I N EC I CHUTTERSHOF Normaal saai effe zitten Rooyackers, Kamps Kamps Première Charlie's Angels met Seventiesparty voor Cambodja The Grinch aonovember Mariken F I L M W E E K CHARLIE'S voorpremière ANGELS THE GRiNCH I THE GRINCH SHAFT 16 jr DINOSAUR IURSE BETTY SNATCH 16 jr THE CELL 16 ji BLAIR WITCH 2 16 jr WHAT LIES BENEATH 16 jr SNEAK PREVIEW NUTTY PROFESSOR II AL COYOTE UGLY AL WILDE MOSSELS CHICKEN RUN Al F I L M W E E K MISS JULIE THE OPPOSITE OF SEX GEMINI THE VIRGIN SUICIDES L M W E E K THE VIRGIN SUICIDES GELE AARDE VIISSINC www.cinecity.nl (Nederlandse werssej AL (Originele Mersief AL première (Nederlandse ¥ersie| AL feriglTCle werslef AL MIDDELBURG GOES Het trio Rooyackers, Kamps Kamps brengen 7 de cember hun eerste avond vullende programma. Met het stuk 'Diederik's neef try-out' brengen ze van alles maar voor al geen cabaret, geen toneel, zonder decor, geen pauze, geen piano, geen genade. Kortom, geen idee waar het over gaat. Normaal bestaat 25 jaar en nou zijn ze moe en gaan ze er even bij zitten? Nou nee, dat zeker niet. Wel laten zij zich van een heel andere kant zien. Als je aan een normaal Nor maal optreden denkt, denk je aan muzikanten die zwetend rond staan te springen in een helse heksenketel. Als diezelfde muzi kanten er bij gaan zitten en het publiek ook gezeten is en nog wel in een chique statige schouwburg, dan lijkt dat in eerste instantie beslist abnormaal. Waar een aantal jaren geleden theaterdirecteu ren nog van zouden gruwen is nu werkelijkheid geworden: Nor maal gaat het theater in. Band zonder Banaan Advent Concert Poppentheater Parabel met 'De vier lichten' Verwacht Sneak Preview Amazone speelt 'Hard leers' Muziek voor blazers van Middeleeuwen tot Barok Woensdag 29 november 2000 FAAM/VLISSINGER 17 Donderdag 30 november t/m woensdag 6 december Dinsdag *bol* 20.00 uur iy Drew Barry More, Cameron Diaz en Lucy Liu zijn de nieuwe Angels Dagelijks 13.45 16.15 uur k Jim Carry als The Grinch, die er alles aan doet om de kerst te verpesten Dagelijks 19.00 21.45 uur Jim Carry als The Grinch, die er alles aan doet om de kerst te verpesten Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur actiefilm met Samual L. Jackson als Shaft Dagelijks 13.45 16.15 uur meest geavanceerde visuele spektakel uit de Walt Disney's Studio's ooit Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur meest geavanceerde visuele spektakel uit de Walt Disney's Studio's ooit Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur tragi-komedie met Renée Zwellweger, Morgan Freeman en Chris Rock Dagelijks 21.45 uur Zaterdag 21.45 24.00 uur gangsterkomedie met Brad Pitt, Vinnie Jones en Mike Reid Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur bloedstollende film met Jennifer Lopez en Vince Vaughn Zaterdag 24.00 uur vier jongeren beleven een nacht met verstrekkende gevolgen Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur bovennatuurlijke thriller met Michelle Pfeiffer en Harrison Ford Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de echte liefhebber Dagelijks 13.45 16.15 uur komedie met Eddie Murphy en Janet Jackson Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 19.00 uur spannende avonturen van een meisje in de grote stad Dagelijks 16.15 19.15 uur filmdebuut van Erik de Bruyn Dagelijks 13.45 uur Nederlandse versie over de avonturen op een kippenboerderij S Donderdag 19.00 Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag 14.00 uur dramatische verfilming van het klassieke toneelstuk van August Strind- berg Donderdag 21.00 uur moviezone: film voor jongeren van 15-25 jaar Vrijdag 22.00 uur Maandag 20.00 uur kruising tussen historische Kimono-film en horror Zaterdag 19.30 uur Zondag, dinsdag en woensdag 20.00 uur de verfilming van het gelijknamige boek van Jeffrey Eugenides Donderdag en vrijdag 20.30 uur de verfilming van het gelijknamige boek van Jeffrey Eugenides Dinsdag 20.30 uur over de botsing tussen oud en nieuw China ten tijde van het Communis me BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) De heren brengen wel een avond vermaak en ze zijn leuk, heel leuk. Ze lijken nog het meest op drie pukkelige pubers die zich te pletter vervelen, van