m m Veranderingen voor de alphahulp XPOSITIES 13,9 13,9 Meer zelf regelen in het nieuwe belastingsysteem /M DONDERDAG 21 DECEMBER VRIJDAG 22 DECEMBER ZATERDAG 23 DECEMBER ZONDAG 24 DECEMBER DINSDAG 26 DECEMBER WOENSDAG 27 DECEMBER BIGGEKERKE DOMBURG GOES GRIJPSKERKE HEINKENSZAND KATS MIDDELBURG OOST-SOUBURG VLISSINGEN livëra Opril Grote Markt 13 4461 AK Goes Langeviele 11 -13 4331 LR Middelburg Tot 2001 Vanaf 2001 Kortingen aanvragen Meer informatie? Ministerie van VWS Donderdag 21 december t/m woensdag 27 december REGIONALE 20 FAAM/VLISSINGER Woensdag 20 december 2000 ■rs j *r> Elbrina' BH A B cup. van 24,95 voor »95 Slip of String S t/m L 1 van 17,95 voor BH A B cup van 49,95 voor HHSB T" 1 Slip of String S t/m L van 24,95 voor <TO95 ■i i 1 ciY I Vanaf 1 januari 2001 heeft Nederland een nieuw belastingsysteem. De invoering hiervan betekent een aantal veranderingen, ook voor medewerkers in de thuiszorg, zoals de alphahulp. In een brochure van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en de betrokken organisaties vindt de alphahulp informatie over de belang rijkste veranderingen en gevolgen van het nieuwe belastingsysteem. In deze brochure staan rekenvoorbeelden die laten zien dat de alphahulp er per saldo op vooruitgaat. De brochure wordt thuisbezorgd bij iedereen die tot de doelgroep behoort en is ook te downloaden van de internetsite van het Ministerie van VWS. Niet alleen voor alphahülpen De brochure Bent u alphahulp... 7 bevat, behalve voor alphahülpen, ook nuttige inforiftatie voor mensen in vergelijkbare functies; AAW-hulpen, gastouders in de kinderopvang, eri mensen die werken voor iemand met een persoonsgebonden budget. Behoort u tot de doelgroep? Dan krijgt u de brochure binnenkort thuisgestuurd. In het huidige belastingsysteem betaalt u geen loonbelasting en u kunt een deel van uw belastingvrije bedrag overdragen naar uw partner. Hierdoor betaalt deze minder belasting. Daarnaast kunt u gebruikmaken van een belastingkorting: de invorderingsvrijstelling. Alles bij elkaar genomen komt het erop neer dat wat u bruto ontvangt, meteen ook uw netto-inkomen is. Omdat u geen belasting hoeft te betalen, heeft u eigenlijk nooit echt met de Belastingdienst te maken gehad. Door de invoering van het nieuwe belastingsysteem gaat deze situatie veranderen. In het nieuwe belastingsysteem vervalt het belastingvrije bedrag. In plaats hiervan komen er kortingen op uw belasting: heffings kortingen. U heeft in ieder geval recht op de algemene heffings korting. Daarbovenop kunt u aanvullende kortingen krijgen, zoals bijvoorbeeld de arbeidskorting. Deze kortingen krijgt u niet automatisch; u kunt ze aanvragen bij de Belastingdienst. In het nieuwe belastingsysteem verdwijnt ook de invorderings vrijstelling. Hiervoor in de plaats krijgt u tijdelijk een hogere algemene heffingskorting, een korting op uw belasting dus, en op de lange termijn een hoger uurloon. Op het moment dat uw hogere uurloon het maximum heeft bereikt - dit is in 2006 - vervalt de tijdelijke, hogere belastingkorting en krijgt u alleen de 'normale' algemene heffingskorting. Het voordeel van de belastingkortingen kunt u op twee manieren krijgen: elke maand een uitbetaling vooruit of één keer per jaar het hele bedrag achteraf. Als u maandelijks een uitbetaling wilt ont vangen, moet u een verzoek indienen bij de Belastingdienst. Dit doet u met het formulier Verzoek voorlopige teruggaaf algemene heffings korting (VT-formulier). Uw kortingen voor 2001 kunt u nu al aanvragen. Misschien heeft u het VT-formulier al automatisch toegestuurd gekregen; anders kunt u het zelf aanvragen bij: Belastingdienst Bestellijn, telefoon 0800-0043. Ongeveer een maand nadat u uw verzoek heeft ingediend, ontvangt u de eerste uitbetaling van de belastingkorting. Als u niet kiest voor de maandelijkse uitbetalingen, hoeft u vooraf geen formulier aan te vragen. U kunt dan aan het eind van het jaar uw korting in één keer terugvragen met een Aangifte inkomsten belasting. U heeft recht op belastingkortingen. Vraag ze aan hij de Belastingdienst. Als u nu al vragen heeft, kunt u, afhankelijk van het werk dat u doet, terecht bij een van de volgende organisaties. Mocht u de brochure Bent u alphahulp...? h.z\( januari nog niet in de bus hebben gehad, dan