HiliivailllllHllilliiÉlliviiélilïltlliMlK GEMEENTE MIDDELBURG J Het I Uitkering minima in de gemeente Middelburg Wijkonderhoudsploegen vergroten leefbaarheid Middelburgs seinhuis verplaatst naar Goes gemeentebestuur jf van MiddeCBurg iedereen prettige kerstdagen i veei geluk i net nieuwe i aar Vanaf 1 januari 2000: Koopsubsidie Uitnodiging "Open Tafel" uw Jt wenst f Infokanaal houdt u op de hoogte! Hof van Tange afgesloten Afvalkalender 2001 Wijzigingen ophaaldata huisvuil Keldermans terug in Middelburg Horeca langer open Parkeervergunning langer geldig Rooiaanvragen Kerstbal Tafeltje Dekje Week 51 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 f? - De gemeenteraad van de 'nwoners van Middelburg, die i Middelburg heeft beslo- verblijfstitel hebben De mensen I AailVraagJOrmulier I ten aan de minima een met een abw-, ioaw-, ioaz- of i n 300,- te verstrekken. Uilkering wordt automatisch be- i postcode B Het enige wat zij daar paald en overgemaakt. Anderen die +WoonnhaK. I bon die hieronder is af- van inkomstenderving of een leef- B 1 gedrukt in te vullen en t'jdscriterium (65+). dan wel inko- Nationaliteit meente. De eenmalige minimum, kunnen onderstaande n L y uitkering wordt uitge- strook invullen. 0 wenst in aanmerking te komen voor de gemeentelijke uitkering van I keerd aan Middelbur- Alleen het inkomen dat niet uitstijgt Mijn inkomen/uitkering uit gers met een minimum- boven 105% van de op uw hujshou- inkomen oi een Ullke- standsnorm (exclusief vakantietoe- ring. In dit artikel zijn de slag) wordt aangemerkt als sociaal Ik ben: voorwaarden keurip on minimum. Zie hiervoor onderstaan- 0 alleenstaande 0 alleenstaande ouder 0 gehuwd/samenwonend een rij gezet. deze uitkering geldende richtlijnen Op 1 januari 2001 treedt de Wet Bevordering Eigen- woningbezit (BEW) in werking. Met deze wet wil de regering de keuzevrijheid tussen huren en kopen be vorderen. Hiertoe wordt een zogenaamde 'koopsub- sidie' in het leven geroepen. De regeling is gericht op huishoudens met een laag inkomen die nu veelal ge bruik maken van huursubsidie en de stap naar een koopwoning gaan nemen. Gewijzigde brugtijden Gewijzigde openingstijden Parkeerkelders op feestdagen gesloten Woensdag 20 december 2000 FAAM/VLISSINGER 3 ii W <OM Tijdens Kerstnacht en de Jaar wisseling geldt voor de horecabe drijven in gemeente Middelburg een collectieve ontheffing van het sluitingsuur. In de nacht van 24 op 25 december mogen de hore cabedrijven tot 04.00 uur open blijven. Voor de nacht van oud en nieuw verleent de burgemeester van Middelburg een collectieve ontheffing van het sluitingsuur tot 06.00 uur. De ontheffingen gelden niet voor paracommercië- le bedrijven, zoals sportkantines. Aan de ontheffing, die geldt tijdens de jaarwisseling, zijn een aantal voorwaarden verbonden. De horeca mogen na 02.00 uur geen bezoekers meer tol de gelegenheid toelaten, alleen laten vertrekken. Op verzoek van de horecaondernemers worden de bezoekers ei op gewezen dat men rekening dient te houden met de mogelijkheid dat de toegang tol een aantal bars, café's, disco's en dergelijke slechts mogelijk is op vertoon van een toegangskaart. Voor meer informatie over de loe- gangskaartenregeling kunt u con tact opnemen met de betreffende horecazaken. De ontheffing voor de horecaondernemers tijdens de jaar wisseling geldt ook voor een zestal horecabedrijven in Arnemuiden en Nieuw- en Sint Joosland. De parkeervergunningen voor het jaar 2000 blijven tot en met 14 januari 2001 geldig. Vanaf 15 januari 2001 controleert Parkeerbeheer of de nieuwe par keervergunningen in gebruik zijn. Is dit niet het geval vanaf deze da tum, dan worden bekeuringen uit geschreven. