Activiteitencentrum viert derde lustrum H TV-iournalist bedenkt breinbrekers I i jonge Zeeuwen gaan over de grens PARIJS, MILAAN, LONDEN, GROENEVELD. [Groeneveld Opticiens liiii door Frank Husslage let Actviteitencentrum Middelburg (ACM) in I ontmoetingscentrum Dauwendaele is er voor iedereen die niet bij een regulier vereni gingsleven of in het arbeidsproces terechtkan of wil, maar wel een zinvolle dagbesteding wil. Dit jaar viert het ACM zijn derde lustrum. Een van de manieren waarop het centrum dit 15-ja- rig bestaan vierde was met een symposium. De vraag die daarbij afgelopen woensdag op tafel lag luidde 'Een gouden eeuw en toch een ACM?' In een aantal interviews met deelnemers aan ACM-projecten en een tweeluik met een werkgever en een vakbondsman probeerde het ACM een antwoord op deze vraag te krijgen. Voorwaardescheppend DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Joost van Leeuwen uit Terneuzen, sinds een kleine tien jaar één van de gezichten van Omroep Zeeland (als verslaggever/pre sentator), heeft een bijzondere hobby. De tv-journalist schrijft in z'n vrije tijd computer spellen. Op de inter netsite (Joost's free ware website) staan twee pagina's met door hemzelf ontwor pen puzzels en 'brein brekers', zowel voor volwassenen als kin deren. Over de grens is een nieuwe serie van de NCRV waarin jonge ambitieuze mensen ge volgd worden tijdens het najagen van hun droom, ergens in Europa. In de aflevering van zondag 26 november volgt de camera het Zeeuwse duo Janne Wolterbeek (24) en Martijn Prins (25) tijdens hun zoektocht naar de rapcul tuur in Marseille. Janne is freelance fotograaf en Martijn is graffitispuiter en organisator van feesten. Ze zijn niet alleen vrienden, maar wer ken ook veel samen. BOSS FAAM/VLISSINGER 21 Woensdag 22 november 2000 heeft het ACM een prachtig vernieuwd onderkomen ge vonden. Na tijdelijk onderdak doen principieel geen aanbod" vult Scheffers aan. „Daarmee maak je mensen afhankelijk. Joost van Leeuwen bedenker van computerspellen, foto Peter Verdurmen Geheel in stijl van het ACM was er een grote opkomst toen afgelopen woensdag gediscus sieerd werd over de noodzaak van een ACM in deze, voor de Nederlandse economie, gou den eeuw. Eerst interviewde Nellie Oosthoek van Scoop een aantal deelnemers van het ACM over het nut van het cen trum. Uit de antwoorden kon worden opgemaakt dat ook de deelnemers zelf de waarde van het ACM erg hoog inschatten. Erg veel succes oogstte Stien Mennema, zangeres van le vensliederen, die met haar ac cordeon en vaandel volgens ei gen zeggen 'Een partij ellende over de bezoekers uitstortte'. „Nou, jullie kunnen het krij gen!" De heren Gerard Eysens, namens de ondernemers en Wim van de Voorde namens de werknemers gingen daarna in gesprek over de noodzaak van een ACM in deze gouden eeuw. Het bleek dat er deels overlappingen waren in hun vi sie en dat hun meningen deels tegenover elkaar stonden. Met name de taak van de overheid als hoeder van de zwakkeren in de samenleving bleek veel dis cussie op te roepen. Met het officiële afscheidswoord aan voorzitter Cees Rozemond, ja renlang de motor achter het ACM, door wethouder Van Dijk-Sturm werd de succesvolle middag afgesloten. In het verbouwde ontmoe tingscentrum Dauwendaele Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Sportzaal Van Doornlaan West-Souburg, internationale dans, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line- dance voor gevorderden, 19.30 u. FNV Zeeland, tele fonisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjas sen, 19.30 u. Strandpavil joen Panta Rhei Vlissingen, jamsessie, 20 u. Bachten Reede Vlissingen, bingo met sketches 'Met