GEMEENTE M «liéflhiKtl!. 4 DDELBURG De partijen over de gemeentebegroting voor 2001 unie55+ ^d^GROEN LINKS DEMOCRATEN Week 44 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 ^Christen Urne Woensdag 1 november 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatiefolders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl mmmam AOV/UNIE 55+ Hel lopende jaar is voor (politiek) Middelburg, maar zeker voor de ou derenpartijen, een bewogen jaar ge weest. Na veel geruzie in het vorige eollcgc en des te meer in de fractie van de PvdA, blies die fractie zich zelf op en trok zich uit het college terug. Daarop vormden VVD, CDA, de CU en AOV/UNIE 55+ hel nieuwe college. Een unieke kans voor ons, als kleine fractie, mede hel beleid te gaan bepalen. Zoals gewoonlijk eerst wat algeme ne opmerkingen: het kabinet deed de relatief ongunstige, ja zelfs ne gatieve inkomenseffecten van de belastingherziening voor 65+-ers af met de mededeling dat hun koop krachtstijging in de periode 1995- 1999 aanmerkelijk hoger was ge weest dan voor andere groepen.... Uil cijfers van hel CBS bleek dal de koopkrachtstijging voor 65+-ers juist aanzienlijk is achtergebleven N.B. De lonen stegen in het midden en kleinbedrijf in 1999 met 6% Het wordt tijd dat de Haagse poli tiek dit gaat erkennen en maatrege len zal nemen, juist nu het econo mische tij zo gunstig is Gelukkig blijft de gemeentelijke belastingstijging binnen de perken. De stijging mag. zoals afgespro ken. niet hoger zijn dan het inflatie percentage. De "zalmsnip" is in Middelburg al jaren voor iedereen verwerkt in de tarieven en dal is in lang niet alle Zeeuwse gemeenten het geval Na lang aandringen onzerzijds, wordt een parkeervergunning (prijs: Fl. 81,= per jaar) te gebruiken voor sociaal bezoek aan b.v. ouderen, ge handicapten en eenoudergezinnen die zelf geen auto hebben (in het belanghebbenden/betaald parkeren- gebicd), ingevoerd MARKT I 'A jaar geleden besloot het toen malige college dat de kiosken maar zouden moeten blijven staan. Er was, en is, geen geld om ze te ver vangen of te verbeteren. Wat ons betreft is de herstructure ring van de markt mede daarom dan ook mislukt SCHOUWBURG De realisering is door hel nieuwe college voortvarend aangepakt. De locatie Blauwedijk is losgelaten wegens de veel hogere kosten en het jaren tijdverlies. Als Miniatuur Walcheren verplaatst gaat worden zijn wij een groot voorstander van het aanleggen van een nabijgelegen transferium (een parkeerterrein builen het centrum waar je kunt overstappen op open baar vervoer naar het centrum). Goed voor hel oplossen van het par keerprobleem in de stad, de door stroming van het verkeer en voor Miniatuur Walcheren HUIS DER KUNSTEN Wij zijn altijd voorstander geweest van realisatie van het museum Al- do van Eyck" in hel Maisbaaige- bied. De provincie wilde hier vorig jaar november geen geld voor be schikbaar stellen (de gemeente wel n.l. 3 'A miljoen!). Ook dit jaar luk te het niet overeenstemming met de provincie te bereiken.Er is twijfel over de mogelijkheden van het ge bouw als museum. Architectonisch zou het natuurlijk een prachtig (mo dern) monument zijn voor de helaas overleden Aldo van Eyck. Maar wie heeft er. geschat, ruim 10 miljoen voor beschikbaar En wie gaat het, waarvoor, gebruiken Zoals ook in de Kwaliteitsatlas van "Middelburg 2030" slaat zou het stadhuis, nadat het nieuwe stads kantoor eind 2003 klaar is, bijzon der geschikt zijn als "Huis der Kun sten", d.w.z. deels als museum voor moderne kunst maar ook beschik baar voor instellingen op gebied van Kunst en Cultuur. LEVENSLOOPBESTENDIGE WONINGEN Wij zijn al lang een groot voorstan der van dit soort woningen naar het voorbeeld van Humanitas in Rotter dam. Het is geweldig