i Terra Reizen opent deuren in Oost-Souburg Kunst mag ook gewoon mooi zijn Computers op maat in Middelburg i i i i J'-igr X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X Vakantiedialysecentrum Kamperland officieel geopend HET HUIS HARDY Souburgers die een reis wilden boeken moesten tot voor kort naar Vlissingen of Middelburg. Met de opening van Terra Reizen in de Kanaalstraat is aan die situatie een eind gekomen. In een gloednieuwe behuizing (voor heen een deel van Delta Stoffenhuis) kan ieder een dicht bij huis terecht bij office manager Vi vian de Meulmeester en reisadviseuse Suleika van Zweeden voor het bespreken en boeken van reizen naar welke bestemming dan ook. Disney-land Eigenaresse Eva Janka van Galerie JÉ in de Middelburgse Herenstraat is Hongaarse. Dat is belangrijk om te weten. Niet om een etiket te plakken, maar omdat haar achtergrond voor een groot deel bepaald heeft hoe haar galerie er uit ziet. Of liever, hoe het werk dat zij toont ge presenteerd wordt. Namelijk op een Hongaarse manier, en dat is echt anders dan anders. Sinds 1 december is Middelburg een nieuwe computerwinkel rijker. Aan de Langeviele 63 heeft Archer Systems een modern ingerichte winkel geopend. Dit bedrijf van Stevan Ismet en Sandra Poortvliet was al actief als computer onderneming via internet. Om de service aan de klanten uit te breiden en nog meer te verbeteren openden de jonge ondernemers naast deze 'vir tuele' web-winkel een reële computerwinkel. Wegwijs Maatwerk Onlangs werd het vakantiedialysecentrum op villapark De Banjaard in Kamperland feeste- lij'k geopend. De officiële handeling werd ver richt door directeur van de Nierstichting Neder land P.P.A. Beerkens. Het dialysecentrum was al in gebruik en is tot nu toe een groot succes. BEL Walcheren Workshops voor kinderen bij Intratuin Jubileumkeuring trekpaarden tijdens 'Dierple- zier' Contributieverhoging Zeeuwse Bibliotheek Cursus Paardenhouderij bij Groen College ISO-9002 certificaat voor Maritieme opleiding RijwielNet on-line Surfen naar reissites met een talenfilter Boekpresentatie in Zeeuws Archief Speelgoedmuseum in het teken van Kerstmis MET AFSTAND DE BESTE IN MULTIFOCAAL. Woensdag 6 december 2000 FAAM/VLISSINGER 15 door Mieke Roelse Helemaal verstoken van reis- vinden. Soms komt iemand er gidsen waren de Souburgers niet, want de Rabobank had een reisafdeling. Maar dat was een aanvulling, terwijl het bij Terra Reizen alleen draait om de reizen en alles wat er bij komt kijken. Vivian de Meulmeester heeft er al een aantal jaren in de reiswereld op zitten, onder meer bij een bekend regionaal reisbureau. Ze legt uit hoe het werkt in de reiswereld en waarom een reisbureau zo'n belangrijk onderdeel is van het vakantie- plezier. „Een reisbureau is een tussenpersoon tussen de klant en de touroperator", vertelt ze. „Als de klant ongeveer een idee heeft hoe de vakantie er uit moet zien, dan zoeken wij daar de passende bestem ming bij. Veel mensen zijn daar vrij duidelijk in; er wordt meer gereisd dan vroeger, men is mondiger en ook op internet is veel informatie te zelf niet zo goed uit en dan is het onze taak om door veel vragen samen iets te vinden. Wil je in Europa blijven of niet. Als je echt niet wilt vlie gen, vallen er ook al bestem mingen af. Maar ook onze ei gen ervaring spreekt mee. Als iemand slecht ter been is, kan ik soms adviseren om een be paalde bestemming juist niet te doen als ik weet dat het daar klimmen en dalen is met ongelijke stoepjes en trappet jes. Ook dat je moet letten op inentingen voor een bepaald land, dat je een visum nodig hebt voor sommige bestem mingen én dat je, in tegenstel ling tot wat sommigen nog steeds denken, met een pas poort dat vijf jaar verlopen is écht de grens niet over kan. Maar dat is het leuke van dit werk en de meeste klanten zijn vaak in een goed humeur. Je boekt geen reis voor je ver driet. Het is een deel van de voorpret". De etalage