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Maar niet als hel gaal om populie ren langs wegen, vruchtbomen, kweekgocd en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een slamdiameter van maxi maal 25 cm (gemeten van 1.30 m boven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie). Een rooiaanvraag is ontvangen voor: Twee berken, een wilg, drie es sen en een ginkgo aan de Volkc- rakstraat/Grcvclingenstraat. Een wilg aan de Kruisweg. Twee populieren aan de Van Kleffenslaan. Twee esdoorns aan de Noord- weg. Uitdunning zeven essen aan de Overloper. Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118 -675 312. De Wijkverenigingen Zuid, West en Centrum nodigen alle Middelbur gers uit voor het Kerstbal 2000. Het Kerstbal wordt gehouden in ho tel Arneville aan de Builenruststraat op vrijdag 22 december. Aanvang is 20.00 uur. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 25 de cember tot en met zondag 31 december 2000 Maandag Varkensschnitzel 'cordon bleu', bloemkool, gestampte aardappelen. Dinsdag Gehakt in pepersaus, sperzie bonen, aardappelen. Woensdag Erwtensoep met rookworst. Donderdag Kippenborst in kerrieroom- saus met vruchten en groente- rijst. Vrijdag Visfilet, erwtjes/wortelen, aardappelen. Zaterdag Macaronischotel. Zondag Wat de pot schaft Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl zelfstandig wonen en een geldige 1 r 1' 8 eenmalige uitkering van BBZ-uilkermg hoeven niets te i aam i doen. Hun recht op de eenmalige B Adres 8 i een inkomen hebben krachtens een P' voor moeten doen IS de S0Ciaie zekerheidsregeling op grond g Geboortedatum 1 men hebben uit een dienslbetrek- Bank- of I Op te Sturen naar de ge- 0p bet niveau van het sociaal j mronummer I f300 00 inknmpn nf ppti i.itkp dcn van toePassi"g 7-Üllde bij- (bv. WAO, AOW, WW, loon) is per maand. de tabel. De uitvoering van de voor (svp aankruisen wat van toepassing is) brengt met zich mee dat bejaarden Ik vfklaar dal lk ^gegevens naar waarheid heb ingevuld en heb Uil onderzoek blijkt dat de minima in een verzorgingstehuis, gedeti- een bewijsstuk van mijn inkomen/ uitkering en van mijn bank- of uit hun inkomen in onvoldoende neerden. VVTV'ers, asielzoekers, 8 girorekening bijgevoegd. f1AAAnnA 1 mate bijzondere kosten kunnen be- bewoners in een verpleeginrichting I Tevens verklaar ,k dal miJn vcrmogcn met meer is dan 10.000,00 talen. De eenmalige uitkering is bc- en studerenden met een inkomen op I voor ecn alleenstaande en f 20.000,00 voor een alleenstaande ouder doeld om deze groep enigszins fi- grond van de WSF en WTS niet in B of gehuwd/samenwonend. g nanciccl te ontlasten en geldt voor aanmerking komen. I Midde|burg(datum). Dit formulier kunt u afgeven bij de balie van de afdeling Sociale Zaken, Simpelhuisstraat 1 of opsturen naar Afdeling sociale zaken, sectie Intake, q i Postbus 570. 