Provincie Zeeland Zeelanddebat IN DISCUSSIE Natuur- en milieueducatie Antwoord nu! giro 70703 Officiële Mededelingen WK» to m m m m Klachtennummer vliegveld Midden-Zeeland Spreekuren gemeentelijke herindeling Zeeuwsch- Vlaanderen Algemeen Bestuur Tussendijks Milieu Landbouw- onttrekkingen Bodemverontreiniging Van Dishoeckstraat 544 te Vlissingen Saneringsplan Lange- vielesingel 10-14 te Middelburg Ontwerp-vergunning ThermPhos International B.V. Vergunning KoSa Netherlands B.V. SOS-Kinderdorpen ...want ieder kind verdient een thuis... Woensdag 10 januari 2001 FAAM/VUSSIIUGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 2/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws milieu economie stad platteland bestuur S organisatie f», In het mobiele praathuis van de provincie zijn steeds Statenleden aanwezig om met de inwoners van Zeeland te praten over onderwerpen die voor de toe komst van Zeeland van belang zijn. In de Zeelandtrailer is ook infor matiemateriaal verkrijgbaar over de onderwerpen die aan bod komen. Belangstellenden hoeven met overal verstand van te heb ben of over ieder onderwerp een mening te hebben. Hoe het hoger onderwijs vorm moet krijgen, zal wellicht met iedereen aanspre ken. Maar hoe zit dat nu met woningbouw of het aantrekken van werkgelegenheid, wel of met meer toeristen, meer verkeers drempels, rotondes, aanleg van rondwegen. Wie daar een mening over heeft of vragen is van harte welkom in de Zeelandtrailer. Deze staat vrijdag 12 januari 2001, van 16.30 - 18.30 uur in de wijk Paauwenburg (ge meente Vlissingen). De volgen de Statenleden zijn daar aanwe zig: mevrouw C. Koster, de heer drs. G.L.C.M. de Kok, mevrouw C. Stuurwold-Vermeer en de heer D.P. de Visser. Er staan nog een aantal locaties op de nominatie, o.a. Heinkenszand, Tholen en Kapelle. Alle gegevens daarover zijn nog niet bekend, zodat deze nog niet in het overzicht zijn opgenomen. Regiobijeenkomsten De Zeelandwijzer, het Internet- debat, themabijeenkomsten en bezoek aan de trailer zijn moge lijkheden om ideeen over de toe komst van Zeeland kenbaar te maken. Aan deze serie worden nog de regiobijeenkomsten toe gevoegd. De bijeenkomsten staan in het teken van het Zee landdebat, maar ook bedoeld om regionale zaken te bespreken. De regiobijeenkomsten worden gehouden op: 16 januari 2001 in het Stadskan toor, Oostelijk Bolwerk 4 te Ter- neuzen voor de regio Zeeuwsch- Vlaanderen. De gespreksleider is Jacques de Milliano. 24 januari 2001 in Hotel Goes, A. Fokkerstraat 10 te Goes voor de regio Noord- en Zuid-Beve- land/Tholen/Schouwen Duiveland. Als gespreksleider zal mevrouw N. Ginjaar-Maas optreden. 31 januari 2001 in de burgerzaal van het stadhuis van Vlissingen voor de regio Walcheren. Gespreksleider is de heer J.C.Th, van der Doet. Zeelandwijzer De nota Zeeland in discussie en de Zeelandwijzer kunnen worden aangevraagd bij het informatie centrum van de provincie, tel.0118-631400. Wie klachten heeft over het vlieg verkeer van vliegveld Midden- Zeeland kan hiervoor terecht bij de havendienst van het vliegveld. Deze dienst zorgt voor registratie beantwoording van klachten. De ingediende klachten worden door gegeven aan de "Commissie 28 luchtvaartwet". Deze commissie, die door de minister van Verkeer en Waterstaat voor elk gezo- neerd luchtvaartterrein is inge steld, heeft onder meer als taak er op toe te zien dat vragen en klachten over geluid naar beho ren worden afgehandeld. Vertegenwoordigers In de commissie zitten vertegen woordigers van: de gemeenten Goes, Middelburg, Noord- Beveland en Veere, omwonen den, gebruikers van het vliegveld, de exploitant, de ministeries van Verkeer en Waterstaat, Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu-beheer, de Zeeuwse Milieufede-ratie. Voorzitter van de commissie is de gedeputeerde voor milieuza ken, mr. drs. A.J.G. Pop-pelaars. De werkzaamheden van de com missie staan uitgebreid beschre ven in een