Tiende najaarsconcert Rotary Club steunt schoolproject Extra concert Bl0f in het kader van 125 jaar Schelde Foutje Week van het Zeeuwse Boek breed 3*2*9 C ADIDAS FILA KAPPA NIKE HELLY-HANSEN PROTEST IC HH THE NORTH FACE Houd 2 seconden afstand WOENSDAG 25 OKTOBER De Viissingse Rotary Club houdt zaterdagll november al weer voor de tiende keer zijn najaarsconcert. Zoals gebruikelijk zal de op brengst van dit concert naar twee projecten gaan, een lokaal en een buitenlands project. Als buitenlands project is voor de tiende achtereen volgende keer gekozen voor het ondersteunen van de bouw van waterputten op Midden-Java. De Schelde viert dit jaar haar 125-jarig be staan. In dit kader vindt vrijdag 27 okto ber een bijzonder concert plaats van de succesvolle popgroep Blof. Het Schelde- concert is voorlopig het laatste Blofcon- cert in Zeeland. De Week van het Zeeuwse Boek vindt dit jaar plaats van 1 tot en met 11 november. Dit jaar hebben de Zeeuwse boekhandels gekozen voor het thema 'klederdrachten'. Het geschenk dat klanten bij besteding van 25 gulden krijgen in de Week van het Zeeuwse Boek bestaat uit een mapje oude Zeeuwse ansichtkaarten geti teld 'Knap in 't kleed' of 'Pront in 't pak'. De keuze voor dit thema is geen toeval, maar een gelukkige samenloop van omstandigheden. 13 A Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: door Frank Husslage Het lokale project betreft dit keer de ondersteuning van een leer- en taaiproject op de Viissingse Ravensteinschool. Absolute publiekstrekker van het concert is de pianist Louis Van Dijk die begeleid zal wor den door kamerorkest Musica Ducis. In een mengeling van klassiek en jazz, zal van Dijk muziek uitvoeren van Puccini, Tsjaikovsky, Grieg en Brahms maar ook van John Lennon en Paul Mc Cartney. Het pro gramma dat uitgevoerd gaat worden ligt niet vast, maar zal door Van Dijk zelf ter plekke vastgesteld en aangekondigd worden. Het organiseren van een der gelijk concert illustreert de doelstelling van de Rotary Club. De Rotary Clubs zoals die thans over de hele wereld verspreid te vinden zijn heb ben hun wortels aan het begin van de 20e eeuw. „Zo'n 100 jaar geleden waren er enkele zakenlui die vonden dat de manier van omgaan met el kaar in het zakenleven te hard en onethisch was" vertelt de voorzitter van de Rotaryclub Vlissingen, de heer Gouds waard. „Om te proberen ook op een andere manier met el kaar om te gaan, belegde men bijeenkomsten bij elkaar thuis, steeds weer bij een ander lid van de groep. Dit ging via een roterend systeem, uit dit sys teem is de naam 'Rotary' voortgekomen". De doelstel ling van de Rotary-clubs is 100 jaar later nog overanderd: door allerlei activiteiten op een hoger ethisch niveau pro beren te komen. Deze activi teiten kunnen bestaan uit het organiseren van een activiteit waarvan de opbrengst ge bruikt kan worden voor een goed doel. Maar ook worden door Rotaryleden schoolkin deren in de gelegenheid ge steld om bij bedrijven zoge naamde snuffelstages te lo pen. Daarnaast worden door de overkoepelende organisa tie 'Rotary International', in samenwerking met de lokale Rotary Clubs jonge mensen in de gelegenheid gesteld om tij delijk als gast in een gezin er varing op te doen met andere culturen op deze wereld. „De afgelopen maanden is een Ca nadees meisje vier keer drie maanden bij verschillende le den als lid van het gezin in huis geweest. Hiermee heeft ze een grondige kennis opge daan van het doen en laten in een Nederlands gezin", geeft Goudswaard als voorbeeld. Sinds het eerste najaarscon cert is een deel van de op brengst steeds weer geschon ken aan een waterputtenpro- ject op Midden-Java. Via een lokale Rotary Club wordt er daar gewerkt aan schoon en veilig drinkwater. „Bij het ont staan van ziekten wordt er meestal gedacht aan besmet eten", vertelt Goudswaard. „Maar de feiten zijn anders, ledereen weet wel dat je een stuk vlees dat niet vers meer is niet rauw moet eten. Maar iedereen lust wel een beker koud water. En van dat water weet je, zeker in de tropen, nooit of het