iHiitwiil GEMEENTE MIDDELBURG Klein Chemisch Afval Bewonersavond Stationsgebied Sinterklaas komt eraan Informatieavond Magistraat wijk Leefbaarheid maak je zelf! Middelburg cultuurhoofdstad Spekcheque voor wijkinitiatieven Waardering Onroerende Zaken 2001-2004 Nieuwe drank en horecawet Rooiaanvragen De ringrijder Collecte Verknald?? Door naar HALT!! Week 46 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Tafeltje Dekje 55 55 Actie zuinig stoken weer van start Woensdag 15 november 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info @middelburg.nl Sinds 1 november is de nieuwe Drank- en horecawet in werking getreden. Die wet heeft een flink aantal wijzigingen en aanscherpin gen tot gevolg voor verkooppunten. Het voorkomen van gezondheidsrisi co's en maatschappelijke problemen is het belangrijkste argument ter ver scherping van de wet. Een van de aanpassingen leidt ertoe dat het ver boden is alcoholhoudende dranken te verkopen in tankstations. Volgens de regering is de verkoop van bier en wijn door benzinestations niet te rij men met het bestrijden van het rijden onder invloed. Uiteraard mogen de Middelburgse pomps ook geen alco hol meer verkopen. Ook maakt de nieuwe wel het moge lijk voor gemeenten een verordening vast te stellen op basis waarvan de verkoop van alcoholhoudende drank, ook van uit snackbars en winkels kan worden stil gelegd. Verder dienen ho recaondernemers actief te controleren op de leeftijdsgrens van klanten. Ten slotte heeft de nieuwe wet gevolgen voor (sport/buurt(verenigingen die een vergunning willen aanvragen voor de verkoop van alcohol. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en voor een boom met een stamdiameter van maximaal 25 centimeter (gemeten 1.30 m boven het maaiveld, maxi maal drie bomen per locatie). Een rooiaanvraag is ontvangen voor: Vier populieren aan de Braak manstraat. Een kastanje en een berk aan de Dorpstraat te Klcverskerke. Twaalf linden vervangen door tien esdoorns aan de Veersesingel. Een eik aan de Boudaenlaan. Een es aan de Oosterschelde- straat. Een kastanje aan de Schepenen laan. Voor nader informatie kunt u con tact opnemen met de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbe- hccr. telefoon 675 312. De Zeeuwse Ringl ijders Vereniging (ZRV) bestaat dit jaar een halve eeuw! AI het gehele jaar zijn er ex tra activiteiten georganiseerd om het 50-jarig jubileum te vieren. Als afsluiter van het jaai; wordt aan slaande vrijdag een speciaal ont worpen bronzen beeld onthuld in Middelburg: "de Ringrijder'. Het levensgrote beeld wordt ge plaatst onder de Lange Jan op het Koorkerkplcin en om 15.00 uur ont huld door de commissaris van de ko ningin de heer drs. W.T. van Gelder. De EHBO-afdeling van Sint Lau rens collecteert in de periode van 20 tot en met 25 november in Sint Lau rens. Hel Leger des Heils heeft toe stemming gekregen om van 20 tot en met 2 december huis-aan-huis te col lecteren in de gemeente Middelburg. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor beljen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 20 tol en met 26 november 2000 Maandag Varkensvlees in saus. stukjes appel en rode kool. aardappelpuree Dinsdag Medaillon, broccoli, gemengde groenten, gestampte aardappelen Woensdag Gehaktbal, stamppol snijbonen Donderdag Kippenborst in kerrieroomsaus met vruchten, groenten en rijst Vrijdag Visfilet in kruidensaus, wortelen, aardappelen Zaterdag Bamigoreng met kipsateh Zondag Wat de pot schaft Het afvalbeleid van de gemeente Middelburg is gestoeld op landelijke