De Ruiter Fanoy creatiefste ondernemers Vocaal Ensemble St. Laurens neemt kerstcd op Gerestaureerde zeeatlas in Zeeuwse Bibliotheek Winnaars Monsterkerstpuzzel Wandelvereniging 't Zand houdt 25e snerttocht Gevonden voorwerpen Boekhandel De Ruiter Fanoy v.o.f. is win naar geworden van de prijs 'Creatief Onder nemerschap 2001'. Deze prestigieuze titel werd voor de 19e maal uitgereikt tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst van de Kamer van Koophan del in de Stadsschouwburg te Middelburg. Bij de prijs die de ondernemers Lex de Looff en Dick Anbeek ontvingen hoort, behalve een oor konde, een kunstwerk van de Walcherse kun stenaar Piet Dieleman. Deze laatste ontwierp ook de glazen gevel van De Drvkkery en zijn kunstwerk zal daarvan deel gaan uitmaken. Prijswinnaars Dick Anbeek (L) en Lex de Looff in de Brasserie van De Drvkkery. Foto Frank Husslage. Woensdag 10 januari 2001 „Het winnen van een dergelij ke prijs schept verplichtingen naar je klanten toe" vertelt winnaar Lex de Looff. „We werken niet om een prijs te winnen. Dat zou betekenen dat we éénmalig een topprestatie geleverd zouden hebben. De prijs die wij gekregen hebben is weliswaar een momentop name. Wij hebben 'de lat' ech ter altijd heel hoog liggen, we proberen constant op een hoog niveau te presteren. We willen op de ingeslagen weg verdergaan en de klant steeds a DONDERDAG Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Sportzaal Van Doornlaan West-Souburg, internationale dans, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line- dance voor gevorderden, 19.30 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jam sessie, 20 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, intro ductie Salsalessen, 19.30 u. VRIJDAG Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, maandelijkse bijeenkomst NVBS, 19.45 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Clubhuis Olympus Vlissin gen, bingo, 20 u. Miro-ter- rein Vlissingen, inleveren oud papier, 9-11.30 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, Salsa nieuwjaarsparty, 20 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, bingo, 20 u. ZONDAG Rockcafé Groen Licht Vlissin gen, dartranking, 15.30 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dance voor beginners, 9.45 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, klaver jassen en line dance voor be ginners, 19.30 u. Zwem school De Parel Domburg, ba- byzwemmen, 15 u. DINSDAG Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, dammen voor jong en oud, 18.30 u., dansles voor gevor derden, 19.30 u. Clubhuis Olympus Vlissingen, klaver jassen, 20 u. Buurthuis Al degonde Vlissingen, bingo, 19.30 u. Rockcafé Groen Licht Vlissingen, klaverjassen, 20 u. WOENSDAG Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naai cursus, 9.30 en 19.30 u., dans les voor beginners, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u.* Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Het Bolwerk Vlissingen, line-dan- cing voor kinderen, 16 u. een stapje voorblijven. Dat we voor deze constant hoge kwa liteit een prijs gekregen heb ben is een mooi compliment, maar het mooiste compliment zijn onze tevreden klanten." Dick Anbeek vult aan: „Een deel van de klanten vindt dat zij mede de prijs gewonnen hebben. Dat zegt iets over de verbondenheid van onze klan ten met deze winkel." Succesvol concept Voor het reguliere publiek is De Drvkkery aan de Middel burgse Markt het bekendste onderdeel van de prijswinnen de vennootschap. De voorzit ter van de Kamer van Koop