Pleegzorg zonder grenzen voert nieuwe campagne i 1 Open dag bij schadeherstelbedrijven De onderkant van de Markt, archeologisch erfgoed van Middelburg PUGO Vlissingen biedt hulp bij aanvragen sociale voorzieningen Restjes Op de grens van Zeeland en Vlaanderen werd vorige week woensdag het startsein gegeven voor de wervingscampagne 'Help een kind met tegenwind'. Deze campagne is een initiatief van het grensoverschrijdende samen werkingsverband Pleegzorg zonder grenzen. Onder deze vlag willen Vlaamse en Zeeuwse pleegzorgorganisaties meer pleegkinderen een tijdelijk thuis geven. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Zaterdag 4 november is er een open dag voor ZLM-klanten bij alle schadeherstelbedrijven waar ZLM Verzekeringen mee samenwerkt. Met deze open dag geeft ZLM het startsein voor het jubileumjaar in 2001. In dat jaar be staat de verzekeraar 50 jaar. Je glooft 't nie, mae noe vinde 'k toch op m'n computer en in m'n portemon nee nog een stel briefjes mee anteêke- niengen over ouwe Walcherse woor den. Bel bel, da's een meevaller. Wien wat bewaert, die ei wat! Ik za 'eêl de abbelegaosie 's op taefel gooie en d'r nog een stikje over schrieve. 't Is een bitje van aolles wat, mae dat bin julder impersant a wè gewend zeker, ee? Hotel ZUIDERDUIN BRUNCHBUFFET fl 39,50 per persoon Woensdag 1 november 2000 FAAM/VLISSINGER 15 door Inge Adriaansen Pleegzorg zonder grenzen is een jaar geleden opgestart. In Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Sportzaal Van Doornlaan West-Souburg, internationale dans, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line- dancing, 20 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW- uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Sta mina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u. Strand paviljoen Panta Rhei Vlissin gen, jamsessie, 20 u. De Drukkery Middelburg, presen tatie klederdrachten Vereni ging Ons Boeregoed, 14 u. De Drukkery Middelburg, sketches in dialect, 19.30 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, klaver jassen, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Buurt huis Aldegonde Vlissingen, praat- en dansavond voor al leenstaanden vanaf 25 jaar, 20.30 u. Bibliotheek 't Spui Vlissingen, presentatie boek 'Herinneringen aan De Schel de' van E.J. Weterings, 16 u. De Goede Verwachting Lewe- dorp, avondruilbeurs, 19.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. De Drukkery Middelburg, opening tentoonstelling 'Mid delburgs ondersteboven' door wethouder P.M. Bruinooge, 11 u. De Drukkery Middelburg, opening fototentoonstelling 'Het beste van de Zeeuwse fo toclubs', 15.30 u. Bibliotheek 't Spui Vlissingen, Zeeuwse boer en boerin delen Zeeuwse moppen uit, 15 u. Clubhuis Olympus Vlissingen, bingo, 20 u. Peuterspeelzaal Hummel- honk Domburg, winterkle- ding- en speelgoedbeurs, 10- 11.30 u. Vestzal<99 Vlissin gen, inleiding op 'De Spaanse hoer' door de regisseur, 19.30 u. Kunstuitleen Vlissingen, open dag 'Dag van de Kunst uitleen', 11 u. Kunstuitleen Middelburg, open dag 'Dag van de Kunstuitleen', 10 u. De Drukkery Middelburg, Poë- ziezondag, optreden diverse Zeeuwse dichters, 13.15 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dance voor beginners, 9.45 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Zwemschool De Parel Domburg, baby- zwemmen, 15 u. Markt Mid delburg, boeken- en verzamel- markt, 11 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, darten, 19 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, darten, 19.30 u.