Karlijn Poppe is Zeeuws meest belezen kind f PARIJS, MILAAN, LONDEN, GROENEVELD. Lezersreis London Speciaal voor de lezers van de Faam/Vlissinger Lezingen over Peru I nterieu r Lhrsil Totaa I Mozaïekstad-verhalenstad Spannende dag voor Zeeuws zangtalent [Groeneveld Opticiens ^0^ door Mieke Roelse Spannend tot het laatste moment. Dat was de uitverkiezing van de winnaar van de gro te Zeeuwse kinderboekenpuzzel die boekhan del Fanoy georganiseerd had. De puzzel, die traditioneel in en om de Kinderboekenweek ge maakt kan worden, had bijna tachtig vragen over boeken, schrijvers, tekenaars en boekfigu ren. Op het binnenplein van De Drvkkery aan de Markt in Middelburg werden afgelopen woensdag de prijzen uitgereikt. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAGL ZONDAG MAANDAG DINSDAG BOSS Reservering Voor reservering en meer informatie over dit arrangement: ThamesTravel Stadhuisplein 14 4382 LG Vlissingen 0118-440 444 WOENSDAG Woensdag 15 november 2000 FAAM/VLISSINGER 17 Het binnenplein was afgela den vol. Want niet alleen de prijswinnaars en meegeko men ouders en familie zoch ten een plaatsje, maar ook de winnende en dus meest bele- Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Sportzaal Van Doornlaan West-Souburg, internationale dans, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line- dance voor gevorderden, 19.30 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u„ tel. 625655. Fitnesscentrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jam sessie, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bin go voor 50-plussers, 14 u. Arsenaaltheater Vlissingen, verhalenmiddag voor kinde ren met de prijsuitreiking ver- halenwedstrijd en voorstelling Moluks verhaal, 16 u. Arse naaltheater Vlissingen, verha lenavond met de prijsuitrei king verhalenwedstrijd en di verse optredens, 20 u. De Drukkery Middelburg, lezing door Marlou Pluymakers, 'Het aanraken van de schoonheid', 19.30 u. Het Bolwerk Vlissin gen, bingo, 20 u. Stadhuis Vlissingen, vergadering van de adviescommissie voor de ruimtelijke ordening en de stedelijke ontwikkeling, 19.30 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Reho- bothstraat 9 Oost-Souburg, le zing door W.J. Ouweneel, 'Christelijke leefwijze', 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, lezing door D.J. Bier man, 'Causaliteit en retro-cau- saliteit: het verschijnsel pre sentiment', 16.45 u. Evene mentenhal De Kruitmolen Middelburg, kleindierenten- toonstelling Delta-Show, 20.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, bingo, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, stadsdebat door Jan Marijnissen, fractievoorzitter SP, 'Stop uitverkoop bescha ving', 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Buurthuis Aldegonde Vlis singen, dansavond, 20 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost- Souburg, dansavond met playback optredens, 20 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, snuffelmarkt, 9 u. Kade aan Westelijke Bermweg Oost-Souburg, intocht Sint Ni- colaas met aansluitend een optocht door het dorp, 13 u. Evenementenhal De Kruitmo len Middelburg, kleindieren- tentoonstelling Delta-Show, 10 u. Rouaansekaai Middel burg, intocht Sint Nicolaas, 13.30 u., ontvangst Sint Nico laas op de Markt, 14.30 u. Koorkerk Middelburg, sing-in, 15 u. Bos en dijk bij de kreek Westkapelle, mountainbike wedstrijd, 13 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, intercultureel zaalvoet baltoernooi, 12 u. Wijkcen trum Het Palet Vlissingen, vrouwenactiviteit Arabische vrouwen met ontmoeting en multiculturele maaltijd, 13.30 u. Evenementenhal De Kruit molen Middelburg, kleindie- rententoonstelling Delta- Show, 10 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dance voor beginners, 9.45 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, klaver jassen en line dance voor be ginners, 19.30 u. Zwem school De Parel Domburg, ba- byzwemmen, 15 u. Markt Middelburg, boeken- en verza- melmarkt, 11 u. Stichting In- en Uitloophuis