GEMEENTE MIDDELBURG Infokanaal houdt u op de hoogte! Vergadering gemeenteraad Uitreiking spekcheques Uitkering minima in de gemeente Middelburg Restauratie Nieuwstraat 23 Wijzigingen ophaaldata huisvuil Samen voor de Molukken Kantoren gesloten Reconstructie voorplein Toorenvliedt Parkeervergun- ning 2001 snel aanvragen! Gezamenlijke informatiekrant Stationsgebied Week 50 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 De gemeenteraad van Middelburg heeft beslo ten aan de minima een eenmalige uitkering van 300,- te verstrekken. Het enige wat zij daar voor moeten doen is de bon die hieronder is af gedrukt in te vullen en op te sturen naar de ge meente. De eenmalige uitkering wordt uitge keerd aan Middelbur gers met een minimum inkomen of een uitke ring. In dit artikel zijn de voorwaarden keurig op een rij gezet. Aanvraagformulier Op maandag 18 december vindt weer een openbare raadsvergadering plaats in het Stadhuis aan de Markt. De publieke tribune is bereikbaar via de trap op de hoek van de Markt en de Lange Noordstraat. Mensen die moeilijk ter been zijn en dus niet via de trap naar de publieke tribune kunnen, kunnen van te voren contact opnemen met de boden van het stad huis. De boden zijn telefonisch bereikbaar op num mer 675403. De vergadering van de gemeenteraad van Middelburg begint om 19.30 uur. Twee keer per jaar kent het Wijkbeheer van de ge meente Middelburg spekcheques toe aan Middelbur gers die initiatieven nemen die hun wijk of buurt verbeteren en de leefbaarheid vergroten. De spek cheques variëren in waarde van 250 tot 3000 gulden en betekenen een flinke steun in de rug voor inwo ners die meedenken, maar vooral meewerken, aan een beter Middelburg. Op dinsdag 19 december wordt de Nieuwstraat weel een stukje mooier. Om 15.00 uur metselt de heer D.J. Borst, secretaris van de BV Monumentenbeheer, de laatste steen van het pand Nieuwstraat 23, een res tauratieproject dat in opdracht van de BV Monu mentenbeheer is uitgevoerd. Woensdag 13 december 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl In de periode van 27 december lot en met l januari zijn de gemeente lijke kantoren gesloten. Burgerzaken is alleen voor de aan gifte van geboorte en overlijden op 27, 28 en 29 december tussen 9.00 uur en 10.00 uur geopend. Steunpunt Arnemuiden is gesloten is gedurende al deze dagen gesloten voor publiek. De balie van de sectie parkeerbe heer is op 27 december van 08.00 09.45 uur geopend. Zie voor andere gemeentelijke in formatie pagina 3 in de Faam/Vliss- inger. Maximaal Text 830 en verder of www.middclburg.nl. De gemeente Middelburg is al weer geruime tijd geleden begon nen met de opwaardering van het voorname buiten Toorenvliedt. Het voorplein verkeerde in slech te staat van onderhoud. Om de restauratie van Toorenvliedt af te ronden wordt als laatste het voor plein in historische staat terugge bracht. De toegang tot Toorenvliedt wordt gevormd door een voorplein dat ge deeltelijk omsloten wordt door de twee voormalige koetshuizen. Toor envliedt zelf is na de restauratie van enige jaren geleden in gebruik door Staatsbosbeheer regio West-Bra bant-Deltagebied.Dit jaar is ook de restauratie van het laatste koetshuis, links van de hoofdingang, voltooid en als kantoor iri gebruik genomen door Staatsbosbeheer. In het andere koetshuis is de hulpverleninginstel- ling voor vrouwen Artemis geves tigd. De lij linden langs de toegang slaan zijn in het voorjaar van 2000 bijgeknipt. Hierdoor werd de zicht baarheid van hel hoofdgebouw van af de Koudekerkseweg sterk verbe terd. De laatste restauratiewerkzaamhe den bij Toorenvliedt worden uitge voerd door aannemingsbedrijf Gel dof Serooskerke B.V. en duren af hankelijk van de weersomstandig heden