Souburgse stichting zet zich in voor straatkinderen Boekarest Kerstconcerten in Zeeland i 1 PARIJS, MILAAN, LONDEN, GROENEVELD. De Kerstman bezoekt centrum Middelburg Kim Vermeulen wint midweek Safarikamp met kleurwedstrijd [Groeneveld Opticiens Duizenden kinderen in de Roemeense hoofd stad Boekarest leven onder erbarmelijke omstandigheden op straat. De Stichting Roe- menïë-hulp Oost-Souburg wil daar wat aan doen, maar daar is geld voor nodig. Zaterdag 16 december heeft de stichting een advents- kerstmarkt georganiseerd in de Kanaalstraat- kerk en gebouw "Irene" in Souburg. De op brengst komt ten goede aan de dagopvang voor de straatkinderen. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Kerstconcert Wemeldinge Ter Valcke, Goes. Eliy en Rikkert Mandolineorkest Excelsior Vlissingse Oratorium Vereniging Adventsconcert 's Heer Abtskerke Luctor et Emergo Rilland Geerteskerk, Kloetinge. Drie koren concert Nieuwe Kerk Middelburg. O.K.K. met Mieke Roelse Bach, Berio en Britten Concert op orgel en fluit te Wemeldinge Kerstconcert in Koorkerk BOSS Woensdag 13 december 2000 FAAM/VLISSINGER 27 Tanny Gideonse doet de PR voor de stichting, die welis waar Oost-Souburg in de naam heeft, maar eigenlijk ac- Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Sportzaal Van Doornlaan West- Souburg, internationale dans, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line-dance voor gevorderden, 19.30 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Stamina Vlissingen, astmafit ness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u. Strandpa viljoen Panta Rhei Vlissingen, jamsessie, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bin go voor 50-plussers, 14 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, workshop: Street Dance en Muziek, 19.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, bin go, 20 u. Stadsschouwburg Middelburg, lezing door Hans Andeweg, 'In resonantie met de natuur', 20 u. Centrum De Meyboom Vlissingen, lichtme- ditatie, 20.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 14 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, vrije dansavond (afdansen), 20 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, kerstbingo, 20 u. Clubhuis Olympus Vlissingen, kerstbingo, 20 u. Prins Hen drikstraat Oost-Souburg, Mae- Uku kerstmarkt, 13 u. De Drukkery Middelburg, Eric Rot te presenteert zijn nieuwe boek Het Zeeuwse Kookboek, 14 u. Buurthuis Aldegonde Vlissin gen, prijsklaverjassen, 13.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country li ne dance voor beginners, 9.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soosmiddag, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, klaverjassen en line dance voor beginners, 19.30 u. Zwemschool De Parel Dom burg, babyzwemmen, 15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kerststukjes maken, 13.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, dammen voor jong en oud, 18.30 u., dansles voor gevor derden, 19.30 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, kerst bingo, 20 u. Braai Tapperij De Mug Middelburg, bierproef- avond, 20 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, lezing Alli ance Frangaise, 20 u. Club huis Olympus Vlissingen, kla verjassen, 20 u. Zeeuwse Bi bliotheek Middelburg, lezing School van het Gouden Rozen kruis, 'Van uiterlijk naar inner lijk christendom', 20 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissin gen, soosmiddag voor 50-plus sers, 13.30 u. Dienstencen trum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos voor 55-plus- sers, 19 u. Sportfondsenbad Vlissingen, aangepast zwem men voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, naaicursus, 9.30 en 19.30 u., dansles voor begin ners, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, dar ten, 19.30 u.* Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. tief is in heel Midden Zeeland. „Al 12 1/2 jaar zijn we bezig met hulp aan Roemenië", ver telt ze. „Daar willen we bij stil staan, want vieren is het in dit verband niet echt. Daarom zochten we naar een speciaal project, iets dat verder gaat dan de normale projecten. We hebben eerder al langlopende projecten gehad, zoals het Gasproject en hulp aan gehan dicapten. Samen met de Stich ting De Ondergrondse Kerk, waarvan we een onderafdeling zijn, is gekozen voor hulp aan straatkinderen. Er is een huis aangekocht dat op dit moment verbouwd wordt om dagop vang te bieden aan de kinde ren. De bedoeling was om te zorgen dat ze in elk geval één warme maaltijd per dag kre gen. Daar werd door de over heid een stokje voor gestoken. Warme maaltijden verstrekken hoort bij de horeca. Dus nu wordt het soep, maar dan wel een extra gevulde maaltijd soep. Voor zieke kinderen zijn er een paar bedden, echte slaapmogelijkheden bieden kan weer niet. Veel kinderen zijn trouwens schuw en wan trouwend. Vaak zijn ze al op jonge leeftijd in de steek gela ten door hun ouders of familie en de enige wetten die dan gelden zijn die van de straat. Slapen deden ze tot voor kort in de riolen, want daar is het relatief warm. Maar steeds meer putdeksels worden dicht gelast zodat die mogelijkheid er straks ook niet meer is. Ter wijl je zou denken dat hulp ge waardeerd wordt door de re gering, blijkt telkens weer dat er onzinnige eisen gesteld worden aan hulpverleners. Het is een soort schaamte ver mengd met trots, maar die kin deren moeten nü geholpen worden. Als het straks echt gaat vriezen begint de ellende pas goed". Brassband ONDA verzorgt het kerstconcert Geld voor het project moet voor een groot deel uit de op brengst van de advents-kerst- markt op 16 december komen. Al in september is begonnen met de verkoop van loten voor de grote vérloting waar van de trekking rond 17 uur door Mr. B. Vader gedaan wordt. Vlak daarna begint het kerstconcert van Brassband ONDA uit Middelburg. Maar dan is er al een hele dag ach ter de rug met een gevarieerd programma. „We hebben na tuurlijk een aantal kramen met kerstartikelen van winkeliers en organisaties als de Wereld winkel en Terre des Hom mes", somt Gideonse op. „Daarnaast is er een informa tiemarkt over de hulpverle ning aan Roemenië. In de kerst-inn is koffie of warme chocomel met wat lekkers te krijgen en ook warme soep of een broodje warme worst. Na tuurlijk zijn er voor de kinde ren diverse activiteiten. We hebben een sterrenboom, waarin de kinderen wensen kunnen hangen. Ook kunnen ze op de foto in het ijspaleis. En heel speciaal wordt het op treden om twee uur van het Vlissingse kindertheater "Dra- makize". Een voorstelling waarin de kinderen zelf mee mogen spelen. De hele dag door zijn er dan optredens in het cultureel programma. Dat begint om half elf met het Ka- rolingenkoor waarna om half- twaalf jeugdkoor "Jubilate" te Foto: Ellen Baan beluisteren is. Na de middag begint om één uur het optre den van "Sound of Hope". Om drie uur gaat het pro gramma verder met Mannen koor Souburg gevolgd door om vier uur de Ruijterstadsin- gers. Na de trekking van de grote verloting sluit ONDA het programma af. Al die koren en zanggroepen werken belangeloos mee en daar zijn we heel dankbaar voor. Ook andere sponsors en veel vrijwilligers zorgen er voor dat van de opbrengst niet eerst nog een groot deel aan kosten opgaat. Des te meer blijft er over voor het project. Want daar is het na tuurlijk allemaal om begon nen". De Kerstman in Middelburg Foto: Dick Verschiere De Middelburgse onderne mersvereniging Lange Delft e.o. heeft de Kerstman ver zocht om zaterdag 16 decem ber de Middelburgse winkel straten met een bezoek te ve reren. Dat de ondernemers vereniging en de