GEMEENTE MIDDELBURG Gladheidbestrijding llilitmilk TROEP-GROEP Nieuwe fietsenstalling station Arnemuiden Glas, hup in de glasbak Extra koopavonden Week 47 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Koopovereenkomst Stationsgebied Collecte Tafeltje Dekje Midden september zijn op het Stadhuis de medewer kers van het loodgieterbedrijf Jobse gestart met het vervangen van 154.000 Spaanse leien. "Malle Betje" kijkt toe hoe op het dak van de Burgerzaal aan de kant van de Helm lei voor lei wordt vervangen. Ver vanging is nodig omdat de leien door het hoge kalk- gehalte zacht zijn geworden. Hoe staat het met de werkzaamheden? Volgende week woensdag 29 november wil de Stichting Sociaal Kultureel Werk (SKWM) starten met een zakgeld zwerfafvalproject in de Magistraat wijk. Om 14.00 uur vindt het startsein plaats in het Wijkondersteuningspunt Zuid, Rentmeesterlaan 4. Kinderen kunnen hel pen met de wijk schoonmaken en verdienen zo een extra zakcentje. De nieuwe fietsenstalling bij station Arnemuiden is klaar. Onder een moderne overkapping zijn 48 ge heel nieuwe fietsrekken geplaatst en acht nieuwe fietskluizen worden in februari 2001 geplaatst. Het wordt weer winter. Uiteraard heeft de afdeling Stadsreiniging een plan gereed om als het nodig is, snel en effectief te beginnen met gladheidbestrijding. Op deze pagina staat een straatnamenlijst van de routes die de strooiwagens volgen. De gemeente strooit op autowegen en fietspaden. Woensdag 22 november 2000 FAAM/VLISSINGER Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MSH De gemeente Middelburg is sinds vorige weck officiéél eigenaar van de gronden in het Stationsgebied, die eerst in het bezit waren van de provincie. Op de rondvaartboot la dy Madeleine ondertekenden de ge meente en de provincie de koop overeenkomst. Nu kan de realisatie van het Masterplan Stationsgebied beginnen. Al in de eerste helft van 2001 star ten de werkzaamheden in het ge bied. Onder andere wordt de Ka- naalwcg verlegd en naast het station wordt het nieuwe busstation ge bouwd. Al snel starten ook de voorbereidende) werkzaamheden voor de nieuwe kantoren van water schap Zeeuwse Eilanden en de ge meente Middelburg. Bij de ondertekening van de koop overeenkomst heerste een zeer po sitieve sfeer. Alle partijen hebben veel vertrouwen in de plannen. Hel Stationsgebied kan bovendien reke nen op veel positieve aandacht van architecten en bouwbedrijven uit het hele land. In veel vakbladen verschijnen artikelen over de plan nen. In december verschijnt de eerste uitgave van een speciale voorlich tingskrant over het Stationsgebied: 'InfoKanaal'. Deze zal de komende jaren met vaste regelmaat verschij nen. InfoKanaal biedt interviews met direct betrokkenen, achter grondartikelen en het laatste nieuws. Ook zal veel aandacht wor den geschonken aan foto- en beeld materiaal om u alvast een zo duide lijk mogelijk beeld te geven van de ontwikkelingen in het gebied. Info Kanaal wordt samengesteld door communicatiemedewerkers van Rijkswaterstaat. waterschap Zeeuwse Eilanden en de gemeente Middelburg. Met het oog op de komende feest dagen heeft de Vereniging Onder nemers Middelburg (VOM) haar le den geadviseerd de volgende koop avonden en koopzondagen geopend te zijn: Voor Sinterklaas: Donderdagavond 30 november tot 21.00 uur. Vrijdagavond I december tot 21.00 uur. Zondagmiddag 3 december van 13.00 tot 17.00 uur. Maandagavond 4 december tot 21.00 uur. Voor de Kerstdagen: Zondagmiddag 17 december van 13.00 tot 17.00 uur. Woensdagavond 20 december, don derdagavond 21 december en vrij dagavond 22 december tot 21.00 uur. Het is aan de individuele winkelier het advies van de VOM wel of niet op te volgen. Nog tot en met 2 december collec teert het Leger des Hei Is in de ge meente Middelburg. Vanaf