Zeelanddebat Als verplegende mee tijdens vakantie? P Provincie Zeeland Zeelandquiz de Zonnebloem pzc huis-aan-huis kranten W. "Ik wil ook mee!" Waardekaarten en tarieven PSD 2001 Officiële Mededelingen wamm thuis in je buurt Woensdag 20 december 2000 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 51/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Sluis- en brugbediening Sluitingen Nieuwjaarsreceptie BH Milieu Vergunningen Sturm en Dekker Milieu B.V. Uitgangspunt voor het 'Zeelanddebat' is een Discussienota waarin de trends zijn aangegeven die mede inhoud zullen geven aan de toekomst van Zeeland. De thema's Milieu en Economie, Stad en Platteland, Zoet en Zout Water en Bestuur en Organisatie vormen de hoofdlijnen van het debat. Besluit accepteren melding Hercules B.V. te Middelburg Vergunning grond- depot te Ritthem Saneringsplan Bastion te Veere k k L Abdij Tïï» -.gr.-: SEjP'SPr: Waardekaarten De zevende serie waardekaarten voor inwoners Zeeuwsch-Vlaan- deren (WKZ) verliest per 1 mei 2001 haar geldigheid. De hou ders van zo'n kaart die ook na die datum aanspraak willen blij ven maken op korting op de veer- tarieven kunnen nu al een nieuwe aanvragen. De aanvragen moeten worden gedaan op een speciaal formulier dat kan worden opge haald bij de bemande kassa op de veerpleinen in Vlissingen, Breskens, Kruiningen en Perkpol- der en het hoofdkantoor van de PSD. Prins Hendrikweg 10, Vlis singen. De formulieren worden niet toegezonden! Aanvraagformulier Het aanvraagformulier moet ingevuld en voorzien van een pasfoto worden ingediend via het ge-meentehuis van de woonge- meente van de aanvrager. Zodra het geld en het formulier op het hoofdkantoor van de PSD zijn ontvangen, wordt de aan vraag in behandeling genomen. Het duurt ongeveer drie weken voordat de nieuwe WKZ kan wor den toegezonden. Overboeken Het bedrag dat nog op de oude WKZ staat kan worden overge boekt naar de nieuwe. De overboeking moet lopen via de bemande kassa op het veer- plein. Nieuwe tarieven PSD Met ingang van 3 januari 2001 worden de nieuwe tarieven van kracht. Voor voertuigen tot en met zes meter wordt het tarief per enkele reis 19,00 (was 18,-) gedurende de periode 1 mei t/m 30 september. Van 1 oktober t/m 30 april wordt het tarief 13,75 (was 13,-). De tarieven voor de houders van waardekaarten zijn vastgesteld op 6,95 voor kaarten met lage korting, 5,60 voor kaarten met hoge korting. Voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen met een Waardekaart lage korting kost het overzetten 5,45 of 4,60 als zij een kaart hebben met hoge korting. Voor personen, inclusief fietsen en bromfietsen die via de voetgangersterminals aan boord gaan zijn de tarieven ongewijzigd. De tarieven voor motoren en voertuigen die langer zijn dan 6 meter zijn eveneens aangepast. Informatie Wie in het algemeen meer wil weten over de betaling voor de veerdiensten het informatieblad "Hoe de veerman te betalen" aan vragen. Het informatieblad is gra tis verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, post bus 6001,4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400. Op het Kanaal door Walcheren geldt op en rond de komende feestdagen een afwijkend bedie ningsschema voor de bruggen en voor de sluis in Veere. De brug gen -inclusief de Arnebruggen- worden zondag 24 en 31 decem ber tot vijf uur 's middags bediend. Op 25 en 26 december en 1 januari is er bediening op verzoek van negen uur 's mor gens tot vijf uur 's middags. Voor de sluis in Veere geldt op de zon dagen 24 en 31 december een bedieningstijd tot negen uur 's avonds. Tijdens de kerstdagen en op nieuwjaarsdag wordt op ver zoek bediend tussen negen en elf uur 's morgens en tussen drie en vijf uur 's middags. Verzoeken tot bediening kunnen tot twee uur voor aankomst telefonisch wor den ingediend bij de sluiswacht in Vlissingen; die sluizen zijn steeds, het etmaal rond, operationeel. Op de dagen tussen de feestdagen in - woensdag 27 tot en met zon dag 31 december - worden de sluizen