handel, de heer L.A. van Gel der, prees bij de prijsuitreiking het concept van deze multi- mediawinkel, dat gebroken heeft met de traditionele boe kenwinkelformule. Voorheen probeerde een boekenwinkel De snertwandeltocht dankt haar naam aan de kop snert die de deelnemende wande laars na afloop mogen veror beren. Deelname aan de tocht staat open voor iedereen die Bij de optredens in de kerstpe riodes kreeg het VES steeds vaker de vraag of er ook een cd verkrijgbaar is van het en semble. Omdat de zangers de ze kerstperiode erg druk wa ren met gastoptredens was er geen gelegenheid om epn kerstopname te maken. „Het is wel grappig om zo vlak na In de periode van 29 de cember tot en met 4 janu ari werden de volgende voorwerpen aangegeven bij de Regiopolitie Zee land: 1 giromaatpas, 1 gsm-telefoon, 1 rijbewijs, 1 portemonnee, 1 autora dio-cassetterecorder, 1 OV-jaarkaart, 1 sleutel, 1 speelgoedschaapje. Na dere informatie is ver krijgbaar op de Walcher se politiebureaus. zo veel mogelijk titels in een zo klein mogelijke winkel te persen. De formule van De Drvkkery richt zich op het aan bieden van boeken in een so ciale ontmoetingsruimte waarin ook tentoonstellingen, lezingen en concerten georga niseerd worden. Dit succes volle concept wordt thans door tal van collega's in bin nen- en buitenland als inspira tiebron gebruikt. Een ander deel van de ven nootschap richt zich op de verkoop van educatief materi aal. Ook hier timmeren An beek en De Looff stevig aan de weg. „Onze medewerkers hebben veel verstand van wat ze verkopen. Het is niet zo dat ze alleen maar kilo's boeken aan scholen verkopen, ze kun nen ook adviseren en mee denken. Ze zijn op de hoogte van de laatste ontwikkelingen in het onderwijs en in de edu catieve markt. „Door collega's vanuit het land wordt onze educatieve boekhandel met argusogen gevolgd", verklaart De Looff het succes van deze tak. Dick Anbeek deelt deze mening: „Onze medewerkers zijn erg betrokken bij hun win kel. Het personeelsverloop is bij ons minimaal, in het afge lopen jaar heeft er maar één medewerker ontslag geno men. Je kunt je ook moeilijk een betere baan voorstellen. Lezingen, tentoonstellingen, literaire gasten: wij maken dat allemaal mee in de baas zijn tijd..." de afstand van vijf of tien kilo meter kan lopen. „Het is een recreatieve tocht en geen wed strijd" vertelt Truus Boone van de wandelvereniging. „Behal ve de starttijd en een uiterste de kerst een kerstcd op te gaan nemen, lacht secretaris Hans de Kuijper. „Het plan om een kerstcd te maken leeft al lang bij ons, maar het kwam er steeds niet van om in de kerstperiode opnames te ma ken. Nu zitten alle kerstliede ren bij de zangers nog vers in het geheugen en zit de kerst sfeer er nog een beetje in, vandaar ons verlate kerstop treden voor de cd." Terecht spreekt de Kuijper van een op treden, want alle fans en lief hebbers worden van harte uit genodigd om de opname bij te wonen. „We willen geen studio-cd waaraan eindeloos gesleuteld is. De cd moet de kwaliteiten van het VES weer spiegelen en de resultaten moeten tijdens een concert ook herhaalbaar zijn. Daar komt bij dat de aanwezigheid van publiek volgens ons ook zorgt voor een betere sfeer op een cd", aldus de Kuijper. Hoogtepunten Het VES bestaat sinds 1985 en trad op 9 april 1986 voor het aankomsttijd is er geen tijdsli miet vastgesteld. Er is bij deze gezinswandelingen geen wed strijdelement, het gaat puur om het wandelen en de gezel ligheid. De enige 'beloning' die deelnemers krijgen is na afloop een vaantje. Uiteraard kunnen