I i De Noordzeegalm in Westkapelle klinkt weer Duizend lampjes schitteren bij Bijleveid Bourgondische doe-het-zelver sluit winket Music House een huis vol muziek en meer J I n teri eu r \UrrA\ Totaa I Trading card game Boys2Girls Gezellig wonen begint bij gezellig winkelen Het echtpaar Adri en John Prins heeft in zeer korte tijd heel wat werk moeten verzetten om Hotel-Café-Restaurant 'Noordzeegalm' in Westkapelle helemaal op orde te hebben voor de heropeningsreceptie op 15 december. Am per twee weken geleden namen zij de zaak in de de Zuidstraat over van het echtpaar Hooge- veen en vrijdagavond ontvangen zij al de re- ceptiegasten voor een kennismakingsborrel. Een pittige start die veel belooft over de onder nemerszin en het enthousiasme van de familie Prins. Strand voor de deur Sylvesterparty Walcheren Cadeaubonnement bij Zeeuwse Bibliotheek Kerstnummer Strijdkreet Bassie en Adriaan komen naar Oost-Souburg Uitbreiding Dierplezier Kerstmarkt in Winkelcentrum Dauwendaele Ouders gratis mee naar jeugdherberg Margriet Unicef voor Vietnam Woensdag 13 december 2000 FAAM/VLISSINGER 25 door Inge Adriaansen Samen met hun jongste zoon Ramon hopen zij van 'Noord zeegalm' een gezellige gast vrije zaak te maken, waar ie dereen welkom is. Met de tien kamers uit het hotelgedeelte en de bij het hotel horende vakantiewoning voor vier tot zes personen mikken zij op de toerist die de Walcherse bad plaats bezoekt. Het café-res taurant wordt wat hun betreft ook vooral een plek waar de lokale bevolking zich thuis De enorme kerstboom bij Bijleveid Het is onderhand een traditie geworden bij Bijleveid Man nenmode om tegen de kerst dagen flink uit te pakken. Een traditie waar niet alleen het winkelend publiek van geniet, maar ook de medewerkers van Bijleveid. ieder jaar wordt er met man en macht met veel plezier gewerkt aan sfeer volle kerstversieringen en al tien jaar lang verlicht een me tershoge boom de winkel aan de Nieuwe Burg 12. Dit jaar zette de Bijleveldcrew wel een hele imposante boom neer. Zeven meter hoog is de kolos en maar liefst 400 ballen en 1000 lampjes maken zijn tak ken echt wonderschoon. Zo zul je ze zeker niet in het bos zien staan. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 1 Omschrijving van de puzzel: in de eerste kolom moeten woor den worden ingevuld van drie letters en in de derde kolom van vier letters. De woorden van de middelste kolom worden ge vormd door de letters van de woorden in de eerste en de derde kolom, de omschrijving van deze woorden staat door elkaar. Na juiste oplossing ontstaat in de aangegeven verticale kolom de naam van een kledingstuk. Omschrijving van de woorden in de eerste en de derde kolom: 1 gemalin van Aegir - onbepaald telwoord; 2 steensoort - ver pakkingsmateriaal; 3 paardenmondstuk - zinspreuk; 4 uiterste punt - ritmische beweging; 5 uitgedroogd - deel van een came ra; 6 naaldboom - keer; 7 glansloos - eindpunt; 8 rund - modder; 9 snelle loop - tocht; 10 plaats in Overijssel - bontsoort; 11 stel - tokkelinstrument; 12 insect - bijwoord; 13 kledingstuk - gemene streek; 14 judograad - onbewerkt; 15 zangstem - plaats in de Betuwe. Omschrijving van de middelste woorden: conserveren - joods boekwerk - afgunstig - revolutie - manier van varen (zeiIsport) - kleinste van twee op elkaar werkende ra deren - onpeilbare diepte - evenwichtig - stuk in een krant - vastgesteld plan - pronknaald - steenvrucht - ronddraaien - ver daging - stierendoder. Stuur uw oplossing vöör woensdag 20 december naar de re dactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissin- gen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 27 december bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woens