Kerstman een zeer goede relatie hebben blijkt uit de enthousiaste ac ceptatie van deze uitnodiging. Op de Noordpool wordt de ar- reslee op dit moment voor zien van extra wieltjes voor het geval de Middelburgse straten zaterdag niet bedekt zulten zijn met een witte de ken. Want, sneeuw of geen sneeuw, de Kerstman komt graag naar Middelburg. Vol gens goede traditie zal hij het winkelend publiek die dag op mandarijntjes trakteren. Omdat de Kerstman de gezel lige drukte rond de feestda gen in Middelburg inmiddels kent heeft hij twee Kerst vrouwtjes gevraagd om hem die dag te assisteren. In de Kloetingse Geerteskerk treden vrijdag 15 decem ber het dameskoor 'Goose City Singers' en het mannen koor 'Gaggling Ganders Gang' gezamenlijk op. Voor het elfde achtereenvolgende jaar verzorgen zij een kerstcon cert met songs die engelstalig en a capella gezongen worden in barbershop-stijl. Het concert begint om 20 uur, de entreeprijs is 12,50 gulden, voor kinderen tot 12 jaar 5 gulden. singse St. Jacobskerk. De toe gangsprijs is 25 gulden, pas houders betalen 20 gulden. Muziekvereniging O.K.K. uit Wemeldinge geeft zaterdag 16 december een kerstconcert in het kerkgebouw van de ger./herv. Kerkgemeenschap in Wemeldinge. De fanfare staat onder leiding van Anton Kem- pe en verder wordt medewer king verleend door het kinder en tienerkoor regio de Bevelan- den van de Zeeuwse Muziek school. Het concert begint om 20 uur, de toegang is gratis. Zaterdag 16 december geeft het mannenbarbershopkoor The Gaggling Ganders Gang om 20.30 uur in Ter Valcke Goes een kerstconcert. Zaterdag 16 december geven Elly en Rikkert Zuiderveld een feestelijk kinderkerstconcert in de Bethelkerk te Goes. Het con cert, dat om 15 uur begint, is voor iedereen vanaf 4 jaar toe gankelijk. Kaarten zijn voor 5 Vrijdag 15 december geeft Mandolineorkest Excelsior in samenwerking met 'Ons Boe- regoed' een kerstconcert in de Johanneskerk in Kruininge. Dit concert begint om 20 uur en de toegang is gratis. De Vlissingse Oratorium Vere niging brengt vier werken van drie grootmeesters uit de ba rok, elk met een eigen, maar sterk verwant klankidioom. Tij dens het concert zulten de eer ste cantate uit Bach's Weih- nachts-oratorium, het Magnifi cat van Antonio Vivaldi en Vi valdi's 'Messe de minuit pour noël' uitgevoerd worden. Voor deze uitvoering krijgt de vereni ging medewerking van het randstedelijk begeleidingsor- kest en organist Jos Vogel. Het concert is op zaterdag 16 de cember om 20 uur in de Vlis- gulden te koop bij de boekhan dels Pelgrim in Goes, De Bron in Kapelle, De Hertog in Middelburg en De Fakkel te Middelburg. Zaterdag 16 december verzor gen Willy Feijtel (sopraan) en Henk de Buck (bariton) een ad ventsconcert in de Ned. Her vormde Kerk van 's Heer Abts kerke. Het duo wordt begeleid door pianist Johan ten Cate. Op het programma staan klas sieke, traditionele en eigentijd se kerstliederen en er is ook samenzang met het publiek. Aanvang 20 uur, toegang 7,50 gulden. In Luctor et Emergo wordt zon dag 17 december om 12 uur een kerstkoffieconcert gehou den met het Segovia Quintet. Zondag 17 december is er in de Geerteskerk in Kloetinge een kerstconcert door vocaal en semble Voci Miste en brass band Excelsior. Aanvang 16 uur. Maandagavond 18 december om 20 uur vindt er in het kerk gebouw van het wijkcentrum Open Hof in Vlissingen een uniek kerstconcert plaats. Aan Danielle van Laar fluit tweede kerstdag in Wemeldinge Sinds maandag 11 december is de skyline van Middelburg ingrijpend veranderd. Met het opblazen van de Rentmeesterflat en de Reigersbergflat is ruimte gecreëerd voor het nieuwe hart van de Magistraatwijk. Luchtfoto van de implosie Foto: Petes' Buteijn dit concert, georganiseerd door Te Quiero, werken de volgende koren mee: Kinderkoor 'de vro lijke noot', het 'Souburgs