veilig is. Door on zuiver water is een aandoe ning als diarree snel opgelo pen en de uitdroging die daar het gevolg van is loopt maar al te vaak fataal af. Daarom is zuiver drinkwater letterlijk van levensbelang". Doordat de Ro tary Club alleen de financiën levert voor het project en de lokale bevolking de arbeids kracht is deze bevolking ook sterk betrokken bij 'hun' pro ject en 'hun' waterputten, waardoor ze deze ook goed onderhouden. Het deel van de opbrengst dat voor een lokaal project bestemd is zal dit jaar geschonken worden aan de Viissingse Ravensteinschool. Deze school telt erg veel leer lingen met een taalachter stand. Als die taalachterstand niet goed opgevangen wordt kan dit zich makkelijk voortzet ten in een totale leerachter- stand met alle gevolgen voor de kinderen en hun omgeving van dien. „Door de school wordt er zo hard mogelijk ge werkt aan het wegwerken van allerlei achterstanden bij hun leerlingen, ook het thuisfront wordt hier uitgebreid bij be trokken. Al vanaf hun derde jaar worden kinderen speciaal begeleid. Maar er is een groot tekort aan leermiddelen, met name computers en software, om efficiënt te kunnen wer ken" legt de voorzitter van Ro tary Club Vlissingen uit. „Daarom krijgt deze school vanuit de opbrengst van ons najaarsconcert een donatie en proberen wij via onze netwer ken bedrijven te stimuleren om oude maar goede compu ters niet weg te gooien maar aan de school te schenken. Voor de meeste onderwijspro gramma's voldoen wat oude re machines vaak nog prima." BL0F Daarom is gekozen voor de plaatwerkerij, een bijzondere locatie midden op het Schel- deterrein. De zaal is vanaf 20 uur toegankelijk voor publiek via de hoofdpoort aan de Van Dishoeckstraat. Kaarten a 25 gulden zijn verkrijgbaar bij VVV/ANWB, Oude Markt 3 Vlissingen en de Drvkkery, Markt 51 Middelburg. Telefo nische reserveringen: 0118- 416662 of via www.uitinvliss- ingen.nl. Voor zover beschik baar zijn vanaf een uur voor aanvang van de voorstelling kaarten aan de kassa verkrijg baar. In het artikel '125 jaar Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen' in de Faam/Vlissinger van 18 oktober 2000 is een foutje geslopen. In tegenstelling tot de bewering behoren oud-werknemers niet tot de genodigden voor het jubileumfeest. Overigens vindt u verderop in deze Faam/Vlissinger een extra bijlage over de Koninklijke Schelde Groep. Deze jubileumkrant is een uitgave van Faam/VHssinger en De Bevelander in sa menwerking met De Koninklijke Schelde Groep. Nog steeds gebeuren er jaarlijks veel te veel ernsti ge auto-ongelukken op de Nederlandse wegen. Onvoldoende afstand houden ten opzichte van voorliggers is vaak de oorzaak. In een nieuwe voorlichtingscampagne geven het ministerie van Verkeer en Waterstaat en het Verbond van Verzekeraars automobilisten een handige vuistregel voor het bepalen van een veilige af stand in het verkeer: Houd 2 seconden afstand. Automobi listen zullen vanaf nu vaak op de regel attent gemaakt wor den: op de weg door attentie borden en door middel van een televisiespotje. Louis van Dijk als centrale gast bij het najaarsconcert. foto: Ron Kruit Bij het inpakken van de textiel- collectie vond men in het Zeeuws Museum een prachtige verzameling oude ansichtkaar ten en portretfoto's die een schitterend beeld geven van vervlogen dagen waarin men nog in streekdracht liep. Elk ei land had zijn eigen kleding en ook de godsdienst speelde een grote rol. Deze prenten en kaar ten waren te mooi om zomaar in te pakken. De Zeeuwse boek handels namen het idee om iets met de ansichtkaarten en foto's te doen enthousiast over en zo ontstond een uniek samenwer kingsproject. Samen met het Zeeuws Museum geven de Zeeuwse boekhandels een tweetal mapjes oude ansicht kaarten uit. Het ene mapje is er een met vrouwenklederdrach ten en is getiteld 'Knap in 't kleed', de ander heet 'Pront in 't pak' en laat de mannenkleder- dracht zien. ledereen die tussen 1 en 11 november in een van de Zeeuwse boekhandels een boek koopt voor tenminste 25 gulden ontvangt een van de