dag 29 november luidt: 'portier'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar A. Nieuwland uit Vlissingen. voelt en kan genieten van een lekkere maaltijd, een pannen koek, een gezellig drankje of zijn of haar bruiloft viert. „De ruimte is bij uitstek geschikt voor feesten, bijeenkomsten en partijen en dat willen we zo goed mogelijk benutten, ver telt de nieuwe eigenaar. „Elke bijeenkomst kan hier gehou den worden en voor de meer feestelijke bijeenkomst zorg ik persoonlijk voor live-muziek." John en Adri kennen de klap pen van de zweep. Het hore- caleven zit hen in het bloed en daar komt bij dat zowel John als Adri uit een horecagezin komt. „De laatste jaren werkte ik als touringcarchauffeur, maar tot twaalf jaar geleden heb ik zo'n vijftien jaar in de horeca gewerkt, als kok en als kelner", zegt John. „En via de muziek, ik zing en speel key board, heb ik zijdelings ook steeds contact gehouden met de horeca. Ik treed veel op bij bruiloften en partijen. Als ik dan op zo'n partij speelde, lette ik altijd heel erg op de bediening, de aankleding van de zaak, dat soort dingen. De horeca heeft toch altijd, ook toen ik alleen chauffeur was, mijn belang stelling vastgehouden en het is altijd blijven kriebelen." Ad ri is eigenlijk nooit uit het vak geweest, haar hele arbeids verleden ligt in de horeca branche en tot voor twee jaar beheerde zij nog een cam pingkantine. „Ik heb nooit an ders gedaan en zou ook niet anders willen. We keken al heel lang rond naar een leuke zaak omdat we uiteindelijk wel iets van ons samen wil den en die hebben we hier op een zondagmiddag gevonden. We moeten nog wel even kei hard werken, maar dat heb ben we er graag voor over. De hele keuken moest vervangen worden, van kookeiland tot de vloeren en wanden, dat is een heel karwei natuurlijk. Maar, het is een prachtige zaak met heel veel mogelijkheden op een prima locatie." Hoe per fect die locatie met name in de zomer is waren Adri en John zich niet helemaal be wust. Als inwoners van Mid delburg die wel eens in West kapelle waren geweest wis ten ze dat het strand in de buurt lag, maar dat de hotel- Het echtpaar Adri en John Prins. gasten alleen maar over hoe ven te steken om de trap naar het strand te nemen, hadden zij niet durven dromen. „Dat is echt helemaal perfect", lacht John. In januari verhuist de familie Prins zelf ook naar Westkapel le en betrekken zij de woon ruimte boven de zaak. „Dat is natuurlijk ideaal", zegt John. „Je bent altijd ter plaatse maar ook je gezinsleven kan gewoon doorgaan en dat is minstens zo belangrijk. Onze zoon Ramon is vijftien en wil ook graag in de zaak, nu leert hij daar nog voor. Met een zaak aan huis groeit hij daar als hij dat wil vanzelf in en wordt hij niet aan zijn lot over gelaten omdat pa en ma een bedrijf hebben. We zijn naast ondernemers ook vooral een gezin en dan moet je er als dat nodig is wel zijn voor je kinderen het moet thuis ook lekker gezellig zijn." Gezelligheid en gastvrijheid staan bij de familie Prins voorop, dat is duidelijk. En dat geldt ook voor hun be drijfsfilosofie; geen stijve for mele toestanden, wel oprech te hartelijkheid en gastvrij heid en een goed kwaliteits niveau. Helemaal in die sfeer bieden zij het ook het kerstar rangement aan. Beide kerst dagen worden de gasten niet alleen culinair verwend, maar ook getrakteerd op gezellige live-muziek. De eerste kerst dag kan er a la carte gegeten worden en tweede kerstdag kunnen de gasten genieten van een buffet. Ook tijdens de jaarwisseling is het echt paar Prins van plan er met een zogenaamde Sylvester party een gezellige boel van te maken, waar zowel hotel gasten als passanten welkom bij zijn. Op dit moment ligt de