heeft nu een wintersportbeeld én een pal- mensfeertje. Dat heeft te ma ken met de tijd van het jaar. Traditioneel is december een drukke maand in de reiswe reld. „Er wordt dan nog volop geboekt voor de wintersport én de eerste boekingen voor de zomervakanties komen daar dan bij", zegt De Meul meester. „En ondanks alle last-minute-aanbiedingen, is het gewoon verstandig om op tijd te boeken. Zeker als je ver zekerd wilt zijn van net dat éne arrangement of als je een appartement met veel kamers wilt. Wat op korte termijn boekbaar is heeft echt alleen zin als het helemaal niets uit maakt. Door onze studierei zen doen wij veel kennis en ervaring op en dat is belang rijk voor de klant. Ook voor je zelf trouwens. Ik had vroeger het idee dat cruises voor rijke mensen van een bepaalde leeftijd waren. Dat is helemaal niet zo, maar dat ontdekte ik pas tijdens zo'n cruise". Office manager Vivian de Meulmeester Terra reizen is uiteraard aan gesloten bij de ANVR (Alge meen Nederlands Verbond van Reisondernemingen) en de SGR (Stichting Garantie fonds Reisgelden) en voldoet daarmee aan de strenge kwa liteitseisen binnen de bran che. Maar wat te doen, als het raam met uitzicht op zee toch ineens zicht op het binnen plaatsje blijkt te bieden „Altijd ter plekke je beklag doen", adviseert De Meul meester stellig. „Bij de recep tie van het hotel of complex, of bij de hostess. Wie pas bij thuiskomst bij het reisbureau komt klagen is te laat. Dan kunnen wij er ook niets meer aan doen". Terra Reizen heeft een aanbod van Amsterdam tot Zaïre, een eigen website onder www.terrareizen.nl en is zes dagen per week geo pend, inclusief de (donder dagse) koopavond. Wie even moet wachten kan een kopje foto: Jaap Wolterbeek koffie drinken, folders door bladeren of een videofilm van een bepaald land bekijken. Voor de kleintjes is er een ge zellig speelhoekje. Want het uitzoeken van een reis mag dan voor ouders vakantiepret zijn, voor de kleine reisgeno ten is dat niet zó belangrijk. Tenzij de bestemming Disney- land Paris is, natuurlijk. „Een van de grootste ver schillen is al dat er verschil lende vormen van toege paste kunst te zien zijn", legt Janka uit. „Sieraden, kleding en keramiek. Daarnaast de schilderijen en woonacces soires. Normaal heeft een ga lerie steeds wisselende expo sities van twee, hooguit drie kunstenaars in min of meer dezelfde discipline. Bij mij zijn een aantal topkunste- naars het hele jaar door ver tegenwoordigd. Dat zijn mensen uit voornamelijk Hongarije en Tsjechië en binnen hun kringen beslist het beste van het beste. In Nederland ben ik de enige die werk van ze toont, maar ze exposeren van New York tot in Japan toe. Als ik in Boedapest ben is het dan ook een rennen en vlie gen om overal langs te gaan. Het lijkt wel of er minder ja loezie onderling is daar, kun stenaars geven elkaar tips over goede expositiemoge lijkheden in plaats van elkaar vliegen af te vangen". Tussen het werk van anderen han gen ook schilderijen van Eva Janka zelf. Schilderijen op zijde en beschilderde zijde verwerkt tot kledingstukken. Een deel van de galerie is ook haar atelier op de dagen dat de galerie gesloten is. Aan niets is te zien dat de maakster Hongaars is. Wél dat het werk een on Nederlands kleurgebruik heeft én dat Eva Janka een grafische achtergrond heeft. Het werken met textiel da teert echter uit haar 'Neder landse periode' en kan dus nauwelijks met haar geboor teland te maken hebben. Wat de galeriehoudster be langrijk vindt is dat er voor iedere beurs iets moois te koop is. „Er zitten dure stuk ken tussen; ik realiseer me heus wel dat niet iedereen dat zo maar heeft liggen", zegt ze. „Maar als je rekent dat alles, van de sieraden tot de kleding, unieke, handge maakte exemplaren zijn, dan kan dat soms niet anders. Bovendien kom je naar een galerie voor bijzondere din gen. Voor serie-werk, made in Taiwan, hoef je niet veel moeite te doen. Dat ligt