A -Ik AWR ó^tin£ b AWR ^ln9 Woonbon Groot verschil prijs- en verkooptijd van huizen per regio en provincie Tegenstrijdige belangen worden steeds feller verdedigd DEZE WONINGEN ZIJN REEDS VERHUURD Woensdag 25 oktober 2000 FAAM/VLISSINGER 25 c^*' n9 Scheldestraat 44 Roompot 12 Torricellistraat 17 Pr. Willemstraat 10 Swaanhilstraat 33 Spoorlaan 48 Pr. Willemstraat 8a Roompot 19 P< Rozenlaan 35 ONVOLLEDIG OF ONJUIST INGEVULDE WOONBONNEN i WORDEN NIET IN BEHANDELING GENOMEN. i De gemiddelde verkoopprijs en verkooptijd van huizen verschilt per provincie en per regio. Landelijk was de gemiddelde ver koopprijs in de eerste zes maanden van dit jaar fl. 384.000,-, 11,9 procent hoger dan in de laatste zes maanden van 1999. De ge middelde verkooptijd lag op 44 dagen, 44,8 procent hoger dan in tweede helft van 1999. Provincies Regio's Het onderzoek naar de makelaarstarieven - uitgevoerd door de Consumentenbond en vereniging Eigen Huis - heeft niet alleen een hoop stof doen opwaaien, maar het stof krijgt ook geen ge legenheid om tot rust te komen. Het onderzoek, waar met na me de NVM erg veel kritiek over zich heen krijgt, lijkt de laatste druppel. Want hoewel de vereniging Eigen Huis en de NVM al vaker recht tegenover elkaar gestaan hebben (zoals bijvoor beeld over de afschaffing van de beëdiging en titelbescherming van de makelaar en taxateur), wordt de onvrede nu openlijk in de media uitgevochten. Bezoekadres: Markt 2, 4416 AH Kruiningen. Postadres: Postbus 14, 4416 ZG Kruiningen. Telefoon: 0113-396400. Openingstijden Maandag t/m donderdag: 8.00 - 12.00 uur en van 13.00 16.00 uur. Vrijdag: 8.00 - 12.00 uur. pr WONEN IN DE GROENE RUST VAN REIMERSWAAL Reimerswaal staat bekend om de rust die er is. Het is één van de weinige ge bieden in Nederland, die nog niet dicht bevolkt zijn. U kunt er heerlijk wandelen of fietsen. In Reimerswaal is er volop werkgele genheid. In Yerseke hebben we de mos sel- en oestercultuur. Hansweert richt zich op de scheepvaart. In Kruiningen is de procesindustrie goed ontwikkeld. Krabbendijke heeft haar fruitteelt en Ril land ontwikkelt zich op het gebied van transport. Wonen en werken kan dus heel goed samengaan in Reimerswaal. Heeft u interesse in één van onze wo ningen"? Lees dan voor het invullen van de woonbon de onderstaande informa tie even door. DE SPELREGELS Bij elke advertentie zijn de kenmerken van de woning vermeld. Daarbij is ook aangegeven voor welke doelgroep de woning is bedoeld. Als u aan die voor waarden voldoet, kunt u voor de woning in aanmerking komen. Het als voorwaarde genoemde gezinsin komen bestaat uit alle bruto inkomens van het huishouden, uitgezonderd de in komens van gezinsleden jonger dan 18 jaar. Inkomen uit vermogen behoort tot het gezinsinkomen. Bij de toewijzing is de hoogte van de eventuele huursubsi die medebepalend. SELECTIEVOLGORDE Als u over een urgentieverklaring be schikt, dan krijgt u voorrang voor een passende woning. Daarnaast spelen de woon-werk afstand en de woonduur een belangrijke rol in de volgordebepaling. Degenen die wer ken in Reimerswaal of in een naastgele gen gemeente, zijn economisch gebon den. Natuurlijk dient u wel te voldoen aan de gestelde voorwaarden. AANMELDING Heeft u interesse in één of meer wonin gen? Vul dan de woonbon in en stuur deze zo spoedig mogelijk op. U kunt per woonbon hoogstens op 3 advertenties reageren. Als u over een klantnummer beschikt, dan hoeft u het onderste deel van de woonbon niet meer in te vullen. U ont vangt een klantnummer, zodra u voor de eerste keer een woonbon heeft inge zonden Bent u niet in de gelegenheid om de