llilimiill JlfillMfttiviiélilïllfllfrK. I GEMEENTE MIDDELBURG Stadsreiniging zorgt voor een schone stad! Waterschap koestert groen Werk aan je wijk en verdien een spekcheque! Rooiaanvragen Samen voor de Molukken Verhoging huurtarieven Werken Dwarskaai Week 48 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Gewijzigde openingstijden Zeeland debat - trailer op markt Tafeltje Dekje Voor vragen of informatie over huisvuil, straat vegen, plaagdieren of gladheidbestrijding, bel de infolijn van de Stadsreiniging, tel. 675322. De gemeente spekt nuttige initiatieven voor een straat, wijk of buurt. Dit gebeurt door middel van een beloning met een spekcheque. Een spekcheque vertegenwoordigt een geldbedrag, dat kan variëren van 250 tot 3000 gulden. Zeer zeker de moeite waard dus. NS- parkeerterrein ruim week dicht Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft zijn visie op de Zeeuwse beplanting vastgelegd in een Groenstruc tuurplan. In dit plan geeft het waterschap aan waar het de komende twintig jaar met de beplanting langs de polderwegen en dijken heen wil. Eind vorig jaar is de uitvoering van start gegaan. In het werkgebied van Zeeuwse Eilanden pakt het schap ieder jaar de beplanting langs een aantal wegen en dijken aan. Woensdag 29 november 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Vanwege een personeelsbijeenkomst op vrijdagmiddag I december gelden op deze dag voor de diensten van de gemeente Middelburg andere ope ningstijden dan normaal. Normaal geopend zijn de dienst Parkeerbeheer aan de Stadsschuur, tol 16.00 uur, en de afdeling Burgerzaken tol 13.00 uur. Belastingen, het kantoor aan de Lange Noordstraat, is geopend van 8.00 tol 12.00 uur en de kantoren van Stadsbeheer en Stadsontwikkeling aan de Vlissingsestraat, sluiten de deuren na 14.00 uur. De afdeling Communicatie, Stadhuisstraat 2, is open van 8.00 tot 12.00. De Sociale Dienst van 8.00 tot 14.00 uur. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Maar niet als het gaat om populieren langs wegen, vruchtbomen, kweck- goed en uitdunning van groen voorzieningen en een boom met een slamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten van 1.30 m boven hel maaiveld, maximaal drie bomen per locatie). Een rooiaanvraag is ontvangen voor: Twee populieren aan de Ter Hoogcstraat. Een kastanje op de begraafplaats aan de Oude Rijksweg. Een populier aan de Oosterschelde- straat/ Zijpestraat Een esdoorn aan de Rouaansekaai. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de lieer H. ten Klooster van de afdeling Grocnbchecr, 0118 - 675 312. Het Zeeland-debat dat wordt geor ganiseerd door de provincie is in middels zo'n drie maanden aan de gang. De speciaal ontwikkelde Zce- landtrailer rijdt al net zo lang door het Zeeuwse landschap. Zaterdag 2 december stopt de truck op de Markt in Middelburg, met aan boord leden van Provinciale- en Gedeputeerde Staten. De provin ciale politici willen in gesprek ra ken met de inwoners van Zeeland. Iedereen is van harte welkom van 11.00 tot 16.00 uur. Meer infor matie over het Zeeland-debat op www.zcelanddebat.nl Het leven van de Molukse samen leving staat op zijn kop. Het geweld op de eilandengroep bij Indonesië heeft in anderhalf jaar geleid tot een rampscenario voor ruim 500.000 mensen. Zij zijn op de vlucht, leven in kampen en missen