uJbièiiiiélmitiiJifiK. GEMEENTE MIDDELBURG Belastingen in begroting 2001 Geef brand geen kans! illllMIl/l Avond nieuwe inwoners Werken Korte Delft Rotondes Schroeweg in gebruik r 1 §#r r w Snelheidscontrole WOP Arnemuiden weer open Ramsburg Intocht Sinterklaas Parkeerbeheer gesloten Collecte Bachconcert In november beslist de raad Test brandveiligheid van uw woning CHECKLIST BRANDVEILIGHEID WONING Week 43 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 'Middelburg, ondernemende stad met hart voor tra ditie'. Met deze slogan wil de hoofdstad zich profile ren en vorm geven aan de toekomstplannen die zijn vastgelegd in de Kwaliteitsatlas Middelburg 2030. Na jaren van plannen maken, komt het er nu echt van, men is begonnen de strategische stadsvernieuwings projecten uit te voeren. CARe Schadeservice is het eerste bedrijf dat in de Mortiere een nieuwe vesti ging bouwt. De binnenstad wordt heringericht en de laatste hand wordt gelegd aan het bestemmingsplan Stationsgebied. Kortom de toekomst van de stad be gint steeds meer vorm te krijgen. Rijkswaterstaat is twee weken eerder dan ver wacht klaar met de herinrichting van de Schroe weg. De T-splitisingen met de op-en aftritten van de rijksweg A58 zijn vervangen door twee roton des. Het viaduct over de A58 is nu veiliger voor het verkeer. Woensdag 25 oktober 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatiefolders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl De Middelburgse Bedrijven Club (MBC) krijgt van het college van burgemeester en wethouders 5000 gulden om de bewegwijzering op industrieterrein Ramsburg te verbe teren. Nu heeft elk bedrijf dal is gevestigd op Ramsburg zijn eigen bord ge plaatst. Er is een onoverzichtelijke warboel ontstaan. Om te komen tot een overzichtelijke bewegwijzering heeft de MBC alle bedrijven op Ramsburg benaderd om te komen tot een uniform bewegwijzersys- teem. De gemeente neemt een deel van de kosten voor haar rekening. Het ontwerp van de nieuwe borden ligt in het verlengde van de borden op Arncstein. De verbeterde wegbe- wijzering is een van de maatregelen die worden genomen om hel terrein aantrekkelijk te houden met het oog op de mogelijke transformatie van liet gebied. Sinterklaas bezoekt ook dit jaar weer Middelburg. Op zaterdag 18 november arriveert de Sint met zijn pieten, snoepgoed en natuurlijk zijn paard Schimmel in de Zeeuwse hoofdstad. Omstreeks 13.30 uur meert Sinterklaas met zijn gevolg aan nabij de obelisk aan de Rou- aansekaai/Beatrixbrug. Vele kinde ren zullen hen daar zingend verwel komen. Dan volgt een route door de binnenstad die eindigt om 14.30 uur op de Markt waar Sinterklaas officieel door de gemeente wordt welkom geheten. Op 2 december, net drie dagen voor het echte Sinterklaasfeest, zullen op de Markt de gehele middag Sinter klaasactiviteiten worden georgani seerd. De Stichting Evenementen Middelburg speelt dit jaar weer een belangrijke rol bij de komst van de heiligman naar Middelburg. In verband met een personeelsbij eenkomst is de dienst Parkeerbeheer op donderdag 2 november de gehele dag voor het publiek gesloten. Het Diabetes Fonds Nederland col lecteert van maandag 30 oktober tot en met zaterdag 4 november in de gemeente Middelburg. In de Concertzaal van Middelburg vindt op zaterdag 4 november een Bachconcert plaats uitgevoerd door de koninklijke oratoriumvereniging 'tot oefening en uitspanning'. Het concert begint om 20.00 uur en is voor mensen met een minimumin komen te bezoeken voor slechts één dubbeltje. De kaarten zijn verkrijg baar bij de receptie van de dienst Maatschappelijke Zaken, Stadhuis- straal 2. Het programma van het Bachconcert bestaat uit de cantate 'Nun komm, der Heiden Heiland', Mis in F-groot en het Magnificat. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 30 okto ber tot en met zondag 5 no vember 2000 Maandag Reepjes varkensvlees in room saus, wortelen, aardappelen Dinsdag Kipfilet in groentesaus met rijst Woensdag Varkenslapjes, rode bietjes, aardappelen Donderdag Hutspot met rundvlees Vrijdag Gepaneerde en gevulde visfi let met aardappel-preischotel Zaterdag Nasigoreng met kipsateh Zondag Wat de pot schaft Wat betekenen al die plannen van het gemeentebestuur nu voor wat de burgers volgend jaar moeten gaan betalen? In november buigt de ge meenteraad zich over de ontwerp begroting 2001. Volgende week kunt u op de gemeentepagina van Middelburg alvast de reacties van de politieke partijen lezen. Het debat tussen de raad en het col lege van burgemeester en wethou ders vindt plaats op maandag 6 no vember om 19.30 uur in het stad huis. De vergadering is openbaar en voor iedereen toegankelijk. Voorop in de begroting staat dat in woners van Middelburg geen extra belasting betalen voor de uitvoering van de bijzondere gemeenteplan nen. Wel gaan de tarieven van de meeste belastingen met 2,8% om hoog vanwege de inflatie. Alleen bij de afvalstoffenheffing en de riool rechten wijkt de stijging daarvan af, omdat die heffingen de kosten ge heel moeten dekken. De afval stoffenheffing voor een kleine con tainer gaat 'li,-- omhoog en die vooreen grote container 16,--. Bij de rioolrechten stijgt de gebruikers- heffing voor hel gros van de huis houdens (met een waterverbruik tol 250 m1) met 6,-- en de eigenaren- heffing met 11,--. Onroerende zaken Op du moment is de gemeente druk bezig met hel vaststellen van de nieuwe taxatiewaarden voor de WOZ (Wet Onroerende Zaken). Dat betekent voor de meeste gebouwen een sterke stijging tegenover de waarden die nu gelden. De tarieven voor de OZB (Onroerende Zaken Belasting) voor volgend jaar kun nen pas worden vastgesteld nadat de taxaties zijn afgerond. Het ge meentebestuur wil de tarieven dan zo aanpassen, dat de OZB voor alle wo ningen en voor alle bedrijfsgebou wen gemiddeld met 2.8% stijgt. Het kan natuurlijk zo zijn dat de waarde van uw woning minder of meer dan gemiddeld is gestegen. In dat geval wordt u natuurlijk geconfronteerd met een lagere of hogere stijging van de belasting die u moet betalen. Zalmsnip Net als vorig jaar is de Zalmsnip in mindering gebracht op de tarieven voor de afvalstoffenheffing. Daar naast zal de gemeente de Zalmsnip afzonderlijk uitbetalen aan de men sen die kwijtschelding van de belas tingen krijgen en aan de bewoners van bejaardenoorden en dergelijke. Daarmee is de regeling in Middel burg ruimhartiger dan in de meeste andere Zeeuwse gemeenten. In februari 2001 kunt u de combi- aanslag van de gemeente verwach ten. Daarin zitten de OZB, de afval stoffenheffing. de rioolrechten en de hondenbelasting. Voor het eerst zuil u de mogelijkheid krijgen de gemeente te machtigen tot automa tische incasso van de aanslag. Dat heeft voor u hel voordeel dat u naar de betaling verder geen omkijken meer hebt en dal u de aanslag in acht maandelijkse termijnen kunt betalen in plaats van in twee. De komende weken besteedt de ge meente nog ruim de aandacht aan de begroting 2001 WAAR KOMT HET GELD VANDAAN? Algemene uitkering Specifieke uitkeringen Belastingen en