iiiiliii GEMEENTE MIDDELBURG Vijf spekcheques voor initiatieven in de wijk! Gemeente onderzoekt monumenten Gladheidbestrij ding fiooo. Gewijzigde openingstijden Kerstboomver snippering Inzamelen Kerstbomen Afvalkalender 2001 Wijzigingen ophaaldata huisvuil Ruim zwerfvuurwerk op! Week 52 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Tafeltje Dekje Wethouder mevrouw Van Dijk-Sturm heeft vorige week maandag in de Trouwzaal van het Stadhuis een recordaantal van vijf spekcheques uitgereikt. Vijf initiatieven of projecten van meerdere buurt- en wijk verenigingen en stichtingen vielen bij de jury in goede aarde en zijn door de wethouder beloond met bedragen van 1000 tot en met 2000 gulden. Komt u ook naar de 'Open Tafel'? Nog ieder jaar gebeuren veel ongelukken ten gevolge van onveilig vuurwerkgebruik en zwerfvuurwerk. Ook dit jaar zal weer voor miljoenen guldens vuur werk worden afgestoken en in ongeveer 1000 geval len loopt dat verkeerd af. Om het aantal vuurwerk slachtoffers terug te dringen, hebben we ook üw hulp nodig! s fGEMf ENTE MIDDELBURG Woensdag 27 december 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl De kantoren van de gemeentelijke diensten zijn vandaag, donderdag 28 en vrijdag 29 december niet ge opend voor liet publiek. De afde ling Burgerzaken (Stadhuisstraat) is deze dagen alleen geopend voor de aangifte van geboorte of overlijden en wel van 09.00 tot 10.00 uur. Maandag l januari zijn de kantoren van de gemeente niet geopend in verband met Nieuwjaarsdag. Dinsdag 2 januari openen de Socia le Dienst, Burgerzaken, Communi catie en Belastingen, hun deuren om 10.00 uur. Dit zijn de kantoren aan de Simpclhuisstraat. Stadhuis straat en de Lange Noordstraat. Dienst Stadsontwikkeling en Stads beheer aan de Vlissingsestraat en de Waldammeweg zijn deze eerste of ficiële werkdag normaal vanaf 08.00 uur geopend, maar wel vanaf 15.00 uur gesloten. De wijkvereniging Middelburg Zuid organiseert op woensdag 3 ja nuari op de hoek van de Spinhuis- weg en de Regenten laan een kerst- boomversnippering. De versnippe ring duurt van 16.30 tot en met on geveer 17.00 uur. De afdeling Groenbeheer van de gemeente Middelburg zal met twee medewerkers aanwezig zijn om de kerstbomen op ordentelijke wijze te versnipperen. Vanaf maandag 8 januari tot en met vrijdag 12 januari haalt Stadsreiniging tegelijkertijd met het huisafval ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstbomen samen met uw afvalcontainer of vuil niszak voor 08.00 uur 's mor gens buiten zetten. De afvalkalender 2001 wordt in de eerste weck van 2001 verspreid door heel Middelburg. De afvalka lender geeft een overzicht van de huisvuilophaaklagcn voor het jaar 2001, openingstijden van de milieu- straat en nog veel meer informatie over het inzamelen van klein che misch afval, grofvuil en dergelijke. De ophaalrcgeling van hel oud pa pier in de Middelbrug blijft gehand haafd. Ais de nieuwe folder in de loop van het jaar verschijnt, worden eventuele wijzigingen ruim op tijd bekend gemaakt. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag I januari 2001 l/m zondag 7 januari 2001 Maandag Rundvleesrolletjes in rode wijn saus met ui, sperziebonen, aard appelpuree. Dinsdag Gehaktbal met uien, rode kool, aardappelpuree. Woensdag Stamppot van zuurkool met rookworst. Donderdag Kip in champignonssaus, schorseneren en aardappelen met peterselie. Vrijdag Koolvislllet in bakdeeg met aardappelgralin. Zaterdag Bamigoreng met kipsateh Zondag Wat de pot schaft De jury schrijft in haar rapport dat de vele inzendingen voor de laatste spekcheques van 2000 een teken aan de wand zijn, met andere woor den: het werken aan de leefbaar heid in de eigen wijk wordt voor steeds meer wijkverenigingen en stichtingen