folder. Daarin staat ook de procedure voor het afhan delen van klachten. Het klachtennummer is: 0113-670018. Schriftelijke klachten over vlieg verkeer van het vliegveld Midden Zeeland kunnen worden inge diend bij het secretariaat van de commissie, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. De informatiefol der is verkrijgbaar bij de betrok ken gemeenten en het informatie centrum van de Provincie Zeeland. De provincie wil het bedrijfsleven, maatschappelijke organisaties, onderwijsinstellingen en overheden stimuleren hun beleid en uitvoering duurzamer te maken. Hoewel er al veel verbeterd is aan de kwaliteit van het milieu kan het nog altijd beter. Dat is niet alleen het streven van de provincie, maar ook van het Rijk, de gemeenten en waterschap pen. De notitie NME21 'Leren voor een duurzame samenleving' is een gezamenlijk product van deze overheden. De provincie voert de regie bij de uitvoering van de plannen. Met een andere nota, 'Op weg naar een meer duurzame samenleving' wil de provincie gestalte geven aan de stirrtulering van het duurzamer wonen, werken en recreëren. Voor de stimulering van deze activiteiten is door het Rijk geld beschikbaar gesteld. De provin cie heeft daar nog 60.000,- bij gelegd zodat hiervoor totaal 310.000,- beschikbaar is. Het eerste jaarprogramma is in no vember 2000 goedgekeurd en aan drie projecten van het Consu lentschap Natuur- en Milieuedu catie wordt subsidie toegekend. Het project 'Natuur-nabij' heeft tot doel het aanbod aan lesmiddelen af te stemmen op de vraag van scholen. In het tweede project gaan de Milieueducatiecentra (MEC) in een visie de toekomsti ge werkwijze opnemen. Deze visie moet onder andere inspelen op de behoefte van gemeenten om te communiceren naar de burgers toe over hun beleid. Aansluitend gaan leidinggevenden van de MEC's een opleiding vol gen om in een veranderende samenleving leiding te kunnen geven. Milieufonds Naast subsidies in het kader van het jaarprogramma NME is er nog een andere subsidiebron: het milieufonds. Het geld uit het Milieufonds is ver deeld over vier categorieën: duur zame landbouw, milieusparende initiatieven, activiteiten op het gebied van natuur- en milieuedu catie en overige projecten. Van de 51 aanvragen voor een tegemoetkoming uit het Milieu fonds voor het jaar 2000 hebben Gedeputeerde Staten er 35 (ge heel of gedeeltelijk) toegekend. Daarmee is een bedrag uitgege ven van ruim 3,5 ton. Waterbassins fruitteelt Fruittelers en bedrijven in de glas tuinbouw kunnen met altijd ge bruik maken van het zogenaamde landbouwwater. Vorig jaar is door een fruitteler een project inge diend wat er toe leidde dat min der leidingwater werd gebruikt voor nachtvorstbestrijding, bevloenng en bespuitingen. Het hemelwater dat van de bedrijfs gebouwen en verharde bedrijven terreinen afstroomt, wordt opge vangen in een waterbassin. Door het hemelwater op te van gen, worden drie belangen ge diend: hergebruik van zoet water, kostenbesparing bij de telers (geen aankoop van landbouwwa ter) en toenemend waterbergend vermogen. Het opvangen van hemelwater van bedrijfsgebou wen en verhard terrein op een bedrijventerrein en het hergebruik ervan in de fruitteelt is uniek in Zeeland. Voordelen De zoetwaterbassins of spaar bekkens zijn behalve voor de telers ook voordelig voor milieu en landschap: - beter beheer van beschikbaar zoet water; berging van overtol lig water in plaats van wegpom pen en lozen; minder onttrek king van grondwater; natuur- en landschapsfunctie voor bekkens door hun vorm en natuurlijke open water; op termijn te gebruiken als middel tegen de verdroging. Informatie Wie over deze en andere onder werpen meer wil lezen kan nr. 66 van Milieutijdingen opvragen bij het Informatiecentrum van de Provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geo pend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Milieutijdingen is gratis verkrijg baar, een gratis