* Jongerencentrum Mid gard Middelburg, grootbeeld videofilm, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kin derbingo, 14 u. De Drukkery Middelburg, bekendmaking 'Het meest belezen Zeeuwse kind' en uitreiking prijzen, 16 u. w' het eerste jaar heeft de cam pagne om pleegzorg te pro moten nog weinig vruchten afgeworpen. We hadden als organisatie natuurlijk gehoopt op een grotere toename van nieuwe pleeggezinnen", ver telt Luuk de Jong, medewer ker werving voorbereiding en selectie. „Maar aan de andere kant verbaast het ons ook niet echt. Pleegouder worden dat doe je niet zomaar, daar gaat heel wat bedenktijd over heen". Er zijn tal van situaties te noe men waardoor het beter is dat een kind tijdelijk op een pleeg- adres gaat wonen. Soms spe len relationele- of psychische problemen van ouders een rol, ouders zijn niet meer op gewassen tegen het kind, de verhoudingen binnen het ge zin kunnen verstoord zijn, het kind heeft gedrags- of aanpas singsproblemen of de belas ting in een eenoudergezin is te groot geworden. Als het thuis niet meer goed gaat met een kind kan een pleegadres een nieuwe thuissituatie voor zo'n kind benaderen. Op dit moment is de vraag in Zee land naar pleegouders twee keer zo groot als het aanbod. Een serieus probleem waar hard aan gewerkt moet wor den. Daarbij komt dat het pro bleem tweeledig is. Eerst is er het kwantitatieve tekort aan pleegouders en dan maakt de 'zorg op maat' plaatsing van een kind in een passend pleeggezin ook nog eens erg moeilijk. „Wij streven ernaar om een kind in een situatie te plaatsen die optimaal aansluit bij de problematiek van het kind. Maar daarbij speelt ui teraard ook de woonomge ving, huidige gezinssamen stelling en leeftijd van het kind een rol. Je zoekt naar de Het nieuwe affiche 'help een kind met tegenwind' ideale situatie waarbij het kind bijvoorbeeld op zijn eigen school kan blijven. En dat maakt de plaatsing naast het gegeven van een tekort aan pleegouders vaak een hele puzzel", legt de Jong uit. De nieuwe campagne van Pleegzorg zonder grenzen is er op gericht om mensen be kend te maken het fenomeen pleegzorg. Vooral mensen die al eens met de gedachte speelden om pleegouder te worden hoopt de organisatie met de nieuwe campagne net even dat duwtje te geven om de eerste stap in het traject tot pleegouder te zetten. Met be hulp van affiches worden die mensen uitgenodigd om con tact op te nemen met Pleeg zorg zonder grenzen. Pleeg zorg zonder grenzen brengt de geïnteresseerden weer in contact met zogenaamde am bassadeurs in hun buurt. De ambassadeurs zijn actieve pleegouders, die volgens de organisatie de beste vertegen woordigers zijn van de pleeg zorg. „In principe kan ieder een die ouder is dan 21 jaar en kinderen een warm hart toedraagt pleegouder worden. Leeftijd, inkomen of burgerlij ke staat spelen daarbij geen rol. Hoewel iemand van 79 met een pleegkind van niet echt voor de hand ligt", stelt de Jong vast. Wel geldt dat over iedere potentiële pleeg ouder navraag wordt gedaan bij de Raad voor Kinderbe scherming naar mogelijke be lemmeringen voor pleegou derschap. Maar ook mensen met een lager inkomen of uit kering kunnen pleegouder worden. Voor de opvang geldt een kostendekkende vergoe ding, die niet bij het inkomen geteld wordt". Woensdag 15 november houdt Pleegzorg zonder grenzen in Hotel Ter minus in Goes een informatie avond over pleegzorg voor belangstellenden. Nadere in lichtingen over pleegzorg of de informatieavond kunnen worden ingewonnen bij Pleegzorg zonder grenzen Zeeland, tel. 0118-677630. Meer dan 30 schadeherstelbe drijven in Zeeland zetten 4 no vember van 10 tot 16 uur de deuren voor ZLM-klanten open. Voor alle schadeherstel- lers geldt eigenlijk hetzelfde; hun werk is onzichtbaar. Maar, hoe wordt een auto nu eigen lijk uitgedeukt? Wat moet er gebeuren voordat een auto gespoten kan worden? Hoe wordt de juiste kleur van de autolak bepaald? Voor een antwoord op die vragen kun nen ZLM-klanten eens een uit gebreid kijkje achter de scher men nemen. Elke reparateur maakt van de open dag een feest, met tal van activiteiten voor jong en oud, variërend van demonstraties tot zelf doen, entertainment