dat in de Ma- gistraatwijk bij de herstructurering een dergelijk complex door Woon- goed gerealiseerd zal worden. Ge lukkig is en wordt op meerdere plaatsen in de stad ouderenhuisves ting nieuw gebouwd of verbeterd. Helaas is het "opplusproject" van bestaande woningen door verschil lende oorzaken mislukt, maar er komt nu een nieuw project: "wo- ningadvics". Verder vragen wij aandacht voor de volgende punten: 1. Een openbaarvervoerverbinding tussen Dauwendaele en Zuid en tussen Nicuwland en het centrum: 2. Een eerslchulppost in het me disch centrum; 3. Als de Dokbrug voor restauratie verwijderd wordt, zou daar tijdelijk een loopbrug moeten komen voor de vele oude ren uit het Maisbaaigebied die moeilijk ter been zijn; 4. Indien er een langzaamverkeer brug over hel kanaal bijkomt dan willen wij die verbieden voor brom mers, en op de Havcndijk laten aan sluiten. Dat geeft een logischer verkeersafwikkeling richting Veere en het Damplein en de grote passa giersschepen behouden hun moge lijkheid om te "zwaaien" rond gaan). Kan dat niet, dan varen ze door naar Vlissingen om daar ook adn te leggen, in plaats van in Middel burg! Voor de binnenvaart is zo'n extra brug hoe dan ook een obstakel te meer. Wij zijn, sinds jaren, groot voor stander van de "dualisering" van het lokaal bestuur. Speciaal de positie van de wethouders moet verande ren. Nu is het nog zo dat een wet houder ook raadslid is, dat wil zeg gen meestemt over zijn eigen voor stellen Zeg maar een minister die tevens kamerlid zou zijn... Heeft U vragen of opmerkingen, neemt U dan contact op met: B.G.L. Wild, fractievoorzitter AOV/UNIE 55+ Tel. 0118 - 634243. AOV/UNIE 55+ MIDDELBURG HEEFT NOG (MAAR) Vh. JA AR OM TE "OOGSTEN" VÓÓR DE VERKIEZINGEN....! DÜ3SDM Fracties D'66 en Sociaal Democraten Middelburg Binnenkort stelt de raad de begro ting van de gemeente voor 2001 vast. Dat is dé gelegenheid voor al le partijen om te zeggen wat zij be langrijk vinden, waar zij aandacht voor vragen en welke wensen zij hebben. Wij vinden dat bij een blik vooruil even omkijken past. Het gemeen tebestuur heeft over een paar maanden een roerig jaar achter de rug. Eerst viel de fractie van de Partij van de Arbeid uiteen en ver trokken de wethouders van die partij. Daarna zegde de raad het vertrouwen in de burgemeester op. Op dit moment heeft de raad tot de verkiezingen nog anderhalfjaar te gaan. Wij willen dat het ge meentebestuur in die tijd vaart geeft aan een aantal belangrijke zaken. Aan ons zal het niet liggen. We lopen even een paar zaken met u langs. De omgang met onze inwoners Het gemeentebestuur is er in de eer ste plaats voor de inwoners van on ze stad. Hun belangen staan voorop. Middelburg is van ons allemaal. Dat betekent dat wij allen samen een stukje lusten en lasten dragen, dat onze auto door uw straat en u door onze straat rijdt, dat naast u of achter u mensen ook recht hebben op een plek om te wonen. Wij vin den dat u over alles moet kunnen meepraten en dat serieus naar u moet worden geluisterd. Communicatie Weerstand ontstaat door overval. Wij vinden dat u op zijn allerminst recht hebt op tijdige informatie. Wordt uw straal opgebroken, wordt er achter u gebouwd, u dient dat te weten. De gemeente doet, vinden wij, haar best. Maar het kan veel en veel beter. Wij blijven daarvoor pleiten. Ten tweede als burger moet u alles kunnen weten over die za ken, die uw belang raken zoals het zwembad, het A-thcater, de herin richting van de binnenstad, parke ren, hei jeugd- en seniorenbeleid etc. Doorzichtigheid Communicatie is één. begrijpelijk is twee. Wij vinden dat u moet kunnen begrijpen wat de gemeente wil, waarom en wat dal voor u betekent. Van burgemeester en wethouders verwachten wij duidelijke voorstel