aan staande maandag houdt ook de Paul Krüger collecte. "Tafeltje Dckjc" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 27 november tot en met 3 december 2000 Maandag Varkensschnitzel, spruitjes, ge stampte aardappelen. Dinsdag Tartaar met savooienkool, aard appelen. Woensdag Kipschnitzel cordon bleu, wor telen, aardappelen. Donderdag Hutspot met rundvlees. Vrijdag Gepaneerde visfilet, gemengde groenten, bechamel, aardappe len. Zaterdag Nasigoreng met kipsaléh. Zondag Wat de pot schaft Restauratie daken Stadhuis "Door de storm en de vele regen van de afgelopen weken is het werk vertraagd", weet Rinus Hofman van de sectie Bouwkundig Beheer van de gemeente. "Zeker met harde storm is het onverantwoord om op de steigers te staan. Bij regen is het anders; bij het leggen van leien wordt van onder naar boven ge werkt. Dat betekent dat als het on derste gedeelte van hel dak open ligt er regen via de bovenste bedek king naar beneden komt stromen. zo de Burgerzaal in. Bij een beetje regen kan er gewoon doorgewerkt worden, maar bij een hoosbui ben je gedwongen om te stoppen. Ver gelijk het wat dat betreft met hel vervangen van je dakpannen op je eigen woning." De leidekkers kunnen het dak via een op de stellage aangebrachte lift bereiken. Kruiwagens vol oude leidbedekking komen naar beneden en worden in een container ge gooid. "Wc werken vanaf de Helm richting Markt en pakken daarbij telkens en paar meter", zegt een lei dekker die zijn lege kruiwagen weer de lift inrijdt. "Tijdens de we deropbouw na de Tweede Wereld oorlog zijn er zowel brede als smal le leistenen gebruikt; wij gebruiken één maat, hierdoor sluit het dak be ter af". De leidekkers vervingen eerder de leien van het Vredespaleis in Den Haag en de basiliek in Hulst. De bedekking van het Stadhuis roept bij de mannen dan ook geen bijzon dere gevoelens op. "Een klus blijft een klus" zegt een leidekker. Nu het Stadhuis in de steigers staat worden meteen de dakkapelletjes geschilderd. Planning is dat de klus in oktober 2001 geklaard is. Leidekkers aan het werk op het dak van het stadhuis. (R. Oreel) De aanleiding voor het project zijn de uitkomsten van de leefbaar heids onderzoeken die de gemeente Middelburg in 1999 heeft ge houden. Hieruit bleek dat veel bewoners van de Magistraatwijk overlast ondervinden van zwerfvuil, vooral in de buurt van scholen en winkelcentra. Sindsdien zijn al flink wal maatregelen genomen om zwerfvuil in de wijk tegen te gaan. Zo zijn in de wijken opruim- ploegen actief, grofvuil wordt opgehaald na een telefonische af spraak. de veegwagens rijden eens in de zes weken in de wijk en worden wijk-opschoondagen gehouden.. Ontstaan van zwerfvuil is voor een belangrijk deel een mentali teitskwestie. Veelal voortkomend uit gemakzucht en ongeïnteres seerdheid. Deze mentaliteit moet veranderen, vandaar de TROEP- groepen. Groepjes kinderen tusseïi de 10 en 14 jaar. die onder be geleiding regelmatig aan de slag gaan met het opruimen van zwerfvuil in de eigen buurt. Deze kinderen ontvangen hiervoor een kleine beloning van 5 gul den per keer. Volgende week woensdag dus de eerste keer. Baal je ook van de rommel op straat meld je dan nu aan bij Carla van de Schraaf, tel. 06 - 15 42 55 37 of Jos Wight 06 - 27 37 28 78 van de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg. In de nieuwe stalling kunnen reizi gers hun fiets ruimer en veiliger stallen. Aan de rekken bevinden zich betere aanbindmogelijkheden voor beugel- en hangsloten. Door de overkapping staan de fietsen nu altijd droog, 's Avonds is de nieu we stalling goed verlicht. Dit komt de sociale veiligheid ten goede. Voordat de bouw begon is het aan tal benodigde plaatsen voor onbe waakt en bewaakt stallen opnieuw berekend. Op station Arnemuiden zijn er twaalf