een zaak die hoge prio riteit heeft. Maar liefst vijf van de zes inschrij vingen zijn dit maal beloond. Spekcheques van 1000 en 2000 zijn de inzenders ten deel gevallen. Met dit geld kunnen de winnaars eventuele kosten verrekenen of weer een ander project opzetten in de wijk. Winnaars Ouderraad van de openbare basis school de Vossenburgh heeft een spekcheque van 2000 gulden gekre gen. Op initiatief van de ouderraad en naar idee van de leerlingen on dergingen de speelpleinen van de school een ware metamorfose. De muren en de stoepen zijn beschil derd met kleurige kunstwerken. Dit komt de uitstraling van de school zeer ten aoede. Bovendien is hel schoolplein nu een plek geworden waar kinderen graag samen komen om te spelen. De wijkvereniging Zuid bestaat dit jaar 25 jaar en heeft daarom in de zomervakantie met een groot aantal wijkorganisaties een geweldig en druk bezocht wijkfeest georgani seerd. Behalve in het jubileum, lag de reden voor het feest ook in de start van hel project herstructurering Magistraatwijk. Vele buurtbewoners hebben zich maandenlang zeer in tensief bezig gehouden met het feest. De jury hoopt dal deze onder linge contacten hel komende jaar voor nog meer initiatieven in de wijk resulteert. Om de wijkvereni ging Zuid te bedanken en te stimu leren kent de jury een spekcheque van 1000 gulden toe. Ook .de vrijwilligers van de Stich ting Oudheidkundig Museum Arne- muiden mogen een bestemming be denken voor het bedrag van 2000 gulden dat Wijkbeheer via de spek cheque aanbiedt. De stichting verzet volgens de jury klasse werk wat be treft het behoud van hel cultureel erfgoed van Arnemuiden. Per toeval stuitten vrijwilligers van hel oud heidkundig museum op een verbor gen gewelf tijdens de verbouwing van hel museum. Deze is met em mers helemaal leeg gehaald en rede lijk wat vondsten werden gedaan. De jury is erg te spreken over de moeite die de stichting neemt om hel weinige historisch materiaal dat in Arnemuiden is bewaard gebleven, toch te behouden. Zoals gezegd zijn dit jaar vijf van de zes aanvragers beloond met een spekcheque: een record. Stichting Kluts en stichting De wijk de Grif fioen' kregen elk ook 1000 gulden uitgereikt door wethouder Van Dijk- Sturm. Kluts verdient de beloning voor het maken en uitvoeren van de kindermusical KLUTS. De stichting heeft met weinig tot geen middelen een goede voorstelling gemaakt en kinderen de kans gegeven kennis te maken met drama, muziek en dans. Stichting de wijk de Griffioen ont ving wederom een spekcheque. De wijkvereniging is zo actief, dat zij elk jaar in de prijzen valt. Deze keer met het sloeplegelproject. Zo'n honderd huishoudens in de Griffioen hebben een of twee stoep tegels die met mozaïek zijn versierd in hun sloep gelegd. Hierdoor is de wijk Hink opgefleurd en heeft de stoep een onverwacht, nieuwe func tie als medium voor kunstuitingen gekregen. Al met al duurde dit pro ject twee jaar, maar hel is zeer de moeite waar geweest. Zeker nu blijkt dat nog veel meer mensen in de wijk zulke stoeptegels willen. Voor haar inwoners, bedrijven, instellingen, organisaties en ver enigingen organiseert de gemeente Middelburg wederom een feestelijk begin van hel nieuwe jaar. Het gemeentebestuur van Middelburg nodigt bij deze iedere Middelburger uit om op dins dag 2 januari 2001 in de Burgerzaal het nieuwe jaar feestelijk in te luiden. Het is een traditie dat de aanwezigen onder het genot van een eenvou dige maaltijd en een drankje elkaar geluk wensen voor het nieuwe jaar. Vanaf 17.00 uur zijn de deuren van het stadhuis aan de Marktzij- de geopend en is iedereen van harte welkom. Vanaf 17.30 uur wordt de maaltijd geserveerd. De aanwezigen wordt een kleine bijdrage 5,-) in de kosten gevraagd. Dit bedrag