regels. Dat wil zeggen dat er gescheiden afval wordt ingezameld. We kennen gft-afval, restafval, grofvuil en Klein Chemisch Afval. Daar voor zijn in gebruik de groene en grijze container, de milieustraat en de chemokar. Wat betreft het Klein Chemisch Afval gaat er vanaf 1 ja nuari 2001 het een en ander veranderen. Per 1 januari wordt een nieuwe lijst gebruikt voor het KCA. Daarop staan alle producten die als u ze ge woon weggooit slecht zijn voor het milieu. De producten worden ge scheiden ingezameld. De inzamcl- lijst KCA is ingekort. Dat komt omdat de technieken van afvalver branding steeds verder verbeteren. In de nieuwste ovens is de tempera tuur zo hoog dat de schadelijke stoffen worden vernietigd en de rci- nigingsinstallatics zuiveren de rookgassen. Deze producten staan op de nieuwe lijst: Huishoudelijk: Batterijen, spaarlampen en ener giezuinige lampen, tl-buizen, vloeibare gootsteenontslopper, lampenolie, petroleum, bestrij dingsmiddelen, insecticiden. Medicijnkastje: Medicijnen, kwikthermometers, injectienaalden. Doe-het-zelf: Verf, lak. beits en houtverduurza- mingsmiddelen. Bij het verven gebruikte producten als terpenti ne, thinner, vcrfafbijtmiddel, ver dunner, kwastrciniger-ontharder en wasbenzine. Hobby: Fotofixeer, foto-ontwikkelaar, etsvloeistoffen zoals salpeterzuur of zwavelzuur, zoutzuur. Vervoer: Accu's, benzine, motorolie, re- molie, olie. oliefilters Milieuvriendelijk en toch KCA? Enkele producten op de KCA-lijst staan bekend als milieuvriendelijk (spaarlampen, ll-lampen). Toch mo gen ze niet in de afvalbak. Ze kun nen namelijk breken en dan komt het zeer giftige fiuorescentiepocder vrij. Ook oplaadbare batterijen en verf op waterbasis dragen bij aan een beter milieu, maar ze bevatten wel zware metalen. Denk aan de vuilnisman Vuilnismannen lopen risico's, om dat zij zich kunnen prikken aan ge bruikte injectiemiddclcn. Zij kun nen ook in aanraking komen met gevaarlijke stoffen uit gebroken TL-lampcn en spaarlmpcn of met gevaarlijke vloeistoffen. Geschei den inzameling dient dus ook de veiligheid van de vuilnisman. Van daar ook dat flessen met gevaarlijke vloeistoffen apart moeten worden ingezameld. Hergebruik Door de KCA-lijst is het mogelijk het KCA te hergebruiken. Zo wordt metaal en glas uit batterijen, accu's en lampen hergebruikt. Van loto- ontwikkelaar-cn fixeer wordt het waardevolle zilver opnieuw ge bruikten ook olie wordt weer als brandstof gebruikt. Op de inzamellijst voor KCA staan alleen die producten die thuis regel matig worden gebruikt, ledereen herkent ze dan ook. Er zijn ook schadelijke producten die thuis door slechts weinig mensen worden gebruikt. Denk aan koelvloeistof of vloeibare toner. Volg dan uw ge zond verstand. Ga voorzichtig met die producten om voor uw eigen veiligheid en gezondheid. Lever ook deze producten gescheiden in. Voor meer informatie over KCA of het inzamelen van afval in Middelburg kunt u bellen met de infolijn van Stadsreiniging, tel. 675 322. Voor het KCA kunt u ook bellen met Milieu Centraal 0900-1719 (30 cent per minuut) of het ministerie van VROM op 070- 3395050. Internet: www.min- vrom.nl en www.aoo.nl Het nieuwe kantoor van het waterschap Zeeuwse Eilanden wordt ge middeld 21 meter hoog, 32 meter breed en de lengte varieert van 80 meter aan de spoorkant tot 93 meter aan de kanaalkant. Dit en nog veel meer werd voorgelicht aan de vijftig bezoekers die vorige week donderdag aanwezig waren bij de informatieavond Stationsgebied in de Zeeuwse bibliotheek. Hel waterschap Zeeuwse Eilanden