Van Scheldepoort naar Scheldeoord /KKERMANS. bewerkingen. Proficiat met jullie 125-jarig bestaan Shipping, Trading Transport BV Als binnen afzienbare termijn de activiteiten van de Koninklijke Schelde Groep van de locatie Schelde- Stad naar Schelde-Oost worden verlegd, wordt er niet begonnen op een maagdelijk terrein. Al in de latere ja ren vijftig werd daar de basis gelegd voor het project Sloe- werf dat later de naam Scheldepoort zou krijgen. Concen tratie van de KSG activiteiten op één plek maken van Scheldepoort straks Scheldeoord. Zeesluis Akkermans Beheer B. V. Gespecialiseerd in nieuwbouw, onder houd en renovatie van industriële installaties en het aannemen van projecten, het beschikbaar stellen van personeel voor onderhouds-, rotating en herstelwerkzaam heden op regiebasis of door detachering. Werkplaatsen voor piping, apparatenbouw, constructie, S.T.T. team feliciteert de Schelde met het 125 jarig bestaan Koninklijk Jubileum 7 Kort vóór de sprong naar het buiten gebied was nog in Rotterdam rondge keken: zou een reparatiewed" mis schien niet beter daar moeten wor den gevestigd, werd er geopperd. Zelfs toen directeur Van Ginkel bij windkracht acht op de schorren en slikken van het Sloe stond en het wa ter hem om de oren spatte was er nog twijfel te horen in zijn stem: „Kunnen we hier wel een werf bou wen". Het kon, naar later zou blijken toen tussen Walcheren en Zuid-Beveland aan de Westefschelde een haven- en industriegebied ontstond. In 1959 kocht De Schelde daar 115 hectare grond en begon ter plekke met de bouw van een omvangrijke reparatie- werf. Op Scheldepoort vinden thans naast reparatie onderhoud, schade- herstel en verbouwingen van uiteen lopende scheepstypen plaats. Andere activiteiten betreffen de ombouw en renovatie van speciale schepen zoals brandblusvaartuigen, stenenstorters en bevoorradingsschepen. De gedachte om op termijn de vesti ging in de stad op te heffen en te ko men tot een concentratie in Vlissin- gen-Oost dateert al van het midden van de jaren zestig, eigenlijk al ten tij de van de opening van de reparatie- werf in 1964. In de jaren tachtig begon, na de reali sering van twee grote dokken op Het Eiland, het beeld zich steeds duidelij ker af te tekenen dat de ligging van Schelde-Stad achter de krap bemeten sluis een groot probleem zou gaan vormen. Het 25 meter brede bevoor radingsschip Amsterdam kon nog wel in de stad worden afgebouwd. Door opheffing van de zeesluis zou dat nu niet meer kunnen. Om die re den is later de bouw van het amfi bisch transportschip Rotterdam ver plaatst naar Vlissingen-Oost. Daar vindt ook de verdere afbouw plaats van de luchtverdedigings- en commando fregatten die in een serie van vier voor de Koninklijke Marine worden gerealiseerd. Over het verhuisplan is de Koninklij ke Schelde Groep thans in overleg met provincie en gemeente. De gemeente VliSsingen wil de vrijko mende terreinen benutten voor wo ningbouw en recreatie. Kwartelweg 1 Postbus 44, 4790 AA Klundert Telefoon 0168-33 42 00 Telefax 0168-32 33 66 IK or siofiit Scheepvaartagent in de monding van de Westerschelde. Ons team staat klaar om uw schepen en ladingen op deskundige wijze te behandelen Lijndienst Vlissingen-St. Petersburg General cargoes Reefers - Roro ships - Tankers - LPG carriers - Ons kantoor vindt u in Vlissingen-Oost, Engelandweg 37 Havennummer 1135 Telefoon 0118-467778 Fax 0118-478833 e-mail: info@agency-stt.com

de Faam | 2000 | | pagina 35