Duiker goed alternatief voor brug Thuisjas tegen kille herfst* Jmm \ÊÊÊm\ Je leest 't in je huis-aan-huiskrant Strooiroutes winterseizoen 2000/2001 beschikbaar Proef flexibel waterpeil op Walcheren Rectificatie Vergaderingen algemeen bestuur De Schipper tnorgana faam vlissinger I J **fn De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden Een shop in de shop. Ruim, plezierig, inspirerend. Met het complete Auping-assortiment. Op een bijzondere manier bijeen. We zijn er trots op. U bent van harte welkom. Speciaal voor Auping ontworpen. Soepele fleece-stof, met festonsteek. M, L en XL, voor m en v. Mooi en behaaglijk. Winkelwaarde f 169,- U krijgt de thuisjas cadeau in de Vision Store, tot en met 31 december 2000. Als u voor f 500,- Auping bedtextiel koopt: kussens, dekbedden, hoeslakens, moltons en de nieuwste dekbed overtrekken. Warm aanbevolen! 16 FAAM/VLISSINGER Woensdag 8 november 2000 aterstand Drie hoofdtaken heeft het waterschap. We noemen ze nog maar even: zorg voor ster ke dijken en duinen, goed begaanbare en veilige polderwegen en een juist waterpeil, dat van goede kwaliteit is. Een aardig voorbeeld van een kleinschalig project waarin alle drie de taken een rol spelen is de vervanging van de brug op de Kokuits- weg bij Kattendijke op Zuid-Beveland. Deze polderweg kruist op een gegeven moment een primaire waterloop die het overtollige water van het oostelijke deel van de Wilhelminapolder en het gebied rond Kattendijke afvoert en via het polder gemaal P.j.j. Dekker loost op de Ooster- schelde. Daarna gaat de weg verder over de waterkering. De kruising bestond uit een brug. die in dermate slechte staat ver keerde dat slopen en geheel vernieuwen Foto's Rudy Visser de beste optie was. Een kostbare aangele genheid. temeer omdat er op die plaats eigenlijk geen brug nodig is. Een grote duiker onder de weg zou ook volstaan om het water af te voeren. De enige belem mering vormde nog het feit, dat het hier om een wegkruising met een primaire watergang ging. Volgens onze eigen Keur waterbeheer moet er in zo n situatie een brug komen. Voor een andere constructie is toestemming van het waterschapsbe stuur nodig, dat van oordeel was in dit geval geen bezwaar tegen een duiker te hebben. Openstelling over twee weken Inmiddels is het karwei bijna gereed. De grote betonnen koker van 2.20 m breed, 2 meter hoog en 18 meter lang ligt op zijn plaats. Uitgerekend is, dat die maten vol doende zijn om het polderwater af te voe ren. De wegbermen zijn aangevuld en aan beide kanten met 2.60 meter verbreed, zodat ook die aan de recente veiligheids normen voldoen. Boven de waterlijn zijn aan weerszijden van de koker twee eco- duikers aangelegd, buizen met een diame ter van 60 cm. zodat kleine zoogdieren als muizen en egels ook de oversteek kunnen maken. Dit laatste is gedaan, omdat het gebied onderdeel van een ecologische verbindingszone is. Dieren waarvan we niet willen dat ze zich verspreiden zijn muskusratten. Deze kunnen grote schade aan slootkanten aanrichten door hun graaf- zuchtig gedrag. Om hen te misleiden is er een zogenaamde nepduiker aangelegd, voorzien van een klem. Binnenkort wordt de wegkruising met klinkers bestraat. Asfaltering ervan zal volgend jaar gebeu ren. Naar verwachting kan het verkeer over twee weken weer van de weg gebruik maken. Met het project is een bedrag van ongeveer 220.000,gemoeid, wat ruim een ton minder is dan wanneer er een brug gebouwd zou zijn. dinsdag 28 november 2000 commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken, aanvang 19.30 uur commissie Waterkeringen/Wegen, aanvang 19.30 uur commissie Waterbeheer, aanvang 17.00 uur woensdag 29 november 2000 commissie Middelen, aanvang 19.30 uur maandag i 1 december 2000 vergadering van de algemene vergadering, aanvang 19.30 uur; op de agenda staan Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat in de lage peilgebieden op Walcheren een proef met flexibel peilbeheer toepassen. Dit gebeurt zodra het gebied daarvoor is inge richt. In het peilbesluit voor Walcheren, dat in 1994 is vastgelegd, worden de zomer- en winterstreefpeilen voor deze gebieden ten opzichte van het oude besluit verlaagd. Dit peilbesluit is destijds genomen voor een betere waterbeheer sing en maakt deel uit van het landinrich tingsproject. De vastgestelde verlaging brengt een klein risico van eventuele zet ting aan gebouwen en wegen met zich mee. Vandaar dat het waterschap behoed zaam met de peiiverlagingen omgaat: in dit geval door flexibel peilbeheer. Een bij komend voordeel is dat in de zomer de kans op verdroging van landbouw en natuur verder wordt tegengegaan. Informatiebijeenkomst Op woensdag 22 november houdt water schap Zeeuwse Eilanden een inloopbijeen komst voor