH 16 jr SHAFT 16 jr DINOSAUR AL SNEAK PREVIEW HIGH FIDELITY TOKYO EYES JULIAN DONKEYBOY DE NOORDERLINGEN SUZHOU RIVER F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K )AAR HOORDEN ZIJ ENG! N ZINGEf www.cmecity.rsS première première première (Nederlandse wersfe) MIDDELBURG GOES J De gezamenlijke jeugdclubs en jeugdsozen uit de gemeente Borsele hebben ook voor het komend seizoen weer een 'kin- dertheaterkwartaar in elkaar gezet. De eerste podiumactiviteit voor de jeugd is woensdag 17 januari. Theatergroep Aldo brengt dan de voorstelling 'Avontuurlijke Ridders' in De Burcht in Kwadendamme. Howard Komproe is een van de drijvende krachten achter de stand-up comedy- groep Fresh Wagon en als acteur op tele visie te zien in Westzijde Posse en kinderpro gramma Klokhuis. Vrijdag 12 januari staat hij met zijn eerste solo-optreden op de planken van het Vlissingse theater Vestzak99. Piekprogramma januari Nieuwjaarskoffieconcert Kattendijke Schaamteloze vertellingen in Arsenaal Bondskampioenschappen Vogelliefhebbers Nellie van de Plasse in 't Kunstuus Filmfestival Het Andere Verlangen Nieuwste film van Open Doors in Middelburg 1 'een anderhalf uur durend meesterwerk! -De Telegraaf een mooi beeld vair de teloorgang en vooral de onmacht" -nrc Handelsblad' Woensdag 10 januari 2001 FAAM/VLISSINGER 9 Donderdag 11 januari t/m woensdag 18 januari Dagelijks* 13.45 •16.15 •19.00 *21.45 uur Bruce Willis en Sumual L. Jackson in de spannende film van M. Night Shyamalan Dagelijks s 19.00 uur documentaire over de Amsterdamse voetbalclub Dagelijks *16.15 19.00 uur Zaterdag 16.15 19.00 24.00 uur politie-inspecteur Danny de Vito onderzoek de moord op Bette Midler Dagelijks 19.00 21.45 uur romatische komedie met Nicolas Cage die wakker wordt in een ander leven Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur superspannende film met Arnold Schwartzenegger Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur hilarische komedie met Robert De Niro en Ben Stiller Dagelijks 13.45 *16.15 uur nieuwe en spannende avonturen van kabouter Plop en zijn vrienden Dagelijks 13.45 uur een weesmeisje wordt opgevoed door een oude kluizenaar Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Drew Barry More, Cameron Diaz en Lucy Liu zijn de nieuwe Angels Dagelijks 13.45 16.15 uur Jim Carry als The Grinch, die er alles aan doet om de kerst te verpesten Dagelijks 21.45 uur Zaterdag 21.45 24.00 uur bovennatuurlijke thriller met Michelle Pfeiffer en Harrison Ford Dagelijks *21.45 uur actiefilm met Samual L. Jackson als Shaft Dagelijks 13.45 16.15 uur meest geavanceerde visuele spektakel uit de Walt Disney's Studio's ooit Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de echte liefhebber S Donderdag 19.00 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag en woensdag 20.00 uur een super muziekfreak heeft meer oog voor zijn platenverzameling dan voor zijn vriendin Donderdag 21.15 uur Moviezone Vrijdag 19.30 uur Maandag 20.00 uur regisseur Harmony Korine toont de waanzinnige wereld van een schizofrene jongen Zaterdag 22.00 uur Zondag 14.00 uur een romantische en hilarische komedie over 'coming out' en jezelf zijn. Dinsdag *19.30 uur besloten voorstelling Hogeschool Zeeland Donderdag en vrijdag 20.30 uur liefdesgeschiedenis over zoektocht naar een verloren liefde in Shanghai BelBios 0900 -9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) In het vervolg op de overwel digende kaskraker 'The Sixth Sense' zet schrijver/regisseur M. Night Shyamalan in Un breakable een spannend ver haal neer over twee mannen. David Dunn (Bruce Willis), overleeft op wonderbaarlijke wijze een verwoestend trein ongeluk. De vraag waarom juist hij als enige overlevende uit de ramp is gekomen biolo geert hem. Dunn ontmoet Elijah Price (Samuel L. Jackson), een vreemdeling die met een bi zarre verklaring voor Willis' ontsnapping komt. Iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verassingsfilm bekijken. Unbreakable De bijdrage van Bette Midler in de titelrol is niet groot: voordat de begintitels zijn af gelopen