len en besluiten. Dezelfde transpa rantie mag ti van ons verwachten. Wij zullen duidelijke en doorzichti ge standpunten innemen. Uw me ning is daarbij voor ons van groot belang. Van ons krijgt u tekst en uit leg, niet in woord alleen maar ook metterdaad. Bestuur In 2001 moeten wij een nieuwe burgemeester vinden. Niémand is tevreden over de huidige procedure. Die is omgeven met een waas van geheimzinnigheid. Door de geheim houdingsplicht mogen de leden van de vertrouwenscommissie niets on dernemen. ook niet om zelf te kun nen beoordelen of de aangedragen kandidaten geschikt zijn. Een een malige kennismaking moet genoeg zijn. Wij vinden dal niet. De proce dures worden anders. Wij hebben de minister van binnenlandse zaken gevraag een experiment toe te staan, dal aansluit op de toekomsti ge procedure. Als het aan ons ligt, wordt u betrokken bij de benoe ming van uw burgemeester. Zwembad Al meer dan 10 jaar praten wij over de bouw van een nieuw zwembad. De plannen beginnen nu vast vorm te krijgen. Duidelijk is ook dat er een tijd geen zwembad in onze stad zal zijn. 9 maanden zeggen de wet houders. Wij denken dat het wel een jaar gaat duren. Voor ons is een periode langer dan 3 maanden on aanvaardbaar. U kunt erop vertrou wen dal wij waakzaam blijven. Theater Populair gezegd, het theater aan het Molenwater is, net als het zwem bad, tol op de draad versleten. Bin nenkort moet de raad de plek kie zen, waar het nieuwe zal worden gebouwd. Burgemeester en wethou ders willen een theater aan het Mo lenwater of op het terrein van de kazerne. Om te bouwen aan hel Molenwater moet Miniatuur Wal cheren worden uitgekocht, het ka- zcrneterrcin is nog niet beschikbaar. Een theater vraagt veel ruimte en trekt verkeer aan. Ruimte in de bin nenstad is schaars, verkeer en par keren is een probleem. Wij vinden dan ook dal het gemeentebestuur serieus over andere plekken moeten nadenken en dat u als burger daar over een hartig woordje mee moet kunnen spreken. Woningbouw Na vele jaren van stilstand wordt in Middelburg weer volop gebouwd. Een probleem vinden wij het ont breken van een visie op de groei van onze stad. Het lijkt er nu op dat elke lege plek zo snel mogelijk wordt volgebouwd. Je bent er niet met het bouwen van woningen alleen. Duidelijk moet zijn wat bijvoorbeeld de effecten van de verkeersstromen zijn en wel ke voorzieningen, denk aan win kels, een voorziening voor ouderen, een honk voor de jeugd, nodig zijn. U vraagt toch meer dan een dak bo ven uw hoofd? Stadhuis Middelburg heeft een van de mooi ste stadhuizen van ons land. Bestu ren gaat anders dan 500 jaar gele den. Wij steunen de plannen voor de bouw van een nieuw. In ruil voor onze steun hebben wij om een goed plan voor de beslemming van het oude stadhuis gevraagd. Aan een voorstel wordt gewerkt. Wij zullen die plannen kritisch bekijken. Wij hebben meer ideeën, de tocge melen ruimte is gebruikt. Bent u geïnteresseerd, neem dan contact met ons op. De samenwerkende fracties van D66 en Sociaal Democraten Mid delburg Bert Leynse tel. 614732 Hayati Akdag lel. 636031 Rob Koper tel 623962 Piet Kraan tel. 651085 Het jaar 2000 is in meerdere op zichten een bijzonder jaar ge weest. Veel voorspoed mochten we van Onze God ontvangen En daar zijn we dankbaar voor. 