gekkigheid niet weten hoe ze de leegte in hun levens moeten vullen en JpfmmSsmmm. daarom maar een beetje in het leven rond gaan lopen klooien. Hun spel kent maar één regel: het is verboden iets te doen wat al eerder gedaan is of wat ook maar in de buurt van vakmanschap en professionaliteit komt. Iets wat niet alle theater critici even goed kunnen waarderen, maar waar je vooral naar moet kijken zonder bij na te denken. Zoals Tim Kamps van het trio zelf zegt: „Een bood schap in de wereld bren gen, dat is vaak de be doeling van theater of ca baret. Niet dat ik dat niet waardeer, maar waarom? ledereen vormt tegenwoordig wel zijn ei gen ideeën. Achter ons programma zit geen 'grotere' gedachte. We gaan voor de lach, niet voor de ontroering." Beschrijven wat de drie jongens op toneel doen, is dus niet eenvoudig. Misschien is dat nog het beste samen te vatten met de term escalatie theater. Toch heeft het gezelschap in 1998 al het Amsterdams Kleinkunst Festival ge wonnen. Kortom, een opwindend uur met forse naschokken. Het optreden begint om 20.15 uur. Rooyackers, Kamps Kamps treden 7 de cember op in Vestzak 99 te Vlissingen. Kaar ten kosten ƒ12,50 en zijn te bestellen bij de VVV te Vlissingen, de Drvkkerij te Middel burg of via tel. 0118-416662 of www.uitin- vlissingen.nl. Rooyackers, Kamps Kamps. foto Charlotte Dumas De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 22 van dit blad. De Band zonder Banaan is een aantal jaren geleden opgericht ter gelegenheid van een kerstviering op de school van de band- leden. De uit Volkel en Uden afkomstige jongens brengen een mengsel van metal en meligheid. Nederlandstalige flauwekul-' rock wordt het genoemd, dus verstand op nul en nadenken. De, I banaanlozen hebben inmiddels al een aantal belangrijke wa-, penfeiten op hun repertoire. Zoals optredens op Lowlands,' I Pinkpop en Parkpop. Zaterdag 2 december treden deze gezelli- I ge Brabantse jongens op in Kiekieris te 's-Heerenhoek. In de Nederlands Hervormde Kerk te Yerseke wordt zaterdag 2 december een Adventsconcert gegeven door het Groot Christe- - lijk Calvijn koor uit Goes. Dit koor bestaat uit leerlingen van het Calvijn College die in hun vrije uren de liederen instuderen. Eveneens treedt het Instrumentaal Ensemble van het College op met als tenorsolist Johan Baay. Organist van de avond is Jap Griep. De avond begint om 19.30 uur en er wordt gecollec teerd voor het project 'Zeeland geeft kinderen in Ethiopië weer toekomst'. Tijdens de Christmas fair van Imkerij Poppendamme geeft pop pentheater Parabel uit Koudekerke een aantal voorstellingen van het kerstschimmenspel 'De vier lichten'. Speciaal voor dit schimmenspel theeft de Vlissingse kunstenares Bo de Jong de transparante decors geschilderd. De voorstellingen zijn te zien op de woensdagen 6, 13 en 20 december om 14.30 uur. De voorstellingen zijn geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. De en treeprijs is 2,50 gulden. Op maat gesneden voor 'zitconcerten' dus. Kaarten voor 'Effen Zitten' van Normaal op donder dag 7 december in de Stadsschouwburg in Middelburg zijn te reserveren via de kassalijn van de Zeeuwse Theater stichting, tel. 0118- foto:K. Groenewoud 659659. De première van de nieuwe Charlie's Angels-film op dins dag 5 december wordt niet zo maar een première, Het ver haal dat zich afspeelt in Cam bodja leent zich uitstekend als opwarmertje voor de benefiet Seventiesparty die na de film tot in de late uurtjes in CineCi- ty gehouden wordt. De op brengst van de film en Seven tiesparty komt geheel ten goe de aan de actie 'Zeeland helpt Cambodja'. Als hoogtepunt van de avond zal directeur Ad Weststrate van CineCity een cheque van 60.000 gulden overhandigen aan Hector Loontjes, de initiatiefnemer van Stichting Sawasdee, ten gunste van de actie 'Zeeland helpt Cambodja'. Dit bedrag werd de afgelopen drie jaar bijeengebracht door Zeeuwse bedrijven en particulieren die zestig Cambodjaanse kinderen financieel adopteerden. Een flitsend muzikaal optreden van de Belgische Frank Sinatra maakt de avond compleet. Kaarten voor de film Charlie's Angels en de Seventiesparty kosten 25 gulden. De ont vangst is om 19.30 uur, de film begint om 20 uur. Tijdig reser veren wordt sterk aangeraden. 