zen Zeeuwse klas kwam de beker ophalen. Groep 6 van basisschool De Kreeke uit het Zeeuws-Vlaamse Westdorpe bleek, van de twaalf klassen die meegedaan hadden, de meeste vragen goed te heb ben, namelijk 74 van de 79. Marnix en Glenn waren uitge loot om de beker in ontvangst te nemen en de boekenbon- nen voor de school ter waarde van 250 gulden. Bloemen wa ren er voor juf Petra Willems. En toen zaten er nog steeds ruim dertig kinderen in span ning. Een prijs hadden ze alle maal, dat wisten ze al. Maar welke, dat was nog onzeker. Annie Streng van de Drvkkery hield de spanning er lang in door hier en daar een grapje te maken of complimentje uit te delen. Uiteindelijk begon het grote aftellen. Onder het opnoemen van een naam en het aantal goede vragen kre gen alle kinderen een boeken- bon van twintig gulden. Het eerste kind had 26 goede ant woorden en dat aantal liep met een rap tempo op om uit eindelijk uit te komen bij een grote groep met maar vier foute antwoorden. Daarna bleven er drie mogelijke win naars over. De tweeling Geor ge en Polle Taminiau uit Mid delburg en Karlijn Poppe uit Veere. Zij hadden alle drie maar één fout. Een kleine on derlinge quiz moest uitkomst brengen. Nadat eerst George een foutje maakte, moest daarna broer Polle in Karlijn Poppe de meerdere erkennen. Wat hij trouwens met een har telijke felicitatie direct deed. Voor de broers waren er twee boekenbonnen elk. Karlijn kreeg naast de beker ook boe kenbonnen ter waarde van 250 gulden mee naar huis. Glunderend zat ze even later te genieten van een glaasje prik, de beker prominent op tafel. En terecht, want voor een heel jaar is zij het meest belezen kind van Zeeland. Karlijn Poppe uit Veere, het meest belezen kind van Zeeland. Die titel en de bijbehorende beker maken behoorlijk veel indruk op de winaars. Dat maakt Dick Anbeek van boek handel Fanoy duidelijk. „Tien jaar geleden zijn we met deze (advertentie) RENÉ LEZARD JULLIEN GIORGIO ARMANI OCCHIAU Stfcëfc CERRUTI 1881 FréshLóok Colon Origineel t-shirt bij Giorgio Armani bril* |||||b: >êMÊÊSÊm Parfumbo#; jij! T'j :Y Tht «.«-,>» 31 dotambMÜK); Uniek brilpoets- doekjebij complete bril puzzel begonnen", legt hij uit. „De winnares van die eerste keer is inmiddels in de twintig en studeert in Amsterdam. Maar als ze in Middelburg is komt ze altijd even langs om te vertellen dat de beker, ook in haar studentenflatje, nog steeds een plaatsje heeft. Even heeft de puzzel een an dere naam gehad, de Libris- foto: Mieke Roelse boekenprijsvraag. Maar toen landelijk bleek dat Libris er niet zoveel mee deed, hebben wij gezegd: geef maar weer terug. Dan blijft het een Zeeuwse aangelegenheid". Wie nog meer over de puzzel en de uitslag wil lezen kan te recht op de internetsite van De Drvkkery: www.de-drvkke- ry.nl. Nif dnr ktfjt mnMolvr. Middelburg, Lange Delft 24.Tel. (0118) 612 083. Vlissingen, Walstraat 97. Tel. (0118) 415 051 Freshlook kleurlenzen: 49,- excl. aanpaskosten T Het Arsenaal te Vlissingen staat donderdag 16 novem ber vanaf vier uur in het te ken van verhalen. Verhalen die geschreven werden door oorspronkelijke Zeeuwen en door Zeeuwen wiens wieg elders gestaan heeft vor men de basis, waarbij de multiculturele samenleving centraal staaf. De verhalen worden voorgele zen door de schrijvers zelf. Het voorlezen wordt afgewisseld met didgeridoo-muziek en Kel tische liederen. Uit de inzendin gen werd overigens duidelijk dat ook tussen mensen die bin nen onze Nederlandse cultuur zijn grootgebracht werelden van cultuurverschillen kunnen bestaan. Om de kinderen van Walcheren bij deze activiteiten te betrekken werd een verha lenproject ontwikkeld voor ge bruik op de Walcherse basis scholen. De groepen 1 t/m 4 van een tiental Walcherse scho len werkten vanuit de verhalen 'Kikker en de vreemdeling' van Max Velthuijs en 'Anansi en die andere beesten' van Noni Licht veld. De bovenbouwers van die scholen werkten vanuit verha len van Anke de Vries en Wim Burkink. Een deskundige jury heeft een selectie van de meest sprekende