kunt u bij binnenkomst vol doen. Als u uw stadsgenoten en hel gemeentebestuur persoonlijk de beste wensen voor het nieuwe jaar wilt geven, dan is de "'Open Talel" daar voor dé gelegenheid!! Wij hopen dat u allen van deze uitnodiging ge bruikt maakt. Rest ons nog u een goede jaarwisseling toe te wensen en wij verheugen ons erop u te mogen begroeten op deze tweede dag in hel nieuwe jaar. Op maandag 1 januari 2001 wordt geen GFT-afval (de groene container) opgehaald. De contai ners moeten een dag later, dins dag 2 januari 2001,voor 07.00 uur buiten staan. Containers/zak ken die normaal op dinsdag wor den opgehaald moeten er dan.ook staan. De milieustraat aan de Waldam meweg is op maandag I januari 2001 gesloten. Hel informatienummer van Stads reiniging is 0118 - 675 - 322. Dit nummer is tussen Kerst en Oud en Nieuw alleen bereikbaar voor drin gende zaken, met voor hel maken van grofvuil-afspraken. De wijzigingen van de ophaaldagen staan vermeld op de afvalkalender die huis-aan-huis is verspreid. Af- valkaienders kunnen bij de Sectie Communicatie worden opgehaald, Stadhuisstraat 2. De afvalkalender voor het nieuwe jaar wordt in de eerste week van 2001 huis-aan-huis verspreid. Oud papier Op Nieuwjaarsdag wordt hel oud papier van bedrijven niet opge haald. De gemeente haalt hel papier van de bedrijven op, op woensdag 3 januari. Daarna is de ophaalrcge ling weer normaal. Voor particulieren gelden de oud papier ophaaldagen zoals die zijn vermeld in de OPA-kalendcr. Bijna 40% van alle vuurwerkslacht offers valt op Nieuwjaarsdag, door dat met name jongeren en kinderen op die dag de zogenaamde 'weige raars' opnieuw afsteken. Om deze reden is het extra belangrijk dat op I januari 2001 de straten van Ne derland zo snel mogelijk vuurwerk- vrij zijn. Wat kunt doen? Door uw eigen vuurwerkafval 's nachts op te ruimen, kunt ook u hel pen voorkomen dat er dit jaar nog meer vuurwerkslachtoffers vallen. Heeft u kinderen die in de millenni- umnacht vuurwerk afsteken, wijst u hen dan op de gevaren van (zwcrf)vuurvverk en zorg er voor dal zij 's nachts het vuurwerkafval opruimen. Hoe sneller het zwerf vuurwerk wordt opgeruimd, hoe minder slachtoffers er zullen vallen. Weinig moeite Zwerfvuurwerk kan het best als volgt worden opgeruimd: Resten van vuurwerk natmaken Bij elkaar vegen In de grijze afvalcontainer doen Buiten laten staan (tuin. balkon niet op de openbare weg) en meegeven met het gewone huis vuil. Als kruit door en door nat is. dan gaat het niet meer explo deren in de verbrandingsovens. In de periode van half januari 2001 tot en met eind april 2001 onder zoekt het bureau Damen Consultants uit Rotterdam in opdracht van on ze gemeente de bouwkundige staat van de rijksmonumenten. Op grond van deze bouwtechnische behoefteraming komt de gemeente in aanmer king voor rijkssubsidiebudget voor restauratie van rijksmonumenten. Aanleiding is het sinds 1997 in werking gelreden Besluit rijkssub sidiëring rijksmonumenten (Brrm 1997). Deze regeling bepaalt dat het Rijk restauraliegelden verdeelt evenredig aan de door de gemeente geconstateerde restauratiebehoelte. Hiervoor vraagt het Rijk aan de ge meenten de bouwkundige situatie van de rijksmonumenten ter plaatse op te nemen aan de hand van een door het Rijk vastgesteld bouwkun dig inventarisatieformulier, het zo genoemde behoefteramingsformu lier. Omvang van de bouwtechni sche gebreken aan hel monument worden gedetailleerd in kaart ge bracht. De monumenten moeten binnen een tweetal hoofdcatego rieën (woonhuizen/boerderijen: ker ken en overige monumenten) in hun totaliteit worden opgenomen. Dit betekent dat hel monument niet al leen uitwendig, maar in veel geval len ook inwendig moet worden on derzocht om zo het beeld over de bouwkundige