een lach en een traan', 19.30 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvi deofilm, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, le zing door J.L.F. Gerding, 'Be tekenisvol toeval en parapsy chologie', 16.45 u. De Druk- kery Middelburg, boekpre sentatie Iris Corstanje, 16.30 u. Kerkgebouw De Schaaps kooi Vlissingen, kerstmarkt, 19 u. Bibliotheek 't Spui Vlissingen, John Louws ver teld over boeken voor kleine kinderen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 14 u. Café Brasserie Karolin- genburcht Oost-Souburg, dansavond voor alleenstaan den, 21 u. Het Bolwerk Vliss ingen, bingo, 20 u. De Druk- kery Middelburg, begeleide bomenwandeling door de Middelburgse binnenstad, 11 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, bingo, 20 u. Clubhuis Olympus Vlissingen, bingo, 20 u. Kerkgebouw De Schaapskooi Vlissingen, kerst markt, 9 u. Scheldekwartier en Brandweerkazerne Vlissin gen, rommelmarkt, 9 u. Clubhuis Zeelandsport Vlissin gen, Sinterklaaswandeltocht, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, rommelmarkt, 10 u. Koopmanshaven Vliss ingen, intocht Sint Nicolaas, 13 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Met de boswachter op pad', 14 u. V in 'De Hayman' kunnen de deelnemers nu weer terecht op hun eigen stek. Jan Scheffers, voorzitter van de adviesraad van het ACM en van de stich ting vrienden van het ACM vertelt: „Het is voor de deelne mers belangrijk dat ze een ei gen plek hebben waar ze niet steeds weer hun situatie uit hoeven te leggen, waar ze aan tafel kunnen zitten of een cur sus kunnen volgen samen met bondgenoten". Waarom men sen bij het ACM binnenlopen is individueel bepaald. Een deel van de deelnemers moet rondkomen van een bijstands uitkering, anderen kunnen na een zware ziekte niet herge plaatst worden in het arbeids proces, er komen 50+-ers en moeders wier kinderen net de deur uit zijn. Voor alle deelne mers geldt dat ze op de een of andere manier veel vrije tijd over hebben, die op een zin volle manier in willen vullen en geen gebruik kunnen of wil len maken van het reguliere verenigingsaanbod. Monique Baltus, coördinator van het ACM legt uit dat het centrum alleen de faciliteiten biedt: „De deelnemers moeten zelf de ini tiatieven aandragen. Het is niet zo dat wij als centrum cursus sen organiseren. Dit gebeurt door de deelnemers zelf, zij maken gebruik van hun eigen deskundigheid en bouwen daaromheen bijvoorbeeld een cursus. Als ACM kunnen wij dan de bijpassende ruimte of gereedschappen leveren. „We Buurthuis Aldegonde Vlissin gen, prijsklaverjassen, 13.30 u. Campus De Ruyter Vlissingen, St. Nicolaas rommelmarkt, 9.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, country line dance voor be ginners, 9.45 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, soosmiddag, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, klaverjassen en line dance voor beginners, 19.30 u. Zwemschool De Parel Domburg, babyzwemmen, 15 u. Markt Middelburg, boe ken- en verzamelmarkt, 11 u. Bachten Reede Vlissingen, verrassingsmiddag ANBO, 14 u. Kantine Camping Koning- innelaan Middelburg, jaarver gadering Middelburgse IJs club, 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, dammen voor jong en oud, 18.30 u., dansles voor gevor derden, 19.30 u. Zeeuwse Bi bliotheek Middelburg, lezing door Govert Schilling, 'Flash! De jacht op kosmische super explosies', 20 u. Wijkcentrum Open Hof Vliss ingen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naai cursus, 9.30 en 19.30 u., dans les voor beginners, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u.* Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. 