I N E C I T Y CHUTTERSHOF S T Nurse Betty Dinosaur Snatch Revelation een religieuze thriller Tijd zal van Rhythm of the Dance Kamohues en lutte Goes Maandag 20 november 19 uur: F i L M W E E K SNATCH 1 6 Jr THE CELL 1 6 jr RULES OF EN6AGBUIENT16 jr BLAIR WITCH 2 1 8 Jr SPACE COWBOYS SHAFT li DINOSAUR 1IS8Ï iJIS iiillis 18 Ir SNEAK PRIVülfW THE ROAD TO EL DORADO Ü-S71 12 Jr REVELATION F L M W E E K ftlfi CUP DANCER IN THE DARK E E K WIND ZAL ONS BRIEF ENCOUNTER 'SSfNQEN www.cmeGsty,rs$ voorpremière! g Pederianclse versie) première AL MIDDELBURG iJ;8S§i «r: ;>s8®«MOii GOES Winterserie van Het Zeeuws Orkest Speelman Familiekoor Feestwinkel Bach-familie I Dodici Tijd zat' is een cabaretprogramma van Rob Kamphues en pianist Coen Jutte. Het is een programma waarin tijd centraal staat. Tijdwinst, tijdverlies, tijd als vijand en als je beste vriend. Kamphues staat 24 november op de planken van het Arsenaal theater te Vlissingen met zijn grote mond, zijn kleine hartje en zijn kale kop. Hij gaat flink tekeer, maar ook vertelt hij prachtige verha len en zingt en danst hij. MÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊKËÊBmmamm Na het overweldigende succes van eerdere voor stellingen komt het mu ziek- en dansspektakel Rhythm of the Dance voor een zestal extra shows naar ons land. Een van de plaatsen die aange daan zal worden, is Goes waar het gezelschap vrijdag 1 de cember a.s. optreedt in de Zee landhallen. Woensdag 15 november 2000 FAAM/VLISSINGER 15 Donderdag 16 november t/m woensdag 22 november Dagelijks 19.00 21.45 uur gangsterkomedie met Brad Pitt, Vinnie Jones en Mike Reid Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur bloedstollende film met Jennifer Lopez en Vince Vaughn Dagelijks 21.45 uur een oorlogsheld wordt beschuldigd van moord op onschuldige burgers Donderdag, vrijdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Zaterdag 21.45 24.00 uur vier jongeren beleven een nacht met verstrekkende gevolgen Dagelijks 13.45 uur veteranen gaan voor het laatst de ruimte in, het aftellen kan beginnen Zaterdag 24.00 uur actiefilm met Samual L. Jackson als Shaft Dagelijks 19.00 21.45 uur tragi-komedie met Renée Zwellweger, Morgan Freeman en Chris Rock Woensdag 13.45 16.15 uur meest geavanceerde visuele spektakel uit de Walt Disney's Studio's ooit Woensdag 19.00 21.45 uur meest geavanceerde visuele spektakel uit de Walt Disney's Studio's ooit Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Woensdag 19.00 21.45 uur bovennatuurlijke thriller met Michelle Pfeiffer en Harrison Ford Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de echte liefhebber Dagelijks 16.15 uur animatiefilm over de avonturen van Tulio en Miguel Dagelijks 13.45 16.15 uur Ash, Pikachu en het hele Pokémon universum beleven een nieuw avontuur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.45 16.15 19.00 uur Woensdag 13.45 16.15 uur komedie met Eddie Murphy en Janet Jackson Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 16.15 19.00 21.45 uur Woensdag 16.15 19.00 uur spannende avonturen van een meisje in de grote stad Dagelijks 13.45 uur op de Atlantische oceaan wordt een Duitse U-boot door een Engels oor logsschip geraakt Maandag 19.00 uur op zoek naar de code van een virtual reality programma S Donderdag 19.00 uur Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur sexuele beslommeringen van middelbaar stel die na initieel spel zich af vragen of er toekomst is Donderdag 21.00 uur moviezone: jongeren van 15-25 jaar Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur Woensdag 20.00 uur een moeder heeft er alles voor over om haar zoontje te helpen aan een oog operatie Zondag, maandag en dinsdag 20.00 uur filmploeg wil begrafenisritueel filmen maar de 'actie' laat lang op zich wachten Donderdag en vrijdag 20.30 uur filmploeg wil begrafenisritueel filmen maar de 'actie' laat lang op zich wachten Dinsdag 20.30 uur mooiste liefdesklassieker uit Britse filmgeschiedenis van David Lean BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) Betty (Renée Zellweger) is verslaafd aan de soap 'A Re ason To Love' en hevig ver liefd op het charmante perso nage Dr. David Ravell (Greg Kinnaer). Na de moord door twee 'bad guys' op haar echt genoot, de tweedehands-au toverkoper Del, raakt ze in een shock en weet zij de realiteit en het soapleven niet meer te scheiden. Achtervolgd door de bad guys komt ze aan in L.A. en weet als verpleegster binnen te dringen in het leven van haar soapliefde. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 19 van dit blad. SMeBBSSSa«ïm^.H»^5^»ÏS5Sf!SXOTMBSSiïS3S!Ka5e«!S555®«35S»«WS»a5SH!S«IS^^ Dinosaur is het meest ge avanceerde visuele spektakel uit de Walt Disney studio's ooit! Met een verbazingwek kende combinatie van compu- tergetekende figuren en live achtergrondbeelden wordt het filmpubliek teruggevoerd naar de wonderlijke wereld van de prehistorie voor een ongelofelijk dinosaurus-avon tuur. In deze gangstercomedy lo pen drie verhaallijnen door el kaar. De filmbezoeker komt terecht in een wereld van diamant smokkel, illegale boxpartijen, een kleurrijke Ierse zigeuner en... een hond! Met Brad Pitt, Vinnie Jones en Mike Reid. Regie Guy Ritchie Na de grote nucleaire dreiging is er vrede gekomen op de wereld. Onder leiding van Franco Maculousso komt de ultieme droom van totale har monie binnen handbereik. Het enige dat dit doel nu nog in de weg staat zijn de zoge naamde 'haters', een kleine groep die zich tegen Macu lousso gekeerd heeft. Thorold Stone, een expert in anti-ter- rorisme, krijgt de opdracht een bende van deze 'ongelovi gen' uit te schakelen. Stone heeft een nogal cynische hou ding tegenover het leven ge kregen nadat zijn vrouw en dochter voor zijn ogen plots klaps verdwenen. Hij bemerkt een barst in Maculousso's ide aalbeeld en start een onder zoek naar de waarheid. Stone bundelt de krachten met een computerfreak en een beeld schoon, maar cynisch blind meisje. Samen moeten ze een manier zoeken om de code van een virtual reality programma te kraken, voordat Maculousso het over de wereld verspreidt om zij totale harmonie te be werkstelligen. Naarmate ieders ware bedoe lingen duidelijker worden, wordt Stone gedwongen par tij te kiezen in een strijd die zo oud is als de tijd zelf... Het Zeeuws Orkest onder leiding van dirigent Joan Berkhemer treedt in de laatste week van november in Goes en Middelburg op met een serie concerten. Op het programma staan werken van Beethoven, Brahms en Spohr. Het werk van deze laatste componist is bedoeld voor strijkkwartet en orkest. Daarvoor treedt het bekende Raphael kwartet aan. Concerten zijn 24 no vember om 20 uur, 26 november om 15 uur in de Concertzaal in Middelburg en 25 november om 20 uur in de Grote Kerk in Goes. Kaarten voor Middelburg worden verkocht bij de Zeeuw se Theater Stichting, tel. 0118-659659, voor Goes bij boekhan del De Koperen Tuin, tel. 0113-231072 en muziekhandel Ver- spruy, tel. 0113-214862. Kaarten zijn 30 gulden per stuk. Eén van de grootste familiekoren van Nederland treedt zater dag 18 november op in de recreatiezaal van verzorgingscen trum Cederhof te Kapelle. Het Speelman Familiekoor werd ze ven jaar geleden opgericht na het uitkomen van het boek 'Ge nealogie van het geslacht Speelman'. Het koor telt momenteel zestig leden in de leeftijd van vier tot en met 81 jaar. Vijf keer per jaar treedt het koor op in bejaardentehuizen, kerken en fa miliebijeenkomsten. Acht leden van het familiekoor komen uit Zeeland. Het repertoire bestaat uit volksliederen, filmmuziek, spirituals en eigen liederen. Het optreden in Kapelle begint om 14 uur. In De Meiboom te Krabbendijke zijn zaterdag 18 november Hil- de de Mildt en Chris Jolles te zien in 'De Feestwinkel'. De voor stelling werd vorig jaar geannuleerd in verband met proble men. Nu heeft de Werkgroep Kulturele Evenementen Reimers- waal het duo opnieuw naar Krabbendijke weten te halen. De Mildt en Jolles treden in Zeeland alleen in Krabbendijke op. De Feestwinkel van auteur Thomas Verbogt is een psychologische thriller en tegelijk een inktzwarte komedie met een hoge snel heid en wrange, maar ook ontroerende humor. Twee zussen ontmoeten elkaar na twintig jaar in de feestwinkel van hun ou ders. Ze delen herinneringen, maar die zijn niet allemaal even gelukkig. De Feestwinkel is een unieke kans om twee acteurs uit Goede Tijden, Slechte Tijden te zien. De thriller begint om 20 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de gemeente Reimerswaal, VVV Yerseke en via tel. 0113-551552. In de St. Jacobskerk te Vlissingen is zaterdag 18 november vanaf 20.15 uur het laatste