de deelnemers die aan meerdere tochten deelnemen de kilometers van deze wan deling wel bijschrijven in hun tochtenboekje." Aan de Snert- wandeling kan dus iedereen die een beetje fit is en van wandelen houdt meedoen. „Zolang iemand de uitgezette wandeling uit kan lopen is hij welkom. Er zijn al deelnemers eerst in de openbaarheid. Het ensemble, dat zijn naam ont leent aan de plaats van op richting, zingt al sinds het pril le begin onder leiding dirigent Hans van den Broeke. In de beginjaren was het program ma vooral gericht op mede werking aan kerkdiensten, maar gaandeweg werd het re pertoire steeds breder en in een ijltempo nam de bekend heid toe. Na amper drie jaar konden de heren al hun vijf- Door de restauratie, die is uit gevoerd in het atelier van Marijn de Valk in Middelburg, is niet alleen verder verval tot staan gebracht maar kan het publiek ook weer kennisne men van dit bijzondere werk. Vanzelfsprekend wordt de at las niet uitgeleend maar is zij in de bibliotheek te bewonde ren. Het historische werk wordt onder optimale klimatologi sche condities in de kluis van van boven de tachtig jaar ge weest en kinderen van vier jaar lopen ook al stukjes van de tocht mee", weet Boone. Truus Boone heeft al heel wat Snertwandeltochten meege maakt en uit ervaring weet zij dat het aantal deelnemers moeilijk te voorspellen is, het varieert ieder jaar. Snert weer kan soms een spelbreker zijn. „Soms lijkt het wel of regen pakken uitgevonden zijn om mensen binnen te houden", lacht Boone. „Maar weer of geen weer, het meelopen aan een Snertwandeling is altijd weer een sociaal gebeuren: als je iemand inhaalt loop je al tigste concert noteren en tij dens het eerste lustrum werd de eerste muziekcassette op genomen. Ook buiten Walche ren kreeg het ensemble steeds meer waardering. In 1991 en 1992 was het zelfs bij de KRO en op Radio Oud-Beij- erland te horen. Een ander hoogtepunt beleef de het VES in 1993 toen zij het Zeeuws Zangersmanifest wonnen. Een jaar daarop volgde het televisiedebuut bij de bibliotheek bewaard. Bij de restauratie werd het pa pier gereinigd, de kaartbla- den opnieuw gemonteerd, het boekblok opnieuw inge naaid en werd de perkamen ten band grondig onder han den genomen. Dankzij de door het Loodswe zen mogelijk gemaakte res tauratie is een bijzonder stuk je zeegeschiedenis opnieuw toegankelijk en voor de ko mende generaties veilig ge steld. gauw een paar honderd meter samen op met gelijkgestem den en is een vriendschappe lijk gesprek vlug begonnen." Wie mee wil lopen met deze jubileum-Snertwandeltocht kan zich zaterdag 13 januari tussen 13.30 en 14 uur aan melden bij wijkgebouw 'De Vergulde Baars', Baarsjes straat 42 in Middelburg. De deelname kost 5,'50 gulden per persoon en dat is inclusief her inneringsvaantje en kop snert. De lengte van de uitgezette wandelingen is vijf en tien ki lometer. Meer informatie is verkrijgbaar op telefoon 637572 of 628602. Etman. de NCRV en in 1995 ver scheen de eerste cd 'Tot het gaat luien'. Deze zomer werd voor de 250e keer opgetreden en inmiddels staat de teller op 256. Zoals gezegd is repertoire van de groep door de jaren heen flink uitgebreid. Tegenwoor dig zingt het ensemble zowel klassieke muziek als heden daagse composities, volksmu ziek, soft-pop, negrospirituals en zelfs cabaret. Speksteen snijden- Spek steen, zeepsteen of talk: drie na men voor dezelfde zachte steen soort. Bij de Zeeuwse Volksuni versiteit start er op 12 januari om 9 uur een cursus in het bewer ken van deze steensoort. De cur sus is in het ZVU-gebouw