familieleden en vrienden. De actie 'Samen voor de Molukken' biedt enige opluchting, 'Samen voor de Molukken' biedt noodhulp. U kunt ook helpen! De gemeente Middelburg steunt de landelijke actie 'Samen voor de Molukken', die op 6 november jongstleden van start is gegaan. In de gemeente zijn al machtigingskaarten huis-aan-huis verspreid. Hiermee kunt u een financiële bijdrage over maken ten behoeve van de Molukse bevolking. Het geld wordt gebruikt jvoor noodhulp in de vorm voedsel, onderdak, onderwijs en gezondheids zorg. Meer informatie over de actie vindt u op -internet: www.samenvoorde- molukken.nl 'Samen voor de Molukken: giro 2911 Den Haag. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 4 december rol en mei 10 december 2000 Maandag Varkensvlees in saus, appel en rode kool, aardappelpuree. Dinsdag Gehaktbal, prei, krielaardappc- len. Woensdag Zuurkool met rookworst. Donderdag Kippenborst, kerriesaus met vruchten, groenten, rijst. Vrijdag Alaska visfilet met kruidensaus, wortelen, aardappelen. Zaterdag Macaronischotel met ham en kaas. Zondag Wal de pol schaft. Huisvuil algemeen Doe mee! Scheidt uw afval zo veel mogelijk. U levert hiermee een welkome bijdrage aan een beter mi lieu. Bovendien kunnen een aantal soorten afval, zoals GET. tegen lagere kosten worden verwerkt dan de ver- brandingskosten voor het restafval. Niet alleen GFT. maar ook elektrische apparaten, chemisch afval, glas, puin. asbest, papier en kleding mogen niet bij liet restafval. Hiervoor zijn andere mogelijkheden (zie verder in dit katern). GFT-afval wordt in groene contain ers of emmers om de 14 dagen in de oneven weken opgehaald. Restafval wordt in grijze containers om de 14 dagen in de even weken opgehaald. In de binnenstad wordt GFT-afval niet gescheiden ingeza meld; huisvuil wordt hier wekelijks ingezameld in zakken. Containers en huisvuilzakken mogen niet voor 07.00 uur op de ophaaldag worden aangeboden. Containers moeten met de handgreep in de richting van de rijweg worden geplaatst. Lel u op eventueel gemar keerde verzamelplaatsen! Een huisvuilzak moet van een KO- MO-keurmcrk zijn voorzien en mag niet zwaarder zijn dan 10 kg. Verder moeten de zakken goed gesloten wor den aangehoden. Grofvuil Huisvuil dal redelijkerwijs niet in een container of huisvuilzak past, is grofvuil. Dit kan worden gebracht naar de Milieustraat aan de Wal- dammeweg 9. tel. 651478. Openingstijden: maandag t/m vrij dag van 10.00-17.00 uur en 's zater dags van 09.00-13.00 uur. Grofvuil wordt ook één keer per maand gratis opgehaald. Dit kan uit sluitend op afspraak, bel 675322. U dient grofvuil aan te bicden in handzame bundels of pakketten van maximaal 25 kg. Dus geen losse spullen. Grofvuil mag niet voor 07.00 uur op de dag van de afspraak ter in zameling worden aangeboden. Bouw- en sloopafval, puin en grof tuinafval is geen grofvuil. De inza meling is dus niet gratis. Inzameling van deze zaken kost 60,- voor de eerste m' en 35,- voor elke vol gende m'. Dit afval kan wel gratis naar de Mi lieustraat worden gebracht. Ophaaldagen huisvuil en wijkindeling Maandag: Stromenwijk - Brccwijk/'t Zand - Griffioen. Dinsdag: Binnenstad - St. Laurens (dorp) - Prooyenspark Veerse Poort Woensdag: Klarenbeek - Nieuw Mid delburg - Ramsburg - Nieuw- en Sint Joosland - Arnemuiden (noord) - Buitengebied