i 1 Life is wonderful bij Haar van Boven N Zij van Beneden i ii Synergy 4 More Training Coaching Counseling Bloemenhuis Mies opent vierde zaak Eindejaarsmarkt Domburg i J ^De tijd van de ^2001 woonideeën Interieurlkocü Totaal Dik Igounet en Teun Brooymans openden vori ge week zaterdag hun life-style-shop 'Haar van boven N Zij van beneden' in de Gortstraat 28 in Middelburg. Een hele mond vol die naam, maar het is dan ook niet zomaar een winkeltje. De nieu we onderneming van Igounet en Brooymans is een verzamelplaats van alle dingen die het leven leuk maken. Op de binnenmuur staat het ook ge schreven: Life is wonderful! Je moet wel een erg diepgeaarde pessimist zijn als je hier niet, al was het maar heel even, vrolijk van wordt. Levenloze glamourdames Walcheren Totale metamorfose Afgelopen zaterdag werd het vierde Bloe menhuis Mies geopend in het Winkelcen trum in Dauwendaele. Na Vlissingen en twee zaken in Oost-Souburg komt het bloemenhuis nu ook naar Middelburg. Met het oog op de kerstmarkt werkte de familie Mies met man en macht aan de inrichting van de voormalige fotoshop. Veel aandacht voor personeel Taakverdeling Vakanties voor mensen met een handicap Paardenbeurs Content Uitzendbureau heet voortaan Content Nieuw tenue voor Zeeland Sport 5 Nieuw: Witte Kruis alarmhorloge Ouders gratis mee naar jeugdherberg Gezellig wonen begint bij gezellig winkelen. Woensdag 20 december 2000 FAAM/VLISSINGER 15 door Inge Adriaansen 'Haar van boven N zij van be- mans en Igounet en vandaar neden' bestaat uit een winkel beneden en een kapsalon bo ven. „Zelf noem ik het een uit- stalwinkei waar alles wat mooi is en het leven leuker maakt te koop is." Brooymans is er van overtuigd dat mooie dingen het leven prettiger ma ken en wil de mensen laten zien dat het ook anders kan. Volgens hem maken saaie spullen het leven ook saai en dat is niet nodig. „Neem nou een stofzuiger, van iedere dag met zo'n lelijk ding door het huis sjezen word je echt niet vrolijk. Met deze hippe en ook nog eens hele praktische stof zuiger is het gewoon lachen. Maar ook meubilair en servies spelen een belangrijke rol als sfeermaker. Je vindt hier geen doorsnee serviesgoed, maar wel bijzon dere ontwerpen met een ver haal erachter. Dat maakt het verkopen ook zo leuk en ook als mensen niet kopen, over alle spullen en iedere ontwer per is wel iets boeiends te ver tellen. Met je life-style het le ven veraangenamen daar is dus de boodschap, met kleine dingen of met grote dingen als ze maar mooi, grappig of bijzonder zijn en niet alle daags, want dat is saai. Tja, waarom zou je geurloze body lotion gebruiken als je je huid ook een opkikker kunt geven met een verleidelijke chocola- delucht. Om een echte levensgenieter te zijn is jezelf waden in grap pige hebbedingetjes en luxe interieur niet genoeg. Daarbij moet je ook goed voor jezelf (laten) zorgen vinden Brooy- advertentie) COMPUTERPROBLEMEN? BEL 4=ComputerExpress| Service aan huis, ISDN Soft-/hardware installatie Telefoon 0118 - 415546 www.computerexpress.nl E-mail: mail@computerexpress.nl de combinatie winkel-kapsa lon. Het leuke is dat de twee zaken ondanks de fysieke scheiding bijna ongemerkt in elkaar overlopen. Op weg naar de kapsalon, naar boven dus, staat de bezoeker halver wege de trap al oog in oog met een lonkende opzichtige bank. Een tussenstop op de etage wordt hierdoor bijna af gedwongen en dat loont zeker de moeite, want er valt nog veel meer te zien op deze eta ge. Fel oranje lichtgevende elandkoppen markeren ver volgens de weg naar de kap salon, het domein van Dik Igounet, de kapper van boven. De kleuren zilver en lila voe ren de boventoon in de kapsa lon en in combinatie met de glazen lampjes die samen het beeld van een kroonluchter suggereren heeft de salon iets weg van een toneeldecor. Waarbij twee fraaie maar le venloze dames in glitteroutfit dienst doen als