Woningkrant door te nemen, dan kunt u ons een zoekopdracht geven. Wij zullen dan woningen voor u selecteren die aan uw wensen voldoen Neem met ons contact op als u een zoekopdracht wilt geven. Als u voor een woning in aanmerking komt, nodigen wij u uit voor een nader gesprek en een bezichtiging. Mochten uw gegevens bij controle niet blijken te kloppen, dan vervalt het aanbod. Na de bezichtiging krijgt u één dag be denktijd om definitief te beslissen. Als u geen bericht ontvangt, dan bent u niet geselecteerd voor een woning en kunt u reageren op de advertenties in de volgende Woningkrant NADERE INFORMATIE Nadere informatie over het huren van een woning treft u aan in onze brochu re, die op ons kantoor verkrijgbaar is. Heeft u vragen of opmerkingen over het huren van een woning van de Stichting AWR (voorheen Algemene Woning bouwvereniging Reimerswaal) dan kunt u ons bellen Wij zullen u graag nader informeren Woonbonnen dienen uiterlijk dinsdags aansluitend op de bezorging van deze Woningkrant vóór 12 uur in ons bezit te zijn. De Ommegank 9, Oostdijk ADVERTENTIE 832 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f782,36 beschikbaar per direct VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 2 - 3 Inkomen vanaf f 3.000,00 Goed onderhouden tussenwoning in landelijke omgeving met vele mogelijkheden om te fietsen en te wandelen. Eigen vervoer is hier bijna onmisbaar. Steenvlietstraat 14, Rilland ADVERTENTIE 877 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f682,13 beschikbaar per 26 oktober 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 2 - 4 Inkomen vanaf f 2.200,00 Leuke hoekwoning met serre, die vorig jaar geheel gemoderniseerd is. De woning is voorzien van een HR-combi-ketel. t - Braakmanstraat 9, Hansweert ADVERTENTIE 892 woningtype 1 en 2-persoonshuis- houdens aantal slaapkamers 2 huurprijs f604,20 beschikbaar per 8 november 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 1 - 3 Inkomen vanaf f 1.600,00 Ideaal startersappartement op de begane grond met kleine achter tuin. Marijkelaan 72, Yerseke ADVERTENTIE 896 woningtype 1 en 2-persoonshuis- houdens aantal slaapkamers 1 huurprijs f 486,54 beschikbaar per 3 november 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 1 - 2 Inkomen vanaf f 1.600,00 Op de begane grond gelegen etagewoning met achtertuin en een kleine voortuin, gelegen aan een brede straat met volop parkeergele genheid voor de deur. Braakmanstraat 1a, Hansweert ADVERTENTIE 898 woningtype 1 en 2-persoonshuis- houdens aantal slaapkamers 1 huurprijs f 584,03 beschikbaar per 15 november 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 1 - 2 Inkomen vanaf f 1.600,00 Op de eerste etage gelegen hoek-appartement. Dit appartement is uitermate geschikt voor starters. Sloestraat 7, Hansweert ADVERTENTIE 903 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f 556,27 beschikbaar per 8 december 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 1 - 3 Inkomen vanaf f 1.600,00 Mooie tussenwoning in rustige straat. Overname van inventaris be hoort tot de mogelijkheid. 