«iifllhiiièMHlifiiitll. I GEMEENTE MIDDELBURG De partijen over de gemeentebegroting voor 2001 mllimiJl Informatieavond Magistraatwijk Steunpunt Arnemuiden weer open Commissievergadering Rotondes Schroeweg s Rooiaanvragen Parkeerbeheer Week 44 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Tafeltje Dek je Op donderdag 9 november a.s. vindt voor bewoners van de Magistraatwijk een informatiebijeenkomst over de sloop van de hoogbouwflats plaats. De infor matieavond begint om 20.00 uur (deuren Marktzijde vanaf 19.30 uur geopend) en vindt plaats in de Bur gerzaal van het Stadhuis. De gemeentelijke politiek beleeft jaarlijks een hoogtepunt als de begroting voor het nieuwe jaar wordt besproken in de gemeenteraadsvergade ring. V FAAM/VLISSINGER Woensdag 1 november 2000 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl "Tafeltje Dckje" is een activiteit van de U.V.V. voor oude ren. gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezor gen gebeurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag (i november tol en met 12 november 2000 Maandag Gebraden varkensvlees in fijne saus. appel en rode kool. aardappelen Dinsdag Rundvlees gehaktbal, andijvie, gestampte aardappelen Woensdag Zuurkool met worst Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemengde groenten, aardappelpuree Vrijdag Visschotel met broccoli, bloemkool, wortelen, aardappelen Zaterdag Bamigoreng met kipsateh Zondag Wat de pot schaft Op dit moment slaan we aan de vooravond van de daadwerkelijke uitvoer van de nieuwbouwplanncn voor de Magistraatwijk. Maar voor dat begonnen kan worden met op bouwen. dienen de hoogbouwflats eerst gesloopt te worden. Dit zal gebeuren op maandag I I december a.s. om 11.00 uur. Om de bewoners van de wijk (en andere geïnteres seerden) te informeren over de sloop van de flats vindt volgende week donderdag dus een informa tieavond plaats. Tijdens deze voor lichtingsbijeenkomst worden alle aanwezigen mondeling ingelicht In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en voor een boom met een stamdiameter van maximaal 25 centimeter (gemeten 1.30 m boven het maaiveld, maxi maal drie bomen per locatie). Een rooiaanvraag is ontvangen voor: Een conifeer aan de Grootmede; Vijf meidoorns aan de Oosterschel- destraat; Een es aan de Van Borsselenlaan; Een iep aan de Dam; Een populier, twee essen en een iep aan de Asscrlaan. Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118 -675 312. over de daadwerkelijke sloop van de hoogbouwflats. In ieder geval zal de sloper de nodi ge uitleg geven over de methode van slopen en geelt Woongoed Middelburg een toelichting over de nieuwbouw die voor de Oats in de plaats komt. Natuurlijk is er ook voldoende gelegenheid om vragen te stellen. De informatieavond begint om 20.00 uur en vindt plaats in de Burgerzaal van het Stadhuis. Vanaf 19.30 uur bent u van harte welkom en zijn de deuren aan de Markt geopend. Uitnodiging Als hel goed is hebben alle bewo ners in de Magistraatwijk een nieuwsbrief met uitnodiging voor deze informatieavond thuis bezorgd gekregen. Andere geïnteresseerden zijn natuurlijk ook van harte wel kom tijdens deze avond. Over twee weken leest u op deze pagina meer over het hoe en wat van de sloop en de nieuwbouw. Houdt deze pagina dus in de gaten om meer te weten te komen over de vorderingen in de Magistraatwijk. Niet het WOP, maar het gemeente lijke steunpunt in Arnemuiden is weer open voor het publiek. Vorige week stond door een vergissing te lezen dat liet WOP weer open is. Technische problemen veroorzaak ten eind augustus een grote