4330 AN Middelburg. u Wethouder Bruinooge feliciteert de heer en mevrouw Jongejan-Dijkhuizen met hun 65-jarig huwelijk. De koopsubsidie is een tegemoetko ming in de hypotheeklasten. die kan worden toegekend bij de aankoop van een woning of een woonwagen in combinatie met een standplaats. Deze subsidie wordt maandelijks overgemaakt aan de eigenaar-bewo ner. De hoogte van de subsidie be draagt maximaal f301,- en is alhan- kclijk van het inkomen. Daarboven komt nog een genormeerde toeslag voor de financiering van de eventu eel verschuldigde overdrachtsbe lasting. Alleen aanvragers met een inkomen dat binnen de inkomensgrenzen van de Huursubsidiewet blijft, komen in aanmerking voor de koopsubsidic. De totale kosten voor het verkrijgen van de woning mogen niet meer dan f 247.400 bedragen. De hoogte van de hypotheek mag maximaal f 197.900 bedragen. Zodra de wet in werking treedt op I januari 2001 worden de verschillende bedragen aangepast aan de ontwikkeling van de inflatie en de bouwprijzen van woningen op dat moment. Verder gelden voor de aanvraag van de koopsubsidie de volgende voor waarden: De aanvrager moet minstens 23 jaar zijn; De aanvrager mag de afgelopen drie jaar geen eigenaar-bewoner zijn geweest; De aanvrager moet cle woning zelf gaan bewonen en zich na over dracht van de woning bij de Ge meentelijke Basisadministratie in schrijven. Aanvraag Koopsubsidie moet worden aange vraagd bij hel Ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM). Ook voor verdere informatie over koopsubsi die kunt u met hel Ministerie van VROM contact opnemen, telefoon 070-3395005 of kijk op internet op www.koopsubsidie.nl. Gemeenten zijn op geen enkele wij ze betrokken bij hel aanvragen of verlenen van de koopsubsidie De voortgang van de strategische projecten in Middelburg wordt re gelmatig besproken in nieuwsbrieven en deze gemeentelijke informa tiepagina. Vanaf nu verschijnt ieder kwartaal 'infokanaal', een specia le informatiekrant over het strategische project Stationsgebied. Info kanaal wordt samengesteld en uitgegeven door de drie belangrijkste partners in het Stationsgebied: de gemeente Middelburg, waterschap Zeeuwse Eilanden en Rijkswaterstaat Directie Zeeland. Infokanaal nummer 1 is al bij om- echt worden uitgevoerd. De werk- wonenden van het Stationsgebied huis-aan-huis bezorgd. Verder ligt de krant in meerdere horecagele genheden in Middelburg en de Zeeuwse Bibliotheek. Iedereen die de krant wil ontvangen kan hem ook ophalen bij de afdeling Com municatie (Stadhuisstraat 2, tel. 675 450). Interviews en overzicht In het eerste exemplaar van infoka naal staan interviews met de pro jectleider en de stedenbouwkundig ontwerper en een nieuwsverhaal over wat de komende tijd allemaal gaat gebeuren in het gebied aan het Kanaal door Walcheren. Verder staat in de binnenkant van de infor matiekrant een duidelijke over- zichlstekening van het hele Sta tionsgebied. Op de kaart staat aan gegeven wat waar komt en wat pre cies verandert. In het kort wordt in houdelijk ingegaan op de plannen. InfoKanaal verschijnt om iedereen de kans te geven zich te informeren over de ambitieuze plannen die nu zaamheden zijn bijna ongemerkt van start gegaan, maar in 2001 zal iedereen in de stad met de projecten te maken krijgen. Als eerste is de monumentale voetbrug over het spoor verwijderd en elders opgesla gen. Na de restauratie wordt de brug weer teruggeplaatst in het ge bied. Verder starten binnenkort de werken aan de ontsluiting van de Schrocweg en zal een begin worden gemaakt met de aanleg van de busterminal en de wandelpromena- des en het bouwrijp maken van ver