Donderdag: Arncstein - Dauwen- daelc - Magislraatwijk - Veldzigt - Arnemuiden (zuid) Vrijdag: Reijershove - Erasmuswijk Klein Chemisch Afval (KCA) en afgewerkte olie Bij elk huishouden hoort een mi lieubox. Bewoners kunnen hun chemisch afval, zoals verfresten, bat terijen, (bepaalde) spuitbussen, medicijnen, enz... verzamelen en be waren in deze box. De chemo-kar doet vier keer per jaar alle halteplaatsen aan in Middelburg. Bij de chemokar kunt u de milieubox laten legen. U kunt uw KCA na tuurlijk ook bij de Milieustraat afgeven (openingstijden zijn boven vermeld). Chemoroule In de maanden maart, juni, september en december rijdt de chemokar de volgende route: Ie Dinsdag van de maand: IJsselstraat/Nw. Vlissingseweg 09.00- 09.45 uur - Haringvlietstraal 10.00- 10.45 uur - Maasstraat (winkelcen trum) 11.00-11.45 uur - Ooster- scheldestraat/Ontmoetingskerk 13.30- 14.15 uur - Adriaan Obrystraat/Mor- ticrestraat 14.30-15.15 uur - Lange- vieleweg/Karel Doormanplein 15.30- 16.15 uur. 2e Dinsdag van de maand: Damplein 09.00-09.45 uur - Hoog straat 10.00-10.45 uur - Loska- de/Meestoof 11.00-11.45 uur - Bo denplaats 13.30-14.15 uur - Wage- naarstraat/Hofplein 14.30-15.15 uur- Molenwaler/Zuidsingei 15.30-16.15 le Woensdag van de maand: Walchersewcg 09.00-09.45 uur - Eu- romarkt 10.00-10.45 uur - Europa- laan/Hammarskjöldlaan 11.00-11.45 uur - 't Zanddorp 13.30-14.15 uur - Esdoornlaan/Kastanjelaan 14.30- 15.15 uur - Scisweg/Griffioensiraat 15.30-16.15 uur. 2e Woensdag van de maand: Gerbrandylaan/Noordwcg 09.00- 09.45 uur - Gen. Eisenhowcrlaan (winkelcentrum) 10.00-10.45 uur - Eduard Vetermanstraat 11.00-11.45 uur - Van Cittersstraat 13.30-14.15 uur - Noordweg/Ooststraat 14.30- 15.15 uur - Noordweg/Schotelwea 15.30-16.15 uur. le Donderdag van de maand: Schepencnlaan/P.D. van Campcn- straat 09.00-09.45 uur - Winkelcen trum Welsingc 10.00-10.45 uur - J.P. Boreelstraat/Statenlaan I 1.00-1 1.45 uur - Torentrans/Minaret 13.30-14.15 uur - Torcnlrans/Seintorcn 14.SO LS. 15 uur - Prinsenhove 15.30-16.15 uur. 2e Donderdag van de maand: Vreedenburgstraat/Torenhofstraal 09.00-09.45 uur Winkelcentrum Dauwcndaele 10.00-10.45 uur - Parel- plein 11.00-11.45 uur - Wijdau- straat/Wijdauplantsoen 13.30-14.15 uur - Meanderhofstraat/Meandcrlaan 14.30-15.15 uur - Buitenhovelaan 15.30-16.15 uur. le Vrijdag van de maand: Van Akenslraat 09.00-09.45 uur - Amncstylaan/Kingstraat 10.00-10.45 uur - Baljuwlaan/Keurhove 11.00- 11.45 uur - Vromoldsland/Dauwen- daclselaan 13.30-14.15 uur Breedmede/Grootmede 14.30-15.15 uur. 2e Vrijdag van de maand: Sportlaan/Laan van Nieuwehove. 09.00-09.45 uur - Zacharias Jansen- straat 10.00-10.45 uur Nassaulaan/Julianastraal 11.00-11.45 Asbest Asbest is een probleemstol'. Het mag NIET met het huisvuil wordeiraange- boden. U dient alle asbest te ver pakken in speciaal plastic. Dit plastic is tegen kostprijs verkrijgbaar bij de Milieustraat aan de Waldammeweg. Voor meer informatie over het (laten) verwijderen en afvoeren van as besthoudend materiaal, bel de al'd. Stadsreiniging 675322. Glascontainers In wijken en dorpskernen staan glas containers. In de loop van 2000 zijn op de meeste plaatsen ondergrondse modellen geplaatst. Hel glas dient op kleur te worden gescheiden: wil (ongekleurd) en bont. Oud papier Papier wordt één keer per maand huis-aan-huis