Zeelanddebat hulpnooic roken? Milieuprijs Provincie Zeeland In beroep Archeologie Havens Kats en De Val Zeelandbrug m «Officiële Mededelingen Ons onderhoud vraagt wan u even wat aandacht! Woensdag 25 oktober 2000 FAAM/VLISSINGER 7 j mmmmm Milieu Saneringsplan Oude Markt/Torenstraat 1 te Vlissingen Ontwerp-vergunningen Sturm en Dekker Milieu B.V. Aan alle bewoners van Vlissingen Opdat u niet struikelt over ons werk Uw speciaalzaak in leer en suède Dames en heren, Het is warme Jassen weer En bi| La paz hebben ze zo'n jas Schuttershof 24, 4461 DZ Goes, tel. 0113-219977 KOM OPKSTOP Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 43/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Experimentele woningbouw, De Hoven van Axel, eerder winnend project. Tot 15 november kunnen bij de provincie projecten worden voor gedragen voor de Zeeuwse Milieuprijs. Particulieren, bedrijven, verenigin gen, instellingen en overheidsin stanties die duurzame milieupro jecten kennen of zelf uitvoeren worden uitgenodigd kandidaten aan te dragen. Ook projecten die leiden tot milieubewustwor'ding, tot besparing van grondstoffen, energie of materiaal komen voor de prijs in aanmerking. Een milieuvriendelijke bedrijfsvoering kan eveneens aanleiding zijn tot toekenning van de prijs. Zowel grote als kleine initiatieven dingen mee naar de Zeeuwse Milieuprijs, die bestaat uit een kunstwerk en een geldbedrag van 4000 gulden. De tweede en derde prijs zijn alleen geldbedra gen van respectievelijk 2.500 en 1.000 gulden. Drie statenleden en drie milieu deskundigen vormen de jury. Zij meten de inzendingen aan de hand van het innovatieve karak ter, de mate van milieuwinst, het uitstralingseffect en de samen werkingsvorm. De prijsuitreiking is in het voor jaar van komend jaar. Inzendingen kunnen worden gericht aan de provincie Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Telefonisch aanmelding kan ook en wel op de nummers 0118-631739 en 631700. Telefonische informatie is ver krijgbaar bij milieumedewerkers L. van Dijk, 0118-631739, en S. Bleijerveld, 0118-631734. De hoorcommissie bestemmings plannen houdt woensdag 25 ok tober, 9.00 uur, zitting aan Het Groene Woud 1, Middelburg. Aan de orde is het bestemmings plan Bedrijventerrein Souburg van de gemeente Vlissingen. Gede puteerde staten zijn van plan aan een deel van dat plan goedkeu ring te onthouden. Voordat zij dat besluit nemen, zijn zij wettelijk verplicht belanghebbenden te horen. Die belanghebbenden zijn het gemeentebestuur van Vlis singen en de firma Kuzee in Oost- Souburg. Beide partijen zijn voor de zitting uitgenodigd. De bijeenkomst is openbaar. Nieuwsbrief 12 Archeologie is verschenen bij de provincie Zeeland. In de rubriek 'Vondst voor het voetlicht' staat een gouden munt centraal. De munt.- een Engelse guinea, Karei II, 1684 - is gevon den bij graafwerkzaamheden aan de Nieuwendijk in Vlissingen. In een beerput bij het Lampsinshuis werd de ontdekking gedaan. Gemeld wordt dat het de eerste vondst van een gouden munt is in het bestaan van het provinciaal archeologisch centrum Zeeland. Provinciaal archeoloog Robert van Dierendonck doet in de nieuwsbrief verslag van het actu ele overheidsbeleid in verband met nieuwe wetgeving in de bran che en op regionaal niveau wor den de activiteiten over de afge lopen tijd even 'bijgepraat'. Het maandelijkse archeologisch spreekuur wordt gemeld: elke eerste dinsdag van de maand van 15.30 tot 16.30 in het pro vinciaal archeologisch centrum, Arm. Schuitvlot T, Middelburg. De nieuwsbrief is gratis verkrijg baar bij het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Een gratis abonnement kan wor den besteld bij het secretariaat van de afdeling voorlichting, telefoon 0118-631394 of 631396. Nieuws De discussie over de toekomst van Zeeland is in volle gang. Steeds meer Zeeuwen geven via de website of schriftelijk hun mening door de Zeelandwijzer in te vullen of door mee te doen aan het internetdebat. Vanaf 4 november