schillende locaties waar later kanto ren worden gebouwd. Over al dit soort zaken gaat infoka naal. De komende vier jaar zal drie maandelijks een actuele stand van zaken worden uitgegeven met na tuurlijk ook veel beeldmateriaal. Infokanaal gaat straks ook op inter net, maar de website wordt nu nog ontwikkeld. U kunt wel al e-mailcn naar infokanaal@middclburg.nl. Het redactieadres is: Stadhuisstraat 2, 4331 PK Middelburg, telefoon 0118 - 675 450, lax 0118 - 675452. Eind december zal Circus Aladdin standplaats innemen op het Hof van Tange. Daarom is het parkeerterrein vanaf donderdagavond 18.00 uur op 21 december tot en met zondag 31 december afgesloten voor parkeren en verkeer. De bezitters van parkeer vergunningen voor de locatie Hof van Tange hebben hierover een brief ontvangen, waarin is meegedeeld waar zij deze periode met hun par keervergunning mogen parkeren. De afvalkalender 2001 wordt in de eerste week van 2001 ver spreid door heel Middelburg. De afvalkalender geeft een overzicht van de huisvuilophaaldagen voor het jaar 2001, openingstijden van de milieustraat en nog veel meer informatie over het inzamelen van klein chemisch afval, grof vuil en dergelijke. De ophaalregeling van het oud pa pier in de Middelbrug blijft gehand haafd. Als de nieuwe folder in de loop van het jaar verschijnt, worden eventuele wijzigingen ruim op tijd bekend gemaakt. Voor de bruggen over het Kanaal door Walcheren en de sluis in Veere gelden tijdens de komende feestdagen afwijkende bedie ningstijden. De bruggen in Middelburg, de Schroebrug, de Stationsbrug en de Amebruggen, worden op de zondagen 24 en 31december tot 17.00 uur in de middag bediend. Tijdens de Kerstdagen en op nieuw jaarsdag 1 januari is er alleen be diening op verzoek lussen 09.00 uur en 17.00 uur. Op de dagen tus sen Kerst en Nieuwjaar worden de bruggen en sluizen van 09.00 tot 17.00 uur bediend. Tot twee uur voor aankomst kunnen verzoeken tot bediening telefonisch worden ingediend bij de sluiswacht in Vlis- singen. De gemeentelijke kantoren zijn vanaf de Kerstdagen tot en met 1 januari. Nieuwjaarsdag, gesloten voor publiek. Op 27, 28 en 29 de cember is de afdeling Burgerzaken aan de Sladhuisstraat tussen 09.00 en 10.00 uur alleen geopend voor de aangifte van overlijden/ en of geboorte. Op dinsdag 2 januari zijn de kantoren van de Bestuursdienst en de dienst Maatschappelijke Za ken, onder andere de Sociale Dienst. Burgerzaken, Communica tie en Belastingen, weer voor u ge opend vanaf 10.00 uur. De kantoren aan de Vlissingsestraat (Stadsbe heer, Stadsontwikkeling) vanaf 08.00 uur. Het Middelburgse seinhuis krijgt een nieuwe bestemming in het sta tionsgebied van Goes. De stichting Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) wil het monumentale seinhuis gebruiken in het spoorwegmuseum dat de stichting exploiteert. De verplaatsing vindt plaats in januari 2001. In verband met de realisatie van het project Stationsgebied kan het sein huis niet op de huidige locatie aan de Kanaal weg blijven slaan. De ge meente Middelburg trad met de SGB en de stichting Vrienden van Middelburg in overleg en gedrieën kondigen de partijen nu aan hel seinhuis te verplaatsen naar Goes. Alle drie de partijen zijn positief over de verplaatsing van het sein huis naar Goes, l iet wordt weer in oorspronkelijke staal teruggebracht en zal ook zijn oude functie terug krijgen. Hel seinhuis