DEMONSTRATIES Vanaf heden op alle hobby-artikelen! Sla uw slag! pipoos Elke zaterdag demonstraties en workshops 'T ALLERGAARTJE HET ZWARTE SCHAAP Online bestellen van: Voor alles watje wilt maken La Vaca kreatief Herenstraat 4, Middelburg heel veel soorten borduurpakketten 3D knipma+eriaal Kinderknu+selspullen en nog veel meer zaterdag 14 oktober Servetten op lei dakpannen Middelburg, Lange Delft 119 www.pipoos.nl 32,50 p/mtr. 10,00 p/mtr. 12,50 p/mtr. 19,95 p/mtr. 3,95 p/st. 10,00 p/mtr. HET ADRES VOOR UW: HOBBY CURSUSSEN, WORKSHOPS EN KINDERPARTY'S 14 OKTOBER GROTE CREATIEFBEURS 'DE STENGE' HEINKENSZAND Een gezellige patchwork winter begint met het uitzoeken van leuke lapjes bij Alle benodigdheden voor patchwork en quilten Alle kleuren DMC, Mouliné en een restant borduurstoffen Ook alles wat u nodig heeft om tricotpoppen te maken: wol, tricot in 5 kleuren, ondertricot, naalden, afbindgaren, lappen van badstof, flanel, zijde, velours en een serie complete pakketjes Het Zwarte Schaap Sint Janstraat 33 Middelburg Tel. 0118-618857 yt WuJzeltie, Langstraat 23 r 4374 AN RATOHWORK QUILTEN BORDUREN HOBBY FOURNITUREN ENZ. (Wij sluiten 30 december 2000 definitief onze deur) Het inrichten en aankleden van de baby- of kinderkamer is een van de leukste karwei tjes om te doen in huis. ledereen wil natuurlijk zelf bepalen hoe het kamertje er uit komt te zien. Dus staan bezoekjes op het programma aan behang- en verfwinkels, vloerbedekkings zaken en woon- en babyspeciaalzaken voor de meubeltjes. Sommige (aanstaande) ouders hebben zelf al ideeën ontwikkeld voor de in richting en de aankleding. Andere willen graag creatief gestimuleerd worden en kijken eerst eens goed overal rond. Jaren zestig-stijl Minimalisme Strandkamer Landelijke stijl 22 FAAM/VLISSINGER Woensdag 11 oktober 2000 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO www.handwerk.nl www.handwerk.nl hobby Kreatief Nog 1 maand en dan zijn ze er weer, Sinterklaas en Zwarte Piet Rode Velours 140 br Satijn 140 br 7 kleuren Velours de Pan 140 br 20 kleuren Witte katoen 300 br Zwarte Pieten Veren Feeststofjes met pailletten voor verkleedkleren Volop Polyeter 45 x 50 cm, alle diktes! Sank: 36 53 07 020 Kvk.: 22025746 Stwnr.: 0060674026o1 HOBBY EN CREATIVITEITSCENTRUM VLISSINGSESTRAAT 12 OOST SOUBURG TEL: 0118.461706 hobbyhuis kadoboefiek chr,. boekhandel hoedenmode Langstraat 73 - 4341 ED Arnetnuiden - Telefoon 0118-602842 Zoutelande tel.:0118-562044 1 500 verschillende stoffen Lanarte en Permin Kaarten en servetten Ritsen, garen Geopend: ma., woe., do.: 9.30 - 12.00 uur; di. en vrij.: 9.30 - 12.00 en 13.00 - 17.00 uur; za.: 9.30 - 16.00 uur v.a. nov. t/m feb. wo. en do. gesloten 50% KORTING Verschillende sferen zijn actueel voor kinderkamers Gespecialiseerde woonwinkels de baby- en kinderkamer. De hebben meestal kamertjes in- thema's verschillen sterk, va- gericht in de meest uiteenlo- riërend van strak minimalisme pende stijlen, zodat iedereen tot weelderig barok. Een op een duidelijk beeld kan krijgen vallende nieuwe trend is dat van wat er zoal te koop is voor kinderkamers steeds neutraler worden. In plaats van druk ge dessineerde gordijnen, dek bedovertrekken en behang met beertjes, eendjes, clowns, Disney-figuren of kinderhelden als Bert en Ernie, zijn het veel meer de kleuren en accessoi res die sfeerbepalend zijn voor een thema. En daarbij wordt direct duidelijk dat de diverse thema's beslist niet kinderach tig zijn! Natuurlijk blijven er kinderen (en ouders) die graag het favoriete figuurtje op muur, vloer of meubels willen zien. Dat kan, want er zijn uitgebrei de collecties met decoraties van alle mogelijke figuren die op eenvoudige wijze kunnen worden aangebracht. De meeste stijlen kunnen zowel voor jongens als voor meisjes Met decoraties kan iedere slaapkamer worden voorzien van het beeld Winnie the Pooh. Collectie Jerma. worden uitgewerkt. Maar er blijven natuurlijk typische jon gens- of meidenkamers. Neem het romantische prinsesseka- mertje. Geen jongen wil er in slapen! Die wil liever stoere spullen, bijvoorbeeld in 'Ame rikaanse' sfeer. Een casual the ma met dekbedovertrekken en kussens van spijkerstof en je- ans-gordijnen. In de 'volwassen' woonmode spelen retro-invloeden een be langrijke rol. De stijlen die voor baby- en kinderkamers worden gepresenteerd, sluiten hierop aan. Dus is er ook voor kinde ren een inrichting bedacht in de jaren zestig-stijl. Kenmer kend is de vaak extreem strakke of juist bolle vormgeving van de meu beltjes. Als basiskleur