storing waardoor het niet mogelijk was om diensten te verrichten in het steun punt. De problemen zijn verholpen en nu kunnen inwoners van Arne muiden voor bijvoorbeeld de aan vraag van een rijbewijs weer ge woon terecht in hel voormalige ge meentehuis aan de Langstraat in Arnemuiden. De commissie VRSF (Volkshuis vesting. Ruimtelijke Ordening, Sport, Archief en Financiën) verga dert op 7 november in de raadzaal van het Stadhuis van Middelburg. De vergadering is voor iedereen toegankelijk en begint om 19.30 uur. Mensen die slecht ter been zijn en de bijeenkomst willen bezoeken, kunnen vooraf contact opnemen met de boden van het Stadhuis (tel. 675 403). Voor commissievergaderingen geldt dat burgers spreekrecht kunnen aanvragen. Dat kan alleen voorafgaande aan de vergadering bij de secretaris van de commissie, mevrouw C.E. Vermast. Telefoon 675 289. De vergadc- ragenda en daarbij behorende stuk ken liggen vanaf vier dagen voor de vergadering ter inzage bij de afde ling Communicatie, Stadhuisstraat 2. In verband met een personeels bijeenkomst is de dienst Parkeer beheer morgen, donderdag 2 no vember, de hele dag gesloten voor het publick. Overmorgen worden de nieu we rotondes op de Schroeweg officieel in gebruik genomen. Op unieke wijze nemen wet houder Meijer (Vlissingcn), wethouder Luitwieler (Middel burg) en de heer Boon van Rijkswaterstaat aanstaande vrij dag de verkeerspleinen in ge bruik. De rotondes zijn door Rijkswa terstaat aangelegd ter vervan ging van de onveilige T-splits- ingen. Terugblik en blik vooruit. We hebben een roerige tijd achter de rug. Het college werkt nu met twee nieuwe wethouders en een waarnemend burgemeester. Het is een oude wijsheid dal je geen nieuwe wijn in oude lederen zakken moet doen. En is dal hier niet het geval? Hel beleid (lees de plannen) zijn onver anderd 1 Waarom moest er een bur gemeester vertrekken? Waarover ging het gekrakeel betreffende de wethouders?? Als je het ons vraagt, alleen over de macht Met voor een groten deels ver nieuwd college moeten we nu ver der. Dat komt de uilvoering niet ten goede! Nu hebben niet alle onderdelen van de plannen onze instemming. Een A-theater verwerpen wc om princi piële en financiële redenen. Koste wat kost moet dit doorgedreven worden, hel is ook veel te groots voor Middelburg en omstreken. Dat komt er nog eens bij. En wc moe ten nog zien of Vccrc en Vlissingcn hierin bijdragen. Een geluk bij een ongeluk is, dat er over de plaats een Babylonische verwarring heerst. (Blauwedijk. Molenwater. Berg huis-kazerne.Ramsburg Mortiere, enz.) Dal zou aan het denken moe ten zetten! Immers was de misluk king van de toren van Babel nu ook niet het gevolg van hoogmoedige plannen? Deze moest tot in de he mel reiken, en zei men. Iaat ons een "naam"" voor ons maken. Toen ver hinderde God die plannen door de spraakverwarring. Ook de plannen voor het Veerse- Mccr vervullen ons met zorg. Moet het eigene en het groene en de land bouw van die omgeving opgeofferd worden aan toeristenindustrie? En moet de omgeving van Arnemuiden volgebouwd worden met woningen, waarvoor de bewoners uit de rand stad hierheen gelokt moeten wor den? Het verdroot ons zeer dat de raad in meerderheid besloot om bordelen in het buitengebied mogelijk te ma ken. Het evenemcnlcnbeleid wordt veel leven in geblazen. Met als motief dal dit aantrekkingskracht uitoefent voor bedrijvigheid in Middelburg-, Nu is het een feil dat er helaas veel brooddronkenheid is, maar is het toegeven daaraan vooruitgang voor Middelburg? Wc zijn gebaat bij een goede woon en leefomgeving. En