over al. Ik vind het juist leuk dat mensen hier blij vandaan gaan. Niets gekocht, maar wel een goed gevoel. Wat dat betreft heb ik een soort ouderwets idee over kunst en over kleuren. Art Déco, Ju gendstil, dat zijn de periodes waar ik van hou. En kunst mag toch ook gewoon mooi zijn, daar mag je toch van ge nieten Normaal is de galerie geo pend van woensdag tot en met zaterdag van elf tot vijf uur, maar in deze (verwen)maand zijn de ope ningsdagen uitgebreid. Gale rie JÉ is daarnaast ook een vast onderdeel van de Middelburgse Kunst en Cul tuurroute, iedere eerste zon dag van de maand. Die van december is al geweest, maar er is geen enkele reden om niet op een andere dag kennis te maken met het ver rassend veelzijdige aanbod van de galerie. Galeriehoudster Eva Janka foto: Jaap Wolterbeek de klant niet meer geld uit dan nodig is en krijgt hij precies de gewenste machine. 1 2 3 4 5 6 7 p Q in 1 1 1 9 1 p 1A O y 1 c 1U i 7 I 1 1 p I A 1Q lo on I O 1 1b o o lo I OA lo OP 1 y Ofi A\J 07 A I OP OQ Zo on A** 91 Zo PO AO PP z/ PA Zo pp Aid OP OVJ 97 O 1 PP OA 9Q OO AH OH A 1 oo A 0 OD O/ oo *♦1 AZ 43 44 45 46 47 48 49 V, Onder www.archersystems.nl is het al langere tijd mogelijk om, tegen concurrerende prij zen, computers op maat en randapparatuur daarvoor te bestellen. „Wij hebben ge merkt dat onze klanten het toch prettig vinden om ons assortiment in het echt te kun nen zien. Ook willen mensen graag met hun vragen recht streeks bij een deskundige te recht kunnen. Door het ope nen van deze winkel kunnen we deze service nu ook bie den" aldus de trotse eigenaar Stevan Ismet. „De hardware-sector groeit als kool en mensen zien vaak door de bomen het bos niet meer. Het gebeurt dat ze thuiskomen uit de winkel met een computer die veel te veel kan en dus veel te duur is ge weest. Of ze komen thuis met een machine die te weinig kan en waar dus dure aanvullin gen bij gekocht moeten wor den". In het ruime winkelpand in Middelburgs' winkelhart biedt Archer Systems de klan ten de service van de 'compu ter op maat'. „In de meeste winkels kunnen klanten kiezen uit een aantal kant en klare computersets. Dit zijn meestal 'gemiddelde' computers" vertelt Ismet. „Onze sterke kant is dat wij samen met de klant diens spe cifieke verlanglijstje opstellen: waarvoor wil de klant de ma chine gaan gebruiken: alleen voor tekstverwerken, voor computerspelletjes, voor foto bewerking of voor video-mon- itage? Als dit duidelijk is kan het ook nog zijn dat de klant bijvoorbeeld zijn oude bestu ringsprogramma wil houden: iemand die gewend is aan Windows 98 hoeft niet per sé Windows 2000 op een nieuwe machine te hebben". Door op deze manier een 'machine op maat' samen te stellen geeft Vanuit zijn ervaring als speci alist bij computergroothan dels is Stevan Ismet in staat om de gewenste configuratie binnen vijf werkdagen getest af te leveren. „Iedere machi ne die wij leveren is getest en meteen 100% bedrijfs klaar." Ook de wegen van ga- rantieland kennen voor Ar cher Systems geen gehei men. „Wij weten heel precies hoe- en wat met de garan tiespecificaties van de diver se componenten. Daardoor kunnen wij repareren tegen zeer concurrerende tarieven en met betrouwbare garan ties." Behalve voor compu terhardware kan de klant bij Archer Systems ook terecht voor software en hulpappa- ratuur. Er is aan de Langeviele een ruime keus voorhanden uit CD-Rom's, budget-CD's, DVD- spelers et cetera. Door de zeer korte lijnen die de en thousiaste Middelburgse ondernemers hebben in cy berspace hebben ze steeds de nieuwste titels voorradig. Omschrijving: Rond elk getal komt een woord van vier letters, waar het woord begint wordt niet gegeven. De woorden draaien in de richting van de wijzers van de klok. Omschrijving: 1 dokter; 2 noodlottig overblijfsel van een auto; 3 rustig; 4 wan deldreef; 5 vaartuig; 6 richting; 7 opschepper; 8 kledingstuk; 9 nogmaals; 10 Australische struisvogel; 11 ruw