n| j jaars NCERT Louis van Dijk met Kamerorkest Musica Ducis in St. Jacobskerk Sponsors Co-sponsor Loodswezen Regio Scheldemonden Hoofdsponsor Co-sponsor Drinkwater Ravensteynschool Jaarlijks houdt de Stichting Najaarsconcert Rotary Vlissingen een Najaarsconcert in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Het Najaarsconcert vindt zaterdag 11 november alweer voor de tiende keer plaats. Zoals gebruikelijk wordt de opbrengst van het concert verdeeld over twee projecten. Een deel is bestemd voor het al vanaf het eerste concert gesteunde drinkwaterpro ject op Midden-Java in Indonesië. Het andere project dat gesteund wordt door de Stichting Najaarsconcerten Rotaryclub Vlissingen is een taal- en leerachterstandproject op de Vlissingse Ravensteynschool. Het Najaarsconcert wordt verzorgd door de veelzijdige pianist Louis van Dijk die optreedt met het kamerorkest Musica Ducis dat onder leiding staat van Jules Hessen. SAUER OONK 10 FAAM/VLISSINGER Woensdag 1 november 2000 cl roo Rotary Opbrengst najaarsconcert voor veilig drinkwater op lava en schoolproject Vlissingen om op diverse manieren de medemens te steunen. Het belangrijkste daarbij is de eigen inzet, het er iets van jezelf voor over hebben om de medemens te steu nen. Het 'schoonwaterproject' bij Purwokerto op Midden Java heeft de financiële steun hard nodig en is van levensbelang voor de plaatselijke bevolking. Door het project wordt een belangrijke verbete ring aangebracht in de volksgezond heidstoestand in de dorpen waar het project uitgevoerd wordt. Met name bij het bestrijden van kindersterfte en ziek tes is schoon water van essentieel belang. „Bij het ontstaan van ziekten wordt er meestal gedacht aan besmet eten", vertelt de heer Goudswaard, voorzitter van de Rotary Club Vlissingen. „Maar de feiten zijn anders, ledereen weet wel dat je een stuk vlees dat niet vers meer is niet rauw moet opeten. Maar als het warm is lust iedereen wel een beker koud water. En van dat water weet je, zeker in de tropen, nooit of het veilig is. Door onzuiver water is een aandoening als diarree snel opgelopen en de uitdro ging die daar het gevolg van is loopt maar al te vaak fataal af. Daarom is zui ver drinkwater letterlijk van levensbe lang". Doordat de Rotary Club alleen de financiën levert voor het project en de lokale bevolking de arbeidskracht zijn deze mensen ook sterk betrokken bij 'hun' project en 'hun' waterputten, waardoor de motivatie om ze goed te onderhouden erg groot is. Het deel van de opbrengst van het Najaarsconcert dat voor een lokaal pro ject bestemd is zal dit jaar geschonken worden aan de Vlissingse Raven steynschool. De Ravensteynschool ligt in het zoge naamde 'Middengebied' van de stad. Dit gebied wordt door middel van een meerjarenplan van de gemeente Vlissingen grootschalig heringericht. In dit stadsdeel wonen zowel in relatieve- als in absolute zin het grootste aantal anderstalige leerlingen die veelal een onderwijsachterstand hebben. Als die onderwijsachterstand niet goed opge vangen wordt kan dit zich makkelijk voortzetten in een totale achterstand met alle gevolgen voor de kinderen en hun omgeving van dien. Door de school Rotary Vlissingen maakt deel uit van de 1905 in de Verenigde staten, in Chicago, wereldwijd opererende serviceclub door advocaat Paul Harris opgericht. Rotary International. De club werd in Rotary International stelt zich als doel Kinderen van de Ravensteynschool aan het werk met leerprogramma's. foto:Frank Husslage wordt er zo hard mogelijk gewerkt aan het wegwerken van allerlei achterstan den bij hun leerlingen, ook het thuisfront wordt hier uitgebreid bij betrokken. Om de diverse vormen van leerachterstand weg te werken wordt er door het team van de Ravensteynschool ook buiten het normale schoolprogramma een aantal extra activiteiten aangeboden. In het programma 'Opstapje' wordt een effec tieve schoolloopbaan bevorderd en in het programma 'Op Stap' wordt de taal ontwikkeling van de kinderen onder steund. Door de 'Verlengde schooldag' worden de taal- en leesontwikkeling van de kin deren bevorderd. Deze