Zeelanddebat om Provincie Zeeland Vergaderingen statencommissies teaDoü@m Verb© Klachtennummer vliegveld Midden-Zeeland ^Officiële Mededelingen mmmmmmmm Diagnose Reuma: Artrose Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 47/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Praten met Statenleden over de toekomst van de eigen provincie. Een gesprek van mens tot mens. Dat is mogelijk als inwoners het mobiele praathuis van de provincie bezoeken. Milieu Vergunning Hercules B.V. te Middelburg Besluit accepteren melding Hercules B.V. te Middelburg Ontwerp-vergunning KoSa Netherlands B.V. Saneringsplan vm stortplaats Geersesweg (terrein Blauwe Jungle) te Middelburg NOG VIER OPERATIES EN DAN LACHT HIJ OOK WEER AAN DEZE KANT Nationaal Reumafonds Woensdag 22 november 2000 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Nieuws FotoJ.R F Ploeger Voorafgaand aan een vergade ring van Provinciale Staten (PS) bespreken diverse commissies onder andere de door Gedepu teerde Staten(GS) ingediende voorstellen. De commissiever gaderingen zijn openbaar, wor den gehouden in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. In alle Statencommissie is er aan het begin van de vergadering spreek recht voor het publiek. Op vrijdag 24 november verga deren de leden van de Staten commissie Ruimte, Milieu en Water. De vergadering begint om 9.00 uur. In Abdijnieuws van vorige week is de vergadering reeds aangekondigd. De agenda is naderhand nog gewijzigd. Hierna volgt een opsomming van de niet eerder vermelde dan wel nog toegevoegde agendapunten. Nota met evaluatierapport Zeeuws Convenant Duurzaam Bouwen, brief Van Geffen inzake geluidsoverlast H. Dowweg te Terneuzen, nota met jaarpro gramma 2000 "Op weg naar een meer duurzame samenleving", tweede ronde Milieufonds, voor dracht mevr. H. Polderman-Martin als jurylid Milieuprijs, nota natuur, bos en landschap in de 21e eeuw, voorstel sturing landinrich ting, voorstel inzake organisatie van de gedachtenwisseling in het kader van de Wet op de ruimte lijke ordening, richtlijnen toepas sen knelgevallenregelmg inten sieve veehouderij, procedure streekplanherziening nieuwe eco nomische dragers, verdaging be slissing PS over streekplanher- ziening glastuinbouw, bedenkin gen tegen verklaring van geen bezwaar bouw woningen Zand straat Sas van Gent. De vergadering van de Staten commissie Welzijn vergadert op 27 november om 9.30 uur, Deze vergadering is een vervolg op die van 20 november. In deze ver gadering wordt gesproken over: Plan jeugdhulpverlening Zeeland 2001-2004, budgetovereen komst Zeeuwse Sportraad 2001- 2004, het verzoek van de Stich ting AZZ te Middelburg om een bijdrage in de kosten van automa tisering, een verzoek van de Stichting Jeugdzorg Zeeland om subsidie voor het pilotproject pleegzorg, financiering tegemoet koming overgangsbewoners Coensdike en de 16e wijziging van de begroting 2000. De Statencommissie Algemeen Bestuur vergadert op 27 novem ber om 13.45 uur. In deze commissie worden de volgende zaken besproken: Beleidsnota nieuwe communica tie, de wijziging investeringsplan 2000, 16e wijziging begroting provincie 2000, beschikbaar stelling aanvullend krediet voor verbouwing pand voormalig Rijks archief en depots Zeeuws Mu seum, brief van Gedeputeerde Staten van 7 november 2000 inzake representatie t/m 3e kwartaal 2000, liquidatie Stich ting Zeeuws Studiefonds en de overname van de bezittingen en schulden, brief van gedeputeerde J.G. van Zwieten inzake de vaar- belasting. Overige voorstellen waarbij de commissie Algemeen Bestuur functioneert als com missie van voorbereiding. Organisatie van de gedachtewis seling in het kader van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, verda ging beslissing Provinciale Staten streekplanherziening glastuin bouw, Actieprogramma energie besparing en duurzame energie, plan Jeugdhulpverlening Zeeland 2001-2004, Regiovisie geeste lijke gezondheidszorg en versla vingszorg Zeeland 2001-2004, Regiovisie voor de zorg aan mensen met een verstandelijke handicap Zeeland 2001-2004, Omroepbijdragen Omroep Zee land 2000, verlenen subsidie aan de Regionale Informatiebank be drijven en Instellingen (RIBIZ), budgetovereenkomst Zeeuwse Sportraad 2001 t/m 2004, nota "De kracht van cultuur; uitgangs punten provinciaal cultuurbeleid 2001-2004", beschikbaarstelling krediet voor projecten in het kader van ICT-ontwikkelingen in de toeristische sector. Overige voorstellen waarbij de commissie Algemeen Bestuur functioneert als commissie van advies en bijstand: Brief van GS inzake jeugdhulpver lening; automatisering t.b.v. St. Agogische Zorgcentra Zeeland, brief van GS inzake financiële tegemoetkoming overgangsbe woners Coensdike, brief van Ge deputeerde Staten inzake subsi die pilot pleegzorg in kader inter nationale pleegzorgconferentie juli 2000, brief van GS inzake subsidie e-center van Syntens, brief van GS van 7 november 2000 inzake budgetfinanciering Bureau voor Toerisme Zeeland. De volledige