Provincie Zeeland Vergaderingen Statencommissies Fl. 665 Prijsklappers de Moerbei Van Schandsteen tot straatkapel van u even wat aandacht! 21,95 22,95 28,95 39,95 Officiële Mededelingen Keyboard psr 2so e„ standaard Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 46/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl pm-f Zeeland in discussie Voorafgaand aan een vergadering van Provinciale Staten bespreken diverse commissies onder andere de door Gedeputeerde Staten (GS) ingediende voorstellen. De commissievergaderingen zijn openbaar en er is spreekrecht voor het publiek. i rén .fel te Busreizigers uit Schouwen-Duiveland en Tholen opgelet! Milieu Ontheffing zorgplicht riolering gemeente Middelburg voor 137 panden in het buitengebied Met GRATIS Adapter Muziekcentrum Middelburg Aan alle bewoners van Koudekerke Dishoek Valkenisse Ons onderhoud Opdat u niet struikelt over ons werk Hij is er zveerï Beaujolais Primeur... |EUros.M«er 0.7 liter 27,95. l liter 18,95 0,Jitter 25,95 0.7 liter I 7 liter I 0,7 liftr I ft" UtiY WIJNKOPERIJ Ropitenu f12, Les Richoises f8,95. Woensdag 15 november 2000 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Nieuws Na het succes van de eerder ver schenen boekjes van de cultuur historische reeks, heeft de pro vincie Zeeland op donderdag 26 oktober de nieuwe aanwinst 'Van schandsteen tot straatkapel' gepresenteerd. Schrijvers Jan Kuipers en Peter Sijnke hebben zich in het negende deel van deze reeks over de Zeeuwse geschiedenis gericht op de vele kleine monumenten die Zeeland rijk is. Monumenten Van schandsteen tot straatkapel neemt u mee naar de tijd dat hui zen en boerderijen verfraaid wer den met onder meer gevelste nen, bovenlichten, namen en makelaars. De monumenten en ornamenten uit het Zeeuwse straatbeeld die bewaard zijn gebleven, stammen voornamelijk uit de periode na 1600. Naast kleine monumenten wor den ook grotere monumenten besproken, zoals 'praethuusjes', waar de oudere mannen van het dorp elkaar troffen en onder het genot van een drankje de laatste dorpsroddels bespraken. Ook steenpitten waaruit drinkwater voor het gestalde vee werd gehaald, zijn monumenten die je niet dagelijks meer tegen komt. Straatmeubilair De schrijvers hebben zich ieder over een paar onderwerpen gebogen. Zo heeft Peter Sijnke zich voornamelijk verdiept in de kleine monumenten aan het huis, het straatmeubilair en de grens- en andere palen. Vervolgens ver telt Jan Kuipers meer over wat er in en om de tuin te vinden was, wat kleine religieuze monumenten en ornamenten zijn en hoe de boerderijen en het platteland eruit zagen in Zeeland in de 18e en 19e eeuw. Zeeuws erfgoed Het aardige aan dit boekje is dat veel monumenten die besproken worden nog steeds terug te vin den zijn in het dagelijkse leven. De fraaie dorpspomp in Sint-Anna ter Muiden en de bedevaartska pel van O.L. Vrouw ter Eecken in Kapellebrug (Oost Zeeuwsch- Vlaanderen) zijn nog steeds te bezichtigen en zijn mooie voor beelden van Zeeuws erfgoed. Kopen/bestellen 'Van schandsteen tot straatkapel' is te verkrijgen in de boekhandel, maar ook te bestellen bij het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. E-mail adres: info- centrum@zeeland.nl. Het informa tiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De prijs van het boekje is f 7,50. In het mobiele praathuis van de provincie zijn steeds Statenleden aanwezig om met de inwoners van Zeeland te praten over onderwerpen die voor Zeeland van belang zijn. In de Zeelandtruck is ook infor matiemateriaal verkrijgbaar over de onderwerpen die aan bod komen. Belangstellenden hoeven met overal verstand van te hebben of over ieder onderwerp een mening te hebben. Hoe het hoger onder wijs vorm moet krijgen, zal wel licht met iedereen aanspreken; maar hoe zit dat nu met woning bouw of het aantrekken van werk gelegenheid; wel of niet meer toeristen, fietspaden of openbaar vervoer om maar eens een paar voorbeelden te noemen. Standplaatsen De Zeelandtruck is de komende tijd te bezoeken op de volgende locaties Vrijdag 17 november in St. Maartensdijk, van 12.00 tot 16.00 uur op de markt. Donderdag 23 november in Zierikzee, van 10.00 tot 16.00 