bouwt het nieuwe kantoor aan de kade van het Kanaal door Walche ren. Het gebouw komt zelfs enkele meters in hel water te staan. Het ontwerp is in een vergevorderd sta dium. Op de informatieavond konden de bezoekers dan ook een flink aantal plaatjes en computerbeelden zien van het te bouwen kantoor. Archi tect Tuinhof van architectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft licht te de beelden toe, maar gaf duide lijk aan dat het nog niet definitief is hoe hel gebouw er komt uit te zien. In deze laatste fase worden details uitgewerkt zoals bijvoorbeeld de 'Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan', en masse zal Sinter klaas met zijn pieten aanstaande zaterdag welkom worden gezongen door vele kinderen. 18 November om 13.30 uur meert de stoomboot aan bij de herdenkingsnaald aan de Rouaansekaai/Beatrixbrug. Daarna volgt een rondrit door de Middelburgse binnenstad (de pieten delen snoepgoed uit) en om 14.30 stopt de stoel op de Markt. Daar heet wethouder RM. Bruinoogc de goedheiligman en zijn gevolg officieel welkom in de hoofdstad. Vanaf dat moment heeft de Sint geen moment meer rust tot en met 5 december, zijn verjaardag. Tot die tijd is hij druk bezig met cadeaux uitzoe ken en bezorgen, scholen bezoeken en andere Sinterklaaslaken. Op donder dag 30 november is de Sint hoogstwaarschijnlijk weer terug in Middelburg. Dan vinden namelijk de hele dag in de binnenstad kinderactiviteiten plaats. gevclstructuur. De bezoekers van de avond die was georganiseerd door het waterschap, kregen ruim de ge legenheid om vragen te stellen aan de architect, de dijkgraaf de heer Gosselaar. communicatiemedewer ker Minncboo van het waterschap, de heer Schild, de projectleider Sta tionsgebied van de gemeente Mid delburg en de heer Vahlkamp van het waterschap. Hel viel op dat met name werd ge vraagd naar andere zaken in het ge bied dan het kantoor van het water schap. Zo was men benieuwd naar de verkeerssituatie straks op de Ka- naalweg als er wordt gebouwd en of er nu wel of niet een langzaam verkeerbrug komt over het kanaal bij de Maisbaai. Voorlichting rondom het Stations gebied staat bij het waterschap, de gemeente en ook Rijkswaterstaat hoog op de prioriteitenlijst. Deze drie partijen bouwen allen een nieuw kantoor in het gebied (ook in dezelfde tijdsperiode). Gezamenlijk wordt een speciale informatiekrant Stationsgebied gemaakt die in de cember voor het eerst verschijnt. Daarna komt de krant nog vier keer per jaar uit tot de bouwwerkzaam heden zijn afgerond. Een aantal aanwezigen buigt zich over de maquette van het "nieuwe hart Frank Viergever) Afgelopen donderdag vond in de Burgerzaal een informatieavond plaats over de sloop van de twee hoogbouwflats in de Magistraatwijk. Zo'n negentig mensen kwamen naar het Stadhuis om voorgelicht te worden over de sloop op maandag 11 december a.s. De informatiebijeenkomst werd ge leid door Aad van de Wouden, journalist bij Omroep Zeeland. Na een korte inleiding door hem. heet te wethouder Bruinooge alle aan wezigen welkom op de bijeen komst. Hij was blij met de betrok kenheid van de mensen bij wat er in hun wijk te gebeuren staat. De fiats worden gesloopt in het kader van het project Herstructurering Magistraatwijk. In de Kwaliteitsat- las Middelburg 2030 is onder ande re de Magistraatwijk opgenomen als écn van de wijken waar her structurering wenselijk is. Na de inleiding door de wethouder kwamen vervolgens de Sagro (slo per), Jowenko (springmeester) en de politie aan het woord. De heer Lick van de Sagro