en shows. De schadeherstelbe drijven die meedoen aan de open dag zijn in Vlissingen: Schadenet Van de Berg, Auto bedrijf Britannia, Dijkwel Peu geot en Renault, Autobedrijf Joosse, Autobedrijf Melse en Auto Poppe. In Middelburg is er open dag bij Dijkwel Mid delburg en Care Schadeservi- ce en in Koudekerke bij Auto schade Bosselaar. op'oopende vol: boordevol. Een oud Zeeuws woord dat je bijna niet meer hoort. Maar deze zo mer hoorde ik het nog van mijn moeder: 'D'r kan niks mi bie, m'n fietstasse is op'oopende vol!' loddereinflesjes: weegbree. Dit plantje bloeit met fraaie, flesvormige groene bloempjes, die wel wat weghebben van reukwaterflesjes. Reukwater, dat een tijdlang algemeen 'odeklonje' (eau-de-cologne) genoemd werd, heette in het Walchers van voor 1950 meestal 'lodderein'. Dat komt van l'eau-de-rei- ne, oftewel koninginnewater. De naam 'lodderein flesjes' voor weegbree komt uit Arnemuiden. Ie is mee de drie puupen mee: hij zit in de bajes. Deze uitdrukking komt uit Vlissingen. Met de drie puupen werden de drie masten van een schip be doeld. Wanneer een kind wilde weten waarom pa zo lang niet thuis kwam, zei moeder: ie is mee de drie puupen (of paipen) mee. Ie vliegt as een gedachte: hij beweegt heel snel. Een oude beeldspraak die nog maar zelden in het spraakgebruik voorkomt. een temtaoze: een ramp. Dit Arnemuidse woord was vroeger waarschijnlijk algemener: een tempta tie. Het staat in hedendaagse woordenboeken ver meld als synoniem voor 'een kwelling' en is in die betekenis dus eigenlijk gewoon Nederlands. Mènsig: een soort krachtterm, afgeleid van 'mach tig'. Je hoort 'm meestal in combinaties: Mènsig- nog-toe of Mènsig-kinders! Sommige mensen wa ren vroeger zo beïnvloed door strenge 'christelijke' ideeën, dat ze het woord 'machtig' niet eens wilden uitspreken. 'Alleen God is machtig', zo redeneerden ze. Daarom vervingen ze de krachtterm 'machtig' door 'mènsig'. een (raor) schietènde: iemand die de gewoonte heeft om plotseling, 'schoef-achtig' uit de hoek te komen met een opmerking, maar die verder nogal stil of zelfs nors overkomt. Het wordt voornamelijk voor vrouwen gebruikt. Maar daarmee is natuurlijk niet gezegd, dat dit een typisch vrouwelijke eigen schap zou zijn. een bloedbobbel: een heel vervelend persoon. 'Die dienkt zeker dat 't vaerke van achter opgevre- te 'oort.' Met deze uitdrukking wordt iemand aange duid die achterdochtig is, die dus altijd verwacht be drogen uit te zullen komen. een gruuzel: een lief kind. Dit moet een oude woordbetekenis zijn, die misschien nooit zo wijdver breid is geweest. Ze werd me ooit verteld door ie mand uit Zoetelande. storte: morsen (Arnemuids). bamberge: doordrammen. Ook dit woord werd genoemd door iemand uit Arnemuiden. Zou het iets te maken hebben met Piet Bambergen? Jan Zwemer Vrijdag 3 november vanaf 10 uur wordt in het Zeeuws Archief aan het Hofplein 16 in Middelburg de uitgave 'De onderkant van de markt. Archeologie en historie van de Westmonsterkerk te Middelburg' gepresenteerd. Dit boek bevat de resultaten van archeologisch en histo risch onderzoek tijdens de laatste herinrichting van de Markt. Gezamenlijk geven deze resultaten een goed beeld van het middeleeuwse Middelburg waarin de Westmonsterkerk een centrale plaats innam. In het voorjaar van 1998 werd de Markt van Middelburg her ingericht. Een grootscheeps karwei waaraan de nodige voorbereidingen zijn vooraf gegaan. Aangezien bekend was dat de St. Maartens - of Westmonsterkerk tot 1575 op de Markt heeft gestaan, be sloot het Middelburgse ge meentebestuur de herinrich tingswerkzaamheden archeo- (cidvertentie) Het tot in de wijde omtrek bekende van Hotel Zuiderduin is in een nieuw jasje gestoken. Uiteraard is de kwaliteit zoals u die van ons gewend bent en is ook de prijs vertrouwd te noemen: Kinderen lot 12 jaar fl 0,15 per cm Wat is er