onbewaakte plaatsen extra bijgekomen. Iets nieuws is dat in februari nog acht fietskluizen bijko men. Een fiets heeft nog nooit zo veilig op hel station van Arnemui den gestaan als dan. NS Railinlïa- behcer vervangt de komende jaren in hel hele land de fietsrekken en fietskluizen bij stations. Overal worden hetzelfde type rekken en kluizen geplaatst. Deze servicever betering past in het plan 'Ruimte voor de fiets'. Het ministerie van Verkeer en Wa terstaat betaalt de werken aan de NS-stations, die 460 miljoen gulden kosten. Railinfrabeheer verwacht met de nieuwe fietsenstallingen het ge bruik van de fiets als vervoersmid del van en naar hei station te stimu leren. Nu al komt ongeveer 40 van de treinreizigers op de fiets naar het station. H Gedurende 12 weken in hel jaar (week 50 t/m 52 en 1 l/rri 9) is er in Middelburg elk dag een organisatie stand-by voor gladheidbestrijding. Meldingen inzake (mogelijke) glad heid worden beoordeeld door de af deling Stadsreiniging. De dienstdoende opzichter van de Stadsreiniging beslist, eventueel in overleg met hel afdelingshoofd, óf, wanneer en met hoeveel materieel er uitgerukt wordt. Overdag zal dit veelal op eigen waarnemingen zijn. Voor buiten de kantooruren zijn er afspraken met het Waterschap en de regiopolitie. Deze instanties tre den signalerend op bij gladheid. Telkens wanneer er bij het Water schap wordt uitgerukt voor glad heidbestrijding, belt een vast per soon van het Waterschap naar de dienstdoende opzichter van de Stadsreiniging. In aanvulling hierop kan ook de meldkamer van de regiopolitie 's nachts naar de dienstdoende op zichter bellen als men gladheid constateert. De dienstdoende op zichter van de Stadsreiniging roept vervolgens telefonisch het aantal benodigde medewerkers op. Deze mensen begeven zich zo spoedig mogelijk, uiterlijk binnen 20 minu ten, naar de garage van de Stadsrei niging. Uitruk van een strooiploeg wordt gemeld aan de Regiopolitic. Eerste prioriteit bij gladheid hebben: Busroutes, doorgaande verkcersrou- tcs, wijkontsluitingswegen en hoofdfietspaden. De routes zijn aangegeven op de bijlagen. Deze routes moeten uiterlijk 2 1/2 uur na uitruk gestrooid en/of geploegd zijn. Tweede prioriteit: bij aanhoudende gladheid, zoals langdurige of veelvuldige sneeuw val en ijzel, zal op andere wegen en fietspaden gladheidbestrijding plaatsvinden. Derde prioriteit: bij plaatselijke gladheid door op vriezing is er geen sprake van een volledige uitruk. Er wordt alleen gestrooid waar het nodig is. Heel vaak betreft het uitsluitend bruggen en bruggetjes. Deze worden dan al lereerst met de hand gestrooid. De opzichter is verantwoordelijk voor de nacontrole op de routes waar is gestrooid of geschoven. De opzichter beoordeelt of het strooien van wegen voldoende effect heelt. Zonodig geeft hij opdracht lot hel schuiven van bepaalde wegen. Alle klachten/opmerkingen over gladheidbestrijding worden ver werkt in een systeem dat ook de doorlooptijd bijhoudt, in eerste aan leg worden klachten beoordeeld door de opzichter. Door de wijze van registratie is hel tevens mogelijk om stralen te signa leren. waar meerdere klachten over binnenkomen. Aan de hand hiervan kan de strooiroute eventueel wor den aangepast. HOOFDROUTES voor gladheidbestrijding: A Achter de Houttuinen Akkcrlaan(tot Doeleweg) Amnestylaan Arnestraat Armeniaans Schuitvlot B Bachtensteene Balans Banckertplein Banckertstraat Bernhardstraat. Prins(Arnemuiden) Beatrixstraat, Prinses(Amemuidcn) Beatrixbrug Begraafplaats BcneJuxlaan(tot Briandlaan) Berkenlaan Bierkaai Blauwedijk oprit parkeergarage) Brakmanstraat B reestraat B reeweg Briandlaan Brigdamseweg Burg, Korte Boassonlaan, M.H. Boreelstraat, J.P. Bosschaartswes (tot Oost Souburg) C Churchill-laan, Sir Winston Clasinastraat D Dam