is ook de Zeelandtruck weer op pad. De Zeelandwijzer is een vragen lijst over de toekomst van Zee land. Ruim 2.100 mensen heb ben de 20 vragen van de Zee landwijzer al ingevuld en terugge stuurd naar de provincie. De leden van Provinciale Staten wil len graag nog meer reacties. Het beantwoorden van de, soms best wel lastige, vragen gaat eenvou dig: het hokje aankruisen van het antwoord waar de invuller zich in kan vinden. Wie de Zeelandwijzer met heeft, of meer exemplaren wil hebben, kan bellen met het informatiecen trum van de provincie in Middel burg, 0118-631400. De Zeeland wijzer valt vervolgens gratis in de bus en terugsturen kost alleen een enveloppe, een postzegel is met nodig. Elektronisch De Zeelandwijzer is ook te vinden op de website van het Zeeland debat: www.zeelanddebat.nl. Ruim 300 personen hebben ondertussen op deze manier hun mening gegeven. Ook weten steeds meer mensen de weg te vinden naar het internetdebat op de website. Stellingen Elke maandag verschijnt op het onderdeel Internetdebat op de site van het Zeelanddebat een nieuwe stelling. Wie wil, kan reageren op de stelling of op de visie die iemand anders al heeft gegeven. Het Internetdebat is een openbare discussie; alle bin nenkomende reacties verschijnen op het net. Veel onderwijsmogelijkheden en werkgelegenheid moeten jongeren iri de provincie houden. De stellingen die nu op de site staan zijn: - Zeeland heeft behoefte aan een forse groei van de werkge legenheid, vooral om jongeren hier te houden. Voor nieuwe bedrijven is er nog ruimte genoeg. - De landbouw in Zeeland heeft nauwelijks toekomst. Laten we er toch natuurgebieden en woongebieden van maken. - Zeeland moet stoppen om nog meer toeristen aan te trekken. Dat leidt tot onaanvaardbare druk op de natuur, te veel verkeer en overlast in de zomer. - De komende twintig jaar moet er een goede noord-zuidverbin- ding door Zeeland komen, in aansluiting op de Wester- schelde-oeververbinding; de ontsluiting naar de kustgebie den moet ook fors worden ver beterd. Maandag komt daar de volgende stelling bij: - Zeeland heeft er belang bij om de Hogeschool uit te breiden en moet daarvoor opgaan in een breder samenwerkingsver band met hoger onderwijs in Rotterdam en Gent. De Zeelandtruck De Zeelandtruck staat drie weken stil en gaat vanaf 4 november weer op pad. Sportliefhebbers en andere inwoners uit Nieuw en Sint Joosland kunnen zaterdag middag 4 november in de truck terecht om met Statenleden te praten over Zeelands toekomst. De Zeelandtruck staat tussen 13.00 en 17.00 uur geparkeerd bij het voetbalveld van voetbalver eniging Nieuwland. Komende vrijdag beslissen pro vinciale staten over de verkoop van provinciale eigendommen in en rond de havens van Kats op Noord-Beveland en De Val bij Zierikzee. Beide havens hebben tot de inge bruikneming van de Zeelandbrug gediend als veerhaven voor de schepen van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland. In de loop van de tijd is daarna haven De Val overgedragen aan de gemeente Zierikzee (nu Schouwen-Duiveland). De haven van Kats bleef eigendom van de provincie, maar werd voor het grootste deel samen met het bedrijfsterrein in erfpacht uitge geven aan de Combinatie Oosterschelde - de bouwer van de Zeelandbrug - en aan Van der Rest Nautic Beheer. De dijken rond de twee havens zijn nog van de provincie. Als de staten ermee instemmen, komen de dijken, die onderdeel zijn van de primaire waterkering, in eigendom en beheer van het waterschap Zeeuwse Eilanden in Goes. De provincie heeft ervoor gezorgd dat het achterstallig onderhoud aan de glooiingen is ingelopen. Voor een klein deel dat nog moet worden uitgevoerd, zijn de provincie en het water schap een afkoopsom overeen gekomen. De Combinatie Oosterschelde en Van der Rest Nautic Beheer krij gen niet alleen het deel van de haven van Kats dat zij nu in erf pacht hebben. Ook het deel dat daarbuiten valt, gaat over. Beide bedrijven hebben afspraken gemaakt over de