zoal veranderd: Speciaal kinderbuffel Kinderspeelboek met video Onze kok bereidt in de zaal elke week een specialiteit. Zo ziet u maar, méér brunch voor hetzelfde geld. Brunchbiiffet: elke zondag van 12.00 uur tot 14.00 uur voor de hele familie I'S. Sinterklaas en Zwarte Piet komen ilit jaar op 3 december weer naar de brunch van Hotel Zuiderduin.Wilt u ook komen reserveer dan snel, want vol vol Voor reservering en/of aanvragen van informatie: bel 0118 - 56 18 10 Hotel Zuiderduin, De Bucksweg 2,4361 SM Wesckapcllc logisch te laten begeleiden. Tevens vond historisch onder zoek plaats om zoveel moge lijk te weten te komen over de kerk. Tijdens de archeologisch en historische onderzoeken werden vele funderingsresten ontdekt, gefotografeerd, inge meten en veilig gesteld. Het resultaat van deze onderzoe ken is door een team van des kundige auteurs vastgelegd in boekvorm. Hun historische, kunsthistorische en archeolo gische invalshoeken en diver se specialismen schetsen te zamen met veel foto's en teke ningen een veelkleurig beeld van het religieus, sociaal en economisch leven in en rond om de kerk, centraal gelegen in één van Nederlands be langrijke middeleeuwse han delssteden. Door middel van deze uitgave is weer een stuk je van de rijke historie van Middelburg toegankelijk en zichtbaar. 'De onderkant van de markt. Archeologie en his torie van de Westermonster- kerk te Middelburg' is vanaf 3 november verkrijgbaar bij de boekhandel en het Zeeuws Ar chief in Middelburg. Ter gele genheid van de verschijning van het boek is in het Zeeuws Archief een kleine tentoonstel ling ingericht over de West monsterkerk. Deze tentoon stelling, getiteld 'De onder kant van de markt' is te zien tot 31 december 2000 van maandag tot en met zaterdag van 9 tot 17 uur. De toegang is gratis. Opgravingen tijdens de herinriching van de Markt foto: archief Jaap Wolterbeek Speelgoedbeurs - In peuter speelzaal Het Pietepeutertje, Keurhove 1-3 wordt woensdag 8 november van 19 30 uur tot 20.30 uur een speelgoedbeurs gehouden. Speelgoed kan woensdagmorgen tussen 10.30 uur en 11.30 uur worden ingele verd bij de speelzaal. Voor inlich tingen 0118-611054. Verkoop lijsten kunnen worden afgehaald bij de speelzaal. Fancy Fair - Zaterdag 4 No vember wordt van 10 uur tot 14 uur een fancy fair gehouden in het wijkgebouw 'De vergulde baars' aan de Baarsjesstraat te Middelburg. Alleenstaande 25-plussers - In 'Aldegonde', Westerzicht 386 in Vlissingen, wordt iedere eerste vrijdag van de maand vanaf 20 30 uur een praat- en dansavond voor alleenstaande 25-plussers georganiseerd. Toe gang is vrij. Klaverjastournooi - Zater dag 4 november houden de Doordouwers een klaverjastour nooi in het clubhuis van Olym pus aan de Irislaan in Vlissingen Aanvang 10.30 uur, einde onge veer 16.00 uur. Bij het deelna- megeld van 12 gulden per per persoon zijn een kop koffie met koek, een kop soep en twee broodjes inbegrepen. EHBO - Buurtvereniging 'De Schuur' in Oost-Souburg organi seert een EHBO-cursus van vijf lessen. De cursus wordt afge sloten met een examen en kost 10 gulden per les voor leden en 12,50 gulden voor niet-leden. In lichtingen bij de buurtvereniging 0118-471119 of de cursusleider 0118-475083. Vrijwilligers - Buurtvereniging Van Duivenvoorden in Oost-Sou burg is op zoek naar enthousias te, gemotiveerde vrijwilligers. Met name wordt er gezocht naar barmedewerkers, activitei tenondersteuners en klusjes mensen. Opgaven en inlichtin gen bij mevrouw Veerhoek, 0118-478616 of de heer de Kei zer, 0118-475083. Landelijke MS-dag - Donder dag 9 november van 19 uur tot 21.30 uur vindt er in de stads schouwburg in Middelburg een bijeenkomst plaats waar een fo rum van drie sprekers zal praten over de nieuwste ontwikkelin gen rondom de aandoening Multiple Sclerose. Deze MS- neuroloog, een psycholoog en een fysiotherapeut zullen