kunt u hem ook aanvragen bij deze organisaties: Alphahülpen de personeelsafdeling van een thuiszorginsteiiing, en anders de Landelijke Vereniging voor Thuiszorg (LVT), telefoon (030) 659 62 11. Gastouders het dichtstbijzijnde gastouderbureau. AAW-hulp het College voor zorgverzekeringen (CVZ), Postbus 396, 1180 BD Amstelveen, telefoon (020) 347 55 55. Hulp bij iemand met een persoonsgebonden budget de vereniging van budgethouders Per Saldo, Postbus 19161, 3501 DD Utrecht, telefoon (030) 230 40 66. Voor algemene vragen over belastingen kunt u gratis bellen naar de BelastingTelefoon, telefoon 0800-0543. U kunt de Belastingdienst ook vinden op internet: www.belastinadienst.nl Het VT-formulier kunt u aanvragen bij: Belastingdienst Bestellijn, telefoon 0800-0043. Bij het belastingkantoor waaronder u valt, kunt u de brochure Bent u alphahulp...?ook ophalen. Op de internetsite www.minvws.nl van het Ministerie van VWS kunt u onder het trefwoord 'alphahulp' informatie vinden over de veranderingen door de invoering van het nieuwe belastingsysteem. Op deze site vindt u ook de tekst van de brochure voor alphahülpen. Telefoonnummer Publieksvoorlichting: (070) 340 78 90. Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Bont u alphahulp. gastouder ol werkt u voor lomond met een persoonsgebonden budget? De Drukkery, Middelburg; Vocaal Ensemble Elancore, 19 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Leerlingen van Nehalennia, familiemusical 'Ellis', 20 uur. De Hoogte, Goes; Kerstconcert door het Zeeuws Mannenkoor, 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Leerlingen van Nehalennia, familiemusical 'Ellis', 20 uur. Nederlands Hervormde Kerk, Kats; Zeeuws ensemble Sonore, kerst-inn van Schubert tot Berlin, 20 uur. Nederlands Hervormde Kerk, 's-Heer Abtskerke; Kerstconcert door het Zeeuws Vocaal Ensemble en harpiste Lenie de Meij, 20 uur De Drukkery, Middelburg; Vocaal kwartet Multiple Voices, 14.30, 15.30 en 16.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Jan Mare Reichow, hammerklavier, 16 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Leerlingen van Nehalennia, familiemusical 'Ellis', 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Het Nederlands Kamerkoor met werken van Bach, Berio en Britten, 20 uur. Nederlands Hervormde Kerk, 's-Heer Arendskerke; Kerstconcert door het mannen koor The Gaggling Ganders Gang en het Hawaiian en krontjong kwartet Tempo Doeloe Minstrels, 20 uur. Rooms Katholieke Kerk, Heinkenszand; Cristmas carols door vocaal ensemble Musica Cordis, 20 uur Arsenaaltheater, Vlissingen; Piet Brakman, cd-presentatie 'Land zonder bergen', 20.15 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Geoffrey Douglas Madge, piano, 20.30 uur Podium 't Beest, Goes; Mafaalani Van den Bosch. 'Ten liefde', 20.30 uur. De Burcht, Kwadendamme; Indoor Bluesfestival met Fay Victor, Werner Balls op mondharmonica, gitarist Jan de Bruyn, Herman Brock Jr. the Eurocasters en The Blue Chevy's, 20.45 uur. De Piek, Vlissingen; 20 Years Rockin': September '80, 21.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Frank Groothof en Erna Sassen, 'Fidelio', 15 uur. Maria Magdalenakerk, Goes; Jongerskoor Zeeuwse Koorschool, 15.30 uur. De Kaayert, Lewedorp; Kerstconcert door muziekvereniging Con Affezzione, 14 uur, Stadsschouwburg, Middelburg; Staatsopera van Tatarstan, 'Sneeuwwitje', 20 uur. Desafinado, Middelburg; Desafinado Jazz Sessie Band, 21 uur. E Dorpshuis, Schuitvlotstraat 8, T. Rijneveld, olieverfschilderijen. Ma, di. en vr. van 13.30-16 uur. Badhotel, Domburgseweg 1a. Ad van Noord, olieverfschilderijen en aquarellen 'Land, lucht en water'. Dagelijks 9-23 uur Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 'Handel en nijverheid in Zeeland', originele tekeningen en prenten uit de collectie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Revalidatiecentrum Lindenhof, 's-Gravenpolderseweg 114a, Chris Debets, foto's. Ma. t/m vr. van 8.30-21 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, CKV-studenten, diverse werken. Tijdens kantooruren Bloedbank, Kantorencentrum De Tol, Marianne Schuuring, acrylschilderijen op doek en werken op papier. Tijdens kantooruren. Imkerij Poppendamme, Poppendamseweg 3, Freek Peeters, 'Diorama's'. Familie De Visser, 'Zoete broodjes'. 