J Halt biedt scholen Vuurwerkproject aan i Harry Potterdag in De Drvkkery PARIJS, MILAAN, LONDEN, GROENEVELD. Piet Brakman wil niet teren op oude roem i Gemeubileerde verhuur Aroma-koken, een smakelijke nieuwe manier van koken Belastingstelsel duidelijk uitgelegd op internetsites NIBUD en FNV [Groeneveld Opticiens De feestelijke periode rondom de kerstdagen en jaarwisseling is helaas voor heel veel mensen en dieren ook een periode van overlast en angst. Al vanaf half november klinken op de meest on- verwcahte momenten de knallen door de straten. Veel jongeren die zelf hoe meer lawaai hoe leuker vinden, realiseren zich niet hoe zeer zij vooral ou dere mensen en dieren de stuipen op het lijf ja gen. Ook wordt er nog steeds gevaarlijk omge gaan met het vuurwerk, rotjes naar voorbijgan gers gooien blijft lachwekkende situaties oproe pen, maar helaas ook vaak even gevaarlijke. Verknald? Door naar Halt! DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG" Het nieuwe belastingstelsel dat per 2001 van kracht wordt heeft voor iedereen de nodige gevolgen. De tariefgroepen verdwijnen en wor den vervangen door kortingen op de belasting. Een aantal kortingen moet via een speciaal for mulier worden aangevraagd bij de belasting dienst. Veel meer mensen dan voorheen krij gen hierdoor te maken met belastingformulie ren. Voor het NIBUD, het nationale instituut voor budgetvoorlichting, en de Vakcentrale FNV reden om op de beide internetsites aan dacht te besteden aan de belastingherziening 2001. De informatie op de site is zeer toeganke lijk en leidt de bezoeker direct naar de belas tingmaatregelen die voor hem of haar van toe passing zijn. Automatisch Voorlopige teruggaaf Ter gelegenheid van het uitkomen van het nieuwste Harry Potterboek is er vanaf 9 de cember tot het eind van de maand een Harry Potter-manifestatie in de Middelburgse multime- dia-winkel 'De Drvkkery'. Het nieuwe boek 'Harry Potter en de vuurbeker' zal de hele maand het beeld van het binnenplein van de winkel bepa len. Het zal de geheime thuisbasis zijn van Harry, zijn vrienden en zijn tegenstanders. Speurtocht lÜNüft 1 Boekenlegger door Peter Verdurmen Teren op oud succes is niets voor hem. Piet Brakman wil z'n muzikale horizon verbre den. Op de nieuwe cd die zaterdag 16 decem ber uitkomt, laat de Bressiaanse troubadour een ander geluid horen. Op de cd 'Land zonder bergen' staan opvallend veel melancholische liedjes. Daarmee hoopt Piet een gevoelige snaar te raken bij het Zeeuwse publiek. Warme broodjes Woensdag 6 december 2000 Amnesty - Amnesty Interna tional breidt haar activiteiten uit in de Zeeuwse bibliotheek. Op maandagavond 11 december tussen 18.30 en 20.30 uur kunt u Amnesty kaarsen en kaarten kopen en informatie krijgen over Amnesty. Op deze avond kan men ook brieven schrijven om bijvoorbeeld gewetensgevange nen vrij te krijgen. Informatie, mevr. J. van den Hemel tele foon 641512 Taizé - In de Nieuwe Kerk te Middelburg is op zondag 10 de cember vanaf 16.15 uur een Taizé-dienst. Deze oecumeni sche dienst, in de stijl van de broedergemeenschap van Frere Roger in Taizé in Midden Frank rijk, bestaat voor het grootste gedeelte uit het zingen van spiri tuele liederen. Er is geen preek of overweging. Informatie: Maarten Horst, telefoon 582424 (na 19 uur en in de weekenden). Spoor- en tramwezen - Vrij dag 8 december om 19.45 uur is in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Mid delburg de maandelijkse bijeen komst van de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwezen (NVBS). Bram Stelling uit Eindhoven houdt een dialezing over stoom en tram in Indonesië. Zeeuws kookboek - de Zeeuwse 'tovenaar in de keu ken' Eric Rotte presenteert op onnavolgbare wijze zijn nieuwe boek 'Het Zeeuws Kookboek' en laat proeven van enkele Zeeuwse lekkernijen. Na afloop signeert hij zijn boeken. Dit alles op zaterdag 9 december van 12 tot 14 uur in de Brasserie van De Drvkkery te Middelburg. Kunstzinnige Vorming - In de week van 11 tot en met 18 december zijn er bij het Middel burgs Instituut voor Kunstzinni ge Vorming 'open lessen'. Be langstellenden kunnen