ook de gelegenheid geven om vra gen te stellen. Meer informatie op 010-5919839. Poëzie - Tijdens de poëzie manifestatie op zondag 5 no vember zal dichter/tekenaar Ton Langeler tussen 13.30 en 16 30 voorlezen uit eigen werk en desgewenst zijn dichtbundels signeren. Een aantal van zijn 'tweeluiken' die bestaan uit por trettekeningen behorende bij gedichten, zullen ook te bezich tigen zijn in Antiquariaat 'De Boekenbeurs' in Middel burg. Avondruilbeurs - Vrijdag avond 3 november wordt weer iedere verzamelaar verwacht die wat te ruilen of te verzamelen heeft van o.a. munten, oude an sichtkaarten, postzegels en an dere objecten. Deze avondruil beurs wordt gehouden in Cafe- pension 'De goede verwachting' te Lewedorp. Zaal geopend van af 19.15 uur Veda's - De zeeuwse Volks universiteit start woensdag 'I november om 19.30 uur een cursus van 5 avonden over ve da's, upamshods en de vedan- taleer het bestuderen van ge schriften met Indiase wijsheid. In deze cursus gaat het vooral er om zichzelf te laten inspire ren Meer inlichtingen bij het bu reau van de ZVU op 0118- 634800. Ouders van druggebrui kers - De gespreksgroep 'Ou ders van druggebruikers' houdt 7 november in Goes, en 14 No vember in Terneuzen en op 20 November in Middelburg een gespreksgroep. Meer informatie en aanmeldingen via 0118- 623817 en 0113-371680 of 0118-417717. Jubilarissen - Vrijdag aan staande huldigt de ABVBAKA- BO afdeling Walcheren op een 'jubilarissenavond' 105 jubilaris sen welke 25, 40, 50, 60 of 70 jaar lid zijn. De avond wordt ge houden in H.C.R. 'Noordzee- galm' in Westkapelle en is van 18.30 uur tot 22.30 uur Het be kende 'Westkappels Kwartet' zal de avond o.a. opluisteren. Informatiemiddag Euro - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren houdt dinsdag 7 november om 14 uur in het Dorpshuis in Grijpskerke, in samenwerking met de Com missie Welzijn Ouderen Grijps kerke een informatiemiddag over de Euro. H.Boomstra zal in gaan op de meest gestelde vra gen rond de Euro Inlichtingen: tussen 9.00 uur en 11 00 uur 0118-583687 Singelloop - Atlethiek- en duursportvereniging Dynamica houdt zaterdag haar jaarlijkse Singelloop in Middelburg. De start is om 14.00 uur op de Noordsingel, het parcours is 6,6 kilometer lang Inschrijven vanaf 13.00 uur in de kantine van het voetbalveld aan de Nadorstweg. Kunstroute - Zondag 5 no vember start de Poëziemanifes tatie in het kader van Kunst en Cultuurroute Middelburg. Deze zondag komen 12 dichters naar Middelburg om voor te dragen uit eigen werk Om 13.15 star ten in De Drvkkery Laurens Geerse, Rob van Hese, Jeannet- te Rijkse en Andre v.d. Veeke, Om 14.45 uur wordt de fakkel overgenomen in het atelier van Juul Kortekaas in de Brakstraat 5 door Fred Bergwerff, Wim Hofman, Maria Ros en Andre Verbart. In eetcafe De Tropen wordt om 16.15 uur de manifes tatie afgesloten door Yvonne Né, Thom Schrijver, Lou Vleu gelhof en Hans v.d. Waarsen- burg. Voor meer info over deel nemers en activiteiten, tel 0118-612610. Kunstuitleen - Zaterdag 4 no vember wordt voor de 11e maal de Dag van de Kunstuitleen ge houden. De kunstuitlenen van Terneuzen, Middelburg, Goes en Vlissingen houden die dag open huis en organiseren tal van activiteiten en acties. In de Zeeuwse kunstuitlenen worden tijdens de open dag de nieuw ste aanwinsten getoond en zijn er speciale programma's. Vlis singen houdt twee sessies van een uur met als titel 'Kunst en cultuur binnen een uur'. Bezoe kers worden daarbij getrakteerd op een hapje, bijzondere wijn, klassieke muziekfragmenten en kunstwerken uit de collectie. Aanvang 12 en 15 uur. Middel burg presenteert onder de noe mer 'contrasten in samenhang' de keuze van kunsthistoricus en docent Nico Out uit de collectie van de kunstuitleen Middelburg. Aanvang 13.30 uur. 