verhalen gemaakt. Vanaf 20 uur zullen zes deelne mers die geselecteerd werden uit leerlingen van het Schelde- mondcollege, jeugdige asiel zoekers en andere schrijvers van Yerseke tot Oostkapelle om de eer strijden. TT Speciaal voor de lezers van de Faam/Vlissinger heeft Thames Travel een unieke, individuele lezersreis naar Engelands' swingende hoofdstad Londen georgani seerd. In de maanden november en december kunt u dagelijks afreizen voor een genoeglijk verblijf van een aantal dagen in deze enerverende metropool. In twee uur tijd reist u met de supersnelle seacat van Hoverspeed van Oostende naar Dover en van daaruit per trein naar hartje Londen. Vervolgens verblijft u twee nachten, op basis van logies met ontbijt, in het hotel van uw keuze. U heeft dus twee dagen de tijd om Londen te ontdekken, te shoppen, musea te bezoeken en heerlijk te eten in een van de talloze restaurants of pubs. Bij dit ar rangement kunt u kiezen uit vijf zorgvuldig geselecteerde hotels. Alle hotels zijn gele gen in de wijk Bayswater, dus dicht bij de winkelstraten en altijd in de buurt van een metro- of busstation. Bij het arrangement zijn inbegrepen: retourpassage hoverspeed, retourtrein en 2 nach ten hotel/ontbijt. Niet inbegrepen zijn het individuele vervoer in Londen en een annule ringsverzekering. De prijzen van het arrangement variëren, afhankelijk van het hotel, van 299 tot 385 gulden p.p. met een tweepersoonskamer en 391 tot 488 gulden p.p. met een eenpersoonskamer. Verlengingen van de arrangementen zijn tegen een meerprijs moge lijk. Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, dammen voor jong en oud, 18.30 u., dansles voor gevor derden, 19.30 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, bingo, 20 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, bingo, 19.30 u. Clubhuis Olympus Vlissin gen, klaverjassen, 20 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naai cursus, 9.30 en 19.30 u., dans les voor beginners, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u.* Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, lezing van Societa Dante Alighieri, 20 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, dansmiddag voor senioren, 13.30 u. n De lezingenserie over Peru die de Zeeuwse volksuni versiteit dit najaar organi seert was in korte tijd vol ledig uitverkocht. Om die reden heeft de ZVU beslo ten deze serie dit jaar nog een keer extra te presente ren. Op de donderdagen 1 en 8 december zal er een tweede diapresentatie ge houden worden in het ZVU-pand. Vanwege de zeer grote belangstelling voor deze avonden is het raadzaam om ook voor de ze tweede serie op tijd aan te melden bij de ZVU, Spanjaardstraat 51 te Mid delburg, 0118-634800. In deze serie met als titel „Pe ru: tussen Inca's en ijsklim- men" doet een Middelburgse fotograaf en bergbeklimmer verslag van een reis die hij be gin dit jaar maakte. Het doel van deze reis was het beklim men van 's werelds mooiste berg, de bijna 6000 meter hoge Alpamayo. Om op deze grote hoogte een technisch moeilijke beklimming te kunnen vol brengen was het nodig om eerst aan de hoogte te wen nen. Via de koloniale stad Ar- equipa ging de reis langs- en over het Titicacameer naar Cuzco, de oude hoofdstad van het Incarijk. Na een trektocht van een week door de Andes- jungle, over duizenden meters hoge bergpassen, tussen niets ontziende muskieten en op het laatst over een oud Incaspoor bereikte hij uiteindelijk Machu Picchu. Machu Pichu: een my- tische, nog steeds door legen den en raadsels omgeven Inca nederzetting in de Cordillera Vilcanota. Nu voldoende aan de hoogte aangepast ging de reis verder naar het uiteindelij ke doel: de Cordillera Blanca, de 'Witte Bergketen' in het noorden van Peru. Voordat de trektocht naar het basiskamp voor de Alpamayo-beklimming ondernomen werd, werden als laatste test nog enige minder moeilijke 'vijfduizenders' be klommen. Met succes! Als laatste restte de confrontatie met de uitdaging waarvoor lang was getraind... Uiteraard was de fotocamera mee