is in 1920 ge bouwd en wordt omschreven als een fraai staaltje Interbellum-archi tectuur. Het seinhuis blijft door de inspanningen en investeringen van de gemeente en SGB en VVM be houden voor de toekomst. Op lc Kerstdag (maandag 25 de cember) worden de grijze containers voor het restafval niet opgehaald. De containers moeten op vrijdag 22 de cember voor 07.00 uur, worden aan geboden. Ook de containers die nor maal op vrijdag (groene containers) buiten worden gezet, moeten er voor 07.00 uur staan. Ook op 2c Kerstdag (dinsdag 26 de cember) worden de containers/zak ken niet opgehaald. De containers/zakken moeten een dag later, namelijk op woensdag 27 de cember voor 07.00 uur worden bui ten gezet. Ook de containers die nor maal op woensdag buiten worden gezel, moeten er voor 07.00 uur staan. Op maandag I januari 2001 wordt geen GFT-afval (de groene contai ner) opgehaald. De containers moe ten een dag later, dinsdag 2 januari 2001, voor 07.00 uur buiten staan. Ook de containers/zakken die nor maal op dinsdag worden opgehaald moeten er dan ook staan. De milieustraat aan de Waidamme- weg is tijdens de Kerstdagen geslo ten, alsook op maandag 1 januari 2001. Het informatienummer van Stadsrei niging is 0118 - 675 - 322. Dit num mer is tussen Kerst en Oud en Nieuw alleen bereikbaar voor drin gende zaken, niet voor hel maken van grofvuil-afsprakcn. De wijzigingen van de ophaald agen staan vermeld op de afvalka lender, die bij de afdeling Com municatie kan worden opgehaald. Afvalkalender 2001 is vanaf week 1 in 2001 te verkrijgen en wordt vanaf dan ook huis-aan-huis ver spreid. Oud papier In verband met de Kerstdagen wordt op maandag 25 december geen oud papier van bedrijven opgehaald. Ook op Nieuwjaarsdag wordt het oud pa pier van bedrijven niet opgehaald. De gemeente haalt hel papier van de bedrijven op, op woensdag 3 januari. Daarna is de ophaalregeling weer normaal. Voor particulieren gelden de oud-pa- pier ophaaldagen zoals die zijn ver meld in de OPA-kalender. De VVV Middelburg organiseert tussen Kerst en Oud- en nieuw een bijzondere activiteit in het Stadhuis van Middelbrug. De be roemde 'middeleeuwse' architect Keldermans verzorgt dan rond leidingen in het door zijn familie gebouwde Stadhuis en verder vertelt hij op de Markt over de veranderingen in de stad sinds de tijd dat hij het stadhuis heeft ge bouwd. Vele generaties van de familie Kel dermans bouwden mee aan het Stadhuis. De telg die nu de rondlei dingen geeft, werkte mee van 1452 tot en met 1458. Ter gelegenheid van de rondleidingen deze Kerstva kantie speelt een muziektrio, be staande uit twee gitaristen en een lluitist, kerstliederen in de voorhal van het Stadhuis. Op 27. 28 en 29 december geeft de heer Keldermans rondleidingen van 1 uur om 13.30 en 14.45 uur. Meer informatie bij de VVV, 0118 - 659 944. onderhoud aan het groen in de wijk en andere klussen. De voor bewo ners irriterende zaken, zoals een tak die in de weg hangt of een paaltje dat scheef staal, pakt de ploeg ook aan. Mentaliteit Bewoners van Middelburg zijn te spreken over het werk dat in de wij ken wordt gedaan door Stadsbeheer en de wijkonderhoudsploegen. Bei den vullen elkaar prima aan. In de woorden van coördinator Vcrhage: "Stadsbeheer is natuurlijk als eerste verantwoordelijk voor hel onder houd en schoonhouden van de wijk. Maar wal blijkt, de dienst kan niet alles tegelijk en