'Hoe kunnen we de burger het beste dienen?'dat moet onze be- Het CDA Samenleven doe je niet alleen Samenleven doe je met mensen In De Uitvreter van Ncscio zegt Ja- pi: "t Ecnigste wat me spijt is datje op Walcheren niet eens af en toe een relletje hebt'. De afgelopen tijd hebben wij over dynamiek in de stad niet te klagen. Niet alleen dal er hooglopende emoties zijn ge weest. maar vooral dat wc geweldig veel op stapel hebben staan. Denk maar aan het Stationsgebied met een nieuw stadskantoor en watcr- schapsgebouw, denk aan de Mortie- re waar woningbouw en bedrijven in een goede harmonie moeten sa mengaan, denk aan de schouwburg. Veel veranderingen roepen emoties op, bewoners die het erg snel vin den gaan, die liever meer informatie wensen, die willen meepraten. Het CDA vindt dat het overleg en het contact met u als inwoners van Middelburg in deze hectische perio de absolute prioriteit heeft. Communicatie Zonder een goede communicatie met de burgers kunnen we hel grote werk dat we willen uitvoeren wel vergeten. Het gaat immers om u als burger. U moet de stad leefbaar vin den. U moet het prettig vinden in Middelburg te wonen. U moet zich veilig voelen. Uw leefomgeving moet aangenaam zijn. Dat kunnen we alleen bereiken in samenwer king met u. Het CDA wil daarom dat de afde ling communicatie wordt versterkt, zodat er meer en beter voorlichting gegeven kan worden. Grote projec ten vragen nu eenmaal om een uit- 1 stuurlijke insteek zijn voor 2001. Veel principebeslissingen zijn ge nomen over de aanleg en bouw van Mortiere, Stadskantoor, Zwembad en Schouwburg de re alisering zal vanaf 2001 gebeuren. En daarmee zullen de contouren vocrig voorlichtingstraject, hel or ganiseren van inloopavonden, bur gerparticipatie. Het is dan ook niet voor niets dat hel CDA iedere derde donderdag van de maand (de don derdag vóór de raadvergadering) open fractie heeft. (Bel de fractiese cretaris om uw bezoek aan te kon digen: 633690). Ook moeten de raadsleden een E-mail adres krijgen om de stukken en rapporten in een zo vroeg mogelijk stadium te ont vangen. Zorg voor je naaste Het is voor het CDA niet genoeg als het paarse kabinet erover praat dat het goed gaat in Nederland, dat er meer geld dan ooit te besteden is, dat er landelijk miljarden verdeeld worden. Er is nog altijd een grote groep waarmee het niet goed gaat. Juist vanuit het CDA-gedachten- gocd van gerechtigheid en solidari teit betekent dit dat wij voor onze naaste moeten opkomen. Het paarse kabinet is er niet in geslaagd een evenredige groei in de welvaart voor alle groepen te bereiken. Na tuurlijk moet op landelijk niveau het uitkcringsbclcid worden bijge steld. Maar als CDA-Middelburg willen we dat de ergste lacunes op plaatselijk niveau worden gerepa reerd. Daarop pleiten wij voor het instellen van een schoolbijdrage aan bijstandsgerechtigden met kin deren in de leeftijdscategorie van 12 tot 18 jaar. Extra kosten voor schoolgaande kinderen kunnen daarmee betaald worden. Ook moe ten alle uitkeringsgerechtigden dit jaar weer een eindejaarsuitkering ontvangen. Tevens willen wij dat de mogelijkheden worden vergroot om bijzondere bijstand te geven. Ook van onze stad veranderen. En dus zal het gemeentelijk logo snel ver ouderd zijn. Naast dankbaarheid ook zorg; zorg om tweedeling in de samenleving. Want niet alleen de grote projecten tellen voor de ChristenUnie maar ook de kleine duurzame gebruiksgoederen moe ten daaruit bekostigd kunnen wor den. Geld als water Natuurlijk moet de gemeente zor gen dat iedere belastingcent be hoorlijk en zorgvuldig wordt be steed. Het CDA pleit er daarom voor dat er een centrale inkoopafde ling voor Middelburg komt. Rollend over de vloer Sport is goed voor iedereen. Jonge ren moeten meer aan sport doen. Daarom moeten onze voorzienin gen op een goed niveau zijn. Wij zijn blij met de nieuwe velden aan de Voorborch, met het in aanleg zijnde sportcomplex en met de bin nenkort te maken nieuwe kunst grasvelden in Arnemuiden. Toch willen wij bovendien nog een nieu we sporthal in Arnemuiden. Ook het sportcomplex aan de Kruilmo- len verdient nauwgezette aandacht. Hergroepering van de verenigingen en wellicht vergroting van de veld- accomodalies