tijdens de lessen kennismaken met de cursussen schilderen, beeldhou wen, textieldrukken, aquarelle ren, pottendraaien, dansen of ballet. Nieuw dit jaar zijn de open ateliers waar gevorderde amateurs zelfstandig kunnen werken en hun werk maande lijks met een professionele (gast)docent kunnen bespreken. Paleografiewedstrijd - In het nieuwe Zeeuws Archief aan het Hofplein 16 in Middelburg is op zaterdag 9 december van 14 tot 15 uur de tweede Zeeuwse paleografiewedstrijd Tussen de wedstrijd en de prijsuitreiking daarvan is er een rondleiding door het nieuwe Zeeuwse ar chief Voor meer inlichtingen: tel. 678817 Country-avond -In De Schuur te Oost Souburg is op 9 decem ber vanaf 19 30 uur een Count- ry-avond. Alle line-dancers zijn welkom. De entreeprijs is 2, 50 gulden. Foundation - Het Leger des Heils houdt samen met Gospel groep Foundation op zaterdag 23 december een kinderkerst feest. Kinderen tussen 4 en 13 jaar zijn welkom aan de Hoog straat 18 te Middelburg vanaf 15 30 uur. Deze knutsel- en zangmiddag met een afsluiten de avondmaaltijd zal duren tot 19.30 uur. De gratis toegangs kaarten kunnen worden gere- FAAM/VLISSINGER 23 serveerd bij Kapsalon Henny op 0113-613635. Winterwandeltocht - Zater dag 9 december, 20 januari, 3 en 24 februari zijn er de winter- wandeltochten van wandel sportvereniging Willen is Kun nen De tochten over Walche ren en door Vlissingen zijn 5, 10, 15 en 30 kilometer lang en be ginnen alle tussen 9 en 10 uur aan de Adr Coortelaan 1 in Vlis singen. Inlichtingen op 418236 en 416295 The Arrows- Op zaterdag 9 december spelen van 14.30 tot 16.30 uur 'De Arrows' in De Drvkkery aan de Markt in Mid delburg. 'The Arrows' leggen zich toe op muziek uit de jaren vijftig, begin zestig van de vori ge eeuw. Ze spelen de befaam de Indo Rock waarmee de rock roll in Nederland geïntrodu ceerd werd, Amerikaanse rock roll nummers en countrymu- sic. Behendigheidswedstrijden honden - Tijdens de beurs 'Dierplezier' in de Goesse Zee landhallen is op 17 december een internationale behendig heidswedstrijd voor honden. Openingstijden 10-18 uur, en treeprijs 10 gulden, 6-12 jaar 5 gulden. Informatie 0113-221020 Leger des Heils- Het Leger des Heils houdt zaterdag 16 de cember in scholengemeen schap Nehalennia aan de Kruis weg 2 in Middelburg een kerst viering speciaal voor ouderen vanaf 60 jaar. De viering begint om 14.30 uur. Gratis Kaarten zijn af te halen in het gebouw van het Leger des Heils aan de Hoogstraat 20 in Middelburg op woensdag 29 november van 13.30 tot 16 uur en op donder dag 30 november van 9.30 tot 11.30 uur. Hans Maarten van den Brink - In de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteensedijk in Middelburg is op dinsdag 12 de cember om 20 uur een SLAZ- avond met Hans Maarten van den Brink. Toegang is 7,50 gul den. Koffieochtend - Woensdag 13 december van 9.15 tot 11.15 uur is er in de Stadsschouwburg aan het Molenwater in Middel burg een koffieochtend van de Evangelische Omroep Tsjitske Lemstra zal spreken over het thema 'Daar ben je moeder voor'. Kinderoppas is aanwezig, toegang is vrij. Inlichtingen op telefoon 035-6474702. Spelen met thema's - Op 9 december en voortaan elke tweede zaterdag van de maand kunnen muzikanten vanaf half vier zelf meedoen aan Spelen met Thema's in Molen de Hoop bij de Konmar in Middelburg. Er is voor elk instrument, zowel blaasinstrument als gitaar/accor deon, bladmuziek aanwezig. Een eigen instrument is ge wenst. De opzet is dat iedereen er plezier aan kan beleven, want de een zal volstaan met het spe len van het thema terwijl een ander misschien voor een lasti ge partij kiest Omdat van de muziek mag worden afgeweken ontstaat er een verfrissend ef fect De muzikanten bepalen zelf de manier van spelen, het tempo en karakter. Ook voor toeschouwers is dit een leuk evenement. Om jongeren bewust te ma ken van de gevaren en over last van vuurwerk ontwikkelde het Regionaal Halt Buro Wal cheren een lespakket voor de bovenbouw van het basison derwijs. Het lespakket bestaat uit een videofilm waarin dui delijk naar voren komt hoe je niet met vuurwerk om moet gaan. Een