i De koffie- en theegedachte in het Hof van Heden Prijzenregen bij ABN AMRO i i Nagels Zo; meer dan manicuren alleen Prent Trend van kaart tot knuffel i X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X Imha Computers geeft prijzen weg I nterieu r LbrEÜ Totaa I Gezellig wonen begint bij gezellig winkelen Het pand heet 'De Groene Papagaay', maar is voor iedereen beter bekend als het Middel burgs Koffiehuis. Eigenaresse Saskia Ooms heeft het roer omgegooid en de naam van haar zaak aan de Langeviele veranderd in Hof van Heden. In het achterste gedeelte kan nog steeds een kopje koffie of thee gedronken wor den. Voor alles wat met deze dranken te ma ken heeft, is de voorkant gereserveerd. Van theelepeltje tot espressomachine. Smaakjes Onlangs werden de prijswinnaars van de Studentenprijsvraag en de Eurostyleprijs- vraag van ABN AMRO bekend. Jessica Liplijn is de winnaar geworden van de grote Eurostyle- prijsvraag. Handen en nagels zijn blikvangers en complementeren de uiterlijke verzorging. Dat is de mening van Margriet Seijner die met haar nagelstudio Nagels Zo in de Ju- lianastraat in Oost- Souburg gestart is. De gediplomeerde nail- professional weet met een scala aan behan delingen zelfs de meest verstokte nagel bijtster weer met ple zier naar haar handen te laten kijken. De wenskaartenwinkel Prent trend aan het Vlissingse ABC-plein heeft een grote uitbreiding ondergaan. Hier door is het voor eigenaresse Tanja van Eijk nu ook mogelijk om, naast een groot assortiment wenskaarten ook een afwisselend assortiment aan ca deauartikelen te presenteren. Na de opening van de vernieuwde winkel af gelopen donderdag hebben de klanten die in Vlissingen op zoek zijn naar een mooie wenskaart voor vrienden of fa milie nog meer keuze. Intersport houdt skibeurs in Goes SW0 brengt Nieuwe Activiteitenkrant Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs Wijnactie bij Intratuin Sint komt naar Dauwendaele Cheque voor Ravensteinschool Woensdag 22 november 2000 FAAM/VLISS1NGER 13 door Mieke Roelse Na drie jaar had Ooms het ge voel dat er meer uit haar zaak te halen moest zijn. De keuze was stoppen óf iets heel an ders. Het werd het laatste. „Grote drijfveer is het opwaar deren van het koffie- en thee- gebeuren, platgezegd", vertelt Ooms. „Je ziet overal om je heen dat mensen steeds meer voor kwaliteit gaan. Stad en land wordt afgereisd om iets aparts te kopen. Wie een di neetje voorbereidt gaat op zoek naar een mooie wijn. Mis schien zelfs een glaasje voor bij de koffie maar die koffie zelf? Dat is gewoon onze eigen alle daagse koffie. Dat is toch vreemd als je er over nadenkt. We hebben hier in de zaak nu zes soorten koffie. Koffie die hier geproefd en gekocht kan worden. Als losse bonen of ge malen, dat maakt niet uit. En al les wat eromheen hoort. Mooie serviezen. Waar ik zelf erg trots op ben, is de serie espresso machines. Die zien er niet al leen erg mooi uit, maar daar zet je natuurlijk ook gewoon heel smakelijke koffie mee. Vooral voor de grote groep jon ge dertigers met geld, en dat zijn er heel wat, zijn dit soort apparaten een absolute must in de keuken. Wie daar nog met een ouderwets koffiezetap- paraatje aan komt zetten heeft er echt niets van gesnapt óf heeft pas de relatie beëindigd en doet het zolang zo". Ondanks alle emancipatie gaan er zelfs verhalen dat sommige mannen van ellende maar thee gaan drinken omdat de koffiezetter bij hun partner is gebleven. Niet dat er trouwens iets mis is met thee, integendeel zelfs. „Het grappige is dat er echt ty pische koffiedrinkers en typi sche theedrinkers zijn", legt Ooms uit. „En sinds de thee met een smaakje is die laatste groep steeds groter geworden. Niet alle thee is thee, althans niet als je thee rekent als de blaadjes van de theeplant. Maar van de negentien soorten die we hier hebben, zijn er veel die wel degelijk theebladeren als basis hebben. Bovendien zijn het niet chemisch toege voegde smaakjes, maar bij de aardbeienthee bijvoorbeeld zit ten er hele stukjes aardbei en bloesem tussen. Dat is het grote verschil met de Pick- wick-kant, zal ik maar zeggen. Rooibos heeft helemaal niets meer met thee te maken, maar dat is weer niet aan te slepen omdat