legde uit dat voor de sloop met behulp van cx- plosieven is gekozen omdat de sloop nu korter duurt, de overlast voor de omwonenden tot het mini mum wordt beperkt en het verkeer zo min mogelijk hoeft te worden omgeleid. De lieer Jowenko legde vervolgens uit hoe de sloop in zijn werk gaat. In de twee gebouwen worden gaten geboord. In deze ga ten worden de explosicvcn gestopt en deze worden op maandag 11 de cember om 11.00 uur tot ontste king gebracht. De heer Kriekaard gaf een uitleg over de veiligheid in het gebied op de ochtend van de sloop en de pro cedure rondom het ontruimen van een aantal woningen die in de zeer nabije omgeving van de fiats staan. Enige tijd voor de sloop controleert de politie of alle woningen leeg zijn en worden de woningen verze geld. Nadat de fiats gesloopt zijn, kan begonnen worden met de opbouw van het "nieuwe hart voor de Magi straatwijk". Daarom nam als laatste spreker voor de pauze Marlou Boerbooms van Woongoed Mid delburg het woord. Zij vertelde over de nieuwe woningen, het win kelcentrum en hei zorgcentrum die er voor terug komen. De nieuwe naar voor de woningen boven het winkelcentrum wordt "Parkzicht", de woontorens krijgen de naam "Parkvilla's" mee. Beide namen vanwege het goede uitzicht op liet Meiveldpark. Tijdens de pauze hadden de aanwe- Sinds mei vorig jaar leeft het Wijkteam Meanderhof en Buitenhove (M en B) weer. Steeds meer wijkbewoners zetten zich in voor de verbete ring van de leefbaarheid in hun wijk. Met succes overigens! Na ruim een jaar functioneren van het wijkteam kijken de initiatiefnemers Ria van den Boogaard en Rob Dreessens tevreden terug: "zelfs de prijzen van de koophuizen stijgen!". Volgens Dreessens en Van den Boogaard is hel wijkteam bij uit stek geschikt om iets in de wijk te bereiken. "De krachten mobiliseren werkt beter en effectiever dan in je eentje proberen de leefbaarheid in de wijk te verbeteren. Samen sta je sterk. Zeker als je dan de wijktalel bezoekt. Je vertegenwoordigt de he le wijk en dat welen de wijkwet houder en de wijkagent ook. Er wordt dan beter naar je geluisterd". Het wijkteam M en B heeft al veel gerealiseerd in haar korte bestaan. "Regelmatig brengen we het MenB-nicuwskrantje uit in de wijk. Daarin staan we stil bij alles wat we organiseren of waar wc iets aan willen verbeteren. Hel wordt goed gelezen is onze indruk. Maar vele bewoners doen dan ook actief mee in de wijk. Bijvoorbeeld het onder houden van tuinen en paadjes. Vroeger was het een zooitje, maar nu we met zijn allen erover hebben gepraat zijn we aan de slag gegaan: de wijk ziet er nu in het algemeen weer keurig uit". Verder heeft het wijkteam van alles georganiseerd rondom het EK-voet- bai. Koninginnedag, Kerst en Pa sen. "Wc merken gewoon dal als je iets doet de meeste mensen het erg goed vinden voor de leefbaarheid in de wijk. Mensen leren elkaar ken nen en maken nu altijd een praatje als ze elkaar tegen komen, buurtbe woners gaan weer bij elkaar op be zoek. Dal was eerst nauwelijks het geval. Zo zie je maar dat het zeker nog kan: met zijn allen voor de wijk!". Over de samenwerking met ook de woningbouwvereniging Woongoed is het wijkteam erg te spreken. "Een paar jaar geleden waren we lang niet tevreden over het onder houd aan de woningen. Nu we met het wijkteam in overleg met Woon goed zijn getreden is er veel verbe terd. de gevels zijn bijvoorbeeld ge schilderd en binnenshuis is de ven tilatie verbeterd". Ten slotte zeggen de beide leden van het wijkteam dat ze zeker actief zullen blijven. "De komende