1 „Allemaal zelf bedacht en ge schreven. Educatief, maar ook grappig, met wat animatie. Om een voorbeeld te noemen: er zitten puzzels bij voor kin deren die het leuk vinden om te rekenen." De rekenbalk is zo'n program ma. Het is geschreven met een knipoog naar de rekenme thode die op de basisschool wordt gehanteerd. „Een soort vervanging van het eenvoudi ge rekenmachientje. In feite een heel eenvoudig hulpje." Ook voor volwassenen heeft de site heel wat te bieden. SwitchGenius is bijvoorbeeld een moeilijkere versie van Ru- bick's Cube. Andere voorbeel den zijn Dolastic, Balance en Labyrinth van de Eerste Di mensie. Van Leeuwen heeft tot nu toe zes van dit soort puzzels op het net gezet. In to taal heeft hij er inmiddels twaalf geprogrameerd. Het gaat hier om freeware (gratis en voor niks dus). Alles kan dus zo van het internet wor den afgehaald. Het is voor Van Leeuwen dan ook alleen puur hobby. „Ik ben al blij als ik hoor dat iemand er iets mee doet." De tv-presentator van Omroep Zeeland is al jaren verslingerd aan de computer. „De mogelijkheden zijn einde loos. Je bedenkt een pro bleem en biedt bij wijze van spreken tegelijkertijd de op lossing. Een goede puzzel moet er eenvoudig uitzien, maar inge wikkeld zijn om op te lossen." Programmeren is een tijdro vend karwei. „Wat je nu ziet, „De oproep van de NCRV op internet ging eigenlijk om fo tografen, maar Janne en ik werken vaker samen aan bij voorbeeld flyers, affiches of cd-hoesjes dus ik dacht dat is misschien wel iets voor ons", legt Prins uit. „Omdat Martijn al eens contact had gehad met de producent van de Franse rapgroep 'I am' over een mogelijke opdracht voor het maken van promotiemate riaal kozen we voor een reis naar Marseille, vervolgt Wol- terbeek. „De NCRV ging er ge lukkig mee akkoord dat we als duo meededen aan het pro gramma en Marseille bleek ook geen probleem". In Mars eille wilden de twee zich ver diepen in de rap- en hiphop cultuur. Helemaal doordrin gen tot de echte cultuur en daarbij behorende groepen jongeren en locaties is vol gens hen niet gelukt door de restricties van het program ma. „De echte hiphopcultuur speelt zich vooral under ground af en dat vond de ca meraploeg te onveilig, dus daar konden we niet komen. Zo had ik graag een illegaal werk neergezet, om de sfeer en de mensen uit het illegale 2 is een product van de laatste vier jaar. Gewoon een kwestie van af en toe een weekendje er flink tegenaan gaan." Het adres van de site is: http://ho- me.hetnet.nl/~steenberg9/in- dex.html. circuit te leren kennen, maar dat ging helaas niet. Wel heb ik op legale plekken, of min of meer gedoogde plekken ge spoten, maar eigenlijk moet je in de buitenwijken zijn waar de scène zich underground af speelt. Via een winkel in graf fitispullen ben ik overigens wel in contact gekomen met een illegale spuiter", vertelt Prins. Ook Janne had liever wat meer de echte buitenwij ken opgezocht. Marseille zelf vond hij tegen zijn verwach ting in nogal clean. „Natuur lijk zie je er wel veel importza ken en veel etnische minder heden, maar het is geen Bronx. Desondanks heeft hij toch heel wat mooie plaatjes kunnen schieten van allerlei dingen en mensen die met de hiphopcultuur te maken heb ben. Hoewel Prins en Wolter- beek de werkreis een erg leu ke ervaring vonden zijn ze vrij nuchter over de impact ervan. „We gaan pas iets aanbieden aan het platenlabel als we er zeker van zijn dat het iets goeds is en dat kost gewoon tijd. In ieder geval waren we gratis op stap en konden we die dingen doen die we leuk vinden", besluit Wolterbeek. Speelgoed - Woensdag 29 no vember en vrijdag 1 december verzorgt 't Spui in Vlissingen speel