eigendomsgren- zen. Dat is van belang bij bagger en ander onderhoudswerk in de toekomst Ook zijn er afspraken gemaakt over het onderhoud en het beheer van de havenlichten In de prijs is rekening gehouden met achterstallig onderhoud en de gevolgen van bodemonder zoek van het havenslib. De gemeente Noord-Beveland heeft toegezegd de honderd lig plaatsen in Kats in een bestem mingsplan in te passen. Al in 1998 werd rekening gehou den met een bedrag van ruim 990,000 gulden voor de trans actie. Het blijkt dat 850.000 gul den nodig is. Voor het overschot is in de najaarsconferentie van gedeputeerde staten een andere bestemming gezocht. De Zeelandbrug wordt gere construeerd en daarom kunnen fietsers en bromfietsers er niet overheen rijden. Voor de fiet sen en kleine brommers rijdt een speciale bus; hun berijders worden verwezen naar het reguliere openbaar vervoer. Per 1 november moet de reconstructie van de brug klaar zijn. T - Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie Oude Markt/Torenstraat 1 te Vlissingen ernstig is en heboen met het saneringsplan van BAM Vastgoedontwikkeling B.V. te Bunmk (artikel 39 Wet bodem bescherming) ingestemd. De beschikking ligt van 25 okto ber tot en met 6 december 2000 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 6 december 2000 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en Wet veront reiniging oppervlaktewateren van Sturm en Dekker Milieu B.V. voor het be- en verwerken, als mede de op- en overslag van afvalstoffen, opslag van bouw materiaal/materieel, de aanleg van een pompeiland, alsmede het lozen van afvalwater. De inrichting is gelegen aan de Uijterschootweg 9 te Middelburg, kad. bekend gemeente Middel burg, sectie M, no. 322/443 en 433. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer ge coördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het Waterschap Zeeuwse Eilanden willen de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescher ming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 26 oktober tot en met 22 no vember 2000 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeen tehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur en bij de receptie van het water schap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werk dagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113- 241268) van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 23 november 2000 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp- vergunnmg Wet milieubeheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan het dagelijks bestuur van het water schap Zeeuwse Eilanden, doch te worden gezonden aan Gedepu teerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens met bekend te maken. Tot en met 16 november 2000 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunnmg(en) (tel: 01180-631769. Bij de gedach tenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwe zig te zijn en kunnen mondelin ge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunnmg(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(eri) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunmng(en) kunnen later be roep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in VLISSINGEN aan het waterleidingnet van 23 t/m 27 oktober en van 30 oktober t/m 3 november 2000. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon (0118) 465000 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- DELTA\ sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat III bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. lUTSCCOni-'ïCl Lammy coats halve prijs Leren jassen, broeken, rokken, gilets voor zeer aantrekkelijke prijzen. Leuke vlotte dameskleding Wie gestopt is met roken, heeft het niet altijd even makkelijk Daarom is er de stoppen-met- roken informatielijn U kunt er terecht voor advies, informatie over hulp bij stoppen, of een persoonlijk gesprek als steun tje in de rug. Bel: 0900-500 20 22 (20ct.p/m)

de Faam | 2000 | | pagina 7