ingezameld door di verse verenigingen en scholen. Elke inzamelaar heeft een eigen wijk en in- zameldag. Zie hiervoor het aparte in- zamelschema voor oud papier. Om wegwaaien van papier te voorkomen wordt u verzocht het papier aan te beiden in een gesloten doos of te bun delen met een touwtje. Het staat be woners vrij, indien men dal wenst, oud papier aan een inzamelaar van eigen keuze aan te bieden. Wit- en bruingoed Voor elektrische en elektronische ap paraten. zoals koelkasten, televisies, radio's, computers, wasmachines, wasdrogers, vaatwassers, kortom: alles waar een stekker aanzit of op batterijen werkt, geldt een terug nameplicht. Dit houdt in dat als u een nieuw apparaat koopt, de betreffende winkel verplicht is om uw oude appa raat in le nemen. Heeft u toch van deze spullen ter in zameling aan te bicden, kunt u ze gewoon als grofvuil bij de mi lieustraat brengen. U kunt ze ook per telefonische afspraak als grofvuil bij de Stadsreiniging aanmelden. Deze spullen worden met de grofvuil-roulc gescheiden ingezameld en verwerkt. Milieustraten (zelf brengen) De meeste huishoudelijke afvalstof fen, met een maximum van 2 m', kunt u afgeven bij een milicustraat. Er zijn drie milieustraten op Walcheren. Eén in Middelburg, één in Serooskerke en één in Vlissingcn. Deze hebben allemaal dezelfde ope ningstijden: maandag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur en 's zaterdags van 09.00- 13.00 uur. Afhankelijk van de rijafstand en van de verkeersdrukte, komen de mi lieustraten aan de Waldammeweg in Middelburg en aan de Hondegem- seweg in Serooskerke het meest in aanmerking voor bewoners van Mid delburg. Op een miliéiïstraat wordt afval gescheiden in vele fracties, zoals glas, metaal, papier, textiel. KCA, asbest, hout. grond, puin, tuinafval, koelkas ten. televisies en overig brandbaar en nict-brandbaar afval. Bedrijfsafval wordt hier niet geaccepteerd! Containers huren (grote hoeveelheden) Voor grotere hoeveelheden afval kunt u een rolcontainer of afzelcontainer huren bij de Stadsreinigine, inf.: tel 675322. Kleding Oude kleding kunt u deponeren in de kledingcontainer van het Leger des Heils (hoek Nieuwe Haven/Slads- schutir). Ook kunt u kleding mee geven op de te organiseren ophaalda gen van charitatieve instellingen of brengen naar een milieustraat. Dode huisdieren U kunt uw dode huisdier brengen naar de daarvoor ingerichte ruimte op de milieustratcn. "Oude" spullen Met door u afgedankte spullen kunt u een ander blij maken. U kunt die (la ten) verkopen op een rommelmarkt. U kunt goede spullen ook op laten halen door een kringloopwinkel, zoals: "De Cirkel", J.l. Sandersestraat 2, Oost- Souburg, tel. 472335 of "Éénmaal-an- dermaal", Industriewee 17. Vlissin gcn. tel. 415489. Compostvaten Ondanks gescheiden GFT inzamel ing, blijft tlniiscomposteren erg belan grijk. De gemeente stimuleert hel thuiscomposteren. Compostvaten kunnen bij de Stadsreiniging worden verkregen tegen een statiegeld van f 50,-. Preventie (afval voorkomen) Veel afval ontstaat onnodig door aankoop van overbodige verpakkin gen. wcgwcrpproducten of andere producten met een korte levensduur. Ook kunt u afzien van producten die uiteindelijk chemisch afval opleveren. foto A. van Riet Hiervoor geeft o.a. de Milieuwinkel (Reigerstraat 2. tel. 633419) infor matie. Omruilen containers