nieuwe trading card game Boys2Girls voor meiden vanaf 10 jaar in de win kels. Met Boys2Girls kun nen jonge meiden op een speelse manier kennis ma ken met het spannendste element in elk tienerleven: jongens. Boys2Girls gaat nu eens niet over bekende film- of popster ren maar over echte, in Ne derland wonende jongens. Het spel wordt gespeeld met speciale Boys2Girlskaarten die verkrijgbaar zijn bij Bart Smit, Toys'R' us, Blokker en Marskramer. De kaarten kun nen worden gespaard, maar ook geruild met vriendinnen, want wie weet hebben zij de perfecte match in handen. De serie bestaat op dit moment uit 324 kanjers die uit de foto sessie tijdens de Megafestatie 2000 zijn geselecteerd. Op www.boys2girls.nl zijn alle boys uitgebreid te be wonderen, daarnaast bevat de site onder andere een verjaardagskalender en de Boys2Girls chatbox. (advertentie) COMPUTERPROBLEMEN? BEL Service aan huis, ISDN Soft-/hardware installatie Telefoon 0118 - 415546 www.computerexpress.nl E mail: mail@computerexpress.nl Zestien jaar lang heeft de winkeldeur van Henk de Bruijn gastvrij open gestaan. Of de klant om slechts een onsje spijkers kwam of om een compleet gevulde gereedschaps kist: in zijn doe-het-zelf zaak kreeg men altijd een vriendelijk onthaal. Om een praatje zat Henk nooit verlegen, en als hij het gevraagde niet zelf op voorraad had wist hij altijd te ver tellen bij wie je dan wél terechtkon. Onder druk van de ster ke concurrentie door de grote bouwmarkten heeft hij echter besloten zijn winkel te sluiten. Tot kerstmis kan de doe-het- zelver in Middelburg nog, met opheffingskorting, terecht voor gereedschap met een praatje. Wie zich de tijd gunt om Ach ter de Houttuinen in De Bruijns' winkel een tijdje rond te kijken kan de meest won derlijke gesprekken opvangen: Hoi Henk, heb je een roer ijzer? Zo eentje voor de verf..." „Ga je weer oliebollen verko pen dan?" Henk de Bruijn blijkt zijn klanten zo goed te kennen dat hij het ook nu weer bij het juiste eind heeft. De verfmixer is inderdaad be stemd om een grote hoeveel heid oliebollenbeslag te ma ken. In de loop van zijn carriè re heeft De Bruijn een grote deskundigheid op het gebied van doe-het-zelf materialen opgebouwd. Maar minstens zo belangrijk is zijn deskun digheid op het gebied van de doe-het-zelvers en hun pro blemen. De klant die binnen komt met een een specifiek, onalledaags probleem heeft grote kans dat hij met een precies passende oplossing- op-maat weer naar buiten gaat. Met name op het gebied van sleutels en sloten klopt men zelden tevergeefs aan. Bijzonder hang- en sluitmate- riaal is een specialiteit van De Bruijn. Zijn riante voorraad in de meest uiteenlopende soor ten en maten heeft menig Walcherenaar al uit de proble men geholpen. De loopbaan van Henk de Bruijn begon 34 jaar geleden, toen hij als-verkoper in de nog jonge doe-het-zelf branche in Axel aan de slag ging. En ver koper is hij altijd gebleven. Vanuit Axel is Henk via de Ter- neuzense zaak van Wester weel in de toenmalige winkel van Konraad in Middelburg terechtgekomen. Toen Kon- raad stopte heeft De Bruijn de overstap naar een bouwmarkt niet gemaakt. „Ik wil persoon lijk contact houden met mijn klanten, zelf achter de toon bank blijven staan" vertelt de goedlachse Middelburger. He laas moest De Bruijn besluiten dat dit niet meer haalbaar is. „De concurrentie van de grote bouwmarkten is te groot. De klanten gaan voor de grote aankopen naar buiten het cen trum en mijn winkel heeft met name waarde voor de losse, kleine spullen. Maar daarvan kun je als winkelier helaas niet leven". Maar minder vrolijk is de Bourgondische winkelier er niet om. Hij blijft zijn klanten met een lach en een praatje helpen totdat hij