aan de Spanjaardstraat 51 te Middel burg. Meer inlichtingen over de cursus zijn verkrijgbaar op tel. 634800. Galerie T- Iedere maand is er bij Galerie T in Middelburg een nieu we expositie te zien. In de maand januari (tot en met 28 januari) is de parterre gevuld met schilderij en en bronzen van Joop Frohwein en Gerard Engels. In de kelder zijn de schilderijen met het thema 'Onze Zeeuwse Zee' van Jean- Claude Crommelynck te zien. De galerie is open van donderdag tot en met zaterdag van 11 tot 16 uur. En iedere eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Het adres: Turfkaai 25-27 Middelburg. Drvkkery- Bij de Drvkkery in Middelburg zijn deze maand de volgende exposities te zien: In de Brasserie hangen aquarellen van Karei Loman. Zijn werk vertoont een spanning en sfeer van een onzichtbare werkelijkheid achter de herkenbare realiteit. Hij schil dert bijvoorbeeld menselijke land schappen en landschappelijk ge stileerde mensfiguren. Op het binnenplein is naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van Sesam straat het werk van Lucie de Graaf te zien. Zij maakt onder an dere illustraties bij verhalen voor Sesamstraat. Een aantal van de originele ontwerpen zijn te zien. Ook wordt er een videoband ver toond waarin Paula, Sien en Lot verhaaltjes voorlezen. Sterrenkunde- In de volksster renwacht Philippus Lansbergen aan de Herengracht 52 te Middel burg start op maandag 15 januari om 20 uur een cursus sterren kij ken. Tijdens de cursus komen zon, maan, planeten, sterren en sterren stelsels aan de orde. Eén van de 10 cursusavonden wordt besteed aan waarnemingen met behulp van telescopen. Meer informatie is verkrijgbaar bij het bureau van de Zeeuwse Volksuniversiteit op tel. 634800. Spelen met thema's - Muziek^ liefhebbers kunnen elke tweede zaterdag van de maand, dus ook aanstaande zaterdag, vanaf 15.30 uur meedoen aan 'Spelen met Thema's' in Molen de Hoop bij de Konmar in Middelburg. Er is voor elk instrument, zowel blaasinstru ment als gitaar/accordeon, blad muziek aanwezig. Een eigen in strument is gewenst. Het uit gangspunt van 'Spelen met The ma's' is plezier, prestaties komen op de tweede plaats. De één zal volstaan met het spelen van het thema terwijl een ander misschien voor een lastige partij kiest. Omdat van de muziek mag worden afge weken ontstaat er in ieder geval steeds een verfrissend effect. De muzikanten bepalen zelf de manier van spelen, het tempo en karakter. Ook voor toeschouwers is dit een leuk evenement. Voor meer inlich tingen, tel. 0118-633682. Vegetarisch koken- Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar in de cursus 'Vegetarisch koken voor ou deren' Deze cursus is van de Stich ting Welzijn Ouderen Middelburg, start vrijdag 26 januari, bestaat uit 8 lessen en kost 90 gulden exclusief ingrediënten. Informatie en inschrij ving via telefoon 627537. Lezing- De Stichting Vrije Aca demie voor Kunsthistorisch On derwijs houdt in samenwerking met De Nieuwe Kerk en het Ca- tharijnconvant een lezing over 'De weg naar de Hemel'. De enthou siaste kunsthistoricus drs. Benno Hillebrand geeft aan de hand van dia's een beeld van de reliekvere ring in de Nederlanden en Europa in de Middeleeuwen. De lezing, die een goede inleiding op een be zoek aan de gelijknamige dubbel tentoonstelling in Amsterdam en Utrecht is, wordt gehouden op donderdag 18 januari om 14 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. De entree bedraagt 12,50 gulden, reserveren is niet moge lijk. De cursusbrochure van de Vrije Academie geeft een totaal