die hebben we. En die moeten we zien te behouden. De werkgelegenheid vinden wij een belangrijk onderwerp. We meenden dan ook in te moeten stemmen met de ontwikkeling van Mortiere. De ontwikkeling overdra gen aan een consortium (dat is een groep van ontwikkelaars) die dat verder te hand nemen is nieuw voor ons. Wc hopen dat deze sa menwerking lol goede resultaten mag leiden. Het verkeer blijft onderwerp van ge sprek. De verkeersafwikkeling Schroeweg-Tangent is verbeterd. De druk op de Langevieleweg is daar mee niet weg genomen, in tegen deel. Het is jammer dat verkeerstel lingen uitgesteld zijn. want die zou den dat duidelijk kunnen maken. Waar moeten toekomstige parkeer garages komen? Zowel in het oos ten als het westen van de stad is er een parkeerprobleem. Bachtenstee- nc is genoemd. Bezwaar hiervan lijkt ons dal je het verkeer de stad intrekt, een kruising met de Noord- straat is hierbij onvermijdelijk. Om dat te vermijden lijkt ons de Hof van Tange een betere plaats. Ook het Damplein is in hel beeld, maar als het aquaduct er ligt is dan Ramsburg niet beter of is de loopaf stand naar de binnenstad te groot? Een oplossing waarmee twee vlie gen in een klap kunnen worden ge vangen is het Prins Hendrik Dok te parkeren, eventueel onder het water. We vinden dal ook tijdens werk zaamheden het verkeer op de Ka- naalweg doorgang moet kunnen vinden. Versnelde aanleg van het aquaduct met de N57 zullen wij stimuleren. Bij de huidige ontwikkeling van het verkeer loopt dit zowel op de brug gen als op de Veerseweg en de Kaaicnroute vast. Kan Middelburg de grootse plannen allemaal bekostigen? Deze vraag houdt ook ons bezig. We beleven een tijd van ongekende weelde, dat kan een keer veranderen, en als je dan door alle projecten teveel ge bonden bent wal dan? Ja dan zullen we het met z"n allen toch op moe ten brengen. Een project waar al leen maar geld bij moet is het A- Theater. Voor ons is het niet zo moeilijk! Zullen we dat maar niet doen Met de begrotingstijd komen vele fracties met allerlei ideeën. Wij wil len de nadruk leggen op onderhoud van het bestaande, dus de stralen bruggen en gebouwen. Als u ons wilt benaderen met vra gen of opmerkingen hieronder staan onze telefoonnummers: L.A.Kodde lel. 627866 C.Marijs tel. 601958 C.Dekkcr lel. 634890 11.van Klinken tcl.611621 Volgende week maandag 6 november is het weer zover. De gemeente raad debatteert met het college van burgemeester en wethouders. In woners en andere geïnteresseerden zijn van harte welkom om het de bat vanaf de publieke tribune te volgen. De vergadering begint om 14.00 uur. De toegang tot de tribune be vindt zich op de hoek van de Lange Noordstraat en de Markt. Mensen die slecht ter been zijn en niet met de trap naar de raadzaal kunnen bereiken, kunnen van te voren contact opnemen met de boden, telefoon 675 403. De agenda van de gemeemeraadvergadcring is als volgt: 1. Ontwerp-begroting 2001 en de meerjarenramingen 2002 t/m 2004; 2. Subsidievoorstel en gemeenschappelijke regelingen Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur 2001 3. Tarieven van de gemeentelijke heffingen voor het belastingjaar 2001.1 De ontwerp-begroting ligt ter inzage bij de afdeling Communicatie, Sladhuisstraat 2. Vorige week kon u op deze pagina al kennis nemen met enkele punten uit de begroting. Een inkomsten- en uitgavenstaat vermelde de bedra gen die in de begroting van Middelburg worden gebruikt. Vandaag in de Faam. de (voorlopigc)rcacties van de politieke partijen van de gemeenteraad. Hel Stadhuis, nog een paar jaar in gebruik als bestuurscentrum. Wat