43 A Mijn belangstelling gaat uit naar: 1 Advertentienr.:Adres: I I 2 Advertentienr.:Adres: I I 3 Advertentienr.:Adres: I I Achternaam:Voorletters: Geb.datum:MA/ ik heb een klantnummer, O ja O nee Mijn klantnummer is: (Als u een klantnummer heeft, hoeft u hieronder niets in te vul- j len) Adres: Postcode plaats: j Overdag telefonisch te bereiken op (privé): I Overdag telefonisch te bereiken op (werk):j I Naam partner:voorletters:j I Ik betrek de woning met:personen Mijn bruto gezinsinkomen is: per maand/jaar Ik woon in een zelfstandige woonruimteJ I I O ja, sindsJ O nee I I Economische binding J O nee I O ja i plaats van het werk: I aantal km woon/werk: I I I i De woningmarkt bevindt zich in een schommelende situatie. Van januari tot en met mei steeg het aanbod van zowel een gezinswoningen als meergezinswoningen geleidelijk. Het aantal eengezinswoningen van 29.000 in januari tot 34.000 in mei. Het aanbod in het aantal meergezinswoningen steeg naar circa 10.000. In juni daalde het aanbod eengezinswoningen naar 33.700 en de meergezinswoningen naar 9.700. Onder eengezinswoningen wordt verstaan alle huizen, exclusief recreatiewoningen, woon boten, stacaravans en garageboxen. Meer gezinswoningen zijn alle bovenwoningen, benedenwoningen, combinaties van boven en benedenwoningen, portiek- en galerij flats en verzorgingsflats. De NVM verklaart de aanboddaling in juni als een incident, veroorzaakt door de geleidelijke toename van het aanbod van de afgelopen tijd, de oplopende verkooptijden en de verslechte ring van de betaalbaarheid van de huizen. De organisatie verwacht dat het aanbod de komende tijd weer zal toenemen, met een wat rustigere woningmarkt tot gevolg. De NVM benadrukt dat van een evenwichtige markt op korte termijn geen sprake zal zijn. In Groningen lag in mei en juni 2000 de ge middelde vraagprijs van huizen op 250.960 en 265.190 gulden, terwijl de gemiddelde verkoopprijs in die maanden 239.780 en 253.016 bedroeg. De verkooptijden waren respectievelijk 41 dagen in mei en 38 da gen in juni. In Friesland lagen in mei en ju ni de gemiddelde vraagprijzen aanzienlijk hoger, namelijk 307.667 en 335.729 gulden. De gemiddelde verkoopprijzen en verkoop tijden waren in mei 292.381 en 54 dagen en in juni 320.662 gulden en 58 dagen. Daar mee had Friesland het hoogste aantal ver koopdagen in Nederland. Grote gemiddel de prijsverschillen tekenden zich af tussen Noord-Holland en Zuid-Holland. In mei was de gemiddelde vraagprijs van een huis in Noord-Holland 427.865 gulden en in Zuid- Holland 372.260 gulden. In Noord-Holland gingen de woningen sneller van de hand dan in Zuid-Holland. In mei was de gemid delde verkooptijd in Noord-Holland 39 (in juni 43 dagen) dagen in Zuid-Holland 43 dagen (47 dagen in juni). De gemiddelde verkoopprijs in Nederland was in mei 391.991 en in juni 401.253 gulden. De NVM verdeelt het land in 80 regio's. On derling zijn er grote verschillen in verkoop prijs en verkooptijd. Koploper in de stijging Foto: Leun is Verluide door Sylvia Honders Een onvrede die niet alleen voorspelbaar, maar ook nog logisch is. Want een consu mentenorganisatie als Eigen Huis en een makelaarsorganisatie als NVM hebben nou eenmaal een geheel eigen - en totaal ver schillende - agenda. Waar vereniging Ei gen Huis opkomt voor de belangen van de huiseigenaar, is de NVM bezig met be drijfsresultaten, of anders gezegd: geld. En het liefst steeds meer geld. En in principe is daar natuurlijk niets mis mee. Daar is ie der bedrijf - dat wil overleven, althans - mee bezig. De kritiek van Eigen Huis dat 'het percenta ge dat bij de woonconsument in rekening wordt gebracht, ondanks de fors gestegen huizenprijzen, niet of nauwelijks is ver laagd' is vanuit het gezichtspunt van een consumentenorganisatie een logische 'ver oordeling'. De slogan van Eigen Huis is niet voor niets 'om er iemand aan uw kant moet staan' en het knokken voor goed kopere diensten is daar uiteraard een on derdeel van. Bij een 'geldmachine' (of de belangenver eniging daarvan) staat het maken van winst voorop en vanuit dat gezichtspunt is het niet meer dan logisch dat de