op deze afwisselende, avontuurlijke en spannende reis. Het uiteindelijke doel van de reis: de Alpamayo. Roel Felius vertegenwoordigt Zeeland in de finale van het 'VA- RA-Kindersongfestival 2000' Foto: Leendert Jansen Roel Felius zal op zaterdag 18 november bij de lande lijke finale van het VARA- kindersongfestival de Zeeuwse eer verdedigen. De 12-jarige Goesenaar gaat met het lied 'Sand- wichkind' proberen de hoofdprijs in de wacht te slepen. Of hij hierin gaat slagen wordt bepaald door een deskundige jury met daarin Henk West broek, Kinderen voor Kinde ren-dirigent Majel Lustenhou- wer en de winnares van 1999, Lei Ting Tsang. Voor de aan komst van Sinterklaas is op Nederland 3 te zien wie de winnaar is van het kinder songfestival 2000. De VARA- vereniging organiseert het kindersongfestival dit jaar voor de negende keer. Kinde ren tussen de negen en der tien jaar, uit het hele land, kunnen aan het songfestival meedoen. Er zijn audities, voorrondes en provinciale fi nales gehouden waar de kin deren hun mooiste stem kon den laten horen. De deelne mers worden tijdens hun 'show' niet alleen beoordeeld op zangkwaliteit. „Presentatie en tekstvastheid zijn ook erg belangrijk" aldus Kinderen voor Kinderen-dirigent Majel Lustenhouwer. Maud Hawin- kels presenteert de uitzending en begeleidt de kinderen. Amnesty International - Amnesty International breidt haar activiteiten uit in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Op maandagavond 13 no vember tussen 18.30 en 20.30 uur zijn er Amnesty kaarsen en kaarten te koop en informatie verkrijgbaar over Amnesty. Deze avond kunnen ook brieven ge schreven worden om bijvoor beeld gewetensgevangenen vrij te krijgen. Meer informatie. J van den Hemel, tel. 641512 Snuffelmarkt - In de Vlissing- se sporthal Baskensburg wordt zaterdag 18 november voor de laatste keer dit jaar een rommel markt gehouden. Op deze markt is altijd veel keus, maar er geldt ook hoe vroeger, hoe beter. De markt is voor publiek geopend van 9 tot 16 uur. Muziekworkshop - Zaterdag en zondag 25 en 26 november is er een muziekworkshop in het Centrum voor Nieuwe Mu ziek, Achter de Houttuinen 30 in Middelburg. De workshop die georganiseerd is door 'De Door braak' en onder leiding staat van Klaas Hekman heeft een laag drempelig en open karakter. Zo wel beginnende als gevorderde muzikanten kunnen er aan deel nemen. De kosten voor het hele weekend, inclusief lunch zijn 75 gulden. Informatie en inschrij ven bij Juliette Corsten, tel. 502090. Strandwandeltochten Wandelsportvereniging 't Zand uit Middelburg houdt zaterdag 18 november haar 16e strand- wandeltocht te Vrouwenpolder. Er kan worden gewandeld over 5, 10, 15, 25 en 35 kilometer. De start voor de 25 en 35 kilo meter is om 10 uur. De overige afstanden vertrekken tussen 11 en 14 uur. Aanmelden en ver trekken in restaurant 'Vrouwe in den polder' aan het begin van de Veersedam in Vrouwenpol der. Bij terugkomst ontvangt ie dere deelnemer een geglazuur de herinneringstegel. Multimedia - Uitgeverij Bru- na geeft zaterdag 18 november vanaf 13 uur in 't Spui in Vlissin gen informatie over leuke en leerzame multimedia. Handige en vertandige tips de Sinter klaas -en kersinkopen. Surinaamse dierenverha len - Woensdag komt Judith Al- lard-de Kom in de huiskamers van 't Spui Surinaamse dieren verhalen voorlezen voor kinde ren vanaf 6 jaar. Ze zal er zijn van 15 tot 16 uur. Surinaamse jaarkalender- De fototentoonstelling 'Surina me: mens en natuur' wordt op vrijdag 17 november van 19 tot 21 uur geopend met een be scheiden Surinaams getint feestje in 't Spui te Vlissingen. Na een kort officieel gedeelte is er muziek met hapjes en eèn drankje. In de huiskamer van 't Spui zal er op groot scherm een documentaire vertoond worden van National Geographic over een expeditie door de binnen landen van Suriname op zoek naar het graf van John Eilerts de Haan De tentoonstelling blijft geopend tot 10 december en de bijpassende Surinaamse jaarka lender is te koop bij de boekhan del in 't Spui en in