mapjes ca deau. De mapjes zijn ook los te koop voor 9,50 gulden per stuk. De officiële start van de Week van het Zeeuwse Boek is dinsdag 31 oktober om 14 uur in de Kloos tergangen van de Abdij in Mid delburg. Daar zullen de eerste exemplaren van 'Knap in 't kleed' en Pront in 't pak' worden overhandigd aan de heer G.L.C.M. de Kok, gedeputeerde voor cultuur in de Provincie Zeeland. Deze middag wordt mede opgeluisterd met een pre sentatie van verschillende kle derdrachten door de vereniging 'Ons Boeregoed'. Uiteraard zul len zowel boekhandels als bibli otheken in Zeeland tijdens de Week van het Zeeuwse Boek de Zeeuwse boeken centraal zetten. Hierbij valt te denken aan boe ken over stads- of dorpsbeschrij vingen, boeken over dialect, ge schiedschrijving van Zeeland, Zeeuwse kookboeken of welk genre dan ook. Het is aan de boekhandel of bibliotheek om daar eigen invulling aan te ge ven. In ieder geval staan boeken over het Zeeuwse erfgoed cen traal, met name boeken over klederdrachten. Tevens worden er tijdens de Week van het Zeeuwse Boek door de Zeeuwse boekhandels en bibliotheken allerlei activitei ten georganiseerd. Voor zover op dit moment staan in ieder ge val de volgende activiteiten op de rol: Woensdag 1 november 20 uur: 'Van Houte vertelt' bij Boekhandel Basting in Oost burg. Donderdag 2 november 14 uur: Presentatie klederdrach ten door Vereniging Ons Boere goed bij De Drvkkerij in Middel burg, tevens om 19.30 uur Sketches in dialect door Ons Boeregoed. Vrijdag 3 november 16 uur: Pre sentatie boek 'Herinnering aan De Schelde' door E.J. Weterings in 't Spui in Vlissingen. Zaterdag 4 november om 11 bij De Drvk kery: opening tentoonstelling 'Middelburg ondersteboven' door wethouder P.M. Bruinooge, om 14.30 uur een optreden van de Zeeuwse troubadour Anja Kopmels en om 15.30 uur ope ning van de fototentoonstelling 'Het beste van de Zeeuwse foto clubs'. In 't Spui, Boekhandel de Ruiter Fanoy Vlissingen delen om 15 uur Zeeuwse boer en boerin deze dag Zeeuwse mop pen uit. Tevens is er bij Boek handel de Vries uit Zierikzee om 13.30 uur een presentatie Zeeuwse klederdrachten door Ons Boeregoed. Zondag 5 no vember treden bij De Drvkkery vanaf 13.15 diverse Zeeuwse dich ters op. Woensdag 8 november wordt bij De Drvkkery bekend ge maakt wie 'Het meest belezen Zeeuwse kind is'. Robbert van Dierendonck houdt donderdag 9 november om 19.30 uur in De Drvkkery een lezing over Zeeuw se archeologie. Om de zelfde tijd wordt hier ook een verhalen avond gehouden met de titel 'Nieuwe Zeeuwen'. Zaterdag 11 november om 11 uur geeft Ver eniging Ons Boeregoed weder om een presentatie in De Drvkke ry, waarna de groep om 14 uur te zien is bij Boekhandel Basting in Oostburg. Om 14.30 uur treedt deze dag de Zeeuwse popforma tie De Niro op in De Drvkkery. Vorige week donderdag gingen na drie weken ver bouwen en herinrichten de deuren van boekhandel Bruna in de Walstraat in Vlissingen weer open. Autoservice Besuyen is van de drukke Paul Kruger- straat verhuisd naar de rustige, goed bereikbare Hermesweg in Vlissingen. De St. Janstraat in Middelburg heeft er een nieuw restaurant bij. Tom Wigmore en Marlies Keukelaar uit Middelburg opende onlangs hun nieuwe res taurant 'De heeren van St. Jan'. pag. Stichting Aldegonde houdt zaterdag 28 ok tober een symposium rond Karei V in de St. Jacobskerk. De Gere formeerde School Vlis singen houdt zaterdag 4 november een reü nie. Het koororgel van de St. Jacobskerk in Vliss ingen speelt een pro minente rol in een se rie bijzondere concer ten. pag. Bij Cinecity in Vlissingen gaan deze week de films 'Reindeer Games' en 'What Lies Beneath' in première. Wemeldinge krijgt seniorenappartementen Woongoed middelburg start met KWH-label. Advertentieverkoop (0118) 484 316 Redactie (0118) 484 276 Bezorgklachten (0800) 023 1231 Uitgebreid colofon: zie pagina zoekertjes advertentie Westkapelle, kinderdracht met 'staartmuts' MIDDELBURG - VLISSINGEN - GOES (advertentie) Belastingen in Middelburg Brandpreventie thuis Intocht Sinterklaas

de Faam | 2000 | | pagina 1