abonnement nemen kan ook. De nota Natuur- en Milieueducatie is eveneens bij het informatiecentrum verkrijg baar. Met het oog op de komende ge meentelijke herindeling in Zeeuwsch-Vlaanderen houdt ge deputeerde van bestuurlijke orga nisatie, mr. drs. A.J.G. Poppe- laars, in januari drie keer spreek uur in de regio. Het spreekuur is bedoeld voor iedereen die iets heeft op te merken, of te vragen over de op handen zijnde herinde ling van hun gemeente. De spreekuren zijn op: woensdag 17 januari in De Halle, Roosevelt- laan la, Axel; donderdag 18 januari in De Rei zende Man, Hof te Zandeplein 24, Kloosterzande; woensdag 24 januari in 't Hart van Sluis, Groote Markt 9, Sluis. De spreekuren zijn van 19,30 tot 21.00 uur. Maandag 15 januari is er in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg een vergadering van de Statencommissie Algemeen Bestuur. De vergadering begint om 13.45 uur, is openbaar en er is spreekrecht voor het publiek. De agenda van deze vergadering moet nog worden vastgesteld zodat nu geen detailinformatie kan worden gegeven. De agenda en bijbehorende stukken liggen vanaf 11 januari ter inzage bij het informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. E-mail adres: info- centrum@zeeland.nl. Het informa tiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook worden verkregen via de website van de provincie Zeeland, www.zeeland.nl In Abdijmeuws van vorige week stond abusievelijk ver meld dat het boek over de toestand van de Zeeuwse natuur, 'Tussendijks', te koop was voor 2,50. Deze full-colour uitgave van de provincie Zeeland kost 12,50 en is verkrijgbaar bij de boekhandel en het informa tiecentrum van de provincie Zeeland. Gedeputeerde Staten hebben een aanvraag ontvangen om een ver gunning GRONDWATERWET voor het onttrekken van grondwa ter van: 1. J.D. Ruys, Graaf Bentinck- laan 11, 3161 KA Rhoon 2. P.J. van Nieuwenhuyzen, Langeweg 24, 4339 PA Nieuw en Sint Joosland 3. maatschap Sandee, Domeinplaatweg 5, 4458 NA 's-Heer Arendskerke De aanvragen worden gedaan met het oog op beregening ten behoeve van landbouwkundige doeleinden. Gedeputeerde Staten willen de vergunningen verlenen met voor schriften ter bescherming van bij het grondwaterbeheer betrokken belangen. De ontwerp-beschikkmgen liggen van 11 januari tot 8 februari 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14- 16 u en met betrekking tot de aanvragen onder: 1 en 3 in het gemeentehuis van Goes, Oostsingel 2 te Goes op werkdagen van 9-12 en 13-18 uur en donderdagavond van 17- 20 uur; 2 in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be-roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 7 febru ari 2001 schriftelijk bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun- ning(en) indienen bij Gedeputeer de Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Wie van gedachten wil wisse len over de ontwerp-vergun- ning(en) kan tot en met' 31 jan uari 2001 een telefonische afspraak maken (0118-631168). Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bed enkingen worden ingebracht. Alleen zij, die bedenkingen heb ben ingebracht tegen één of meer ontwerp-vergunningen, de adviseurs, die advies hebben uit gebracht over de ontwerp-ver- gunnmg(en) en belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht, kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer W. Buizer (tel. 0118-631168). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een nader onder zoeksrapport ontvangen van de gemeente Vlissingen met betrek king tot de bodemverontreiniging op de locatie Van Dishoeckstraat 544 te Vlissingen. Gedeputeerde Staten zijn van plan vast te stellen dat op deze locatie sprake is van een ernstig geval van bodemverontreiniging (artikel 29 van de Wet bodem bescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 10 januari tot en met 7 februari 2000 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Vlis singen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp-be- schikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 165, 4330 AD Mid delburg, tel. 0118-631187/ 631778. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer J. v.d. Wee/' mevrouw M. Hordijk (tel. 0118- 631187/631778). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de locatie Langevielesingel 10-14 te Middelburg ernstig is en hebben met het saneringsplan van de gemeente Middelburg (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming) ingestemd. Gedeputeerde Staten hebben besloten geen toepassing te geven aan een openbare voor bereidingsprocedure en hebben op grond van artikel 20.5 van de Wet milieubeheer voorts besloten het besluit terstond van kracht te verklaren. De beschikking ligt van 10 januari tot en met 21 februari 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Mid delburg, dienst stadsontwik keling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderda gavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 21 februari 2001 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van ThermPhos International B.V. voor een uitbrei ding van de zoutfabriek, bestaan de uit de bouw van een installatie voor de productie van gegranu leerd natriumtripolyfosfaat (NTPP). De inrichting is gelegen aan de Europaweg 4 te Vlissin gen, kad. bekend gemeente Vlissingen, sectie N 526, M 559, M 576 en M 609. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 11 januari tot en met 7 februari 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren en het gemeentehuis van Vlissin gen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 8 febru ari 2001 schriftelijke beden kingen tegen de oritwerp-vergun- nmg indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens met bekend te maken. Tot en met 1 februari 2001 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631769). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost, (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan KoSa Nether lands B.V. een vergunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor een buffertank ten behoeve van de opslag van schrob-, spoel- en procesafvalwa ter en een wijziging van de voor schriften voor de residuverbran dingsinstallatie. De inrichting is gelegen aan de Europaweg 4 te Vlissingen. De vergunning ligt van 11 januari tot en met 21 februari 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Vlis singen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17,15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 22 febru ari 2001 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 23 fe bruari 2001 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). HHHi Hi JKWTil/. jrRVM5 NOODHULP ETHIOPIË Ethiopië verhongert. De honger en oorlogsdreiging kennen geen grenzen. Door droogte, ondervoeding en ziekten kunnen ze geen kant op. Massale sterfte dreigt, tekort aan alles, 'n Drama dat zich wederom in Afrika afspeelt. Daarom is uw steun voor voedselpak ketten en transport, medi sche zorg en structurele hulp noodzaak om Ethiopië weer hoop op leven te geven. Samen met ICS, Dorkas en World Vision. Maak voor hoop op leven uw steun over op Giro 70703 Hilversum lk.Dr _C o.v.v. Nood- hulp Ethiopië. V00R VOOR GOEDE DOELEN JA, stuur mij meer informatie over liet werk van SOS-Kinderdorpen en hoe ik HuisVriend kan worden Naam:M V C Adres: Postcode/plaats:. Telefoon: Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM World Vision 033-4643444 035-6284984 Bij oorlogen en (natuur)rampen betalen de kin deren de hoogste prijs. Vooral degenen die hun ouders hebben verloren. SOS-Kinderdorpen geeft ze een nieuwe moeder, een huis, broertjes en zusjes en een opleiding. Overal ter wereld. Steunt u ons werk als HuisVriend voor f 10,- per maand? Bel (020) 408 01 90 of stuur de bon in voor meer informatie! fP' 0228-592824 KIM U' HrifUrór* SUS-Kinderdorpen GIRO 2280

de Faam | 2001 | | pagina 7