i J Wijnkoperij Marinissen; wijntraditie in een moderne omgeving Baby' s, kleuters en peuters; waar kijken ze naar? i j aAa-schoenmakerij in Dauwendaele i J Babyspeciaalzaak Piebeu nieuw in Oost-Souburg Woensdag 1 november 2000 FAAM/VLISSINGER 11 Wijkoperij Marinissen heeft in een modern pand aan het industrieterrein 'Vrijburgh' vaste voet aan de grond gekregen. Op een plaats waar parkeerproblemen niet bestaan kunnen de klanten nu in alle rust in een ruim pand hun keuze maken uit een uitgebreid assor timent kwaliteitswijnen. Ook voor kerstpakket ten en aanverwante relatiegeschenken is men aan de Handelsweg 36 aan het juiste adres. Wijnstudiereizen In de babybox liggen stoffen boekjes en ku- I bussen met afbeeldingen. Peuters zijn druk in de weer met kartonnen boekjes en kijken ook naar Tik Tak en Teletubbies. Kleuters bekijken prentenboeken. Sesamstraat en spelen met de gelijknamige computerspelletjes. Anno 2000 is er een enorm media-aanbod. Met de nieuwe schoenmakerij van Johan Quist is Middelburg een vakzaak op schoe- nengebied rijker. Johan Quist is een telg uit een schoenmakersfamilie die het vak met de paplepel ingegoten heeft gekregen. Het vak is in de familie al meerdere generaties van vader op zoon doorgegeven. Johan Quist zet deze traditie op een moderne manier voort: dochter Gea springt in het weekend al bij in de winkel. Na voltooiing van haar opleiding zal ze in de winkel van haar vader komen. Behalve voor schoenreparaties kunnen klanten in de aAa- schoenmakerij terecht voor schoenfournituren, sleutels, naambordjes en voor de aAa-stome- rijservice. Voor klanten die even moeten wach ten is een gezellige koffiehoek ingericht. Milieuvriendelijk Kreadoe 2000 Open huis bij Slank-Klup Rook en Mosselfestijn Sauna Middelburg viert derde lustrum. Informatiemarkt startende ondernemers Winterplancontrole Schouwenaar Opel Surabaya steekt Sinar '75 in het nieuw Zij, Victoria Verduijn, miste na de geboorte van haar dochter een babyzaak in de buurt. Voor alle spullen die bij de geboorte en eerste levensmaanden van een baby komen kijken moest zij 'op reis'. Tijdens de zwangerschap nog niet zo'n punt, maar toen de baby er een maal was toch wel lastig. Niet even lekker met de wandelwagen of draagzak op stap, nee de auto vol laden met reiswieg, wandelwagen of kinderzitje en tenminste richting Middelburg. Hij, René de Jonge, gaf zijn baan als vliegtuig monteur op om de opvoeding van de baby voor zijn rekening te nemen en langzaam maar zeker werd de gedachte waar hij al lang mee speelde, een eigen bedrijfje runnen, steeds concreter. door Frank Husslage Aan de rand van de groene Ne derlandse polder verkoopt Els Marinissen wijnen die gloedvol verhalen over de warmere stre ken op onze aardbol. „Nadat ons familie poeliers- en delica- tessenbedrijf van de Wage- naarstraat naar de Lange Noordstraat verhuisd was zijn we ons gaan oriënteren op hoe de markt zich verder ontwikkel de", vertelt Marinissen. „We merkten dat de grote super markten een deel van ons as sortiment aan het overnemen waren, ook in deze winkels werden er delicatessenafdelin- gen geopend. Met name het verse deel van ons assortiment bleek door de grotere zaken overgenomen te worden. We hebben toen besloten om onze deskundigheid op delicatessen- gebied te focussen op het meer houdbare deel daarvan: de wij nen". Wijnkoperij Marinissen is aangesloten bij de Gastrovino- groep, waardoor zij kan profite ren van de deskundigheid van een van Nederlands meest deskundige inkopers, de heer Van de Kant. Voor de Walcher- se regio kan Wijnkoperij Mari nissen dan ook exclusief de topwijnen van het huis 'Mar qués de Caceres' uit Spanje en de port van Noval uit Portugal aanbieden. Het assortiment is dusdanig samengesteld dat ook de meest verwende wijn koper prima zijn slag kan slaan. Hoewel Marinissen graag wij nen van topkwaliteit verkoopt