Bekendmaking r% Vergunning voor gemeente Vlissingen voor het eenmalig storten van circa 3.000 m3 bagger specie in de Westerschelde Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat Ik kb w'm leven moj... ZÖAll Werkt u als oproepkracht of uit zendkracht? Of heeft u plannen in die richting? Het is natuurlijk handig om te kunnen kiezen wanneer je gaat werken of voor hoeveel uur. Maar 'flexwerken' kan ook vragen oproepen: hoeveel verdien je dan? En wat gebeurt er als je ziek word of als er plotseling geen werk meer is? Sinds kort zijn er nieuwe spelregels gemaakt, die flexwer kers meer zekerheid geven op werk en inkomen. En dat heeft weer invloed op uw recht op ziekengeld of een WW-uit- kering. Als u ziek wordt Ziekenfonds? Recht op WW? De Wet flexibiliteit en zekerheid regelt de rechten en plichten van oproepkrachten en uitzendkrach ten. Daarnaast hebben veel bedrijven een CAO (col lectieve arbeidsovereenkomst), met regels die de werkgever moet toepassen op alle werknemers. Dus ook op oproepkrachten. Deze regels kunnen anders zijn dan volgens de wet. Ga dus altijd na of u onder een CAO valt. Uitzendkrachten vallen meestal onder de ABU-CAO of de NBBU-CAO. Zij kunnen hierover informatie opvragen bij het uit zendbureau. Vragen staat vrij! a Wet verontreiniging oppervlaktewateren De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Bij besluit van 3 januari 2001, nr. WVO 218 is aan gemeente Vlissingen vergunning inge volge de Wet verontreiniging oppervlakte wateren verleend voor het eenmalig storten van circa 3.000 m3 baggerspecie in de Westerschelde, afkomstig uit de Jachthaven 'Michiel de Ruyterhaven' te Vlissingen. Terinzagelegging Het besluit, alsmede het ontwerpbesluit en andere van belang zijnde stukken liggen van 11 januari 2001 tot en met 21 februari 2001 ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1 Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koestraat 30 te Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12 00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur (kamer 3.12); 2 Sectie Milieu van de dienst Stadsontwikke ling, Stadhuisplein 2 te Vlissingen, op werk dagen - behalve op zaterdagen - van 8 30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 15 00 uur en op woensdagavonden na voorafgaande telefonische afspraak (0118 - 487204) van 17.15 uur tot 20.15 uur bij de sectie Communicatie. Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 22 februari 2001 beroep bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State worden ingesteld door: a degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp; b de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp; c degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d degenen aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te wor den gezonden aan de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroep, een vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit Het besluit wordt op 23 februari 2001 van kracht tenzij vóór deze datum beroep is inge steld en een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van voornoemde afdeling. Het besluit wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Van de indiener van een beroepschrift/ verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordteen bedrag aan griffiegeld geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen, kunt u zich in verbinding stellen met de secretarie van de voornoemde afdeling. Middelburg, 10 januari 2001. De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur, ir. W.P.A. Broeders Ministerie van Verkeer en Waterstaat Hoe voelt het om vluchteling te zij-i? Giro 550 Apeldoorn Info: 055 3663339 uucHTH*ctN|] Meer rechten bij ziekte en werkloosheid voor flexwerkers Waar u precies recht op heeft, hangt onder meer af van het type contract dat u heeft. De meest voorkomende flexibele arbeidscontracten zijn: een nul-urencontract, een min-maxcontract, een oproep- contract met voorovereenkomst en een uitzendcontract. Al die contracten verschillen van elkaar, en daarmee ook uw recht op loon of ziekengeld of een WW-uitkering.. Het is dus belangrijk dat u weet wat voor soort contract u heeft. Wilt u precies weten hoe het zit? Lees dan de bro chure: 'Rechten van oproepkrachten bij ziekte en werk loosheid'. Deze handige wegwijzer kunt u gratis bestellen bij Postbus 51tel. 0800-8051 Een flexwerker die ziek wordt tijdens een oproep- of uit zendcontract, krijgt soms het loon doorbetaald, en soms een uitkering volgens de Ziektewet (ziekengeld). In het algemeen krijgt u minstens 70% van uw loon doorbetaald zolang uw oproep- of uitzendcontract geldt. Als u ziek blijft na afloop van het contract bestaat recht op zieken geld. Wordt u ziek buiten uw contract, dan komt u soms ook in aanmerking voor ziekengeld. Deze uitkering is 70% van het gemiddelde loon dat u verdiende in de der tien weken voordat u ziek werd. Flexwerkers zijn in de regel verzekerd voor het zieken fonds in de perioden waarin ze loon betaald krijgen, of als ze een WW-uitkering ontvangen. Wel moet uw inko men of WW-uitkering onder de ziekenfondsgrens blijven. Oproepkrachten met een contract met vooroverkomst zijn f -ZrfiO /<r week:- alleen verzekerd op de dagen waarover ze loon betaald krijgen. Flexwerkers met een nul-urencontract, min-max contract of uitzendcontract zijn in de week waarin ze wer ken de hele week verzekerd.. Ook als ze maar ÈÈn of en kele dagen werken. Een dag- o,f weekverzekering kan bij het ziekenfonds uitgebreid worden tot een doorlopende verzekering. Wat gebeurt er als de werkgever opeens geen of veel minder werk meer heeft en denkt dat dit zo zal blijven? Ook nu weer geldt dat hij volgens de nieuwe regels soms toch loon moet doorbetalen. Dit kan het geval zijn als u als oproepkracht al langer dan 6 maanden voor dezelfde werkgever werkt. Pas wanneer de werkgever u geen loon meer hoeft te betalen, kunt u een WW-uitkering aanvra gen. Afhankelijk van uw arbeidsverleden en leeftijd be draagt de uitkering 70% van uw laatst verdiende loon of 70% van het wettelijk minimumloon. Meer informatie kunt u krijgen bij uw werkgever of uit zendbureau en bij de vakbond. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft informatie op de websi te: http:/www.minszw.nl. Bij Postbus 51 (0800-8051) kunt u bovendien gratis de volgende brochures aanvragen: 'Rechten van oproepkrachten bij ziekte en werkloos heid' (B 082) 'Flexibiliteit en zekerheid' (B 051) 'Recht op een WW-uitkering?' (B106)

de Faam | 2001 | | pagina 18