overzicht van cursussen, lezingen en museumarrangementen. De brochure kan gratis aangevraagd worden op tel. 020-4185050. Rommelmarkt- Tafeltennis vereniging Westerzicht houdt FAAM/VLISSINGER 17 een overdekte rommelmarkt met loterij in de sportzaal aan de Van Doornlaan 33a in West-Souburg. De opbrengst van de rommel markt wordt gebruikt om de zaal en kleedkamers op te knappen. De deuren van de zaal gaan zater dag 13 januari om 9 uur open en sluiten rond 15 uur. Uurwerken- Zonder al te diep op de techniek in te gaan wordt er in 5 cursusavonden de ontwik keling van klokken en horloges behandeld. De cursus wordt ge geven in het bureau van de Zeeuwse Volksuniversiteit aan de Spanjaardstraat 51 te Middelburg en begint dinsdag 16 januari om 19.30 uur. Meer inlichtingen op tel. 634800. Vrouwen investeren in lief de- Artemis start een cursus voor vrouwen die zoveel in hun relatie investeren dat 'houden van' pijn doet. Als basis dient het bekende boek van Robin Norwood 'Als hij maar gelukkig is'. De cursus be gint 18 januari en duurt tien we ken, hij is steeds van 19.30 uur tot. 21.30 uur. Meer informatie op tele-3 foon 686970 Ruilbeurs- De Commissie Ruil beurs 2001 houdt een grote beurs waar onder meer postzegels, mun ten, modeltreinen, miniatuurauto's, ansichtkaarten, en bankbiljetten ge ruild kunnen worden. De beurs wordt 13 januari gehouden in het Ontmoetingscentrum Dauwendae- le (in het winkelcentrum aan de Vrij landstraat Middelburg) en duurt van 10 tot 16 uur. De toegang is gratis. Meidengroep- Artemis start een groep voor meiden van 15 tot 23 jaar. Het gaat over de bele vingswereld van meiden waarin zelfvertrouwen, vriendschap, erbij willen horen en verkering een gro te rol spelen. De cursus is in het pand van Artemis in Middelburg van 19 uur tot 21 uur en begint maandag 8 januari. Meer informa tie op telefoon 686970. Cursus oud schrift- Voor hen die het lezen van oude schriften al enigszins meester zijn start het Zeeuws Archief de cursus 'Wat staat daar? Oud schrift voor gevor derden' De cursus bestaat uit acht maandagavonden van 19.30 tot 21.30 uur, begint op 12 februari en is in het Zeeuws Archief, Hofplein 16 te Middelburg. Basis kookcursus- De stich ting Welzijn Ouderen Middelburg start op woensdag 31 januari om 17 uur met 6 lessen basiskoken voor mannen. Er is nog een be perkt aantal plaatsen. Informatie en opgave is mogelijk via tele foon 627537. Rondleiding Zeeuws Ar chief- Maandag 22 januari van 14 tot 15 uur is er een rondlei ding door het gebouw van het Zeeuws Archief voor leden van de Zeeuwse Volks Universiteit, de Heemkundige Kring en van het Zeeuws Genootschap. Inlich tingen over deze gratis rondlei ding op telefoon 634800. Persoonlijkheidsontwikke ling- Professor W.M.M. Bech- told houdt in de aula van de Zeeuwse bibliotheek een lezing over een aantal onderwerpen die te maken hebben met de ontwik keling van de persoonlijkheid. Tij dens de lezing worden de the- ma's voeding, ademhaling en 'winnen zonder strijd' behandeld. De lezing is donderdag 11 januari om 20 uur en de kaarten zijn te - koop via de klantenservice van de Zeeuwse Bibliotheek. Meer infor matie bij de heer Bechtold, tele foon 0162-312359. Lezing Christen in Babel- Professor doctor W.J. Ouweneel behandelt het thema 'Christen zijn in Babel' en gaat daarbij specifiek in op de christelijke handelswijze. De lezing, die vrijdag 12 januari om 20 uur begint in de zaal aan de Rehobothstraat 9 in Oost-Sou burg, is gratis toegankelijk. Voor meer inlichtingen bel: 463524. Reis door de poëzie- Aan