figuranten. Wat ook direct opvalt en waar schijnlijk veel ervaren 'wach ters' aan zal spreken is de uit nodigende ronde leestafel in plaats van geschakelde zitjes waar mensen wanhopig pro beren eikaars blik te ontwijken en als het vol zit verkramping oplopen om ongewenste inti miteiten te vermijden. Het onalledaagse interieur blijkt echter niets te zeggen over de stijl van de kapper zelf. „Ik heb voor we deze zaak openden nog vijf maan den in een Kinky-kapsalon in Breda gewerkt en dat was hartstikke leuk, maar eigenlijk is het helemaal niet zo ver nieuwend wat daar gedaan wordt. Er wordt toch vooral gewerkt met de traditionele technieken. Hoe het kapsel er uit gaat zien hangt helemaal van de klant af, wat hij of zij wil. In deze kapsalon kan ei genlijk alles, extreem, hip of traditioneel, als de klant er zich maar goed bij voelt. Daar komen ze hier voor en dat is waar het om gaat. Ik richt me dus ook helemaal niet op een bepaald soort mensen, iedereen is hier van harte welkom. Alleen perma nenten dat doe ik beslist niet, 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 -1 daar heb ik een hekel aan en het wordt nooit echt mooi" beweert de kapper stellig. Niet alleen het kapsel kan bij 'Haar van boven' verfraaid of terug in model gebracht worden, ook het gezicht wordt met eni ge trucs en goed gereedschap jonger, fraaier, strakker of ver leidelijker. Igounet is namelijk ook nog eens visagist. Wie voor één dag iemand anders wil zijn gaat voor een totale metamorfose waarbij kapsel en look ingrijpend worden veranderd. Heel handig als de stemming met de look mee mocht veranderen is de cos- meticalijn met een knipoog uit de winkel van Teun: 'Virgin Slut' een duo verpakking zeep, bodylotion of eau de toi lette, passend bij de stem ming van het moment. Haar van boven N zij van be neden is dagelijks geopend van 9 tot 18 uur, donderdags tot 21 uur en zaterdags tot 17 uur. Dik Igounet en Teun Brooymans foto: Jaap Wolterbeek Synergy 4 More Training, Coaching, Counseling is een nieuwe onderneming in Zeeland. Door het geven van diverse trainingen en begeleiding bij veranderingspro cessen willen Ronald Heij en Marian Sprangers, allebei gefascineerd door communicatie en het menselijk be wustzijn, mensen leren hun eigen effectiviteit te vergro ten. De vestigingsplaats van de onderneming is Wilhel- minadorp, maar de producten worden door heel Zeeland aangeboden. Ronald Heij is trainer binnen het onderwijs en bedrijfsleven en Marian Sprangers is psycholoog, docent en trainer, samen zijn zij Synergy. Marian Sprangers legt uit hoe de trai ningen bij kunnen dragen aan een beter, leuker leven en wel ke methoden Synergy ge bruikt in de traningen. „Wij werken voornamelijk met be hulp van de technieken en Marian Sprangers en Ronald Heij foto: Jaap Wolterbeek vaardigheden van Neuro Lin guïstisch Programmeren (NLP). NLP is in de jaren ze ventig ontwikkeld door de Amerikanen Richard Brandler en John Grinder en inmiddels zeer succesvol gebleken. Wij gebruiken de modellen die zij ontwikkelden voor communi catie, waarbij er van uitge gaan wordt dat onze innerlijke achtergrond en drijfveren be palend zijn voor de manier waarop we met elkaar om gaan. Wij zeggen dan ook al tijd: 'maak van je onderbe wustzijn je bondgenoot'. Door mensen te leren herkennen wat er zich binnenin, dus in het onderbewuste allemaal af speelt kunnen zij ook leren om herhaling van ongewenste pa tronen te voorkomen. Want, als je weet hoe je van een mug een olifant maakt dan weet je ook hoe je van die oli fant weer een mug kan ma ken. Het helpt mensen om op een goede manier om te gaan met emoties, bewuster naar zich zelf te kijken en uiteindelijk dat doel te bereiken wat men voor ogen heeft, vrij van faal angst en zonder zich onmoge lijke doelen te stellen". Persoonlijke successen daar gaat het om bij NLP, wat telt is wat iemand goed kan