vragenlijst toetst of de kinderen de film hebben begrepen. Om het project leuk en aan trekkelijk te maken is er een prijsvraag aangekoppeld. Voor het voortgezet onderwijs is ook speciaal lesmateriaal ontworpen. Dit bestaat uit de folder 'Vuurwerk'. Om de do centen een handje te helpen bij de invulling van de lessen rondom vuurwerk onwierp Halt een aantal lessuggesties. In het stadhuis van Vlissingen, Veere en Middelburg zijn ten toonstellingen ingericht over de gevaren rondom vuurwerk. De tentoonstelling laat in een serie van 13 foto's zien hoe het mis kan gaan met het af steken van vuurwerk en wat de rampzalige gevolgen daar van kunnen zijn. Vuurwerk mag alleen op 31 de cember tussen 10 uur 's mor gens en 2 uur 's nachts wor den afgestoken. Jongeren die betrapt worden op het te vroeg afsteken van vuurwerk of het bij zich hebben van vuurwerk worden naar buro HALT ver wezen. Via Halt krijgen zij een werkstraf en moet er een leer moment gevolgd worden. Jon geren vanaf 16 jaar krijgen zonder pardon een boete. Tijdens optredens merkt Piet dat liedjes - hij spreek consequent van versjes - die tot nadenken stemmen enorm gewaardeerd worden door het publiek. Een nummer als 'De boot van tien voor acht' bijvoorbeeld, waarin hij zingt over z'n dochters, die studeren in de 'grote stad'. Zeeuws-Vlaamse ouders met studerende kinderen die het huis uit zijn herkennen veel in de tekst. De vrolijke 'versjes' schrapt hij overigens niet uit z'n repertoire. De nieuwe show, die .zaterdag 16 december in pre mière gaat in het Oostburgse Ledeltheater, heeft een prikke lende titel: 'Troubadour tegen wil en dank'. Heeft Piet ineens last van plankenkoorts? „Nee, bepaald niet", lacht hij. „Ik wil een andere weg inslaan. Mee zingers zijn leuk, ik zing ze graag, maar ik heb ook nog een andere kant." De komende jaren wil hij die nieuwe lijn verder doortrekken. Waar hij uitkomt, is nog groten deels in nevelen gehuld. Het zou wel eens (licht) klassiek kunnen zijn. Daarmee valt de appel niet ver van de boom. Z'n vader, Wil- Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Sportzaal Van Doornlaan West-Souburg, internationale dans, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line- dance voor gevorderden, 19.30 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jam sessie, 20 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Buurthuis Aldegonde Vliss ingen, salsa kerstparty, 20.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, country-avond, 19.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dance voor beginners, 9.45 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, klaver jassen en line dance voor be ginners, 19.30 u. Zwem school De Parel Domburg, ba- byzwemmen, 15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, dammen voor jong en oud, 18.30 u., dansles voor gevor derden, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lite raire ontmoeting met Hans Maarten van den Brink, 20 u. Wijkcentrum Open Hof Vliss ingen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naai cursus, 9.30 en 19.30 u., dans les voor beginners, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u.* Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kin derbingo, 14 u. De belastingdienst betaalt de ze kortingen rechtstreeks uit. Die betaling verloopt via een voorlopige teruggaaf, die met een speciaal formulier moet worden aangevraagd. Dit na jaar stuurt de Belastingdienst aan iedereen die mogelijk recht heeft op een korting een formulier. De internetpagina's over de belastingherziening 2001 zijn te raadplegen op de sites van NIBUD(www.nibud.nl/bel2001) en de Vakcentrale FNV (www.fnv.nl/belastingservice). Ook worden op de site andere aspecten van het nieuwe be lastingstelsel belicht, zoals de belasting op vermogen en de verandering in aftrekposten. Verder staan er op de site di verse tips en voorbeelden. Bij de voorbeelden is ook al reke ning gehouden met andere wijzigingen die volgend jaar van kracht worden, zoals de hogere BTW op luxegoederen en de hogere energieheffin gen. De informatie op de sites is gebaseerd op een brochure die het