Damplein Dauwcndaelselaan Delft, Korte Dokstraat( Arnemuiden) Dodenweg Dwarskaai E Europalaan(tot Briandlaan) G Gerbrandylaan Gortstraat Grcvelingenstraal Groene Woud, Hel Groenmarkt H Hackstraat, Burgemeester Hakewill-Smilhlaan, Generaal Haven. Nieuwe Havendijk Herengracht Hof van Tange (parkeerterrein) Hofplein Houtkaai J Julianalaan, Koningin(Arnemuidcn) K Kal verstraal (toegangsweg parkeer garage) Kanaalweg Kcctweg(onder/boven) Kcrklaan(Arnemuiden) Kinderdijk Klein Vlaanderen Kleverskerkseweg (tot Arnebrug) Arnestein I Koebrug Kocpoortplein Kocpoortstraat Koestraat Koninginnclaan Koningsbrug Korenbloemlaan Korendijk Korteweg Koudckcrkseweg Krommeweele Kruilmolenlaan L Laan der Verenigde Naties Langebeekstraat. Burgemeester Langeviele Langcvielebuitenbrug Langevielesingel Langevieleweg Langstraat Lauwereyszstraat, Adriaan Lipperheystraat, H (tot waar moge lijk) Londensekaai Löoierssingei Loskade M Maasstraat Maisbaaigebied (opritten parkeer kelders) Markt Marktstraat Middclgat Moerstraat, dr. v/d Molendijk(op-en afritten) Molenwater Molenzicht Molenweg(Arnemuiden) Molstraat N Nassaulaan Nederstraat Nicuwclandscwcg(Arnemuiden) Nieuwstraat( Arnemuiden) Nieuwslraat Noordpoortplein Noordsingel Noordstraat( Arnemuiden) Noordstraat, Lange en Korte Noordweg O Olmenlaan Oostkerkplein Ooslperkweg Oosterscheldestraat Oosterse, Nieuwe Oude Havenstraat Oude Rijksweg(tot gemeentegrens) Oude Veerseweg P Perreslraal v/d Pieterstraat, Sint Plein 1940 Poelendaelesingel Poelendaeleweg Punt, de R Rademacherstraat( Arnemuiden) Ramsburgerweg Reigersbergstraat, J.van Regentenlaan Roosevelt laan, President Roozcnburglaan Rotierdamsckaai Rouaansekaai Ruyterstraat, de Rijkersstraat. Dorus S Sandberglaan Schorerstraat Schuttcrshofi Arnemuiden) Schroewcg Seisbrug Seisdam Seisplein Scissingcl Singel(Arnemuiden) Sint Laurens, dorp Spinhuisweg Spoorstraat Sportlaan Stadhuisstraat Statenlaan Stationsstraat Stationplcin (Arnemuiden) Stromenweg Thibautstraat, J.W. Torentrans Torenweg Arnestein II Tuindorp Turfkaai V Veersegat( Arnemuiden) Veerseweg (lol Gem.grens) Veerstraal Vlasmarkt Vlissingsesingcl Vlissingseweg, Nieuwe (ventweg v/a Braakmanstr (Gcm.grens)) Vlissingseweg, Oude (tot Amnestylaan) Volderij laagte Vrijlandstraat W Wagenaarstraat Walensingel Walstraat Wcstdijkstraat Westerscheldestraat Z Zandstraat Zuidsingel Zuidwal HOOFDFIETSROUTES voor gladheidbestrijding: Alemanstraal, F.G. Arondeusstraat, Willem B Baanstraat (met fietspad naar Lan- gevielebuilenbrug) Bastion (voetpaden) Beddewijkstraat Buitenruststraat D Delft. Lange Doclcwcg(tot spoorwegovergang) Driellaan, Aric van E Edelstcncnbuurt fietspaden) Elzen laan (fietspad) Erasmuspad G Graveslraat Griffioenpad Groenewoud, Het K Kanaalweg Klein Vlaanderen Kleverskerkseweg Koudekerkseweg Kruisweg L .Laan der Verenigde Naties Langeviele M Markt Meiveldpad N Nieuwe Burg Niéuwe Kleverskerkseweg Nieuwlandscweg (incl. op- en afritten) Noordweg (v/a Gerbrandylaan tot Sint Laurens gedeelte lïets-pad bij Brigdammc) NS-Station (voorzijde achterzijde) O Oosterselageweg Overloper P Parelwegje Poelendaelesingel Poelendaeleweg Pottenbakkerssingel R Reijcrsweg Rooseveltlaan, President S Sandberglaan Schroeweg Schuiffelstraal Segeerstraat Segeerssingel (richting Buitenrust straat) Seisbuitcnbrug Seisslraat Seissingel Seisweg Statenlaan Stommesweg, Laurens Stromenweg T Torenweg V Veerseweg Vlissingsbolwerk Vlissingsestraat brug Vlissingseweg, Nieuwe (parallel weg Poelendaeleweg tol Hcinstraat, Piet) Vlissingseweg. Oude (incl. 5 x toe gangspaden Erasmuswijk) Volderij laagte Het levensgrote bronzen beehl 'De Ringlijder', dat is geplaatst onder de Lange Jan. ter ere van liet vijftig-jarige bestaan van de Zeeuwse Ringrijders Ver eniging. ROreel

de Faam | 2000 | | pagina 3