en niet Omschrijving: in de eerste kolom moeten woorden worden in gevuld van drie letters en in de derde kolom van vier letters. De woorden van de middelste kolom worden gevormd door de let ters van de woorden in de eerste en de derde kolom, de om schrijving van deze woorden staat door elkaar. Na juiste oplos sing ontstaat in de aangegeven verticale kolom de naam van een land. Omschrijving van de woorden in de eerste en de derde kolom: 1 kade - nakomeling; 2 groet - boordsel; 3 bijwoord - grassoort; 4 watering - gereedschap; 5 gevangenis - uitvoeren; 6 mannet jeshond - stoere knaap (pop.); 7 hoendereigenschap - hemelli chaam; 8 aanwijzend voornaamwoord - snaarinstrument; 9 kor te tijd - ijzeren pen; 10 onderricht - koffie (volkstaal); 11 vernis - soort van mijt; 12 onaangenaam koud - werk; 13 deel van de hals - paar; 14 aanwijzend voornaamwoord - huisdier; 15 onbe paald voornaamwoord - kleur. Omschrijving van de middelste woorden: zendbrief - deel van een verhaal - uiterlijk - optree - geoefend heid - sierlijk - trio - herhaaldelijk - afscheidsgroet - Javaans or kest - gereedschap - schending - filterhouder - verzegelde ver- trager - windrichting Stuur uw oplossing vöör woensdag 27 december naar de re dactie van de FaamA/lissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissin gen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 3 januari be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woens dag 6 december luidt: 'handrem'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar E. Flipse uit Westkapelle. Richard Mies, de middelste van drie broers uit het gezin Mies, voert het woord terwijl een aantal andere familiele den en werknemers vegen, boren, boorden vullen en schilderen. Het is twee dagen voor de opening, maar nie mand schijnt zich druk te ma ken. „Wij zijn het werken ge wend, vertelt Richard. Als je klein begint, zoals mijn vader destijds, dan moet je alles zelf doen met alle mogelijke middelen die je hebt. Zo zijn wij opgevoed: aanpakken en doorzetten. En doorzetten doet de familie Mies. De vier de bloemenzaak, die samen met een bedrijfsleidster ge rund zal worden door Martin Mies, is nog niet open of en thousiast wordt er al verteld over de opening van een vijf de zaak in de Euromarkt. „Als je wilt groeien, moet je niet te lang wachten, zei mijn vader en die raad volgen wij op want hij zit er niet vaak naast met zijn beweringen. „We hebben nu een heel mooi rijt je", lacht Richard. „Rond de drukke kerstdagen de opening in Dauwendaele, in januari de opening in de Euromarkt, in februari Valen tijnsdag en in maart bestaat de zaak in de Paspoortstraat 10 jaar. Richard Mies geniet zichtbaar van alle drukte. Het kan hem niet gek genoeg, zo blijkt uit zijn wens om binnen vijf jaar de tiende zaak te ope nen. Volgens hem geen jongens droom, maar een heel rea listisch vooruitzicht. We heb ben samen met een deskundi ge een businessplan opgezet voor de hele bedrijfsvoering. Daarbij wordt al rekening ge houden met verdere uitbrei ding. Doordat we 'geen klein tje' meer zijn kunnen we nu veel meer dingen centraal doen, zoals een centraal kas- systeem, centrale inkoop en opslag en dergelijke. En het mooie aan het businessplan is dat het steeds opnieuw toe pasbaar is en daarmee beha len we ook in elke zaak het zelfde resultaat. Wat overi gens niet inhoudt dat ieder een als een robot in de winkel staat, integendeel zelfs. In on ze bedrijfsvoering is heel veel aandacht voor ontwikkeling en begeleiding van de mede werkers. Eigen inbreng en cre ativiteit wordt erg gestimu leerd, wij zetten alleen een ka der en reiken handvaten waar mee gewerkt kan worden. Voor de mensen die nog in opleiding zijn hebben we een eigen praktijkdeskundige aan getrokken, die de leerlingen begeleidt. Want anders komt zo'n leerling niet tot zijn recht, dat weten we uit de praktijk. Vaak heb je het