VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE MIDDELBURG VE MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE FAAM/VLISSINGER Woensdag 13 december 2000 INFORMATIE OVERHEID k ONDERWIJS Met ingang van heden liggen op de intergemeentelijke afdeling lokaal onderwijsbeleid Middelburg/Vlissingen Stadhuis straat 2 voor een ieder ter inzage het raadsbesluit tot vaststelling van het onderwijshuisvestingsbud- get, -programma en -overzicht voor het jaar 2001. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het plaatsen van een tuin- schuurtje/berging op een per ceel van het volkstuincomplex aan het Baaijenompad; het verplaatsen van een duiven hok op het perceel Nieuwe Vlis- singseweg I88; het wijzigen van de raamkozij nen op het perceel Sint Sebasti- aanstraat 4; het verbouwen van een restau rant tot winkelruimte op het perceel Markt 53 A; het bouwen van 25 woningen op percelen aan het Strandple- vierhof I t/m 25; het uitbreiden van een dakkapel op het perceel Korenbloemlaan 50 te Arnemuiden; het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Brandenburglaan 21 en het plaatsen van een tuinhuisje op Brandenburglaan 23; het uitbreiden van de woning op het perceel Seissingel 32; het bouwen van een garage/ber ging op het perceel President Wilsonlaan I 7. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd (tussen haakjes staat de datum van verzending): het aanbrengen van reclame teksten op het perceel Klarinet- weg 4 (l-l2); het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Distelstraat IO te Arnemuiden (l-l 2); het gedeeltelijk slopen van het dak op het perceel Lange Delft 42 (l-l2); het aanbrengen van reclame op het perceel Buitenruststraat 16 (I-I2); het verbouwen van de woning op het perceel Vlissingse Molen straat 5 (l-l2); het verbouwen/restaureren van de kelder en begane grondvloer op het perceel Kinderdijk 26 (I- 12); het verbouwen van de zolder ruimte op het perceel Prins Bernhardstraat 21 (l-l2); het bouwen van een bedrijfswo ning op het perceel Veerseweg I36 (5-I2); het uitbreiden van de woonka mer op het perceel Raderma- cherstraat 5 te Arnemuiden I - 12). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 15 cjecember 2000 tot en met 4 januari 2001 ligt op de sec tie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aan vraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het verbou wen van een deel van het dak tot loggia op het perceel Stations straat 11. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61,4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelijke informatie van de gemeente Middelburg pagina 3 in de Faam/ Vlissinger, Maximaal Text 830 of www.middelburg.nl BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - Het bouwen van een woning Wildbaan 8 - Het verbouwen van een be drijfspand Edisonweg 41 - Het verbouwen van een woon kamer Anna Blamanlaan 20 - Het uitbreiden van een woon kamer Van Turnhoutstraat 36. Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. Het is moge lijk dat de tekeningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergun ning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE BOUWVER GUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - Het verbouwen van de woning Slijkstraat 26 - Het bouwen van een serre Si mon DeVliegerlaan 30A - Het verbouwen van een garage tot kapsalon Simon De Vlieger laan 3 OA - Het bouwen van een schuur An jelierenlaan 101 - Het bouwen van een tuinhuisje Jacob Catslaan 7 - Het uitbreiden van een woning Dongestraat 12 - Het bouwen van een schuur Koopmansvoetpad 11 - Het bouwen van een dakkapel Westerzicht 668 - Het bouwen van een tuinhuis Van Karnebeekstraat 8 - Het plaatsen van twee zeecon tainers Zuidbeekseweg 4d - Het bouwen van een blokhut Ruys Beerenbrouckstraat 16 7 - Het bouwen van een onder grondse opslaghuisvuil Bonedij- kestraat/Hogeweg. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending daar van bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. VRIJSTELLINGEN Wij willen positief beslissen op de volgende aanvraag bouwvergun ning in het gebied Paauwenburg waarvoor een voorbereidingsbe- sluit geldt: het uitbreiden van een woning met bijkeuken De Meij van Streefkerklaan 4. Tevens willen wij positief beslissen op de aanvraag bouwvergunning door een vrijstel ling voor het bouwen van een ga- rageThorbeckelaan 38. Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelij ke Ordening opent daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een be slissing nemen liggen de bouw- en situatietekeningen en het vrijstel- lingsverzoek tot en met 11 januari 2001 ter inzage in het stadhuis (begane grond, kamer 034).Tot en met deze datum kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkin gen bij burgemeester en wethou ders indienen. WELSTANDSCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering van de welstandscommissie is op 21 december 2000. Uw plan moet tenminste één week voor de ver gaderdatum bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. BOUWVERORDENING 7e wijziging Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken op grond van ar tikel 139 en volgende van de Ge meentewet bekend dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 30 november 2000, de le wijziging van de gemeentelijke Bouwverordening heeft vastge steld, overeenkomstig de circulaire van de V.N.G. van 20 juli 2000. Deze wijziging heeft betrekking op de aanpassing van verschillende normen en een actualisering van de voorschriften aan de recente jurisprudentie. Deze wijziging ligt gedurende 6 weken voor een ieder ter inzage in het stadhuis (begane grond, kamer 3 4). Tegen betaling kan dit wijzigingsbesluit worden verkregen. Ingevolge artikel 142 van de Gemeentewet treedt dit besluit in werking op de 8e dag na deze publicatie. ONTWERP-BELEID WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en wethouders ma ken, op grond van afd. 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, be kend dat t/m IO januari 2001 in het stadhuis (begane grond, kamer 034) en in de openbare biblio theek ter inzage ligt het ontwerp- beleid voor de toepassing van arti kel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Dit ontwerp voorziet in door ons college te hanteren beleidsregels met betrekking tot het verlenen van vrijstelling van een geldend bestemmingsplan met betrekking tot de zgn. "planologische kruimel- gevallen", zoals die staan opge somd in artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening Deze betreffen o.a. - binnen de bebouw de kom - de geringe uitbreiding van gebouwen en bijgebouwen, kleine bouwwerken, geen gebou wen zijnde, en gebruiksveranderin- gen van bestaande opstallen. Tot en met bovengenoemde datum kunnen belanghebbenden hun zienswijze indienen bij ons college. AANLIJN- EN MUILKORF- GEBOD Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij bij besluit van en verzonden op 7 december 2000 aan de heer J. de Bruijne, wonende Kanaalstraat 103 te Oost-Souburg een aanlijn en muilkorfgebod hebben opge legd als eigenaar en houder van twee honden van het ras Rottwei ler. Dit besluit ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kan tooruren ter inzage in het stad huis, kamer 118a, Stadhuisplein 2 te Vlissingen. Tegen dit besluit kan iedere be langhebbende op grond van de Al gemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de verzending daar van bezwaar maken bij burge meester en wethouders van Vlissin gen. Het bezwaarschrift moet wor den ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. COMMISSIE BEZWAAR/ BEROEPSCHRIFTEN De voorzitter van de Commissie bezwaar- en beroepschriften Vlis singen maakt bekend dat op maandag 18 december 2000 in het stadhuis te Vlissingen een openbare hoorzitting wordt gehou den waar (onder voorbehoud) de volgende zaken worden behan deld: 19.45 Bezwaar van de heer en mevrouw H.M. Driessen tegen het besluit van burgemeester en wet houders van Vlissingen d.d.27 sep tember 2000, kenmerk ST/bw/3766, inzake het afwijzen van hun aanvraag om een onttrek kingsvergunning voor het apparte ment Boulevard Evertsen 44 te Vlissingen. 20.15 Bezwaar van de heer M. Meijsen Beleggingsmaatschappij Faterbei B.V. (raadsman Adviesbu reau Buist) tegen het besluit van burgemeester en wethouders van Vlissingen van 2 7 september 2000, kenmerk STIbw/14018, in zake het afwijzen van diens aan vraag om een onttrekkingsvergun ning voor het appartement Boule vard Evertsen 104 te Vlissingen. 20.30 Voortzetting van de behan deling van het bezwaar van de he ren M.B.K.Abarkan en A. de Visser (advocaat mr drs G.A.C. Beckers) tegen het besluit van de burge meester van Vlissingen d.d. I sep tember 2000 inzake het verlenen van een exploitatievergunning voor de uitoefening van het horecabe drijf (coffeeshop) in het pand Kas teelstraat 121 te Vlissingen. 