blok; 12 lekkernij; 13 ruwe steenmassa; 14 sierlijn; 15 kostbaar; 16 tocht; 17 grass oort; 18 hap; 19 pont; 20 stuurinrichting; 21 durf; 22 vogel; 23 strand; 24 bloeiwijze; 25 huisdier; 26 fris; 27 gebied in Limburg; 28 grondstof voor brood; 29 rijsmiddel; 30 rein; 31 deel van het hoofd; 32 wortel; 33 godshuis; 34 hendel; 35 zwarte vogel; 36 gedroogde halmen; 37 gemalen schelpen; 38 deel van de voet; 39 groot water; 40 maal; 41 gasvormig element; 42 helder; 43 huisdier; 44 niet één; 45 begaafd wezen; 46 vruchtenbrij; 47 leesvoer; 48 knorrepot; 49 melkklier van een koe. Er ontstaat de naam van een onderdeel in een auto wanneer u de eerste letters van de woorden met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 1.10.15.39.42.43.48. Stuur uw oplossing vöör woensdag 13 december naar de redac tie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 20 december bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woens dag 22 november luidt: 'starter'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar Steven Stroo uit Middelburg. i wmÈS&i' De heer Stijart ontvangt de vakantiecheque van de heer H. van Koeveringe Het dialysecentrum in Kam perland heeft een goed sei zoen achter de rug. Het cen trum met zes nieuwe dialy sestations heeft van eind ju li tot eind oktober 2000 haar deuren open gezet voor he- modialysepatiënten en hun gezinnen. Het centrum is voor patiën ten een unieke gelegenheid om op een rustige manier te dialyseren. De diverse sprekers bena drukten tijdens de opening hoe belangrijk zij het dialy secentrum achtten. De heer Stijaert, lid van het bestuur van de Nierpatiëntenvereni ging Oosterschelde en zelf ex-nierpatiënt, merkte op hoe uniek deze gelegenheid is om te dialyseren en tege lijkertijd op vakantie te gaan. Uit handen van de heer H. van Koeveringe, directeur Roompot Recreatie Beheer BV, ontving de heer Stijaert een vakantiecheque voor een gratis weekend of een midweek in het vakantiedia lysecentrum De Banjaard. Deze cheque zal verloot worden onder de leden van de Nierpatiëntenvereniging. Eveneens ontving hij een cheque ter waarde van vijf honderd gulden van de Stichting Oosterscheldezie- kenhuizen. advertentie COMPUTERPROBLEMEN? ^ComputerExpressi Service aan huis, ISDN Soft-/hardware installatie Telefoon 0118 - 415546 www.computerexpress.nl E-mail: mail@computerexpress.nl In de komende periqde organiseert Intratuin Koudekerke tal van workshops waarbij voornamelijk, hoe kan het ook ander, kerst decoraties worden gemaakt. Ook voor kinderen in de basis schoolleeftijd zijn er diverse workshops, de eerste is 9 decem ber van 10.30 tot 16.30 uur. Tijdens deze workshop wordt met verschillende leuke materialen een kerstkaart gemaakt. Van te voren inschrijven is niet nodig en deelname is gratis. De twee de workshop is woensdag 20 december van 14 tot 16 uur en de derde is zaterdag 23 december van 10 tot 16 uur. In deze work shops worden onder begeleiding kerststukjes gemaakt. Deelna me hiervoor kost 2 gulden. De beurs 'Dierplezier' kent dit jaar een forse uitbreiding ten opzichte van vorig jaar met een aantal nieuwe extra thema's. De beurs, die zal plaatsvinden van vrijdag 15 tot en met zon dag 17 december in de Zeelandhallen in Goes, biedt op zater dag onder meer onderdak aan de organisatoren van de tradi tionele 'Najaarskeuring Goes' voor zo'n 150 trekpaarden, Halflingers en Shetland pony's. Naast alle andere stands van, voor, met en over dieren, de wedstrijden, shows en demon straties in hal I zal deze dag in dag in de 2e hal van het eve nementengebouw ongetwijfeld een grote aanwinst blijken voor 'Dierplezier'. 