zelf te druk om iemand goed te begelei den en nu doet iemand an ders dat voor ons. Je merkt dat zo'n leerling zich veel se rieuzer genomen voelt en dat hij of zij veel meer lol in zijn werk en opleiding krijgt. Met betrekkelijk eenvoudige methoden maken wij het wer ken hier gewoon een stuk leu ker: uitstapjes, een maande lijkse nieuwsbrief, uiteraard een bloemetje bij ziekte en persoonlijke aandacht voor de mensen, dat kost helemaal niet zo veel. Maar het werkt wel door in de kwaliteit die wij met z'n allen neerzetten. En in de benadering van de klanten Evenals voorgaande is er rond de jaarwisseling in Dom burg weer van alles te beieven. leder jaar verzorgt de ondernemersvereniging Domburg een gezellige afsluiter van het jaar. Vanwege de vele kerstmarkten die overal te bezoeken zijn hebben zij dit jaar eens voor iets anders ge kozen, namelijk een eindejaarsmarkt. Dankzij alle inspan ningen van lokale middenstand en symphatisanten veran dert de markt donderdag 28 december en vrijdag 29 de cember in een kleurrijk geheel van kramen, live muziek en winterse lekkernijen. Natuurlijk is er ook aan de kleintjes gedacht, speciaal voor hen is een grabbelton en natuurlijk is ook de Kerstman van de partij. Knaller dit jaar is een reu ze ski-hindernisbaan waar jong en oud zich aan een glijpar tij kan wagen. De Domburgse ondernemersvereniging is er klaar voor foto: Jaap Wolterbeek wat hij of zij niet kan. Door die successen in kaart te brengen en inzichtelijk te maken ligt volgens Sprangers en Heij de weg naar persoonlijke groei open. In de trainingen laten zij de deelnemers kennis maken met NLP. Respect voor zichzelf en anderen is het kader waar binnen de deelnemers aan de slag gaan. Synergy richt zich zowel op bedrijven/onderwijs en instellingen als particuliere deelnemers. Bij de trainingen op maat voor de zakelijke markt worden de vormgeving en implementatie in overleg met de opdrachtge ver bepaald. Naast de trainin gen die in groepsverband worden gegeven is er ook een apart traject mogelijk voor in dividuele coaching. Vanaf ja nuari 2001 biedt Synergy vier trainingen voor zowel indivi duele deelnemers als bedrij ven/instellingen: 'Effectief communiceren met jezelf, ,Nu bereik ik wat ik bereiken wil', Effectief communiceren met anderen' en 'Ontdek jouw ei gen emotionele intelligentie. Voor meer inlichtingen, trai ningsdata en aanmelding: Training Coaching, Counse ling 'Synergy 4 More' West- havendijk 44 Wilhelminadorp, tel. 0113 - 271114. IMII IlMRlil Sli toe." Ook Martin Mies deelt deze mening en onderstreept het nog eens keer, terwijl hij van wat rondslingerend kar ton en een aantal schroeven een glazen vaas met roos om tovert tot een decoratief 'ver- bouwingsbloemstukje'. „Lol moet je hebben in je werk en je moet je er lekker in uit kun nen leven. Dat is het mooie van een familiebedrijf, wij doen wat we zelf willen en je staat er uiteindelijk nooit echt alleen voor, we zijn altijd met z'n vijven." Al snel blijkt dat de broers ondanks de gedeel de liefde voor de bloemen al lemaal hun eigen specialisatie en verantwoordelijkheid heb ben. Richard is de zakenman, Martin de artistiekeling en broer Marchel coördineert de logistiek en de werkplaats. Een ding staat vast: ze zijn al lemaal even begaan met het groeiende familiebedrijf en van plan tenminste nog zes zaken op poten te zetten. Al sinds 1957 maakt Stichting Werken zich sterk om de grenzen waar oudere mensen met een handicap tegen aanlopen als zij op vakantie willen op te heffen. Een van de activiteiten die zij hiervoor organiseren zijn groepsvakanties in aangepaste ac commodaties met deskundige verzorging. Maar ook individuele vakanties, met bijvoorbeeld hulp van een vrijwilliger behoren tot de mogelijkheden. Het vakantiebemiddelingsbureau van Stichting Werken brengt mensen met een handicap en vrijwilli gers die met hen op vakantie willen