extra containers: Het omruilen voor een grotere of een kleinere grijze container is in principe 1 keer per jaar mogelijk. In de maand november worden containers op ver zoek van bewoners gewisseld. Het bijbehorende hogere of lagere tarief Afvalstoffenheffing wordt met ingang van het volgend belastingjaar opge legd. Ook extra grijze of groene containers worden in november op verzoek ver strekt of ingenomen. Het bijbehorend tarief wordt met ingang van het vol gend belastingjaar opgelegd. Omdat afvalcontainers bij een huis horen, geldt deze regeling niet hij ver huizingen en voor nieuwe bewoners. Bij verhuizing wordt op verzoek gratis de container geruild voor een groter of kleiner formaat. Met ingang van 1 januari 2001 stijgen de huurtarieven van de gemeentelijke panden met 2.8 Dit is gelijk aan de toename van het prijsindexcijfer voor de gezinsconsumptie over de afgelopen twaalf maanden. De huurders van de gemeentelijke panden krijgen schriftelijk bericht van de afdeling Accommodaties van de gemeente. Ook u kunt wellicht in aanmerking komen voor een spekcheque, maar u kunt ook iemand anders hiervoor nomineren. De initiatieven kunnen zeer uiteen lopend zijn, bijvoorbeeld een bood- schappenproject. iemand die belan geloos een speeivoorziening onder houdt. of bijvoorbeeld het opzetten van een wijkkrant, enzovoort. Eigenlijk alles waar uw buurt beter van wordt kan in aanmerking komen voor een spekcheque. In het verleden zijn al heel wat be woners en verenigingen gelukkig gemaakt met een geldbedrag in de vorm van een spekcheque. Alle aanvragen die binnen komen worden beoordeeld door een jury. Deze bestaat uit 5 bewoners en een medewerker van de gemeente. In december staat weer een uitreiking Spekcheques gepland, dus als u nu snel een aanvraag indient kunt u nog dit jaar meedingen naar een spekcheque. De precieze datum van de feestelijke uitreiking wordt binnenkort gepubli ceerd. Bent u geïnteresseerd? Loop dan bin nen bij het Wijkonderstcuningspunt in uw wijk of bij de afdeling Communi catie van de gemeente. Daar ligt een folder met alle spelregels en voor waarden klaar, plus het aanmeldings formulier. U kunt ook meer informatie verkrij gen over Spekcheques bij de afdeling Wijkbeheer van de gemeente Middel burg. Hans Vergeer en Anja Jonkman zijn telefonisch bereikbaar onder de telefoonnummers 675520 en 675788. In week van 11 tot en met 15 de cember wordt de riolering in de Dwarskaai vernieuwd. In de bestaande rioleringsbuis wordt op woensdag 13 december een kunst stof kous aangebracht, vanaf de in- spectieput bij de Kuiperspoort tot en met de inspectieput bij Dam huisnummer 22. Bewoners van de woningen die zijn aangesloten op dit deel van de rioler ing wordt verzocht op deze woensdag 13 december zo weinig mogelijk ge bruik te maken van huishoudelijke apparaten (o.a. douche, wasmachine) die afvalwater lozen op de riolering. Dit omdat gedurende de uithard- ingspcriode (circa 24 uur) van de nieuw aangebrachte kunslstofkous. de huisafvoer niet kan lozen op de rioler ing. Nadat de buis is uitgehard worden de huisaansluitingen van binnenuit opengeboord. Het is mogelijk dat er tijdens de werkzaamheden een lijm- lucht vrijkomt. Deze lijmlucht ontslaat door de kuststofverharder (styreen), nodig om de kunststofkous te laten uitharden. De lijmlucht is niet