NIBUD heeft gemaakt voor de Vakcentrale FNV. De FNV zal deze brochure dit na jaar gebruiken tijdens 50 voor lichtingsbijeenkomsten in het hele land voor haar leden over het nieuwe belastingstel sel. De internetpagina's van het NIBUD en de Vakcentrale FNV geven informatie over het ver dwijnen van de tariefgroepen en over de diverse kortingen op de belasting die ervoor in de plaats komen. Werkgevers en de (meeste) uitkerende in stanties verrekenen een aantal kortingen direct in het salaris of de uitkering. Dit geldt voor de algemene heffingskorting (voor iedereen), de arbeids- korting en de kortingen voor ouderen. Wie recht heeft op deze kortingen ontvangt ze dus automatisch. Deze hoe ven niet speciaal aangevraagd te worden. Een aantal kortingen moet wel speciaal aangevraagd wor den, zoals de diverse kortin gen voor ouders met kinderen en alleenstaande ouders. Ook partners met geen of wei nig inkomen hebben in het nieuwe stelsel recht op de al gemene heffingskorting, maar moeten deze wel zelf aanvra gen. Op zaterdag 9 december tus sen 11 en 16 uur worden be zoekers door Harry, Hermelien of Ron vanaf de ingang van de winkel naar deze geheime ruimte begeleid. Deze ruimte mag natuurlijk pas betreden worden nadat aan de Dikke Dame het juiste wachtwoord gegeven is. (En 'Dreuzels' zul len het daar niet gemakkelijk mee hebben). In de ruimte zijn verschillende mensen, dieren en dingen die in de verhalen van Harry en de zijnen thuis horen. Enkele belangrijke figuren en zaken ontbreken nog in deze ruimte. Alle kinderen en ande re grote mensen die fan zijn van Harry zijn welkom om de tentoonstelling aan te vullen. Hiervoor ligt plakkaatverf, kwasten en een aantal grote en kleine stukken karton klaar. De kartonnen vormen hebben aan de achterkant een 'uit- klapflapje' zodat de geschil derde figuren rechtop kunnen staan. De mooiste Harry Pot- terstukken blijven de hele maand staan. (advertentie) Origineel Giorgio Armani bril BQSS RENÉ LEZARD i'ulDën GIORGIO ARMANI CERRUTI 1881 FréshLóök' Colon TT I/TA vTz TT Tot Uniek brilpoets- doekje bij complete bril De Gouden Snaai is ontsnapt aan de aandacht van de Zoe kers! Hij bevindt zich ergens boven in het luchtruim van de winkel, maar de winkel is zo groot! 'Dreuzels' tussen de 8 en 14 jaar zijn bevoegd om mee te helpen zoeken. De spelregels zijn eenvoudig: zodra een Dreuzel de Gouden Snaai ontdekt, laat deze Dreu zel dat aan niemand merken! Hij of zij loopt dan zonder iets te zeggen, op een rustige ma nier alsof er niets aan de hand is, naar de balie voor de kin derboeken en vertelt het zachtjes aan een van de men sen bij de kassa. Let wel: als een Dreuzel deze regels over treedt, ben is hij af: de spoken van Zweinstein zijn overal en vooral Sneep zal niet aarzelen overtredende Dreuzels te ver klikken! Degene die de Snaai het eerst ontdekt heeft, krijgt de nieuwe Harry Potter gratis! Zoals elke tovenaarskostschool heeft ook Zweinstein natuurlijk zijn eigen boekenlegger. De museumdrukkerij - rechts achter in de winkel - heeft van Perkamentus toestemming ge kregen om deze boekenleg gers zaterdag uit te delen aan iedereen die een boek van Har ry Potter koopt. De medewer kers van het drukkerijtje druk ken er diens voornaam ook nog op. Dit gebeurt op ouder wetse manier: met loden let tertjes en een hand- of voet pers. Nir Mr kttji MO- Middelburg, Lange Delft 24.Tel. (0118) 6I2 083. Vlissingen, Walstraat 97. Tel. (0118) 415 051 Woongoed Middelburg heeft een start gemaakt met het verhu ren van gemeubileerde woningen. Gemeubileerd huren biedt bedrijven de mogelijkheid personeelsleden die een tijdelijke functie in onze regio uitoefenen huisvesting aan te bieden, voorzien van alle hedendaagse gemakken. Het bedrijf hoeft zich geen zorgen te maken over huisvesting. Woongoed Middelburg zorgt ervoor dat de woning compleet en comfortabel is inge richt. lem Brakman, was organist van de Lutherse kerk in Groede. Op zondagmiddag speelde Brak man senior op het grote orgel in de Nederlandse Hevormde kerk van de 'Groe'. Piet ging vaak mee: hij genoot van het orgel spel ('Feike Asma was m'n va- der's