moeten zorgvuldig onderzocht worden. Speciale aandacht vragen wij voor de ouderensport. Wij vragen het college om met krachtige hand de sportbeoefening onder de oudere bewoners van Middelburg te bevor deren. Niet alleen de sport, maar ook de sociale contacten die daarbij worden opgedaan, ervaren de oude ren als een waardevolle bijdrage in hun bestaan. Natuurlijk verdient ook het zwem bad permanent onze aandacht. Au gustus 2002 moet u allen in hel gloednieuwe bad terecht kunnen. Verder uitstel gedogen wij niet. Je bent jong en je wilt wat Jeugdbeleid heeft veel aandacht van de politiek. De jeugd heeft immers de toekomst en wij willen graag dat ook Middelburg voor jongeren een dynamische en bruisende stad is (of wordt). Daarom is het CDA enthou siast over de ontwikkeling van de Brede Schooi in de Magistraats- wijk. Het is goed dat welzijn, sport, cultuur en dans wordt geconcen treerd rondom de Brede School. De uitstraling van al die activiteiten problemen en hun oplossing heb ben onze aandacht. Besturen doe je immers voor de burger! Hel jaar 2000 zou met een millenni umcatastrofe van start gaan. Geluk kig niets daarvan en is het juist een extreem rustige jaarswisseling ge weest. De openbare orde is onze zorg. Om de veiligheid van de bur ger te garanderen kan de Christen unie instemmen - onder duidelijke voorwaarden - met cameratoezicht op kwetsbare punten. Het bestuur moet eenheid uitstralen en uitdragen. De interim burge meester - de heer Burgers - weet sa- maakt de wijk dynamischer en leu ker om in te wonen. Diezelfde ont wikkeling willen wij alvast in gang zetten voor de noordkant van de stad. In de Veerse Poort ontstaat een grote nieuwe woonwijk die qua voorzieningen bij de bestaande wij ken aansluit. Daar zal een Brede School in combinatie met welzijn, sport en cultuur een nieuwe impuls geven aan de sociale dynamiek. Bij een dynamische stad hoort een goede jongerenhuisvesting. Het CDA wil dat het college er alles aan doet om goede en betaalbare wo ningen voor jongeren te kunnen aanbieden. De kunst van het parkeren Waar moet je in Middelburg je auto parkeren als je even de stad in wilt? Voor ons is dit een zorg. Het CDA wil dat er zo dicht bij het centrum een goede, sociaal-veilige parkeer garage komt. Of dit nu op Bachten- steene is - waar wij al zo lang voor pleiten - of onder de Dam of het Damplein, het moet in ieder geval zo dicht mogelijk bij het winkel centrum zijn. Mijn huis is mijn kasteel Er wordt veel gebouwd in Middel burg. Dat is een goede zaak. Er is nog altijd veel behoefte aan goede, betaalbare woningen. Hoewel wij nog volop bezig zijn, wil het CDA dat de gemeente toch alvast gaat onderzoeken waar onze volgende woningbouwlocaties moeten komen te liggen. Want als De Veerse Poort vol is, waar gaan wij dan bouwen? Regeren is vooruitzien. Ook bena drukt het CDA altijd weer opnieuw dat er zowel jongcrcnwoningen als speciale, levcnsloopbestendige se niorenwoningen gebouwd moeten worden. Ook moet er in ieder geval goede sociale woningbouw komen, uiteraard in een goede afstemming met de vrije sector. En verder... Dit is maar een klein stukje van on ze voornemens voor het volgende begrotingsjaar. Wilt u meer welen, bel met onze fractieleden. Fractie voorzitter Sjoerd Buisman 634 823. men met de wethouders het schip der stad goed op koers te houden. Niettemin beseft de ChristenUnie dat dit een 'second-best' oplossing is en dat er t.z.t. een zorgvuldige procedure moet worden gestart voor een bekwaam opvolger/ster. Geen protserig prestige maar doel matigheid moet het kenmerk van de strategische projecten zijn. Er dient een efficientverantwoord en stedenbouwkundig fraai Stads kantoor met een passend nieuw Wa terschapskantoor ernaast te verrij