ge%'aarlijk voor de gezondheid. In verband met de herstructurering van het Stationsgebied wordt vol gend jaar een fietstunncl onder het spoor en de Kanaalweg aangelegd. Daarom moet de monumentale voetbrug over het spoor van de NS verdwijnen. NS Railinfrabeheer is in de nacht van maandag 27 op dinsdag 28 november gestart met deze werkzaamheden. In de periode tot uiterlijk 8 december wordt overdag gewerkt aan de ont manteling van de brug. Voor het de monieren van de voetbrug is het noodzakelijk dat op het parkeerterrein naast liet Station een kraan komt te staan. Hierdoor is het parkeerterrein niet te gebruiken. Automobilisten worden doorver wezen naar hel P&R-terrein van de NS aan de Segeerssingel en extra par keerruimte aan de Kanaalweg, achter het Fina-tankstation. De monumentale brug wordt na de ontmanteling lijdelijk opgeslagen en gerestaureerd. Later wordt de voet brug elders in het Stationsgebied teruggeplaatst. Her en der zal er wat aan het land schap veranderen. Zo worden op Walcheren behoorlijk wat oude of zieke populieren en wilgen gekapt. Deze zijn vooral bij storm een groot gevaar voor de weggebruikers. De gekapte bomen maken plaats voor gezonde bomen die weer jaren blijven staan. Een vervelend gevolg van kap pen is dat er kale plekken in het land schap ontstaan. Het rooien van bomen en struiken gebeurt alleen als hel strikt noodzakelijk is. De beplanting langs de volgende wegen wordt of is dit seizoen gerooid: Pauluswegeling. Zandweg. Strandweg (een zijde). Welzingseweg. Schroeweg (een zi jde), Westhovenseweg (een zijde), Wijkhuijsweg, Krommenhoekseweg en Mariekcrkscweg. Vervolgens blijft de gerooide grond een jaar braak liggen. In hei volgende plantseizoen komen er langs alle genoemde wegen bomen of struiken terug. Hel water schap streeft ernaar waardevolle ele menten en vitale bomen zo veel mo gelijk te sparen. Op Walcheren wordt nauw samengewerkt met de Landin richtingscommissie Walcheren. Gezond landschap Behalve hakken en zagen doet het waterschap nog veel meer. Op de kale plekken worden gezonde bomen en struiken geplant en verder trachten /ij vitale beplanting zoveel mogelijk te behouden. Dit voorjaar heeft het wa terschap bijvoorbeeld zo'n honderd jonge eiken geplant langs de Gol- steinseweg nabij Middelburg. Langs de Galgeweg rooide het waterschap vorig jaar de beplanting. Begin 2001 krijgt de Galgeweg bijna 2000 nieuwe struiken, zoals veldcsdoorn, honds roos en liguster. Nog dit jaar wordt de beplanting langs de Koksweg en Dishoekseweg ingeboet. Landinrichting In het kader van de landinrichting wordt de beplanting op Walcheren langs de volgende wegen gerooid: Barentsweg. Bergweg, Schellach- seweg(een zijde). Valkenisseweg (een zijde) en Slobberduins fietspad. Nieuwe beplanting vervangt vervol gens de oude. Langs de andere wegen worden struiken geplant. Vragen Als u meer wilt weten over de uit voering van het groenbcheerplan op Walcheren, neem dan contact op met Theo van Pul, districtshoofd Beheer Onderhoud van Walcheren en Noord-Beveland. Hij is bereikbaar via het algemene telefoonnummer van Zeeuwse Eilan den, 0113-241000. Bij de afdeling Communicatie van het waterschap kunt u de folder Groen en gezond voor iedereen bestellen, tel. 0113-241422. De folder bevat een toelichting op het groenbehcerplan.

de Faam | 2000 | | pagina 3