tot 21 december aanstaande. Alle Middelburgers uil de binnen stad die in het bezit zijn van een au to en dus een parkeervergunning dienen voor het jaar 2001 hun par keervergunning te verlengen. Aan vraagformulieren om de parkeer vergunning te verlengen zijn te ver krijgen bij de sectie Parkeerbeheer, Sladsschuur 8, telefoon 675 736. Parkeerbeheer is geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur. Voorkom dus problemen en dien zo snel mogelijk een aanvraag in om de parkeervergunning te verlengen! "Tafeltje Dekjc" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 18 tot en met zondag 24 december 2000 Maandag Varkensschnitzel met spruitjes, gestampte aardappelen. Dinsdag Vleesballetjes in pittige saus, uien, snijbonen, gestampte aard appelen. Woensdag Stamppot boerenkool met rook worst. Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemengde groenten, aardappelen. Vrijdag Visfilet, wortelen, erwten, aard appelen. Zaterdag Nasigorcng met kipsateh. Zondag Wat de pot schaft Uit onderzoek blijkt dat de minima uit hun inkomen in onvoldoende mate bijzondere kosten kunnen be talen. De eenmalige uitkering is be doeld om deze groep enigszins fi nancieel te ontlasten en geldt voor de inwoners van Middelburg, die zelfstandig wonen en een geldige verblijfstitel hebben. De mensen met een ABW-, IOAW-. IOAZ- of BBZ-uilkcring hoeven niets te doen. Hun recht op de eenmalige uitkering wordt automatisch be paald en overgemaakt. Anderen die een inkomen hebben krachtens een sociale zekerheidsre geling op grond van inkomstender ving of een leeftijdscriterium (65+), dan wel inkomen hebben uit een dienstbetrekking op het niveau van het sociaal minimum, kunnen on derstaande strook invullen. Alleen het inkomen dat niet uitstijgt boven 105% van de op uw huishou den van toepassing zijnde bijstand snorm (exclusief vakantietoeslag) wordt aangemerkt als sociaal mini mum. Zie hiervoor onderstaande ta bel. De uitvoering van de voor deze uit kering geldende richtlijnen brengt met zich mee dat bejaarden in een verzorgingstehuis, gedetineerden, VVTV'ers, asielzoekers, bewoners in een verpleeginrichting en stude renden met een inkomen op grond van de WSF en WTS niet in aan merking komen. Dit formulier kunt u afgeven bij de balie van de afdeling Sociale Zaken, Simpelhuisstraat 1 of opsturen naar Afdeling sociale zaken, sectie Intake, Postbus 570, 4330 AN Middelburg. Naam Adres Postcode Woonplaats: Geboortedatum Nationaliteit Bank- of gironummer wenst in aanmerking te komen voor de gemeentelijke uitkering van 300,00. Mijn inkomen/uitkering uit (bv. WAO, AOW, WW, loon) is per maand. Ik ben: 0 alleenstaande 0 alleenstaande ouder 0 gehuwd/samenwonend (svp aankruisen wat van toepassing is) Ik verklaar dat ik deze gegevens naar waarheid heb ingevuld en heb een bewijsstuk van mijn inkomen/ uitkering en van mijn bank- of girorekening bijgevoegd. Tevens verklaar ik dal mijn vermogen niet meer is dan 10.000,00 voor een alleenstaande en f 20.000,00 voor een alleenstaande ouder of gehuwd/samenwonend. Middelburg(datum). Handtekening, U bent: Uw inkomen is maximaal: minimaal 18 jr. maar jonger dan 21 jr. zonder kinderen -alleenstaand 377,71 - gehuwd; beide echtgenoten 18. 