heeft ze ook 'gewone' wijnen in haar pakket. „Via een andere tak van onze inkooporganisatie kunnen we ook flessen van om en nabij de tien gulden aanbie den en daarmee goede drin- kwijnen voor alledag zonder bodemkwaliteit leveren". Als extra service kunnen klanten Els Marinissen bij de collectie Marqués de Caceres. zich opgeven om maandelijks de informatieve 'Wijnbrief' thuis te ontvangen. Doordat Marinissen samen werkt met andere wijnhandela ren in de Gastrovino-groep is ze ook in staat langs deze weg haar, toch al niet geringe, des kundigheid als vinoloog te ver groten. „Vanuit Gastrovino ma ken we regelmatig wijnstudie reizen naar de diverse produc tiegebieden van de wijnen die we verkopen. We zijn al in veel Europese wijngebieden ge weest maar bijvoorbeeld ook de Chileense wijngebieden hebben we Bezocht. De eerst volgende studiereis zal de Zuid-Afrikaanse wijngaarden aandoen. Daarna zal ik vanuit eigen ervaring weten waar de betere en de minder goede Afrikaanse wijnen vandaan ko men en mijn klanten nog beter kunnen adviseren" vertelt Ma rinissen enthousiast. Met de verhuizing naar het nieuwe pand aan de Handels weg 36 is er nu ook ruimte ont staan om de klanten een rui mer assortiment te bieden bin nen de tweede specialisatie: de kerstpakketten en relatiege schenken. „Vanuit onze des kundigheid op wijn- en delica- tessengebied zijn we in staat om wat meer bijzondere pak ketten samen te stellen. Door onze kleinschaligheid kunnen we deze pakketten ook precies op maat van de klant maken. Foto: Frank Husslage Daarin ligt onze kracht op dit gebied. Hoewel we door onze eigen kleinschaligheid heel flexibel kunnen zijn hebben we de afgelopen jaren ook bewe zen ook hele grote orders stipt volgens afspraak te kunnen le veren. We zijn dan ook trots op deze combinatie van deskun digheid, flexibiliteit en stipt heid". Wijnkoperij Marinissen is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11 tot 17.30 uur, op zaterdag van 10.30 tot 17.00 uur. Radio, televisie, boeken, vi deo, tijdschriften, cd-roms en internet zijn zomaar een greep Waar kijken ze naar? uit het huidige media-aanbod. Ze komen door alle kieren en gaten het huis binnen. Maar welke invloed hebben al die media op baby's, peuters en kleuters? Om die vraag te be antwoorden en daarmee ou ders en opvoeders te helpen en adviseren over de omgang met media voor kleine kinde ren tot en met 6 jaar start 1 november het project 'Waar kijken ze naar?'. Alle Openba re Bibliotheken voeren daarbij campagne, promoten het voorlezen en begeleiden ou ders in de mediakeuze voor hun jonge kind. De KRO zendt zondag 24 november om 14.55 uur het tv-programma 'Waar kijken ze naar?' uit. In J/M, het vakblad voor ouders, is alles te lezen over het pro ject en uitgeverij Zwijsen ont wikkelde speciaal twee prakti sche basisboeken over media- opvoeding. Een deel voor ba by's en peuters en het andere voor kleuters. Deze boeken zijn voor 29,95 per stuk ver krijgbaar. 'Waar kijken ze naar?' is een initiatief van Stichting Lezen, KRO, de Openbare Bibliotheken, J/M en uitgeverij van Zwijsen. ABCDEFGH I J K L M N O Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raak punt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: 1 waagstuk - bouwland - ongekookt; 2 muzieknoot - vrouw die gaat trouwen - lang stuk hout; 3 gemeenteweide - mogelijkheid - lidwoord; 4 groet - open vervoerbedrijf (afk.) - dikwijls - deel van een gebouw; 5 bovenlijf - korte tijd - deel van het hoofd; 6 teken - bijwoord - afscheiding; 7 schreeuw - zangstem - bij woord - ten bedrage van; 8 overblijfsel - vreemde munt - boom - muzieknoot; 9 rivier in Italië - persoonlijk voornaamwoord - af kerig van werk - betaalplaats; 10 vreemde munt - wintersportar tikel - harde val; 11 in orde - familielid - groente; 12 kledingstuk - veroverd goed - deel van de dag (afk.) - gewicht; 13 rund - om heining - van een bepaalde godsdienst; 14 verkwikkend - doel - familielid; 15 rivier in ons land - positieve elektrode - horizon. Omschrijving verticaal: A visbeen - bittere stof - twaalf dozijn; B uitroep - hoeveelheid - leeg; C vogel - hoogste punt - muzieknoot; D geluid van een dier - muzieknoot - plek - open plek in het bos; E bloeiwijze (mv.) - grappenmaker - cilindrisch voorwerp; F vaardigheid - hoendereigenschap - knaagdier; G zwarte kleverige stof - loot - koude lekkernij - voorzetsel; H en dergelijke (afk.) - ongedierte - uitgewoond huis - voegwoord; I bijdehand meisje - persoonlijk voornaamwoord - deel van de mond - rivier in Spanje; J betrek king - mannetjeshond - deel van een etmaal; K dunne tak - wa terplant - tijdelijk gebruik; L indien - zuivelproduct - legerafde ling (afk.) - persoonlijk voornaamwoord; M klein kind - li chaamsdeel - rijtuig N handeling - beddengoed - muzieknoot; O vragend voornaamwoord - verbinding - godsdienst. Er ontstaat een uitdrukking wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: J12.J11.G13 - J15.K15 - J2.H6.H4.J8.E6.D5.A5.BI - L11.N8.08.N12.M9. Stuur uw oplossing vöör woensdag 8 november naar de redac tie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 15 november bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 18 oktober luidt: 'In de bonen zijn'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar M. v.d. Berg uit Domburg. J Johan Quist had al eerder een schoenenzaak in Bruinisse. Enige jaren geleden heeft hij deze ingeruild voor een de pot-schoenreparatiebedrijf dat hij toen oprichtte. Op dit mo ment heeft hij als stichter van de aAa-keten op 47 plaatsen in heel Zuidwest-Nederland een schoenmakerijdepot. Al het werk van deze keten komt uiteindelijk in de Dauwendael- se winkel terecht. „De winkel en de depots lopen nu heel erg goed", vertelt Quist. Nu kan hij het nog af met de hulp van verkoopster Maria van Engelen in de winkel. „Als het zo goed blijft lopen zal ik meer personeel aan moeten nemen. Dan zal ik zelf een schoenma ker op moeten gaan leiden, want de schoenmakersoplei ding levert maar 10 of 15 vak lui per jaar af". „Er is een tijd geweest dat mensen zo goedkoop mogelij ke schoenen kochten. Als daaraan iets kapot was wer den die schoenen wegge gooid. Tegenwoordig kopen mensen betere en dus ook duurdere schoenen. Als deze kapot zijn is het zeker de moeite waard om ze te repa reren. Voor een fractie van de nieuwprijs lopen de mensen dan weer op mooi en goed schoeisel" vertelt de schoen maker. Schoenen laten repa reren past goed bij het huidi ge milieubewustzijn van de mensen, waarbij zo min mo gelijk verspild wordt. In de Dauwendaelse winkel wordt voor reparatie dan ook alleen het beste materiaal gebruikt. Bijvoorbeeld de lederen zolen die toegepast worden, dat zijn dezelfde, milieuvriendelijk ge loogde zolen die ook onder de wereldberoemde 'Van Greve'- schoenen zitten. Behalve schoenen laten repareren kan men ook nieuwe schoenen ko pen in het Middelburgse win kelcentrum. Johan Quist heeft een assortiment kwalitatief hoogwaardige Tatami- en Bir- kenstockschoenen in zijn zaak. „Birkenstock is een begrip in de schoenenwereld, ledereen die voor het werk veel moet lopen of staan zul je erop zien lopen. Alleen zijn de schoenen van dit merk niet altijd even modi eus. Daarom hebben ze een nieuw merk op de markt ge bracht met dezelfde hoge kwaliteit en loopcomfort, Van dinsdag 31 oktober tot en met zondag 5 november is Jaar beurs Utrecht het Mekka voor hobbyisten. In meer dan 250 stands tonen winkeliers en uitgevers hun nieuwste materialen, boeken en tijdschriften op het gebied van creatieve vaardighe den voor hobby, tuin en interieur. Bezoekers kunnen in work shops eveneens alles leren over de nieuwste technieken. Kre adoe 2000 is dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Entree 17,50 