projecten zijn zeer succesvol en worden daarom ook voor een belangrijk deel door de gemeente financieel mogelijk gemaakt, met name waar het gaat om bekostiging van het personeel. Met de financiële bij drage van de Rotary Club Vlissingen wordt het mogelijk extra leermiddelen voor de lessen in Nederlandse taal (computers en taaiprogramma's) aan te schaffen. De mogelijkheden voor het terugdringen van taalachterstanden worden hiermee structureel uitgebreid. Louis van Dijk De Nederlandse topmusicus Louis van Dijk behoeft eigenlijk geen introductie. Zijn optredens staan altijd garant voor een muzikaal zeer afwisselende avond. Het begeleidingsorkest Musica Ducis is een kamerorkest dat al 45 jaar bestaat en dat tot de meest vooraanstaande kamerorkesten in Nederland gerekend mag worden. De kern van het orkest bestaat uit 22 jonge professionele strijkers. Het repertoire is breed samenge steld uit werken van rond 1600 tot aan actuele composities. Zo zal er muziek van Puccini, Tsjaikovsky, Grieg, Brahms en Lennon Mc Cartney ten gehore gebracht worden. Het samengaan van 'lichtere' muziek met klassiek en jazz maakt het optreden zeer verrassend. De kerkdeuren gaan open om 19.30 uur. Kaarten zijn te bestel len bij 'Uit in Vlissingen' (0118-416662 415244) en de 'VW- ANWB' aan de Oude Markt 3 in Vlissingen. De toegangsprijs bedraagt 37,50 gulden. Nog niet verkochte kaarten zijn vanaf 19.30 uur aan de ingang van de kerk verkrijgbaar. Musica Ducis Rabobank Walcheren Zuid Vlissingen Schipper Acountants Vlissingen Van der Wijst Advocaten Vlissingen Hotel Westduin Vlissingen Soolsma party-verhuur Vlissingen Pechiney Nederland Vlissingen Bas Mar de Jager Kapelle Loostad bv Apeldoorn Bouwbedrijf de Delta bv Middelburg Basco Opus 97 Vlissingen ABI Warmtetechniek Zeeland bv Vlissingen Autobedrijf Melse Vlissingen Rest. de Gevangentoren Vlissingen Basco Stichting Woningbeheer Vlissingen Heilo Molkenboer Middelburg Wondergem Timmerfabriek Middelburg Auto Poppe Walcheren bv Vlissingen Loontjens Middelburg Aannemingsbedrijf Christiaansen Vlissingen Theelen van der Weele Vlissingen Toon's Rijwielshop Vlissingen Hotel/Restaurant Willebrord Zoutelande Solskin Restaurant Vlissingen Albert Heijn Vlissingen Stadsdrukkerij de Vey Mestdagh Vlissingen Stomerij Aqua-rette Vlissingen Remaco Goes Autobedrijf Britannia Vlissingen De DRVKKERY Middelburg Van der Sloot modeschoenen Middelburg Van Boven Juweliers Vlissingen Arsenaal theater/café Vlissingen Bruns Projecten bv Westerhove Altena Interieur Design cv Vlissingen Auto Dijkwel Middelburg Imtech Goes Albert Slinger Lederwaren Vlissingen VVV/ANWB Vlissingen Vlissingen Auto Mazda Dijkwel Vlissingen Adviesbureau Wilderink Vlissingen Grootjans Accountants Vlissingen De Orchidee Middelburg Peugeot Dijkwel Vlissingen Bijleveld Mannenmode Middelburg Architectenbureau WTS Vlissingen Mechielsen gassen bv Vlissingen Auto Renault Dijkwel bv Vlissingen De Rode Pilaren drogisterij Middelburg Walcherse Bouw Unie Grijpskerke Autobedrijf de Voogd Vlissingen Istimewa Vlissingen Hotel Zeeduin Koudekerke Woonwijzer Zuid West Vlissingen Adviesburo Vader Grijpskerke Pricewaterhouse Coopers Middelburg Zeeland Seaports Oost Souburg Meijers Staalbouw Serooskerke Oceanwide Vlissingen ING Bank Vlissingen Apotheek Papagaaienburg Vlissingen Het Huis Hardy Vlissingen ABN AMRO Vlissingen Lloyd's Regiéter Vlissingen Syntens Middelburg Grand Hotel Arion Vlissingen Bruna Geijsen Vlissingen Total Raffinaderij Nederland nv Vlissingen Freddy Wolf Vlissingen JMS Nieuwerkerk Louis Hemelaar Vlissingen Bravenboer Scheers Middelburg Verbrugge Terminals bv Vlissingen Anker desein Vlissingen Kloosterboer Vlissingen vof Vlissingen Maritieme Boekerij "Plaza" Vlissingen Holland International Reisburo Vlissingen Patachou Damesmode Vlissingen Aannemingsbedrijf Letzer Vlissingen Van de Velde Publivisie bv Vlissingen ITI Implantaatasysteem Middelburg Vogel Verhuizingen Middelburg Raab Karcher Middelburg Bosch Slabbers Gapinge Steketee Damesmode Vlissingen Foto Verschoore Vlissingen L NOTARISSEN

de Faam | 2000 | | pagina 10