zen. De overlast tijdens de bouw dient te worden geminimaliseerd waarbij de bereikbaarheid van de binnen stad gewaarborgd moet blijven Eventueel met een (nood)brugvoor- zicning. In een tijd waarin de Haagse poli- Het gaat goed niet Middelburg, of toch Het gaat goed met Middelburg. Er worden vele tientallen nieuwe en dure woningen gebouwd in de Veerse Poort, in de Mortiere en in de Magisstraatwijk. Maar er worden daarnaast ook veel goedkopere woningen gesloopt. De goedkope woningvoorraad is aan het slinken. Niet alle nieuwbouw woningen zijn financieel bereikbaar voor de inwo ners van Middelburg. Bij veel inwoners hangt de hoge woninglasten als een molensteen om de nek. Het is dan ook een taak van het ge meentebestuur er voor te zorgen dat we voldoende goedkopere wonin gen die ook goed van kwaliteit zijn binnen de stad houden. Het gaat goed met Middelburg. Middelburg staat weer op de kaart. Maar allerlei machtspelletjes heb ben er toe geleid dat wethouders, raadsleden en burgemeester komen en gaan en dat doet het vertrouwen in een solide bestuur alleen maar afnemen. Het gaat goed met Middelburg. We kunnen veel geld uitgeven aan allerlei onderzoeken door verschil lende onderzoekbureau. Maar wat is de effectiviteit van al tiek miljarden in de infrastructuur van de Randstad pompt mag het niet zo zijn dal de N 57 steeds ver der weggeschoven wordt; wc moe ten als stad samen met de provincie de ons gedane beloften maar eens gaan verzilveren in de Hofstad. Het is ons ernst. Voor het kernwinkelgebied dreigt er achteruitgang. De binnenstadsma nager moet snel aan de slag. Met een concreet plan en gericht op zichtbare veranderingen De Mortiere is een duidelijk con cept waarin we als ChristenUnie achter staan, kwaliteitsbewaking bij de uitvoering en werving van nieu we bedrijven hebben voorrang. Geen concurrentie met Vlissingen maar intensieve samenwerking is nodig. Klassenverkleining in het onderwijs die onderzoeken geweest? Groen Links wil dat helder krijgen. Het gaat goed met Middelburg. Het gemeentebestuur is ambitieus bezig vele grote projecten op te starten. Deze projecten zijn goed voor de werkgelegenheid en goed voor het image van de stad. Groen Links is bezorgd over de be trokkenheid van de inwoners bij al die projecten. Het gaat goed met Middelburg. Projectontwikkelaars lopen zelfs naar de rechter als ze niet de kans krijgen in Middelburg te bouwen. Echter er worden teveel afspraken met die ontwikkelaars gemaakt op voorhand maar niet met de omwo nenden. Groen Links heeft destijds tegen de definitieve uitvoering van het nieuwbouwproject achter de St. Pietersstraat gestemd omdat we on tevreden waren over het gelopen traject met betrekking tol betrok kenheid van omwonenden en vorm geving. Ongetwijfeld hebben veel inwoners wel eens iets gehoord of gelezen van de kwaliteitsatlas. Dat is een vi sie die in opdracht van het gemeen tebestuur gemaakt is door het bu reau van Prof. Riek Bakker. In die kwaliteit,satlas is te zien wel ke kant de ontwikkeling van Mid- moet worden voortgezet. De nieu we Brede school en de herstructure ring van de Magistraatwijk zien we met belangstelling tegemoet. Dit heeft onze instemming, maar eerst willen we zien hoe deze in de prak tijk werkt voordat dergelijke ideecn ook elders in de stad worden be gonnen De kansarmen in de samenleving zijn ons een zorg. De 100% kwijt scheldingsnorm is voor ons geen einddoel Wellicht kan op termijn aan verhoging van dit percentage worden gewerkt. De nieuwe structuur van de sociale regelgeving moet zorgvuldig wor den ingevoerd. De Cliëntenraad doet zijn werk goed bij het begeleiden van uitke ringgerechtigden in Middelburg. delburg in de komende 25 jaar op kan gaan. Groen Links is het niet met