uur op de markt Zaterdag 25 november in Zoutelande, van 12.00 tot 17.00 uur in de Langstraat. Quiz De Grote Zeelandquiz test de kennis van onze mooie provincie. Iedere maand worden vijftien vra gen gesteld over een van de vier thema's van het Zeelanddebat. Deze maand gaan de vragen over Stad en Platteland. Doe de quiz en wie alle vijftien vragen goed beantwoordt wordt opgenomen in het Zeeuwse Topklassement en maakt kans op een van de prachtige prijzen. Provincie-ambtenaren, statenle den en hun familieleden komen met in aanmerking voor een prijs. Onder de juiste inzenders worden 10 boeken verloot. Deze themamaand is dat het boek Natuur in Zeeland. De Zeelandquiz en alle andere zaken rondom het Zeelanddebat kunt u vinden op www.zeelanddebat.nl De Statencommissie Welzijn ver gadert op maandag 20 novem ber, aanvang 9.30 uur. Na het spreekrecht voor het publiek en verslagen van eerdere vergade ringen wordt als eerste gespro ken over de conceptnota 'De kracht van cultuur". Deze nota is reeds eerder iri concept versche nen en er is op gereageerd door diverse gemeenten, culturele organisaties en instellingen. Alle opmerkingen en vragen zijn opgenomen in een antwoordnota. De inspraakreactie hebben geleid tot aanpassing. Vooral op het gebied van de amateurkunst zijn er wijzigingen aangebracht. Inspraak is zeker geen loze kreet gebleken. De paragraaf over de archeologie is volledig herschre ven. Op het gebied van de volksge zondheid staan er twee regiovi sies op de agenda: geestelijke gezondheidszorg en verslavings zorg, zorg aan mensen met een verstandelijke handicap. De regio visies zijn evenals de cultuurnota opgesteld om op langere termijn, van 2001 tot 2004, de uitgangs punten vast te stellen. De termijn 2001-2004 wordt ook gehan teerd voor het plan van aanpak voor mensen met een lichamelij ke functiebeperking, het plan jeugdhulpverlening Zeeland en de budgetovereenkomst Zeeuwse Sportraad. Maandag 20 november om 13.30 uur vergadert de Staten commissie Verkeer en Ver voer. Ook hier kan door het publiek gebruik worden gemaakt van het spreekrecht. Na de notu len en het vervo'ersoverzicht van de PSD worden de voortgang en ontwikkelingen rondom de Westerscheldetunnel besproken. Op het financiële terrein komen de 8e wijziging van het investe- Andere agendapunten zijn de 5e- Nota Ruimtelijke Ordening, ste- dennetwerk Zeeland/Gent, knel punten- en stimuleringsregeling woningbouw, de streekplanherzie ning Kamperland en Schoondijke. De vergaderingen van de Staten commissies worden gehouden in het provinciehuis, Abdij 6 in Mid delburg. De Provinciale Planologische Commissie (PPC) vergadert op 23 november 2000 om 09.45 uur, in het kantoor van de direc tie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De vergadering is openbaar, doch zonder spreekrecht voor het publiek. Op de agenda staan de streekplanuitwerking wegencate- gorisering, streekplanherzienmg Kamperland en Schoondijke, eva luatie convenant duurzaam bou wen, handhaving omgevingsbe leid, rapport woningmarktonder zoek Noord- en Midden-Zeeland en het vergaderschema 2001. De volledige agenda's en bijbeho rende stukken van alle commis sies liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geo pend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook wor den verkregen via de website van de provincie Zeeland, www.zeeland.nl ringsplan en de 16e wijziging van de begroting aan de orde. Het Provinciaal Verkeers- en Ver voersplan Zeeland (PWP) is gee- valueerd. Onderzocht is of de doel- en taakstellingen uit het PWP zijn gehaald. Bij de evalu atie is gebleken dat er nog diver se knelpunten en 'spanningsvel den' zijn. Getracht wordt deze zaken op te lossen en als aan dachtspunten mee te nemen bij de opstelling van een nieuw plan. Het is de bedoeling* dat het nieu we plan in de loop van volgend jaar wordt opgesteld. De Statencommissie Economie vergadert op woensdag 22 november. De vergadering begint om 15.30 uur. Diverse voorstel len van Gedeputeerde Staten voor toekenning van subsidies komen aan de orde.Zo hebben GS voorgesteld de Regionale Informatiebank Bedrijven en Instellingen voor het jaar 2000 een subsidie van ruim 41.000,- toe te kennen. Dit bedrag wordt tot en met 2003 elk jaar toege kend. De RIBIS verschaft als enige instantie gegevens over werkgelegenheid per bedrijfstak van loontrekkers en zelfstandigen .