make laarsbranche profiteert van de huidige ont wikkelingen op de huizenmarkt. Stel bij voorbeeld dat het 'nachtmerrie-scenario' werkelijkheid zou worden, dat de huizen markt volledig afbrokkelt en de huidige 'warme broodjes' niet meer aan de straat stenen kwijt te raken zijn. Dan heeft de NVM (en zijn leden) een probleem. Is Eigen Huis dan bereidt om financieel bij te sprin gen? Met andere woorden: als het iemand finan cieel goed gaat, worden daar van alle kan ten vraagtekens bij gezet, maar ais het fi nancieel slecht gaat, geeft niemand thuis. Het is dan ook niet verwonderlijk dat partij en met een verschillende doelstelling zo lijnrecht tegenover elkaar komen te staan. Jammer is wel dat er geen ruimte lijkt te zijn voor wederzijds respect en begrip. Zo noemde algemeen voorzitter Smit van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) het onderzoek 'waarden- en waar deloos' en stelde de integriteit van de ver eniging Eigen Huis in twijfel. Hij vond dat de vereniging Eigen Huis 'zelf eens onder zocht' moest worden, omdat Eigen Huis volgens hem 'eigenaar en aandeelhouder is van een met de makelaardij concurre rend huizenuitwisselingssysteem'. Waar op Eigen Huis natuurlijk weer terugkaatste: 'Eigen Huis participeert voor twintig pro cent in het Nationale Woning Instituut (NWI). Het NWI informeert consumenten over het woningaanbod en heeft op inter net een huizenaanbodsysteem geplaatst. Noch vereniging Eigen Huis, noch het NWI bemiddelt in onroerend goed. Het NWI wil graag een zo doorzichtig mogelijke wo ningmarkt ten behoeve van de wooncon sument. Deze doelstelling past bij ons, als onafhankelijke consumentenorganisatie.' Het is jammer dat er inmiddels een soort machtsstrijd lijkt te zijn losgebarsten, want dit doet beide organisaties geen goed. De consument wil onafhankelijke, eerlijke in formatie. Geen welles-nietes spelletje. Het is net als bij een 'gewone' relatie: accep teer het feit dat je anders tegen bepaalde dingen aankijkt, laat elkaar in de waarde en probeer een middenweg te vinden waar beide partijen zich goed bij voelen. Daar profiteert iedereen van. Ook de consu ment. van de verkooptijd is Zuid-Limburg. In het eerste halfjaar in 2000 was de gemiddelde verkooptijd 31 dagen, een stijging van 22,6 procent ten opzichte van de laatste zes maanden in 1999. In Noord-Limburg was de gemiddelde verkooptijd in die periode weliswaar 44 dagen, maar het aantal lag wel 31,1 procent lager ten opzichte van de tweede helft van 1999. De Vechtstreek kent de hoogst gemiddelde verkoopprijs in Ne derland. Gemiddeld telde men van januari tot en met juni 2000 723.000 gulden neer voor een huis, 17,4 procent meer dan van juli tot en met december 1999. De gemid delde verkooptijd steeg in de eerste zes maanden van dit jaar naar 60 dagen en dat is 83,5 procent hoger dan in de laatste zes maanden van 1999. In Amsterdam en Rot terdam lagen de gemiddelde verkoopprij zen in de eerste helft van dit jaar op respec tievelijk 440.000 en 304.000 gulden. Ten op zichte van de laatste helft 1999 res pectievelijk 7,5 en 16,4 procent hoger. In Amsterdam was de verkooptijd 39 dagen en in Rotterdam 47 dagen. Voor Amster dam betekent dit een stijging van 21,1 pro cent en in Rotterdam van 58,1 procent ten opzichte van de laatste zes maanden van 1999.0 Groningen werd de eerste zes maanden van 2000 geconfronteerd met het hoogste aantal verkoopdagen in het land, namelijk 81 dagen. Landelijk gezien lag in die perio de in die regio de gemiddelde verkoopprijs van 225.000 gulden het laagst. Bron: NVM Foto: Leunis Verlinde

de Faam | 2000 | | pagina 25