jaren gaat er veel veranderen hier in de wijk met name door de realisatie van de Morticrc. Wij vinden dat het college van burgemeester en wet houders beter moet luisteren naar de bewoners en meer communice ren. Hier in de wijk zijn we bang voor het extra verkeer dat zal ko men en waar de kinderen, die later in de Morticrc gaan wonen, naar school moeten. Als wc hiernaar vragen vinden we dat de gemeente onvoldoende antwoorden geeft. Wc blijven ons inzetten totdat dit ver betert, maar wc doen het graag, want leefbaarheid maak jezelf!". Wanneer je betrapt wordt op hel te vroeg afsteken van vuurwerk of in het bezit bent van vuurwerk kun je naar HALT verwezen worden. HALT staat voor het alternatief! Het alternatief is een werkafdoening en ene leermoment. Je mag daar voor kiezen. Of HALT. of het betalen van de boete (16 jaar en ouder), of het voorkomen bij de kinderrechter (12 t/m 15 jarigen). De hoogte van de boete varieert van 100 lot 250 gul den. Vuurwerk afsteken mag alleen op 31 december vanaf 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. zigen veel belangstelling voor de maquette en tekeningen van het 'nieuwe hart'. Tijdens de sloop op 11 december zal een gebied rond om de fiats afgezet worden voor al le verkeer. Op een tekening was dit gebied aangegeven evenals de woningen en winkels die ten tijde van de sloop leeg moeten zijn. Na de pau ze was er gelegenheid tot hel stel len van vragen. Op woensdag 22 november a.s. vindt een informatiebijeenkomst plaats voor de personen die hun woning of winkel dienen te verla ten. De personen die het betreft hebben daarvoor reeds een uitnodi ging ontvangen. Tol slot bedankte wethouder Bruinooge de aanwezi gen voor belangstelling en bijdrage aan deze informatieve avond. tedere week vertelt een lid van het college van burgmeester en wet houders over zijn of haar werk. Deze week wethouder de heer R. Vis ser. In zijn portefeuille cultuur, ouderenbeleid, recreatie en toeris me. Vandaag aan de orde: het 'Cultureel l'rofïel 200i - 2005. "Het Cultureel Profiel van de ge meente Middelburg voor de pe riode 2001 - 2005 geeft richting aan het cultuurbeleid voor de ko mende jaren. Het is niet zo dat we de boel dichttimmeren, het is en blijft een uiteenzetting van de kansen en mogelijkheden van Middelburg op cultureel gebied. We hebben het bekende cultuurad- viesburcau Lagroup gevraagd ons te helpen dit profiel te ontwikkelen. Uit ons gezamenlijk werk blijkt dat de stad zich op drie sporen kan pro fileren: historisch (oud), experimen teel (nieuw), en een combinatie van beiden. Middelburg is landelijk vooral bekend om haar monumen ten. met in de eerste plaats het stad huis. maar niet om haar cultuurge- zichl. Breng je die twee zaken sa men dan kan de stad zich flink on derscheiden. We hebben een unieke stad en wc denken dat met het cul tureel profiel in de hand. Middel burg kan uitgroeien tot een moderne cultuur-historische plaats. Met voor jong en oud interessante uitingen op hel gebied van muziek, kunst en his torie. Zeker als over een paar jaar de nieuwe regionale schouwburg klaar is, kan hel cultureel profiel goed tot zijn recht komen. Ook de Vleeshal, (internationaal een zeer gewaar deerd museum en werkplaats voor hedendaagse kunst, past prima in het plaatje. Stel verder dat hel huidi ge stadhuis, als het nieuwe stads kantoor in het Stationsgebied gereed is, wordt ingericht als 'Huis der Kunsten'. Dat zou toch fantastisch zijn! Ons inziens heeft Middelburg zoveel mogelijkheden op cultureel gebied, dat wc er ons volledig