goedinformatiedagen. Woensdag is er van 14 tot 16 uur een 'speel- goedconsultmiddag' met een de monstratie van speelgoed dat in de speelotheek te leen is. Vrijdag 1 december vanaf 19.30 uur geeft Janneke van den Bosch van de Stichting Jeugdzorg een uiteenzet ting over verantwoord speelgoed voor jonge kinderen. Kanjerfeest - Kinderkerk Joy Kids geeft weer een kanjerfeest met mu ziek, theater en kadootjes voor alle kinderen. Zaterdag 25 november van 14 tot 16 uur. Thomaskapel, Vrij landstraat 98 te Middelburg. Eindejaarsactie - Van 23 no vember tot en met 18 december is er een eindejaarsactie van de winkeliers in Serooskerke. Bij de deelnemende winkeliers krijgen alle klanten bij besteding van iede re 5 gulden een 'Ströskerkje'. Door deze op een deelnamefor mulier te plakken en daarop vra gen te beantwoorden wordt mee- gedongen naar leuke prijzen. Nehalennia op Westhove - Vrijdag 24 november om 20 uur presenteren leerlingen van het Nehalennia hun slotvoorstelling die tot stand is gekomen na een week werken onder leiding van 'Het Bedrijf v/h (vroegere Flup en Ju). De voorstelling is openbaar en de entree bedraagt 5 gulden Sinterklaas Serooskerke - Za terdag om 13.30 uur komt de gro te kindervriend aan in Serooskerke op het plein bij de hervormde kerk. Na een optocht door het dorp met muziek arriveert hij om 14 uur in De Zandput waar een kindervoor stelling volgt. Na de prijsuitreiking van een kleurwedstrijd is het einde van de middag om 15.30 uur, met voor de kleintjes nog een verras sing. Wereldmarkt Zoutelande - In zaal Middendorp aan de Smidsstraat in Zoutelande is er zaterdag 25 november van 10 tot 15 uur een 'Wereldmarkt voor goede doelen' Naast de stands van Amnesty, Wereldwinkel en Dorkas is er een voedselinzame- lingsactie voor Oost-Europa en een 2e hands boeken- en speel- goedmarkt voor kankerpatiëntjes in Polen Asielzoekers uit Zoute lande laten u met 'Wereldhapjes' proeven van hun geboorteland. Affiches in Willem 3 - GraphX toont een overzicht van 30 jaar vormgeving in affiches over jonge rencultuur in De Piek in Willem 3, Oranjestraat 4 te Vlissingen De tentoonstelling is geopend t/m 7 ja nuari 2001 op donderdag tot en met zondag van 12 tot 17 uur. Quilts - Op 23, 24 en 25 novem ber organiseert quiltgroep 'De Pa raplu' een expositie om haar derde lustrum te vieren. In buurthuis 'De paraplu", Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen, van 11 tot 17 uur is er een vrij toegankelijke tentoon stelling van meer dan 50 quilts Vogelshow - Vogelvereniging 'De Vogelliefhebbers' organiseert, mede in verband met het 45-jarig jubileum, een vogelshow in de Blauw zaal van speeltuinvereniging De Lammerenburg, Zuidbeekse- weg 4 te Vlissingen Deze tentoon stelling met meer dan 500 vogels wordt op 23 november om 19.30 uur geopend door burgemeester mevrouw van Dok van Weel en is verder geopend op vrijdag van 12 tot 22 uur en op zaterdag van 10 tot 17 uur. Astma fitness - Het Astma Fonds, afdeling Walcheren, biedt mensen met chronische lucht wegaandoeningen de mogelijk heid deel te nemen aan een nieu we vorm van aangepaste sport beoefening, astma fitness Infor matie over astma fitness of aan gepaste zaalsport of -zwemmen is verkrijgbaar bij mevrouw W. Taal, tel. 625828. Muziekvereniging OKK- In 'Westkapelle Herrijst', Markt 75 Westkapelle, geeft muziekvereni ging OKK op 24 en 25 november om 19.30 uur haar jaarlijkse uit voering. Voor de pauze zijn er di verse muziekoptredens, na de pauze is er een toneeloptreden met parodieën op bekende televi sieprogramma's Op zaterdag is er na afloop dansen met muziek van Frans Kasander Suriname Onafhankelijk - 't Spui in Vlissingen draait een