Statenvergadering Cadeautip! Cadeautip 1. abonnement imokia m telital Subsidieregelingen BiIILtJi.IhiI nu samen voor msÈÊÊÊÊÊmsmm Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 44/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Vrijdag 10 november is de begrotingszitting van Provinciale Staten. De vergade ring wordt zoals gebruikelijk gehouden in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg en begint om 10.00 uur. Wie wil horen hoe het provinciebestuur het komende jaar haar geld wil besteden is welkom. Nieuwe uitgaven De Zeelandtruck Officiële Mededelingen Milieu Ontwerp-vergunningen V.O.F. van Zweeden Saneringsplan Geersesweg Zuid te Middelburg Verkeer en Vervoer Instellen maximum snelheid van 70 km/h op prov. weg N254 nabij Middelburg /W sMÊÊÊÊ. j v Zr- -• SllO E240 GRATIS I AANSLUITING I ERICSSON atelital A1018S E240 Bij aankoop van 3 slips ontvangt u de 4e gratis SPECIAALZAAK Woensdag 1 november 2000 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Niguws Vorming en training vrijwillig kader Per 1 januari 2001 treedt de bovengenoemde subsidieregeling in werking. De regeling richt zich op een specifieke categorie vrijwi- ligers: het vrijwillig kader van vrij willigersorganisaties die bovenlo kaal werkzaam zijn op de terrei nen van welzijn en zorg. Deze organisaties bestaan vrijwel geheel uit vrijwilligers, hooguit bij gestaan door beroepskrachten die voor de noodzakelijke onder steuning van de vrijwilligers zor gen. De vorming en training welke gesubsidieerd kan worden, moet zich richten op het overdragen van kennis, vaardigheden, hou ding en inzicht, welke nodig zijn om goed te kunnen functioneren als vrijwilliger. Bij de hierop gerichte activiteiten kan worden gedacht aan cursussen, trainin gen, themabijeenkomsten, semi nars workshops en dergelijke. Activiteiten welzijn Het welzijnsbeleid van de provin cie is gericht op integrale benade ring van maatschappelijke vraag stukken. Het beleid is vastgelegd in een provinciale beleidsnota. Subsidies worden verleend voor eenmalige activiteiten en klein schalige projecten. De regeling is met bedoeld voor activiteiten die elk jaar in (vrijwel) dezelfde vorm worden georganiseerd. De nieuwe regeling vervangt de subsidiere gelingen, gericht op specifieke groepen zoals jeugd en jongeren, culturele minderheden. Subsidiabele kosten Voor beide regelingen is in de toelichting cfpgenomen welke kos ten subsidiabel zijn. Het gaat dan bijvoorbeeld om ontwikkelingskos ten, publiciteit, drukwerk, het huren van ruimte. Indienen aanvragen De subsidieaanvragen voor activi teiten die in de periode 1 januari t/m 30 juni plaatsvinden moeten volgens de regeling voor 1 november worden ingediend, voor activiteiten in de periode 1 juli t/m 31 december moet de aan vraag voor 1 mei binnen zijn. De aanvragen worden dan in z'n tota liteit op twee momenten beoor deeld. In het kader van een over gangsregeling wordt voor het eer ste halfjaar van 2001 afgeweken van de indieningstermijn en wor den de aanvragen afzonderlijk behandeld Informatie De brochures over de nieuwe sub sidieregelingen inclusief de aan vraagformulieren voor subsidie zijn verkrijgbaar bij het Informatie centrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E- mail adres: infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. In de cultuurhistorische reeks is deel 9, 'Van schandsteen tot straatkapel' verschenen. Dit deel, waarin een overzicht wordt gege ven van de kleine monumenten en ornamenten in Zeeland, is geschreven door Jan J.B. Kuipers en Peter Sijnke. Samen met de reeds eerder verschenen delen vormen de uitgaven een overzicht van (een deel van) de geschiede nis van Zeeland. 'Tussendijks' is het eerste deel in een nieuwe reeks van de provin cie over de natuur en is geschre ven door Robbert Jan Swiers. De boekjes zijn verkrijgbaar bij de boekhandel en bij het Informatie centrum van de provincie. 'Tussendijks' kost ƒ12,50 en 'Van schandsteen tot straatkapel' 7,50. Nieuwe tentoonstelling Van de toestand van de Zeeuwse natuur is een nieuwe tentoonstel ling gemaakt. Wie hiervoor belangstelling heeft kan contact opnemen met het secretariaat van de afdeling Voorlichting van de provincie, tel. 0118-631394. 