is de toekomst van het monument(F. Viergever Partij van de Arbeid Middelburg heeft een turbulent jaar achter de rug. Dat de PvdA uit hel college ver dween is lot daar aan toe; de manier waarop hel nieuwe college, ge steund door de meerderheid van de raad. Middelburg te kijk heeft gezet in de "burgemeeslerskwestie" is de hoofdstad van Zeeland onwaardig. Hel oordcel van de publieke opinie hierover, blijkend uit een PZC-en- quête, is niet mals en terecht! De financiële gevolgen voor de ge meente zijn nog steeds onbekend! Ergo: sinds de zomer is over deze kwestie niets meer vernomen! Niettemin is het prettig om te con stateren dat het financieel goed gaat met de gemeente, zodat heel wat wensen en beloftes ingelost kunnen worden. De PvdA-fractie onder steunt dan ook in grote lijnen hel beleid dat nog steeds stoelt op de uitgangspunten die met de PvdA in het college zijn vastgesteld. Toch lijkt hel er meer en meer op dat het huidige college de koers kwijt raakt. De PvdA-fractie vindt dan ook dat het gemeentebestuur haar eigen Kwaliteitsatlas en Mastcrplan serieus moet nemen en de lange- termijn-visie die hierin is verwoord, zwaarder moet laten wegen, dan op korte termijn een schouwburgloca tie te bepalen. Ook de tevredenheid over de betere doorstroming van hel verkeer op de Tangent, mag geen reden zijn om achterover te leunen. Op onderdelen willen wij daarom andere keuzes maken: N 57 Uitgerekend voor het pro ject waar vele Middelburgers en niet-Middelburgers geld voor uit willen trekken, reserveert Mid delburg geen geld voor de voorfi nanciering. Dit is wel nodig om de aanleg van de N57, met het zo broodnodige aquaduct, eerder aan te leggen dan in 2006. zoals de minister heeft toegezegd. In de Nota van aanbieding staat slechts, dat er "Bezien wordt of het mogelijk is de aanleg van de N57 in de tijd naar voren te ha len". De PvdA-fractie is van me ning dat de gemeente zelf ook geld moet reserveren nu er geen consortium gevonden is. Locatie voor schouwburg De omgeving van het Oud Arnc- muids voetpad en de Oude Kle- verskerkseweg lijkt een schitte rende locatie voor hel Zeeuwse A-theater, annex congreslocatie en een Museum/Huis der Kun sten, volgens de ideeën van enke le Middelburgers. De aantakking van de N57 kan dan als ontslui ting dienen voor het gebied. Onderwijs Nog steeds bereiken ons geluiden dat het er onder- houdsproblemen zijn van de schoolomgeving ten gevolge van o.a. vandalisme, zwerfvuil, etc. Wij willen daarom "vliegende onderhoudsteams" die op afroep door de scholen, acuut ingezet kunnen worden om de school omgeving te reinigen. Verkeer Dauwendaele De vrees bestaat bij wijkbewoners in Dau wendaele dat de herinrichting van het stationsgebied en de ontwik keling van Mortiere veel extra verkeersoverlast zal geven. Wij willen daarom studies en maatre gelen, inclusief veilige ficts/schoolroutes.Wij denken aan het afzonderlijk ontsluiten van verschillende wijkdelen en het on derbreken van de Rozenburglaan ter hoogte van de Iris en de Vos- scnburch. zodat een aantrekkelijk groen middengebied ontstaat. Verkeer Poelendaele De leef baarheid van de Poelendaeleweg is sinds de instelling van eenrich ting zeer verbeterd. Dit moet zo blijven. Wij willen een nieuwe fietsbrug die de bestaande fiets- tunncl bij het Hof van Tange en de Langevielesingel rechtsreeks met elkaar verbindt. Sport Deze begroting is hét mo ment om duidelijkheid naar de sportverenigingen te bieden. He laas vinden wc hier niets over. Wij willen dat het capaciteitspro bleem voor de FC Dauwendaele en Jong Ambon opgelost wordt door