overal. De wijk onderhoudsploegen zijn er om deze zogenoemde grijze plekken op te vullen, er voor te zorgen dat zulk werk toch wordt uitgevoerd. Maar dan nog, een wijk kan nooit hele maal schoon zijn. Er is altijd werk voor ons. Wij vinden dat mensen ook nog meer hun eigen verantwoor delijkheden moeten nemen om de wijken en straten schoon en leefbaar te houden. Dus niet je asbak uil de auto door het raampje legen of afval op straat gooien". "Ten slotte: we laten de mensen zien dat de gemeente echt investeert in haar inwoners, door in ieder geval de stad, wijk of straat zo schoon moge lijk te houden. Zodoende kan je zeg gen dat de wijkonderhoudsploegen samen met de andere initiatieven van het wijkbeheer, de leefbaarheid in een wijk echt verbeteren!". Het gemeentebestuur van Middelburg nodigt bij deze iede re Middelburger uit om op dins dag 2 januari 2001 in de Burger zaal het nieuwe jaar feestelijk in te luiden. Hel is een traditie dat de aanwezi gen onder het genot van een een voudige maaltijd en een drankje el kaar geluk wensen voor het nieuwe jaar. Vanaf 17.30 uur zijn de deuren van het stadhuis aan de Marktzijde geopend en is iedereen van harte welkom. Vanaf 18.15 uur wordt de maaltijd geserveerd. De aanwezi gen wordt een kleine bijdrage 11. 5.=) in de kosten gevraagd. Dit bedrag kunt u bij binnenkomst vol doen. Als u uw stadsgenoten en het ge meentebestuur persoonlijk de beste wensen voor hel nieuwe jaar wilt geven, dan is de "Open Tafel" daar voor dé gelegenheid!! Wij hopen dat u allen van deze uitnodiging ge bruikt maakt. Rest ons nog u alvast een goede jaarwisseling toe te wen sen en wij verheugen ons erop u te mogen begroeten op deze tweede dag in het nieuwe jaar. De parkeerkelders Kousteensedijk en Geere zijn op eerste en tweede Kerstdag (25 en 26 december) ge sloten. Ook op oudejaardag (zondag 31 de- cember), nieuwjaarsdag (1 januari) blijven de parkeergarages dicht voor het publiek. Op deze feestda gen mag elders in de stad vrij wor den geparkeerd Het Wijkbeheer van de gemeente Middelbrug is op vele fronten actief. Zo zijn er de wijktafels voor direct overleg tussen bewoners en stads bestuur en de wijkondersteuningspunten voor advies en informatie. De wijkonderhoudsploegen voeren aanvullende werkzaamheden uit voor de dienst Stadsbeheer. Ook bij u in de straat en wijk. John Verhage vertelt er meer over. "Sinds enkele jaren zijn we met de wijkonderhoudsploegen actief. Ons werk richt zich met name op de di recte dienstverlening aan inwoners van Middelburg. Dienstverlening in de zin van klein onderhoud aan stoe pen. slraatmeubilair en groen, maar voornamelijk het opruimen van zwerfvuil. Omdat wij snel kunnen reageren op verzoeken van wijkbe woners die ons via hel wijkonder- steuningspunl bereiken, zien vele mensen onze blauwe onderhoudsau- to's graag in de wijk. Dan weten ze dat er wordt gewerkt aan verbetering van de leefbaarheid. Goed nieuws dus". Irritatie John Verhage is de coördinator van de wijkonderhoudsploegen. Tien mensen heeft hij onder zijn hoede. Middelburg is verdeeld in vijf gebie den. In groepjes van twee zijn de medewerkers van de wijkonder houdsploegen elke dag in een vaste wijk te vinden. De burgers beginnen hen langzaam maar zeker te kennen. Veelal bestaat het werk uit het recht- leggen van ecn paar tegels, klein De wijkonderlioudsploeg aan het werk.

de Faam | 2000 | | pagina 3