1 De Statenvergadering van 10 november staat voor een groot deel in het teken van algemene beschouwingen over de begro ting, de meerjarenraming en de najaarsnota. In de ochtenduren krijgen alle fracties de gelegen heid hun mening te geven over de besteding van het provinciale geld en het daarmee samenhan gend beleid. Iedere gedeputeer de krijgt spreektijd om te ant woorden op reacties en opmer kingen van de diverse woordvoer ders. Als alles volgens de plan ning verloopt wordt de vergade ring rond half een geschorst. Het is afhankelijk van de interrupties (vragen en opmerkingen tussen door) of alle gedeputeerden dan al aan het woord zijn geweest. De schorsing wordt gebruikt om onderling te kunnen overleggen en de inwendige mens te verster ken. Om 14.00 uur gaat de vergade ring weer verder en komen de gedeputeerden aan bod die voor de middag die kans nog niet had den. Als zij hun zegje hebben gedaan volgt er weer een schor sing die benut wordt om onder ling te overleggen. Daarna krijgen alle fracties weer de gelegenheid te reageren op de standpunten van de gedeputeerden welke op hun beurt ook weer een aantal minuten spreektijd krijgen. Het is de bedoeling dan het begrotings debat rond 18.00 uur is afgelo pen. Na dit debat wordt weer even geschorst. Tenslotte wor den de voorstellen behandeld van Gedeputeerde Staten (GS)Veel van deze voorstellen hangen samen met de behandeling van de begroting. Alle voorstellen zijn in de diverse statencommissies reeds aan de orde geweest. Voor de volledigheid volgt hieronder een opsomming. Financiën Tarief provinciale opcenten motorrijtuigenbelasting 2001, 2e bestuursrapportage 2000, inves teringsplan 2001, 14e wijziging begroting 2000. Welzijn, Economie en Bestuur Wijze van subsidiëren Stichting het Klaverblad, beleidskader sociale zorg, bijdrage aan de Hogeschool Zeeland voor het instellen van een Leerstoel Duurzaamheid, startsubsidie voor het project Investeren in Effectiviteit, bijdrage voor het samenwerkingsakkoord onderwijs Suffolk en Vlaanderen, bijdragen voor 2001 en 2002 voor de Maand van de Vrijheid, toevoe ging extra bedrag aan de reserve welzijn, eenmalige subsidie aan SCOOP voor het aantrekken van twee trainees. Jaarprogramma Ruimte, Milieu en Water 2001. Infrastructuur Vervoer Wijziging prioriteitenlijst GDU 1999, beschikbaarstelling aanvul lend bedrag voor het actualiseren van het provinciaal verkeers- en vervoersplan, bijdragen voor 2000 en 2001 voor de IPO-capa- citeit voor mobiliteit, meerjaren programma Infrastructuur Zeeland 2001-2005. Kabinet, Juridische zaken en Bestuursondersteuning Beschikbaarstelling bedragen voor: toetsing rampenbestrij dingsplannen bedrijven, risico- inventarisatie voor de provincie Zeeland, interprovinciale oefenin gen, het houden van workshops integriteit openbaar bestuur. Inhoudelijke toetsing rampenbe strijdingsplan Westerschelde- tunnel tijdens bouwfase, invoering kwaliteitsborgingssysteem voor de rampenbestrijding in Zeeland. Overige zaken Beschikbaarstelling bijdrage voor het bewerken van de archieven van voormalige provinciale instel lingen, krediet voor het vervan gen van het adressysteem, beschikbaarstelling van bedrag voor: prioriteiten informatie- en communicatie-infrastructuur 2001, ARBO-prioriteiten begro ting 2001. De agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook worden verkregen via de home page van de provincie Zeeland, www.zeeland.nl. De Zeelandtruck gaat vanaf 4 november weer op pad. Sportliefhebbers en andere inwo ners uit Nieuw- en Sint-Joosland kunnen zaterdagmiddag 4 november in de truck terecht om met Statenleden te praten over Zeelands toekomst. De Zeelandtruck staat tussen 13.00 en 17.00 uur geparkeerd bij het voetbalveld van vv. Nieuwland. Maandag 6 november is de standplaats bij restaurant Rosenhof aan de Fort den Haakweg te Vrouwenpolder. Tijdstip: van 16.00 tot 22.00 uur. Woensdag 8 november staat het mobiele praathuis van de provin cie in Oostburg. Woensdag 15 november is Koudekerke aan de beurt. Van 16.00 tot 22.00 uur staat de truck op de parkeerplaats bij sporthal De Couburg aan de Duinstraat. Discussie Het internetdebat is in volle gang. Elke week is er een andere stel ling. Deze kunt u vinden op www.zeelanddebat.nl. Natuurlijk kunt u daar ook alle andere zaken vinden die spelen rondom het Zeelanddebat, zoals 1 de Zeelandwijzer, de Zeelandquiz, de discussienota, nieuws en acti viteiten. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aanvragen ontvangen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlaktewateren van de heer A.C. van Zweeden, namens V.O.F. van Zweeden, voor het demonteren en restaureren van Porsches en het verkopen van tweedehands Porsches aan de Elektraweg 9 te Middelburg. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het da gelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden willen de ver gunningen verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 2 november 2000 tot en met 29 november 2000 ter in zage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefo nische afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur en bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113-241268) van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaat sen en tijden. Een ieder kan tot en met 30 no vember 2000 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunnmg Wet milieubeheer in dienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, doch te wor den gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens met bekend te maken. Tot en met 22 november 2000 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning(en) (tel: 01180-631071). Bij de gedach tenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwe zig te zijn en kunnen mondelin ge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunnmg(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en) kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur en bij de receptie van het water schap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werk dagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113- 241268) van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 23 november 2000 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp- vergunning Wet milieubeheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan het dagelijks bestuur van het water schap Zeeuwse Eilanden, doch te worden gezonden aan Gedepu teerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 16 november 2000 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning(en) (tel: 01180-631769. Bij de gedach tenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwe zig te zijn en kunnen mondelin ge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunmng(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunmng(en) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en) kunnen later be roep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben onderzoeksrap porten en een saneringsplan ont vangen van de gemeente Middelburg met betrekking tot de bodemverontreiniging op de loca tie Geersesweg Zuid te Middelburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan (artikel 39 Wet bodembescherming) in te stemmen. De ontwerp-beschikking ligt van 1 november tot en met 29 novem ber 2000 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631778. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw M. Hordijk (tel. 0118-631778). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben voor een gedeel te van de provinciale weg Goes- Middelburg (N254) een verkeers maatregel vastgesteld. Het betreft de instelling van een maximumsnelheid van 70 km/h voor het weggedeelte nabij de aansluiting op rijksweg A58. De maatregel houdt ver band met de aanleg van een rotonde bij deze aansluiting en geldt alleen voor het verkeer in de richting van rijksweg A58/Middelburg. Het betreffende verkeersbesluit ligt vanaf 2 november tot en met 14 december 2000 ter inzage bij de Directie Infrastructuur en Vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer D006, op werkdagen van 8 - 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, een mondelinge toelich ting of kopieën van ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer W.L. Houmes, tel. 0118-631545. Belanghebbenden kunnen tot en met 14 december 2000 tegen dit verkeersbesluit een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. aw"»".| ebitse! t.w.v./105ï° WORLD 12:35 3 •A aiüTI ibitel l LIBERTEL t Ï!°J debitel ALKMAAR Langeslraal 23 ALMELO Grotestraat 43a AMSTERDAM Rokin 174 ARNHEM Rijnstraat 69 ASSEN Kruisstraat 2 BERGEN OP ZOOM St Josephstra.it 4a DEVENTER Broederenstraat 3-5 EINDHOVEN WC Woensel 37b ENSCHEDE Oe Heume l DEN HAAG Frederik Hendriklaan 178. Leyweg 633 GOES Lange Vorststraat 41-43 HEERENVEEN Dracht 106 HEERLEN Promenade 2b HENGELO Molenstraat 11 LEIDSCHENDAM Leidschenhage Uguster 8 LEUSOEN Komeny 7 MAASTRICHT Maastrichter Brugstraat 33 MIDDELBURG Segeerstraat 8 NIJMEGEN Mariekenstraat 53 OLDENZAAL WC De Driehoek. Clarissenhol 38 OSS Walplein 5 ROTTERDAM Stadhuisplein 34 SITTARD Limbnchterstraat 56 TILBURG Heuvelstraat 115 UDEN Gallery 8 UTRECHT Steenweg 22 ZAANDAM Gedempte Gracht 140-144 (tegenover C&A) ZEIST Slotlaan 219 ZOETERMEER WC Stadshart Het Rond 38 Bt| aanvraag van een abonnement dient u een geldige legitimatie te overhandigen plus een bank- ol giroafschnrt met ouder dan 1 maand Vooi bedrijven een K.v K uittreksel, met cuder dan 1 jaar •i.c.m. een 2 jarig daluur 80 abonnement. Vraag naar de actie voorwaarden Aantxedmg geldig t/m 13 november 2000 of zolang de voorraad strekt Vraag raar oe acwvoorvaarden in net Maal. Pr.jswijflgmgen druk- en zetfouten voorbehouden Het combineren van meerdere modellen is mogelijk. De laagstgeprijsde slip is gratis Deze actie is geldig t/m 2-12-2000

de Faam | 2000 | | pagina 7