heeft ze al het loodje gelegd door met auto en al in de Hudson-rivier te stor ten. De politie-inspecteur Danny de Vito ruikt onraad en ont dekt dat er inderdaad met de remmen is geknoeid. Mona blijkt de feeks van het dorp te zijn geweest en werd door ie dereen gehaat, zodat het he- Ajax: Daar Hoorden Zij Engelen Zingen Theatergroep Aldo maakt voornamelijk kindertheater met poppen. De Avontuurlijke Ridders gaat over een boeken wurm die het avonturenboek van ridder Don Quichotte heeft opgegeten. De verteller kan er om die reden niet uit voorle zen. Maar gelukkig heeft de boekenwurm een goed idee: de kinderen in de zaal worden omgedoopt tot ridders en spe len zo een eigen rol in het stuk. Het kinderkwartaal is al elf jaar een succes. Duizenden kinde ren bezochten de afgelopen ja ren voorstellingen in de ge meente Borsele. Omdat de voorstellingen vaak uitver kocht zijn is het verstandig om vooraf te reserveren (0113 - 311 999, tot twee dagen voor de voorstelling). Verder wor den dit seizoen verwacht: Rob Hetty (20 januari in 's-Heer Abtskerke), Verteltheater Pa- gee (24 januari in Oudelande), Jeanette en Joepie (10 febru ari in Nisse), Meneer Ro Ro (21 februari in Borssele), Hilbert Geerling (28 februari in Hein- kenszand), Ome Freds Kinder show (7 maart in 's-Gravepol- der), Martin Forget (14 maart in Nieuwdorp), Ruut 't Hooft (21 maart in Ovezande) en Muis en Leeuw (31 maart in 's- Heerenhoek). Met een muzikaal rondje Middellandse Zee opent Ons Genoe gen zaterdag 13 januari het nieuwe muziekjaar. Deze Koninklij ke Harmonie verzorgt in de Sint Jacobskerk een avond met aantrekkelijke, afwisselende muziek. Naast de ouverture van Aï- da wordt een statige Spaanse paso doble uitgevoerd en is op windende Israëlische muziek te beluisteren. Filmkenners zullen de muziek van 'Zorba de Griek' zeker herkennen. Aan het optre den verlenen ook de sopraan José Dorleijn en de accordeonist Frans Kasander hun medewerking. Het concert begint om 19.30 uur, de Vlissingse Sint Jacobskerk is open vanaf 19 uur. De toe gangsprijs is 10 gulden per persoon en voor pashouders 7,50 gulden. Kaarten zijn aan de kerk verkrijgbaar. Ie dorp verdacht is. ledereen heeft een motief: Mona's schuinsmarcherende echtge noot, haar zoon die op mys terieuze wijze een hand ver loor, een serveerster en een verloofd stel dat wil voorko men dat Mona een rel schopt op hun huwelijk. De film werd door een Ame rikaanse criticus niet aange duid als een 'Whodunnit' maar als een 'Whocaresa- boutit'. Regisseur Roel van Dalen en cameraman Mark Bakker film den gedurende het dramati sche voetbalseizoen 1999- 2000 in alle geledingen van de honderdjarige voetbalclub Ajax. Ze volgden het eerste elftal tot in de kleedkamer, reisden naar Ghana waar Ajax een voetbalschool heeft, keken mee bij persconferenties en waren getuige van het wel en wee bij enkele jeugdelftallen. Bijna geen deur bleef voor de filmploeg gesloten, een enke le hooguit, en dat gebeurt let terlijk voor het oog van de ca mera. Het is vlak voordat de top van Ajax het besluit neemt om trainer Jan Wour ters te ontslaan. We zien hoe interim-trainer Hans Wester hof het roer overneemt en met de moed der wanhoop probeert om het tij te keren. Howard laat tijdens zijn optre dens zien wat er in het leven gebeurt, kan gebeuren of nooit gebeurt... Maar pas op! Wie bij Howard in de zaal zit moet meedoen! Dus niet suf, anoniem in het donker koeke loeren maar anderhalf uur ac tief meedoen! Het is geven en nemen bij deze boy. Howard Komproe verwierf landelijke bekendheid als pre sentator van het televisiepro- gramma Gaan of staan van Veronica. Verder is hij actief als presentator van Drum Rythm Festival, Racism Beat it en Pinkpop. De voorstelling in Vlissingen begint om 20.15 uur en kaarten kosten 22,50 17,50 of 15 gulden. Voorver koop bij VVV/ANWB te Vliss ingen, De Drvkkery in Middel burg, Uit in Vlissingen via te lefoon 416662 of aan de kassa van het theater. Howard Komproe foto: Hans Lans De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 8 van dit blad. Vrijdag 12 