in hel Mortiercgcbicd extra faciliteiten aan te leggen. Jeugd De PvdA wil goede en betaalbare huisvestingsmogclijk- heden voor jongeren en studen ten. Onderzoek door en onder jongeren is nodig. Leefbaarheid kernen Arnemui den, Nieuw en Sint Joosland en Sint Laurens en de herstructu rering van oudere wijken (bv. Mcanderhof) verdient aandacht en specifieke maatregelen. Zwembad Gedurende de "zwem- badloze periode" dienen bezoe kers aan het zwembad in Vlissin gcn gratis openbaar vervoer aan geboden krijgen! Minimabeleid Nu de armoede val door de regering wordt aan gepakt. kan Middelburg niet ach terblijven! De Cliëntenraad heeft daartoe vele suggesties gedaan, die serieus genomen moeten wor den. De PvdA wil dat er aandacht besteed wordt aan het probleem van jongeren die thuis geen com puter hebben en er toch één no dig hebben voor hun schoolwerk. En: De kwijtscheldingsnorm moet verder omhoog! Reacties stellen wij zeer op prijs: Ben de Reu 601977, Nellie de Bont 616809. Tjeu Strous 636027, Peter Brakman 614419, Wim Kooiman 640907, of per E-mail: mlstrous@zeelandnet.nl brakmanmobach worldon I i nc. n I jn@de-bont-6.myweb De VVD, een betrouwbare part ner. Het afgelopen jaar kan niet worden bijgeschreven als een "goed politiek jaar". De problemen binnen de Pv dA bleken onoplosbaar en hebben geleid tot een splitsing in de fractie. De PvdA wilde in de nieuwe situ atie in het college geen politieke verantwoordelijkheid meer nemen en heeft de beide wethouders terug getrokken. Gelukkig is met de nieu we coalitie voldoende draagvlak in de raad om het ingezette beleids- programma te vervolgen. Daarnaast hebben wc de situatie rond de bur gemeester gehad. Met als slotcon clusie dat het beter zou zijn als de wegen van de heer Spahr van der Hoek en de gemeente Middelburg zich zouden scheiden. Met betrek king tot de selectie van kandidaten voor het burgemeesterschap is de VVD van mening dat een asses- ment, indien dit wettelijk mogelijk is, een essentieel onderdeel van de procedure behoort te zijn. De VVD hoopt op een positiever beeld voor Middelburg in het ko mende begrotingsjaar. Aan de VVD zal het niet liggen. Tijdens deze raadsperiode is zij een betrouwbare partner gebleken! Stationsgebied De VVD maakt zich zorgen over de wijze waarop de verkeersafwikke ling tijdens de bouwfases in het Stationsgebied wordt voorbereid. Nog dit jaar zal begonnen worden met de inrichting van het Stations plein, terwijl er nog steeds geen be sluit is genomen hoe de verkeer- stromen tijdens de uitvoering van werkzaamheden moeten lopen. De VVD dringt bij herhaling aan op het inzichtelijk maken van de ver schillende bouwfases waarbij wordt aangegeven welke (verkeersproble men en wanneer deze zich voor doen en de alternatieven die voor de verkeersafwikkeling worden aange boden. De werkzaamheden kunnen ons inziens niet eerder starten alvo rens hierover besluitvorming plaats vindt. N57 De voorfinanciering van de N57 is een project waarin de afgelopen drie jaren amper vooruitgang is ge boekt. De VVD wil nu eindelijk wel eens weten hoe reëel een eerde re aanleg van deze hoofd verkeersa der is. Indien dit te lang wordt uil- gesteld lopen wc het risico dat we in de nabije toekomst eerst alle middelen moeten vrijmaken voor de financiering hiervan alvorens we met goed fatsoen de ontwikkelin gen in onze stad kunnen voortzet ten. Met alle gevolgen van dien! Mobiliteitsbeleid De VVD vindt dat wc de lijn moe ten vasthouden om deskundigen in de arm te nemen om onze mobili teitsproblemen te helpen oplossen. Een goed voorbeeld hiervan zijn de