Woongoed Middelburg start met KWH-label Woonkeuze met: Wemeldinge krijgt seniorenappartementen KORT KORT KORT WEMELDINGE: wonen met zorg in "DE WEMEL HUREN in Midden Zeeland. Bepaal dan uw Voorkom inbraak en denk als dief Opening in huis met prijskaartje In Wemeldinge wordt de laatste hand gelegd aan een uniek wooncomplex. In het hart van het dorp bouwt de Regionale Woningbouwver eniging Samenwerking (RWS) achtentwintig seniorenappartementen. Meer dan de helft van de woningen zijn bedoeld voor senioren die zorg nodig hebben. Het servicecomplex wordt begin december opgeleverd. Vredebest Wachtlijsten Woongoed Middelburg is vanaf oktober 2000 gestart met het behalen van KWH-la bel. KWH staat voor kwaliteitsdienst Woon diensten Huursector en is een organisatie die de kwaliteit van de dienstverlening van woningcorporaties meet. KWH meet op tien verschillende woondiensten, waarbij niet het product (de woning) maar de dienstver lening en de beleving van de klant centraal staat. RWS Openingstijden kantoor: WOONBON 'DE WEMEL' http://zeeland.woonkeu2e.nl door Anita Hoekman Woonvorm oude stijl noemt de woordvoerder van de RWS, H. Bekker, het nieuwe gebouw. Oude stijl, want tegenwoordig kan een dergelijk gebouw niet meer worden neergezet. Bek ker: „De combinatie van wonen en zorg die wij hier voor ogen hadden, kan tegenwoordig niet meer rond worden gebreid. Wil je nu iets in die geest neer zetten, dan moet je er verplicht vierentwintig uur per dag ver pleegkundigen rond hebben lo pen. Bij 24 uur verplichte zorg wordt het pas rendabel als er veertig woningen zijn met een zorgindicatie. Dat is in Wemel dinge natuurlijk niet mogelijk. "Vijftien woningen zijn gereser veerd voor mensen met een zo genaamde zorgindicatie, men sen die in meer of mindere ma te zorg nodig hebben. Doordat de zorg thuis geleverd wordt, kunnen de ouderen langer zelf standig blijven wonen. De ove rige dertien appartementen zijn bestemd voor mensen die 'rechter van lijf en leden' zijn en nog geen zorg behoeften. Maar wat het wooncomplex in het centrum van toeristisch We meldinge ook bijzonder maakt is dat de RWS is aangegaan met Stichting Ouderenzorg Ka- pelle (SOK). De seniorenappar tementen zijn naast en boven het dorpshuis gebouwd. Het dorpshuis is door de RWS en de gemeente Kapelle grondig verbouwd en deels nieuw op getrokken. Nu delen de senio ren hun ingang met de bezoe kers van het vernieuwde dorpshuis. Het servicecomplex gaat 'De Wemel' heten. Een woord wat afgeleid is van 'wemelen' wat zoiets betekent als het her en der gedurig door elkaar bewe gen. Deze zeer toepasselijke naam werd verzonnen door een basisschoolleerling na het uitschrijven van een prijsvraag. Met de komst van De Wemel komt er een eind aan een lange periode dat Wemeldinge geen bejaardenhuis had. Vredebest, het eerste en tot voor kort laat ste bejaardenhuis van het dorp, werd meer dan twintig jaar ge leden gesloopt. Het gebouw was zo sterk verouderd dat slo pen de enige oplossing was. Als compensatie zou er een nieuw bejaardenhuis in Kapelle woro'pn gebouwd. Er gingen vele protesten op, maar Vrede best moest uiteindelijk toch het loodje leggen. De toenmalige bewoners werden in 1977 ver kast naar het nieuwe zorgcen trum Cederhof. Ruim twintig jaar later heeft Wemeldinge dus weer een complex wonin gen waar ook plaats is voor se nioren die meer zorg nodig hebben. De Wemel staat midden in het dorpscentrum. Als overburen is er een supermarkt en aan de achterkant kijken de bewoners uit op een gemeenschappelijke tuin met daarachter een basis school. Voor een potje biljart of een bakje koffie in het dorps huis hoef je niet eens naar bui ten te lopen. Je loopt met je keu gewoon binnendoor. Lo gisch dat er veel belangstelling is voor de seniorenapparte menten. De vraag is veel groter dan het aanbod van woningen. De RWS heeft dus de moeilijke taak te kijken wie er in aanmer king komen voor een woning. Eerst worden de vijftien appar tementen met een zorgindicatie voor een verzorgingstehuis ver geven. Mochten er niet genoeg bewoners voor deze woningen zijn, dan worden deze bij de resterende dertien gevoegd. Al leen dan gaan de woningen naar ouderen die geen of min der zorg behoefen. Volgens H. Bekker is het toebe delen van de woningen altijd een zeer lastige