favoriet'). Piet Brakman goes classic zal voor sommige verstokte fans ('Sommigen heb ben een dikker plakboek dan ik zelf') best even slikken zijn. De Bressiaanse troubadour denkt dat het overgrote deel van zijn publiek het echter zal weten te waarderen. Het zijn drukke weken voor de West-Zeeuws-Vlaamse volks troubadour. Rond de 20e gaat de master naar de cd-perserij. Momenteel legt Piet in z'n huisstudio de laatste hand aan de opnamen. Hij is een Pietje precies: een nummer moet af zijn, eerder is hij niet tevreden. Het is vier jaar geleden dat van Piet Brakman iets nieuws uit kwam. Z'n vorige cd - Alles üüt de kasse - verkocht als warme broodjes. De belangstelling was zelfs zo groot, dat Piet onverwacht snel door de oplage heen was. Om aan de grote vraag te kunnen voldoen moest de cd-perserij alles uit de spreekwoordelijke kast ha[en. Ook buiten de pro vincie heeft de Bressiaander fans. Of die alles zullen ver staan, Piet zingt in dialect, lijkt twijfelachtig. Het deert hen niet. De West-Zeeuws-Vlaamse zan ger nam de tijd voor z'n nieu we cd. Een jaar geleden be sloot Piet dat de tijd rijp was voor een opvolger. 11 Maan den lijkt lang. De Bressiaander schrijft alles zelf, hij heeft die tijd hard nodig. „Eerst komt meestal het idee voor een re- Piet Brakman in z'n studio. frein, vervolgens bedenk ik een passende melodie, daarna maak ik de tekst af", zegt Piet over door hem gehanteerde werkwijze. De Bressiaander houdt alles zoveel mogelijk in eigen hand. Hij duldt geen moeilijk doende platenbaas boven zich die hem eens even tjes haarfijn zal uitleggen hoe hij Nederland stormenderhand moet veroveren. Dat station is Piet gepasseerd. De troudaour 'tegen wil en dank', behept met een gezonde dosis Zeeuw se koppigheid, dopt liever z'n eigen boontjes. Hij brengt de cd uit in eigen beheer. Dat voorkomt een hoop gezeur, al dus Brakman. Omdat hij een studio aan huis heeft, kan Brakman in alle rust werken aan z'n nieuwe cd. „Als je er gens studiotijd moet huren, sta je onder druk. Nu kan ik net zo lang doorgaan als ik zelf wil. Er zit niemand achter je." Piet Brakman is in alles een so list. Hij zou trouwens ook niet anders willen. In de nieuwe show zitten, zoals we gewend zijn, ook verschillende confe rences. De politici - plaatselijk en provinciaal - zijn gewillige 'slachtoffers'. De cd bevat naast een twaalftal nieuwe nummers (waaronder 'Un wè- reld van verschil', 'Van dood gewone dieng'n', 'Jezus in de zen tied' en 'Pater van Gurp') ook een stuk of vier Brakman- klassiekers die niet meer ver- foto Peter Verdurmen krijgbaar zijn in de winkel. Kaarten voor de premièreshow kunnen gereserveerd worden via het Ledeltheater in Oost burg. Wie de show wil boeken, moet Brakman zelf bellen. bereidt u bijvoorbeeld een sma kelijk stukje vlees met een vleugje basilicum, dille of ande re kruiden naar smaak. De spe ciale inzet leent zich ook om ge combineerd te koken; bijvoor beeld onderin met enig water aardappels of rijst en bovenin, zonder water de groenten. Ook hier geven de groente-extrac ten een speciale smaak aan het gerecht. Bovendien is dit een gezonde manier van koken waarbij voedingsstoffen, vita minen en mineralen behouden blijven. De laatste jaren hebben we kennis gemaakt met diverse nieuwe manieren van voedselbereiding. Vaak worden deze nieuwe methoden ontwikkeld voor de professionele keuken en later toegepast in de huiselijke keuken. De magnetron is hier van een prima voorbeeld. Dit is ook het geval met de nieuwe techniek aroma-koken. Bij aroma-koken wordt de damp van het kookvocht opge vangen en gebruikt om een ge recht te voorzien van extracten van kruiden of groenten. Pan- nenspecialist Fissier ontwikkel de speciaal voor deze manier van koken enkele handige hulp middelen. De kruiden worden in een speciale inzet boven het vlees geplaatst en afgedekt met een glazen deksel. Het kook- of braadvocht condenseert tegen de onderzijde van de deksel en druppelt daarna eerst op de kruiden. Deze druppels halen de extrac ten uit de kruiden en voorzien vervolgens het vlees van een subtiel smaakje. Op die manier

de Faam | 2000 | | pagina 23