'Dierplezier' is geopend: vrijdag 15 decem ber van 14 tot 22 uur, zaterdag 16 en zondag 17 december van 10 tot 18 uur. Per 1 januari worden alle contributietarieven met 2,50 gul den verhoogd. Voortdurende prijsstijgingen voor media en de kostenstijgingen waar de Zeeuwse Bieb mee te maken heeft noodzaken tot deze verhoging. Bewust is er gekozen voor contributieverhoging, zodat de tarieven voor leengeld, bestsellers, cdi's, videois en dergelijke ongewijzigd kunnen blijven. Het Groen College in Goes organiseert vanaf januari weer een aantal cursussen op het gebied van de paardenhoude rij. Deze cursussen zijn bedoeld voor fokkers en gebruikers van (sport)paarden. In de praktijk blijkt dat er een grote be hoefte is aan cursussen op het gebeid van management en de verzorging van paarden. Het Groen College voorziet met de cursussen Exterieur bij paarden, EHBO bij paarden voor gevorderden, Uitvoeren hoefverzorging, Basiscursus voe ding en huisvesting en het Ruiterrijbewijs in deze behoefte. Alle cursussen zijn zeer praktisch van inhoud en worden ge geven door docenten die nauw betrokken zijn bij de paardenhouderij. Voor inlichtingen of het aanvragen van een cursusfolder: Groencollege, tel. 0113-272251 (alleen 's morgens). Vorige week ontving de Hogeschool Zeeland voor haar oplei dingen Maritiem Officier en Logistiek Technische vervoers kunde het ISO-9002 certificaat. Deze twee opleidingen zijn de eerste maritieme hbo-opleidingen in Nederland die beschik ken over een dergelijk kwaliteitscertificaat. Door het verkrij gen van dit certificaat sluiten de opleidingen aan bij de eisen die op het gebied van kwaliteit worden gesteld in het be drijfsleven. RijwielNet is het informatieplatform op internet van de rijwiel en fietsenbranche waar fabriekanten, leveranciers, dealers en de dienstensector info geven over alle merken en producten. Via HYPERLINK http://www.rijwielnet.nl www.rijwielnet.nl kan de consument ook heel gemakkelijk de aan het centrale bestand gelinkte websites van de plaatselijke dealer 'op de hoek' bezoe ken. Informatie over vakantie- en bestemmingen op internet wordt vaak gegeven in de taal van het betreffende land. Lastig als je die taal niet of niet helemaal beheerst. Vier Hollandse broers ontwikkelde daarom de site HYPERLINK http://www.eurotrot- ter.com www.eurotrotter.com, een reisgids toegespitst op Euro pa, voorzien van een talenfilter, die de bezoeker op zeer een voudige en ordelijke wijze naar duizenden sites over reizen brengt. De sites worden geselecteerd op basis van de talenken nis van de bezoeker. Vrijdag 1 december werd het eerste exemplaar van het boek 'Marinekapiteins uit de achttiende eeuw:een Zeeuws elftal' ten doop gehouden. Tijdens het symposium over Zeeuwse Zeehistorie werd het boek overhandigd aan de Be velhebber der Zeestrijdkrachten, vice-admiraal C. van Duy- vendijk en aan de voorzitter van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, mevrouw dr. N. Ginjaar- Maas. Direct na de aanbieding op vrijdag 1 december om 12.30 uur komt het boek in het Zeeuws Archief te koop voor 38,50 gulden. Sinds 3 december staat het Antiek-speelgoed-museum 'Lien- tje' in het teken van de kerst met als thema 'Decembersfeer'. In het museum is een poppendiner in kerstsfeer te bewonde ren, maar dat is niet alles. De aangepaste entourage en de ve le kersttafereeltjes zorgen voor de echte 'Decembersfeer' en slepen de bezoeker even terug in de tijd van vroeger. De ten toonstelling is tot 28 december te bezichtigen, met uitzonde ring van de kerstdagen. Antiek-Speelgoed-Museum 'Lientje', Goese Korenmarkt 7 in Middelburg. Openingstijden:dinsdag tot en met donderdag en zondag van 13 tot 17 uur. Entree vijf gulden, kinderen tot en met drie jaar gratis. Ook toegankelijk voor rolstoelgebruikers. advertentie Stevan Ismet en Sandra Poortvliet verkopen ook budget-cd's. foto: Jaap Wolterbeek zien zonder zorgen VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) 41 20 10 Multifocaal? Bij Het Huis heeft u de beste en de meeste keus. Zoals multifocale brillenglazen uit de Colleetie van Het Huis, 450,- 204,20 per paar. Of kom eens kijken naar de nieuwste generatie multifocale brillenglazen van Rodenstock.

de Faam | 2000 | | pagina 15