het gezond is. Want dat is ook een reden dat het zo goed gaat met de thee. Er is toch nog steeds een trend naar gezond en als ge zond en gezellig samen gaan, des te beter. De speciale thee potten die we hebben spelen daar op in. Het ziet er leuk en gezellig uit en door een uitge kiend systeem wordt de thee niet bitter na een tijdje omdat Saskia Ooms van Hof van Heden de bladeren niet meer met het water in contact komen. Het hoeft natuurlijk niet een hele pot te worden, mét een thee- ei kom je ook al een eind". Achter in de zaak is ruimte om gewoon een kopje koffie of thee te drinken. Op de wand is een opmerkelijke legende ge drukt over hoe de koffie in Je men ontdekt werd door kloos terlingen die hun dieren lie ten grazen en merkten dat de beesten aanmerkelijk opknap ten van het eten van bepaalde bessen. Maar er is nog meer te zien want met de komende feestdagen in het verschiet foto: Jaap Wolterbeek hebben de aanvullende woon accessoires al een hoog kerstgehalte. Veel glimmend glas, gouden glans ën stralen de sterretjes. Plannen voor kleine cadeautjes zijn er ook al. Het Hof van Heden klinkt niet toevallig naar een para dijs. Haar slagzin werd als origi neelste gekozen uit meer dan 15.000 inzendingen, die alle maal een Eurostyle-rekening hadden geopend. Landelijk waren er 100 win naars, die een MP3-player kregen. Jessica's winnende slagzin luidde: "Met een Yepp-MP3 en een Eurosyle- rekening van De bank bij de hand, ga ik moeiteloos swin gend door elk Europees land". Natascha Kuizinga is een van de winnaars van de grote Studentenprijsvraag van ABN AMRO. Natascha Kuizinga en Office Manager Frans Huntink 1 2 3 4 5 6 7 Q Q 1 o 1 1 1 9 1 9 1A O O 1 R I u 1 1 1Q I z IO 90 I H 9 1 10 lb 99 1 OA lo OR iy OR ZU 97 Z I 9Q z z 9Q ZO on ZH 91 zo oo zo 99 Z/ OA ZO 9R zy OR OU 97 O 1 9R oz 9Q OO A O OH A1 OÖ AO oo 0/ Oö OO HU H I HZ 43 44 45 46 47 48 49 V, Omschrijving: Rond elk getal komt een woord van vier letters, waar het woord begint wordt niet gegeven. De woorden draaien in de richting van de wijzers van de klok. Omschrijving: 1 ongedierte; 2 verpakkingsmateriaal; 3 ruiker; 4 bruismiddel; 5 kampeergerei; 6 Europeaan; 7 lekkernij; 8 druppel; 9 aanschaf; 10 groentesoort; 11 smalle roeiboot; 12 zoogdier; 13 gewicht; 14 zwemvogel; 15 boomschors; 16 van tijd tot tijd; 17 part; 18 stuurinrichting; 19 smalle strook; 20 korte nota; 21 oplossing van as, erts en zout; 22 tuiltje; 23 verenigingsmimte; 24 dieren verblijfplaats; 25 bijwoord; 26 tropische boom; 27 venster; 28 schoorsteenzwart; 29 toespraak; 30 bloem; 31 vlezige wortel; 32 uitgebakken stukje spek; 33 langwerpig stuk hout; 34 stel; 35 vriend; 36 vleesgerecht; 37 pas; 38 soort van mijt; 39 bot; 40 voordeel; 41 strak; 42 palmmeel; 43 karakter; 44 dunne twijg; 45 familielid; 46 verharde huid; 47 plaats in de Betuwe; 48 prooi; 49 vaartuig. Er ontstaat de naam van een onderdeel van een auto wanneer u de eerste letters van de woorden met de volgende nummers op de juiste wijze rangschikt: 5.19.23.30.43.46.47. Stuur uw oplossing vóór woensdag 29 november naar de re dactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissin- gen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 6 december bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de FaamA/lissinger van woens dag 8 november luidt: 'Overstag gaan'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar J. de Lignie uit Grijpskerke. Haar slagzin werd beloond met een stedentrip naar Pa rijs. Samen met haar vriend gaat zij daar met haar nieuwe ABN AMRO Europas francs uit de muur pinnen. Tonny Lamper van ABN AMRO met rechts van haar Jessica Liplijn met haar zus en haar moeder Tijdens het filmfesti val 'Film by the sea' hield Imha Compu ters als sponsor van dit festival een actie waarbij het bio scoopkaartje een lot werd waarmee diver se prijzen te winnen waren. Woensdag 15 no vember werd de hoofdprijs, een Com paq presario note book uitgereikt aan de heer Koekkoek uit Vlissingen. Naast de bioscoopkaart jesacties liep tevens de internetpuzzelactie. Twee maanden lang moesten de deelnemers wekelijks een puzzel oplos sen. Mevrouw Den Heijer uit Oost-Souburg won hierbij een HP fotoprinter. Marc Esser van