Kristallen Kerst Gesuikerd effect CD Top Tien kent met Kerst vele muzikale varianten Spelletjes voor donkere winterse dagen Verdi Wijn staat voor diversiteit De kersttoptien van dit jaar is:(1). My Christ mas Album (prinses Christina);(2). Verdi met Andrea Bocelli;(3). All Time Greatest Christmas Songs;(4). Weihnachts Oratorium van Bach;(5). These are Special Times (Celine Dion);(6). Aangenaam Klassiek 2000;(7). Kerst feest met Bert Ernie;(8). Christmas in Vienna VI (DVD);(9). Pavarotti Friends: Cambodia and Tibet;(10). Blof: Watermakers. Kerstmis is van oudsher een familie feest, dat we vieren met de mensen die ons dierbaar zijn. We versieren ons huis met aandacht voor details, in een stijl die past bij onze persoonlijke smaak. Kerstor namenten van Swarovski trekken de aan dacht en schitteren smaakvol in het zachte kaarslicht. Tal van cosmeticamerken pakken met name hun geuren tijdens de weggeef- dagen extra feestelijk in om ze net zo fees telijk weer te kunnen (laten) uitpakken. Klassiek Watermakers Wijn is cultuurgoed; staat voor diversiteit. Wijn is lekker en de ultieme begeleider bij een goede maaltijd: zij verhoogt de stemming, bevordert de spijsvertering én wekt de eetlust op. Conclusie: wijn hoort op tafel. Maar de juiste combinatie wijn en spijs creëren is een kunst op zich. Is uw gerecht sterk gekruid, dan serveert u geen zoete wijn en zeker geen lichte wijn. De spelende Olifant Wij willen worteltjestaart! Op de kinderboerderij Familie Beer Kom op, naar bed! Sky Runner Kwaliteitswijnen De Heksenschool Speel je mee? N ANDREA BOCELLI Woensdag 13 december 2000 FAAM/VLISSINGER 9 Parelmoerdeeltjes bij oogschaduw en nagellak (Bourjois) De exclusieve designs zijn symbolen van een persoonlij ke blijk van waardering voor de mensen met wie we de kerstdagen doorbrengen, leder jaar wordt een speciaal stuk toegevoegd aan de serie. Het geschenk van dit jaar is de smeltende sneeuwvlok waaruit een zespuntige ster te voorschijn komt. Maar er is ook een vrolijk lachende sneeuwpop met een wortelrode neus, koolzwarte oogjes en drie rode knopen op zijn bolle buik. Hij is de verper soonlijking van alle winterpret. Issey Miyake, Jean Paul Gaultier, Ralph Lauren, Armani, Guerlain, Cacharel... we noemen er maar een paar. Lan caster komt zelfs onder de naam Luxe Christmas Collec tion met in zilver verpakte make-up. Terwijl het Franse Bourjois onder de al even Franse naam "Sogne d'une nuit hiver" (droom van een winternacht) met nieuwe oogschaduw en nagellak in betoverende wintertinten via parelmoerdeeltjes zorgt voor een "gesuikerd" effect. Iets minder vet dan op de oliebollen, dat wel.... Een cd die tijdens de kerstda gen absoluut beluisterd dient te worden is 'Verdi' van de te nor Andrea Bocelli. Hij zingt de aria's van Verdi. Giuseppe Verdi was de belangrijkste componist van Italië. Volgens Bocelli zijn de aria's van Verdi een medicijn voor een wereld vol verwarring. Om even in het klassieke gen re te blijven: het Weihnachts- Oratorium van Johann Sebas tian Bach; uitgevoerd door koor en orkest van het Gentse Vocale College opder leiding van Philippe Herreweghe. Het bijgaande boekwerkje geeft duidelijke tekst en uitleg. Het betreft twee cd's, die zijn op genomen in de Mindersbroe- derskerk van Gent. 'The Little Drummer Boy' met Johnny Cash, Andy Williams die 'Sleigh Ride' zingt en 'Whi te Christmas' van Bing Crosby. Onverslijtbaar en komen dan ook ieder jaar met de kerstda gen weer terug. Onverslijtbaar niet alleen, ook nog steeds populair. Een cd die het in een feestelijk papiertje leuk doet onder de kerstboom. 'These Are Special Times' wis en waarachtig en zeker als het gaat om Celine Dion. Alle tek sten in een fraai boekwerkje. Dit titelboekje eindigt met een persoonlijke kerstwens van Celine. Een wel zeer Opmerkelijke cd is 'Watermakers' van Blof. Geen loze zinnen, maar prach tige teksten die de luisteraar aan het denken zet. Ook deze teksten zijn netjes gebundeld in een boêkje. Een 'vreemde eend in de bijt' is misschien de enige DVD in dit rijtje: 'Christmas in Vienna VI' met Placido Domingo, Pa tricia Kaas en Alejandro Fernandez. Niet direct een re cente DVD, maar nog steeds een klapper. Laten we eens wat combinaties de revue passeren: Koude voorgerechten: we drinken een Langlois Chateau, een Chablis of een Edelzwicker. Warme voor- of tussengerechten: denk eens aan een Pouilly Vinselles, een Musdacet of aan een Blanc de blancs. Visgrechten: Beaujolais blanc, Bourgogne blanc. Licht vlees en gevogelte: Beaujolais, Médoc, Meursault. Varkensvlees: Edelzwicker, Bourgogne. Rood slachtvlees en wild gevogelte: Saint Emilion, Pommerol en Beaune. Kaas en kaasgerechten: Beaujolais, Cótes du Rhóne. Nagerechten, vruchten: Sauternes, Port, Champagne. Bedenk echter wel dat u niet per se Franse wijnen hoeft te schenken en