overige tarieven Huren en pachten Opbrengst vermogen en rente Beschikking over reserves Overige inkomsten Totaal Bedrag Per inwoner Percentage 76,599,000 1,692,80 45,1% 43,143,000 953,44 25.4% 35,616,000 787,09 21,1% 3.925,000 86,74 2,3% 3.922,000 86.67 2,3% 30570,000 78.90 2,1% 2,970,000 65,64 1,7% 169.745.000 3.751,27 100,0% WAAR GAAT HET GELD NAARTOE? Algemeen bestuur Openbare veiligheid Verkeer, vervoer en waterstaat Economische zaken Onderwijs Cultuur en recreatie Sociale voorzieningen en maatschappelijke dienstverlening Volksgezondheid en milieu Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Financiering en algemene dekkingsmiddelen Totaal Bedrag Per inwoner Percentage 12.550.00 277,35 7.4% 4.703.000§ 103,93 2,8% 17.587.000 388,66 10,4% 1.767.000 39,05 1.0% 14.977.000 330,98 8.8% 25.404.000 561.41 15,0% 57.080.000 1.261,44 33,6% 22.808.000 504,04 13,4% 4.644.000 102,63 2,7% 8.225.000 181,77 4,8% 169.745.000 3.751,27 100,0% Algemene uitkering Specifieke uitkeringen Belastingen en overige tarieven Huren en pachten Opbrengst vermogen en rente Beschikking over reserves Overige inkomsten Algemeen bestuur Openbare veiligheid Verkeer, vervoer en waterstaat Economische zaken Onderwijs Cultuur en recreatie Sociale voorzieningen en maatschappelijke dicnstverl. Volksgezondheid en milieu Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting financiering en algemene dekkingsmiddelen Middelburg is een ondernemende stad met hart voor traditie, waar hel goed wonen, werken en leven is. Een ambitieuze stad boven dien, waar veel te gebeuren staat. Grootse zaken waarover u dage lijks leest en die ook op u betrek king hebben als (Middeljhurger. Om ook de nieuwe inwoners van de gemeente Middelburg op de hoogte te stellen van alle plan nen, organiseert de gemeente een "avond nieuwe inwoners". Op 31 oktober a.s. is het weer zover! Op informele wijze kunnen nieu we inwoners tijdens deze avond kennis maken met het college van burgemeester en wethouders, ge meenteraad, brandweer, Zeeuws Archief, de diverse diensten van de gemeente en natuurlijk ook met andere nieuwe inwoners. De bijeenkomst vindt plaats op dins dagavond 31 oktober en begint om 20.00 uur. De deuren van het Stadhuis (aan de marktzijde) zijn geopend vanaf 19.30 uur. Informatiemarkt Nadat het gemeentebestuur zich kort heeft voorgesteld, kunnen de aanwezigen een bezoek brengen aan de informatiemarkt. Daar vinden onder andere (videopre sentaties en demonstraties van de diensten plaats. Men kan ook deelnemen aan een rondleiding door het gotische gedeelte van het stadhuis. Gedurende de avond krijgen de nieuwe inwoners alle gelegenheid om vragen te stellen, zowel aan hel gemeentebestuur als aan de medewerkers van de gemeentelijke diensten. Aanmelding Personen die het afgelopen half jaar in Middelburg zijn komen wonen, hebben als het goed is persoonlijk een uitnodiging ge kregen. Mochten er nieuwe in woners zijn die geen uitnodiging hebben ontvangen, dan kunnen zij zich vóór 27 oktober aanmel den bij de afdeling Communica tie, telefoonnummer 675 450. Het Wijk Ondersteunigs Punt Arne muiden is weer geopend voor hel publiek. Alle diensten kunnen voor de inwoners van Arnemuiden ge woon weer in het voormalig ge meentehuis aan de Langstraat wor den gedaan, de technische proble men zijn verholpen. De Korte Delft in Middelburg wordt sinds maandag 23 oktober aan staande voorzien van een nieuwe riolering. De riolering wordt vooruit lopend op de herinrichting van het kernwinkelgebied vernieuwd