geïnteresseerden. In liet dorpshuis 'Ons Huis' in Meliskerke kunnen belangstellenden tussen 15.00 en 17.30 uur en tussen 19.00 en 21.00 uur terecht met hun vragen. Om 15.30 uur en om 19.30 uur wordt er een inleiding gegeven over het onderwerp. De inspraakperiode begint op 20 novem ber en loopt tot 18 december. Het plan ligt gedurende die vier weken ter inzage op de gemeentehuizen van Middelburg, Vlissingen en Veere, op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden (Piet Helnstraat 77) in Goes en op het districts kantoor Walcheren/Noord -Beveland (Baayenhovenseweg 4a) in Grljpskerke. ledereen kan in die periode schriftelijk op het plan reageren. onder meer; begroting 2001 tarieven waterschapsbelastingen 2001 raamplan project waterbeheersing Schouwen-West verkoop woningen Prommelsluis Alle bijeenkomsten zijn voor het publiek toegankelijk en worden gehouden in het waterschapskantoor in Goes, Piet Helnstraat 77. Om het verkeer op de waterschapswegen ook tijdens gladheid in goede banen te lei den heeft het waterschap een uitvoerings plan gladheidbestrijding opgesteld. In dit plan staat precies aangegeven waar er wordt gestrooid en door wie. Want het waterschap is niet de enige wegbeheerder in Zeeland. Ook provincie Zeeland, gemeenten en het Rijk beheren een groot aantal kilometers. En om efficiënt te kun nen werken hebben alle wegbeheerders goede afspraken met elkaar gemaakt. Wie doet wat Het Rijk en de provincie strooien hun eigen wegen en eventueel de fietspaden die erbij horen al voordat het glad zou kunnen wor den. Het waterschap heeft een andere werkwijze. Als uit de weersverwachting blijkt dat er gladheid kan ontstaan, clan inspecteert het waterschapspersoneel 's morgens vroeg de wegen. Alleen wanneer het werkelijk glad is, komen de strooiwa gens van het waterschap in actie. De plat telandswegen voor doorgaand verkeer, openbaar vervoer en vervoer van gevaarlij ke stoffen komen het eerst aan de beurt zodat die tussen 07.00 en 22.00 uur goed begaanbaar zijn. Voor de belangrijke fiets routes en minder belangrijke wegen die in het strooiprogramma zijn opgenomen, is dit tussen 07.00 en 20.00 uur. Ook op De vergadering van de gebiedscommissie Thoien is op 4 december in De Wimpel op Sint Philipsland en begint om 19.30 uur. De eerder aangekondigde vergadering van 30 november in Sint Annaland komt hiermee te vervallen. hevige sneeuwval is het waterschap voor bereid. In dat geval gaan de sneeuwploe gen op pad zodat wegen naar woningen en bedrijven in het buitengebied begaan baar blijven. Welke wegen Het waterschap beheert zo'n 2200 kilome ter polderwegen buiten de bebouwde kom. U zult begrijpen dat het onmogelijk is om alle polderwegen te strooien. De kos ten zouden onacceptabel hoog zijn, nog los van het feit dat het milieu een enorme zoutbelasting zou krijgen. Daarom is ervoor gekozen de belangrijkste doorgaan de wegen en fietsroutes in het strooipro gramma op te nemen. Als u wilt weten of de waterschapswegen bij u in de buurt gestrooid worden, kunt u contact opne men met het bedrijfsbureau Wegen van het waterschap, telefoon (01 13)241000. U kunt een kaart aanvragen waarop alle strooiroutes in het gebied waar u woont zijn aangegeven. Heeft u vragen over de gladheidbestrij ding, dan kunt u bellen met het districts hoofd van de sector Wegen van het gebied waar u woont. Voor Schouwen-Duiveland en Thoien is dit de heer H.A. Dalebout. voor Walcheren en Noord-Beveland de heer T. van Pul en voor Zuid-Beveland de heer j.M. Quist. Zij zijn alien bereikbaar op telefoonnummer (01 13)241000 of stuur een e-mail naar info@wze.nl. Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u terecht bi) afdeling Communicatie: Mariette van Gorkum (eindred.) (0113-241209) of Sandra Minneboo (0113-241422). e-maii: communlcatie@wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (0113)241000 telefax (0113)227528 WOONCENTRUM Wat kan slapen toch mooi zijn. We hebben alles van Auping en we vertellen u er graag over. Van Cittersweg 2a, 4341 RC Arnemuiden Tel. 01 18 603075 Marconistraat 32 446IHH Goes Tel. 0113 230181 slaapkamers Bob Jansen is maar wat trots op het partijtje hout dat hij voor een goed prijsje op de kop heeft weten te tikken. Gewoon gelezen in zijn huis-aan-huis krant, toen hij daarin keek of de vergun ningen voor een nieuwe dakkapel al waren afgegeven. Typisch staaltje van 'twee vliegen in één klap'. Over klap gesproken Bob, denk je wel een beetje aan het hoofd van buurman Dirk? De huis-aan-huiskrant staat boordevol nuttige informatie en actueel nieuws uit de eigen buurt en wordt daarom uitgebreid én veelvuldig gelezen. Slimme adverteerders springen hier op in. Meer informatie: tel. 0118-484000. Thuis in je buurt

de Faam | 2000 | | pagina 16