prachtige, bekroonde documen taire over de binnenlanden van Suriname. Van 12 tot 13.30 uur en van 14 tot 15.30 uur in De Huiskamer van 't Spui. Dante Zeeland - Dante Zee land, de vereniging voor taal- en cultuur van Italië, verzorgt op woensdag 22 november om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middel burg een lezing voor leden en be langstellenden. De voordracht met dia's, getiteld „La Basilica di San Nicola di Ban, storia e arte" zal verzorgd worden door dottore Carlo Visco uit Nijmegen De le zing wordt gehouden in het Itali aans maar er is mogelijkheid voor Nederlandstalige uitleg Kinderboeken - John Louws, een autoriteit op het gebied van kin derboeken en docent aan de Pabo, neemt de keuze aan boeken voor jonge kinderen onder de loep op vrijdag 24 november vanaf 19.30 uur in 't Spui te Vlissingen. Oude boerderijen - Op uitno diging van de Archeologische Werkgemeenschap Nederland af deling Zeeland houdt de heer mr I G.W.Smallegange 24 november een lezing over de oude boerde rijen in Zeeland. De lezing wordt gehouden in de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteensedijk in Middelburg en begint om 19.30 uur. De spreker is bekend van te levisieprogramma 'Op 't hof' en zal vooral aandacht schenken aan de oudste aspecten die thans nog in oude en waardevolle hof steden herkenbaar zijn. Expositie - Tot 4 december ex poseert Erik Heugen etsen en mezzotinten in het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen Onder leiding van docenten gra fiek voerde hij verschillende ex perimenten met bekende en min der bekende technieken uit. Dit heeft geleid tot de huidige wer ken die tijdens de tentoonstelling zijn te zien. De thematiek die Enk Heugen hanteert wordt bepaald door hetgeen voor handen is. Een vis van de markt op een krant, in zijn element in zijn eigen omgeving voor een ets of een te kening van de portret- en model cursus voor een mezzotint. Molukken- Donderdag 30 no vember vindt er in het Christelijk centrum Zuidpoort aan de Volta- weg 3 in Vlissingen een benefiet aanbiddingstour voor de slacht offers op de Molukken plaats. De Lion Haert Band treedt hier op en bestaat voor deze tour uit een Nederlands/Moluks/Indische sa menstelling Het optreden van deze avond zal digitaal worden opgenomen en op cd gezet Een gedeelte van de opbrengst van de cd is bestemd voor de slacht offers van het geweld op de Mo lukken. De avond begint om 19.30 uur, de toegang is vrij. Publiek debat - De SP, district Zeeland, houdt donderdag 23 no vember in het Arsenaaltheater in Vlissingen een publiek debat onder de titel 'Zeeland nucleair vuilnis vat?'. Directe aanleiding tot het de bat dat om 20 uur begint zijn de vier transporten van radioactief af val, die de afgelopen twee maan den tussen Petten en Borssele hebben plaatsgevonden. Creativiteitsbeurs - Zondag 26 november staat Brasserie 'De Karolingenburcht' aan de Vlis- singsestraat 47-55 in Oost-Sou burg bol van de creativiteit. Er is van alles te zien en toen op de poppen- hobby- en creaiief- beurs. De beurs is geopend va 11 tot 16.30 uur. Geld- Geld, een lust of een last? Onder dit motto organiseren infor matiecentrum 't Spui in Vlissingen en Algemeen Maatschappelijk Werk Walcheren een reeks van vier bijeenkomsten. De eerste bij eenkomst wordt gehouden op maandag 27 november met het thema' 'Eigen schuld, dikke bult?' in het Arsenaaltheater in Vlissin gen van 14 tot 16.30 uur. Het be looft een pittige discussie te wor den waarbij stellingen worden ver dedigd door een deurwaarder, mensen die leven van een uitke ring, politici, maatschappelijk werk, een predikant, iemand van de woningbouwvereniging, van de Kredietbank