met kerstmis de deur definitief sluit. „Maar mijn klanten zien me eerdaags wel ergens in het Zeeuwse weer opduiken. Dit werk, dit soort contact met de mensen: Na ruim vijf jaar verruilden Edward en Simone Wimmers vo rige maand hun platenzaak in de Glacisstraat voor het Mu sic House in de Walstraat in Vlissingen. Bevangen en gedreven door hun passie voor muziek verhuisden zij 's weekends hun voorraad van de Glacisstraat naar de Walstraat om na het weekend de deuren van 'hun' Music House al weer te openen. Met het vrijkomen van Music House zagen Edward en Si mone een buitenkansje lig gen, waarop zij gretig inhaak ten. Een bekende zaak op een toplocatie en ze haalde met een hun eigen concurrent uit de markt. Wat wil je als onder nemer nog meer? „Het ver schil met de Glacisstraat is enorm", vertelt Edward. „Er is hier zoveel aanloop dat had den we natuurlijk in onze vori ge zaak niet. Daar hadden we MUSIC O lUMI'il lyiMMill HOUSE Edward en Simone Wimmers foto Jaap Wolterbeek wel onze vaste klanten, maar lang niet zoveel mensen die zo maar even binnen lopen. En het assortiment dat wij bie den is nu ook veel breder en dus ook ons publiek. Naast muziek, variërend van klassiek tot heavy-metal, dvd's en vi deo's hebben we nog allerlei andere producten zoals shirts, caps en leuke cadeautjes zoals een geinige sleutelhanger. En we verkopen zelfs mobiele te lefoons en telefoonkaarten van alle merken. Ik durf wel te zeggen dat wij een van de breedst gesorteerde zaken in Zeeland zijn", vertelt Edward trots. Maar niet alleen met een breed assortiment kom je er in de muziekhandel. Ook de manier van verkoop, het inte rieur en service moeten goed zijn weet Simone. „Wij laten iedere klant in zijn waarde, ongeacht zijn muziekkeus. Er zijn zaken waar een klant ge woon niet serieus genomen wordt als hij om een afwijken de muzieksoort vraagt. Dan is het: dat hebben we niet, punt uit. Wij vinden het juist leuk om juist voor zo iemand op zoek te gaan. Dat is voor ons ook makkelijker dan bij andere grote platenzaken, omdat wij zelf inkopen en die andere groten afhankelijk zijn van de centrale inkoop. Wij kunnen echt inspelen op de lokale wensen en dat maakt het wer ken erg leuk." Als voorbeeld van een lokaal product noemt Edward de videobanden van Muis Leeuw, die alleen bij boekhandel Bruna en Music House verkrijgbaar zijn. Dat dit jonge stel erg veel plezier in hun werk heeft blijkt niet al leen uit hun enthousiaste ver haal, maar is ook te zien aan de winkel die helemaal in kerstsfeer is gebracht met ve le lampjes, een kerstboog voor de ingang en een heus sneeuwlandschapje met mi niatuurhuisjes op de toon bank. Bij Music House zijn de donkere dagen voor Kerst be slist niet grauw en somber, maar juist licht en feestelijk en ook nog eens voordelig. Want, wie nu 45 gulden besteedt bij Music House krijgt een gratis Kerst-Cd. Mocht kerstmuziek niet het favoriete genre zijn dan houdt de klant er altijd nog een heel voordelig weg gevertje voor onder de boom aan over. Met de kerstdagen en daarbij horende cadeautjes in aantocht introduceert de Zeeuwse Bibliotheek opnieuw een Cadeau- bon(nement). Voor de prijs van een mooi boek of een cd een abonnement voor vriend, partner of geliefde waarmee een jaar lang uit de enorme collecties van de Zeeuwse bieb geleend kan worden. Met andere woorden: een boeken- of cdbon zonder weerga. Het Leger des Heils geeft een speciaal kerstnummer van de Strijdkreet uit. Deze speciale uitgave heeft als thema: Omdat God de mens lief heeft. Het 36 pagina tellende blad bevat onder meer diverse reportages en interviews met o.a Paul van Vliet en Marion Lutke, kersttips, een kerstverhaal en een bouwplaat voor de kinderen. Losse