mm Boekenkast tot aan het plafond Hypotheekrente van tweede woning voor eigen rekening Voorkom inbraak en denk als dief In deze woonbijlage doet u veel inspiratie op voor het inrichten van een aangename, op uw individuele wensen aangepaste woonomgeving. De onderstaande ondernemers willen u, vanuit hun kennis van de specifieke eigenschappen van hun exclusieve producten, graag nog verder op weg helpen met het verwezenlijken van uw persoonlijke woonideeën Ruim baan voor uw woonfantasïeën Meubels die geschiedenis maken laat je herstofferen Boogaard, meer dan alleen verf Mulder woontextiel specialist Tuinen ons De bank voor u op maat gemaakt j Gebr. Dominions bv Boogaard Verf Meubelstoffeerderij A.W. Coppoolse, Pouwelse Tuinen Mulder Binnenhuis, Van Belle Meubelen Een boekenkast is een blikvanger in het interieur. Sommige mensen maken zelf een kast met staan ders en planken. Andere kopen er liever een om de collectie boeken goed tot hun recht te laten komen. Zelf een kast samenstellen op maat is natuurlijk het makkelijkste, want ieder huis heeft zo zijn beper kingen. Handig is het als de kast dan ook nog door loopt tot aan het plafond, zodat de ruimte erboven geen loze blijft. Eén van de meest ingrijpende gebeurtenissen die het woongenot zeer negatief kunnen beïnvloeden, is inbraak. Inmiddels is het iedereen wel duidelijk hoe men het de ongewenste bezoeker zo moeilijk mogelijk kan maken, maar een kleine 'opfriscursus' blijkt in de praktijk altijd nuttig. Daarom nog maar eens een paar vanzelfsprekende tips op een rijtje: 22 FAAM/VLISSINGER Woensdag 25 oktober 2000 2f€ll§Sfifil9@ woon Wonen is een gevoel. Herkenning, geborgenheid. Het heeft van dat alles wel wat. Wonen is het besef dat u thuis bent. Bij de gebroeders Dominicus vindt u duizend-en-één ideeën om uw woongevoel gestalte geven. In natuursteen en keramiek, een onder scheidend badkamerontwerp; de romantiek van een sierschouw, een kachel of open haard. Gebr. Dominicus bv onderscheidt zich al vele jaren door de manier waarop zij wooncomfortdromen vertaalt in een concept dat haar klanten op het lijf is geschreven. Die vertellen dat ook vaak: „Dit is het, zó wil ik wonen. Ik zie mijn wensen tot in de kleinste details terug." Oude Zandweg 2, Westkapelle Tel. 0118-571436 www.dominicus.nl Herstoflëren is in veel gevallen een interessan te optie. Zeker als dat werkelijk vak kundig gebeurt. Coppoolse heeft de vakkennis in huis om uw meubels er weer als nieuw te laten uitzien. We hebben keuze uit een grote collectie meubelstof- i fen, mnd-en scha- penleer. Maak eens vrijblijvend een afspraak... het is beslist de moeite waard. Boogaard Verf in Vlissingen nodigt iedereen uit een bezoek te brengen aan de showroom waar men kennis kan maken met de collectie behang, zonwering, gordijnen en vloerbedekking. De collectie kan gecombineerd worden met de juiste kleur lak of muurverf die ter plekke kan worden opgemeten en op kleur gemaaakt kan worden met één van de mengmachines. Tevens heeft Boogaard Verf plafond- en lambrizeringslijsten en plafondomamenten die geschilderd kunnen worden ter af werking van het geheel. Voor mensen die geen hinderlijke geur in hun interieur willen hebben heeft Boogaard een flinke sortering acrylverven voor zowel doe-het-zelvers als professionele schilders. Boogaaard Verf wenst een ieder dan ook veel inspiratie toe en hopelijk tot ziens. Gildeweg 25, Vlissingen, Tel. 0118-431304 Noordweg 345, Middelburg, 0118-642239, maandag en dinsdag gesloten. Wm Uw eigen groene ruimte om u even te ont trekken aan uw drukke dagelijkse bezigheden. Ben goed doordacht tuinontwerp en cre atief gebruik van duurzame materialen is de beste basis voor jarenlang tuinplezier. Dé aanleg uitgevoerd door goed opgelei de, gemotiveerde vakmensen, vanzelf sprekend werkend onder de voorwaarden van de Erkend Hovenier. 