en een materialist De zaal gaat open om 13.30 uur en de toegang is gratis Aanmel den voor deze bijeenkomst is ge wenst en kan op tel. 448844 Hobbeldebobbelloop- Zater dag 25 november om 14 uur gaat de hobbeldebobbelloop in Zoute lande van start. De loop gaat over een ronde van 9 kilometer. Start plaats is het centrum van Zoute lande. Het parcours gaat heen en terug richting Valkemsse met. 17 beklimmingen d m v. duinovergan gen. Het inschrijfbureau en dou- chegelegenheid is in de voetbal kantine van V.V. DE Meeuwen. De kosten zijn 5 gulden per deelne mer, inclusief een krentenstol Na dere inlichtingen Lein Lievense, tel. 561473. Molukse week- In navolging van de Turkse en Vlaamse week die in het afgelopen collegejaar als interculturele weken in de Hoge school Zeeland zijn georganiseerd, vindt er tot en met vrijdag 24 no vember een Molukse week plaats Met deze week wil de school de studenten informeren over de Molukse cultuur. Molukse studenten en medewerkers van de Hogeschool Zeeland hebben deze week in samenwerking met het studentenpastoraat en het de canaat voorbereid. Tijdens deze week wordt ook aandacht ge schonken aan de problematiek op de Molukken. Belangrijk is daarbij dat de studenten solidair willen zijn met studenten op Ambon. Tij dens en ook na de Molukse wordt er geld voor communicatieappara tuur voor de Molukse studenten ingezameld. Heemkundige kring - Woens dag 29 november houdt Kees Slager een lezing over het project 'Ooggetuigen van de twintigste eeuw'. De lezing vindt plaats in de aula van de Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk 7 in Mid delburg en begint om 20 uur. Ook niet leden zijn van harte welkom. Sint Nicolaaswandeltocht - Wandelsportvereniging 'De vrolij ke tippelaars' uit Vlissingen houdt zaterdag 25 november een Sint Nicolaastocht, waarbij verschil lende afstanden zijn te lopen. De tochten 15-25 km starten om 10 uur, de overige afstanden tussen 10 en 13 uur Deelname kost 5 gulden, leden wandelbond krij gen 0,50 cent korting. Sint en Piet zijn van 12 tot 14 uur aanwe zig in het clubhuis. Startplaats: Clubhuis van Zeeland Sport, Bas- kenburgplein Vlissingen. Martijn en Janne werken het project Marseille uit. Foto: Janne Wolterbeek li RENÉ LEZARD IJULLIEN i C IwWi GIORGIO ARMANI OKHWJ Stfaflü CERRUTI 1881 Fréshïoök- eUtr ketje wer wtnMclt- Middelburg, Lange Delft 24.Tel. (0118) 612 083. Vlissingen, Walstraat 97. Tel. (0118) 415 051 Origineel t-shirt bij Armani bril* Parfumbon t.w.v./25,- bij Cerruti Uniek biilpoets- doekje bij complete bril Freshlook kleurlenzen: 49,- excl. aanpaskosten Door mensen zelf hun eigen sterke kant te laten ontdekken en door ze die te laten benut ten krijgen ze weer waardering voor zichzelf en voor wat ze zelf kunnen. Wat wij mensen bieden is zelfrespect." Welis waar is het zo dat ook andere instellingen in Middelburg di verse cursussen aanbieden maar de deelnemers van het ACM hebben hun redenen om te kiezen voor hun eigen stek in Dauwendaele. Bij ons is het niet erg als iemand drie maan den aan een schilderij wil wer ken, wat niet overal op prijs gesteld wordt. Ook is onze ruimte helemaal aangepast voor rolstoelgebruikers wat bij diverse verenigingen nog niet het geval is. En de kosten van een cursus zijn heel erg laag doordat we hier alleen met vrijwilligers werken." Naast een zinvolle dagbesteding biedt het ACM ook concrete hulp. Zo is er een dag per week iemand in huis die hulp biedt bij het invullen van for mulieren, zoals voor.het aan vragen van huursubsidie of het VT-formulier. Stien Mennema stort een partij ellende uit over haar publiek. Foto: Frank Husslage (advertentie)

de Faam | 2000 | | pagina 21