januari is er 'The Coma Club', deep hard pornbeats van dj's Herwin en Damon, aanvang 21.30 uur, toegang 10 gul den. Zaterdag 13 janauri speelt Mo Bunk funkmuziek met Afri kaanse ritmes en ook Pink Carpet is deze avond van de partij, zij zorgen voor dynamische rockmuziek aanvang 22 uur, toegang een tientje. Op vrijdag 19 januari begint om 21 uur een gratis Jamsessie. Zaterdag 20 januari wordt met 'A tribute tot Papa Long John' een laatste eer bewezen aan een kleurrijke Vlissing se kro.egbaas en muzikant. De muziek begint om 22 uur en de toegang is gratis. Vrijdag 26 januari is er weer een 'Grooveabili- ty, aanvang 21.30 uur, toegang tien piek. En last but not least is er zaterdag 27 januari 'Cowfur Roots', reggaemuziek in samen werking met Stichting Rasela, aanvang 22 uur, toegang tien gul den. Alle avonden is het Piekcafé vanaf 21 uur open. Muziekgezelschap Oefening Uitspanning houdt zondag 14 ja nuari weer het jaarlijkse Nieuwjaarskoffieconcert in het Blok huis in Kattendijke. De fanfare speelt onder leiding van dirigent Ad van Nieuwenhuijzen een aantal prettig in het gehoor liggen de muziekwerken. Aanvang 12 uur. Luk Wijns in 'Schaamteloze vertellingen' Humor, erotiek, spanning en ontroering vormen de hoofdingre diënten in een explosieve mix, opgediend door een virtuoos en ei genzinnig performer. In 'Schaamteloze vertellingen' biedt Luk Wijns zaterdag 13 januari in het Arsenaaltheater in Vlissingen hon derd minuten heerlijk entertainment voor volwassenen. De voor stelling begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 25 gulden (20 of 17,50 gulden voor pashouders) zijn verkrijgbaar bij VVV/ANWB in Vlis singen, De Drvkkery in Middelburg of te bestellen op telefoon 416662. Vogelkwekers en -ken ners, maar ook geïnte resseerde leken kunnen hun hart ophalen tij dens dit grootste evene ment voor liefhebbers van siervogels. Er zijn, behalve 11.000 wed strijdvogels, ook 3400 vogels in de verkoop klasse en vogelsoorten die voor het eerst in Ne derland gekweekt zijn te bezichtigen. Voor infor matie kunnen de bezoe kers terecht bij talrijke voorlichtingsstands. De openingstijden van de tentoonstelling in de Apeldoornse America- hal zijn: donderdag 11-1 van 11 tot 18 uur, vrij dag en zaterdag 12-1 en 13-1 van 10 tot 18 uur en zondag 14-1 van 10 tot 15 uur. Informatie op telefoon 0164-235007 of nbvogel@wxs.nl In 't Kunstuus in Heinkenszand is sinds gisteren een tentoon stelling te zien met werk van Nellie van der Plasse-Franse. Deze van oorsprong uit 's-Heerenhoek afkomstige schilderes woont tegenwoordig in Nieuwdorp en werkt met verschillende tech nieken. Ze is erg geïnteresseerd in onderwerpen uit de natuur en schildert veelal bloemen, stillevens, landschappen en die ren. Ze laat zich daarbij inspireren door kunstenaars uit de vori ge eeuw zoals Mesdag, Koekoek en Schelfhout. De expositie is nog tot en met 3 februari te zien. Tijdens het Filmfestival 'Het Andere Verlangen' zijn er in Cine ma Middelburg aan de Schuttershofstraat 1 in Middelburg tot 5 februari diverse films te zien met een homo/lesbisch karakter. Voor elke film geldt een vaste toegangsprijs van 12,50 gulden. Benieuwd welke films er draaien? Kijk op www.cocmiddenzee- land.nl/andereverlangen, of bel 0118-613482. In de Thomaskapel in Dauwendaele wordt vrijdag 12 januari om 20 uur de nieuwste film van de interkerkelijke stichting Open Doors vertoond. 'Sterker dan Striemen' vertelt in vijftig minuten het verhaal van Rashid uit het zuiden van Afrika die door een Arabische stam wordt ontvoerd en in het noorden als slaaf verkocht. Met striemen en stroop wordt het joch tot de is lam bekeerd. Rashid heeft echter nog geluk, hij wordt door een welgesteld echtpaar gekocht dat hem als hun eigen kind adop teert. Zij geven hem een goede islamitische opvoeding, maar de herinneringen aan zijn moeder en broertje die hij heeft moe ten achterlaten laten hem niet los. Wegens de realistische beel den is deze film niet geschikt voor kinderen beneden de 12 jaar. De film is gratis te bekijken.

de Faam | 2001 | | pagina 9