gulden, kinderen tot 8 jaar onder begeleiding gratis. aAa schoenmakerij Quist met Johan Quist en Maria van Enge len aan het werk. Foto: Frank Husslage In de week van 30 oktober tot en met 3 november houdt Slank Klup Nederland in alle clubs open huis. Tijdens de openhuisdagen kan op informele wijze kennis gemaakt worden met de werkwijze van de Slank Klup die met name gebaseerd is op gezonde, lekkere voeding. Voor Walcheren is de open dag woensdag 1 november om 19 uur te bezoeken in de Karolingenburcht in Oost-Souburg. Het Walcherse Pijprookgilde viert zondag 5 november haar 7e verjaardag met het inmiddels traditionele Rook- en Mosselfes tijn. Het festijn begint om 13 uur met een mosselmaaltijd (of naar keuze spareribs) bij de Mug op de Vlasmarkt in Middel burg, daarna wordt om 15 uur de wedstrijd gerookt. De tabak die gebruikt wordt tijdens de wedstrijd is 'Sir Williams' de pijp is zoals gebruikelijk een verassing. Inschrijven voor het Rook- en Mosselfestijn kan zondag 5 november van 11.30 tot 13 uur bij 't Walcherse Pijkrookgilde, p/a Segeerstraat 31 in Middel burg, tel. 0118 - 613025. Voor het Mosselfestijn is vooraf in schrijven gewenst, maar kan in principe tot op de dag zelf. De kosten zijn 30 gulden voor het eten en 25 voor het roken. Vijf november is het vijftien jaar geleden dat Paul en Annelies Schoote aan de Dam in Middelburg hun sauna openden. Dit wordt gevierd met een kortingsactie en het uitdelen van een pre sentje aan alle gasten van de sauna. In de vijftien jaren dat de sauna nu bestaat is deze steeds aan de laatste eisen van de tijd aangepast. Dit uiteraard zonder afbreuk te doen aan de gezellig heid die zo belangrijk is voor de gasten. Sinds de laatste verbou wing is het complex ook op milieugebied weer helemaal up to date. Terwijl er overal een gezellige, bijna huiselijke sfeer hangt hebben de gasten in het statige Middelburgse pand alle ruimte om ontspannen van de sauna en de diverse baden te genieten. Om de viering van het jubileum wat meer luister bij te zetten ge ven Paul en Annelies Schoote hun gasten van 6 tot en met 12 november een korting van 15% op de toegangsprijs. Verder ont vangen alle gasten in deze maand een toepasselijk aardigheidje. Zaterdag 4 november zullen 20 organisaties en bedrijven zich van 11 tot 16 uur in Hotel Goes presenteren aan het Zeeuwse bedrijfsleven en aan diegenen die een eigen bedrijf willen star ten. Doel van deze dag is startende ondernemers binnen een tijdsbestek van enkele uren op één locatie te informeren over essentiele zaken waarmee zij in de dagelijkse praktijk te maken krijgen. Te denken valt aan: belastingen, huisvesting, juridische vragen, vergunningen, verzekeringen, administratie, automati sering etc. Daarnaast biedt deze dag de bezoekers een uitste kende gelegenheid nieuwe contacten te leggen met collega (startende) ondernemers. De markt is doorlopend te bezoeken en om 14 uur zal Karen Romme ondernemer/uitgever van het landelijk magazine 'Young in Business' op inspirerende wijze een praktische uiteenzetting geven over 'ondernemen, een uit daging'. Rond 15.45 wordt de dag afgesloten met een borrel. De toegang is gratis, geheel vrijblijvend en geintresseerden hoe ven zich alleen aan te melden als ze gebruik willen maken van de lunch en/of presentatie door Karen Romme. Aanmelden kan tot de dag zelf bij Kamer van Koophandel Zeeland, tel. 0118- 673520. De informatiemarkt markt wordt gesponsord door ABN AMRO en AccoN Accountants Advies. Evenals voorgaande jaren organiseert Opel dealer Schouwenaar voor zijn klanten de Opel Winterplancontrole, waardoor Opel rij ders zonder technische problemen de winter door kunnen ko men. Het is raadzaam de gratis controle zo snel mogelijk te laten uitvoeren, zodat zolang mogelijk kan worden geprofiteerd van de garantieperiode, die eindigt op 31 maart 2001. Voor degenen die zich op het