komt spierwit in beeld, aangevuld met accenten in felle tinten als rood en oranje of in zachte pas tels, zoals ijsblauw, pista- chegroen, lila en roze. Houten meubels worden vaak lichter gemaakt door ze zoals dat heet te 'white-washen'. Een ma teriaal dat ook past bin nen de jaren zestig-sfeer is glanzend aluminium. Het wordt gebruikt voor bed- en kastpootjes, ver lichting, fotolijstjes en wandkubusjes. Ook stof fen hebben een metallic glans. Actueel zijn even eens hoogglans lakken. Op de vloer zorgen inleg- laminaattegeltjes met metaal-optiek voor een glimmend accent. Wat echt niet mag ontbreken zijn de transparante stof fen met grote flower-po wer prints die uitermate geschikt zijn om er gor dijnen en klamboes van te maken. Omdat de stof fen vrij dun zijn, is het bij raambekleding beter ze als overstof op een witte, dikkere basisstof te ge bruiken, zodat de slaap- favoriete figuurtje van het kind. Bijvoor- kamer 's morgens niet in het licht van de eerste zonnestralen baadt. Wat accessoires betreft kan de kamer nog verder wor den aangekleed met al lerhande plastic produc ten, bijvoorbeeld een op blaasbare stoel, lampen van transparant perspex, kunststof kratten voor speelgoed en misschien nog een goed idee is de kroonluchter, die qua smaak weer een hint geeft naar de tijd van toen. Het is natuurlijk de vraag of kinderen zo'n kamer leuk vinden, maar strak minimalisme bepaalt de sfeer wanneer gekozen wordt voor designmeu bels. De meubeltjes staan op robuuste blok- poten en zijn uiteraard wit gelakt. Want strak en sober qua kleur gaan hier samen. Dus witte meubels, witte gordijnen en bijvoorbeeld wit lami naat op de vloer. Er zijn gelukkig wel accenten aanwezig in de vorm van kleuren, zoals bruin, blauw en grijs of in het gebruik van materialen als donker (gebeitst) hout, glas en aluminium. Symmetrie en vormher- halingen zijn belangrijk en de ze keren terug in zowel de in richting als de aankleding. De open kast wordt gevuld met opgerolde handdoeken. Aan weerszijden van de kle dingkast hangt dezelfde wand- lamp. Andere voorbeelden zijn drie vierkante spiegeltjes naast elkaar en gordijnen met een blokpatroon. Boven de commode kan het standaard wandplankje vervangen wor den door drie of vier wand- blokjes. In dit thema gemaakt van hout of zink. Accessoires mogen zacht zijn: fleece de kentjes, kussens van nepbont en fotolijstjes van vilt. Een thema dat het nog steeds goed doet in de baby- en kin- Minimalistische kinderkamer uit het KF wit, donkerbruin en white-wash beuken. derkamer is het strand. Met speciale schuur- en verftech nieken krijgen houten meu beltjes een oud, verweerd ui terlijk. Het lijkt alsof ze jaren lang te lijden hebben gehad van zon, zee en wind. Vooral de kastjes in zo'n strandka mer zijn vaak leuke blikvan gers. Een smal, hoog laden- kastje is met een beetje fanta sie in een vuurtoren te veran deren. Leuk zijn ook kasten met louvredeurtjes of een luik als deur. Meubeltjes van on behandeld hout zijn zelf in el ke gewenste kleurcombinatie te verven. Bijvoorbeeld in blauw/wit of rood/wit. Of in een minder traditionele mix van donker bruin met crème. Karakteris tieke accessoires zijn natuur lijk een hutkoffer voor het op- Only label van de Kids Factory. De meubels zijn verkrijgbaar in bergen van speel- of bedde- goed, een wasmand van zee gras en een (rieten) strand stoel. Op de vloer doen wit gelakte planken of sisal het goed. De inrichting wordt ge completeerd met stoffen, be hang en bedtextiel met streepjes, bootjes, vlaggen, kabels, stuurwielen, ankers enzovoorts. De strandkamer kan met klei ne aanpassingen mee van ba by tot tiener. Jongens vinden dit vaak een leuker thema dan meisjes. Een wieg of ledi kant wordt later uiteraard ver vangen door een kajuitbed met handige laden. Voor zowel baby, kleuter als tiener kan het landelijke the ma een aardige inrichting op leveren. De ene kamer neigt naar koloniaal met 'white wash' meubels met rieten fronten, rotan manden en veel houten accessoires. De andere kamer oogt eerder provencaals met een smeedij zeren wieg en organza klam boe of een houten hemelbed- je in roomwit of (onbehan deld) hout en dekentjes van fleece in crème, bruin en la vendel. Oud en nieuw mogen overigens gerust met elkaar worden gecombineerd in dit thema. Stoffen, behang en bedtextiel zijn veelal bedrukt met cijfers of teksten. Maar er kan ook worden volstaan met een simpel streepje. Voor op de vloer is er keuze tussen een zacht tapijt, sisal of planken.

de Faam | 2000 | | pagina 22