7 december: Kabouter Plop, O brother where are thou, Babs, Mariken Na zeven jaren van optredens in scholen en buurtcentra gaat de Vlissingse theatergroep Amazone het theater in. Op vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 december speelt de groep in het Vlis singse Vestzaktheater. Het stuk 'Hard leers' is een idee van de theatergroep Amazone en is verder uitgewerkt door Herbert Veira, regisseur en acteur. In Suriname heeft hij zijn sporen al verdiend. Hier in Vlissingen heeft hij een groep enthousiaste mensen om zich heen verzameld, die vol overgave anderen laat genieten van theaterkunst. De uitvoering begint steeds om 20.30 uur, zaal open om 19.30 uur. De entreeprijs is 10 gulden. Kaartverkoop bij de VVV/ANWB in Vlissingen en De Drvkkery in Middelburg. Reserveren op tel. 0118-416662, www.uitinvlissin- gen.nl en bij Herbert Veira op tel. 0118-411687. koffieconcerten noemen. Het feit dat ieder een zit, het veel lagere volume, de veel intie mere sfeer, vraagt volgens de groep om to taal andere uitvoeringen van bestaande songs. Bij de theateroptredens komt de na druk dan ook meer op de teksten en de com municatie te liggen. Het nieuwe album 'Effen zitten' is hier een voorbeeld van, hele maal akoestisch dus zonder scheurende gitaren of andere elektronische effec ten. Als er gescheurd moet worden ge beurt dat hooguit met een scheurende sax. Charlie's Angels The Grinch gogawoBflBBBsaiasggggsBfiaasaBSft&piSaacgaasfflgggare^aaaa^^ Diep weggestopt in een sneeuwvlok ligt het schattige dorpje Whoville. In Whoville wonen de Who's en die zijn gek op Kerstmis. Ze vinden Kerstmis de leukste tijd van het jaar. ledereen vindt het een heerlijke tijd. Ten noorden yan Whoville, op de Dumpelberg, woont namelijk een groene griezel die een ontzettende he kel heeft aan de Who's en een nog ontzettender hekel aan Kerstmis. Deze enge, nare, boosaardige en krenterige griezel is Grinch. Zelfs Max, de trouwe hond van de griezel weet niet waarom Grinch zo'n naarling is. Het kleine Who- meisje Cindy Lou wil graag De oude Archibald wordt door de Magister Aesculaap de stad uit gejaagd. Archibald trekt zich terug aan de rand van het bos en vindt daar een baby, Mariken. Archibald neemt dit meisje onder zijn hoede en samen leven ze afgezonderd in het bos verder. Mariken haalt al haar wijsheid uit een boek. Zij leest daarin over een we reld waarin burgers, priesters en graven schijnen te wonen. Op een dag sterft Archibald's geit en Mariken gaat naar de stad om een nieuwe te ko pen. In de stad komt Mariken in contact met alles waarover ze tot nu toe alleen maar gelezen had, maar ook met dingen waarvan ze het bestaan niet wist. Mariken met de oude Archi bald. weten waarom Grinch zo Grin- chig is en probeert dit uit te zoeken. Terwijl Grinch druk be zig is het kerstfeest voor de Who's te verpesten loopt ze hem tegen het lijf... Iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Een Sneak Preview is geen gewone voorpremiè re. Ten eerste weet de film- ganger niet van tevoren welke film er speelt en an ders dan bij de normale voorpremière kan het soms wel weken of maanden du ren voordat de film echt gaat draaien. Bezoekers van de Sneak Preview hebben dus al heel vroeg de pri meur. Ook de toegangsprijs is anders, de verrassings film bekijken kost slechts een tientje. De Vereniging Zeeuws Koperen semble 'ZeBrass' geeft op zater dag 2 december in de Koorkerk te Middelburg een concert. Het concert wordt georganiseerd door Incato, de Stichting voor Oude Muziek. Er zal muziek voor blazers uit Middeleeuwen, Re naissance en Barok uitgevoerd worden. Het concert begint om 16 uur en de entreeprijs is 17,50 gulden (voor donateurs 15 gul den, kinderen onder de 12 jaar onder geleide gratis toegang). Kaartverkoop aan de kerk. Helemaal absurd en onverwacht is deze om mezwaai van de Achterhoekse Rockgroep nu ook weer niet. Wat veel mensen niet weten is dat Normaal echter vanaf het begin al een voorliefde heeft gehad voor akoestisch repeteren en optredens voor radio, wat zij zelf overigens Normaal gaat effe zitten. ZE Brass. foto GertJan Koelmans

de Faam | 2000 | | pagina 17