Man nenkoor', en gemengd koor Te Quiero'. De toegang is gratis, de kerk gaat om 19.30 uur open. Het Groot Koor Zeeland ver zorgt woensdag 20 december om 20 uur een kerstconcert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De toegang voor het concert is gratis. In de Nederlands Hervormde Kerk aan de markt te Westka pelle is op vrijdag 22 december om 20 uur een kerstconcert van muziekvereniging O.K.K. Solo zangeres is Mieke Roelse en er zal een gastoptreden zijn van het Vocaal ensemble Sint Lau rens. De toegang is gratis. Het Nederlands Kamerkoor on der leiding van Tönu Kaljuste verzorgt zaterdag 23 december om 20 uur in de Middelburgse concert- en gehoorzaal.een al ternatief kerstprogramma met werken die gaan over vreugde en verwachting. Kaarten kosten 30 gulden, 25 gulden voor CJP en 65+. Reserveren op telefoon 659 659. Op 2e kerstdag wordt er een uniek concert gegeven in de Oude Nederlands Hervormde Kerk te Wemeldinge. Dwars- fluitiste Daniëlle van Laar en organist Peter Wildeman zulten een programma uitvoeren waarin ook voldoende ruimte Kinderfeest - Het Leger des Heils houdt samen met Gospel groep Foundation op zaterdag 23 december een kinderkerst feest. Kinderen tussen 4 en 13 jaar zijn welkom aan de Hoog straat 18 te Middelburg vanaf 15 30 uur. Deze knutsel- en zangmiddag met een afsluiten de avondmaaltijd zal duren tot 19.30 uur. De gratis toegangs kaarten kunnen worden gere serveerd bij Kapsalon Henny op 0113-613635. Zingen in Middelburg - Op zaterdag 16 december is er een zangavond in de Ontmoetings- kerk te Middelburg met als the ma 'Op weg naar kerst' De or ganisatie is in handen van de commissie Zingen in Middel burg in samenwerking met de evangelisatiecommissie van de Christelijk Gereformeerde Kerk. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Aliance Francaise - Bruno Floquet praat dinsdag 19 de cember om 20 uur in de aula van de Zeeuwse bibliotheek voor de Aliance Francaise over 'Provence, les quatre saïsons du Mont Ventoux'. Muziek in De Drvkkery - Zaterdag 16 december brengen de Jongens van de Goese Koor school een toepasselijk repertoi re voor de tijd van het jaar onder leiding van dhr. E. Heijblok 14 30 tot16.30 uur in de Brasse rie. Rommelmarkt 't Zand - Ta feltennisvereniging 't Zand uit Middelburg houdt zaterdag 16 december de jaarlijkse rommel markt. In de eigen accommoda tie 'De Zandkuil' aan de Bree- weg 94f in Middelburg worden tussen 9 en 14 uur weer tal van spulten te koop aangeboden. Line-dance - Zondag 17 de cember houden de Happy Trail Dancers een line-dance instuif in café Olmenruif te Seroosker- ke. De entree is gratis en de in stuif duurt van 14 tot 17.30 uur. Inlichtingen op telefoon 582884 of 613035 Wijnproeven - Wijnproeven, heb je daar bijzondere zintuigen voor nodig? Hubrecht Duijker gaat zondag 17 december in De Drvkkery te Middelburg bewij zen dat dit niet zo is. Volgens de wijnschrijver kan iedereen met gezonde zintuigen het wijnproe ven makkeli|k en snel leren. Om dit te demonstreren zal de au teur wijnen laten proeven die van dezelfde druivensoort wer den gemaakt, maar die afkom stig zijn uit volstrekt verschillen de landen en gebieden. Tijdens zijn presentatie van een uur zal Duijker ook veel informatie ver schaffen over enkele nieuwe wijnlanden. Bovendien signeert hij die dag zijn boeken Het aan tal plaatsen is beperkt dus re serveren is gewenst: tel 0118- 886870 Creatieve winterfair - In de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat 1 in Middelburg is zaterdag 16 de cember van 10 tot 15 uur een creatieve winterfair met demon straties, creatieve workshops en verkoop van crea-artikelen. De opbrengst van de fair is be stemd voor de straatkinderen in Kenia en gemeentewerk in Ni caragua, Kerststukjes maken Woensdag 20 december van 13 30 tot 15 30 uur kunnen