situatie te comple menteren. Onze gemeente telt I 138 rijksmonumenten. In opdracht van de gemeente wordt dit onderzoek door hel bureau Damen Consultants uitgevoerd. Vanaf half januari 2001 lol en met eind april 2001 zult u dan ook in de gemeente opnemer(s) aan het werk zien. Eigenaren en an dere belanghebbenden zullen hier over vooraf schriftelijk worden geïnformeerd. Voor alle duidelijkheid zij vermeld dat deze inventarisatie geen relatie heeft met de Wet Onroerende Zaak belasting waarvoor de gemeente ook opnames ter plekke neemt. Nadere informatie is te verkrijgen bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, de heer J.A. Rooze, bereikbaar onder telefoonnummer 675282 of de heer D.A. van de Vric, bereikbaar onder telefoonnummer 675227. Als we de weervoorspellers geloven mogen we niet uitsluiten dat het deze winter toch nog gaat sneeuwen en vriezen. Uiteraard heeft de af deling Stadsreiniging een plan gereed om als het nodig is, snel en effec tief te beginnen met gladheidbestrijding. Op deze pagina staat een straatnamenlijst van de routes die de strooiwagens volgen. De gemeen te strooit op autowegen en fietspaden. Meldingen inzake (mogelijke) glad heid worden beoordeeld door de af deling Stadsreiniging. Overdag zal dit veelal op eigen waarnemingen zijn. Voor buiten de kantooruren zijn afspraken met hel Waterschap en de regiopolitie. Deze instanties treden signalerend op bij gladheid. Telkens wanneer bij hel Waterschap wordt uitgerukt voor gladheidbe strijding, belt een vast persoon van het Waterschap naar dc dienst doende opzichter van de Stadsreini ging- In aanvulling hierop kan ook dc meldkamer van de regiopolitie 's nachts naar de dienstdoende opzichter bellen als men gladheid constateert. De dienstdoende op zichter van de Stadsreiniging roept vervolgens telefonisch het aantal benodigde medewerkers op. Deze mensen begeven zich zo spoedig mogelijk, uiterlijk binnen 20 minu ten. naar de garage van de Stadsrei niging. Uitruk van een strooiploeg wordt gemeld aan de Regiopolitie. Eerste prioriteit bij gladheid hebben: Busroutes, doorgaande verkeersrou- tes, wijkontsluitingswegen en hoofdfietspaden. De routes zijn aangegeven op dc bijlagen. Deze routes moeten uiterlijk 2.5 uur na uitruk gestrooid en/of geploegd zijn. Tweede prioriteit: bij aanhoudende gladheid, zoals langdurige of veelvuldige sneeuw val en ijzel, zal op andere wegen en fietspaden gladheidbestrijding plaatsvinden. Derde prioriteit: bij plaatselijke gladheid door op vriezing is er geen sprake van een volledige uitruk. Er wordt alleen ge-strooid waar het nodig is. Heel vaak betreft hel uitsluitend bruggen en bruggetjes. Deze worden dan al lereerst met de hand gestrooid. De opzichter is verantwoordelijk voor de nacontrole op de routes waar is gestrooid of geschoven. De opzichter beoordeelt of het strooien van wegen voldoende effect heeft. Zonodig geeft hij opdracht tot het schuiven van bepaalde wegen. Alle klachten/opmerkingen over gladheidbestrijding worden ver werkt in een systeem dat ook de doorlooptijd bijhoudt. In eerste aan leg worden klachten beoordeeld door de opzichter. Door de wijze van registratie is hel tevens mogelijk om straten te signa leren, waar meerdere klachten over binnenkomen. Aan dc hand hiervan kan de strooiroute eventu eel worden aangepast. HOOFDROUTES voor gladheidbestrijding: A Achter de Houttuinen Akkerlaan(tot Doeleweg) Amnestylaan Arnestraat Armeniaans Schuitvlot B Bachtensteene Balans Banckertplein Banckertstraat Bernhardslraat. Prins(Arnemuiden) Beatrixstraat, Prinscs(Arnemuiden) Beatrixbrug Begraafplaats Beneluxlaan(tot Briandlaan) Berkenlaan Bierkaai Blauwedijk oprit parkeergarage) Brakmanstraat B reestraat B reeweg Briandlaan Brigdamseweg Burg, Korte