19 of 20 jaar 755,41 - gehuwd; één echtgenoot van 21 jr. of ouder 1.470,69 minimaal 18 jr. maar jonger dan 21 jr. met kinderen - alleenstaande ouder 814.89 - gehuwd; beide echtgenoten 18,19 of 20 jaar 1.192,60 - gehuwd; één echtgenoot van 21 jr. of ouder 1.907,89 21 jaar of ouder, maar jonger dan 65 jaar -alleenstaande 1.530,19 - alleenstaande ouder 1.967,39 -gehuwd 2.185.97 65 jaar of ouder - alleenstaande - alleenstaande ouder - gehuwd; beide echtgenoten 65 jaar of ouder - gehuwd; één echtgenoot jonger dan 65 jaar 1.605,50 2.042,70 2.274.08 2.220,04 Ook uw vermogen wordt betrokken in de beoordeling of u recht heeft op de eenmalige uitkering. U heeft geen recht op de eenmalige uilkering als uw vermogen hoger is dan in onderstaande situaties: - alleenstaande 10.000.00; alleenstaande ouder f 20.000,00; schuw den 20.000,00. Het inkomen over de maand november 2000 is bepalend. Met het aan vraagformulier moeten twee bewijsstukken worden ingeleverd, één van uw inkomen en één van uw bank- of gironummer Let op: uw aanvraag wordt niet in behandeling genomen als de bewijsstukken niet zijn bij gevoegd. De voortgang van de strategische projecten in Middelburg wordt regel matig besproken in nieuwsbrieven en deze gemeentelijke informatiepa gina. Vanaf nu verschijnt ieder kwartaal 'infokanaal', een speciale infor matiekrant over het strategische project Stationsgebied. Infokanaal wordt samengesteld en uitgegeven door de drie belangrijkste partners in het Stationsgebied: de gemeente Middelburg, waterschap Zeeuwse Ei landen en Rijkswaterstaat Directie Zeeland. Infokanaal nummer 1 is vorige staal in de binnenkant van de infor- week al bij omwonenden van het maliekrant een duidelijke overzicht- Stationsgebied huis-aan-huis be zorgd. Verder ligt de krant in meer dere horecagelegenheden in Mid delburg en de Zeeuwse Bibliotheek. Iedereen die de krant wil ontvangen kan hem ook ophalen bij de afde ling Communicatie (Stadhuisstraat 2, tel. 675 450). Interviews en overzicht In het eerste exemplaar van infoka naal staan interviews met de pro jectleider en de stedenbouwkundig ontwerper en een nieuwsverhaal over wat de komende tijd allemaal gaat gebeuren in hel gebied aan hel Kanaal door Walcheren. Verder stekening van het hele Stationsge bied. Op de kaart staal aangegeven wat waar komt en wat precies ver andert. In het kort wordt inhoude lijk ingegaan op de plannen. InfoKanaal verschijnt om iedereen de kans te geven zich te informeren over de ambitieuze plannen die nu echt worden uitgevoerd. De werk zaamheden zijn bijna ongemerkt van start gegaan, maar in 2001 zal iedereen in de stad met de projecten te maken krijgen. Als eerste is de monumentale voetbrug over het spoor verwijderd en elders opgesla gen. Na de restauratie wordt de brug weer teruggeplaatst in het ge bied. Verder starten binnenkort de werken aan de ontsluiting van de Schroeweg en zal een begin worden gemaakt met de aanleg van de bus- terminal en de wandelpromenades en het bouwrijp maken van ver schillende locaties waar later kanto ren worden gebouwd. Over al dit soort zaken gaal infoka naal. De komende vier jaar zal driemaandelijks een actuele stand van zaken worden uitgegeven met natuurlijk ook veel beeldmateriaal. Infokanaal gaat straks ook op inter net, maar de website wordt nu nog ontwikkeld. U kunt wel al e-mailen naar infokanaaI@middelburg.nl. Hel redactieadres is: Stadhuisstraat 2,4331 PK Middelburg, telefoon 0118 - 675 450. fax 0118 - 675452. Eens in de drie maanden in een oplage van 5000 gratis exemplaren. De agenda van de gemeenteraads vergadering van 25 september is als volgt: 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrief nieuw raadslid, de heer J. Troost. 3. Wijziging verordening voorzie ningen huisvesting onderwijs gemeente Middelburg. 4. Wijziging verordening materiële financiële gelijkstelling onder wijs. 5. Advies met betrekking lot plaat sing molen Sint Laurens op lijst beschermde rijksmonumenten. 6. Planschade Vcldzigl. 7. Achtste wijziging Algemene Plaatselijke Verordening Mid delburg 1997. 8. Nieuw voorbereidingsbesluit vanwege beëindiging geldig heidsduur. 9. Afsluiten van exploitaties in de administratie van het grondbedrijf. 10 Vaststelling bestemmingsplan "De Lage Landen". 