I N E C I T Y CHUTTERSHOF EEST The Family Man; what's eoine on? Schwarzene inJThe6th_Da£ Zeeuwse Feenbrothers en sister geven kerstgeschenk Groothof en Sassen in kinderopera Fidelio Heldere jongensstemmen in Goes Clown Slimpie in 'De Zwaan' F I L M W E E K F 1 L M W E E K F I L M W E E K www.cinecity.nl FAMSLY MAN première AL 6TH DAY premiere 16 jr AL M AL KABOUTER PLOP AL MARIKEN AL 2: jr AL |@riglgie§e versie! AL vmrn 16 jr SHAFT 16 jr DINOSAUR PederSancise versie) AL IlifiSSJlHSI fwigasiele versie) AL THE CELL 16 jr BlJSlFFSlf GOSSIP 16 jr O BROTHER, WHERE ART THOU 12 jr MIDDELBURG WILDE NIOSSELS ROSIE CHICKEN RUN (originele versie! mammm mnmms HIMALAYA LE TEMPS RETROUVÉ CHICKEN RUN Pederiamds gespreken! HIMALAYA AMERICAN BEAUTY Vrijdag 22 december geven de Zeeuwse Feenbrothers samen met hun zus Priscil- la een kerstconcert in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg. 'Maneschijn en de hondsvogel' in Oostkapelle Musical 'Ellis' van Nehalennia De Niro in kerstsfeer Eindejaarsactiviteiten Kaffee 't Hof Piekweekend Het zijn drukke tijden voor het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool. Rond de kerstdagen zijn de heldere stemmetjes nog meer in trek dan anders en trekken ze zo een vierduizend toehoorders. Tweede kerstdag geeft het koor onder leiding van Evert Heyblok voor de zevenenveertigste keer een kerstconcert in de Rooms Katholieke Maria Magdalenakerk te Goes. In verhalen gaan boeven meestal de gevangenis in en wordt eerlijkheid be loond. Maar in de éch te wereld zijn het soms de eerlijke men sen die door boeven de gevangenis in wor den gestopt. Zij zitten daar bijvoorbeeld om dat ze hebben gezegd wat ze dachten over die boeven. Ze komen vaak nooit meer vrij. Woensdag 20 december 2000 FAAM/VLISSINGER 19 Donderdag 21 december t/m woensdag 27 december Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur' romatische komedie met Nicolas Cage die wakker wordt in een ander leven Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur superspannende film met Arnold Schwartzenegger Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur IK® v hilarische komedie met Robert De Niro en Ben Stiller Dagelijks «21.45 uur romantische film met Richard Gere en Winona Ryder Dagelijks 13.45 16.15 uur nieuwe en spannende avonturen van kabouter Plop en zijn vrienden Dagelijks 13.45 uur een weesmeisje wordt opgevoed door een oude kluizenaar Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Drew Barry More, Cameron Diaz en Lucy Liu zijn de nieuwe Angels Dagelijks 13.45 16.15 uur PederSanidse versie! Jim Carry als The Grinch, die er alles aan doet om de kerst te verpesten Dagelijks «19.00 uur Jim Carry als The Grinch, die er alles aan doet om de kerst te verpesten Dagelijks 19.00 21.45 uur bovennatuurlijke thriller met Michelle Pfeiffer en Harrison Ford Dagelijks 21.45 uur actiefilm met Samual L. Jackson als Shaft Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 uur meest geavanceerde visuele spektakel uit de Walt Disney's Studio's ooit Dagelijks 19.00 uur meest geavanceerde visuele spektakel uit de Walt Disney's Studio's ooit Zaterdag 24.00 uur bloedstollende film met Jennifer Lopez en Vince Vaughn Zaterdag «24.00 uur vier jongeren beleven een nacht met verstrekkende gevolgen Zaterdag 24.00 uur een onschuldige roddel loopt uit de hand wanneer er een slachtoffer valt Zaterdag 24.00 uur nieuwste komedie van Joel en Ethan Coen S Donderdag 19.00 uur Vrijdag 19.30 uur Vrijdag en zaterdag 22.00 uur debuutfilm van Erik de Bruyn die zich afspeelt in Zeeland Donderdag 21.00 uur (moviezone) dertienjarig meisje op zoek naar de prins van haar dromen Zaterdag 16.00 uur klei-animatiefilm over de avonturen op een kippenboerderij Zaterdag 19.30 uur de verfilming van het gelijknamige boek van Jeffrey Eugenides Zondag 14.00 uur Zondag en woensdag 20.00 uur spectaculaire film over traditionele Tibetaanse handelstocht door de Himalaya Zondag en maandag 20.00 uur verfilming van het beroemde boek van Marcel Proust Dinsdag en woensdag 14.00 uur klei-animatiefilm over de avonturen op een kippenboerderij Dinsdag 20 uur best bezochte Nederlandse film aller tijden van Paul Verhoeven B Donderdag, vrijdag en zaterdag 20.30 uur spectaculaire film over traditionele Tibetaanse handelstocht door de Himalaya Dinsdag en woensdag 20.30 uur huisvader (Kevin Spacey) op zoek naar ultieme vrijheid BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) De steenrijke Waal Street yup heeft het prima voor elkaar: steenrijk, Ferrari voor de deur en single. Dan wordt hij wak ker op eerste kerstdag. Hij blijkt ineens te beschikken over een gezin met kinderen en hond. Zijn luxe apparte ment in Manhattan is een huis in een buitenwijk geworden. In plaats van bedrijven te ver kopen verkoopt hij nu auto onderdelen. Het oppikken van jongedames is veranderd in het oppikken van ballen op de bowlingbaan. Wat is er aan de hand? En hoe kan hij dit op lossen? emb De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 20 van dit blad. hot Nicolas Cage in 'The Family Man'. HKMSKfiSnSSBS In deze superspannende actie film die zich afspeelt in de na bije toekomst moet Adam Gibson het opnemen tegen... zichzelf. Zonder het te weten is hij ge kloond en heeft een ander zijn plaats ingenomen. Om hun geheim te bewaren hebben degenen die Gibson illegaal hebben gekopieerd het nu op hem gemunt. Schwarzenegger in een wereld vol moord en corruptie. Het concert dat zij geven is gratis, het is een kerstge schenk. Van het publiek vragen zij een vrijwillige bijdrage voor een goed doel: het bevorderen van hulpverlening aan mis handelde kinderen. De bene fietconcerten van dit muzikale gezelschap zijn een soort fami lietraditie geworden. Mieke Beiier geeft een speciale kerst- bijdrage in de vorm van dans en drama, en zorgt daarmee voor een kleurrijk en gracieus optreden. De Feenbrothers en sister bestaan uit vier broers en een zus met allemaal de zelfde passie en talenten, na melijk zingen en muziek ma ken. Matthijs (29), is de oudste van het stel, hij volgde tien jaar slagwerkles. Nu runt hij als technicus de Feenbrothers studio en staat op muzikaal ge bied vooral bekend om zijn technische muzikale klank spel. Mark (28) begon op zesja rige leeftijd piano te spelen. Op zijn veertiende was hij sa men met Louis van Dijk, die ook later een rol in zijn leven speelt, te gast in het Vara ra dioprogramma 'Für Elise'. Hij volgde zijn opleiding aan het Conservatorium in Amster dam. Clemens (20) begon op zijn negende jaar op de cello die hij toen hij elf werd om ruilde voor de contrabas. Al op vijftienjarige leeftijd werd Cle mens toegelaten tot het Con servatorium van Amsterdam. En ook deze Feentelg heeft al een aantal successen behaald op muzikaal gebied. Paul (22) begon als negenjarige jongetje op de klarinet om daar op 14- jarige leeftijd de saxofoon aan toe te voegen. Hij is een graag geziene gastspeler bij vele bin nen- en buitenlandse bands. Priscilla (18) is de enige uit het gezin die, althans op het podi um, geen instrument bespeelt. Wel gaf zij al op haar twaalfde haar eerste liedrecital. Mo menteel studeert zij bij Lucia Meeuwsen klassieke zang aan het Conservatorium in Am sterdam. De Feenbrothers en sister De jongeren van de jeugdtheaterwerkplaats Oostkapelle spe len in de kerstvakantie een 'Maneschijn en de hondsvogel'. Een sproojesachtig verhaal met leidjes over een meisje dat gevonden wordt en opgevoed door een heks. Wanneer het meisje 14 wordt, vindt de heks dat het tijd wordt voor het meisje om op eigen benen te gaan staan. En dan beginnen de avonturen voor het meisje bijgestaan door vriendjes, zoals koffer, boodschappentas, plunjezak, een elf, een boom en an dere sprookjesachtige figuren. Natuurlijk ontbreken ook de boze kobolden niet. De voorstellingen zijn 27 december om 14.30 uur en 28 december om 19.30 uur in het gemeenschaps huis 'de Halve Maan' in Oostkapelle. Reserveren kan op tel. 0118-586230. Leerlingen en personeel van de Nehalennia Scholengemeen schap brengen vier avonden achtereen de musical 'Ellis'. Van woensdag 20 tot en met zaterdag 23 december is er elke avond om 20 uur een voorstelling in de Stadsschouwburg aan het Middelburgse Molenwater. In het verhaal staat Ellis, een zestienjarige tiener, centraal. Ze ontdekt de grote, boze we reld, maar slaagt er ook in haar droomwereld binnen te stap pen. Muziek van deze tijd, enthousiast spel, prachtige dans- nummers en originele decors vormen samen een speelplaats voor jong en oud. Toegangskaarten a 15 gulden zijn te koop bij de kassa van de Stadsschouwburg. De Zeeuwse pop/rockband De Niro geeft vrijdag 22 december een unplugged concert in de Café Bar The Flying Dutchman in Vlissingen. Nieuw aan het repertoire van de band is dat de ei gen composities zowel in het engels als in