nummers zijn verkrijgbaar voor de prijs van 2,50 gulden bij de plaatselijke afdelingen van het Leger des Heils. Zaterdag 6 januari geven Bassie en Adriaan met hun nieuwe Lachspektakelshow een voorstelling in Sport hal Oost-Souburg aan het Koopmansvoetpad 75 in Oost-Souburg. Het spektakel begint om 14 uur. Kaarten zijn verkrijg baar bij Boekhandel Bikker in de Walstraat 94 in Vliss ingen. Bassie 8t Adriaan De beurs 'Dierplezier' ondergaat ten opzichte van vorig jaar een flinke uitbreiding. Gedurende de drie beursdagen zijn in de eerste hal natuurlijk heel veel dieren te zien, maar dat is niet al les. Ook zal er een grote demonstratie en showring zijn waar dagelijks wisselend van alles te zien is. Daarnaast zijn er een aantal extra themadagen in de tweede hal met vrijdag en zater dag een kleindierenshow en zaterdag de trekpaarden- Halflin- ger- en Shetlandpony-najaarskeuring. Zondag is er de interna tionale Saint pro Cat Kattenshow met alle gebruikelijke en bij zondere rassen, eveneens op zondag wordt de Internationale Behendigheidswedstrijd voor honden met vrije inschrijving ge houden. De beurs wordt gehouden in de Zeelandhallen in Goes en is vrijdag 15 december geopend van 14 tot 22 uur en zater dag 16 en zondag 17 december van 10 tot 18 uur. Toegangs kaarten voor volwassenen kosten 10 gulden, kinderen tot 12 jaar betalen 5 gulden. Winkelcentrum Dauwendaele wordt zaterdag 16 december om getoverd in een gezellige kerstmarkt. Naast de winkeliers van het winkelcentrum zullen er ook andere kraamhouders aanwe zig zijn om het publiek te verassen en verwennen met allerlei gezellige kerst- en cadeauartikelen. Oliebollen, glühwein, bui tenlandse vleeswaren, erwtensoep en warme chocolademelk geven de bezoekers een voorproefje van de feestdagen. En na tuurlijk zal ook de Kerstman aanwezig zijn. Hij neemt wel heel bijzondere gasten van de Noordpool mee, namelijk twee ijsbe ren die de bezoekers van de kerstmarkt een bonboekje aanbie den met onder andere bonnen voor gratis erwtensoep en voor de kinderen een grabbelbon. Verder zitten er in het bonboekje diverse aanbiedingen van de aanwezige winkeliers. De kerst markt is geopend van 9.30 tot 16.30 uur. Er is gratis parkeerge legenheid voor de deur. £5 Henk de Bruijn verkoopt zijn winkel leeg. Foto: Frank Husslage Winkelcentrum Dauwendaele in kerstsfeer Foto: F. den Hoedt In 15 NJHC-jeugdherbergen kunnen kinderen van 3 tot en met 15 jaar gratis hun ouders meenemen. Deze actie loopt in de cember en januari, met uitzondering van de kerstvakantie. Bij een verblijf van maximaal twee nachten in de moderne NJHC- accommodaties hoeven de ouders niet voor hun overnachting te betalen. De extra's zoals ontbijt, diner en meer dan twee overnachtingen, vallen buiten deze Kids-actie. Meer informatie optel. 010-2646064. In de week van 18 december ligt er een bijzondere Margriet- special in de winkels onder de titel 'Vietnam'. In samenwerking met Unicef laat Margriet alle facetten van Noord-Vietnam zien. Enerzijds indringend, anderzijds optimistisch over en voor Viet nam. Deze special is gemaakt met de plaatselijke bevolking en gaat over mode, relatie, gezondheid, beauty, kinderen en culi nair. Aan dit initiatief is ook een actie gekoppeld met het doel: Gun de kinderen van Vietnam schoon drinkwateri'. Unicef wil een waterinstallatie installeren in Ban Pha, een plattelandsdorp. Margriet-lezeressen die donateur van Unicef worden, helpen daar direct aan mee. Margriet stort van ieder jaarabonnement 50 gulden voor dit waterproject. (advertentie) ADRIAAN WIM FLIKWEERT SHOWROOM NIEUWERKERK RIJKSWEG 2 6, TEL 0 lil -641268 SHOWROOM GOES MARCONISTRAAT 15, TEL 01 13 - 220840

de Faam | 2000 | | pagina 25