Imha met de prijs winnaars. foto: Jaap Wolterbeek Mooie verzorgde handen ma ken iemands verschijning af. Een bruid die veel aandacht aan (en geld in) make-up, kap sel en jurk heeft gestoken maar de handen vergeet, doet zichzelf tekort. Margriet Se ijner weet waar ze over praat. „Veel dames denken dat mooie nagels alleen wegge legd zijn voor tv-sterren en glamourtypes. Want, denken ze, die hoeven toch nooit af te wassen en bedden op te ma ken", zegt ze. „Ik denk dat het zo niet werkt. Iedereen kan Margriet Seijner: Handen zijn blikvangers". foto: Jaap Wolterbeek mooie handen hebben en houden. En of dat met eigen of met kunstnagels is, dat maakt niet uit. Een standaard manicurebehandeling is een soort schoonheidsbehande ling voor de handen. Met bij voorbeeld vormvijlen, scrub- ben en nagelriembalsem. Dat kan uitgebreid worden tot hand- en onderarmmassage, net wat de klant zelf wil. Daar na kunnen de nagels gelakt worden, in één kleur of vol gens de zogenoemde French Manicure. Dat wil zeggen met witte toppen en roze of blank nagelbed. Kunstnagels zijn als gel of door een acrylmengsel aan te brengen. Het eindresul taat is bijna hetzelfde, hoewel ik het idee heb dat de acrylna- gel iets harder is. Als na ver loop van tijd de eigen nagel weer gaat groeien schuift de kunstnagel iets op. Net zoals bij geverfd haar moet dan de 'uitgroei' bijgewerkt worden. Bij nagelversteviging wordt het materiaal aangebracht op een eigen nagel die meestal wel goed van lengte is, maar snel splijt". De trend op nagelgebied heet nail art, ofwel het aanbrengen Tan ja van Eijk Foto: Jaap Wolterbeek Doordat het naastgelegen reisbureau zijn deuren sloot kreeg Tanja van Eijk de kans om haar winkel uit te breiden. De zaak is nu twee keer zo groot als vroeger. „Prent Trend is een wenskaartenspeciaalzaak. Hierdoor kan ik een heel breed en diep assortiment kaarten aanhouden", vertelt Tanja van Eijk. „Waar mijn klanten elders de keuze zouden hebben uit bij voorbeeld twee kaarten met 'geboorte kleinkind', kunnen ze bij mij kiezen uit wel 15 stuks". Hoewel de wenskaarten de hoofdmoot van het assortiment blijven vormen is het assor timent van Prent Trend nu verbreed met cadeauartikelen als pluche beesten, cadeauverpakkingsmateriaal, glaswerk en sleutelhangers. Ook voor een fraaie kalender kan de klant terecht in de winkel en speciaal in deze periode voor een be perkt assortiment sinterklaas en kerstspullen. Zaterdag 25 november en zondag 26 november houden de In- tersportzaken uit Goes, Middelburg, Vlissingen en Zierikzee voor de zesde keer een grote skibeurs. In Sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg in Goes worden ski's skischoenen en kle ding aangeboden voor scherpe prijzen. Wie overweegt skimate riaal aan te schaffen kan zich tijdens de beurs door de deskundi gen laten adviseren. De beurs is zaterdag van 10 tot 17 uur en zondag va 11 tot 17 uur geopend. De toegang is gratis. De Activiteitenkrant is een gezamenlijke uitgave van de Activi teitenwinkels van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg en Vlissingen. In deze krant kunnen Middelburgers en Vlissingers die in contact willen komen met anderen om hobby's of activi teiten te delen een advertentie plaatsen. De nieuwe krant komt in februari 2001 uit. Plaatsing van een advertentie en inschrij ving bij de Activiteitenwinkel kan in Middelburg in de Molstraat 13 na een telefonische afspraak, tel. 627537 en in Vlissingen ie dere woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30, Vredenhof-laan 42, tel. 410795. Plaatsing van de advertentie en eenmalige inschrij ving kost eenmalig vijf gulden. Voor meer inlichtingen: SWO Middelburg, mevrouw J. Tevel, tel. 627537 of SWO Vlissingen, mevrouw E. Luikenaar, tel. 416957. Zaterdag 25 november wordt in 'De Vroone' in Kapelle van 10 tot 15.30 uur de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs gehouden. De beurs is nog groter dan voorgaande jaren er is een hele zaal ex tra ingericht met allerlei materiaal dat met treinen en model bouw te maken heeft. Centraal staan natuurlijk de treinen en spoorbanen maar daarnaast zijn er op de beurs ook model auto's in de schaal 1:87 aanwezig. Onder het genot van een kopje koffie kan er een videofilm worden bekeken en is er volop de gelegenheid om ideeën uit te wisselen. Ook de testtafel waar locomotieven en wagons uitgeprobeerd kunnen worden ont breekt niet. Voor nadere info, tel. 0113-220493. De toegangsprijs is 3 gulden voor volwassenen en 1 gulden voor kinderen. 