het Nederlands worden gebracht. Momenteel is de band bezig met opnamen voor een mini-cd met uitsluitend Nederlandstalig werk. Wie De Niro, die onderhand al weer helemaal in kerstsfeer is, wil zien en horen zorgt dat ie vrijdagavond om 21.30 uur in The Flying Dutchman aan de Smallekade 15 in Vlissingen is. In de laatste week van het jaar bruist Kaffee 't Hof aan de Vlasmarkt in Middelburg van de swingende en smakelijke ac tiviteiten. Zondag 24 december is het Kerstnach tot bijna tot in de Rooie Oortjes, dus tot zeker 04.00 uur. Eerste kerstdag is 't Hof gesloten, maar niet getreurd want tweede kerstdag is er Willem's Famous Lopend Buffet voor slechts 25 gulden per persoon. Reserveren is wel nodig want Willem is echt fa mous. Na het buffet wordt het vanaf 22 uur swingen met DJ Carlton. Rebba the Loon, de nieuwe band van Kees Moerland and friends zorgt voor een passende afsluiting van 2000 en maakt samen met alle Hovelingen een swingend entree in 2001. Vrijdag 22 december vindt in het café om 21.30 uur de ope ning van expositie 'De Mensjes' plaats, met werken van Coen Hamelink. Zaterdag 23 december viert september '80 met me dewerking van Counterpart en groot aantal speciale gasten haar 20-jarig jubileum. September '80 is niet meer weg te denken uit het Vlissingse bandcircuit. Met een voorliefde voor het steviger gitaarwerk en de explosieve stage-act van gita rist/kunstschilder Jan de Quelery als kenmerken speelt de band met nog steeds evenveel lol na twintig jaar nog ieder podium plat. Het jubileum wordt gevierd met een uitgebreid feestprogramma waarbij september '80 werk speelt van de cd 'Rock your Socks' en vele andere verassingen.Aanvang 21.30 uur, toegang tien gulden. Het Piekcafé is beide avonden vanaf 21 uur open. Clown Slimpie komt in de kerstvakantie naar Wijk centrum De Zwaan in Oost Souburg aan de Kromme- singel 1. De voorstelling gaat over al lerlei gebeurtenissen in en Jown Slimpie om het huis, die voor de kin deren heel herkenbaar zijn. Als het aan Clown Slimpie ligt wordt het weer één groot feest. De voorstelling is op vrijdag 29 december van 14 uur tot 16 uur, de zaal is open vanaf 13.30 uur en de kaartjes kosten 7,50 gulden per stuk. Reserveren kan via telefoon 06-20668352. Het jongenskoor zingt zondagavond 24 december om 20.30 uur in de nachtmis en eerste kerstdag om 10.10 uur voorzien ze de hoogmis van nog meer kleur. Tweede kerstdag is het koor ook nog in de hoogmis te horen, maar het traditionele kerstconcert van de koorschool in de Maria Magdalenakerk begint om 15.30 uur. Tijdens het concert zijn ook het mannen koor van de kerk te horen. De koren die onder lei ding staan van Evert Heijblok worden muzikaal on dersteund door Marcel van Westen op orgel. Noël Casteleijn verzorgt de presentatie. Het Goese jongenskoor begint zo langzamerhand uniek te worden. Slechts vijf koren in Nederland werken nog zoals de Zeeuwse Koorschool. Het aller eerste kerstconcert van de Zeeuwse Koorschool werd 47 jaar geleden in Slot Ostende. Daarna werd het gehouden in Schuttershof en de beurszaak In het vierde jaar verhuisde het concert naar zijn huidi- Enkele leden van het Zeeuws ge plek, de rooms katholieke kerk. Jongenskoor Zo is het ook met Florestan. Hij is verdwenen. Nou ja, verdwe nen, hij is opgepakt. Niemand weet iets over hem. Het lijkt wel of niemand iets voor hem kan doen. Maar gelukkig heeft hij een dappere vrouw: Leono- re. Ze verzint een plan om de gevangenis binnen te dringen. Ze verkleedt zich als man, zegt dat ze Fidelio heet en wordt ci pier. Diep, zo diep onder de grond dat zelfs de wormen er niet durven te komen, is een cel. In die cel ligt een man. Het is Florestan. Zal ze hem daar Emg Sassen en Frank Groothof. Foto Dirk Buwalda ooit vinden? Of kan ze beter maar naar huis gaan? Proberen die man te vergeten, omdat het haar waar schijnlijk toch nooit zal lukken. Toch geeft ze niet op. Ze zorgt ervoor dat alle gevangenen gelucht worden. Zo hoopt ze een glimp van haar man op te kunnen vangen. Misschien. Wankelend, met knikkende knieën, doodziek, krijtwit, knippe rend tegen het licht, maar toch, toch, haar man. De voorstelling is geschikt voor kinde ren vanaf 7 jaar en wordt zondag 24 decem ber om 15 uur gespeeld in het Arsenaal theater in Vlissingen. De entreeprijs is 25 gulden, voor pashouders 17,50 gulden. In lichtingen reserveringen: tel. 0118- 416662.

de Faam | 2000 | | pagina 19