allerlaatste moment bedenken, bijvoorbeeld vlak voor de wintersportvakantie, is er geen nood, want de controle kan tot 1 februari volgend jaar worden uitgevoerd.Tijdens de controle worden11 wintergevoelige onderdelen aan een nauw keurige inspectie onderworpen. Wanneer de gecontroleerde on derdelen in orde zijn, en eventuele defecten zijn verholpen, ont vangt de Opel rijder het Winterplan-certificaat voor slechts 34,50 gulden inclusief BTW, hetgeen garant staat voor het goed func tioneren van het koelsysteem. Mochten er in de garantieperiode toch defecten optreden aan de gecontroleerde onderdelen, dan worden deze door Schouwenaar Opel kostenloos hersteld. Za terdag 4 november van 9 tot 17 uur houdt Schouwenaar Opel in Vlissingen de Nationale Opel Testdag met gratis '18 punten- check' voor elke Opel, het Opel winterplan voor slechts 34,50 gulden en volop leuke activiteiten voor het hele gezin. Schouwe naar Opel, Bedrijfsweg 2 Vlissingen, tel. 0118 - 461710. maar met een vlotter uiterlijk. Van dit merk, Tatami, hebben we nu al wat schoenen staan en in het voorjaar zullen we de volledige collectie op voor raad hebben." Om de klanten zoveel mogelijk service te kunnen verlenen zijn natuur lijk ook schoenfournituren zo als veters, crèmes en zooltjes in alle soorten en maten te koop. Verder is er een depot van Stomerij Van het Hof aan wezig en kunnen sleutels bij gemaakt worden. Sommige reparaties kunnen verricht worden terwijl de klant erop wacht. Om dit wachten te ver aangenamen is er in de nieu we schoenmakerij een gezelli ge hoek ingericht, waar de klanten een kopje koffie aan geboden wordt. Restauranteigenaar E. van Tol met het eerste team van BV Sinar. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van badmintonver eniging BV Sinar '75 uit Middelburg is het eerste team door In disch Restaurant Surabaya voorzien van nieuwe outfits. Zater dag 4 november vanaf 19 uur viert BV Sinar '75 haar 25e ver jaardag met een grote feestavond voor leden en oud-leden in het ontmoetingscentrum in Dauwendaele. René, Victoria en dochter Annebelle voor de nieuwe winkel En zo kwam het dat na twee jaar fulltime vader en huisman zijn René de Jonge uit Oost- Souburg 17 oktober zijn baby- 1 speciaalzaak 'Piebeu' in de Paspoortstraat 18 in Oost-Sou burg opende. 'Piebeu' is de derde babyzaak op heel Wal cheren. Vanuit dit gegeven en een voorbereidend markton derzoek schatten de Jonge en Verduijn hun marktpositie po sitief in. „Het aantal jonge ge zinnen in Oost-Souburg neemt alleen maar toe en daarnaast richten we ons natuurlijk ook op de rest van Walcheren. En je kunt hier in Oost-Souburg nog steeds voldoende en on betaald parkeren, dat bevor dert de toestroom, concludeert de Jonge optimistisch". De Jonge lijkt zijn draai in de com binatie van ondernemerschap en ouderschap uitstekend ge vonden te hebben. „Dit is wat mijn vrouw en ik altijd gewild hebben. Victoria heeft haar baan nog steeds en ik run de zaak. Onze woning zit achter de winkel, dat is met een klei ne natuurlijk ideaal. Daar komt bij dat ik alleen 's-middags open ben, waarmee er vol doende tijd voor mijn dochter overblijft. Op deze manier is opvoeden en werken goed te combineren". Met 'Piebeu' wil het Souburgse stel een winkel neerzetten waar kwaliteit sa men gaat met moderne eigen tijdse producten. In de kleding lijn van Rebbel Pebbel komt deze gedachte heel nadrukke lijk tot uiting. Bij 'Piebeu' be staat nooit het risico dat oma een gedateerd babyjurkje voor haar kleindochter koopt, want de collectie wordt iedere maand gewisseld met de aller nieuwste modellen en kleuren. Naast babykleding bestaat het aanbod in babyspullen uit kin derwagens, badaccessoires, autostoeltjes, babykamertex- tiel, en uiteraard de hele voe- dingslijn van flessenwarmer tot het eerste kinderbestekje. -r.\\ ijjiWfirtiö mmnti'. mkiuum

de Faam | 2000 | | pagina 11