vanaf de Nieuwstraat in de richting van het Damplein. Voor de uitvoering van de werk zaamheden zal de straat voor het verkeer moeten worden afgesloten. Met de bereikbaarheid van de be drijven wordt zoveel mogelijk reke ning gehouden. Er wordt getracht het ongemak tot een minimum te beperken. De wer ken zullen ongeveer 4 weken duren. Na het vernieuwen van de riolering wordt de bestrating op de rioolsleuf weer aangebracht. Daar waar nodig zullen particuliere rioolaansluilin- gen vernieuwd worden. De werk zaamheden zullen naar verwachting op 24 november 2000 gereed zijn. Oomen b.v. uil Sprundel voert de werken uit. Indien u nog vragen hebt, kunt u contact opnemen met de heer P. van Dijke van de dienst Stadsbeheer, bereikbaar onder nummer 67 53 90. Belast met hei dagelijks toezicht op de werkzaamheden is de heer J, Ga- briëlse, bereikbaar onder telefoon nummer 67 53 33. Met name door het goede droge weer van de laatste weken zijn de werken twee weken eerder ge reed dan voorzien. De aanleg van hel asfalt en de wegmarkeringen verliep voorspoedig. Het aan brengen van de lichtmasten en de officiële rotondeborden gebeurt zo snel mogelijk. De rotondes zijn in de plaats gekomen voor twee T-splitsingen. Deze werden door zowel de gemeente, de poli tie en rijkswaterstaat al jaren als onveilig gezien. Het plan was om over enkele jaren de splitsingen te veranderen, maar onverwacht kreeg Rijkswaterstaat geld van het Rijk om de verkeersaanpas singen eerder te volbrengen. Op vrijdag 2 november aanstaan de opent wethouder van verkeer, de heer Luitwieler, de heringe richte weg. De rotondes zijn nu echter al in gebruik. De Nationale Brandpreventieweek is op 6 oktober jongstleden van start gegaan. De brandweer stimu leerde in deze week ook de bewo ners van hel Stadsgewest Vlissingen Middelburg de brandveiligheid van hun woning te testen. Daartoe is een checklist ontwikkeld, die na tuurlijk altijd actueel blijft. Onder aan het artikel vindt u de checklist, vult u deze straks in? V ragenli jst Aan de hand van de vragenlijst kunt u eenvoudig nagaan hoe hel met hel brandveiligheidniveau van uw wo ning is gesteld. Door de vragen één voor één te beantwoorden wordt u zich tevens bewust van situaties die gevaar kunnen opleveren wanneer uw woning in brand staat. Brandbewustzijn onvoldoende Brand in huis overkomt ons niet. Ten minste, dal denken we altijd. Want we staan maar liever niet stil bij de mogelijke gevaren die op de loer liggen. Toch woeden er jaar lijks zo'n 8000 branden in wonin gen. Bij deze branden komen jaar lijks gemiddeld 50 mensen om het leven en vallen er 800 gewonden. Waar mensen wonen en ontspannen loert altijd hel gevaar van brand. De schade in geld uitgedrukt is enorm (ongeveer 185 miljoen gulden). De immateriële schade (het leed dat brandwonden veroorzaakt) en de emotionele schade (het verlies van onvervangbare bezittingen, de rava ge die een brand aanricht) zijn zo mogelijk nog groter. Brandoorzaken Er kan in huis heel wal misgaan. De hoofdoorzaken van brand, goed voor bijna de helft van de branden, zijn een defect of verkeerd gebruikt ap paraat of product en brandstichting. Ook door hel onvoorzichtig omgaan met vluchtige stoffen zoals benzine en lijmsoorten ontstaat nogal eens brand. Brand wordt ook vaak ver oorzaakt door 'vlam in de pan', een omgevallen kaars, roken in bed en kinderen die spelen met lucifers. Wat te doen bij brand? Overkomt brand u toch? Waar schuw iedereen in huis. Bel 1-1-2. UT. Sluit ramen en deuren om uitbrei ding