1 1. Uitwerking beslispunt Zeeuwse Bibliotheek najaarsnota. 12. Jongcrenvoorzieningcn Arne muiden. 13. Beleidsverslag Abw 1999. 14. Beleidsplan Abw 2001 15. Uitbreiding personele en mate riële middelen AZC-school de Iris. 16. Rekening en verantwoording beheer "Bomme van den Brocc- kefonds" 1999-2000. 17. Kwijtscheldingsregeling ge meentelijke belastingen 2001. 18. Invoeren Automatische Incasso (AIC) voor de inning van de ge combineerde gemeentelijke aanslag. 19. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 2000 en het verlenen van kredieten. 20. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 2001 en het verlenen van kredieten. 21Locatie A-theater. Afscheid raadslid L.A. Kodde De stukken liggen ter inzage bij de afdeling Communicatie, Stadhuis straat 2 te Middelburg. Maandag 18 december aanstaande reikt wethouder mevrouw Van Dijk-Sturm de traditionele spek cheques weer uit. Deze feestelijke happening begint om 16.15 uur m de Trouwzaal van hel stadhuis. Een spannend mo ment voor de genomineerden, die altijd in grote getale naar hel Stad huis komen, want pas bij de uitrei king in de Trouwzaal, wordt be kend wie er in aanmerking zijn ge komen voor een geldbedrag in de vorm van een spekcheque. Voor de komende uitreiking zijn vijf projecten genomineerd. In het kort volgt hier een overzicht van deze genomineerden: - De leerlingen, in samenwerking met de ouderraad van de Openba re basisschool de Vossenburch hebben er voor gezorgd dal de muren en het plein van hun school er nu erg fraai uitziet. De voorheen kale grijze muren zijn veranderd in vrolijke, originele muur- en plcinschilderingen Dit komt het aanzien van de school erg ten goede. -De Wijkvereniging Zuid heeft in juni jl. een wijkfeest georgani seerd voor jong en oud. Bij dit feest is de hele wijk betrokken geweest. Bewoners 111 samenwer king met veel verenigingen uil de wijk. Het wijkfeest is een groot succes geweest. De Stichting Oudheidkundig Mu seum Arnemuiden heelt er voor gezorgd dat een oud gewelf dat is ontdekt, is leeg gegraven. Het ge welf is begaanbaar gemaakt voor het publiek. De vondsten, waar onder oude kannetjes en VOC- porcelein, worden in een exposi tieruimte in de Langstraat (het voormalig gemeentehuis) ten toongesteld. - De Stichting Kluts heelt een kinder musical geoiganiseerd. Een drama- doccnt en een musicus hebben zich belangeloos ingezet om met onge veer 35 kinderen een musical te kun nen presenteren. Inmiddels zijn diver se voorstellingen tot stand gekomen. - Ook dit keer is de Stichting de Griffioen er bij. Voor de gemeen te geen onbekende club mensen. Het genomineerde project is het mozaïeken van stoeptegels. Bij na honderd huishoudens hebben gezamenlijk op een avond een of meer stoeptegels gemozaïekt. In middels zijn alle tegels in de stoepen verwerkt. Een kleurrijk resultaat. Uitnodiging: Ook u bent van harte welkom om aanwezig te zijn bij de uitreiking van de spekcheques. De bijeenkomst begint om 16.15 uur en vindt plaats in de Trouwzaal van het stadhuis. U kunt de zaal be reiken via de ingang aan de Markt. Indien u meer wilt weten over de uitreiking of hoe men genomineerd kan worden voor een spekcheque dan kunt u contact opnemen met H. Vergeer tel: 675520 of A. Jonk man tel 675788. Het resultaat van de inzet van de school de Vossenburch om het schoolplein op te frissen: kleurige muren met leuke plaatjes (de foto is beschikbaar ge steld door de Vossenburch). Nieuwstraat 23 De patriciërswoning 'Orlicns' uil de zestiende eeuw vormt samen met Nieuwstraat 19 en 21 het resultaat van een bouwcampagne waarbij te gelijkertijd een drietal identieke panden werden gerealiseerd. Om wonenden wezen de BV Monumen tenbeheer op de slechte staal van