agenda's en bijbe horende stukken van alle com missies liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook wor den verkregen via de website van de provincie Zeeland, www.zeeland.nl. Door het invullen van de Zeeland- wijzer, de reacties op de stellin gen op de website en het be zoek aan de Zeelandtruck komt de discussie over de toekomst van Zeeland goed op gang. Veel mensen maken van de gelegen heid gebruik om met de Staten leden te spreken over onderwer pen op het gebied van Milieu Economie, Stad Platteland, Zout Zoet water, Bestuur Organisatie. Wie wil kan ook de actualiteit aangrijpen om de lijn naar de toekomst door te trek ken: herindeling, een rondweg of grootschalige glastuinbouw, het kan allemaal. Hoe meer mensen hun mening geven, des te beter het beeld dat de leden van PS krijgen over wat er onder de bevolking leeft. Om dat te weten te komen zijn er de no-dige activi teiten georganiseerd. Themadebatten Het thema Milieu Economie is het onderwerp van een onderne mersdebat. In het Arsenaal theater, Emmastraat 10 in Vlis- singen is op 27 november Wouke van Scherrenburg de discussielei der. De inleidingen worden ver zorgd door Arie Kraaijeveld, voor zitter van de Raad van Bestuur van de FME, Lucas Reijnders, hoogleraar milieukunde, gedepu teerde Daan Bruinooge en Jos Bomer, directeur van EPZ. Het debat begint om 19.30 uur. Donderdag 30 november vindt het debat over de stad plaats in het kader van het thema stad platteland. Dit debat wordt ge houden in de Stadsschouwburg aan het Molenwater te Middel burg en begint om 14.00 uur. Zeelandwijzer De Zeelandwijzer is een vragen lijst over de toekomst van Zee land. Ruim 2.400 mensen heb ben ondertussen de 20 vragen van de Zeelandwijzer ingevuld en Donderdag 23 november in Zie- rikzee, van 10.00 tot 16.00 uur op de markt. Zaterdag 25 november in Zoute- lande, van 12.00 tot 17.00 uur in de Langstraat. Woensdag 29 november in Ter- neuzen, van 10.00 tot 16.00 uur op de markt. Zaterdag 2 december in Middel burg, van 11.00 tot 16.00 uur op de markt Omroep Zeeland TV In het programma Zeeland in discussie besteedt Omroep Zee land aandacht aan een aantal onderwerpen uit het Zeelandde bat. Zeeland in discussie wordt tot 20 december iedere woensdag om 18.45 uur uit gezonden. Het programma wordt vanaf 20.30 uur ieder uur herhaald, tel kens op het halve uur. Woensdag 15 november is "infra structuur" het thema van de uit zending. Woensdag 22 november gaat de uitzending over "water", 29 november over visserij, 6 december komt cultuur aan bod en woensdag 13 december natuur. Omroep Zeeland besluit de serie woensdag 20 december met een uitzending over het debat zelf. teruggestuurd naar de provincie. Het beantwoorden van de soms best wel lastige vragen gaat een voudig: het hokje aankruisen van het antwoord waar de invuller zich in kan vinden. Wie de Zeelandwijzer niet heeft, of meer exemplaren wil hebben, kan bellen met het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 63 14 00. De Zeelandwijzer valt vervolgens gratis in de bus en terugsturen kost alleen een enveloppe, een postzegel is met nodig. www.zeelanddebat.nl De Zeelandwijzer is ook te vinden op de website van het Zeeland debat, www.zeelanddebat.nl Rond de 400 personen hebben op deze manier hun mening ge geven. Ondertussen weten ook steeds meer mensen de weg te vinden naar het Internetdebat op de website. Internetdebat leder maandag verschijnt op het onderdeel Internetdebat op de site van het Zeelanddebat een nieuwe stelling. Wie wil kan rea geren op de stelling of op de visie die iemand anders al heeft gegeven. Het Internetdebat is een openbare discussie; alle bin nenkomende reacties verschijnen op het net. Tot half december staat het thema Stad Platteland centraal. De stellingen die nu op de site staan zijn: Om ontgroening en vergrijzing tegen te gaan, moet worden ingezet op een forse economi sche groei. Om aan de vraag voor nieuwe bedrijventerreinen en woningen te kunnen voldoen, moet overal in de provincie, ook op het platteland, gebouwd kunnen worden. De Zeelandtruck De Zeelandtruck is de komende tijd te bezoeken op de volgende locaties: Wie klachten heeft over het vlieg verkeer van vliegveld Midden- Zeeland kan hiervoor terecht bij de havendienst van het vliegveld. Deze dienst zorgt voor registratie beantwoording van klachten. De ingediende klachten worden door gegeven aan de "Comissie 28 luchtvaartwet". Deze commissie, die door de minister van Verkeer en Waterstaat voor elk gezo- neerd luchtvaartterrein is inge steld, heeft onder meer als taak er op toe te zien dat vragen en klachten over geluid naar beho ren worden afgehandeld. In de commissie zitten vertegenwoordi gers varrde gemeenten Goes, Middelburg, Noord-Beveland en Veere, omwonenden, gebruikers van het vliegveld, de exploitant, de ministeries van Verkeer en Waterstaat, Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer, de Zeeuwse Milieufederatie. Voorzitter van de commissie is de gedeputeerde voor milieuza ken, de heer Poppelaars. De werkzaamheden van de com missie staan uitgebreid beschre ven in een folder. Daarin staat ook de procedure voor het afhan delen van klachten. Het klachtennummer is: 0113-670018. Schriftelijke klachten over vlieg verkeer van het vliegveld Midden Zeeland kunnen worden inge diend bij het secretariaat van de commissie, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. De informatiefol der is verkrijgbaar bij de betrok ken gemeenten en het informatie centrum van de Provincie Zeeland. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Hercules B.V. te Middelburg een vergunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor het plaatsen van een procestank met een inhoud van 80 m3 in de Hydrogenatiefabriek. Deze tank dient als tussentank tussen het proces en de verlading in de tankwagen. De vergunning ligt van 23 novem ber tot en met 11 januari 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. De Directie ruimte, milieu en water en het gemeentehuis van Middelburg zijn gesloten van 25 december 2000 tot en met 1 januari 2001. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunnmg, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning (degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van de ontwerp-ver gunning) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 12 januari 2001 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 13 janu ari 2001 van kracht, tenzij over eenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto arti kel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State en/of de benodigde bouw vergunning nog met is verleend. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Hercules B.V. te Middelburg voor het oprichten van een opslagma gazijn ten behoeve van het A&D laboratorium en het uitbreiden van activiteiten in de Dispersie laad/losloods. Dit laatste betreft de tijdelijke opslag van semi bulk containers van 1 m3 met harsdis persies en het aanleggen van een vulstation voor vaten en/of SBC's. Deze unit wordt verplaatst vanuit het dispersie-productiege bouw. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 3 januari 2001 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. De Directie ruimte, milieu en water en het gemeentehuis van Middelburg zijn gesloten van 25 december 2000 tot en met 1 januari 2001. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 januari 2001 tegen dit be sluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie RMW, Postbus 165 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunpen om een voor lopige voorziening vragen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van KoSa Netherlands B.V. voor een buffer tank ten behoeve van de opslag van schrob-, spoel- en procesaf valwater en een wijziging van de voorschriften voor de residuver brandingsinstallatie. De inrichting is gelegen aan de Europaweg 4 te Vlissingen. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 23 november tot en met 20 december 2000 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren en het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30- 15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 21 de cember 2000 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 14 december 2000 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631760). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost, (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging ter plaatse van de voormalige stortplaats nabij de Geersesweg, terrein Blauwe Jungle, te Middelburg ern stig is en hebben met het sane ringsplan van de gemeente Middelburg ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 22 no vember 2000 tot en met 10 janu ari 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en m het gemeen tehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 10 januari 2001 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt 11 januari 2001 van kracht, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat ver zoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Q Brandwonden behoren tot de meest ernstige ongevallen die een mens kunnen overkomen. De behandeling is vaak pijnlijk en langdurig. Daarnaast ontstaan in veel gevallen ontsierende littekens die voor het slachtoffer blijvende gevolgen hebben, zowel lichamelijk als geestelijk. De Nederlandse Brandwonden Stichting trekt zich het lot van deze mensen aan en helpt door: het ondersteunen van onderzoek ter verbetering van de behandeling: de nazorg aan brandwondslachtoffers uit te breiden; het geven van voorlichting over preventie van brandwondongevallen; het instandhouden van de Nationale Huidbank. Postbus 1015 1940 EA Beverwi|K Tel.: (0251) 27 55 55 Giro: 20 21 22 Bank: 70.70.70.643 NEDERLANDSE BRANDWONDEN STICHTING Artrose, de meest voorkomende vorm van reuma. Met geld helpt u mij en 650.000 andere artrosepatiënten. Bedankt! Amsterdam Bank 35.76.74.812. Reuma Informatie Centrum: 0900 - 20 25110.

de Faam | 2000 | | pagina 7