gaan samen. De vakanties verschillen van aard en variëren van binnenlandse uitstapjes tot enkele weken in het buitenland. Eem ding blijft altijd hetzelfde: het wordt een vakantie met begeleiding op maat. Geïnteres seerde vrijwilligers of gehandicapten met belangstelling voor een van de vakantiemogelijkheden kunnen contact opnemen met: Stichting Werken, Lange Voorhout 48 Den -Haag, tel. 070- 3649920, email:info@stichtingwerken.nl. Van 27 tot en met 30 december opent de Jaarbeurs te Utrecht de deuren voor de internationale beursmanifestatie Paard Re creatie. Over een oppervlakte van 30.000 vierkante meter is een veelheid van alles wat met paarden en de paardensport te ma ken heeft te zien. De beurs biedt allerhande informatie, spekta- culaire shows en leerzame clinics door diverse bekende ruiters. De openingstijden zijn: 27, 28 en 29 december van 10 tot 21 uur en 30 december van 10 tot 17 uur. De toegangsprijs is 25 gul den, kinderen van 7 tot 12 jaar 20 gulden en kinderen tot 6 jaar mogen gratis mee naar binnen. In tegenstelling tot de branche, die winstwaarschuwingen geeft en lagere resultaten boekt, groeit Content gestaag door. Dit suc ces komt mede doordat Content kandidaten banen kan aanbie den waarbij een vast dienstverband mogelijk is. Daarnaast doet Content aan loopbaanadvies en leer-werk-trajecten, waardoor werken en studeren mogelijk wordt. Hoewel er nog steeds veel uitzendbanen geboden kunnen worden heeft het uitzendbureau besloten de naam te veranderen. Wat vroeger Content Uitzend bureau heette is nu alleen nog Content. Het nieuwe tenue van Zeeland Sport 5 Het voetbal elftal van Zeeland Sport 5 wordt gesponsord door 'Strandpaviljoen Panta Rhei' en Eetcafé 'Vanuus'. Onlangs werd hele elftal van Zeeland Sport 5 door de sponsors in een compleet nieuwe outfit gestoken. Vanaf het voorjaar 2001 kunnen deelnemers van de 'Stichting Witte Kruis' in plaats van de reeds bekende Alarmpenning een Alarmhorloge dragen. Op verzoek van vele deelnemers is ge zocht naar een nog discretere vorm van herkenning. Dat de keu ze is gevallen op een horloge is niet verwonderlijk, een horloge is onopvallend en toch herkenbaar. De wijzerplaat is voorzien van het wereldwijd bekende spoedei sende hulp symbool 'Star of Life'. Door middel van twee druk- knopppen kan het horloge worden geopend. Aan de binnenkant staan de relevante medische spoedgegevens, een 24 uur per dag bereikbaar alarmnummer en een deelnemersnummer zijn gegraveerd aan de achterkant van het horloge. Op de binnenzij de staat een duidelijk zichtbare foto gegraveerd van de drager voor een absolute identificatie. Voor meer info: Stichting Witte Kruis, tel. 070- 3110486. In 15 NJHC-jeugdherbergen kunnen kinderen van 3 tot en met 15 jaar gratis hun ouders meenemen. Deze actie loopt in de cember en januari, met uitzondering van de kerstvakantie. Bij een verblijf van maximaal twee nachten in de moderne NJHC- accommodaties hoeven de ouders niet voor hun overnachting te betalen. De extra's zoals ontbijt, diner en meer dan twee overnachtingen, vallen buiten deze Kids-actie. Meer informatie optel. 010-2646064. (advertentie) De vierde bloemenzaak van de familie Mies foto: Jaap Wolterbeek De tijd rond kerst is vanouds een tijd van gezelligheid en huiselijkheid. Een tijd voor verrassingen in huis. Als het om wonen gaat is dit bij uitstek de tijd van de 2001 woonideeën. Bij ons in Goes en Nieuwerkerk kunt u ze allemaal bewonderen. Ze staan prachtig uitgelicht in onze betoverende toonzalen. Kom, kijk, geniet en laat u inspireren door de vele en fantastisch mooie mogelijkheden. ADRIAAN WIM FLIKWEERT SHOWROOM NIEUWERKERK: RIJKSWEG 26, TEL 01 11 - 641268 SHOWROOM GOES: MARCONISTRAAT 15, TEL 01 13 - 220840 KASTEN, ZITMEUBELEN, SALONTAFELS, EETKAMERS. SLAAPKAMERS, ZONWERING. GORDIJNEN, VERLICHTING, VLOERBEDEKKING EN VLOEREN

de Faam | 2000 | | pagina 15