--v. voor de provincie Zeeland. De gegevens zijn van belang voor het verkrijgen van een goed beeld van de omvang en samen stelling van de werkgelegenheid in de provincie. Een ander subsi- dievoorstel betreft de toekenning van 250.000,- aan Syntens. Syntens heeft als doel het Zeeuwse bedrijfsleven te stimule ren om te innoveren en te ver nieuwen. Op vrijdag 24 november vergade ren de leden van de Statencom missie Ruimte, Milieu en Water. De vergadering begint om 9.00 uur. Na het spreekrecht en diverse verslagen staat het Actieprogramma Energiebespa ring en Duurzame energie op de agenda. In het programma is het doel, vermindering van kooldioxi de-uitstoot, omschreven en is aangegeven met welke acties dit bereikt kan worden. Vervolgens wordt gesproken over het Plan van Aanpak Biologische landbouw 2000-2006. Als speerpunten in het Plan van Aanpak worden onder andere genoemd: interesse wekken voor omschakeling, ondersteuning van bedrijven en kennisbevordering. De Provincie Zeeland houdt weer panelbijeenkomsten over het openbaar vervoer. Dit keer zullen de avonden in het teken staan van de haltevoorzie- ningen. Van u willen wij informatie krijgen over verbetering van de inrichting van de halten. Voor het uitvoeren van maatregelen is een provinciaal budget van ruim 1 miljoen gulden beschikbaar. Op Schouwen-Duiveland en Tholen kunnen wij nog meedenkers gebruiken. Komt u uit deze regio's en wilt u meepraten over de bushalten in uw streek? Geef u dan op voor de panelbijeenkomst. Panel Schouwen-Duiveland: 28 november in Auberge Maritime, Zierikzee Panel Tholen: 30 november in de Meulvliet, Tholen Beide bijeenkomsten starten om 19.30 uur en zullen om ongeveer 22.00 uur eindigen. Voor vervoer van en naar Zierikzee/Tholen kan worden gezorgd. Aanmelden kan telefonisch bij Annemarie Willeboordse van de directie Infrastructuur Vervoer, tel. 0118-631658. Voor de rest van Zeeland hebben wij op dit moment nog voldoende deelnemers. Kijkt u verder dan uw eigen bus lang is? Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten aan de gemeente Middelburg ontheffing zorgplicht riolering ex artikel 10.16a wet milieubeheer te verlenen voor 137 panden in het buitengebied van de gemeente. Belanghebbenden kunnen tot en met 8 januari 2001 schriftelijk bezwaarschriften tegen dit besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor een toelichting en kopieën betreffende dit besluit kunt u zich tijdens kantooruren wenden tot de Directie ruimte, milieu en water, dhr. A.P. Abra- hamse, tel. 0118-631169. Lange Delft 80 Telefoon 0118 63 52 32 www.mcmiddelburg.nl 1 Piano' s 1 Digitale piano's 1 Orgels 1 Keyboards 1 Versterkers Vleugels Gitaren Blaasinstrumenten Bladmuziek Slaginstrumenten m Yamaha muziekschool 1 Verhuur financiering Stemmen reparaties N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in KOUDEKERKE, DISHOEK en VALKENISSE aan het waterleidingnet van maandag 6 t/m vrijdag 10 november en van maandag 13 t/m vrijdag 17 november 2000. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon (0118) 483676 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- DELTA\ sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat III bedrijven, instellingen of personen met vooraf individueel zijn gewaarschuwd. Johnnie Walker Red Label Whisky Coebergh Bessenjenever Isolabella Sambuca Liqueur Glenfiddieh Scotch Whisky 0.'liter 49,95 Drambuie Liqueur (17 liter. 39,95 Muier Schipperbitter liter 21,95 - Extra Voordeel - jagermeister Bokma Jameson Martell VS Kruidenbitter Graan jenever Irish Whiskey Cognac DORPSSTRAAT 52 4356 AK OOSTKAPELLE TEL.: (0118)58 1247 Beaujolais Villages Primeur - 2000 ^kopiteau^ Heerlijke frisse en vriendelijke wijn met ff een zeer compleet karakter Tin 95 imdoo> BEAUJOLAIS NOUVEAU ■- .S V-OÏ.'X»--. Beauiolais Nouveau - 2000 Lekkere frisse en fruitige primeurwijn aanbiedingen gelden 14 dagen wk 46/2000 pzc huis-aan-huis kranten thuis in je buurt

de Faam | 2000 | | pagina 7