't Spui - Vrijdag 3 november om 16 uur vindt in 't Spui in Vlis singen de presentatie plaats van het boek van Enk-Jan Weterings 'Herinnering aan de Schelde. Werknemers vertellen hun ver haal. Zaterdag 4 november wor den er tussen 15 en 17 uur in het kader van de week van het Zeeuwse boek Zeeuwse mop pen aangeboden door mensen in Zeeuwse klederdracht. Bach - Op de begane grond van de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg, is tot en met 2 december de tentoonstelling 'Bach and the Netherlands' te zien. Doel van deze expositie en bijbehorende catalogus is het geven van een impressie van enkele thema's die Bach en de Nederlanden met elkaar in verband brengen. De catalogus is verkrijgbaar voor 5 gulden bij de klantenservice. Openingstijden: maandag 17.30 tot 21 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 21 uur en za terdag van 10 tot 13 uur. Bewegen 50+ - Met ingang van 3 november gaan bij St. Ma joraat in Vlissingen de beentjes weer van de vloer. Na het line- dance gaat de stichting nu van start met bewegen voor 50 plussers op vrijdag morgen tus sen 10 en 12 uur. Voor de eer ste bijeenkomst is iedereen die belangstelling heeft voor deze sportmorgen vrijdag 3 novem ber om 9.30 uur van harte wel kom Surinaams Koken - Woens dag 8 november wordt er in de keuken van Toeristisch Centrum Oranjezon' in Oostkapelle een kooksessie Surinaams koken gehouden Op het menu staan Roti, Masala kip, Kouseband, rijst en Baka bana. De sessie duurt van 17 tot 21 uur en staat onder leiding van een deskundi ge kok. Voor inlichtingen en aan melding: 0118-581507 Vrouwen - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Zeeland houdt donder dag 2 november in de Vroone in Kapelle een studiemiddag met als thema 'Vrouwen Besturen, een vanzelfsprekende zaak'. De ze middag is voor iedereen vrij toegankelijk en begint om 13.30 uur. Met deze themamiddag wil de NBvP mensen activeren om na te denken over het be lang dat vrouwen meebesturen. Tot en met 31 december is er voor inwoners van de ge meente Vlissingen met een minimum inkomen de gele genheid om een aanvraag in te dienen bij de gemeente voor een bijdrage van het Sociaal Cultureel Fonds of een tegemoetkoming in de aanvullende ziektekostenverze kering. Het Platform voor Uitkeringsgerechtigden en Ouderen (PUGO) Vlissingen biedt hulp bij het invullen van de aanvraagformulieren en verstrekt aanvullende in formatie over de regelingen. Hotel Zuiderduin is een onderdeel van de Fletcher Hotel Group b v Het PUGO vreest dat veel mensen, als zij niet tijdig wor den geïnformeerd over de mo gelijkheden en de ^doelgroep van de regelingen, de boot zullen missen. Via nieuwsbrie ven en persoonlijke begelei ding bij het indienen van de aanvraag probeert het plat form de inwoners van Vlissin gen te attenderen op en on dersteunen bij hef verkrijgen van hun mogelijke rechten. „Veel mensen die wel voor de regeling in aanmerking zou den komen krijgen de informa tie niet automatisch in handen omdat zij niet bekend zijn bij de gemeente. De misvatting leeft dat alleen bijstandsge rechtigden in aanmerking ko men voor een bijdrage of te gemoetkoming, terwijl in feite iedereen in Vlissingen met een minimum inkomen, dus ook WAO-ers, WW-ers en AOW-ers met geen of een klein pen sioen, in aanmerking kan ko men. Uiteraard moet men dan wel voldoen aan de door de gemeente gestelde voorwaar den. En vaak is er een grote kans dat wanneer iemand aan de voorwaarden voor het So ciaal Cultureel Fonds voldoet, tevens in aanmerking komt voor een tegemoetkoming in de kosten voor een aanvullen de ziektekostenverzekering", stelt Henk Lokhorst van het PUGO. Het PUGO is dagelijks bereikbaar voor vragen, een overzicht van de voorwaarden waaraan men moet voldoen om voor de voorzieningen in aanmerking te komen of om een afspraak te maken voor begeleiding bij de aanvraag op tel. 0118-414471 of b.g.g. 0118-418527.

de Faam | 2000 | | pagina 15