'Door mijn gedaen', tentoonstelling merklap. Di. t/m za. van 13-17 uur. 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, Toos Segeren-Matthijssen. schilderijen in gemengde technieken en keramiek. Wo. en do. van 13-18 uur. Vr. van 13-21 uur. Za. van 10-16 uur Gemeentehuis, Stenevate 10, Plonie Balleur. 'Reizen op papier'. Tijdens kantooruren (t/m 21 december). De Zeeuwse Rozentuin, Katse Groeneweg 3. Diverse kunstenaars, sculpturen, objecten van klei, bergkristal, roestvrijstaal en aluminium en schilderijen. Di. t/m za. van 10-17 uur. De Drukkery, Markt 51, Zeeuwse Kunstenaars, figuratieve kunst uit de periode 1900- 1950. Diverse kunstenaars, 'Veere verbeeld'Veerse schilderkunst uit de periode 1900- 1940. Pob Meijer. 'Anders...voor de verandering'. Sjaak Schuit, foto's uit Cambodja (t/m 23 december) Peter Donkersloot, 'Helden'. 'Harry Potter en de vuurbeker', ter gelegenheid van het nieuw uitgekomen boek. Ma van 11-18 uur. Di., wo. en vr. van 9- 18 uur. Do. van 9-21 uur. Za. van 9-17 uur Concert- en Gehoorzaal, Singelstraat 13, Zeeuws Pallet, verschillende werken waar onder potloodtekeningen en schilderijen Zeeuws Archief, Hofplein 16. Zeeland en Japan. Eilanden in contact'. Ma. t/m za. van 9-17 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Dorpen in Zeeuws-Vlaanderen, Sluis en Aardenburg, fototentoonstelling van het Zeeuws Documentatiecentrum. Jo den Hollander, 'Ingevingen'. Zie hier, leergrage jeugd! Een nuttig allerlei. Dat het u tot ver maak en leeringe gedij!', kinderprenten uit de collectie van de Zeeuwse Bibliotheek. Ma. van 17.30-21 uur. Di. t/m vr. van 10-21 uur. Za. van 10-13 uur. Atelier Opaal, Opaal 6. Corvan der Poel; pentekeningen, aquarellen, acryl en olie verfschilderijen, sculpturen van brons, speksteen en keramiek. Corrie Akkermans; olieverfschilderijen, sculpturen van brons, speksteen, keramiek en mergel. Ma t/m zo. op afspraak tel. 623050. GHL, Gravenstraat 63, Barbara Jean, 'People and places'. Vr., za. en zo. van 13-17 uur. In Depot, 't Zanddorp 68, Philippe Disse, verlichting. Corian de Dreu, kleinmeubelen. Willem Pastoor en Paf Verjans, sieraden. Zo. en ma. van 14-17 uur. Galerie 'T', Turfkaai 25-27, Antoine Mes en Juul Kortekaas, abstracte polderland schappen en plantsculpturen. Do., vr. en za. van 11-16 uur. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Mariana Papara en Alga Zaharescu, iconen. Do., za. en zo. van 14-16.30 uur. De Kabinetten van De Vleeshal, Zusterstraat 7, Susann Walder's, 'Very merry Christ mas show 2000'. Do., vr., di. en wo. van 13-17 uur. De Watertoren AK, Vlissingsestraat 239, Jan van Munster, 'Hemeltranen'. Ad de Jong, David Lindberg en Niels Staal, '21 interchangeable parts'. Do. t/m zo. van 12-17 uur. Zorgcentrum De Zoute Viever, Dongestraat 1Fotoclub De Draadontspanner, foto's landschap en glas. Tijdens kantooruren. Stedelijk Museum, Bellamypark 19, 'Schatten uit de Schelde', wrakopruiming in de Westerschelde. 'Verdwenen maar niet vergeten', een terugblik op verdwenen maritie me zaken. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za. en zo. van 13-17 uur W#AK, Oranjestraat 4, Simon Dekker, recente schilderijen. Do. t/m zo. van 12-17 uur (t/m 24 december). W3 Galeries, Oranjestraat 2a, Jan van Munster. 'Brainwaves' neonsculpturen. Do. t/m zo. van 12-17 uur. Notarissen Sauer en Oonk, Badhuisstraat 181, Annemieke van de Woestijne, beschilderde 'schilderij-kisten'. Tijdens kantooruren. Studio 8 Kunstcentrum Willem3, Oranjestraat 4, Luciénne van der Mijle, fotoproject 'Vissersbestaan Vlissingen-Hirado'. Do. t/m zo. van 12-17 uur Galerie El deSeo, Bellamypark 24, Jeroen Harthoom, Nicoline van Boven, Dani Tienpont, Anette Kortenhaus en Barbara Voit, 'Ja, ik wil' unieke relatie- en trouwsie- raden. Wo, t/m za. van 12-18 uur Restaurant De Gevangentoren, Boulevard de Ruyter 1a, Loes Müller, aquarellen, keramische schalen en vazen. Atelier 't Kantoor, Hobeinstraat 61, kerstexpositie, sieraden, schalen, tableaus, sculp turen, etsen en schilderijen. Vr. van 12-17 uur en za. van 12-16 uur. Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2, P.J. Rouwschilderijen van Zeeland. Dagelijks geopend.Café Soif, Bellamypark 14, Jean-Claude Crommelynck, pastels. Dagelijks geopend.

de Faam | 2000 | | pagina 20