'Riinondefhoud afgestemd op uw wensen en behoeften; wekelijks, maandelijks, of zoals u dat het beste uitkomt. Alles op het met u afgesproken tijdstip, daar kiest u voor als u ons vraagt voor uw eigen groene ruimte. Berlagestraat 5 1 Vlissingen hovQnieR Tel. 0118-465375 V*" Op een steenworp afstand van het winkelcentmm vindt u Middelburgs grootste en mooiste collectie exclusieve woningtextiel. Wij voeren met name het gere-nommeerde merk Ploeg stoffen, dat speciaal is gemaakt voor moderne interieurs. Wij denken dat u ogen tekort zal komen, want de keuze in Ploeg stoffen is enorm. Wij willen u graag begeleiden om tot een verantwoorde keus te komen. Slecht ter been? Maak dan telefonisch een afspraak en wij komen graag bij u langs. Wij bogen op 75 jaar ken nis en ervaring. Kromme Weele 21, Middelburg, 0118-614077 New Sity staat voor maatwerk. Dit assortiment van banken en fauteuils kan worden aangepast aan uw wensen: onder andere zithoogte en zitdiepte. In lederen en stoffen bekleding. Keuze dus uit vele mogelijkheden. Zo zijn de meubelen van Van Belle meubelen in Vlissingen in 1,2,2en 3 zits leverbaar. President Rooseveltlaan 772, Vlissingen, 0118-416188 woon De kasten uit het woonsysteem van Lundia zijn de hoogte inge gaan tot 2,88 meter. In de meeste huizen kunnen de kasten dus doorlopen van vloer tot plafond. De hoogte kan met telkens twin tig centimeter oplopen van 48 centimeter tot 2,88 meter. Op de ze manier kan een wand indien gewenst maximaal worden be nut. De boekenkast is één van de no viteiten die Lundia presenteert. Een ander nieuwtje is het achter wandsysteem voor kasten en kastjes. Met dit systeem is een achterwand samen te stellen uit open en dichte delen. Het Vario inschuif achterwandsysteem be staat uit achterwanddorpels met een groef, waarin achterwand in- schuifpanelen passen. De pane len zijn 40, 60, 80 of 100 centime ter hoog. Vernieuwd is ook het frame voor hangmappen. Het aluminium- kleurige frame is voorzien van een handvat. Schappen kunnen naar eigen indeling om de vijf centimeter worden geplaatst. Het assortiment kastdeuren is uit gebreid met nog meer maten in verschillende uitvoeringen en kleuren. Nieuw is de tint terra en verder kan gekozen worden voor don kerblauw, rood, geel, paars en nog minstens tien andere kleu ren. Volgens het nieuwe belastingplan mag de betaalde (hypotheek)rente van leningen die zijn aangewend voor de verwerving, het onderhoud of de verbetering van de (eerste) ei gen woning, nog steeds worden af getrokken van het inkomen uit werk en woning. Renteaftrek voor een eventuele tweede woning is niet meer mogelijk. Rijst wellicht de vraag wat die 'eerste eigen woning' betekent. Wie bang is om 'buiten de boot te vallen' omdat men inmiddels voor de derde keer een woning ge kocht heeft en dit dus niet 'de eerste eigen woning' is, kan gerust zijn. In het nieuwe belastingplan bedoelt men met 'eerste eigen woning' de (echtelijke) woning die tot hoofdver blijf dient. Dit betekent dus wel dat men maar één (eerste) eigen woning kan hebben. Wie meerdere wonin gen bezit, zal een keuze moeten ma ken welke woning het hoofdverblijf is. Hypotheekrente is in het nieuwe belastingplan namelijk alleen aftrek baar voor de woning die als hoofd verblijf dient en niet voor een even tueel vakantiehuis. Dan rijst wellicht de vraag: 'maar als ik een nieuwe woning heb gekocht en de oude wo ning is nog niet verkocht en ik heb op beide huizen een hypotheek afge sloten? Is de hypotheekrente dan al leen voor één woning aftrekbaar?' Ook wie zich in zo'n situatie bevindt, hoeft niet ongerust te worden. In dit geval is de hypotheekrente op beide woningen aftrekbaar, mits de oude woning te koop is aangeboden. Af trekbaarheid geldt tot een maximale duur van drie jaar. Bron: Woonfonds Lundia biedt in het vernieuwde assortiment boekenkasten tot 2,88 meter hoog. Vaak houdt de dief een bewuste wo ning enige tijd in de gaten. Sluit dus ook bij een korte afwezigheid alles goed af, inclusief toiletraam pjes en kleine klapvenster waar 'niemand doorheen kan'. Uit de praktijk blijkt dat zelfs de kleinste opening genoeg is om een onge wenste bezoeker in huis te krijgen. Berg spullen met waarde zo ver spreid en veilig mogelijk op. Maak er een gewoonte van om sleutels, portefeuille en andere waardevolle dingen in de slaapkamer op te ber gen. Geef de woning steeds een be woonde indruk. Regel dus - bij lang durige afwezigheid - dat er iemand voor zorgt dat de brievenbus regel- matig wordt geleegd. Laat op geen enkele wijze weten dat er sprake is van langdurige afwezigheid, dus geen briefjes, maar ook geen bood schap op het antwoordapparaat! Doe nooit de adresgegevens aan de sleutel en bewaar de sleutels niet onder de mat, in of onder de bloembak of in de brievenbus. In brekers kennen die plaatsen maar al te goed. Maak het de ongewenste gast niet gemakkelijker, door bij voorbeeld een ladder te laten rond slingeren. Zorg ook dat de stroom van buitenstopcontacten af is en sluit eventuele tuinpoorten goed af. Registreer, fotografeer en merk waardevolle voorwerpen.

de Faam | 2000 | | pagina 22