en de bruggen van negen tot vijf bediend, dus zonder voor afgaand verzoek. Telefoon sluis- wacht: 0118-412372. De provinciale kantoren zijn gesloten tussen Kerst en Nieuwjaar. Dinsdag 2 januari zijn de kantoren weer geopend, maar die dag is er een vervroegde sluiting om 15.30 uur in verband met de nieuwjaarsbijeen komst voor het personeel. Het Informatiecentrum van de provincie is naast de periode tussen Kerst en Nieuwjaar ook op 2 en 3 januari gesloten in verband met inventarisatie. Het Informatiecentrum van de Westerscheldetunnel is gesloten van 24 december tot en met 8 januari. Vrijdag 5 januari, van 16.00 tot 18.00 uur houdt het provinciaal bestuur een nieuwjaarsreceptie in het Statenzaalcomplex, Abdij 10, Middelburg, ledereen wordt van harte uitgenodigd. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen van Sturm en Dekker Milieu B.V. om vergunningen Wet milieubeheer en Wet veron treiniging oppervlaktewateren voor het be- en verwerken, als mede op- en overslaan van afval stoffen, opslag van bouwmate riaal/materieel, de aanleg van een pompeiland, alsmede het lozen van afvalwater. De inrichting is gelegen aan de Uijterschootweg 9 te Middelburg, kad. bekend gemeente Middel burg, sectie M, no. 322/443 en 433. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het wa terschap Zeeuwse Eilanden heb ben de vergunningen verleend met voorschriften ter bescher ming van het milieu. In de vergunning Wet milieube heer is een enkele wijziging aangebracht ten opzichte van het ontwerp. De vergunningen liggen van 21 december 2000 tot en met 8 februari 2001 (met uitzondering van de periode 25 december 2000 tot en met 1 januari 2001) ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, in het gemeentehuis van Mid delburg, dienst stadsontwik keling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur en bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Hein- straat 77 te Goes, op werkdagen van 9-12 en 13; 16 uur en (na telefonische afspraak 0113- 241268) van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunnmg(en), de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning(en), dege nen die bedenkingen hebben te gen wijzigingen die zijn aange bracht ten opzichte van de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun- ning(en) kunnen tot en met 9 februari 2001 tegen de vergun ningten) beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage De vergunningen worden op 10 februari 2001 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). Nieuws Door het invullen van de Zeeland- wijzer, de reacties op de stellin gen op de web-site en het be zoek aan de Zeelandtrailer begint duidelijk te worden hoe de Zeeuwse bevolking denkt over de toekomst van Zeeland. Rond het thema Milieu Eco nomie laat de helft van de inzen ders weten dat nieuwe bedrijven alleen welkom zijn als het gaat om schone en hoogwaardige bedrijven. Tweederde vindt dat boeren hun bedrijf moeten 'men gen' met natuurbeheer en klein schalige recreatie; slechts een kleine minderheid ziet voor de landbouw nog volop groeimoge lijkheden. Groei van de toeristen- stroom wordt door bijna de helft van de respondenten afgewezen. Wegen en openbaar vervoer Over de infrastructuur zijn de meningen meer verdeeld: een betere ontsluiting van de kust en beter noord-zuid en oost-west verbindingen worden ongeveer even vaak aangekruist als alleen nog wat knelpunten oplossen zoals bijvoorbeeld bij waterkrui- singen. Uitgesproken is ook het belang dat men toekent aan het openbaar vervoer. De provincie moet er ook voor zorgen dat er minimaal elk uur een bus komt in elke kern. Water Bij de vragen over het thema water valt op dat bijna de helft van de respondenten bij overstro mingsgevaar tijdelijk polders onder water wil zetten; een kwart wil op de huidige manier door gaan met de verdediging tegen het water door te blijven pompen en dijken te verhogen. Een ruime meerderheid geeft aan dat er met overal een lage waterstand gehandhaafd hoeft te worden; meer variatie ter wille van de waterberging en de natuur is gewenst. Zeelandwijzer De Zeelandwijzer is een vragen lijst over de toekomst van Zeeland. Ruim 3000 mensen heb- 12.00 - 15.00 uur de heer D. Holtkamp, van 12:00-16:00 uur de heren J. Ramondt en S.P. de Paauw, van 14.00 - 16.00 uur mevrouw L. Vermeulen-Geschiere Vrijdag 12 januari 2001, van 16.30 - 18.30 uur staat de trailer in de wijk Paauwenburg (gem. Vlissingen). Er staan nog een aantal locaties op de nominatie. Alle gegevens daar over zijn nog niet bekend, zodat deze nog niet m het overzicht vermeld kunnen worden. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de meld ing Wet milieubeheer van Hercules B.V. te Middelburg voor het installeren van een reversed osmose unit. Doordat met name in de koude jaargetijden meer stoom nodig is, is aanvullende demiwater-capaciteit nodig. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 24 januari 2001 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. De Directie ruimte, milieu en water en het gemeentehuis van Middelburg zijn gesloten van 25 december 2000 tot en met 1 januari 2001. ben ondertussen de 20 vragen van de Zeelandwijzer ingevuld en teruggestuurd naar de provincie. Via Internet zijn nog eens 500 Zeelandwijzers ontvangen. Het beantwoorden van de soms best wel lastige vragen gaat een voudig: het hokje aankruisen van het antwoord waar de invuller zich in kan vinden. Wie de Zee landwijzer niet heeft, of meer exemplaren wil hebben, kan bel len met het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. Internetdebat Het Internetdebat is naast de andere vormen van communicatie een goede gelegenheid om een mening over een stelling in brede kring bekendheid te geven. Iedere maandag verschijnt op de site van het Zeelanddebat een nieuwe stelling. Wie wil kan reageren op de stelling of op de visie die iemand anders al heeft gegeven. Vanaf half december staat het thema Zout en Zoet Water centraal. Het Internetdebat is een openbare discussie; alle binnenkomende reacties verschij nen op het net. Het Internetdebat kent geen beperkingen voor het aantal deelnemers, wie mee wil doen is welkom. Op de site staan ook verslagen van de Statenle den over hun gesprekken in de Zeelandtrailer. Het adres: www.zeelanddebat.nl Belanghebbenden kunnen tot en met 24 januari 2001 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie RMW, Postbus 165 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voor lopige voorziening vragen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen een ver gunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor hei oprichten en in werking hebben Klaverblad Zeeland De stellingen in de discussienota van het Zeelanddebat worden door de stichting Het Klaverblad aangegrepen om eveneens in gesprek te komen met de Zeeuwse bevolking. De stellingen worden wekelijks gepubliceerd in de PZC. Op deze stellingen kan worden gereageerd via het pro gramma Klantenservice dat door Omroep Zeeland wordt uitgezon den op woensdag van 13.30 uur tot 14.00 uur. Tijdens de uitzen ding zijn medewerkers van Stichting Het Klaverblad Zeeland aanwezig om met u in gesprek te gaan over de stelling. Van dit materiaal wordt een verslag gemaakt door Het Klaverblad. Tijdens de slotbijeenkomst van het Zeelanddebat op 17 februari zal Het Klaverblad ook aanwezig zijn om toelichtingen op de impressies te geven. Zeelandtrailer De trailer staat woensdag 20 december in de Dorpsstraat te Nieuwvliet. De Statenleden mevrouw P.L.E. van Veen-de Rechter en de heren W. Kolijn en P.J. Hamelink zijn daar aanwezig van 16.00 - 20.00 uur. Vrijdag 22 december van 10.00-16.00 uur is de markt van Sluis de locatie. Daar zijn de vol gende Statenleden aanwezig: van 10:00-12:00 uur de heren I. Ovaa en A.J.G. Poppelaars, van De Grote Zeelandquiz test de kennis van de provincie. Deze maand gaan de vragen over Zout en Zoet Water. Meedoen aan de quiz kon tot nu toe alleen via Internet. Aan de quiz rond het nieuwe thema kan iedereen meedoen. Stuur uw oplossing voor 1 januari 2001 naar: Quiz Zeeland debat, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Onder de goede inzenders worden tien boeken verloot. 