alle voorgestelde ontwikkelingen uil die kwaliteitsatlas eens en er zal dan ook regelmatig over gediscuteerd worden. Belangrijk is ook te weten welke ideeën de inwoners van Middelburg hebben daar waar het gaat om in vulling te geven aan die ontwikke lingen. Hoe denkt u over het nieuw te bou wen zwembad samen met Vlissin gen? Waar vindt u waar de nieuwe schouwburg moet komen, hel is vreemd dat een PvdA wethouder eerst moeite doet deze te verwezen lijken op de Blauwe Dijk en dat nu de PvdA de Havcndijk bij Rams- burg als plek op het oog heeft. Wat vindt u van de nieuwe markt en hoe moeten de winkelstraten inge richt worden, bent u tevreden over de sportvoorzieningen, hel onder wijs, de woonwijk waar u woont, de bereikbaarheid van het centrum vanuit de wijk waar u woont. Wat wilt u veranderd zien, en voelt u zich er ook bij betrokken? Weet u dat de wijktafels als bcwo- nersplatform binnen wijkbeheer een instrument is waar u met uw me ning over die onderwerpen bij u in de buurt kunt meepraten? Een heleboel vragen en onderwer pen waar iedereen wel een eigen mening over heeft. Groen Links probeen zich ook een mening te vormen. Een mening vanuit een visie waarin het milieu en een rechtvaardige sa menleving centraal slaat. Dit artikel in de Faam slaat er in omdat binnenkort de gemeenteraad de financiën voor het jaar 2001 gaat vaststellen. Het overgrote deel ligt vast door langlopende projecten, onderwijs uitgaven, salarissen enzSlechts een klein deel van de totale uitga ven zijn herschikbaar door een Wie de jeugd heeft heeft (de stad van) de toekomst. Daarom veel aan dacht voor jongeren. Directe lijnen snel overleg; niet praten maar han delen is voor de jeugd van belang. Ouderenzorg en ouderen beleid wordt steeds belangrijker. Het on langs gepresenteerde bestek is een goede eerste aanzet; betrek de ou- dcrenorganisaties bij het beleid Verruim zo ver nodig het budget voor ouderenzorg. ChristenUnie is de nieuwe naam voor de vertrouwde politiek van RPF en GPV. Een nieuw clan steunt het College. Voor meer informatie kunt U ons bellen: A.H. Rots 642699 J.J.Siereveld 601517 K. Hamelink 611383 meerderheid van de gemeenteraad. En om uitvoering te geven aan die kwaliteitsatlas zullen financiën vrij gemaakt dienen te worden. Groen Links wil echter niet alleen maar naar die kwaliteitsatlas kijken, er zijn nog andere heel belangrijke zaken waar we misschien nog wel een hogere prioriteit aan geven. Denk aan een verdere differentiatie van de afvalstoffen en reinigings rechten. Met andere woorden hoe meer vuil nis u aanbiedt hoe meer u betaalt en een rioolrecht dat geheven wordt door meer onderscheid aan te bren gen in klassen van watergebruik. Dal we moeten betalen voor ge bruik van de riolen en het ophalen en verwerken van ons afval daar zal iedereen hel met ons eens zijn maar de wijze waarop het één en ander berekend wordt daar kunnen we nog wel eens verschillend over denken. Groen Links hoopt voldoende steun te vinden deze gemeentelijke belas tingen en heffingen op een meer rechtvaardige wijze te innen. Gaai het goed met Middelburg? Het is maar hoe je dat bekijkt. De één zal zeggen dat dit het geval is omdat hij of zij er wel bij vaart, een ander zal zeggen van niet om dat men nog steeds moeite moet doen de maandelijkse eindjes bij el kaar te knopen en omdat men nog steeds alles over zich heen ziet ko men. Groen Links zal zich blijven in spannen om iedereen die er belang bij heeft - gemeentebestuur en in woners - samen de plannen uit te la ten werken zodat uiteindelijk een maximale tevredenheid zal ont staan. Reacties op dit artikel vernemen wij graag. Dat kan via de telefoonnummers: 614032,613671 of 628628. CHRISTEN DEMOCRATISCH APPEL

de Faam | 2000 | | pagina 3