de hand van gedichten die in de ver schillende eeuwen vanaf de mid deleeuwen geschreven zijn wordt er tijdens de cursus 'Reis door de poëzie' gekeken naar de verande ringen in de loop der tijd. Literaire voorkennis is niet nodig om deel te nemen aan deze cursus van de Zeeuwse Volksuniversiteit. Hij be gint op 16 januari om 19.30 uur in het gebouw van de ZVU aan de Spanjaardstraat 51 te Middelburg. Spoor- en tramwegen- De Zeeuwse afdeling van de Neder landse Vereniging van Belangstel lenden in het Spoor- en Tramwezen houdt vrijdag 12 januari in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg de tweemaandelijkse bijeenkomst. Dènis Baarends uit Wilhelminadorp verzorgt om 19.45 uur een dialezing over Hawaiian- USA railways. Double Talk- Twee jongens, twee gitaren en de mooiste pop- songs van de afgelopen jaren. Za terdag 13 januari van 14.30 tot 16.30 uur in de Brasserie van De Drvkkery. Transcedente meditatie- In de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kous- teensedijk in Middelburg wordt dinsdag 16 januari een vrijblijvende lezing over de transcedente medi tatie techniek gehouden. De lezing begint om 20 uur en de toegangs prijs is 7,50 gulden. Schilderijen in 't Spui- Kun stenaar Henry Klabbers expo seert vanaf 10 januari in 't Spui te Vlissingen. Zijn verf-, acryl- en pastelschilderijen zijn de hele maand januari te bezichtigen en of te koop. De 'L'atlas de la mer' van Jaques en Caspar Lootsman uit 1682 is van de ondergang gered dankzij een donatie van het Loodswezen Regio Scheldemonden. Omdat de bijzondere atlas in zeer slechte staat verkeerde en de Zeeuwse Bibliotheek over onvoldoende middelen beschikt om de kostbare restauraties van oud bezit te kunnen financieren, heeft het Loodswezen besloten de ze restauratie voor zijn rekening te nemen. Conservator Ronald Rijkse toont de gerestaureerde zeeatlas, foto: Frank Husslage Meer dan 1000 puzzelliefhebbers zonden de oplossing van de Monsterkerstpuz zel in. De juiste oplossing is: 'In een vaak zo donkere wereld brandt een licht en schijnt een ster. Willen klokken ons vertellen heus de vrede is niet ver'. Uit de enorme stapel goede inzendingen trok de jury 10 winnaars. Zij ontvangen binnenkort het door Boekhan del De Ruiter Fanoy beschikbaar gestelde boek 'Zeeland 1945-1950' van Jan Zwemer. De winnaars zijn: S. Slager uit Middelburg, Mevr. Lange- beeke uit Gapinge, A. Maas uit Middelburg, J. Louws uit Zoutelande, P. Ventevogel uit Arnemuiden, R. de Koning uit Vlissingen, L. Lous uit Oostkapelle, A. van Sorge uit Oost- Souburg, A.M. Elich-Fontaine uit Middelburg en M. van Belzen uit Westkapelle. In 1976 organiseerde wandelvereniging 't Zand de allereerste 'Snertwandeltocht'. On dertussen zijn we 25 jaar verder en nog steeds is het enthousiasme voor deze traditionele nieuwjaars-gezinswandeling niet geluwd. Za terdag 13 januari start vanaf buurthuis 'De Ver gulde Baars' in de Middelburgse Baarsjesstraat voor de 25e keer deze recreatieve wandeltocht langs Walcherse dreven. Terwijl de meeste koren, orkesten en ensem bles nog aan het bijkomen zijn van alle ker stoptredens werkt het Vocaal Ensemble St. Laurens (VES) aan de voorbereidingen van een kerstcd. De opnames voor deze cd, die in het najaar moet verschijnen, worden zaterdag 13 januari vanaf 20 uur in de Ned. Hervormde kerk in Yerseke gemaakt. Het VES hoopt op veel pu bliek bij dit gratis concert, zodat de cd een regi stratie wordt van een 'normaal' kerstoptreden. Het Vocaal Ensemble St. Laurens compleet. foto: Hann

de Faam | 2001 | | pagina 17