1. Zoute kwel is a. het onder de dijk doorkomen van zeewater b. verpest zoet water uit de waterwingebieden c. door koemest verzoute vee drinkputten 2. Het zoute oermoeras op Schouwen-Duiveland héét a. Prunje b. Schutje c. Zwake 3. De Deltawerken zijn bedoeld om a. de natuur meer kansen te bie den b. de kans op overstromingen te verminderen c. de infrastructuur te verbete ren 4. Moerneren is a. het weggraven van klei ten behoeve van de landbouw b. een ander woord voor het ver beteren van de landbouwgron den c. het weggraven van veen van onder een kleipakket 5. Een aalgoot is a. een zeevogel b een overzetplaats voor jonge paling c. een onderdeel van een paling fuik 6. Het verdronken dorp Valkenisse ligt a. voor de kust van Walcheren ter hoogte van Dishoek b. in de Oosterschelde ter hoog te van Yerseke c. in de Westerschelde ter hoog te van Waarde 7. Een waterkonijn is een andere naam voor a. een muskusrat b. en soort otter c. een soort inktvis 8. Zeekraal is a. een plant b. een hoogwatervluchtplaats voor zeehonden c. zeeuws dialect voor zeereep 9. De Schelde ontspringt in a. Le Mans b. Roubaix c. Le Catelet 10. Een weel is a. en vliedberg b. een drinkput c. en restant van een oude dijk doorbraak 11. De kreken van Ouwer- kerk en Schelphoek op Schouwen-Duiveland zijn a. een gevolg van de inundatie tijdens de Tweede wereldoor log b. en gevolg van de watersnood ramp van 1953 c. gegraven om nieuw natuurge bied te maken 12. Het verwateren van mos selen gebeurt in a. zoet water b. zout water c. brak water 13. Zout water is a. zwaarder dan zoet water b. lichter dan zoet water c. even zwaar als zoet water 14. Het Kanaal Terneuzen- Gent dateert van a. 1827 b. 1868 c. 1902 15. Het is de bedoeling een doorlaat voor het Veerse Meer aan te leggen om a. de visstand te verbeteren b. de kwaliteit van het water te verbeteren c. de recreatievaart een snellere verbinding met de Noordzee te geven van een depot voor de opslag van categorie 1 grond aan de Havenweg 17 te Ritthem. De vergunning ligt van 21 decem ber 2000 tot en met 8 februari 2001 (m.u.v. van 25 december 2000 tot en met 1 januari 2001) ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensda gavond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 9 februari 2001 tegen de vergunning be roep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019. 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 10 fe bruari 2001 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een onderzoeksrap port en een saneringsplan ontvan gen van de Walcherse Bouw Unie te Grijpskerke met betrekking tot de bodemverontreiniging op de locatie Bastion te Veere. Deze locatie is kadastraal bekend ge meente Veere, sectie A, nummer 1568. Gedeputeerde Staten zijn van plan de verontreiniging als ern stig,te beschouwen en tevens met het saneringsplan m te stem men (artikel 29 en 39 Wet bo dembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 20 december 2000 tot en met 24 januari 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en op donder dagavond van 17.30 -19.00 uur. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp-be schikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631187/ 631778. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer J. v.d. Wee of mevrouw M. Hordijk (tel. 0118- 631187/631778). illllil Jaarlijks gaan zo'n 6.200 chronisch zieke en gehandicapte vakantiegangers op pad met de Zonnebloem, leder jaar heeft de Zonnebloem daarom verpleeg kundigen en ziekenverzorgenden nodig om onze gasten een onvergetelijke vakantie te bezorgen. Maakt u het ook in 2001 weer mogelijk? Postbus 2100 4800 CC Breda Bankrekening 1098510 E-maiI info@zonnebloem.nl m.v.v "Ik wil ook mee!" NATIONALE VERENIGING 1 Meer info? Bel: (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl

de Faam | 2000 | | pagina 7