zijn natuurlijk tal van andere landen waarvandaan prima wijnen komen. Argentinië, Chili, Roemenië, Bulgarije, Amerika enAustralië. opgeruimd. Als heks, piraat, clown of prinses rennen ze over de gekleurde tapijtjes om hun speelgoed te zoeken. Wie het best onthoudt waar alles ligt, heeft als eerste de speel goedkist weer vol. Een vrolijk bordspel voor twee tot vier spelers vanaf drie jaar die van verstoppertje spelen houden. De familie Konijn wil een worteltjestaart bakken. De spelers moeten hen helpen de worteltjes uit de moestuin van de boer te halen, maar mogen zich niet laten betrappen. Als de boer zich omdraait, moe ten ze vliegensvlug terughol len naar hun veilig hol om het later opnieuw te proberen. Een spel voor twee tot vier spelers vanaf vier jaar. Welke speler vindt als eerste de die ren die op zijn Lottokaart ont breken? Alle dieren zitten in een zak verstopt. Telkens als er een dier uit de zak gepakt wordt, moeten de spelers goed opletten en kijken of het dier op hun kaart past. Een spel voor één of twee spelers vanaf vier jaar. Het is een vrolijke boel in Berenland, maar op de speelkaarten van de familie Beer ontbreekt tel kens een stukje in een bepaal de vorm. De ontbrekende vor men zitten in een zak. Kinde ren moeten proberen de juiste vorm terug te vinden door in de zak te voelen en dan te kij ken of het klopt. Een door Vera de Backker geïl lustreerd bordspel voor twee tot vier kinderen vanaf vijf jaar. 's Avonds als de dieren tuin sluit moeten de dieren naar hun nachthok. De oppas sers rijden met hun kar rond om alle dieren op te pikken. Maar die willen nog helemaal niet gaan slapen en hebben zich overal verstopt. De spe lers moeten de oppassers hel pen. Wie als eerste zijn vier dieren heeft gevonden wint het spel. Wie wel eens in New York is geweest, kan ze niet over het hoofd hebben gezien: wolken krabbers. De spelletjesmakers van Ravensburger lieten zich inspireren door deze giganti sche bouwwerken. 'Sky Run ner' is een spannend spel en bijzonder vormgegeven. In 'no time' wordt, met de on derdelen ui de platte doos, een wolkenkrabber van liefst zestig centimeter in elkaar ge zet. Wie als eerste het dak be reikt, is de winnaar In de wanden van de wolken krabber zijn rijen met gaatjes aangebracht. Dit zijn de routes die beklommen kunnen wor den. Hoe hoger de speler komt, hoe minder rijen hij op zijn pad vindt. Naast klimkaar- ten zijn sabotage-, uitglij-, uit rust en uitrusting-verloren- kaarten aanwezig. 'Sky Runner' kan met maxi maal vijf en minimaal twee spelers van 8 tot 99 worden gespeeld. Zo'n vier decennia geleden stond Australië slechts bekend om versterkte wijnen en dan ook nog ouderwets gemaakt. Nee, daarmee werd eerder spot gedreven dan dat men er respect voor had. Binnen twintig jaar is dat wel even veranderd. Het leek alsof de klok voor de Australische wijn doldraaide; want in 'no-time' kon het land pronken met onversterkte witte en rode wijnen die in middels hun weerga niet kennen. De Australiërs ontpopten zich als ware pioniers. Zij hadden im mers uitsluitend ranken voor de blauwe druif, dus voor rode wijnen. Dankzij echter het enten van witte varianten op de afge kapte blauwe werd de weg geopend voor een wereldsucces. De donkere dagen rond Kerst en Nieuwjaar zijn ideaal voor het spelen van gezellige spelle tjes.-Jumbo brengt zes nieuwe spellen op de markt voor kin deren van drie tot acht jaar. Ze maken deel uit van de serie 'De spelende Olifant'. Kenmerkend zijn de grote houten speelfigu- ren en dobbelstenen; de prach tige speelborden en 3D-decors van stevig karton; en de vorm geving die is afgestemd op jon ge kinderen. Kinderen en ouders stellen ho ge eisen bij het kiezen van een spel. Terecht, want het spelen van een spel vormt een belang rijk onderdeel in de ontwikke ling van een kind. Het leert in een spelsituatie omgaan met winnen en verliezen. En hoe het is om je beurt te moeten af wachten, je aan de regels te houden, een ander te slim af te zijn of een beetje te pesten. Bosheksen moeten een proef afleggen met als beloning een lekkere spinnentaart. De spe lers moeten onthouden onder welke oranje steen het juiste heksensymbool ligt. De Hek senschool - genomineerd voor Speelgoed van het Jaar 2000 - is bedoeld voor twee tot vier spelers vanaf vijf jaar. Met het spel leren kinderen kleuren herkennen en trainen ze hun geheugen. De tekenin gen zijn van de bekende kin derboekillustratoren Dieter en Ingrid Schubert en zijn geba seerd op hun beroemde pren tenboek Platvoetje. Een bordspel, geïllustreerd door Guusje Siegers, voor twee tot vier kinderen vanaf drie jaar. Beren, auto's, trom mels, poppen... het speelgoed slingert door het hele huis. Kinderen spelen wie als eerste zijn of haar speelgoed heeft iSHAI .I Pi 111.HARMONIC OlU IIFSTKA

de Faam | 2000 | | pagina 9