Middelburg bij 'De tuin van broeder Ludovi- cus'. Oranjevereniging Melisker- ke - De Oranjevereniging Melis- kerke bestaat vrijdag 17 novem ber 20 jaar. Dit jubileum wordt die dag vanaf 20 uur gevierd in het dorpshuis 'Ons Huis' aan de Adelaarstraat 26 in Meliskerke. Tijdens deze avond zal het Westkappels kwartet optreden met ouderwetse liedjes in dia lect die meegezongen kunnen worden. Tijdens de bingo kun nen er mooie prijzen gewonnen worden en er zijn tentoonstellin gen over de activiteiten van de vereniging in de afgelopen 20 jaar Voor leden is de toegang gratis, niet leden moeten 5 gul den per persoon betalen. Sint Nicolaas snuffelmarkt - In Campus de Ruyter aan de Van Hogendorpweg 58a in Vliss ingen is er zaterdag 25 novem ber van 9.30 tot 15 uur een snuffelmarkt. Voor de bezoekers is er gratis entree, standhouders kunnen een kraam huren voor 25 gulden. Inlichtingen tussen 18 en 21 uur op tel. 463502 Kosmische superexplosies - In de Zeeuwse bibliotheek te Middelburg houdt Govert Schil ling dinsdag 28 november om 20 uur een lezing met dia's over de jacht op kosmische superex plosies. Kaarten zijn voor 7,50 gulden te koop bij De Drvkkery en de Zeeuwse bibliotheek, bei de in Middelburg. Noormannen - Het jeugdbe- stuur van v.v. De Noormannen houdt zaterdag 18 november, na de intocht van Sint Nicolaas, een bazaar in Hotel restaurant 'De Valk' aan de Zuidstraat 97 in Westkapelle. Vanaf 15 uur is er rad van avontuur, brugbiljarten, grabbelton, dartspel, draaibord met pijl en gewicht raden. Samen delen - Op de thema avond 'Samen delen - Geloven en leven' van maandag 20 no vember in 'De Schaapskooi', Pa pegaaienburg 1 in Vlissingen, zal er nagedacht worden over vra gen als: „Wat betekent geloven in een tijd van welvaart?" en „Wat kunt u als christen doen als er gevraagd wordt om te de len". Inleiding door pastor Jan Scheffers, een stand van de Wereldwinkel is aanwezig. De kerk is open vanaf 19 30 uur. In formatie: Ds. A.V. de Nooij, 472370 en Lenie van der Heide, tel. 461509. Veiling - De gehele agrarische wereld, de bouw en de industrie kunnen objecten aanbieden en een bod doen tijdens de eerste Troostwijk Machinepark Veiling. De veiling vindt plaats op zater dag 18 november en begint om 14 uur in hal 2 van de Goesse Zeelandhallen. Tegelijkertijd met de kijkdagen die voorafgaan aan de veiling zijn er van 16 tot 18 november de Arensman Machi nepark Showdagen. Informatie L.A. Sigmond, tel. 0113-221020 of 0113-221200 of 06- 51075417. Parapsychologie - Het Ko ninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen geeft op de vrijdagen 10, 17,24 november en 1 december een serie lezin gen over Parapsychologie. De lezingen worden verzorgd door Professor dr. D. J. Bierman en dr. J.L.F. Gerding. De lezingen worden gehouden m de aula van de Zeeuwse bibliotheek te Middelburg van 16.45 tot 18.45 uur. De toegangskaarten zijn te lefonisch te bestellen op tel. 654347 en aan de zaal te koop op de avond van de lezing. Bronchitis - Afdeling Walche ren van het Astmafonds houdt op woensdag 22 november een voorlichtingsavond met als the ma 'geneesmiddelen bij astma, bronchitis en longemfyseem' waarbij tevens het belang van voeding bij patiënten met copd (chronische bronchitis en lon gemfyseem) besproken wordt. De lezing is in de Zeeuwse bibli otheek aan de Kousteensedijk te Middelburg, zaal open vanaf 19 30 uur, toegang gratis. De heer E.J. van Hezik, longarts en mevrouw Baronner, dietiste zul len vertellen en na de pauze is er gelegenheid tot vragen stel len aan een deskundig forum. Informatie bij mevrouw P. Bras ser-Boer tel. 471296 Magnetron - 'Oranjezon geeft dinsdag 21 en 28 november de cursus 'gebruik van de (combi-) magnetron'. De lessen worden van 17.30 tot 20.30 uur gege ven bij 'Oranjezon' aan de Schoolstraat 4 in Oostkapelle. Inlichtingen en aanmelden op tel. 581507. (advertentie) ADRIAAN WIM FLIKWEERT SHOWROOM NIEUWERKERK RIJKSWEG 26, TEL 01 1 1 - 641268 SHOWROOM GOES MARCONISTRAAT 15, TEL 01 13 - 220840

de Faam | 2000 | | pagina 17