20.45 Bezwaar van de heer G.RW.M.Aarden (advocaat mr W.J.W.K. Suijkerbuijk) tegen het besluit van de burgemeester van Vlissingen d.d. I september 2000, kenmerk ST/mi/7562 inzake het verlenen van een exploitatiever gunning voor de uitoefening van het horecabedrijf (coffeeshop) in het pand Kerkstraat 8 te Vlissin gen. Het procesdossier ligt vanaf heden tot en met 18 december 2000 voor iedereen ter inzage in het stadhuis, stafbureau bestuur (ka mer 118a, le verdieping). U kunt zich met vragen over de procedu re wenden tot de secretaris, de heer F.H. Kuijper, telefoon 0118- 487 438. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. Vlissingen, 13 december 2000 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen. GEMEENTE POSTBUS 1000 4357 ZV DOMBURG TEL. 0118-555444 FAX 0118-555433 BEPERKTE DIENSTVER LENING OP DONDERDAG 14 DECEMBER Wegens scholingsactiviteiten is de Centrale Publieksbalie op donder dag 14 december tot 16.00 uur maar beperkt bezet Hierdoor kan het voorkomen dat u niet voor al le zaken direct geholpen kunt worden.Vanaf 16.00 tot 19.00 uur is de bezetting weer normaal. Wij adviseren u om bij uw bezoek aan het gemeentehuis hiermee re kening te houden. ALGEMEEN Het gemeentehuis, Traverse I te Domburg, is op werkdagen geo pend van 9.00 tot 16.00 uur en donderdags tot 19.00 uur. Telefoon: (0118) 555444 Fax: (0118) 555433 Postadres: Postbus 1000,4357 ZV Domburg Afval-informatielijn: 0800 0240064 (gratis) Klachtenlijn beheer en on derhoud: (0118) 555447.Voor dringende zaken na werktijd kunt u ook dit nummer bellen. Voor de dienstverlening aan de 'klanten'van de gemeente Veere is in het gemeentehuis een centra le publieksbalie ingericht De balie is verdeeld in drie "clusters". U kunt daar terecht voor de vol gende zaken: Cluster Zorg telefoon: (0118) 555445; onderwijs, subsidies, uitkeringen, werkgelegenheid, wet voorzieningen gehandicap ten. Cluster Burgerzaken tele foon: (0118) 555446; reisdocu menten/rijbewijzen uittreksels verklaringen, bevolkingsadmi nistratie, burgerlijke stand, be lastingen, algemene zaken. Cluster Grondgebied tele foon: (01 18) 555447;bouwza ken, bestemmingsplannen, grondverkoop, huursubsidie, mi lieu en verkeer. De medewerkers van deze balie zijn het eerste aanspreekpunt voor al uw vragen over deze on derwerpen. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis,Traverse I te Dom burg. BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet be stuursrecht kan iedereen bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunnin gen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellingen). Dat moet schrif telijk, gemotiveerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet ui terlijk worden verzonden (per ptt- post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de President van de arrondissements rechtbank ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten ver schuldigd. Arrondissementsrecht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015,4330 KA Middelburg. Informatie: (0118) 555444. BEKENDMAKINGEN (enkele officiële publicaties van de gemeente Veere worden ook ge plaatst in de Staatscourant: www.sdu.nl/staatscourant) ART 50 Woningwet Wij maken bekend dat een aan vraag is binnengekomen om ver gunning ingevolge de Woningwet voor: Grijpskerke uitbreiden van een woning Ma- riekerkseweg 32; Meliskerke het bouwen van een bakkerij To renstraat 2 7. Voor beide lokaties geldt een voor- bereidingsbesluit. Wij zijn bereid om na verkregen verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zeeland (als bedoeld in artikel 50 lid 5 van de Woningwet) de bouwvergunnin gen te verlenen. In verband hier mee liggen de bouwplannen van 14 december 2000 t/m 14 ja nuari 2001 tijdens de openingstij den ter inzage op het gemeente huis te Domburg. Gedurende deze periode bestaat voor u de moge lijkheid schriftelijke zienswijzen te gen de bouwplannen in te dienen bij het college. ART. 19 lid 3 WRO. Er is een aanvraag bouwvergun ning binnengekomen voor: Koudekerke het bouwen van een garage Weststraat 29. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan de vergunning te verlenen door toepassing van arti kel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In verband hiermee ligt de bouw- en situatie tekening van 14 december 2000 t/m 10 januari 2001 tijdens de openingstijden voor iedereen ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedurende deze perio de bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke zienswijzen tegen de bouwplannen bij het college in te dienen VRIJSTELLINGSPROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: Oostkapelle het bouwen van een terrasaf scheiding en overkapping Dorpsstraat 18. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse geldende be stemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in het betreffende bestemmingsplan opgenomen mo gelijkheid vrijstelling te verlenen. In verband hiermee ligt de bouw- en situatietekening van 14 decem ber 2000 t/m januari 2001 tij dens de openingstijden voor ie dereen ter inzage op het gemeen tehuis te Domburg. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkin gen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. BOUW/SLOOP/AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge ar tikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/'sloopvergun ning, meldingen zijn ingekomen voor: Koudekerke het bouwen van een garage/ber ging Middelburgsestraat 92; het bouwen van een garage Weststraat 29; het uitbreiden van een woonhuis Ter Poorteweg 5; het bouwen van een overkap ping Kerkhoflaan 9; het uitbreiden van een tuincen trum Galgeweg 5; Domburg het bouwen van een loods Schamsweg 4; het verbouwen/uitbreiden van twee garages Kanonweistraat 38-40; Grijpskerke het verbouwen van een woning Mariekerkseweg 32; Meliskerke het gedeeltelijk vernieuwen en vergroten van een bakkerij To renstraat 2 7; Oostkapelle het bouwen van een sanitairge- bouw Aagtekerkseweg 2a; het plaatsen van een blokhut Beukenlaan 12; Vrouwenpolder het bouwen van een zeehon- denverblijf Faelweg; het bouwen van een opslagloods Schoolstraat; Westkapelle het uitbreiden van een woning Boekhoutstraat 6; het verbouwen van een woning Huygensstraat 4; het plaatsen van een dakkapel Jacob Brasserstraat 15; het plaatsen van een tuinhuisje Benoordenhoutseweg 10; Zoutelande het uitbreiden van een zomer huis de Zandput 35; het plaatsen van een dakkapel Swaalingsestraat 24; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopver- gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE BOUW/AAN- LEGJVERGUNNINGEN/MEL- DINGEN. De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd:(tussen haakjes staat de datum van ver zending.) Biggekerke het bouwen van een tuinberging Dorpsstraat I5;(28-I I) het verbouwen van een woning Valkenisseweg 64;(28-l I) het slopen van een woning Kool- esweg I2 8-11) het verbouwen/uitbreiden van een woning Koolesweg I ;(28- II) Domburg het plaatsen van een tuinhuis Strandpaal 9;(23-l I) Meliskerke het slopen van een schuur Pop- pendamseweg I3;(23-I I) het geheel vernieuwen en veran deren van een schuur Poppen- damseweg 13;(23-11 Oostkapelle het regenereren van natte duin vallei vegetaties in het Doorn- dal;(29-l I) het plaatsen van een houten tuinhuisje Oosterpark 74;(23- II) het slopen van een sanitairge- bouw Aagtekerkseweg 2a;(23- II) Veere het plaatsen van een tijdelijke vergaderruimte Kapellestraat 27;(2 l-l I) het uitbreiden van een woning KanaalwegWZ I0;(23-I I) Westkapelle het slopen van asbesthoudende vloerbedekking Zuidstraat 17a;(23-l I) het bouwen van een schuur Zuidstraat I I3;(23-I I) het plaatsen van een tuinhuisje Joossesweg 75;(28-l I) Zoutelande het uitbreiden van een zomer huis Springvloed 20;(28-l I) Belanghebbenden hebben een wettelijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar te maken tegen de bouwvergunningen, ak koord bevonden meldingen en ver leende vrijstellingen .(Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzienin gen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. BEKENDMAKING Op grond van artikel 4.1.2., lid I van de Algemene plaatselijke ver ordening Veere maken wij bekend voor de jaren 2001 t/m 2005 de volgende 4 collectieve festiviteiten aan te wijzen. Tijdens deze collec tieve festiviteiten gelden de ge luidsvoorschriften zoals deze zijn vastgelegd in het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen mi lieubeheer niet. De collectieve fes tiviteiten zijn per kern aangewe zen en luiden als volgt: Domburg: Koninginnedag en 3 dagen tijdens de kermis; Veere: Koninginnedag en 2 dagen tijdens de Palm Challenge Cub; Vrouwenpolder: Koninginnedag en 2 dagen tijdens de Vrouwenpolderse dagen; Westkapelle: Koninginnedag en 3 dagen tijdens de kermis; Zoutelande: Koninginnedag, Folkloristische dag en Caribbean Night; Aagtekerke, Biggekerke, Gapinge, Grijpskerke, Koudekerke, Meliskerke, Oostkapelle en Serooskerke: Koninginnedag. Domburg, 13 december 2000. Burgemeester en wethouders van Veere

de Faam | 2000 | | pagina 6