van de brand te voorkomen. Als er veel rook vri j komt, blijf dan laag bij de grond als u het huis ver laat. Geef brand geen kans! Geef brand geen kans. Controleer uw woning aan de hand van de vra genlijst en tref de nodige maatrege len om brand te voorkomen. Heeft u nog vragen over brandpre ventie? Neem ook dan contact op met de brandweer, afdeling Preven tie, telefoon 0118-421274. De me dewerkers zullen u graag nader in formeren. Vanaf 23 oktober zal er in Zeeland een snelheidscampagne worden ge organiseerd. Tot 1 december zal de politie controleren op de 80 km-we- gen en op wegen in de bebouwde kom. Ook de gemeente Middelburg be hoort tot hel controlcgcbied. Het doel van de snelheidscontroles is om de aantallen verkeersslacht offers- en doden te verminderen. Die cijfers zijn in Zeeland relatief hoog. Vorig jaar vielen er in de pro vincie 40 verkeersdoden en meer dan 1200 gewonden. Bij deze onge lukken speelde snelheid altijd een rol, vaak als oorzaak of mede-oor- zaak. Tijdens de snelheidscampagne wer ken de politie, hel Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ), en de wegbeheerderteams nauw samen. Ook 3VO (voorheen Veilig Verkeer Nederland) doet mee. Naast politiecontroles houden de andere deelnemers preventieve controles. Ook start de ROVZ een mediacampagne en worden er op (liverse plaatsen in Zeeland weer displays neergezet waarop wordt aangegeven hoe hard een passeren de auto rijdt. De deelnemers aan de controle ho pen dat de controle bijdraagt tot een veiligere situatie op de Zeeuwse wegen en roepen automobilisten op zich altijd te houden aan de maxi- mumsnelhedcn. Een boete of een ongeval, met een te hoge snelheid loop je grote kans op één van de twee. Bel bi j brand direct 1-1-2 Entree Is uw huisnummer van buitenaf goed zichtbaar? Algemeen Heeft u één, of meerdere, correct functionerende huisrookmelders? Heeft u een brandblusser in de woning? Controleert u voor het slapen gaan of alle kaarsen uit zijn Vluchten Welen alle huisgenoten hoe zij de woning moeten ontvluchten? Kunnen uw huisdeuren (van binnenuit) snel worden ontgrendeld? Zijn de overloop, trappen, gangen en hal vrij van obstakels? Keuken Weet u wat u moet doen bij 'vlam in de pan"? Heeft u een blusdekcn in de keuken? Vervangt reinigt u regelmatig hel filter van uw afzuigkap? Wasdroger Maakt u het filteren de luchtafvoerslang regelmatig stofvrij? Woon-, slaap- en hobbykamer Heeft u meerdere stekkers op een stopcontact aangesloten? Schakelt u apparatuur met een stand-by stand helemaal uit? Verbrandingsapparatuur Worden uw aardgas gestookte toestellen (geiser en CV-ketel) jaarlijks gecontroleerd? Is de ruimte rondom uw CV-ketel rookgasafvoer vrij van brandbare materialen? Wordt uw schoorsteen regelmatig gecontroleerd en geveegd? Brandwonden Weel u wat u moet doen bij brandwonden'' Uitslag Tel het aantal vragen dal u met 'nee' hebt beantwoord: Score Prima! U hebt voldoende maatregelen genomen om brand te voorkomen. Niet slecht. U bent alert en zich bewust van mogelijke gevaren. De brandveiligheid van uw woning is voor verbetering vatbaar. Wilt u meer informatie over brandveiligheid? Neem dan contact op met de afdeling Preventie, telefoon: 0118-421274. 0 ja 0 ja 0 ja Oja 0 ja Oja Oja Oja Oja Oja Oja 0 nee 0 nee 0 nee 0 nee 0 nee 0 nee 0 nee 0 nee 0 nee 0 nee 0 nee Oja 0 nee Oja 0 nee Oja 0 nee Oja 0 nee 0 ja 0 nee Oja 0 nee 0 1-3 >4 j ASf A Kunstwerk van Piet Dieleman, de gevel van de Drukkerij op de Markt (Ruben Oreel).

de Faam | 2000 | | pagina 3