van de drie najaarsconcerten voor orgel en orkest te beluisteren Dit laatste concert zal helemaal in het teken staan van de Bach-familie in een afwisseling tus sen meer en minder bekende composities. Het Vocaal ensemble 'I Dodici' geeft vrijdag 17 november om 20 uur onder leiding van Anne-Marijke de Jong een najaarsconcert in de Hervormde Kerk in 's-Heer Abtskerke. Tijdens het concert staat de Muziek van de Renaissance centraal. Het ensemble is ontstaan als een muzikaal avontuur door een vriendengroep die zelden of nooit samen zong. Al snel groeide de groep uit tot een coherent ensemble met als hoofddoelstelling het instuderen en presenteren van muziek gecomponeerd tijdens de Middeleeuwen tot aan de la te Renaissance. 'I Dodici' (de twaalf) startte in 1999 met twaalf le den. Op dit moment telt de groep tien enthousiaste zangers, alle maal met een muziek- en/of zangachtergrond. In het koor is mo menteel plaats voor een altus, een quintus en een bassus. De twee wekelijkse repetities zijn op donderdagavond. Voor meer info over het koor of de mogelijkheid om mee te zingen: Robert Wheatley, tel. 0118-603491. Kaarten voor het concert ■kosten 7,50 gulden. Wat kun je doen met tijd? Van alles, volgens Kamphues. Zo kun je een raket afschieten naar een zwart gat en zo nagaan of tijdreizen bestaat. Hij vraagt zich natuurlijk ook af of dat wel verstandig is en beseft daarbij ook dat je nooit te oud bent om te leren. Coen Jutte is muzikant en medespeler in het stuk. Jutte deed het conservatorium, speelde in een band, was de chauffeur van Ron Brand- steder en zat tot voor kort nog veertig uur per week op kantoor. Maar, zo concluderen de heren, het is nooit te laat om te veranderen. Tijd zat, als je maar op tijd de juiste keuzes maakt en niet bang bent om de verkeerde keuzes te maken. Kamphues is vooral bekend van televisiep rogramma's als 'Spijkers' en 'De acht plagen van Rob Kamphues'. Zijn eerste theaterpro gramma 'De hernia van Atlas', eveneens handelend over keuzes, werd door critici met veel enthousiasme ontvangen. 'Tijd zat' is daarom een veelbelovend cabaretpro gramma. Rob Kamphues. Rhythm of the Dance is een twee uur du rende show waarin Ierse topartiesten de meest oorspronkelijke vorm van hun cul tuur op spectaculaire wijze over het voet licht brengen. Het is een combinatie van tapdance en traditionele Ierse muziek, ge bracht in een indrukwekkend decor. Het spektakel heeft zich in haar vaderland Ier land ruimschoots bewezen en trok afgelo pen jaar in heel Europa uitverkochte zalen. Geestelijke vader van de dansgroep is Kier- an Cavanagh. Hij werd in 1995 in Nashville onderscheiden voor zijn wereldwijde pro motieactiviteiten voor artiesten als James Brown, Van Morrison, Johnny Cash en Kris Kristofferson. Voor de creatie van Rhythm of the Dance nam Cavanagh choreografe Mary McDonagh in de arm. Deze talentvol le dame had op dat moment al heel wat ge renommeerde musicals begeleid. Vervol gens werden de beste (ballet)dansers en danseressen uit Ierland geselecteerd die reeds internationale ervaring hadden. De belangrijkste danser in Rhythm of the Dan ce is Steffen Jorgensen. Hij werd door Ma ry McDonagh persoonlijk opgeleid in haar eigen dansschool en daarnaast werd hij ge traind in één van de belangrijkste Londense balletscholen. Jorgensen had al de nodige ervaring opgedaan als balletdanser in het Zwanenmeer en won tweemaal het Iers danskampioenschap. Zijn tegenspeelster in Rhythm of the Dance is Aishling Holly, een vrouw met eveneens een indrukwekkende staat van dienst. Ook zij danste bij interna tionale gezelschappen en werd meermalen kampioene in Ierland. De componist is Carl Hession. Hij schreef nieuwe stukken op een traditionele manier en bewerkte bestaande Ierse volksliedjes tot een pakkende sound track. De muziek wordt life gebracht. Ook dat is de kracht van het dansspektakel. Na bekende nummers als Riverdance en Mi chael Flatley's Feet of Flames zal ook deze show ongetwijfeld de Zeeuwse bezoekers in bekoring brengen. De voorverkoop is reeds begonnen. Kaar ten zijn te krijgen op de grotere postkanto ren, GWK-kantoren op het station en aan de Zeelandhallen of telefonisch via tel. 0900-3001250. Het concert begint om 20.15 uur. Rhythm of the Dance, foto Gerth van Roden Si i iü «SS®:

de Faam | 2000 | | pagina 15