voor gaan inzetten: Middelburg als cul tuurhoofdstad en bestuurlijk ccn- Wethouder Visser trum van Zeeland. Uil NlPO-ondcr- zoek in het hele land blijkt dat Mid delburg niet het imago heeft van cultuur-stad, maar op die cijfers valt het een en ander af te dingen. In Zeeland ligt het uiteraard heel an ders. Hier gaan de Zeeuwen juist wel naar de hoofdstad voor cultuur. We mikken er op dat over tien jaar veel meer mensen uit hel land ook voor culturele evenementen naar Middelburg komen. Met het nieu we culturele profiel onderscheiden we ons op een positieve wijze. Al snel gaan we merken dat cultuur voor de stad hoog op het prioritei tenlijstje slaat. De kunst en cultuur route. elke eerste zondag van de maand, breidt zich nog steeds uit en het VOC-jaar 2002 kan een bijzon der jaar worden. In Middelburg valt dus de komende jaren veel te bele ven op cultureel gebied. Begin vol gend jaar besluit de gemeenteraad hoe het cultuurbeleid van Middel burg zich de komende jaren zal ont wikkelen". De gemeente Middelburg spekt initiatieven van inwoners. Bewo ners die het initiatief nemen om de leefbaarheid in hun wijk, straat of buurt te verbeteren, kunnen daar voor worden beloond met een spekcheque. De waarde van zo'n cheque varieert van 250,= tot .3000,=. In het verleden zijn al diverse vereni gingen en bewoners verblijdt met een spekcheque in de vorm van een geld bedrag. Bijvoorbeeld de bewoners van de Seisweg. Al jaren zetten be woners zich in ter verbetering van speelruimte voor kinderen. Met de spekcheque die zij kregen is onder andere de klok aan de Seisweg terug geplaatst Waar kunt u bijvoorbeeld een spek cheque mee verdienen? Dit kan bij voorbeeld zijn door het gezamenlijk opknappen van een speelpleintje, hel opzetten van een wijkkrant, het orga niseren van een lampionnenoptocht, het organiseren van een buurtbijeen komst. Alles wat uw wijk of buuit ten goede komt! Om in aanmerking te ko men voor een spekcheque moet vol daan zijn aan de volgende spelregels: - Een project moet klaar zijn, of vo lop in uitvoering. - Het project mag niet uitsluitend een persoonlijke belang dienen. - Hel project moet de leefbaarheid in de wijk ten goede komen. - Het initiatief moet komen van be woners. die ook voor de uitvoering van het project zorgen. - Het project moet een voorbeeld functiefunctie vervullen. - Er moet naast geld van de spek cheque, ook sprake zijn van financiering uit andere bronnen. Bewoners die denken met hun pro ject of initiatief in aanmerking te kunnen komen voor een spekcheque kunnen een aanmeldingsformulier invullen. U kunt natuurlijk ook ie mand anders nomineren. Hel aan meldingsformulier is af te halen bij het Wijkondersteuningspunl in uw wijk. of bij de afdeling Communica tie van de gemeente aan de Stadhuis straat 2. Een jury zal beoordelen of aan de spelregels is voldaan en be oordeelt de aanvragen.Twee keer per jaar is er een uitreiking van de spek- cheques. Voor de heffing van diverse ge meentelijke, rijks- en water schapsheffingen moeten de ge meenten periodiek alle onroeren de zaken waarderen. De laatste herwaardering vond in Middel burg plaats naar het prijspeil op 1 januari 1995. Algemeen Op basis van de Wet Waardering Onroerende Zaken (kort aangeduid als de Wet WOZ) mogen de ge meenten tot en met het jaar 2000 gebruikmaken van de waardepeil- datum I januari 1995. Dit jaar dus voor het laatst. Alle gemeenten moeten al het onroerend goed nu opnieuw waarderen. Deze keer naar de waardepcildatum I januari 1999. De gemeente is inmiddels druk be