kin deren van 6 tot 12 jaar kerst stukjes maken op kinderboerde rij De Klepperhoeve. Deelname kost 1,50 gulden per kind per kerststukje. Fakkeldemonstratie Am nesty - In het kader van de 'Dag van de rechten van de mens' houdt Amnesty Interna tional een fakkeldemonstratie. De demonstratie is van 19.30 tot 20.30 in de Lange Delft te Middelburg, tegenover V&D. Lezing 'Het Thomas-Evan gelie' - De Spirituele Sociëteit Zeeland houdt een lezing met als thema het Thomas-Evange lie. Ds. Hans Stolp verzorgt de avond. De bijeenkomst is op donderdag 14 december van 19.30 tot 22 uur in de Stads schouwburg aan het Molenwa ter 99 te Middelburg. Informatie en inlichting bel: 0165-387770 (van 10 tot 12 uur). Kerstbal 'De Zwaan' - Het Franklin Combo verzorgt op za terdag 16 december een kerst bal in wijkcentrum 'De Zwaan' aan de Kromwegesmgel 1 te Oost-Souburg De zaal is open vanaf 20 uur en de entreeprijs is 5 gulden. Diapresentatie wereldfiet ser - Wereldfietser Bert Sitters houdt op vrijdag 15 december een diapresentatie in de hal van M5-Ligfietsen aan de Klever- skerkseweg 23 in Middelburg. Tevens is deze avond de prijsuit reiking van de Zeeuwse cam pagne 'Fiets naar je werk' waar bij 4 nieuwe fietsen uitgereikt worden. Dit alles begint om 20 uur. Aanmelden bij COS-Zee- land, telefoon 0113-250051 Kerstbingo 'De Zwaan' - Op dinsdag 19 december is er in wijkcentrum 'De Zwaan' in Oost-Souburg een kerstbingo De deur aan de Kromwegsingel 1 gaat open om 19.30 uur en de entree is gratis. Kerstmodeshow 55+ - Vrij dag 15 december om 14 uur houdt Stichting Majoraat uit Vlis singen een kerstmodeshow 55+ aan de Van Hogendorpweg 58A, Medewerking wordt ver leend door mannequins van de stichting Majoraat en Dames modeshops 6 en 54. De toe gang is gratis, Kaarten zijn te re serveren bij de stichting Majo raat, Damesmodeshop 54, Da mesmodeshop 6 en telefonisch op 471103, 417423 en 615500. Harry Potter- Ter gelegen heid van het uitkomen van Harry Potten en de vuurbeker is het binnenplein van De Drvkkery de hele maand december de thuis basis voor Harry, zijn vrienden en zijn tegenstanders De dreu- zelwereld op het binnenplein is iedere dag van 10 tot 18 uur ge opend op het Plein van De Drvkkery aan de Middelburgse zal zijn voor samenzang. Het concert begint om 19.30 uur, de deuren gaan open om 19 uur de toegangsprijs is voor volwassenen 10 gulden, onder twaalf jaar 5 gulden. Het Middelburgs vocaal en semble Quodlibet geeft 26 de cember een uitvoering van de compositie A Ceremony of Ca rols van Benjamin Britten. Te vens wordt een aantal Engelse kerstliederen ten gehore ge bracht. Het concert begint om 14 uur, toegangskaarten a 15 gulden zijn verkrijgbaar aan de ingang van de kerk. Pas 65- houders betalen 12,50 gulden en kinderen mogen gratis naar binnen. Nog maar amper zes jaar en nu al uitgeroepen tot winnaar de landelijke kleurwedstrijd van schoenen- en kledingzaak Scapino. Kim ontving afge lopen zaterdag haar prijs voor de mooiste kleurplaat: zij mag met zes personen een mid week gaan camperen in een echte safaritent op Camping Beekse Bergen. Tijdens haar kampeeravontuur mag ze ook nog eens met de hete familie naar hartelust de wilde dieren van het Safaripark bezoeken. Ook kreeg zij een mooie bos bloemen en een officiële oor konde. Kim Vermeulen, de kleurkampioen van Nederland, ontvangt haar prijs. Foto: Jaap Wolterbeek (advertentie) Origineel t-shirt bij Giorgio Armani bril RENÉ LEZARD JULLlEN GIORGIO ARMANI OCOMU SÊMtlÊ CERRUTI 1881 Freshlootc Colon Nit JAP ketji ^r <wdm Middelburg, Lange Delft 24.Tel. (0118) 612 083. Vlissingen, Walstraat 97. Tel. (0118) 415 051 Parfumböri t.w.v./25,- bij Cerruti brif To» «i met 31 <irom+t* ISOO: Uniek brilpoets- doekje bij complete bril Freshlook kleurlenzen: 49,- excl. aanpaskosten

de Faam | 2000 | | pagina 27