Boassonlaan, M.H. Boreelstraat, J.P. Bosschaarlswea (tot Oost Souburg) C Churchill-laan, Sir Winston Clasinastraat D Dam Damplein Dauwendaelselaan Delft. Korte Dokslraal( Arnemuiden) Doelen weg Dwarskaai E Europalaan(tot Briandlaan) G Gerbrandylaan Gorlstraal Grcvelingenstraat Groene Woud, Hel Groenmarkt H Hackstraat, Burgemeester Hakewill-Smithlaan, Generaal Haven, Nieuwe Havendijk Herengracht Hof van Tange (parkeerterrein) Hofplein Houlkaai 1 Julianalaan. Koningin(Arnemuiden) K Kalverstraat (toegangsweg parkeer garage) Kanaalweg Keetweg(onder/boven) Kerklaan( Arnemuiden) Kinderdijk Klein Vlaanderen Kleverskerkseweg (tot Arnebrug) Arnestein I Koebrug Koepoorlplein Koepoortstraat Koestraat Koninginnclaan Koningsbrug Korcnblocmlaan Korendijk Korteweg Koudekerksewcg Krommeweele Rruitmolenlaan L Laan der Verenigde Naties Langebeekstraat, Burgemeester Langeviele Langevielebuitenbrug Langeviclesingel Langevieieweg Langstraat Lauwereyszstraat, Adriaan Lipperheystraat, H (tot waar moge lijk) Londensekaai Looierssingel Loskade M Maasstraat Maisbaaigebied (opritten parkeer kelders) Markt Marktstr: Middelgat Moerstraat, dr. v/d Molendijk(op-en afritten) Molenwater Molenzicht Molenweg( Arnemuiden Molstraat N Nassau laan Nederstraat Nicuwelandseweg( Arnemuiden) NieuwstraaU Arnemuiden) Nicuwsiraat Noordpoort plein Noordsingel NoordstraaK Arnemuiden Noordstraat. Lange en Korte Noordweg O Olmenlaan Oostkerkplein Oostperkweg Oosterscheldestraat Oosterse, Nieuwe Oude Havenstraat Oude Rijksweg(tot gemeentegrens) Oude Veerseweg P Perrestraat v/d Pielerstraat. Sint Plein 1940 Poeiendaelesingcl Poeiendaeleweg Punt. dc R Rademacherstraat( Arnemuiden Ramsburgerweg Reigersbergstraat, J.van Regentenlaan Roosevelllaan, President Roozenburglaan Rotterdamsekaai Rouaansekaai Ruylerstraat, de Rijkersstraat, Dorus Sandberglaan Schorerstraat Schuttershof Arnemuiden) Sehroeweg Seisbrug Séisdam Seisplein Seissingcl Singel(.Arnemuiden) Sint Laurens, doip Spinhuisweg Spoorstraat Sportlaan Stadhuisstraat Statenlaan Stationsstraat Stationplein (Arnemuiden) Stromenweg Thibautstraat, J.W. Torentrans Torenweg Arnestein II Tuindorp Turfkaai V VeersegaK Arnemuiden) Veerseweg (tot Gcm.grens) Vecrslraat Vlasmarkt Vlissingsesingel Vlissingseweg, Nieuwe (ventweg v/a Braakmanstr (Gem.grens)) Vlissingseweg, Oude (lot Amnestylaan) Volderijlaagte Vrijlandstraat W Wagenaarstraat Walensingcl Walstraat Westdijkstraat Weslerscheldestraat Z Zandstraat Zuidsingcl Zuidwal HOOFDFIETSROUTES voor gladheidsbestrijding: A Alcmanstraat, F.G. Arondcusstraat, Willem B Baanslraat (met fietspad naar Langevielebuitenbrug) Bastion (voetpaden) Beddewijkstraat Buitenruststraat D Delft, Lange Doeleweg(tot spoorwegovergang) Driellaan, Arie van E Edclstenenbuurt fietspaden) Elzenlaan (fietspad) Erasmuspad G Gravcstraat Griffioenpad Grocnewoud. Het K Kanaalweg Klein Vlaanderen Kleverskerkseweg Koudekerksewcg Kruisweg L Laan der Verenigde Naties Laneeviele M Markt Meiveldpad N Nieuwe Burg Nieuwe Kleverskerkseweg Nieuwlandseweg (incl. op- en afritten) Noordweg (v/a Gerbrandylaan tot Sint Laurens gedeelte (iets-pad bij Brigdammc) NS-Stalion (voorzijde achterzijde) 0 Oosterse lageweg Overloper P Parel wegje Poeiendaelesingcl Poeiendaeleweg Poucnbakkcrssingcl R Reijersweg Roosevelllaan. President S Sandberglaan Sehroeweg Schuiffelstraat Segeerstraal Segccrssingcl (richting Buitenruststraat) Seisbuilenbrug Seisslraal Seissingcl Seisweg Statenlaan Stommesweg, Laurens Stromenweg 1 Torenweg V Veerseweg Vlissingsbolwerk Vlissingsestraat brug Vlissingseweg. Nieuwe (parallel weg Poeiendaeleweg tot Heinstraat, Piet). Vlissingseweg. Oude (incl. 5 x toegangspaden Erasmuswijk) Volderijlaagte Wijkbeheer Middelburg

de Faam | 2000 | | pagina 3