onderhoud van het pand. De BV kocht hel pand aan en de vennoot schap verkocht het onlangs voor 1 miljoen gulden aan een particulier. Hel was een huis met voorhuis en een losstaand achterhuis, kelders en vijf verdiepingen. De woning is aan de buitenkant in de originele staat gebleven. Ook het casco, inclusief de balken- plafonds zijn in de oude staat terug gebracht. Alleen de indeling is aan gepast aan de eisen van deze tijd en aan de wensen van de bewoners. BV Monumentenbeheer BV Monumentenbeheer is in 1991 door de gemeente Middelburg in het leven geroepen om te investeren in de aankoop en restauratie van vervallen monumentenpanden. Hel gaat voornamelijk om panden die niet goed in de markt liggen door de staat waarin zij zich bevinden. De panden worden dusdanig opge knapt dal zij weer in het oude straatbeeld passen. De BV heeft in het verleden onder andere Herenstraat 32/34 en een drietal woningen in de Bogardslraat opgeknapt en zij verleende een aan kooplening aan het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen voor Huize 's Hertogen bosch. Op le Kerstdag (maandag 25 december) worden de grijze containers voor het restafval niet opgehaald. De containers moeten op vrijdag 22 decem ber voor 07.00 uur, worden aangeboden. Ook de containers die normaal op vrijdag (groene containers) buiten worden gezet, moeten er voor 07.00 uur staan Ook op 2e Kerstdag (dinsdag 26 december) worden de containers/zakken niet opgehaald. De containers/zakken moeten een dag later, namelijk op woensdag 27 december voor 07.00 uur worden builen gezet. Ook de containers die normaal op woensdag builen wor den gezet, moeten ei voor 07.00 uur staan. Op maandag I januari 2001 wordt geen GFT-afval (de groene contai ner) opgehaald. De containers moe ten een dag later, dinsdag 2 janu ari 2001,voor 07,00 uur builen staan. Ook de containers/zakken die normaal op dinsdag worden opge haald moeten er dan ook staan. De milieustraat aan de Waldammc- weg is tijdens de Kerstdagen geslo ten, alsook op maandag 1 januari 2001. Hel informatienummer van Stads reiniging is 01 18 - 675 - 322. Dit nummer is tussen Kerst en Oud en Nieuw alleen bereikbaar voor drin gende zaken, niet voor het maken van grol'vuil-afspraken. De wijzigingen van de ophaaldagen staan vermeld op de afvalkalender die huis-aan-huis is verspreid. Af- valkalenders kunnen bij de Sectie Communicatie worden opgehaald, Stadhuisstraat 2. Oud papier ln verband met de Kerstdagen wordt op maandag 25 december geen oud-papier van bedrijven op gehaald. Ook op Nieuwjaarsdag wordt het oud papier van bedrij ven niet opgehaald. De gemeente haalt hel papier van de bedrijven op, op woensdag 3 januari. Daarna is de ophaalregeling weer nor maal. Voor particulieren gelden de oud- papier ophaaldagen zoals die zijn vermeld in de OPA-kalcndcr. Hel leven van de Molukse samen leving staal op zijn kop. Het ge weld op de eilandengroep bij Indo nesië heeft in anderhalf jaar geleid tot een rampscenario voor ruim 500.000 mensen. Zij zijn op de vlucht, leven in kam pen en missen familieleden en vrienden. De actie 'Samen voor de Molukken' biedt enige opluchting, 'Samen voor de Molukken' biedt noodhulp. U kunt ook helpen! De gemeente Middelburg steunt de landelijke actie 'Samen voor de Molukken'. die op 6 november jongstleden van start is gegaan. In de gemeente zijn al machtigings kaarten huis-aan-huis verspreid. Hiermee kunt u een financiële bij drage overmaken ten behoeve van de Molukse bevolking. Het geld wordt gebruikt voor noodhulp in de vorm voedsel, onderdak, onderwijs en gezondheidszorg. Meer informa tie over de actie vindt u op internet: www.samenvoordcmolukken.nl Samen voor de Molukken: giro 2911 Den Haag.

de Faam | 2000 | | pagina 3