'De Vroone' ligt op loopafstand van het station Kapelle-Biezelinge, C.D. Vereekestraat 74 Kapelle. De kerstshow bij Intratuin waar dansende vlammen en kille klan ken samen met de traditionele kleuren een schitterend geheel vor men draait op volle toeren. Het is in deze periode niet alleen heel erg gezellig bij Intratuin maar ook nog eens extra voordelig. Elke klant krijgt van 27 november tot en met 16 december bij besteding van elke 25 gulden een stempel bij de kassa. Vijf stempels geeft recht op een fles kwaliteitswijn van Paul Valmeras, wit of rood naar keuze. De wijn kan opgehaald worden in de week van 18 tot en met 23 december. Stempelkaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa. van kleine 'schilderijtjes' op de nagels. Zoiets als Leontien van Moorsel met haar nagels had laten doen tijdens de Olympische Spelen. „Daar ga ik in de toekomst zeker meer mee doen, daar verheug ik me nu al op. Net als air-brush, dat valt daar ook onder", zegt Se ijner, die tijdens haar oplei ding bij BT Nail Systems in Rotterdam blijkbaar al zoveel indruk heeft gemaakt dat ze gevraagd is voor een speciaal demonstratieteam voor vak beurzen. Alle producten die nodig zijn voor de handver zorging, van nagellak tot vij len, heeft Nagels Zo van het merk Pinnacle in huis. Een speciale behandeling krijgen de, soms zeer verstokte, na gelbijters. „Die krijgen een klein kort nagelrandje, maar dat is vaak al meer dan ze ooit gehad hebben. Zeker in het begin moeten ze elke week te rugkomen, al is het maar tien minuten. Ik ben dan de stok achter de deur. Als na een tijd je hun eigen nagels gaan groeien, zijn ze ten eerste ge wend aan het hebben van na gels en ten tweede zijn ze ape trots op hun echte, eigen na gels. Dat is heel leuk werk om te doen", lacht de nagelspe cialiste. Nagels Zo is telefo nisch te bereiken via 0118- 470189. Sint was vorig jaar ook in Winkelcentrum Dauwendaele foto: Firi den Hoedt Sinterklaas bezoekt woensdagmiddag 29 november van 13 tot 17 uur samen met zijn Pieten het winkelcentrum in Dauwendaele. Voor de kinderen zijn er in het winkelcentrum bouwplaten verkrijg baar waar klompjes van gemaakt kunnen worden. Tijdens zijn be zoek aan het winkelcentrum bekijkt Sint alle ingeleverde kunstwerk jes die zijn Pieten 's nachts zullen vullen met een verassing. De klompjes kunnen tot uiterlijk 29 november worden ingeleverd bij Z&Z waar ze vanaf 1 december weer opgehaald kunnen worden. De helft van de opbrengst van het Najaarsconcert 2000 van de Rotaryclub Vlissingen is bestemd voor de Vlissingse Raven steinschool. Anders dan voorgaande jaren werd de cheque di rect tijdens het concert aan het gekozen lokale doel geschon ken. Rotaryvoorzitter Jan Goudswaard overhandigde de cheque van tienduizend gulden aan het schoolbestuur.De Ravensteins chool is een basisschool met een hoog percentage allochtone kinderen. Om leerachterstanden bij deze kinderen te voorko men en bestrijden specialiseert de school zich in extra taalon derwijs. Met het geld wil de school computers en bijbehorende software aanschaffen waarmee de extra taaiprojecten kunnen worden uitgevoerd. In zijn toespraak memomeerde Jan Gouds waard dat behalve dit lokale doel eveneens een dergelijk be drag voor het schoonwaterproject op Java op tafel moet ko men. Dit project wordt inmiddels al tien jaar door de Rotary Club Vlissingen gesteund. Door de grote op komst van het publiek, de bijdragen van hoofdsponsor Loods wezen Scheldemon- den, co-sponsoren Sauer Oonk notaris sen en Bouwbedrijf Kambier en de vele ad verteerders in het pro grammaboek kon hij De heer Kuyvenhoven en mevrouw dit overigens met ver- Heertjes ontvangen de cheque van trouwen uitspreken. Rotaryvoorzitter Jan Goudwaard. (advertentie) ADRIAAN WIM FLIKWEERT SHOWROOM NIEUWERKERK RIJKSWEG 26, TEL 0 I 1 l Ó4I268 SHOWROOM GOES MARCONISTRAAT' 15, TEL 0113 - 220840

de Faam | 2000 | | pagina 13