klus. De wacht lijsten voor zorgcentrum Ceder hof in Kapelle en de wachtlijs ten van de RWS zijn samenge voegd om een beter beeld te krijgen. Bekker: „Maar hoe goed je het ook doet het is nooit goed. Je doet altijd wel iemand pijn. Daarom wegen we alle factoren tegen elkaar af. We kijken niet alleen naar de mate van zorg en ook niet al leen naar wie er het langste in geschreven staat. Het is een combinatie. En dan kan het voorkomen dat iemand uit de stad ineens een appartement in De Wemel krijgt toegewezen. De senioren uit Wemeldinge zullen dat misschien niet eerlijk vinden, maar dat is nu eenmaal de regel. Daar kunnen we als RWS echt niet omheen.' De Wemel bestaat .uit drie eta ges en deelt de gemeenschap pelijke ingang dus met het dorpscentrum. Vandaar splitst de gang zich op in tweeën. Voor bezoek aan het dorpshuis ga je naar rechts en links brengt je bij de seniorenwonin gen. De woningen zijn redelijk groot. Elke woning heeft een grote en kleine slaapkamer, een half open keuken en een badka mer. Het appartement heeft een woonoppervlakte van ongeveer Servicecomplex De Wemel is een uniek project dat naast en boven het dorpshuis van Wemeldinge is gebouwd. Foto Anton Dingemanse. zeventig vierkante meter. De benedenwoningen hebben een terras en zijn dus iets groter dan de bovenwoningen die een balkon hebben. De kale huur prijs voor de appartementen bedraag 845,- voor de begane grond en 790,- voor de twee de en derde etage. Daar komt nog ongeveer zevenenzeventig gulden aan servicekosten bij. Er is een lift om op de tweede en derde verdieping te komen. De lift is ook geschikt voor rolstoe len, maar dat geldt voor het ge hele gebouw. Naast extra aan dacht te hebben besteed aan de toegankelijkheid, heeft de RWS ook goed gekeken naar de veiligheid. Alle woningen zijn voorzien van een alarmerings systeem en inbraakwerend hang en sluitwerk. De toegang tot het gebouw is afgesloten met elektrische schuifdeuren. De RWS is met recht trots op het nieuwe complex dat over enkele weken al wordt opgele verd. Bekker: "In Wemeldinge hebben we misschien een veer tig seniorenwoningen staan. Maar het zijn er nooit genoeg. Ook deze appartementen gaan als warme broodjes over de toonbank." Senioren die in aanmerking wil len komen voor een apparte ment in het nieuwe gebouw moeten de RWS-bon invullen die u verderop in deze krant vindt. Ook mensen die zich al eens op hebben gegeven voor De Wemel moeten deze bon in vullen. De tien woondiensten die worden gemeten zijn: onder- houdsservice, voorlichting en wooninformatie, woningaan bieding, reparatieverzoeken, kantoorbezoek, huursubsidie, klussen in de woning, huurin casso en huurbetaling, ge- schillenbehandeling en huur- opzegging. Indien Woongoed op alle onderdelen een vol doende scoort dan krijgt zij het KWH-label. Dit label is het bewijs voor de klant dat de woningcorporatie (verbete ring van) de dienstverlening aan de klant hoog in haar vaandel heeft staan en vol doet aan de hoge KWH-kwali- teitseisen. Corporaties die het KWH-huurlabel hebben ver kregen, worden voortdurend getoetst. Hierdoor blijven ook de corporaties die het label hebben gehaald continu wer ken aan de dienstverlening. Op 16 oktober hebben 1200 huurders en 200 ex-huurders een enquête ontvangen over de dienstverlening door Woongoed Middelburg. Dit is de zogenaamde nulmeting. Woongoed hoopt dat ieder een die een enquête heeft ontvangen deze invult en te rugstuurt, zodat zij een goed beeld krijgen van wat de huurder van de dienstverle ning vindt. Op basis van de enquêteresultaten wordt be keken welke onderdelen voor verbetering in aanmerking komen. Woongoed streeft er naar om het KWH-label bin nen drie jaar tè halen. Dit komt overeen met de gemid delde tijd die andere woning corporaties in Nederland no dig hebben om het label te halen. Begin december 2000 wordt het complex "De Wemel" opgeleverd. De woningen hebben al lemaal dezelfde indeling, alleen is de woonkamer van de woningen op de begane grond ca. 10 m2 groter. De woningen op de 2e en de 3e etage hebben een balkon aan de woonka mer. Alle woningen hebben 2 slaapkamers De huurprijs van een woning op de begane grond bedraagt 845,00 per maand. Voor een woning op de 2e of de 3e etage is de huurprijs 790,00 per maand. Bij alle wonin gen komt een bedrag ca. 77,00 bij aan ser vicekosten (o.a. alarm, onderhoud openbare ruimte, tuin etc.). Voor deze woningen kan huursubsidie worden aangevraagd. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met ons kantoor. Als u voor een benedenwoning in aanmerking wilt komen, vult u op de woonbon als 1e keus een 1 in. Als u voor een woning op de 2e of de 3e etage in aanmer king wilt komen, vult u op de woonbon als 1e keus een 2 resp. een 3 in. Als u niets invult gaan wij er van uit dat u geen voorkeur heeft. begane grond 2e en 3e etage rws "Partner in wonen" Van de 28 woningen worden er 15 toegewezen aan bewoners met een indicatie van het Regionale Indicatie Orgaan. De resterende 13 woningen zullen worden toegewezen aan woningzoekenden die bij de Stichting Ouderenzorg Kapelle of de RWS zijn ingeschreven. Als u in aanmerking wilt komen voor één van deze woningen dan kunt u dit kenbaar maken door de woonbon in deze advertentie in te sturen. Op de bon kunt u aangeven naar welke verdieping uw voorkeur uitgaat. De bon moet uiterlijk 31 oktober 2000 in ons bezit zijn. De bon sturen naar: Stationspark 30 Postbus 158 4460 AD GOES Telefoon: (0113)231674 Fax: (0113)233811 Maandag t/m donderdag 8.00 uur tot 18.00 uur Vrijdag 8.00 uur tot 12.00 uur naam:geb. datum:. naam partner:geb. datum:. adres:plaats:. telefoon:inkomen: 1e voorkeur:2e voorkeur:3e voorkeur: De bon moet uiterlijk 31 oktober 2000 binnen zijn! (Advertentie) Eén van de meest ingrijpende gebeurtenissen die het woonge not zeer negatief kunnen beïnvloeden, is inbraak. Inmiddels is het iedereen wel duidelijk hoe men het de ongewenste bezoe ker zo moeilijk mogelijk kan maken, maar een kleine 'opfriscur sus' blijkt in de praktijk altijd nuttig. Daarom nog maar eens een paar vanzelfsprekende tips op een rijtje: Vaak houdt de dief een bewuste woning enige tijd in de gaten. Sluit dus ook bij een korte afwezigheid alles goed af, inclusief toiletraampjes en kleine klapvenster waar 'niemand doorheen kan'. Uit de praktijk blijkt dat zelfs de kleinste opening genoeg is om een ongewenste bezoeker in huis te krijgen. Berg spullen met waarde zo verspreid en veilig mogelijk op. Maak er een gewoonte van om sleutels, portefeuille en andere waardevolle dingen in de slaapkamer op te bergen. Geef de woning steeds een bewoonde indruk. Regel dus - bij langdurige afwezigheid - dat er iemand voor zorgt dat de brie venbus regelmatig wordt geleegd. Laat op geen enkele wijze weten dat er sprake is van langdurige afwezigheid, dus geen briefjes, maar ook geen boodschap op het antwoordapparaat! Doe nooit de adresgegevens aan de sleutel en bewaar de sleu tels niet onder de mat, in of onder de bloembak of in de brie venbus. Inbrekers kennen die plaatsen maar al te goed. Maak het de ongewenste gast niet gemakkelijker, door bijvoor beeld een ladder te laten rondslingeren. Zorg ook dat de stroom van buitenstopcontacten af is en sluit eventuele tuin poorten goed af. Registreer, fotografeer en merk waardevolle voorwerpen. Verdachte zaken in de buurt? Bel de politie! Als er plannen zijn om een huis te bouwen of verbouwen, wordt een huis in principe 'in stukjes gehakt', leder huis be staat immers uit onderdelen en ieder onderdeel heeft ook weer z'n eigen prijskaartje. Wat is bijvoorbeeld een huis zonder deur? Voor een standaard voordeur moet zo'n fl. 1460,- neerge teld worden, terwijl een keuken/balkon/tuindeur fl. 1.065,- kost. Voor een kanteldeur van hardhout voor de garage wordt fl. 2.135,- berekend, de stalen uitvoering kost fl. 1.235,- en een kunststof roldeur komt op fl. 1.460,-. De doehetzelf-prijzen van binnendeuren bij vervangen van een hardboard deur kost van af fl. 160,- per stuk, een brandvertragende plaat kost fl.55,-. Bij een deur hoort ook een kozijn. Een vuren of stalen deurkozijn kost fl. 840,- per stuk en een meranti uitvoering is negenhon derd gulden. Een hardhouten binnendrempel komt op veertig gulden. Bij de prijzen van de onderdelen die in dit artikel ge noemd worden, is uitgegaan van de prijzen van een nieuw- bouwtussenwoning en als aangebracht door een vakman. Bronnen: 'vereniging eigen huis', 'Eigen huis en onderhoud', Hagens Bouwmaterialen BV, Zeist en www.vivenda.nl Woensdag 25 oktober 2000 Jaargang 4 nummer 22

de Faam | 2000 | | pagina 23