maatregelen ter verbetering van de doorstroming op de Schroeweg en het Tangent. De kosten die dit soort onderzoeken met zich meebrengen zijn dat dubbel en dwars waard. Wc moeten ons niet laten verleiden tot een fragmentarische benadering van de mobiliteitsproblemen en indivi duele belangen verdedigen. Het ge meentebestuur is ingehuurd voor integrale belangenafwegingen. Met brandjes blussen is niemand gebaat. De gemeente heft belasting op het ophalen van huisvuil (A. van Riet) Binnenstad De VVD was met stomheid gesla gen toen ze vernam dat het college reeds 2 jaar geleden (voorlopig) had besloten om de kiosken op de markt niet aan te passen. De betrokken raadscommissie is door de destijds verantwoordelijke wethouder regel matig voorgehouden dat die aanpas sing wel zou plaatsvinden, ondanks de moeizame onderhandelingen met de eigenaren. Hel blijkt nu dat de wethouder onjuiste informatie heeft verstrekt en de commissie ronduit heeft voorgelogen. Voor de VVD zou dit gedrag van de toen malige wethouder voldoende zijn geweest om een motie van wantrou wen tegen hem in te dienen. Parkeerbeleid We moeten er voor waken dat we niet beetje bij beetje de parkeercapa- citcit in de binnenstad opofferen aan allerlei ontwikkelingen zonder dat daar nieuwe parkeerplaatsen tegen over worden gesteld. De VVD dringt aan op een coulanter optreden van de afdeling parkeerbeheer: te veel plichtsbetrachting leidt tot onbegrip en bezorgt onze gemeente een slech te naam. De wielklemmen hadden we destijds toch ook afgeschaft om dat die schadelijk zouden zijn voor hi^ imago van Middelburg? Zwembad Onder de bezielende leiding van de vorige portefeuillehouder heeft dit project een "voorzichtige start" ge kend. Mede hierdoor is de planning voor de bouw van een stadgeweste- lijk zwembad finaal uil de hand ge lopen. In de oorspronkelijke projec topzet, twee jaar geleden, was er nog amper sprake van een zwem- badloze periode. Begin dit jaar werd de periode waarin Middel burgse zwemmers gebruik zullen moeten maken van het huidige Vlis- singse bad op 9 maanden gehouden. Maar onlangs bleek dal daar in het gunstigste geval al weer 3 maanden bijkomen. Sportvoorzieningen De VVD is voorstander van een ac tief beleid in hel stimuleren van verantwoordelijkheid en zelfbeheer door sportverenigingen. Daar waar mogelijk moeten accommodaties en hel beheer daarvan worden overge dragen aan de gebruikers. Investeringen in sportaccommoda ties mogen geen sigaar uit eigen doos zijn voor de verenigingen en dus niet leiden lot onacceptabel ho ge tarieven. Sport heeft een maat schappelijke functie en moet wel betaalbaar blijven! Speelruimteplan De gemeente is verantwoordelijk voor voldoende en veilige openbare spcclgelegenhedcn, verspreid over de gemeente. De uitvoering van het onlangs aangenomen speelruimte plan, waarin de bestaande voorzie ningen worden gesaneerd of vol gens de huidige normen worden aangepast loopt tot 2006. Dit betekent dal het nog zeker zes jaar duurt voordat alle terreinljes aan de beurt zijn geweest. De VVD vindt dit niet acceptabel en zal er voor pleiten om deze uitvoerings termijn met een aantal jaren te be korten. Nadere informatie? In dit artikel zijn slechts een aantal punten uit de algemene beschou wingen van de VVD globaal toege licht. Voor nadere informatie of een exemplaar van de volledige be schouwingen kunt u zich wenden tot Ad Damman lel fax 623790 of een c-mail naar vvdmburg@zee- landnel.nl. Reacties op dit artikel vernemen wij graag. Dal kan via de telefoonnummers 614032,613671 of 628628.

de Faam | 2000 | | pagina 2