zig met deze herwaardering. Het gaat daarbij om ongeveer 25.000 objecten. De nieuwe WOZ-waarden zullen in het jaar 2001 voor hel eerst voor de belastingheffing wor den gebruikt. Forse waardestijging op komst Iedereen weel dal de prijzen van huizen in Nederland de laatste jaren sterk zijn gestegen. Regelmatige publicaties over de waardestijgin gen geven een forse toename aan. Dat betekent dat de belastingheffing in 2001 zal worden gebaseerd op aanzienlijke hogere WOZ-waarden dan het geval was op basis van de vorige waardepeildatum 1 januari 1995. Of de hogere WOZ-waarden in 2001 ook tot hogere aanslagen van de onroerende-zaakbelastingen gaan leiden, is nog niet zeker. Daar over beslist de gemeenteraad. Het vaststellen van de tarieven zal als gevolg van de ingrijpende waarde stijgingen niet eenvoudig worden. Wat er precies gaal gebeuren, is op dit moment nog niet bekend. De ge meenteraad gaat die tarieven name lijk in december 2000 vaststellen. Wanneer de politiek een besluit heeft genomen over de OZB-tarie- ven voor het jaar 2001, zal hieraan bekendheid worden gegeven. Het is evenwel niet de bedoeling dat de gemeente aan de waardestijging verdient. De tarieven zullen daarom in het algemeen zeker dalen. Uitvoering hertaxaties woningen en niet-woningen Vanaf maandag 13 november jl. zijn de taxaties gestart voor de woningen. De panden zullen indien daartoe aan leiding is inpandig worden opgeno men door een taxateur van KAFI B.V. te Breda. Dit is een onafhanke lijk taxatiebureau waarmee de ge meente Middelburg al geruime tijd samenwerkt. Op verzoek zal de taxa teur een legitimatiebewijs tonen. Naar verwachting zullen de taxaties in december 2000 worden afgerond. In deze maand zullen vermoedelijk ook de taxaties voor de niet-wonin- gen (fabrieken, kantoren, winkels e.d.) gereed zijn. In het voorjaar 2001 zullen de WOZ- beschikkingen aan de eigenaren en gebruikers van alle onroerende zaken automatisch worden toegezonden. Voorlopige teruggaaf voor de Belastingdienst Regelmatig worden vragen gesteld over de WOZ-waarde die moet wor den vermeld op het formulier voor lopige teruggaaf inkomstenbelasting 2001 van de Belastingdienst. Hier moet de huidige WOZ-waarde op basis van de waardepeildatum 1 ja nuari 1995 worden vermeld. Informatie Indien u nadere inlichtingen wenst over de Wet Waardering Onroeren de Zaken (Wel WOZ) dan kunt u terecht bij de sectie Belastingen, Lange Noordstraat 16 tussen 09.00 - 123)0 en 13.00- 16.00 uur. Ook kunt u telefonische informatie krijgen bij Shenaas Idoe telefoon nummer 0118-675598 of René Hoebckc telefoonnummer 0118- 675597. De gemeenten Goes, Middelburg. Noord-Beveland. Reimerswaal, Tholcn, Veere en Vlissingen houden ook dit jaar de actie 'Zuinig Stoken'. De metertabel waarop u uw gas- en elektriciteitsverbruik kunt noleren en bijhouden wordt dit jaar niet huis- aan-huis verspreid. U kunt de 'ener gie-diskette' schriftelijk aanvragen bij DELTA Nutsbedrijven postbus 5Ö48, 4330 KA. Middelburg. Of belt u met nummer 882 000. Stooktabellen Op de teletekstpagina 716 van NOS teletekst en op de website www.cnergiened.nl kunt u elke week de stooktabellen van de weck vinden. Deze kunt u vergelijken met uw eigen verbruik De thermostaat 's nachts een graad je lager brengt een energiebespa ring van 6 met zich mee. Zet ap paraten 's nachts uit. In de sluimer- stand verbruikt ócn apparaat gemid deld nog 8 kWh. Sluit 's avonds de gordijnen, neem een douche in plaats van een bad en gebruik een waterbesparende douchekop.

de Faam | 2000 | | pagina 3